dubbel lekker Bobby Wilson verslaat favoriet Neale Fraser half zwaar Zilveren feest van sportstichting besloten met stijlvolle receptie Sporttoto Ook Ann Haydon uitgeschakeld Grote Prijzen van België MAANDAG 3 JULI 1961 Advertentie Sensatie op Wimbledons centre court Het volgepakte centre court van Wimbledon, dat lag te braden in de gloeiende zon, barstte zaterdag los in een ovationele toejuiching ter ere van Bobby Wilson, de Britse tennisster, die het bestond de tweevoudige Wimblcdonkam- pioen Neale Fraser uit te schake len. In een zenuwslopende strijd van 2 uur en een kwartier gelukte het de 25-jarige ongeplaatste Lon- denaar, de als eerste geplaatste Fraser met 16, 60, 1311, 9—7 te verslaan en daarmee één van de grootste successen uit zijn tenniscarrière te behalen. De Britse tennisliefhebbers. die het reeds zo lang zonder successen van hun landgenoten hadden moeten stellen, wa ren buiten zichzelf van vreugde al thans voor zover een Brit buiten zich zelf kan zyn en brachten Wilson een ovatie die minutenlang duurde. Het was ook ongelooflijk wat de Engelse speler had gepresteerd. In de eerste set scheen Wilson regel recht naar de slachtbank te worden ge leid. De linkshandige Australiër speelde zoals hij wilde en won met 61. Maar ondanks de onbarmhartige zon, die 120 mensen deed flauwvallen, vocht Wilson terug. Hij scheen zich hoe langer hoe beter op zijn gemak te gaan voelen, ging punten scoren met scherp gesneden vol leys en snelle passing-shots en de door de zon geteisterde Australiër moest het antwoord schuldig blijven. Wilson domineerde zo, dat hR tien van de volgende 11 games won. waar bij een tweede set met 60. Hjj kwam met 52 voor te staan in de derde set, maar Fraser, die juist als het nodig is ln zijn beste spel komt, haalde op tot 55. Een keihard duel volgde, dat ge heel werd beslist door de service. De Brit kwam voor te staan met 1211 en retourneerde onder daverende toejui chingen tot driemaal toe de service van Fraser met een passeerslag, die het krijt van de lijnen deed stuiven. De Australiër had de belangrijke der de set, die welgeteld 62 minuten duurde, met 1311 verloren. In de beslissende set ging de strijd gelijk op tot 77, waarna Wilson zijn service won: 87 en met enkele soortgelijke returns als waarmee hij de derde set op zijn naam bracht, doorbrak hij de service van de Australiër. de ongeplaatse Zuldafrikaanse Renée Schuurman. Het meisje uit Durban won met 36, 64, 62 waarmee zij de laatste acht bereikte De snelle top- spindrives van Renée Schuurman ont regelden het verdedigende spel van Ann Haydon, die verleden maand de Franse titel won, volledig. Zuid-Afrika is bij de dames bijzonder sterk vertegenwoordigd. Want samen met Sandra Reynolds, die zich in het enkelspel gemakkelijk handhaafde tegen Florence de la Courtie, zegevierde Renée Schuurman ook in derde ronde van het dames dubbelspel. In de kwart finales van het dames enkelspel komen verder uit de Britse meisjes Angela Mor timer en Christine Truman, de Tsjechi- se mevr. Sukova, de Amerikaanse Ka ren Hantze, de Mexicaanse Yola Rami rez en de Australische Margaret Smith. Ook bij de dames Wilson was niet de enige „reuzen-do der". Op de derde baan werd Engelands voornaamste hoop voor de damestitel, Ann Haydon, uitgeschakeld door Toernooi te Lisse Het C-toernooi met B-invitatie te Lisse heeft voor wat betreft de herennummers in het teken gestaan van de gebroeders Oost. J. Oost (Teylingen) en E. Oost (Leidse Hout). Samen wonnen zij het herendubbelspel, in elk tennistoernooi een hoofdnummer, na spannende strijd 63, 75 van de combinatie H. de Vroo- men/T. v.d.Meij en het herenenkelspel maakten zy tot een familie-aangelegen heid. J. Oost besliste de ontmoeting in zyn voordeel met minimale marge, 64, 64. E Oost kon het in deze finale op de kritieke momenten duideiyk niet meer bybenen. Met het gevecht in de halve finale H.E. tegen de overwinnaar van T. Grimbergen (Unicum), Kees Frijte, 62, 6—3, en de finale herendubbel, in de benen, was dat overigens, gezien de hitte, begrijpeiyk. Het damesenkelspel B tussen mej. G. Lommerse en mej. J. v. d. Berk kon door omstandigheden niet worden gespeeld. De party zal zo mogelyk vanmiddag plaatsvinden. Het gemengd dubbelspel werd een zege voor de combinatie mej. G. Lommerse/J. Derks, die mevr. Duymaer van Twist/T. v. d. Mey met 4—6, 6—2, 6—1 wisten te verslaan. In het damesdubbel trok mej. G. Lommerse alweer aan het langste eind. Met mevr. Bosma als partner versloeg zy mevr. C. v. d. Berg en mej. Hotto. 6—2, 6—3 HENGELSPORT Viscollegc Onder Ons hield een wed- stryd in de Vliet. Uitslag: 1. C. de Hoed 8 stuks 810 gram; 2. J. v. Riet 10 st. 490 gr., 3. A. v. Weizen 6 st. 320 gr.; 4. B. Vernet 5 st. 310 gr.; 5. N. Zaalberg 6st. 300 gr.; 6. S. v. Nimvegen 5 st. 295 gr.; 7. W. v. Leeuwen 5 st. 280 gr.; 8. W. v.d. Berg 3 st. 250 gr.; 9. P. v. Vliet 5 st., 245 gr.; 10. J. de Water 1 st. 140 gr. V.V. „Leidse 3oys" organiseerde voor haar leden en donateurs een viswedstryd te Voorhout. De vangst was goed. Uit slag: 1. W. van Berkel 700 gram (tevens le prijs voor grootste blei)2. G. Sprin ger 700 gr.; 3 P. Leuering 475 gr.; 4. J. Veldhuizen 425 gr.; 5. J. Binnendyk 375 gr.; 6. H. Bink 300 gr.; 7. H. Willemse 276 gr.; 8. P. Ranselaar 250 gr.; 9. A. Kruit 200 gr.; 10. B. van Es 200 gr. CRICKET Cricket-uitslagen lste-klasse A: HBSHCC I, gew. door HCC met 5 wickets. (HBS 139, HCC 142 voor 5)HCC II—HDVS, gew. door HCC met 31 runs (HCC 208 voor 9, gesl. HD VS 177)RWQuick H, gew. door RW met 6 wickets (RW 61 en 74 voor 4, Quick 67 en 65. lste-klasse B: ExcelsiorPW, gew. door PW met 3 wickets (Excelsior 139, PW 142 voor 7); Sparta—PW: draw (Sparta 177 voor 8, gesl., PW 112 voor 8, tyd)VRAQuick N. gew. door VRA met 33 runs en één wicket (VRA 123 voor 9, Quick 90). 2de-klasse C: HRCCAjax L: gew. door HRCC met 78 runs (HRCC 168, Ajax 90); HTCCBBr.Sc: gew. door BBr Sc met 6 wickets (HTCC 126, BBr Sc 128 voor 4); Krekels15 Abod: gew. door Krekels met 89 runs (Krekels 123, Abod 34)HTCCAntwerp CC, gew. door HTCC met 6 wickets (Antwerp 124, HTCC 125 voor 4). 3de-klasse C: LCCGroen Geel: gew. door Groen Geel met 8 wickets (LCC 101, Groen Geel 102 voor 2). 3de-klasse G: Ajax L II—VOC IV gew. door Ajax met 70 runs (VOC 77, Ajax 147, waarvan F. Olthuis 45, A. Wempe 46 en F. Tattersal 11). HRCC—Ajax (L.) OVERWINNING VOOR DE THUISCLUB Het blykt meer en meer dat het eer ste elftal van Ajax (L) een zware af deling heeft; ditmaal moest het sterke H.R.C.C. bestreden worden, dat bepaald de toon heeft aangegeven. Stellg, het winnen van de toss mag misschièn de doorslag gegeven hebben, dit neemt toch niet weg, dat èn aanval èn de batting- side van de roodzwarten op het ogen blik niet op kan tegen de tegenstand die overal wordt ontmoet. H.R C.C. scoorde 168 runs in ruim drie uur; dit betekende voor de Leidenaren fielden tot over half vier; G. Spiering 2 voor 45, P. von Oven 1 voor 21 en P. van Ameron 4 voor 24. J. Schöttlendreier en J. de Groot waren de struikelblok ken met resp. 65 en 60 runs. Ajax stelde slechts 90 runs daarte genover. L. Malmberg 14, P. Hagenaar 19, R. Veldhuizen 18 not out en P. von Oven 15 runs weerden zich dap per, maar konden met de overigen toch niet verhinderen, dat het laatste wicket ver voor tyd viel. Het behoeft geen betoog, dat het fielden de grootste eisen stelde aan bei de teams, een opgave, waarvan wy de indruk hadden, dat dit de thuisclub beter afging dan de Leidenaren. A.s. zondag H.B.S. IIAjax (L.) I op Houtrust. CRICKET LCCGroen Geel KOPSTUKKEN FAALDEN Het zag er voor L.C.C. erg donker uit toen kort na het begin van de wedstryd achtereenvolgens v.d. Nagel, Laman en Kantebeen voor luttele runs gebowld werden. Maar gelukkig was het de dag voor de staartmensen om eens van zich af te byten. G. Wondergem, die ook weer eens de flanellen had aangetrokken, be gon zyn heroptreden direct goed door topscorer van L.C.C. te worden met 21 uitstekende runs. Daarna voerden W. Crama 11 runs en Th. Stikvoort 10 runs het totaal nog wat op, maar daarmede was de koek nog niet op, want ook L. van Es 11 runs en J. v.d. Heemst 13 runs lieten biyken, dat zy geenszins het voorbeeld van hun hoger genoteerde clubgenoten wilden volgen. En om de verrassing nog compleet te maken bleef de tiende man R. v. Ben ten met 10 runs not out, zodat het totaal uiteindeiyk nog tot 101 runs was opgelopen. De bowlery van Groen Geel was niet moeilyk geweest, doch wel zeer gevari eerd waardoor het moeilyk voor de L.C.C.'ers was om zich goed in te spe len. hetgeen dan ook niet is gebeurd. Groen-Geel sloeg zich daarna al heel snel door de moeiiykheden heen. Met gedurfd hard spel werd het L.C.C.-to- taal voor slechts twee wickets gepas seerd. Het ontbreken van N. den Hoed was zeer goed te merken in de Leidse aan val, die nu een matte indruk maakte. Bowlingcyfers E. Crama 1-39, H. La- man 1-36. Leegte By het heren enkelspel heeft de on verwachte nederlaag van Fraser een leegte overgelaten in de onderste helft van de toernooilyst. Slechts één ge plaatste speler heeft zich daarin weten te handhaven: de Amerikaan Chuck Mc Kinley, die de in Amerika studeren de Australiër Jacques met 86, 6—1, 75, de baas bleef. Mc Kinley zal in de kwartfinales uitkomen tegen Wilson. De andere kwarteindstrijd van die groep zal gaan tussen de Brit Mike Sangster, die zich vrydag plaatste en de linkshandige Venezolaan Iyo Pimen- tal. Deze laatste won zaterdag vry ge- makkelyk met 64, 62, 1210 van de Amerikaanse student Crawford. In een andere toernooi-helft hand haafden alle geplaatste spelers zich. Al lereerst Rod Laver, de 22-jarige Austra lische lefthander, die met 64, 64, 62 zegevierde over zijn landgenoot Bob He witt. Zyn volgende tegenstander is de Chileen Ayala, die zich evenals Roy Emerson en Ramanathan Krishan vry dag kwalificeerden. Marian Luderus wint te Essen De Nederlandse Marian Luderus (Ne- reus) heeft by de internationale roei- wedstryden te Essen het skiff nummer gewonnen in 4 min. 18,3 sec., op de tweede plaats gevolgd door de skiffeuze van de Brandenburger RK uit Beriyn met 4.27.,8. Ook de dubbel-vier dames werd een Nederlandse overwinning, na- melyk voor de ploeg van Hunze in 3 min. 54,2 sec., die op de tweede plaats werd gevolgd door de gemengde ploeg van de Dordtse en Nautilus in 3.54,2. Derde was de Koelner RG in 3.55.4. Bij de Junior- achten zegevierde de Proteus uit Delft in 6 min. 25,6 sec. vóór Hannoverscher RC in 6.31.2. Noordwijk tegen militairen In kader van het scheidsrechtsinter naat, dat van 10 tot en met 15 juli te Oegstgeest gehouden word, zal op woensdagavond 12 juli op het Gemeen- telyk Sportpark te Noordwijk een wed strijd gespeeld worden tussen Noordwyk en een Haags Garnizoenselftal. De opstelling van het garnizoenselftal is: Doel: Van Hees (Feyenoord 2), ach ter: Van Straten (Blauw Wit 2) en De Bruyn (VCS); midden: Van Aartsen (ADO 1), Pirovano (Stormvogels 1) en Mussche (RCH 2); voor; Webster (DW SA 3), v. d. Arend (SHS 2), Riemvis (VIOS), Kroonsberg (RCH 1) en Over toom (Onze Gezellen). De opstelling van Noordwyk is onge- wyzigd. Als scheidsrechter zal by deze ontmoeting de heer L. Horn fungeren. Bezwaren tegen de saneringsplannen De federatie van noordelijke betalende verenigingen heeft het bestuur van de KNVB verzocht een buitengewone ver gadering van de sectie betaald voetbal uit te schrijven. De noordelyke clubs kunnen zich namelijk niet verenigen met de saneringsplannen van het bondsbe- stuur. DUIVENSPORT Wedvlucht Chateaurcux Wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux. Afstand plm. 628 km., ge lost te 6.30 uur met n.o. wind. De Bonte Duif In concours 39 vo gels; le duif te 15.24.04 uur. 1, 2. M. J. Noordervliet; 3, 5, 6, 8. Binkv.d. IJs- sel: 4, 7, 9. N. Oudshoorn; 10. G. A. Al- bada. Leidse Postduiven Club In concours 116 vogels: le duif te 15.30.38 uur. 1, 8. H. Fasel; 2, 10. M. de Lange; 3. A. v. d. Meys; 4. D. v. d. Nieuwendyk; 5. IJ. Swart; 6. J. Degen; 7. H. v. Riet; 9. J. v. Alphen. De Rynklievers In concours 154 vo gels; le duif te 15 44.15 uur. 1, 3. A. v. Hemert; 2, 4. Lolkes de Beer; 5. W. de Haas;.. 6. L. Klein; 7. Gebr. Kok; 8, 9. H. v. d. Vecht; 10. T. Gysman. De Vriendenclub In concours 113 vogels; le duif te 16.11.49 uur. 1. C. Ves- seur; 2. J. Dongelmans; 3. E. Wansink; 4 Th. den Hoed; 5, 6. L. Gysman; 7. J. Vinkenstijn; 8. C. Vlaardingerbroek; 9, 10. P. Mark. Geluidsinstallatie om „heter met Den Haag te spreken MOTORSPORT Onder grote belangstelling er wa ren meer dan 60.000 toeschouwers en by zeer warm weer zyn gisteren op het naby Spa gelegen circuit van Fran- corchamps de wedstryden om de Grote Pryzen van België, meetellend voor het wereldkampioenschap motorrenners, ge houden. Da uitslagen waren: 125 cc.: 1. Luigi Taveri (Zwitserland) met Honda, 8 ronden (112,8 km.) iu 42 min. 0.8 sec. (gemiddelde snelheid 161.091 km/u.); 2. Tom Phillis (Austra lië) met Honda 42.09.0 (161.085 km/u.); Jim Redman (Rhodesië) met Honda 42.01.3 (161.059 km/u.). Na de Grote Pryzen van Spanje, Duits land, Frankryk, Engeland, Nederland en België luidt de stand voor het wereld kampioenschap: 1. Phillis 34 punten; 2. Degner 23 pnt.; 3. Redman 21 pnt.; 4. Taveri 18 pnt. 250 cc.: 1. Jim Redman (Australië) met Honda, 9 ronden (126.9 km.) in 41 min. 9 sec. (gem. snelheid 185.030 km/u.); 2. Tom Phillis (Australië) met Honda 41.23,5 (183.950 km/u.)3. Mike Hailwood (G.-B.) met Honda 42.17.7 (180.021 km/ De stand voor het wereldkampioen schap: 1/2. Phillis en Hailwood, beiden 26 punten; 3. Redman 25 pnt.; 4. Taka- hashi (Japan) 15 pnt.. Zijspan: 1. Fritz Scheidegger/Horst Burkhardt (Zwitserland) met BMW, 8 ronden (112.8 km.) in 40 min. 11.3, gem. snelheid 168.407 km/u.; 2. Max Deubel/ Emil Hörner (West-Duitsld.) met BMW 40.32.8 (166.918 km/u.); 3. Pip Harris/ Ray Cambell (G.-B.) met BMW 42.14.8 (162.101 km/u.). De stand voor het we reldkampioenschap: 1. Deubel/Hörner 36 pnt.; 2. Scheidegger/Burkhardt 34 pt.; 3. Strub/Huber (Zwits.) 14 pnt.; 4. Roh- siepe/Bottcher 10 pnt. 500 cc: 1. Gary Hocking (Rhod.) met M.V., 15 ronden (211,5 km.) in 1 uur 5 minuten 52,4 sec. (gem. snelheid 192.647 km/u.); 2. Mike Hailwood (G.-B.) met Norton 1.07.31,3 (187.939 km/u.); 3. Bob Mcintyre (Schotland) met Norton 1.07.42,1 (187.439 km/u.) De stand voor het wereldkampioen schap: 1. Hocking, 32 pnt.; 2. Hailwood 29 pnt.; 3. Mcintyre 14 pnt.; 4. Perris (Can.) 8 pnt.. ZWEMMEN Wereldrecord voor Barbara Goebel op schoolslag De Oostduitse zwemster Barbara Goe bel, derde in de schoolslagfinale van de Olympische Spelen, heeft zaterdag in Rostock het wereldrecord op de 100 me ter schoolslag dames verbeterd en ge bracht op 1 min. 18.2 sec. Het oude record stond sinds 14 juli van het vorig jaar op naam van haar landgenote Ur sula Kueper met 1.19.0. (Van onze Haagse correspondent) Opnieuw is de inzet van de toto be langrijk lager dan gewoonlyk. Er werd f. 286.821.ingezet door 239.000 deelne mers. De eerste prijs bedraagt f. 43.024. de tweede en derde elk f. 21.512.Er zijn nog geen meldingen van prijswin naars binnen. Noordwijkse Golfclub Op de banen van de N.G.C. werd gis teren de wedstryd om de Offembeker gespeeld. Winnaar van deze Eclectic over 18 holes werd de heer M. Bartlett met een score van 32 1/3. (Van onze sportredacteur) Met een stijlvolle receptie in de Burgerzaal van het Stadhuis heeft de Leidse Sportstichting zaterdag middag een punt gezet achter de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. „Wij voelen ons geschraagd door de gehele Leidse Sport wereld", kon de voorzitter van de Sportstichting, de heer J. C. F. Coers, aan het slot van deze druk bezochte receptie concluderen. Het waren geen loze woorden. Zij hadden gestalte gekregen door de grote mate van waardering en vriendschap, die de tolk van de gehele Leidse sportgemeenschap, mr. J. J. de Jongh, het bestuur van de Sportstichting toezwaaide. De heer De Jongh, die zoals gezegd namens alle Leidse sportverenigingen en organisaties sprak, onderwierp de taak welke de overheid ten opzichte van de sport heeft aan een diepgaande be schouwing. Op dit terrein van de li- chamelyke en geestelyke ontwikkeling dient de overheid slechts voor te gaan, aldus spreker, die opzettelyk de gebie dende wys gebruikte, maar zich daar naast ook bewust was van de ontstel lende verplichtingen die deze taak de overheid oplegt. Nadat spreker geconstateerd had dat alle sportbeoefenaren iets meekrygen (de vriendschap welke wy niet meer kunnen missen», roerde mr. De Jongh de vrye zaterdag aan, die, naar zyn overtuiging, voor een goed deel in de sportsector zal worden „besteed". De ze vrye zaterdag schept voor de sport problemen en ook in deze zal de over heid dienen te participeren. Marktonderzoek De waardering van het Leidse ge meentebestuur voor het sportleven wen ste de heer De Jongh vast te stellen aan de hand van een marktonderzoek met een laagste waardering van 0 en een hoogste van 15 Spreker kende het gemeentebestuur van Leiden 10 toe en zeide dat dit in vergelyking met vele andere gemeenten heel veel is. Als sport organisaties zyn wy daar dankbaar voor. Mr. de Jongh constateerde voorts dat het contact tussen de sportwereld en de sportstichting, hetwelk vroeger te wen sen liet, thans bijzonder goed is. „Wij hebben vertrouwen in u en zyn u in totaliteit dankbaar voor hetgeen u in de afgelopen 25 jaar voor de sport heeft gedaan. Wy steken u de hand toe, al dus de heer De Jongh. Cadeau Op originele wyze bood de heer De Jongh vervolgens het cadeau van de Leidse sportverenigingen aan. Wij weten dat „Den Haag" u dwars zit by het bouwen van een zwembad en een sport hal en om met volle kracht tot „Den Haag" te kunnen praten, hebben de sportorganisaties gemeend u een com plete geluidsinstallatie aan te moeten bieden". De heer Coers toonde zich byzonder dankbaar voor deze geste van de Leid se sportwereld en zeïde dat als je van elkaar probeert te begrypen voor welke moeiiykheden we allen geplaatst wor den men het kernpunt te pakken heeft. De moeiiykheden met „Den Haag" werden door de heer Coers belicht met een simpel voorbeeld: voor het aanleg gen van één doodgewoon voetbalveld moeten 14 commissies in touw komen Alvorens ceremoniemeester Dusée mr. De Jongh naar het spreekgestoelte had geleid, had burgemeester Van Kinschot, die vergezeld was door de wethouders Van Scnaik en Jongeleen en de ge- Mr. J de Jongh biedt namens de Leidse Sportverenigingen de voorzitter van de Leidse Sport stichting, de heer J. C. F. Coers, (rechts) een complete geluidsinstal latie aan. (Foto L.D./Holvast) meentesecretaris mr. Bool, de waarde ring van B. en W. voor het werk van de Leidse Sportstichting onder woorden gebracht. De Sportstichting is niet meer uit het Leidse sportleven weg te denken, constateerde de burgemeester, die deze mijlpaal van het zilveren feest het start blok noemde voor de komende jaren, Op de bon Ds. Schoonheim kwam vervolgens ver tellen, dat de Sportstichting bij de Leid se Jeugdactie op de bon staat. Spre ker bood de heer Coers namelyk een bon aan voor 15 overnachtingen in de jeugdboerderij aan De Vliet. De heer Coers greep onmiddellyk de gelegenheid aan enige propaganda te maken voor deze jeugdroerdery van de LJA. Hy verzocht de sportwereld enige bedden te adopteren. Tussen haakjes: elk geadop teerd bed kost negentig gulden en de Leidse Jeugdactie (gironummer 558510) heeft er nog 35 ter adoptie beschik- lar. De heer Coers herstelde tevens een verzuim. Tydens de galaavond in de Stadsgehoorzaal had ny vergeten het voortreffelyke werk te memoreren van de medewerkers aan de medische sport keuring. Hy dankte in het bijzonder de doktoren Kors en De Graaf, die dit werk vele jaren belangeloos hebben ver richt. De laatste spreker was de heer Blom, die namens het terreinpersoneel een door de Haagse glazenierster Julia Braendler vervaardigde wandversiering aanbood. SPORTSPLINTERS Voor groep 5 van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal 1962 is zaterdag in Moskou gespeeld de ontmoeting RuslandNoorwegen. De wedstryd eindigde in een 52 zege voor de Russen. De stand in groep 5 waarvan de win naar zich plaatst voor het eindtoernooi in Chili luidt: 1. Rusland 2 gespeeld 4 pnt. 2. Turkye 2 gespeeld 2 pnt. 3. Noorwegen 2 ge speeld 0 pnt. De Duitse équipe bestaande uit de ruiters Fritz Thiedemann op Godewind, Herman Schridde op Ferdl, Hans Guen- ther Winkler op Ramanus en Alwin Scheckmoehle op Bachus heeft zaterdag voor ruim 30.000 toeschouwers tydens het Europees kampioenschap in Aken de Prys der Naties gewonnen. De Duit sers kregen slechts 6.5 strafpunten. Ita lië werd met 8.5 strafpunten tweede en Engeland met 12 strafpunten derde. In aanwezigheid van talryke be langstellenden vooral uit de sportwereld is zaterdag in Beekbergen een grote re- creatie- en sporthal geopend voor het Koninklyk Nederlandse Gymnastiekver- bond. Deze hal is gebouwd in het 10 ha omvattende vakantiecentrum van de KNGV en is geschikt voor allerlei doel einden. De Russische schaakploeg heeft zondag te Oberhausen opnieuw het Europees schaakkampioenschap voor landenteams behaald. De Russen, die hun laatste ontmoeting tegen West- Duitsland met 82 wonnen, behaalden in totaal 74.5 punten. Zuid-Slavië werd tweede, Hongarye derde, Tsjecho-Slowa- kye vierde, West-Duitsland vyfde en Spanje zesde. De jeugdploeg van Fortuna '54 heeft zondag te Apeldoorn het eindtoer nooi om het Nederlands kampioenschap voor de geselecteerde jeugd (tot en met 18 jaar) gewonnen door betere doelcy- fers dan haar naaste concurrent, Vo- lendam. Behalve deze twee ploegen kwam in het toernooi uit Enschedese Boys. De uitslagen luiden: Enschedese BoysVolendam 42, Fortuna-'54En schedese Boys 92, VolendamFortu na-'54 3—0.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10