Oegstgeest wil Leiden helpen aan deel Broek- en Simontjespolder Slecht gedocumenteerde memorie van toelichting ook te beknopt KRITIEK OP DE BUSDIENST IN RAAD VOORSCHOTEN GAAT U MET VAKANTIE? Feestweek van de drie jubilea in Wassenaar met muziek geopend Expositie in Boerliaavezaal van „Leids Kunstcentrum" ZATERDAG 1 JULI 1961 B. en W. van Oegstgeest spreken er hun teleurstelling over uit, dat een zo belangrijke aangelegenheid als het wijzigen van de gemeente grenzen in de Leidse agglomeratie wordt afgedaan met een memorie van toelichting, die net iets meer dan een bladzijde beslaat. Toch willen zij Leiden helpen aan de Broek- en Simontjespolder.. Van alle argumenten, die door de ver schillende gemeenten tegen de grenswij ziging naar voren zijn gebracht, wordt in dit stuk niets, maar dan ook niets teruggevonden. Het punt van intercom munale samenwerking wordt niet aan geroerd. De vraag in hoeverre in de randstad Holland, waar de verschillen de gemeenten hoe langer hoe meer te- genelkaar aangroeien de wijziging van de gemeentegrenzen als een verouderd begrip moet worden beschouwd, wordt zelfs niet aangesneden. Het ontwerp van de memorie van toelichting geeft B. en W. aanleiding tot de volgende opmerkingen: „Ook nu weer doen de reeds eerder voor de uitbreiding van de gemeente Leiden op het grondgebied van Oegst geest naar voren gebrachte argumenten opgeld, met name dat er 50 a 70.000 personen, wegens gebrek aan woongele' genheid in de Haagse agglomeratie, zich blijkbaar vanzelfsprekend alleen maar in Leiden zouden kunnen vestigen. Zonder enige verdere toelichting wordt gesteld, dat de nodige voorzieningen in verband met de stadsuitbreiding cen traal door één gemeentebestuur dienen te worden getroffen, alsof men nog nooit gehoord l>eeft van intercommuna le samenwerking. Voorkomen moet worden (aldus de memorie van toelichting) dat het uit gebreide complex van de Rijksuniver siteit door de grens tussen Leiden en Oegstgeest zal worden doorgesneden. Wij willen in dit verband er slechts aan herinneren, dat de raad van Oegst geest indertijd zijn volle medewerking heeft verleend bij de totstandkoming van het structuurplan voor de Leidse agglomeratie, mede om de mogelijkheid te scheppen, dat grote terreinen op Oegstgeester grondgebied ter beschik king van de Universiteit konen komen. Bij de vaststelling van het nieuwe 'uit breidingsplan in hoofdzaak voor Oegst geest zijn hiervan ten volle de conse quenties getrokken. Tenslotte willen wij er op wijzen, dat van de zijde van de Rijksuniversiteit nimmer blijk is gegeven, dat men een grenswijziging in het belang van de Universiteit achtte. Met genoegen mag overigens geconsta teerd worden, dat in de technische commissie voor de uitbreiding van de Rijksuniversiteit de samenwerking tus sen de vertegenwoordigers van de ge meente Leiden en die van onze gemeen te zich in gunstige zin ontwikkelt. Laconiek Lakoniek is verder de opmerking, dat „bij deze gelegenheid" tevens een rege ling dient te worden getroffen voor de toevoeging van een gedeelte van de ge meente Oegstgeest aan de gemeente Rijnsburg. Wijl willen overigens op twee onjuist heden de aandacht vestigen. Allereerst wordt opgemerkt, dat het gebouw van de veilingvereniging „Flora" op het ge bied van onze gemeente moest worden gebouwd in verband met gebrek aan bouwterrein. Flora werd gesticht in 1917 toen Rijnsburg nog geringen van omvang was dan op het ogenblik. Er was toen voldoende terrein in Rijnsburg beschik baar, maar mede doordat de stichting van de veiling geen zuiver Rijnsburgse aangelegenheid was, werd de noodzaak van de bouw in Rijnsburg niet gevoeld. Het is overigens wel merkwaardig, dat toen 4 jaar latere de veiling Bloemlust werd gesticht, hiervoor wel grond in Rijnsburg aanwezig was! „Nauwkeurigheid", Verder wordt gesteld, dat de in 1950 gestichte Gereformeerde kerk eveneens wegens aan bouwgrond in Oegstgeest ge bouwd moest worden. Wij wUlen slechts constateren, dat voorzover ons bekend hiervan nooit sprake is geweest, en dat in ieder geval de kerk in de gemeente Rijnsburg is komen te staan. Dit alles werpt wel een merkwaardig licht op de „nauwkeurigheid", waarmee de memorie van toelichting is geredigeerd. Uw raad komt op het ogenblik voor een belangrijke beslissing te staan, nu mag aangenomen worden, dat het in de pro cedure van de grenswijziging voor de laatste maal zal zijn, dat uw college zich hierover zal kunnen beraden. Wij hebben ons dan ook bij onze be sprekingen over het ontwerp de vraag gesteld of er ondanks het feit, dat zowel wij als uw raad herhaaldelijk te ken nen hebben gegeven, dat wijziging der grenzen van onze gemeente onvoorwaar delijk moest worden afgewezen, aanlei- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Wllma Neeltje, dr van W. Hogewoning en N. v. d. Plas: Petrus Paulus Aloyslus, zn van A. J. Berk en J. M. Ammerlaan; Johnny, zn v. J. Schreuder en J. Gulde- mond; Hendrina, dr van A. B. Dorsman en J. C. Grandia; Alfred Emlel, zn van C. Robijn en C. de Graaf; Lla Alida Cornelia, dr van W. Turk en J. Petit; Sonja, dr van J. L. M. van Vliet en C. van der Lee; Ca- rel, zn van C. van Berge Henegouwen en L. de Wolf. ONDERTROUWD: M. G, Heruer en C. van den Burg; G. A. Stouten en A. M. van Leeuwen; H. J. Mul oer en I. J. F. Ramp; A. J. Melchert en A. N. de Vos; J. H. van Ernst en C. M. Re geer; J. H. van Egmond en A. J. Fasseur; A. Zwagerman en C. Stouten; C. VIJlbrlef en J. Bij; J. G. H. Wessels en C. J. C. M. Terhal; N. B. van den Bogaerd en A. A. M Rijsdam; E. J. de Wilde en P. Plu; C. Verkerk en J. Hoogstraten; H. Overvllet en J. P. Swanenburg; H. P. M. Ober en C. M. van Riet; N. J. van RoiJen en M. W. Ver- t "■oeven; M. A. Voorn en C. J. C. de Bruljn; j G. van VIJfeIJken en P. H, M. ZiJerveld. OVERLEDEN: J. A. Stip, 29 Jaar, echtgen. van M. J. Sngelvaart; A W. M. Vermee, 44 Jaar, e.v. V J. J. van Helvert; H. Nauta, 61 Jaar, nan. ding bestond van onze zijde tot een tegemoetkomende houding te geraken. Offers brengen Zoals het ontwerp er nu ligt kan zon der meer gesteld worden dat de gemeen te Oegstgeest wordt geamputeerd. Dat dit zou gebeuren, moet ten enerinale worden tegengegaan en met kracht be streden, maar anderzijds hebben wij ge meend ten einde mee te werken deze aangelegenheid, die nu reeds jaren sle pende wordt gehouden, tot een oplossing te brenge, u te moeten voorstellen enige offers te brengen en derhalve niet star vast te houden aan de eerder genomen)die straten nabij deze gemeente, doch besluiten hoe juist en rechtvaardig deze op zichzelf ook waren. Om Leiden ruim gelegenheid te geven voor baar eigen bevolking in de toekomst over de nodige bouwgrond te k unnen beschikken geven B. en W. de raad in overweging zich niet er tegen te verzet ten. dat de Broek- en Simontjespolder, voor zover zich bevindende ten oosten van de spoorbaan, naar Leiden over gaat. In dit gedeelte zullen plm. 9000 wo ningen gesticht kunnen worden met woonruimte voor ruim 31.000 personen, waardoor Leiden voor vele jare nvoor haar eigen bevolking woongelegenheid kan scheppen. Het deel van deze polder, dat zich bevindt ten westen van de spoorbaan is zeer sterk op Oegstgeest georiënteerd, door historische banden er mede ver bonden, terwijl de hoge spoordijk een sterk scheidende functie vervult. Op de ze gronden behoort dat gedeelte bij Oegstgeest te blijven. In dit verband willen wij er op wijzen, dat de Boterhuispolder gelegen aan de overzijde van de Zijl, volgens het ont werp ook aan de gemeente Leiden zou overgaan. Het zou logischer zijn dit ge deelte bij Leiderdorp of Warmond te voegen. Tenslotte willen wij u voorstellen er mede in te stemmen, dat een beperkte grenscorrectie met de gemeente Rijns- burg tot stand komt, ten einde tegemoet te komen aan de wens van Rijnsburg die zich bevinden op Oegstgeester gebied, naar Rijnsburg te doen overgaan. Om de gedachten te bepalen zou de overgang echter niet verder moeten gaan dan tot en met de veiling Flora. Resumerende stellen wij U voor U er mee te verenigen, dat bij Leiden wordt gevoegd de Broek en Simontjespolder voorzover zich bevindende ten oosten van de De protestantse vluchtelingenkerk te Haid (Oostenrijk) Mevr. dr. E. A. Franken-Duparc schrijft ons: Op het moment, dat ik deze regels neerschrijf, staat er een bedrag van f 815.voor het harmonium, dat in de plaats komt van het orgel, dat. met de hele noodkerk in Haid, op 5 februari jl. in vlammen opging. Wanneer op 16 juli e.k. de eerste steen wordt gelegd voor de nieuwe kerk. wordt dit bedrag overhandigd. Dat zal een gro te verrassing zijn en ook één zorg min der. omdat het uitgesloten is, dat de vluchtelingen ooit zelf een orgel kunnen bekostigen nu voor de kerk pas een der de van de benodigde kosten aanwezig is. Toch gaan ze bouwen. Een groep studenten van een door de VCSB geor ganiseerd werkkamp, waaraan ook bui tenlandse studenten deelnemen, geeft vijf weken van zijn vakantie om te hel pen bouwen en door deze vrijwillige hulp te besparen op de arbeidslonen. Nog een woord van hartelijke dank aan de N.N.-gevers ook ditmaal o.m. uit Katwijk, die wij niet op andere wijze konden bereikten. Hoe de reacties zullen zijn, hopen wij u mee te delen in een verslagje uit Haid zelf over het feest van de eerste steen legging. 228 ha., met 16 inwoners, en bij Rijnsburg een gedeelte van de gemeente nabij de grens met Rijns burg, ter grootte van plm. 80 ha, met 540 inwoners, in totaal der halve plm. 308 ha, met 556 inwo- spoorbaan, ter grootte van plm. ners. De gemeenteraad van Voorschoten heeft zich in zijn vergadering van gis teren met alle voorstellen van B. en W. kunnen verenigen, al werden over som mige punten wel enkele opmerkingen gemaakt. Die opmerkingen waren ech ter niet van zulk belang, dat ze de be sluitvorming beïnvloedden. De heren Pels en Rietmulder hadden geen bewondering voor het besluit be treffende de vijfdaagse werkweek, omdat B. en W. niet tevens de 45-urige werk week hadden ingevoerd. Zjj pleitten daarvoor. Mevrouw De Waal Malefijt-Spruyt gaf in overweging te besepreken of door in korting van de zomervankantie mis schien voor het ulo toch (tenminste ge durende dezomermaanden) de vijfdaagse schoolweek zou kunnen worden inge voerd. De busdienst van de NZHVM, die na de opheffing van de blauwe tram de tram zal moeten vervangen, kreeg kri tiek van de heren Tideman en Van der Wilde. Beide bespraken de voorgestelde regeling en deden nog enkele suggesties aan de hand. Dit deed burgemeester de Kool opmerken, dat hy reeds enige maanden geleden en zelfs bij herhaling gevraagd of de raadsleden suggesties wat dat betreft kenbaar wilde maken. „Het is", aldus burgemeester de Kool, „blikbaar gemakkelijker bezwaren te hebben tegen een met zorg ontworpen regeling, dan suggesties te doen." Op een vraag van de heer Tideman of publikaties waaruit blijkt dat vrij dagavond 7 juli de eerste winkelavond tot 9 uur zal zijn, tevens inhoudt, dat die dag de weekmarkt begint, merkte de voorzitter op, dat over de opening van de markt nog niets te zeggen viel, maar dat de weekmarkt beslist nog niet op vrijdag beginnen kan. Van de overige voorstellen kreeg al leen een tweetal agendapunten over de onrendabele aansluitingen van water en elektriciteit een uitvoerige bespreking. Toch was de raad unaniem van oor deel, dat de nu door B. en W. ontworpen regeling uitstekend was en dat men niet verder kon gaan. Op de basis van fifty- fifty, waren slechts 5 gegadigden tot aansluiting overgegaan. Dit nieuwe 'voorstel komt (als men een ruwe bere kening maakt) op een verhouding 1 op 3 neer en verder willen B. en W. ook be slist niet gaan. Burgemeester De Kool noemde dit een uitzonderlijk gunstige regeling. Bij de rondvraag deelde burgemeester De Kool mee, dat het gemeentebestuur, naar aanleiding van een brief van de beide hoofden van de openbare lagere scholen een protest hadden geschreven naar de actie „Opgeruimd staat net jes". die een commercieel doel had laten profiteren van adresmateriaal, dat. niet voor dit doel beschikbaar was gesteld. Meer trapveldjes Mevr. De Waal Malefijt-Spruyt en de heer Rombouts pleitten beiden voor voebalveldjes (rapveldjes) voor de jeugd. De eerste spreekster vroeg verbetering van het ijsclubterrein bü Vlietwyk, dat volkomen ongeschikt voor balspel blijkt en de heer Rombouts pleitte voor een soepeler houding van de politie met nam eten aanzien van de op de Krim- kade spelende jeugd. De raad besloot verder: mej. Th. M. Jansen eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de Vlietschool; de School met de Bijbel een kast te laten kopen; de St.-Josefschool gelegenheid te geven 6 leerlingesets aan te schaffen en de Parkschool 40 stuks, beiden we gens uitbreiding van het aantal leerlin gen. De muren in de Parkschool te laten verbeteren; opnieuw een garantierege ling te maken voor „Toonkunst" voor A.V.M.O.-lessen; een krediet van f 10.000 beschikbaar te stellen voor vergroting van het kantinegebouw van SVLV. en kele percelen grond te verkopen in Ade- geest en Vlletwijk II. Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon duidelijk ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRES: Naam: Straat: No. Woonplaats: Bezorging gewoon onder adresstrook Betaling Kwartaal Maand Week abonnee abonnee abonnee Doorhalen wat niet van toepassing ls. VAKANTIEADRES Straat: .No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen. Prinses Christina van Zweden lenbal, dat in het paleis van Ver was eregaste tijdens het debutan- I sailles is gehouden. Meer tekeningen clan schilderijen Bekenden en een enkele hier nog onbekende exposeren op de ten toonstelling van het ..Leids Kunstcentrum" in de Boerhaavezaal. Het is steeds interessant bij de eerstgenoemde categorie de ontwikkelingsgang te mogen volgen. Men constateert vooruitgang, soms ook een terugval, of wijziging in techniek en visie. Kunstenaars zijn nu eenmaal geen machines, geen robotten. Zij zijn emotioneel geraakten, wier levensgang geen van tevoren bepaalde en afgebakende is. Gelukkig maar! organiseerd wordt ter gelegenheid van organisseerd wordt ter gelegenheid van hét zestigjarig bestaan van de muziek vereniging Exelsior, het veertigjarig be staan van Blauw Zwart en het eerste lustrum van de Wassenaarse Midden- ntandsactie officieel geopend. In de enorme tent, die voor de verschillende feestelijkheden op een terrein aan de dr. Mansveldkade is opgericht werd een gala-concert gegeven door de muziek vereniging Excelsior. De voorzitter van de muziekvereni ging. de heer J. R. A. Boermans sprak een woord van welkom, in het bijzon der gericht tot de wethouder van on derwijs, mevrouw mr. C. M s' Jacob- des Bouvrie en de gemeentesecretaris, de heer K. van Boeijen. Daarna was het woord aan de wethouder, mevrouw mr. s' Jacob, die ter inleiding van de feestweek een toespraak hield. Na een woord van lof gesproken te hebben voor de samenwerking tussen de drie feestvierende verenigingen, ver klaarde mevrouw s' Jacob de feestweek voor geopend. Excelsior voerde onder leiding van de heer Brilleman een met zorg samen gesteld programma op voorstreffelijke wijze uit. De ouverture „De Barbier van Sevilla" en het Ballet Egyptien en in het lichtere genre de selectie uit Show Boat werden uitstekend gespeeld. De heer A Lodder, voorzitter van de W. M. A. dankte dirigent en korps aan het slot van de avond voor dit con cert. Teenagerfestival Vanavond is er in de grote feest tent een teenagerfestival, zondag wordt er een dansavondgehouden. De volgende week, van dinsdag tot levens, een boerderij of landschap bij Ar en met donderdag is er een grote de- les van Will H. Tweehuysen: briljant van Het verheugende van de groep meestal nog Jeugdige kunstenaars, die hier hun werken exposeren, is hun ernst, hun liefde voor de kunst, hun toewijding, in meerdere gevallen ook hun vergevorderd ambachtelijk kunnen. Zij geven, gelijk de directeur van de Lakenhal, de heer Van Wessem het in zijn openingswoord zeide, leder een eigen kijk op de realiteit, houden zich bezig met de zichtbare en herkenbare werkelijkheid. Zij concentreren zich op het „wezenlijke", op het „verantwoorde", geleid door hun artistieke aandrang. Zij weten daarbij hun individualiteit te handhaven. De heer Van Wessem merkte op. dat deze kunstenaars een belofte voor de toekomst inhouden- er ls niet weinig talent onder hen. Helaas is in onze gemeente nog véél niet voor hen in vervulling gegaan o.a. kun stenaarswoningen daarnaast verleent de gemeente gelukkig wel subsidies, o.a. voor de aankoop van beelden. Spreker hoopte, dat de toekomst voor hen ook in dit opzicht perspectieven mag openen en dat niets hun nieuwe bloei in de weg mag staan. Hierbij sloot wethouder Van Schalk, die eerst een kort welkomst woord tot de helaas weinig aanwezigen had gesproken, zich van harte aan. Een rondgang over de tentoonstelling heeft ons van bovengenoemde ernst een goede indruk gegeven, ook al lijkt naar ons gevoel het niveau van voorgaande exposities van het „Leids Kunstcentrum" niet bereikt. Een voorbeeld ener snelle ontwikke lingsgang openbaart Kees Buurman, wiens rake en suggestieve pentekenin gen grote indruk maken. Minder ge slaagd zijn daarentegen Buurmans olie verven: een stilleven of een portret. Daarin is nog een sterk worstelen met de materie merkbaar Rein Dool volgt in zjjn tekeningen een Andere weg dan tot dusver. Gelukkig getroffen zijn „Oude tol bij Warmond" en „Gezicht op Allemansgeest met vissers". Zijn schil derachtig vermogen vindt uitdrukking in een teder „Vrouwsportret" cn een ontroerend „Portret van een babv". Met één oogopslag herkent ge de stil- monstratie- en verkoopbeurs van de Wassenaarse middenstand. kleur. Het is daarbij een kwestie van smaak of ge wel steeds met de kleuren combinatie of de compositie akkoord kunt gaan. Maar origineel ls zijn kijk op de dingen zeker! Het aantal tekenaars is groter dan dat der schilders. Tekeningen werden nog in- LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Willemlna, dr van G. Veld hoven en E. Penning; Cornells Fr., zn van I W. A Beekman en M. van Rlekc Ondertrouwd. D. van Drlel, 25 Jr en A. Scheurwater. 20 Jr. I Overleden: F. J. HaJer. 12 Jaar, zn van I R. HaJer en M. P. Haaljer. OEGSTGEEST PREDIKBEURTEN Herv. Gem. Groene- of Willibrordkerk: 10.30 uur ds. G. F Callenbach iH.D I Medewerking kerkkoor Pauluskerk: 10 uur ds H J. r. Wesseldltk te Den Haag. Voor«ehoten -Dokter S v. tl Koot. J. 7 uur vie. 8 Meyburtt; Ver. v. VrUz. Her- w Frlsolaan. tel. 2527 Voor wtlkverple- I vormden, W de ZtvOgerlaan10 30 uur Klnk. Gezondheidscentrum, tel. 2177 Idr. J. L Springer: Geref. Kerk Maurlk- Uokttr j M Abarbanel, Choplnlaan 32. laan; 10 en 5 uur geen opgave ontvangen gezonden door de nieuweling Frans Pieck voorts door F. P. van Leeuwen, Kees de Jager en Bert Jonk. wier werk van ni veau getuigt. T. H. Kuipers verrast met impressies uit Griekenland. Ook zjjn er stillevens van Kees van Roemburg. Twee beeldhouwers met reeds een ge vestigde reputatie verdienen nog ver melding: zij zijn Joop van Kralingen en Piet Riethoven. De eerste fijnzinnig „Vrouw met druiventros" dan wel iro nisch „De Vrije". De capaciteiten van de tweede zijn onlangs in ons blad uit voerig besproken. Van Joop van Kralin gen noemen wij nog enige decoratieve, fleurige mozaïeken, die zich heel goed voor wandversiering lenen. Dat al het geëxposeerde van een vol groeide staat getuigt, kunnen wü moei lijk beweren. Maar dat vèèl ervan reeds waardering verdient, is buiten kijf. Er is inderdaad volop talent te onderkennen, dat, naar wij hopen en vertrouwen, in de loop der jaren tot volledige ontplooiing zal komen. Enkelen zijn al een hèèl eind gevorderd naar het doel, dat zij zich als ideaal voor ogen houden. H. VOORSCHOTEN PREDIKBEURTEN Herv. Gem. Dorp in de Geref. Kerk: 10.30 uur ds. E. Saraber, 7 uur ds. W. G. Metering; Rijndijk: 10 uur ds. W. G. Metering; Hulp en Heil: 10 uur dienst: Geref. Kerk: 9 en 5 uur ds. K. Smit; Ger. Kerk (Vrijgem.)10 en 5 uur ds. Zemel te Enschede. ZOETERWOUDE HOGE RIJNDIJK IN FEESTSTEMMING Op de Hoge Rijndijk teas het gis teravond feest. De kinderen liepen verkleed en wel in een optocht mee, de ouderen vermaakten zich later op het feestterrein. Er klonk muziek cn er wapperden vlaggen, vrijwel de ge hele dag. Dat alles ter gelegenheid vati de vijftigste verjaardag van de Prins. De burgemeester van Zoeter- woude gaf ook van zijn belangstel ling blijk, hij hield een toespraak en bracht een driewerf hoera uit op het Vorstenhuis. Nadat de prijzen van de kinderoptocht waren uitgereikt nam het avondfeest een aanvang. De draaimolen draaide, de beren lieten hun kunstjes zien en de ballen vlo gen door de lucht. Ook in de grote tent heerste een gezellige drukte, men kon er van alles krijgen. Medische Dienst Leiderdorp —Dokter M. P. Hennlnk, Mauritssingel 166, tel. 33686. Oegstgeest —Dokter Van Walchren, tel. 22030 en dokter v. d. Vliet-de Vries, tel. 22331. I Geref. Kerk (Vrijgem.) W. de Zwijger- kerk: 8.30 en 3 uur geen opgave ont vangen. tel, 3875 (voor eigen patiënten). Warmond Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, tel. 01711-220. Zuster Meljssen, Kerklaan 17a, Voorhout, tel 02532-7796. Wassenaar —Dokter H W PUnk, Lange Kerkdam 66. tel 2075 en H. S. Boogaart, Storm van '.s-Gravensande- weg 1, tel. 4466 ApothekerdlenM Van )lgende week zaterdag midvoor Schalt, die al luidkeels word' apothekersdtenM na aiulunss- I tod waarcenomen door Wassenaarse Vertwijfeld rent Humprey Mijnals Elinkwijkachter de hal, maar J 1 I i *"-» o»»- -*-zw. njjuinrr. aan het schot van de Volcwijckers- zaterdag tot de volgende ij j tl wniuKriHuuca uuui wtt-sseuaa piicht..valt. mets meer Ie verhelpen. I Apotheek, schouwburg 32, tel. 2402

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11