JAN JANSSEN UIT NOOTDORP: „WAS IK MAAR THUIS AAC legde met ruime voorsprong beslag op de Prins Hendrikbeker ENERVEREND DUEL TUSSEN BART KRAAN EN VERHAGEN Nederlanders mei doffe ogen bij de finish Ie St. Etienne Sagitta sterkste bij de dames MAANDAG 3 JULI 1961 Na eerste etappe van Ronde van de Toekomst y> De tengere Fransman Jean'Claude Lebaube mag zich de eerste etappewinnaar van de eerste Ronde van de Toekomst noemen. Hij was kort na de ravitaillering, na ruim 95 km, samen met de Zwitser Erwin Jaisli uit een kopgroepje wegge sprongen en niet ver voor de finish van deze doopetappe van de Tour de l'Avenir over 145.5 km, met St. Etiennne als start- en eindpunt, had hij Jaisli gelost. In de smorende hitte hebben wij daar aan de finish van de Cours Fauriel met ploegleider Sjefke Janssen staan wachten op de Nederlanders. Onderweg tussen de vele venijnige beklimmingen over de talrijke bergen en bergjes, op een weg die voortdurend over en langs de bovenloop van de Loire slingerden en waarlangs vele tienduizenden dagjesmensen zich voor hun zondagsuitje met hele families tegelijk hadden opgesteld, hadden wij het oranje-octet zien zwoegen om de posities te ver stevigen. Enkelen, zoals Van der Ven en Groene- weg, zaten van het begin af aan al niet te best in de strijd, maar de anderen hebben heel lang in de voorste gelederen hun partijtje meegeblazen en vooral Jan Janssen heeft lange tijd de verwachting gewekt een belangrijke man in deze etappe te zullen worden. PAARDESPORT Jour de Java won in Gelsenkirchen De in Nederlands bezit zijnde Franse draver Jour de Java, gereden door Mar tin Vergay, heeft de hoogst gedoteerde draverij in West-Duitsland, de Eliteren- nen te Gelsenkirchen, gewonnen met een voorsprong van zes lengten op de Franse hengst Malbrough. Beide voor gaande Jaren werd deze draverij over 2500 meter gewonnen door Hairos II. Na de start nam de Deense draver TJavs de leiding, gevolgd door Anwalt en Mal brough. Zeven honderd meter voor de finish zette Vergay de aanval in, welke met succes werd bekroond. De kilometertyd van Jour de Java, die voor zijn eigenaar, de heer A. Voordouw, 24.000 mark won, bedroeg 1 min. 20 sec. Derde was Ker Williams (Oostenrijk) en als vierde finishte het Franse paard Mon Poulot. De eveneens in Nederlands bezit zijnde Franse draver Karanos, ge reden door A. G. Heskes, eindigde met een kilometertijd van 1.21.3 als achtste. Westeinder Zeilivedstrijden Het ls tenslotte nog allemaal tamelijk teleurstellend geworden. Na Jaisli, die eeen minuut en 24 seconden na Lebaube binnenkwam, volgde precies vyf minuten later een groepje van zeven man met o.a. de voortreffelijk rijdende Duitser Erwin Limbach. Daarna kwamen twee groepjes van drie renners door de finish met Jan Jansen als laatste van het tweede drietal, met een achterstand van zeven minuten en 45 seconden als vijftiende in het etappeklassement. „De Jongens doen in die kleine wed strijden in Nederland niet anders, altijd maar drinken, drinken. Dat is niet ver standig. ze moeten het afleren. En hier in zo'n ronde kan het helemaal niet", mopperde Sjefke Janssen, die duidelijk was teleurgesteld en zeker een van zijn mannen bij de eerste vijf had verwacht, nog wat na. Met de stemming van de andere Ne derlanders stond het er niet veel beter voor. De eerste rit was hen allen tegen- gevallen. Zilverberg, Snijder. Verstraete en Knoops, stonden met doffe ogen over hun fiets gebogen, zij hadden alles ge geven en zij hadden niet het gevoel, dat zij zich in de nog zwaardere etappes, die deze week komen, zullen kunnen hand haven. Knoops liet zien hoe zijn pedaal was gebroken en Dick Groeneweg kwam als laatste Nederlander op de 89ste plaats met ruim 21 minuten achterstand bijna huilend van pijn over de streep met schrijnende schaafwon den aan de rechterdij. „Mijn band sprong en ik maakte op hetzelfde ogen blik een smak van Jewelste". Totaal uitgeput De 21-jarige blonde coureur uit Noot dorp. die veertig seconden later werd- gevolgd door Huub Zilverberg (21ste) en Mik Snijder (23ste was totaal uitgeput en geheel gedemoraliseerd. Voor hij een woord kon uitbrengen gooide hij de in houd van een bidon water over zijn hoofd leeg en toen brandde hh los: „verschrikkelijk, wat een rit. Wat heb ik een spijt, dat ik ben meegegaan. Dit ls veel te zwaar voor ons. En dan moeten de echte bergen nog komen. En die hitte, die hitte.wat heb ik afgezien van daag, was ik maar thuis". We hadden eerlijk gezegd een beetje medelijden met de Zuidhollandse amateur, die kennelijk een van de vreselijkste dagen uit zijn rennersloopbaan achter de rug had. De directeur-technique van de Nederlandse équipe dacht er echter anders over. Altijd maar drinken „Maar Jongen, waarom ben Je toch ook zo dom om zoveel te drinken onder weg. Je zit nu toch al lang genoeg op de fiets om te weten, dat je dat zeker bij die warmte niet moet doen". Jan Janssen was onderweg, terwijl hij in een klein peloton van ongeveer 20 renners op 2 min. 15 sec. achter Lebaube en Jaisli aanjoeg, afgestapt om te gaan drinken, zich met water te begieten en zijn kruik opnieuw te vullen. Zwemwedstr !j den Scheldebeker Onder uitzonderlijk goede weersom standigheden is zaterdag in de Schelde bij Vlissmgen de wedstrijd gezwommen om de Scheldebeker. Winnaar by de heren werd de Bredanaar Hans van Hemert, die het meest profyt trok van de stromingen en de overtocht van Nieuwersluls naar Vllssingen maakte in 1 uur 10 min. 1 seconde. De snelste by de dames was evenals verleden Jaar, Ineke Tigelaar van de Robben, die in de totale uitslag op de derde plaats eindigde. De uitslagen: 1. Hans van Hemert (Surae Breda) 1 uur 10 minuten 1 sec.; 2. Jim Richards (De Dolfyn, Amster dam) 1.10.33; 3. Ineke Tigelaar (De Robben, Hilversum) 1.13.44; 4. Erica Terpstra (HZPC) 1.17.10; 5. C. van den Akker (UZSC, Utrecht) 1.17.13; 6. Rob Ingeluyff (HZPC. Den Haag) 1.18.25; 7. Brian Finlay (Groot-Brittannlë) 1.18.54; 8. N. Geers (Boskoop) 1.19.12; 9. William Thrall (Groot-Brittannië) 1.23.27; 10. Leo de Kok (De Krabben, Bergen op Zoom) 1.25.51. Waddinxveen Zaterdag zyn in De Gouwe drie kilo meter zwemwedstryden gehouden, die telden voor de competitie om de zwem- kroniekbeker. De uitslagen waren: Dames vrye slag: 1. Judith de Nys (De Robben) 44.11.8; 2. Ineke Heems kerk (Naarden) 47.06.0 3. Dini Koop man (Naarden) 47.52.0. Heren vrije slag: 1. Beiering (ZV Tiel) 42.0.3; 2. Bergman (DeZyi) 43.19.0; 3. Jansen (ZV Tiel) 43 31.5. Dames schoolslag: 1. Rita Kroon (De Robben) 50.14 (Ria van Baarle werd gediskwalificeerd); 2. M. Janssen (ZV Tiel) 51.49; 3. Erna Loskamp (Shell) 63.37. Heren schoolslag: 1. Kalkman (VZC) 48.15; 2. Van Altena (De Robben) 48.50; 3. Van der Loo (ZV Tiel) 51.34. Culemborg Judith de Nys van De Robben, die zaterdag te Waddinxveen een wedstryd over 3 km won, toonde zich zondagmid dag ook de snelste in de 6 km-wedstryd in de Lek van Beusichem naar Culem borg, waarvoor totaal 246 zwemmers en zwemsters aan de start kwamen. De uitslagen luiden: dames: 1. Judith de Nys (Robben), 46 min. 46.8 sec; 2. Marie ten Berg (UZSC) 53.06 3. M. Petersen (Woelwater) 53.46.2. Heren: 1. J. M. Richards (Dolfijn) 47.14.6; 2. C. Warmgoor (UZSC) 47.31.4; 3. C. van den Akker (UZSC) 48.12.-. Tilburg In het Wilhelminakanaal by Tilburg is zondag een 2 km zwemwedstrijd ge houden. BU de heren zegevierde J. Beiring, terwyi by de dames Inlke Ti gelaar de snelste was. De 2 km school slag ging naar Kalkman by de heren en Ria van Baarle by de dames. De uitslagen luiden: 2 km vrye slag heren: 1. J. Bering (Tiel) 28.12.8; 2. Theo Jansen (Tiel) 28.22.-; 3. Victor van Baarle (Zwemlust) ~8225km vrye slag dames: 1. Ineke Ti gelaar (Robben) 28 57.-; 2. Tineke Lagerberg (Naarden) 30.09.-; 3. Ineke Heemskerk (Naarden 31.50.-. 2 km schoolslag heren: 1. A. Kalkman (Zwemclub Vlaardingen) 31.45.-; 2. R. van Altena (Robben) 32.46.-; 3. H. van Dieber (ZIAN) 34.25.-. 2 km schoolslag dames: 1 Ria van Baarle <SCZ> 33.24.-; 2 Rita Kroon (Robben) 34.32.-; 3. M. Jansen (Tiel) 34.37.-; 4. G. Dogtrop (DWR) 34.59.-; 5. Ada den Haaa (PSV) 35.3ft~ Desolaat groepje Het was een wat desolaat groeple oranjemannen, dat zich even later moei zaam in het zadel hees om de weg naar het hotel te gaan zoeken. Op dat mo ment er waren al zeker twintig minu ten verstreken sedert Lebaube zyn ere- ronde in de eerste gele trui met de witte banden had gemaakt, moesten nog vele renners binnekomen. Het was in de allereerste fase van Jacques Goddets nieuwste circus ook al gebleken, dat zich onder de 127 renners Etchebame van Uruguay kon niet star ten wegens een by de training gebroken duim) zeer vele zwakke broeders bevin den. Er waren nog geen 500 meter ge reden, toen door de krakende luidspre kers bekend werd gemaakt, dat de Zuid- slaviër Milenkovic een voorsprong had genomen en dat de Marokkaan, luiste rende naar de welluidende naam van Ahmed Abdallah, door het peloton was gelost. Nauweiyks hadden de stomver baasde volgers dit nieuws verwerkt of ook de eerste lekke band was al een feit. De Brit Melvisse Davies stond met een omhoog gehesen wiel op zyn wagen te wachten. De Ronde van de Toekomst was begonnen, het was net echt Vele ontsnappingen Talryk waren de ontsnappingen en voortdurend wisselde het beeld van de stryd, maar het beslissende gevecht in deze broeiend hete en inderdaad byzon- der lastige etappe begon pas na 75 kilo meter. Uit een volgersgroepje van veer tien renners waren juist enkelen, onder andere Lebaube, naar de kopgroep van acht man met Jaisli toegesprongen, toen vyf renners. Labaube, Jaisli. de Span jaarden Colmenajero en Lopez en de Portugees Pacheco op de slingeren de bergwegen demarreerden. De andere, bij wie de drinkende Jan Janssen, wa ren niet by machte op deze aanval te reageren. Onmiddeliyk na de ravitaille ring in Salnte Foy 1' Argentierre (95.5 km) toen de beklimming van de eerste top, de 700 m. hoge Dueme nog moest beginnen, werden de drie vertegenwoor digers van beneden de Pyreneeën door Lebaube en Jaisli losgereden. Op de top van de Fontanc was hun voorsprong drie minuten en 45 seconden. Lebaube pres teerde het tenslotte een val en daardoor een achterstand van ongeveer 300 me ter op zyn Zwitserse rivaal, weer goed te maken en van dezelfde achtervol gingsspurt een definitieve slotvlucht te maken. Jaisli bleef stampend achter in tweede positie. Doordat de organisatoren, rekening houdende met de hoge temperatuur en het moeliyke parcours, het percentage van 15 op 25 procent hadden gebracht behoefden slechts twee renners, de Brit Davies en de Uruguees Bajrlot, te wor den geëlimineerd wegens tydsoverschry- ding. De laatste man. die werd geklas seerd, had ruim 50 minuten achterstand. De Canadees Willlot en de Noor Dlgerud, die een leiyke val maakte, staakten de stryd. Klassementen De uitslag van de eerste etappe was: 1. Jean Claude Lebaube (Frankryk) 3.34.31 (met bonificatie 3.33.31) 2. Jaisli (Zwitserland) 3.35.55 (met bon. 3.35.25) 3 Cauvet (Frankr.) 3.40.55; 4. Cardoso (Portugal); 5. Fantimato (Italië); 6. Limbach (Duitsland); 7. Luethi (Zwit- serl.)8. Mendes (Portugal»; 9. Ceppi (Italië) allen in dezelfde tyd als Cauvet. 10. Hentges (Luxemburg) 3.42.13; 11. Genet (Frankr.) z.t.; 12. Ramsbottom (G.B.) z.t.; 13. Alver (Portugal) 3.42.16: 14. Richter (Duitsland) 3.42.16; 15. Jan Janssen (Nederland) 3.42.16; 16. De Ros si (Italië) 3 42 45: 17. Gablca (Spanje) z.t.; 18. Cerbini (Italië) 3 42.56; 19. Stey- laert (België) z.t.; 20. Zilverberg (Ne derland) z.t.; 23. Mik Snyder (Neder land) z.t.; 26. Gomez del Moral (Spanje) Rohda korfbalkampioen Door ook de tweede wedstryd van HKV te winnen, ditmaal met 11—5 .is het Amsterdamse Rohda korfbalkam- pioen van Nederland geworden. (Van onze zeilmedewerker) Talloos waren de opmerkingen en vergelijkingen die wij op het starteiland hoorden ten aanzien van de temperatuur op de West einder. En even heet was de strijd die in sommige klassen gestreden werd onder de bijzondere moeilijke omstandigheden, want de wind varieerde zeer sterk in kracht. Men kan wel zeggen van absoluut windstil tot kracht 3 tot 4. Het weertype van de Olympische zeil wedstrijden te Napels was wel de beste vergelijking. Zaterdag was het bij de start zo wind stil, dat het wedstrijdcomité maar gokte op één baan. Door een misverstand werd toen een achttal klassen afgeblazen by de boei by de watertoren, hetgeen in stryd was met de wedstrijdbepalingen. Gevolg was een protest van diverse zei lers en annulering van de wedstrijden van deze klassen. Overvaren dus op zon dag. Zo waren wy getuige van een he roïsche stryd in de Flying Dutchman- klasse, waar het spande tussen Bart Kraan en Ben Verhagen. De inzet was niet gering, namelyk de afvaardiging naar de Europese kampioenschappen in Oostenryk op de Attersee. Een strijd waarin Bart Kraan met de beste papie ren startte, maar tenslotte Ben Verha gen met de winst ging stryken. De eerste race won Kraan, nadat hij een tydlang in tweede positie achter de op bijzonder fraaie wyze gestarte Verhagen gevaren had. Aan de wind kon Kraan in een voordelige vlaag meer hoogte en snelheid lopen en over Verhagen wegstuiven naar de zege. Ulrik Jager werd nog tweede Juist voor Verhagen, voor wie de kansen er niet best uitzagen. Maar onversaagd startte de Rotterdamse garagehouder in de tweede wedstryd op zijn zekere wyze en hield de gehele race de leiding. Kraan vocht wat hy kon, wist zelfs door een goede slag in tweede positie te komen, waar hy genoeg aan had, maar zakte toen weer terug in vierde positie achter Verhagen, Jan Bol en Ulbe de Vries. De hoofdprijs dus voor Verhagen (plus Attersee) met 130 pnt. vóór Bart Kraan met 128 pnt. In de Valken was de stryd eveneens geiyk aan de temperatuur. Hier eindigden E. J. Hoppe en E. Rolf v. d. Baumen gelijk in punten, namelijk 131, waardoor de hoofdprys naar Hoppe ging. Tegen Rolf v. d. Baumen liep nog een protest van J. M. Snyders, waarin het door tegenstrijdige verklaringen moel- ïyk scheen een goed oordeel te vellen. Zeeroverij z.t.; 30. Knoops (Nederland) z.t.; 46. Hu- gens (Ned.) 3.47.26; 61. Verstraete (Ned) 3.48.49; 84. Van der Ven (Ned.) 3.53.33; 89. Groeneweg (Ned.) 3.55.43. Het ploegenklassement van de eerste etappe luidt: 1. Frankryk 10 uur 56 min. 39 sec.; 2. Zwitserland 11.04.02; 3. Portugal 11.04.06 4. Italië 11.04.35; 5. Nederland Jean Claude Lebaube, de eerste winnaar in de Ronde van de Toe komst. 11.08 08 6. Spanje 11.08.37 7. België 11.08.48; 8. Duitsland 11.10.24; 9. Groot- Brittannië 11.16.21; 10. Luxemburg 11.17.01. Niet moeiiyk leek ons het protest dat E. A. Labouchere kon plaatsen tegen ze ker 6 tegenstanders die zyn prachtige start volkomen verknoeiden, om geen an der woord te gebruiken. Een schoner voorbeeld van indringen hebben wy zel den gezien. Kennis van het wedstrijd reglement, althans de elementaire be grippen daarvan schijnt by deze zeilers ten ene male te ontbreken. Van boven af vielen zy op, Labouchere die een sleu- Met atletiek in de breedte is het pover gesteld Dc Amsterdamse atletiekvereni ging AAC heeft zondag in het ge meentelijk sportpark aan de Aal- sterweg in Eindhoven voor de veertiende maal en voor de vijfde maal in successie bewe zen het sterkste herenteam van Nederland op de been te kunnen brengen. In bijna alle finales waren de Amsterdammers met twee man vertegenwoordigd die voor de nodige punten zorgden. Opvallend was dat het Haagse V. en L. ach ter Kimbria (Maastricht) op de eervolle derde plaats eindigde, terwijl PSV (Eindhoven) en DOS (Rotterdam) naar de onderste regionen werden verwezen. Haar lem daarentegen, dat een jaar tevoren als laatste eindigde, werd nu vierde en dat toonde de voor uitgang van deze vereniging, die in eigen stad niet eens een sintelbaan rijk is. De wedstryden bewezen overigens dat het met de „atletiek in de breedte" maar pover gesteld is en dat enige top atleten het zware werk moesten op knappen. Dat was b.v. het geval met Joep Delnoye, die zowel de 1500 als de 5000 meter op zyn naam schreef, met Harry Jansen, die de 800 meter won, derde werd op de 1500 meter, ondanks een ongelukkige val waardoor hy de aansluiting met de kopgroep miste, en de 4 x 400 meter liep en met de Ha genaar Marlus Bos, die eigeniyk gedu rende de gehele wedstryd de starter achterna heeft gelopen en vyfmaal van start ging. Is het dan begrijpelijk dat de pres taties van de atleten in deze slopende hitte beneden de maat bleven en dat b.v. een Marius Bos op de 110 meter horden in de buitenbaan lopend vergat waardoor hy de derde horde moest opgeven0 Nog geen vyf minuten later kwam hy geladen op de 100 meter aan de start en zegevierde, sterk lopen, voor onze sterkste sprinter Hans Smit. Diezelfde Hans Smit liep in de 4 x 400 meter estafette de beste race van zyn leven. Als tweede loper vertrok hy met een achterstand van een meter of vyftlen en in een onmogeiyke snelle rush bezette hij na tweehonderd meter de eerste plaats. En toen ging hy door, zo hard dat er aan de einduitslag niet meer viel te twyfelen. Jan Parlevliet en Marius Bos zorgden ervoor dat de voor sprong bleef. De officieuze tijd van Hans Smit was 48,4 sec. Een tweede goede prestatie was onge- twyfeld althans voor Nederlandse begrippen de 1.89 van Harry van Kleef by het hoogspringen. De man uit Rotterdam heeft zijn zelfvertrouwen weer terug en sprong uitstekend. Ser- i vee wysen nam revanche voor zyn ne- derlaag tegen de Amsterdammer Jan i Hofstede en was de beste polsstokhoog springer met 3.95 meter, zyn drie po gingen op de recordhoogte van 4,05 me ter mislukten echter. Vooruitgang boek ten ook Ab Hofstede met een verte- sprong van 6,96 meter, terwijl Herman Timme, zyn inzinking, het gevolg van een ernstige ziekte, te boven ls en ver raste met een tweede plaats op kogel (14,10) meter) achter Cees van Wees en een eerste plaat by het discuswer pen met 43,31 meter. Eef Kamerbeek won de 110 meter horden zonder tegen stand, en Frans van der Hevden die net een handbal weekeinde acnter de rug had. was de beste speerwerper. Voor het overige waren de prestaties niet byzon- der goed en van spanning was dan ook geen sprake. PY-beker Na een rommelige atletlekmiddag zon der opvallende prestaties heeft het Am sterdamse Sagitta op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag voor de veertiende maal beslag gelegd op de Prinses Julianabeker. De Amsterdamse atletes hadden hun overwinning te dan ken aan het feit dat zy op vrijwel elk onderdeel een atlete konden inzet ten, die tot de Nederlandse top be hoort. Op alle nummers, uitgezonderd 't discuswerpen en de 400 meter, eindigde dan ook een Sagltta-atlete op de eer ste plaats. Opvallend was de dubbele overwin ning van Nel Zwier by het hoogsprin gen (1.60) en het verspringen. Vooral haar vertesprong van 5,64 meter was van goed gehalte. Ook Tilly van der Zwaard zegevierde op twee nummers, de 100 meter in een matige 12,5 sec, de 200 meter echter in de zeer goede tyd van 24,8 seconden. Op beide af standen werd de kleine Haagse sprint ster Wil Kapel (Celebes) met resp. 12.9 en 25,8 tweede. De beste prestatie van de middag kwam ongetwyfeld op naam van de Hilversumse Van Eyck de Vis (GAC), die na een uitstekend gelopen race de 400 meter won, in 58,6 seconden. zy versloeg Els Nieuwpoort (Ada) die 60.6 sec liet afdrukken, met ruim ver schil. De blonde Nederlandse recordhcud- ster discuswerpen, Loes Boling werd op nieuw verslagen door haar grote rivale Corrie Huigen (Hollandia, R'dam). De Rotterdamse kwam tot 47.42 meter ter- telpositie by de boel had, en ramden hem midscheeps. Difl is geen zeilen meer te noemen maar zeeroverij. D. Heineke won de race van zaterdag voor Henk de Ruyter terwyi wy J. Pro per zondag als winnaar door de lyn za gen gaan voor Heineke. Maar Henk de Ruvter had de meeste punten verzameld (156) en werd hoofdpryswinnaar voor Heineke (152). Dat regelmatig zeilen be taalt ondervond Jan Blonk in de 16 M2 streepklasse. Hij werd geen enkele keer eerste maar verzamelde toch de punten voor de hoofdprijs (144) voor L. P. A. Sterk. Zaterdag won W. Spaargaren de wedstrijd en zondag Sterk. Bouw van Wijk werd zaterdag derde achter J. L. Jaspers en Lex van Tien hoven. Zondag werd hy als tweede afge blazen achter B. Ouwehand. Naar onze smaak was echter Van Wijk wel dege- ïyk eerste, omdat Ouwehand de baan niet correct gevaren had. Toch kreeg Van V/ijk de hoofdprys en wel met 186 pnt. voor Jaspers (158). Spannend Spannend was ook de stryd in de Finnjollen. Na een schertswedstrijd op zaterdag, waarin Th. Hoogmoed zegevier de voor W. van Noort en Leo Gerhards, toonde Hans Sleeswyk weer eens zyn oude styi in een voortreffelijke zondag race. Gerhards werd tweede voor van Noort en Maarse. Deze laatste kwam daardoor gelijk in punten met Sleeswyk. Reglementair ging de hoofdprys naar Wim Maarse op grond van diens tweede plaats in de eerste race van het vorige weekeinde. Beiden hadden 138 pnt. Dat een klasseorganisatie goed werk kan doen, bleek in de Olympiajollen waar een record aantal deelnemers aan start kwam. H. Tournier toonde zich de sterkste met 138 pnt. voor C. A. A. Vis sers die het tot 119 pnt. bracht. Verdere uitslagen: 12 M2 klasse- 1. G. Vroege 111 pnt., 2. B. v. d. Akker 92 pnt. Eerste plaatsen in net laatste week einde voor W. Guldemond en G. Vroege. Regenbogen: 1. J. Hofland 65 pnt., 2. C. W. Kist 63 pnt. Eerste plaatsen voor Do. v. d. Hulst en J. H. C. Sieverts. Vauroenklasse1. T. J. de Jong 82 pnt, 2. A. P. Wordrager 63 pnt. EersteplaatsenP. Henry. F.J. Klasse: 1. H. J. Schipper 160 pnt, 2. J. Timmermans 150 pnt. Eerste plaatsen voor H. A. Weber en H. J. Schipper. Stemklasse: 1. F. Loozer 160 pnt, 2. W. Holtrop 125 pnt, 3. R. Ketelaar 125 Pnt- Eerste plaatsen voor T. v. d. Stadt en W. H. Holtrop. 12 voetsjollen: 1. L. Hommels 111 pnt, 2. P. Bulters 100 pnt. Eersteplaatsen voor F. H. Daniels en L. Hommels. Jeugdklasse: 1. N. Nefkens 80 pnt, 2. R. v. d. Want 78 pnt. Eerste plaatsen voor K. Visser en F. Nefkens. Deze namaak-Arabieren kwam men veelvuldig tegen tijdens de wedstrijden om de PH-beker te Eindhoven. wyi Loes Boling op 45,62 meter bleef staan. Het kogelstoten leverde haar met 13.64 meter echter wel een overwinning op. Op de 80 meter horden vochten Toos Mutter (Sagitta) en Selma Heysek (Hollandia) een verwoed duel uit dat door de Amsterdamse in de laatste me ters met miniem verscnil werd gewon nen. De tyden waren resp. 11.7 en 11.9. Tilly van der Zwaard bezorgde Sagitta Veel spanning in polocompetitie De competitie is, althans voor de Leidse verenigingen, voor de helft achter de rug en het is dus moge lijk even een moment stil te blijven staan en de tot dusverre bereikte resultaten te kunnen taxeren. Dit dwingt temeer daar de Leidse ver enigingen de laatste weken enige inhaalwedstrijden gespeeld hebben en dit ook deze week nog zullen moeten doen. In afdeling A. waarin de Sleutelstad en de LZC ingedeeld zijn. zou de strijd wel eens byzonder interessant kunnen worden. Halverwege staat de Leidse Zwemclub bovenaan, met slechts eén verloren wedstrijd tegen stadgenoot de Sleutelstad maar verder louter overwinningen waaronder die welke vrijdagavond op DWT werd bevochten. Als tweede is geklasseerd Neptunus Zaandam, de verrassing van de 2e- klasse. De Zaandammers staan in pun ten gelijk met LZC maar hebben een slechter doelgemiddelde. De Sleutelstad staat op de derde plaats en daarna vol gen HDC. AZ 1870 en DWT, welke laatste ploeg onderaan bungelt met 0 punten uit 4 wedstrijden. Zo op het oog dus een vrij duideiyke zaak, maar niets is minder waar. De vijf ploegen in de afdeling ontlopen elkaar niet weinig en het is heel goed mogeiyk dat de Sleutelsbad. die deze week tweemaal HPC ontmoet daaruit vier punten sleept, LZC te veel moeite zal hebben met AZ 1870. dat een veteraanmidvoor weer in het zevental opgenomen heeft en dat DWT van Neptunus wint. Don zou alles in één week kunnen verande ren. Maar dat blijft natuurlyk afwach ten. De afdeling van De Zijl is eveneens bijzonder spannend. Leiders zyn HVGB en DAW. die ieder 8 punten uit 5 wedstrijden vergaard hebben. DAW verloor slechts éénmaal, namelijk op het moeilijke terrein van de Gouwe, HVGB speelde tweemaal gelijk, ook tegen de Gouwe in Waddinxveen en tegen de zwakste tot dusverre in de afdeling, DWR. Derde is de ploeg uit Waddinxveen. welke haar punten voor namelijk weer thuis zal vergaren, waar het bijkans onverslaanbaar is en vierde De Zyi. De rij wordt gesloten door De Dolfijn en DWR. Ook hier worden deze week uiterst belangrijke wedstrijden gespeeld, die de competitiestand ern stig kunnen wijzigen. Belangrijk voor De Zyl is natuurlijk de wedstryd tegen de Gouwe in Waddinxveen, maar ook zal DAWHVGB een aantal vragen kunnen oplossen. Enfin, uit alles wordt wel duidelyk dat niemand kansloos is en niemand zeker van zyn halverwege bevochten plaats. Ieder moet, zoals wij in het begin reeds schreven, vechten voor behoud en kampioenschap. op de 4 x 100 meter de zege door op het laatste rechte stuk de aanval van Ineke Vryburg (Hollandia) goed op te vangen en de gering voorsprong, die de hoofdstedeiyke ploeg had verkregen te verdedigen tot aan de finish. Prins Hendrikbeker: Eindklassementen 1. AAC (Amserdam) 88 punten; 2. Kimbria (Maastricht) 52 pnt.; 3. Vlug en Lenig (Den Haag) 52 pnt., 4. Haar lem 46 pnt. 5. PSV (Eindhoven) 30 pnt. 6. DOS 'Rotterdam) 22 pnt. Prinses Julianabeker: 1. Sagitta 80 punten 2. Hollandia 38 punten 3. ADA 32 punten, 4/5 DEM 22 punten en Celebes 22 punten. 6. GAC 20 punten.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6