lekker en nTtaliano l italiaj Q [jTALIAiyO Koninklijk zilver voor bekwaam drukker Leiclse Reddingsbrigade organiseerde prestatietocht r 1-^ L1BMH Record-aantal van 283 deelnemers Rijnslmrg houdt voet hij stuk Sportdag Rembrandt-Lyceum was ondanks de hitte een sneees Opgericht 1 maart 1860 Maandag 3 juli 1961 Tweede blad no. 30395 Voor de zevende maal organiseerde de Leidse Reddingsbrigade zaterdagmiddag in het R|jn- en Schiekanaal (Nieuwe Vaart) de prestatie tochten gekleed zwem men over de afstand van 550 meter voor deelnemers(sters) vanaf 16 jaar en over 200 meter voor jongens en meisjes tot 16 jaar. Via een geluidinstallatie sprak de voorzitter van de L.R.B. de heer A. van Egmond er zijn grote vreugde over uit, dat hü niet alleen een recordaantal van 283 zwemmers en zwemsters (vorig jaar totaal 150), doch ook een groot aantal toeschouwers (sters) welkom mocht heten. Hij dankte allen, die tot het wel slagen van deze middag hun bijdrage hadden geleverd en richtte zich hierbij in het bijzonder tot de opzichter van de Rijkswaterstaat, die wederom een groot aandeel had in de beschikbaarstelling van het Kanaal en de verkeersregeling te water. Ook de inspecteur van Politie de heer L. G. E. Nooijens, die niet al leen met zijn mannen voor een prima verkeersregeling had gezorgd, doch ook het stantschot zou lossen, en de Rijks- waterpolitie, die de scheepvaart regelde was hij zeer erkentelijk voor hun me dewerking. Nadat spreker aan allen, die niet kunnen zwemmen de raad had gegeven dit alsnog spoedig te gaan leren en dan bij de LRB het reddend zwemmen te gaan beoefenen, sprak de heer M. P. Viool, bestuurslid van het district-West nog een propagandistisch woord voor de zwemsport en het red den van drenkeling-en. Hierna gaven enige leden van de LRB een aantal spectaculaire demon straties in het redden van drenkelin gen o.m. met behulp van het z.g. hoofdtuig, de reddingsstok en een aan tal deskundige bevrijdingsgrepen. Om streeks half vier loste de heef Nooijens het startschot voor de prestatietocht over 200 meter, kort. daarna gevolgd door de 550 metertocht voor de senio ren. Alle deelnemers (sters) volbrach ten de tocht enkele nu voor de vijfde maal en kwamen dus in aan merking voor de prestatie-medaille of een bronzen jaarcijfer. De wisselbeker, beschikbaar gesteld voor de brigade, die met het grootste aantal leden de tocht volbracht, ging ditmaal naar de Wassenaarse Red dingsbrigade. die met niet minder dan 83 leden deelnam. De lauwertak voor de verst komende deelnemende brigade ging naar de Amsterdamse Reddings brigade. die met 3 deelnemers uitkwam. De technische leiding was bij de heer L. Plug weer in zeer goede handen. Het geheel had dan ook weer een bij zonder prettig en vlot verloop. De deel- nemers(sters) waren: De Kleine Does Leiderdorp: De meisjes: I. Heikoop, H. de Dood, R. Nacije. E. Sleeboom, F. Plesman, A. Drilling, M. Wille, W. Lans. A. Nle- vaart. N. Wasseniburg, M. Sleeboom, R. v. d. Valk, J. v. d. Graaf, H. Verstraten, A. Habraken. L. Volwater, S. Veldhui zen, L. Veldhuizen, M. de Graaf, A. Rodenburg, E. Ooievaar. A. Verweij, I. Mazurel, M. Paes, E. Oostdam (allen eerste maal: en de jongens: H. Lamers, K. Korswagen, R. Heins, K. de Ko ning. K. Rodenburg, H. Ven, R. Ver meulen, K v. d. Graaf. P. van Egmond, H. van Egmond, K. Neuteboom (allen eerste maal) Haagse Reddingsbrigade: De meisjes: G. Meijer, C. Smit, D. Steijn, B. Smit, I. Verbeek, C. Verbeek, W. Hilkhuizen, L. Doon, L. v. d. Brug ge. L. Vroome (allen eerste maal). Schiedamse Reddingsbrigade: De dames: E. Meeder, B. Winsveen; de heren R. Wirberg, Th. Janeen, W. Sinck (allen eerste maal). Boskoopse Reddingsbrigade: De dames: T. v. d. Laan, T. van Dam. T. v. Velzen: de heren: A. Met selaar (derde maal), R. v. Strijk (2de maal). K. Dikstraal en A. Moerings (beiden 1ste maal); meisjes: L. v. d. Voort. A. Touw, I. van Dam en G. v. d. Laan (allen 1ste maal), de jongens: J. Schouten (1ste maal). Goudse Reddingsbrigade: Mej. W. Wisser; de heren: L. Ter- louw (5de maal). W. Hogendoorn, L. Schoorman en de jongens J. Hoven en T. Grootveld (allen 1ste maal). Reeuwjjkse Reddingsbrigade: De dames: J. Buijs en A. de Weger; de heren: C. de Zwaan en H. Wagne (allen 1ste maal). Amsterdamse Reddingsbrigade: Mej. M. Siliakus. mej. L. Leef lang en de heer G. Kouwenhoven (allen 1ste maal). Bodegraafse Reddingsbrigade: De heren: P. v. Kouten en B. v. d. Heuvel Leidse Reddingsbrigade: De meisjes: J. Wiersma, A. v. Vliet. M. v. Rij en C. Broer; de jongens: R. Wiersma. K. v. Ark, B. Galjaard, D. v. Stodien. H. v. Oostwijk. A. v. Oost- wijk. Leidse Golfbrekers: De heren G. Oerlemans en H Span- don. Leidse Zwemclub: De meisjes: A. Labordus. H. La- bordus en de jongens J. van der Woerd. M. van Rij, H. v. Hoden (allen 1ste maal). Noordwykse Reddingsbrigade: De dames: J. Oaspere (5de maal), A. Steekers. T. Steekers, T. v. Went, D .v .d. Linden, Lia Hooimans, D. Ha- zenoot (4de maal). De heren: T. v. d. Berg (4de maal), R. Persoon, J. Broek hof, J. v. Went, N. v. Went, J. Meijer. De meisjes: G. Groenen (2de maal). G. Steekers. N. Kosters. C. v. d. Berg. N. v. d. Togt, W. v. Duin, A. Hazenoot, D. Hazenoot. W. Paatzer, G. Kruyer, J. Caspers. L. v. Went, R. Heus, A. de Berg, J. v. d. Ploeg, E. Hoogveen, N. Inen, H. Vlieland, K. Kortekaas, J. Schot, H. v. d. Berg, J. v. d. Ploeg. De jongens: L. v. d. Berg, H Looyenstein, R. Jansen. L. Bent, J. v. Duin, L. Ha zenoot. L. Cramer, L. Wassink, L. v. t. Wout. R. v. Nes. J. Vink. E. Addarde, L. v. Duin. J. Vink, L. Steenvorden. K. de Mooy, H. Ral, O. Cramer. A. Plug, B. Hazenoot, J. v. d. Berg. Delftsche Reddingsbrigade: De heren: K. v. Zwieten, F. Kuipers. De meisjes: D. v. d. Schee. W. v. d. Sohee. T. H. de Vries (allen 3de maal). H. Bakkenes. J. de Boer, C. ten Bosch, Advertentie. Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f 30.en f 40.of het allerbeste van f200.- en f300.-. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle pryzen en merken. H. Bosker, P. Edens. R. Evers. D. Ga- ros. L. Geen jaar, J de Graaf. E. Hof stede. A. v. Keulen. D. v. Keulen, H. Merkx. J. Reigwein, B. v. d. Sohee. W. v. d. Schee. L. Schokker, G. Schokker, L. Vink. T. de Vries, W. de Vries, N. Westbroek (allen 1ste maal) De jongens: H. Koekkoek, P. Kuypers (beiden 2de maal), J. Baars, A. Bal, C. Balfoort. P. Briede. J. de Bruyn. W. de Bruvn, G. Ferrari, D Hoogendam, B. Kolk. W. Kuvpers. P. de Poorter, P. Rossel, M. Zuithoff, F Keymel (al len 1ste maal). Wassenaarse Reddingsbrigade: De dames: L. Ram, H. Dekker, L. Bunschoten, R. de Wit, J. Groeneveld, J. Veltman, H. v. d. Velden (allen 1ste maal). De heren: B. Kennedy (5de maal), E. Kerkhof (2de maal), H. Cou- zijn, A. Fischer, C. v. Straten. H. Var- kevisser. L .Rekers, P. v. E ijsden, A. Wandgraaf. B. v. Dijk, H. Hilgenaar (allen 1ste maal). De meisjes: C. Boon (3de maal), E. Lousberg, M. Wil denberg (beiden 2de maal). L. v. d. Brink. M. Gosterus. G. Plugge. E. Knijnenburg, F. Koelewijn. J. v. Stra ten. J. Post F. Questro. M. Steinbach. L. Plak. L. Veroenme. J. Veroenne. E. Veroenne, M. Kegge. M. Pronk. J. Vorsten. A. v. Velzen (allen 1ste maal). De jongens: B. v. Bommel. J. v. Poorten. W. Borsseld, N. Bunscho ten, O. Borsseld. J. Bruin. F. Pas. P. Slimmers. H. Korenhof, T. Hoek. F. Neuteboom. A. Spoor, A. Schrijver (2de maal). H. Schrijver, J. v. Laar. H. v. d. Does. F. Pas. A. Dekker, D. Kinkel, A Buurman. A. Dijksterhuis, J. Duval, H. Dekker. J. Wasse. P. Belt. E. Visser. J. Visser, J. v d. Peet. K. de Korver, B Kieft. W. Wolraad. K. v Hurk. R Schrijver. B. Groenedam. D Heems kerk, L. Smallenburg. G. Boon. A. Visser. H. Roskam. L. Vervoort. M. Sandbergen. J Lejoutre, A. Rijsdam, V. v. Steenwijk. G. Rijndere, A. v. Waag. A. Voster, H. Stokkum (allen lste maal). Wandeltochten Stalen Band Zaterdag en zondag organiseerde de wandelsportvereniging „De Stalen Band" wederom de jaarlijkse nationale wandel tochten en in de nacht van zaterdag op zondag de bekende nachtwandeltocht over een afstand van 60 km. Integen- stelling tot de dagtochten, die wegens de wel zeer tropische hitte slechts 120 deelnemers boekten, werd de nachttocht een groot succes. Niet minder dan 125 wandelaars (vorig jaar 104) liepen deze nachttocht geheel uit, hetgeen zeker een bijzondere prestatie kon worden genoemd gezien het feit, dat deze 60 km lange tocht bijzonder zwaar voor de deelne mers is. De dagtochten gingen over de afstanden van 15, 20 en 30 km, terwijl de a.s. Vierdaagse tippelaars in de 40 km. toch een goede trainingsmogelijk hadden. In totaal lieten ruim 300 inschrijvers voor de dagtochten verstek gaan. Zij ga ven aan strand en bos ditmaal de voor keur. Onder de 120 deelnemers, die wel op pad gingen waren geen uitvallers, dus kwamen allen in 't bezit van de speciaal ontworpen herinneringsmedaille. De ver- enigingspryzen gingen naar de W.S.V. „Zurich" (Den Haag), „E.M.M." (Den Haag) en D.V.O. (Hillegom). Bustocht De Sleutelbloem De meisjes van „De Sleutelbloem" hebben zaterdag een bustocht naar Noord-Brabant gemaakt. De tocht ging eerst naar Breda, daarna naar Oister- wijk en vervolgens naar De Efteling. In dit lustoord hebben de 28 meisjes ge roeid, gezwommen en gespeeld. Tegen het vallen van de avond schaarden zij zich in Den Bosch rond de dis. Mej. A. L. uysman, de leidster van deze meisjesclub, zorgde ervoor dat het uit stapje volgens schema verliep. Caféhouder zonder papieren Een Leidse coféhouder exploiteerde zijn zaak zonder in het bezit te zijn van de vereiste diploma's. Dus moest hy zich voor de politierechter verantwoor den „Maar nu volg lk een cursus voor het diploma" verklaarde verdachte, die ver der toogde niets van de voorschriften te hebben geweten. De officier aanvaardde dit excuus niet. De politierechter trou wens ook niet en veroordeelde verdachte conform de eis tot 50 gulden boete. Ook de raad van Rijnsburg zal weer besprekingen wijden aan de annexatie plannen ten behoeve van Leiden. B. en W. van Rijnsburg blijven bjj hun een maal ingenomen standpunt, dat de zo genaamde corridor, het tuinbouwgebied begrensd door Oude Rijn, Rijnsburger- weg. Rustenburgerpad en de nieuwe zui delijke gemeentegrens en het aan deze corridor grenzende tuinbouwgebied tot aan de Drie Witte Palen respectievelijk tot Oegstgeest en Leiden gaan behoren. In het ontwerp, aldus het Rijnsburgse college, is naast een miskenning van de agrarische gebieden, die nu van niet agrarische gemeenten blijven, niet vol doende gebruik gemaakt van de moge lijkheden om zo veel mogelijk natuurlijke grenzen te leggen. De Rijksweg 4 tot aan de Drie Witte Palen ziet het college als de enig logische oostgrens. Voorts is het noodzakelijk, dat extra cultuurgrond aan de gemeente Rijnsburg ten deel valt, wanneer enkele nog open liggende stukken in de kom van Rijns burg en het weideland tussen Rijnsbur- gerweg en Oegstgeesterkanaal bebouwd zullen zijn. Alleen zo zal de noodzakelijke agra rische bufferzone tussen de steeds meer verstedelijkende gebieden van Katwijk, Leiden en Oegstgeest gehandhaafd blij ven. Leerlingen scheidden van hun school De heer H. Beenhakker, voorzitter van de oudervereniging van de Openbare Op leidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de du Rieustraat. heette de aan wezigen op een ouderavond, die de school g heeft gehouden, welkom. gdeWW avond droeg een ander karakter dan ge woonlijk, want leerlingen van de zesde klas namen afscheid. Zij deden dat door het opvoeren van een toneelstuk, getiteld „Het Gelukskind" iervoor waren de dé cors door de leerlingen zelf vervaaridgd. Het spel bleek in alle opzichten een suc ces en een hartelijk applaus viel dan ook aan de jeugdige acteurs ten deel. Een andere groep voerde vrolijke volksdansjes ten tonele, waarmee de dansers niet minder succes oogstten dan de toneel spelers. Het hoofd der school, de heer J. Sleg- tenhorst sprak vervolgens een woord ten afscheid. De leerlingen boden als blijk van waardering aan hun schoolhoofd een boekenbon aan en overhandigden diens echtgenote een bos bloemen. De heer Beenbakker sprak een slotwoord, waar na de scheidende leerlingen van de oudercommissie ieder een boek in ont vangst mochten nemen. EINDEXAMENS REMBRANDT. LYCEUM Geslaagd voor het eindexamen h.b.s.A. N. Gans, A. M. Groos, L. J. den Hol der, Tinie Koster, W. Leenen, Hedy Nooy Voorschoten, A. J. W. Otten, M. H. de Reede, H. R. Troost. Olga Kloos, G. Oude Elferink. Ellen Plasman, Leider dorp, T. van der Salm, Voorschoten. H. Schaart. Katwijk aan Zee, A. E. Snel- link, Leiderdorp. Miep Vallentgoed. Daar waar geen plaatsnaam vermeld is, is deze Leiden. Dankzij een lofwaardig initiatief van enige leerkrachten in de lichamelijke oefening hebben de leerlingen van het Rembrandt-Lyceum gisteren in het Sport park van de Leidse Hout genoten van een geslaagde schoolsportdag, die zeker navolging verdient. Het dagprogramma omvatte in de ochtenduren een aantal atletiekwedstrijden, terwijl 's middags kastie- en softbaliwedstrijden werden gespeeld. Een jongetje van dertien jaar stond vijftig jaar loren. Hij begon als leerling-drukker, thans is hij geleden voor het eerst oog in oog met een druk- een man, die zelf een groot aantal leerlingen heeft pers van de N.V. Sijthof aan de Douzastraat. Tot opgeleid in het vak, dat hij zijn gehele leven een aan de dag van heden toe heeft de thans 63-jarige warm hart heeft toegedragen en toe zal dragen. J. Laterveer de persen niet meer uit het oog ver- Mulo-eindexamens Geslaagd voor het A-diploma op 30 juni J.I.: mej. H. J. v. d. Berg, Leiden mej. E. v. d. Tuin, Leiden, mej. H. E. G. Beltman, Voorschoten, mej. J. Overduin, Leiden mej. G. Ravensbergen, Ryns- burg mej. J. Post, Leiden L. Erades, Leiden, P. v. d. Born, Bodegraven P. Haasnoot, Oegstgeest, J. D. Matze, Lei den Geslaagd voor het B-diploma op 30 Juni JJ. mej. P. L. D. van Egmond te Woubrugge. A. G. v. d. Stoel, Zoeter- woude, M. C. Wolters, Leiden, M. J. v. d. Berg, Leiden, A. P. Ruygrok, Leiden, D. H. Slijkhuis, Leiden. Geslaagd voor het A-diploma op 1 Juli J.I.: mej. I. de Rooy, Leiden, mej. A. J. Beekman, Leiden, mej. M. v. d. Vis, Kou dekerk a. d. Rijn mej. J. A. de Wit, Zoeterwoude mej. D Segaar, Oegst geest R. de Vries, Leidschendam, W. J. Gras, Leiden, H. R. A. de Roo, Leiden, J. van Duijn, Noordwijk aan Zee, J. P. Kousemaker, Noordwijkerhout, C. Ver loop Noordwijk aan Zee, F. L. Algra, Lei den, C. P. Kleppe, Zoeterwoude P. G. Bos! Hazerswoude H. Koerts, Voor schoten T. J. v d. Heden. Rijpwete- ring R. van Holstein Leiderdorp Kandidaten acher wier naam een 6taat, behaalden tevens het midden* standsdiploma. Ondanks de tropische hitte werden op merkelijke prestaties geleverd. De organi satoren onder de algemene leiding van de heer A. Lagerweij komt een woord van lof toe voor de voortreffelijke orga nisatie van deze eerste Rembrandt-Ly- ceumsportdag. Na afloop maakte de heer J. C. F. Coers, Gemeentelijk Inspecteur Lichamelijke Opvoeding, de uitslagen be kend en reikte hij met een toepasselijk woord de prijzen uit. De individuele win naars en winnaressen kregen een fraai uitgevoerd diploma en de winnende klas sen ontvingen een vaantje. De uitslagen luidden: Hardlopen meisjes (60 m.): lste klas: 1. Ellen Kort 9.9; 2. Jos Penseel; 3. An neke Bartelsman; 4. Tineke Carriere; al len in de tijd van 10.0.0; 5. Liesbeth de Boer 10.7. 2de klas (80 m.)1. Marianne Boot 10.9 2. Anneke Winkel 12.1, 3. Ruchana Ha genaar 12.3. 3de klas (80 m.): 1. Marian Knöptels 12.3; 2. Ellen de Jonge 12.5; 3. Jetty Jes- tra 128. 4de klas (80 m.>: 1. Louky Crama 11.6; 2. Josien de Bruin 12.5; 3. Carla Ver- poorte 12.9. Hardlopen jongens: lste klas (60 m.)1. Kees Kok en Hans v d. Krogt 8.1; 3. Bernard Ouwerkerk 8.2: 4. Rei v. Rooyen 8.4. 2de klas jongens (80 m.)1. Berend Nix 10 4; 2 Piet de Bruin 10 5; 3. Ben Apeldoorn 10.6 3de klas (100 m.>: 1. Hans Eweg 12.4; 2. Han Dekker 12.8: 3 Ton Scheffer 12 9; 4 Frits Hemerik 12.9. Over de kop Vanmorgen was een groot aantal be langstellenden bijeen in de personeels- kantine om de jubilaris te huldigen. Als eerste spreker trad op Leidens burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot. Deze memoreerde het feit, dat de heer Laterveer op 1 juli van het jaar 1911 zijn intrede deed in de drukkerij. Hij was toen een jongen van dertien jaar. Op dat ogenblik besefte de jubi laris nog niet dat hij een halve eeuw van zijn leven aan deze drukkerij zou wijden. Sedertdien heeft hij zich ontwikkeld tot een uiterst bekwaam typograaf. LEVENSWERK U heeft in dit bedrijf Uw levenswerk gevonden, aldus burgemeester van Kin schot. „Ik vergelijk een bedrijf dikwyis met een horloge, waarin alle radertjes samenwerken om het uurwerk te laten lopen. U bent één van die radertjes ge weest in dit bedrijf." Tenslotte deelde jhr. mr. van Kinschot mede, dat het Hare Majesteit de Ko ningin had behaagd, de heer J. Laterveer HALVE EEUW de zilveren medaille te schenken ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat hij de Jubilaris had gefeliciteerd met dit feit speldde de burgemeester hem de onderscheiding op. EEN STUIVER Daarna voerde de heer G. de Flines, directeur van de N.V. Sythoff, het woord. Hij zeide, dat het hem een eer was de jubilaris als eerste te mogen feliciteren. Verder ging spreker in op de verande ringen, die sedert de indiensttreding van de heer Laterveer hebben plaatsgevon den. Hij memoreerde de eerste C.A.O., die in de jaren 1914 ui de bus kwam. De heer Flines bleek met zijn veronderstel ling. dat de jubilaris destijds een stuiver per uur verdiende, aan de hoge kant. Het was nóg minder. Tevens wees spreker op het feit, dat de heer Laterveer behal ve zijn gewone werkzaamheden ook nog deel had genomen aan het werk van de jubileumcommissie. DANK Tenslotte bedankte hy de Jubilaris en diens echtgenote voor de verdiensten, Jhr. mr. F. H. van Kinschot speldt de jubilaris diens onder scheiding op. (Foto L.D./Holvast) die zij voor het bedrijf hebben gehad. Als blijken van waardering overhandigde hij een fraai album met handtekeningen van de personeelsleden, alsmede een envelop- pe-met-inhoud en een persoonlijk ge schenk. Tevens overhandigde hy een vererend getuigschrift, verleend door de Hol landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Diverse sprekers voerden hierna nog het woord, onder wie de algemeen be drijfsleider. de heer J. van Keulen, de heer P. van Duren, een collega-drukker, en de heer K. Oudshoorn, secretaris van dc klaverjasclub „Rultenzeven" Voordat het officiële gedeelte van de samen komst was afgelopen, sprak de jubilaris een woord van dank. Daarna was men nog enige tijd genoeglijk bijeen om het heuglijk feit te vieren. Gisteravond omstreeks acht uur kreeg de 47-jarige wielrijder J. H. de Vink uit Noordwijk op de Mare een steen in de spaken van zijn voorwiel. Het wiel blok keerde en de man sloeg met rijwiel en al over de kop. De EHD bracht hem met bloedende snijwonden in het gelaat over naar het Academisch Ziekenhuis. Het verkeer in de binnenstad B. EN W. ANTWOORDEN RAADSLID Op 4 maart j.l. stelde het raadslid, dr. J. Winsemius aan het college van B, en W. vragen over het toegenomen verkeer van zware autobussen in de bin nenstad en daardoor ontstane schade aan belendende percelen. B. en W. antwoorden daarop, dat het hen niet bekend is dat belendende per celen speciaal tengevolge van de toene ming van het verkeer met autobussen aanmerkelijke schade lijden. Enkele ge- vallen van geringe schade, waarvan de 1 oorzaak in het algemeen aan het zware i verkeer wordt toegeschreven, zijn ons I daarentegen wel bekend. I Aan de vervoerbedrijven, welke gere- j gelde lijndiensten met autobussen over de Hoge Rijndijk onderhouden, hebben B en W. verzocht te bevorderen, dat door de bussen met verminderde snelheid wordt gereden op de weggedeelten, waar van het wegdek na de verwijdering van de tramrails tijdelijk in een slechte toe stand verkeert. Deze toestand blijkt te zijn ontstaan door het feit, dat de aan wezigheid van de trambaan van de N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maat schappij tot gevolg heeft gehad, dat de zandlaag onder de dwarsliggers in de loop der jaren zeer vast is geworden, in tegenstelling tot de zandbedden tussen de dwarsliggers. Nadat de trambaan werd verwijderd, zijn dientengevolge on effenheden in de bestrating ontstaan, welke trillingen veroorzaken, die zich door de slappe ondergrond verspreiden. Deze oneffenheden zullen worden wegge werkt door herbestrating, zodra door het verkeer onder de gehele rijbaan een vaste zandlaag is gevormd. Voor de Rijnsburgerweg is een plan voor algehele reconstructie in voorberei ding. Inmiddels zullen op zeer korte ter mijn ten behoeve van de voetgangers en vooral ook voor ln- en uitstappende buspassagiers op deze weg drie nieuwe oversteekplaatsen worden aangelegd, n 1 ten noorden van de Boerhaavelaan, by de Paulus Buysstraat en by de Johan de Wlttstraat. 4de klas (100 m.): 1. Bert v. d. Leeden Humphey van Haver, Andre van Duren allen 12.7; 4. Peter Danz 13.1; 5. Ludo Bouthoorn 13.2. Verspringen meisjes: lste klas: 1. Mathilde v. d. Berg 3.70; 2. Sietske Jansen 3.69; 3. Sonja Jonker 3.20 2de klas: 1. Marianne Boot 4.20; 2. An neke Wikkel; 3. Joke Reep 3.80. 3de klas: 1. Marian Knöptels 3.88; 2. Maria van Bereven 3.64. 4e klas: 1. Louky Crama 4.45; 2. Carla Verpoorte 3.54. Verspringen jongens: 1ste klas: 1. Wim Mulder 4.63; 2. Kees Kok 4.60; 3. Ton Knijnenburg. 2de klas: 1. Berend Nix 5 00; 2. Renee Segaar 4.70; 3. Aalt de Groot 4.69; 4. Frans Bolger 4 68: 5. Danle Carree 4 65. 3de klas: 1. Jacques Wierts 5.11; 2. Jan de Haan 4.97; 3. Hans Saagsveldt. 4de klas: 1. Bert v. d. Leeden 5 45; 2. Lex Mulder 5.21; 3. Jan van Boresum Waalkes 4 94. Balwerpen meisjes: 1ste klas: 1. Ellen Kort 35 m.; 2. Siets ke Jansen 33.50 m 3. Sonja Jonker 30 m. 2de klas: 1. Jeanette v. d. Star; Ineke Witjas, beiden 35 m; 3. Anneke Wikkel 33.50 m.; 4. Anja Ballegooyen 32 m. Balwerpen jongens: 1ste klas: 1. Wim Mulder 65 50 m; 2. Kees Steebeek 54 m.; 3. Dirk van Diesten 53 m. 2de klas: 1. Ben Apeldoorn 64 m.; 2. Danie Carree. Frans Bonger, beiden 67 m 4. Bert Hoeke 52 m. 3de klas: 1. Hans van Saagsveld 6850 m 2. Henk Ubbink 67 m.; 3. en 4. Dirk Strietman en Ben Grin, beiden 66 m. 4de klas: 1. Peter Danz 73 50 m.; 2. Andre van Duren 66 m.; 3. Nico Admi raal 64 m. Uitslafen Kastie: le klasse 1B (4 pnt) 2 klasse IA <2 pnt)3. klasse 1D (0 pnt) 1 klasse 2B (2 pnt), 2. klasse II-gymn. (0 pnt). Uitslagen softball meisjes: 1. klasse 3A en C. 2. klasse 3B en II. III-gymn. Softball jongens: 1 klasse 3A. 2. klasse 3B: 1 klasse B en 4B. 2. klasse A 4 A. De prijswinnende klassen waren: afd. 1ste klasse IC, 1065 pnt. 2. klasse IA. 860 pnt; 3. klasse 1D. 649 pnt; 4. klasse 1B. 606 pnt. 5. klasse IE. 146 pnt. 2de klassen: 1 kl 3B. 628 pnt; 2 kl. 3A. 591 pnt; 3. klasse 3C. 498 pnt; 4. klasse III gymn. 495 pnt 4de klassen: 1. kl. B 4b. 1565 pnt. 2. kl IV-gvmn. 1114 pnt: 4. kl. A 4a. 1102 pnt, 5. kl. B4a, 1004 pnt. Bouw B.L.O.-school in Den Hoog Voor de bouw van een B.L.O.-school aan de Oosterhessellenstraat te 's-Gra- venhage hebben als laagste Ingeschre ven: fa. Hennepman. Leiderdorp, f. 586 000; fa. v d. Wiel, Noordwyk aan Zee f. 586.000: fa. M. v d. Bent en Zn., Kat'wyk aan Zee f 585 000; fa. C. Boel. Voorburg, f. 576 000; D. J. Lucas, Rys- wyk. f. 568.500; fa. J. Duivereteyn en Zn. 's-Gravenhage. f. 567.300. Premier Znid-Korea <loor militairen terzijde geschoven De premier van Zuid-Korea. generaal Tsjang I)o-jong. die voorzitter Is van de onlangs ingestelde Opperste Nationale Raad. is afgetreden. Volgens Japanse berichten is hij gearresteerd op last van generaal Pak Tsjoeang-hi. voorzitter van het uitvoerend romlte van genoemde Raad. In de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel zou de toestand gespannen zijn. Tsjang zou onder dezelfde dramatische omstandigheden afgetreden xUn als waaronder zijn voorganger. Tsjang Mion. na de staatsgreep van 16 mei het veld moest ruimen. I)e 38-jarige generaal kwam aan h'» bewind, toen op genoemde datum d" anti-communistische militaire junta zich na een kort vuurgevecht rondom de regeringsgebouwen In Seoel van de macht meester maakte. Na de staats greep beloofde hij uitroeiing van de cor- rupie In de staatsbureaucratie, vestiging van een democratische politieke struc tuur en bestrijding van het communisme.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3