Behandeling exploitatieregeling bouwterreinen vergde veel tijd Af scheidsserenade voor de nieuwe burgemeester van Hengelo (Ov.) Benoeming kwam in W armond als donderslag bij heldere hemel STADSNIEUWS Goed afgelopen Succesvolle sterrit Burgemeester beantwoordde tal van vragen van de raadsleden BEURS VAN AMSTERDAM MAANDAG 3 JULI 1961 Warmonds burgemeesterjhr. mr. L. M. E. von Fisenne heeft zaterdag in ,,'t Trefpunt" afscheid van Warmond genomen, dat hij vijftien jaar heeft bestuurd. De nieuwe burgemeester van Hengelo was in gezelschap van zijn echtgenote en vier dochters. Wethouder F. Ver geer sprak namens loco-burgemeester J. Dekker. Hij vond. dat de be noeming van jhr. Von Fisenne Warmond had getroffen als een donder slag bij heldere hemel. Een klein deel van de glorievolle be- i noeming valt volgens spreker ook terug op Warmond. Eerst een burgemeester voor Voorhout, een burgemeester voor Luikgestel en nu een voor Hengelo, een stad van 63.000 inwoners. Voor de wijze, waarop de burgemees ter zich heeft ingespannen voor de re creatie, de woningbouw en de belangen van de middenstanders had spr. alle lof. Als hoogtepunt van de burgemeesterlijke loopbaan van jhr. Von Fisenne in War mond noemde spr. de aan- en verkoop van het Huys te Warmont. Namens de raadsleden, het secretarie- personeel en de buitendienst bood spr. jhr. Von Fisenne een platenspeler en vier platenbonnen aan. Hierna richtte wethouder Vergeer zich persoonlijk tot de scheidende burgemees ter, waarna alle fractievoorzitters van de raad gelegenheid kregen het hunne over het afscheid te zeggen. Goed leidsman Gemeentesecretaris M. Pieterse vond het prettig om eens in het openbaar te kunnen zeggen, dat de schedende burger vader een goede superieur en leidsman is geweest. In zijn dankwoord richtte jhr. Von Fisenne zich ook tot de waarnemend burgemeester van Warmond, burge meester P. M. F. Smolders van Voor hout. De burgemeester bracht in her innering, dat men in Warmond bijzon der ingenomen is met deze benoeming. Te meer, omdat burgemeester Smolders Herstellingen mil. gebouwen Leiden Voor het verrichten van herstellingen en het treffen van voorzieningen aan militaire gebouwen en terreinen in de dienstkring Leiden hebben als laagsten ingeschreven: C. Vos, Duivendrecht (f. 35.400), Aann. Bedr. Proper, Oegst- geest (f.35.150), G. ter Braak, Amster dam (f. 35.070». L. v. d. Pol en Zn.. Ha- gestein (.34.400) en S. v. d. Galie, De venter (f. 33.600). ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kandidaatsexamen Nederlandse taal- en letterkunde de da mes P. Vermeyden (Rotterdam). J. L. Oh. Flippo (Delft), J. C. Visser 't Hooft (Leiden) en de heer R. W. Danz (Leld- schendam); voor het doctoraal examen geologie de heer J. F. Noorthoorn van der Krujjff (Leiden). De heren P. Lindhout te Leiden en W. Hulskamp te Oegstgeest slaagden voor het PBNA-diploma hoger radio technicus. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 30 juni. Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: aardbeien 70-90, rode bessen 40-45, zwar te bessen 98-126, andijvie 7-18, doperwten, peulen 100-155, snijbonen 100-130 stam- bonen 150-170, tuinbonen 17-22. kroten 17-21. rodekool 13, postelein 7-12, ra barber 20-35, spinazie 7-17, komkommers 13-15, Tomaten 30-70, Per 100 stuks: meloenen 65-139, perziken 10-32, bloem kool 10-45, komkommers 10-23, sla 3.50- 10.30, Per 100 bos: bospeen 45-54. Kroten kroten 6-12. AALSMEER. 30 Juni. O.V. Centrale Aalsmeerse Veiling GA. Snijbloemen: Gerbera 30-50, Clematis 8-12, Violieren 7-10. Eremurus 25-44, Chrysanten gr. bl. 35-55 per stuk, Amaryllis 7-10, Lelies 40- 75 per kelk, Cyclamen 40-59, Iris 15-30, Ornlthogalum 65-90, Gladiolen 90-115, Colvlllei 75-100, Esther Read 16-30, Dahlia 45-70, Chrysanten 55-70 per bos, Rozen: Roselandia 2-8, Parel van Aalsmeer 2-7, Geh. Dulsberg 3-11, Pechtold 2-6'/2, Towny Gold 2-5, Mad. Ofman 2-6, Baccarat 15- 33. Montezuma 2-11, Stokman 2-6, Flo- rlade 4-16, New Yorker 2-11, Carol 2-7'A, Garnette 2-7, Pink Sensation 4-15, Sweet heart 2-5, Nymph 6-18. Moulin Rouge 2-7%. ROTTERDAM. 3 Juli. Veemarkt. Totale aanvoer 1600 stuks. Weekaanvoer: vette koeien en ossen 922, varkens 678. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal): vette koeien (in ets per kg) 320-345, 280- 315, 260-275; varkens (levend gew.) 191 186, 182. Vette koeien aanvoer kleiner; handel slepend: prijzen: van vorige week bleven met moeite gehandhaaft, prima's boven notering; varkens (levend gew.) als vorige week; lui; wat hoger, prima vleesvarkens boven notering, zware vleesvarkens f 176' 178, slachtzeugen f 155-162. vele jaren gemeentesecretaris van War mond is geweest. Hierna memoreerde de burgemeester wat er allemaal in Warmond tot stand is gekomen, waarbij hij tevens de ge legenheid aangreep om op het grote be lang van het plan Zwanenburgerpolder te'wijzen. Dit plan is volgens de schei dende burgervader de enige mogelijk heid voor een goede en verdere ontwik keling van Warmond op lange termijn. Na het sluiten van de bijzondere raadsvergadering werd namens de bur gerij het woord gevoerd door dokter H. A. G. M. Walenkamp, die de burgemees ter een ontwerp van Pieter Geraedts aanbood voor een Delftsblauw wand bord. Het stelt een gezicht op Warmond voor, wanneer men de gemeente vanaf de Kagerplassen nadert. Tot besluit van het afscheid brach ten de beide plaatselijke muziekkorpsen de scheidende burgemeester en zijn ge zin een serenade, waarvan de foto een beeld geeft. (Foto L.D./Holvast) DIAMANTEN DOCTORAAT Woensdag 5 juli e.k. zal het zestig jaar geleden zijn dat dr. G. H. Kaiser, gebo ren te Leiden en thans wonende te 's-Gravenhage, promoveerde tot doctor in de geneeskunde. GOUDEN DOCTORAAT MR. L. A. NYPELS Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. L. A. Nypels, geboren te Maastricht en thans wonende te War mond, promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. COLLECTE CHR. BLINDENINRICHTINGEN Deze week wordt in onze gemeente de jaarlijkse Inzameling gehouden voor de Stichting Chr. Blindenhulp „De fakkels bijeen", welke in ons land een viertal blindeninrichtingen beheert. Wie niet wil volstaan met het schenken van een financiële bijdrage, doch dit werk met een daad wil steunen, geve zich op als collectant(e) o.a. bij mevr. E. Boekholdt- Jonkman, M. Treublaan 27, tel. 30576. LEIDERDORP Talentenaetie geslaagd In de gistermorgen gehouden jeugd dienst van de Ned. Herv. Kerk, is mede gedeeld, dat de eerste inzameling van de talenten-actie ruim f. 850 heeft opge bracht. Op initiatief van de jeugdraad is ge durende de laatste zes weken heel hard, alleen in de avonduren en met vrijwilli gers, gewerkt aan de restauratie van het Jeugdgebouw in de Eikenlaan Om het benodigde geld hiervoor bijeen te krijgen zijn in de Jeugddienst van 7 mei 150 enveloppen met f. 1.inhoud uitgedeeld. Op de één of andere zelf te bedenken manier, moesten de deelne mers deze gulden zien te vermeerderen en deze meerdere opbrengst zou dan be stemd worden voor het jeugdgebouw. Nu is deze restauratie zover gereed gekomen, dat vanavond om 8 uur dit gebouw aan de kerkvoogdij kan worden aangeboden. In alle zalen zijn mahoniehouten lambrlzeringen aangebracht. In de bovenzaal is een geluiddempende vloer gekomen. De binnenzijde is al helemaal geverfd, terwl de buitenkant van het gebouw nog volgt. De totale kosten zijn geschat op f 2500. hiervan heeft de jeugdraad in de loop van de tijd al f 1000 gereserveerd. Gistermiddag is in het zwembad te Leiderdorp een ongeluk gebeurd, dat goed is afgelopen. Een 28-jarige Lei- denaar uit de Anna Paulownastraat sprong in plaats van In 't 85 cm. bad in het dieoe, hoewel hy niet kon zwem men. Zijn zusje waarschuwde het per soneel. De heer H. Vermeulen bracht de drenkeling op de kant en paste kunst matige ademhaling toe. Enigszins bij kennis gekomen werd het slachtoffer voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Rekord aantal bezoekers in het zwembad Het bezoek aan het zwembad in Lei derdorp heeft gisteren alle records ge broken. Er werden 2500 losse kaartjes verkocht en met de abonnementenhou ders inbegrepen was het totaal aantal bezoekers 10.000. WARMOND Personeel Padox-Panagro voor vijftiende maal uit Van de Beestenmarkt in Leiden ver trokken zaterdagmorgen vier bussen met het personeel van Padox- Panagro uit Warmond. Het doel van de reis was Lunteren, waar men omstreeks tien uur arriveerde. Na het kopje koffie maak- <ten velen van de gelegenheid gebruik om in het openluchtbad te gaan zwem men. Na de koffietafel ging de reis via Gouda naar Scheveningen, waar men dineerde. De directeur van Pana gro, de heer Brouwer en de directeur van Padox, de heer de Zeeuw lieten het feit, dat de reis voor de vijftiende maal gehouden werd, niet ongemerkt voorbij gaan. Na nog een wandeling over de boule vard in Scheveningen keerde het ge zelschap omstreeks 10, uur huiswaarts. WASSENAAR Pastoor Rouw ingehaald De St.-Wlllibrordparochie heeft haar nieuwe pastoor, H. A. A. Rouw, plech tig ingehaald. Terwijl de klokken van de kerk feestelijk luidden stelde zich op het Burchtplein een stoet op van kabouters en gidsen en leden van sport verenigingen in uniform, om de pas toor. die vergezeld werd door kapelaan G. H. Lagerberg, naar de ingang van de kerk te begeleiden. Daar wachtte hem een erehaag van tientallen bruid jes. Bij de ingang van de kerk sprak kapelaan Lagerberg een kort welkomst woord en overhandigde hij pastoor Rouw de huissleutel van de pastorie. Daarna werd de pastoor door deken Haring van Leiden naar het altaar geleid. Na enkele inleidende gebeden en ge zangen hield de deken een toespraak, waarin hij de overleden voorganger van pastoor Rouw, pastoor J. P. Buys, her dacht. De deken las een gedeelte uit het afscheidswoord van pastoor Buys, dat op het bidprentje is afgedrukt. Uit deze woorden bleek duidelijk dat het diepste verlangen van de overledene was: pastoor, herder te zijn. Naar aan leiding van dit afscheidswoord sprak de ken Haring over het ambt van de pas toor en de verhouding die er bestaat tussen priesters en gelovigen. Vervolgens las de deken de benoe mingsbrief en legde pastoor Rouw de ambtseed af. Daarna had de installa tie plaats, de deken legde de pastoor de stola om, overhandigde hem de sleu tels van de kerk. de kelk met pateen, het missaal, het kasuifel en de sleutels van het tabernakel. Tenslotte leidde de deken de nieuwbenoemde pastoor naar de preekstoel. Puzzelrit besloot Zondagsschooljaar De gezamenlijke zondagsscholen in de drie hervormde wijkgemeenten Dorp. Kieviet en Den Deyl, hebben zondag het schooljaar afgesloten met een gezellige puzzelrit voor jongens en meisjes van 10 jaar en ouder. De deelnemers, 72 in totaal, startten op de fiets op drie plaatsen. Zij moesten aan de hand van een routebeschrijving hun route zoeken. Een groot aantal medewerksters en me dewerkers van de zondagsscholen was op de been om onderweg de deelne mers te controleren of opdrachten uit te delen. Er moesten o m. handtekenin gen worden verzameld, namen van hul zen genoteerd, de lengte van bepaalde weggedeelten worden geschat. Voor elke goed volbrachte opdracht werden pun ten toegekend. De 18 jongens en meisjes, die in de wijkgemeente De Kieviet waren gestart leverden als groep de beste prestatie. Corrie de Jonge behaalde van hen het hoogste aantal punten n.l. 275, gevolgd door Paul van Stralen met eveneens 275 punten en Leo Piesens met 270 punten. Van de groep Den Deyl wonnen de prijzen: 1. Tinie Baauw, 260 pt; 2. Ma- rietje Gunning. 255 pt; 3. Chris v.d. Waag 255 p Bij de groep Dorp was de uitslag; 1. Nankle Dompeling, 240 pt; 2, Janneke Jansen. 240 pt. 3. Marten van Altena 240 pt. ZOET ERW OUDE Zondag werd voor de tiende maal de Zoeterwoudse sterrit verreden over een afstand van 75kilometer. Door de warmte waren er nogal wat uitvallers, terwijl enkelen door de warmte werden bevangen. Er waren 444 deelnemers en deelneem sters, die de volgende route moesten rij- Wassenaar - Katwijk - Noordwijk- Noordwijkerhout - Voorhout - Rijnsburg - Leiden - Zoeterwoude. Na de tocht verzamelden zich alle deelnemers aan de Miening vanwaar zij door de drumband van de St.-Jansfan- fare werden afgehaald om vandaar in een lange stoet te trekken naar het pa rochiehuis aan de Schenkelweg. Hier hadden de organisatoren zich reeds op het podium opgesteld om de prijzen uit te reiken. De le prijs, een grote beker, werd gewonnen door het koppel Nel van der GeestJan Paarde- kooper; de 2e prijs (een iets kleinere beker' was voor Piet Maons enKees van Teylingen; de 3e prijs ging naar Henk van der Geest en Rla van der Geest, ter wijl de 4e prijs werd toegekend aan Coby van der Ploeg en mevr. Van der Wiel. Extra prijzen werden gewonnen door Leo van Gent, H. Casteleijn en Piet van der Salm. Aan het koppel Ton van Maut en mevr. Stoffelzool werd werd als troost prijs <een krentebrood) aangeboden, ter wijl de heer Koos Vreeswijk een doos sigaren kreeg, omdat hij voor de tiyde keer heeft meegereden. In verband met het tweede lustrum van deze rit kregen alle deelnemers een tegeltje als herinnering aangeboden. WASSENAAR HBS-A-ers slaagden aan Rijnlands Lyceum De uitslag van de eindexamens HBA- A van het Rijnlands Lyceum Wassenaar is: de dames F. E. Dekking. E. C. S. de Jong, M. G. Op 1 Landt. I. E. Nieuwen- huls, allen wonende te Wassenaar; de heren E J. van den Bergh. W A. Don ker. A. J. de Graaf. C. W. A. Hendrlkse. A. E. Kolff, P. M. Chr. de Lange. E S. Meyer Wiersma. S. R. Schuit. A. H E. van de Velde, allen wonende te Wasse naar. J de Bres. wonende te Voorscho ten. M. B de Groot en J de Kroes, wo nende te 's-Gravenhage. P R. Groenen dijk. wonende te Oegstgeest. Er werden geen kandidaten afgewe zen. Raad van Leiderdorp vergaderde ruim drie uur Ruim drie uur had de voltallige ge meenteraad van Leiderdorp nodig om de zes-en-twintig punten tellende agenda af te werken. Burgemeester Van Diepeningen deed aan het begin van de vergadering aller eerst enkele mededelingen, dit naar aanleiding van gestelde vragen van raadsleden in vorige vergaderingen. De heer J. W. Boot vroeg in de laatst gehouden raadsvergadering naar de be stemming van het land van de heer Samson aan de Engelendaallaan; hier zullen vijf bungalows gebouwd worden, het overige land is bestemd voor sport velden o.a. een korfbalveld. Besprekin gen zijn gaande, er is nog geen land verkocht. Verder deelde de burgemeester mee, dat de mogelijkheid van aansluiting op de centrale riolering van de Touw- fabrieken, vraag van de heer J. Nievaart, nader onderzocht zal worden. Reeds meerdere malen is het meren van de boten van de heer Snel in de zijsloot aan de v. d. Valk Bouwmanweg ter sprake geweest, waarbij telkens werd gewezen op het gevaar voor de jeugd, als die steeds weer op deze boten vertier Uit het nazien der stukken van de raadsvergadering van juni 1954. is het college gebleken, dat de heer Snel en nu zijn erfgenamen, het recht van door vaart en recht van schuitenmeren heb ben verkregen. De voorzitter zei, dat de gemeente alle benodigde maatregelen ter beveiliging van de jeugd heeft getroffen, bijv. langs de hele sloot prikkeldraadversperring. De jongelui moeten over prikkeldraad en beplanting om bij de boten te komen. De voorzitter zei met nadruk, dat bij voorkomende ongelukken, niet het ge meentebestuur van Leiderdorp aanspra kelijk gesteld kan worden, uitsluitend de ouders zijn verantwoordelijk. Bouwexploitatie Nu het in bouwexploltaite brengen van de gronden, gelegen ten noord-wes ten van de Berkenkade, voor de deur staat, heeft het college zich afgevraagd, of de ..exploitatieregeling bouwterreinen 1941" daarvoor nog bruikbaar moet wor den geacht. Ter tafel lag daarom een uitgebreid voorstel waarin studie is ge maakt over het doel van deze regeling en over de gevolgen van de veranderde na-oorlogse omstandigheden terzake; met name wat betreft de grondpolitiek van de gemeenten en het stedebouw kundig aspect. Aangeboden is een geheel nieuwe rege ling ter vaststelling. De behandeling van dit voorstel eiste veel tijd. De heer E. Veldhuizen vroeg, of de gemeente nu alleen recht van koop kreeg, zodat grondeigenaars geen grond aan even tuele particuliere bouwers kunnen ver kopen. De heer C. de Graaf vond het voorstel onduidelijk, maar belangrijk voor de toe komst. De voorzitter zei grote waardering voor de secretaris te hebben voor de opstelling van dit voorstel. Dit voor stel noemde hij daarom zo belangrijk, omdat de gemeente de gronden koopt om speoulatie tegen te gaan. De verordening bepaalt, dat deskun digen taxeren, bepaalt, niet. dat eige naren niet aan particulieren zouden mo gen verkopen. En particulieren én overheid worden gelijk behandeld. In de toekomst zal deze verordening het beleid van het gemeentebestuur bepalen inzake het uitbreidingsplan Zij 11 aan en Meijepol- der. Het voorstel word tenslotte aan genomen. Duur De heer R Marbus heeft zich bereid verklaard de bediening van de Does- brug op zich te nemen voor f 3500 per jaar. dit ls f 2000 meer dan de vorige brugwachter als salaris ontving. De heren Lolling en Andrik achtten deze oplossing duur voor de gemeente. Het college zag eohter geen andere opossing. De raad nam alt voorstel node aan. Hulde Bij de behandeling van de rekening van de zwem- en polovereniging „De Does", zei de burgemeester, dat de raad trots kan zijn op een dergelijk zwembad, dat zo goed wordt onderhou den en waar de jeugd nu zoveel ge zondheid kan opdoen „Je hoeft er be slist niet voor naar Italië" De heer Andrik uitte zijn grote waar dering voor de wijze waarop het be stuur van de vereniging dit zwembad exploiteert. Aangehouden Wegens een onvoorziene omstandig heid, moest het voorstel betreffende het aanschaffen van hulpmiddelen voor het gymnastiekonderwijs aan de Her vormde Schoolvereniging worden aan gehouden. Dit uitstel betekent echter geen afstel". Ook het verzoek van „Ons Belang" de woning Achthovener- weg 6 onbewoonbaar te verklaren werd aangehouden. Skelteren verboden Bij het besluit de ijsbaan aan de ver eniging „IJssport" te verhuren, vroeg de heer Boot., of het college plannen heeft toestemming te geven, dat deze baan eventueel voor een skelterclub ge bruikt zal worden. De voorzitter ant woordde. dat 't college deze sport niet zal toestaan, want „horen en zien zul len je dan vergaan" De raad besloot verder tot vaststelling van een geheel nieuw reglement voor het Bureau Sociale Zorg, hiervoor een kassier aan te stellen onder verantwoor delijkheid van de penningmeester. Met name was een nieuw reglement nodig, ten aanzien van de bepalingen betreffende het aanvaarden van voogdh door het bureau, omdat voogdy niet meer aan een burgerlijke instelling van weldadigheid wordt opgedragen. Door de uitbreiding van het aantal Inwoners van de gemeente en de verder gaande ontwikkeling van het kerkelijk maatschappelijk werk, meent het college, dat het aantal leden van dit bureau ook zal moeten worden uitgebreid, dit wordt dan 11. De overige, ln ons blad al behandelde voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BEURSOVERZICHT Meevallende markt Amsterdam, 3 juli. Nadat de beurs Jongstleden vrijdag al van een betrekkelijk vriendelijke stem ming had blijk gegeven, werd vandaag do vastere houding voortgezet. In alle hoeken was de handel weliswaar nog van beperkte omvang, maar de onder toon was over de gehele linie aan de vaste kant. In de Internationale politiek zijn geen concrete wijzigingen tot stand gekomen d'e verbeteringen kunnen wor den genoemd Echter, in tegenstelling tot de vorige week leek de Berlijnse kwestie minder acuut en besprak men ter beurze met veel belangstelling de berichten, die gewagen van tegenstellin gen tussen Rusland en Communistisch China. Vandaar dat aan het overwegen- da aanbod van de vorige week een einde kwam en de koersen weer een opwaartse richting insloegen. Opmerkelijk was hierbij de bepaalde willige houding van Hoogovens, die een koerssprong maak ten van 958 naar 996. zonder dat van de zijde van Hoogovens enig bedrijfsnieuws is gelanceerd dat aanleiding tot deze vaste stemming kon vormen. Het schijnt dat voor bepaalde rekening en grote kooporder in de markt lag. Wat de ove rige internationale fondsen betreft wa ren Philips en Unilever eveneens vast gestemd hoewel ln aanzienlijk mindere mate dan Hoogovens. Daarentegen ging het met Kon. Olie weer bijzonder kalm aan. Ten opzichte van J.l. vrijdag leed Koninklijke een koersverlies van aanvankelijk f 0,60 op f 115,20. Geleidelijk trad enig herstel in en tegen het sluiten van de markt wer den Olies verhandeld op f 115,50. Aku was eveneens nog in mineur en wist het vorige slotnlveau niet te bereiken. Trou wens niet overal bleef de hoge inzet ge handhaafd. Zo gingen Hoogovens weer terug naar 991, Unilever naar 781 en Philips naar 983. In de vorige afdelingen was de stem ming bijzonder kalm maar ook hier, in tegenstelling tot de vorige week. kwam de koersafbrokkeling merendeels tot stil stand. Kenmerkend voor het overwicht van de Internationale fondsen ls wel dat zij terstond in staat zijn zowel de Scheepvaartfondsen als de Cultures mee te slepen. Scheepvaart was althans me rendeels iets beter gestemd, vooral voor Kon. Boot. Amsterdam Rubber verbe terde 2% punt, evenals HVA. Wat de lokale industriefondsen betreft hierover viel voor het officiële slot van de markt nog weinig te zeggen. Over het geheel genomen was de ondertoon echter beter. Nederlandse Staatsfondsen prijshoudend en stil. WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 juli 1961 Londen 10.01%—10.02%; New York 3 59%3.59% Montreal 3 464—3 47; Parijs 73.31—73.36; Brussel 7.21 7-224 Frankfort 90.32—90.37; Stockholm 69.56 69.61; Zürich 83.22—83.27; Milaan 57 884 —57.934Kopenhagen 51 834—51 884 Oslo 50 11—50.16; Wenen 13 86%—13.87% Lissabon 12.51412.53. ACTIEVE OBLIGATIES Maandag 3 juli Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 102% 102% Ned. '59 4 4102% 102% Ned. *60-1 44 102% 102% Ned. '60 II 44 102% 102% Ned '59 44 1024GL 102 Ned. '60 4 4 102 Ned '61 44 102 GB 102,', Ned '53 3% 99% 99% B Ned. Grtb obi 34 85 B Ned '47 34 95 9511 Ned '51 34 984 Ned. *53 I-II 34 98,98,% Ned. '56 3 4 97 4 974 Ned '48 34 93 GB 93% Ned. bel cert. 34 93 V4 Ned "50 I-II 34 934 B 934 Ned. *54 I-II 34 944 94% Ned '55 I 34 944 94% Ned "55-n 34 95 95% Ned "37 3 94% 94% Ned grtbk obi '46-3 944 94% Ned doll In '47 3 90GB 90 Ned Inv cert. 3 1004 100,V Ned 62-64 3 1004 100,Tf Indie *37 3 100 Indlë *37 A 3 964 96% Ned. won bJ. "57 6 1104 1104 Ned. won.bi *58 44 102 102 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110 111 Ver. HVA-my. 127GB 129 AK.U 424 4 420% Deli My cert140 141 Hoogovens cert. 9574 989 Philips gem bez 978% 986 Unilever cert 777 780% Dordtse Petr 543% 541 Kon Petr (60 A f 20) 115.80 115 60 Holl. Amer HJn 158% 1594 Java China Paket 155 157 KUJbl 77.— 78.50 Kon. Ned. Stoomb 1844 187 Kon Paket My 1504GB 151 Stoomvaart My Ned 186 187 Nlevelt Ooudr cert 156 1574 v Ommeren cert 337 G B 340 GB Kon Rott Uoyd 1494 148 Ned Scheepv Unle 1554 155 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (34) 8 98 98 idem '48 (34) 98 984 R'dam '52-1 (4 4) 102 100% Id Id "37 I-n (34) 974 Z-Holland *55 44 1014 Bankwezen Bank N Gem *58 54 105 105 Id NWB '52 44) 100% 100% 8VO rspbr C.ftCC 1894 B 189 4 B BVr rspbr *52 146 146 Industr Ob"--'Oes Philips Dollarlng *51 90 90% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 1084 no A'dam '51 I 24 89 894 A'dam '56 1 24 83% 844 A'dam '56 II 24 96% 96% A'dam '56 in 24 96 4 97 Eindhoven *54 2 4 84% Enschede *54 24 84 Den Haag *52 I 24 96 964 Idem n 24 98 97 L R'dam "52 I 24 96 964 Idem n 24 97 4 964 Idem '57 24 100% 100 Utrecht *52 24 93 934 Z.-Holl 1957 2 4 96 4 96 Zuld-Holland *59 24 103% 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 241.50 242.50 Amst. Bank 374 375 Cultuurbank 30% 304 Holl Bank Unle cert 2184 218% Ned Handelmy 3214 325%. Rott Bank 358 370 Twentsche Bank 306 306 Senembah475 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn638 Berkel's Patent (vj 3224 325 Borsumy. 38% 39% Calvé Delft cert. 772 775 Electrolaamy. 380 L Kon Pap Oelder 362 380 Kon. Ned. Orofsm 167 166% Holl Constructie 460 lng. bur v. Bouwnyv 270 GB Internatlo 1674 1674 Int. Kunststoff. Ind 79 B 79 B v. Kempen en Begeer 131 129 Leidse Wolsplnnery 610 B Mllller en Co NB. 508 512 Ned. Kabelfabr. 598 614 Phillpe prel 265 283% Rott. Droogdok My. 540 550 Sikkens Groep 848 873 Ver. Touwfabrleken 365 365 Walvisvaart 100 101 Wernlnk> Betonmy 185 183 Wilton Feyenoord 272 275 Van Wyk en Heringa 1214 1214 Zaalberg 135 B 140 Mynbouw en pc«rolenm Blllton 2de r 472 4 485 Kon Petr (f 20) 119 60 119 Amerlk "-*«en Canadian Pacific R 24% 24% [ntern Nickel 744 exd. 77 Anaconda 564 Betnienem 8teei 42% 42% Cities Service 51% 51% Genera) Motor# 43% 434 Kennecott 84% exd 82". Republic Steel 57% 574 Shell Oil 38% exd 38% Union Paclfle 32\ A 3211 Un. States Steel 80*4 80%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11