Claeryn NIEUW AMERIKAANS ORGAAN VOOR ONTWAPENINGSBELEID voor COST ER is het éeen toei Bh- omvoorde 1 lig te zijn "Jetibnha 55/45 NATIONAAL PARK IN KONGO BEDREIGD MET SLACHTING Oosther lij tiers veroordeeld op grond van politieke overtuiging Franse Kanier tegen verdeling dB nlaoTBmachtige SACHS BULTHUIS VRLJDAG 30 JUNI 1961 Verbetering van de nu bestaande dienst Zonder Cliina is akkoord waardeloos President Kennedy heeft het Congres gisteren een wetsontwerp gezonden, dat voorziet in de oprichting van een ont wapeningsbureau, belast met de verant woordelijkheid voor alle Amerikaanse activiteit op het gebied van de ontwa pening. Dit bureau moet in de plaats komen van de sedert vorig jaar bestaande dienst voor de ontwapening van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het nieuwe orgaan zal meer zelfstandigheid hebben. De volledige naam van dit orgaan dient, aldus het wetsontwerp, als volgt te luiden: het ontwapeningsbureau van de Verenigde Staten voor wereldvrede en veiligheid. Het zal de volgende taken moeten hebben: onderzoek ten behoeve van het vast stellen van het ontwapeningsbeleid en de methoden tot het handhaven van de vrede in een ontwapende wereld: het opstellen van aanbevelingen voor het beleid ten behoeve van de president, de minister van Buitenlandse Zaken en het Congres, hieronder valt ook de studie van de economische en politieke gevolgen van ontwapening. Het wetsontwerp is opgesteld onder leiding van het huidige hoofd van de dienst voor ontwapening, McCloy. Naar verluid, zal McCloy niet de directeur van het op te richten bureau worden. Ambtenaren verwachten, dat de be groting voor het bureau in het eerste jaar zes tot zeven miljoen dollar zal moeten bedragen. Thans wordt 800.000 dollar uitgegeven voor de dienst voor de ontwapening van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De positie van Peking Hubert Humphrey heeft in de Ameri kaanse Senaat verklaard, dat commu- nistisch-China bij alle toekomstige ont wapeningsonderhandelingen moet wor den betrokken, omdat het „de agres siefste natie ter wereld" is en elk ak- Advertentie j» WWII Eén dag-halve prijs! Kreukherstellend, wasbaar, krimp- vrij, plooihoudend. Onberispelijke afwerking. Oók in lightweight, HERENPANTALONS Normaal 39.50, maar één dag be taalt U voor deze prachtige pan talons in de nieuwste multicolors de halve prijs, dus LEIDEN Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM Korte Hoogstraat 11 e Meent hk. Goudse- slngel e Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 koord dat niet door Peking is mede- ondertekend, als waardeloos moet wor den beschouwd. Als de chinezen ook aan de confe rentietafel komen, aldus de Senator, zal blijken dat de beide communistische landen eerder rivalen dan bondgenoten zijn. Senator Humphrey zei dat de Sow jet- Unie besloten heeft de besprekingen over een kernstop te torpederen, omdat zij zich zorgen maakt over China. „China heeft de Sowjet-Unie laten we ten, dat het in geen geval een kern- stopverdrag zal ondertekenen." De Se nator gelooft dat Rusland Amerika er toe wil verleiden de kernproeven te hervatten, zodat dit land in de ogen van de wereld de verantwoordelijkheid zou dragen. Finse premier bood zijn ontslag aan Volgens een bericht van het Finse persbureau heeft premier Vieno Sukse- lainen gisteravond zijn ontslag inge diend. Hij deed dit tijdens een door president Kekkonen bijgewoonde ver gadering van het kabinet, waarin ge sproken werd over de situatie, ontstaan door de vonnissen van het gerecht in Helsinki, waarbij premier Sukselainen en zestien andere leden van het be stuur van de Pensioenraad schuldig wer den bevonden aan administratieve on regelmatigheden. Het gerecht had aan bevolen dat de premier van zijn functie van directeur-generaal van de Pen sioenraad zou worden ontheven. Het is nog niet bekend of president Kekkonen de ontslagaanvrage heeft aanvaard. In een officieel communi qué werd slechts medegedeeld, dat maan dag a.s. een nieuwe vergadering van het kabinet en president zal plaats hebben om de nodige besluiten te nemen in verband met de ontslagaanvrage van de premier. Geen loon meer voor bewakers prachtig Belgisch werk met vernietiging bedreigd Een Belgische bioloog heeft de waar- personeel. „Eenmaal begonnen, zal de schuwing laten horen, dat in Kongo I massa-uitmoording niet meer te stuiten „over enkele dagen de verschrikkelijkste zijn", zei hij. „Als er op korte termiin fauna-slachting kan beginnen, die de niets wordt gedaan, kan over enkele da- (jCCIl OlltSpclllllllli* 111 Afrikaanse geschiedenis ooit heeft ge-I gen de overiydingsacte van het Natio-I 1 m de landbouw crisis kend". Sprekende over het door het Belgische bestuur gestichte natuurreservaat „Al- bert Park" aan het Kivoe-meer in Kon go heeft dr. Verschuren bioloog van de nationale parken in Kongo ver klaard, dat „duizenden olifanten, nijl gen de overiydingsacte van het Natio naal Albert-park worden opgemaakt". Het Albert-park werd in 1925 opge richt. Het heeft een lengte van ruim 300 km en is tussen de 20 en 25 kilometer breed. Het is het enige park in Kongo, waar nog gorilla's en okapi's worden aangetroffen. Er werd tijdens het Belgi- KONINKLIJKE GASTEN IN ONS LAND Nadat eergisteren de Spaanse troon pretendent, Juan Carlos, in gezelschap van zijn zuster, en eergisteravond Prins Aschwin, de broer van Prins Bernhard tezamen met zijn echtgenote, Prinses Simone, op Schiphol waren gearriveerd, is gistermiddag Prinses Alexandra van Kent, een nicht van Koningin Elisabeth van Engeland, met een lijntoestel van de BEA, op Schiphol aangekomen. ZU werd welkom geheten door de Brit se ambassadeur in ons land. Sir Andrew Noble, die de Prinses begeleidde naar de Vip-kamer, waar het gezelschap een verfrissing gebruikte. Daarna stapte zy in een gesloten zwarte hofauto, die haar naar paleis Soestdyk bracht om Prins Bernhard te feliciteren met zyn 50ste verjaardag. paarden, buffels, gorilla's en leeuwen sche bestuur'veel wetenschappelijk werk dreigen te worden afgeslacht". Oorzaak verricht, dat internationaal bekend was. is het uitblijven van de lonen voor de ongeveer 300 bewakers en arbeiders, die na de overdracht van de soevereiniteit van Kongo op hun post zyn gebleven. Tot dusverre hebben deze Kongolezen het park vrywel ongeschonden kunnen houden. „Aan het einde van deze maand zullen zy wederom aan de kas ver schenen voor hun loon en hun bevoorra ding, doch vergeefs", aldus dr. Verschu ren. Hy zei in een gesprek met jour nalisten, dat „een van de allerlaatste natuurreservaten van Afrika met de on dergang wordt bedreigd", indien niet spoedig door België een subsidie wordt verleend voor de financiering van het Rusk: „overleg over k wes tie-Beij ij 11" Dean Rusk, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren in een vraaggesprek voor de televisie gezegd, dat er „besprekingen" met de Sowjet-Unie over Berlijn zouden worden gehouden. Hij wilde echter geen recht streeks antwoord geven op de vraag of Amerika een officiële conferentie zou voorstellen. Rusk zei, dat aan Westelijke kant eensgezindheid over de Berlijnse kwestie bestaat. Hy acht het belangrijk, dat men niet in een impasse geraakt en elke mogelykheid onderzoekt om te komen tot een aanvaardbare vrede die ver enigbaar is met de vitale belangen van Amerika. Op een aanbod van de Westduitse regering om de schaarste aan levens middelen in Oost-Duitsland te verlich ten door voedselleveranties, heeft de regering in Oost-Berlijn geantwoord met een aanbod tot levering van polio serum Het Oostduitse persbureau ADN meld de, dat de plaatsvervangende Oostduitse premier Stoph in een telegram aan Bondskanselier Adenauer drie miljoen eenheden van het Russische serum Sabin-Tsjoemakof heeft aangeboden Het In West-Duitsland gebruikte Salk- serum heeft volgens Stoph te weinig PRIJSONTWIKKELING VAN BOUWGROND De minister van Volkshuisvesting en Bouwnyverheid, mr. J. van Aartsen, meent dat men van de invoering van een prysbeheersing van niet-landbouwgron- den geen overwegende invloed mag ver wachten op de prysvormlng van bouw rijpe grond. Hy is dan ook niet bereid opdracht te geven aan de „commissie in verband met „de ontwikkeling van de pryzen voor bouwgrond" om na, te gaan in hoeverre de prysvormlng van bouw grond wordt beïnvloed door de ontwik keling van pryzen van ruwe gronden. Dit heeft minister Van Aartsen ge antwoord op schrifteiyke vragen van het Tweede Kamerlid mr. F. H. J. M. Daams (P.v.d.A.). De minister deelt verder mee, dat hy er niettemin prys op stelt deze vraag aan het oordel van de commissie te on derwerpen. Hy zal zich daarvoor met de voorzitter van deze commissie in ver binding stellen. in Frankrijk (Van onze Parijse correspondent) De ronde tafelconferentie, die gis teren tussen vier Franse ministers, onder wie premier Michel Debré, en vertegenwoordigers van acht landbouw organisaties in Parys is begonnen, heeft tot dusverre nog geen merkbare ver mindering der spanningen in het land opgeleverd. In verscheidene delen van Frankrijk zaten alle boeren op hun tractoren inplaats van op hun akkers weer op de wegen, die dan ook opnieuw compleet onbegaanbaar waren. Nu de regering met haar politie on machtig blykt te zyn tegenover de boeren de orde te handhaven, begint men aan particuliere zyde zo hier en daar zyn eigen tegenmaatregelen te nemen. Na de protesten van buiten landse en Franse toeristen, die hun vakantie-oorden niet bereiken konden, kwamen gisteren de vrachtwagenbe stuurders op verschillende plaatsen tegen de boeren in actief verzet. Een paar maal werd een colonne tracto ren door een truckchauffeur met zyn wagen klem gezet zodat de rest van het verkeer langs andere wegen weer even op gang kon komen. Elders trokken boerenmanifestanten zich vrij willig te rug. nadat ze echter eerst de autoritei ten een vertrouwensman als inspecteur hadden opgedrongen. commandanten Een Oostberiynse rechtbank heeft gis teren drie Oostberlyners twee man nen en een vrouw die lid waren van de Westberiynse afdeling van de Westduitse regeringsparty der christen democratische unie. tot gevangenls- straffen van acht tot tien maanden ver uitwerking. In de Westduitse staat oordeeld. De 3 veroordeelden, die reeds Zo zijn de rode manieren Geen journalisten bij proces toegelaten T> W/ 4. 1 1 In deze verklaring van de bevelheb- 1 rotest tt 0S1011JKC bers wordt verbazing uitgesproken hpt. feit Hnt. ririe inwoners van i Noordryn-Westfalen heerst sinds enige weken een kinderverlammingsepidemie. Er hebben zich totdusver 59 gevallen voorgedaan, waarvan 20 met dodelijke afloop. Aanslagen in Algerije (Van onze Paryse correspondent) Gisteren is by de Algerynse debat ten in de Franse Kamer opnieuw ge bleken, dat in een unanieme afwyzing van verdeling van Algerye alle party- en van uiterst links tot uiterst rechts elkander nu ontmoeten. De ultra-recht se katholiek Georges Bidauit voorspel de gisteren, dat zo'n oplossing een nieu we honderdjarige oorlog zou inluiden en een andere oud-premier, de socialist Guy Mollet sprak in verband met deze zelfde politiek van een kwalyk uitvloeisel van rassendiscriminatie. In elk geval zou Frankryk met de eventuele verdeling van Algerye een beslissing nemen die De Gaulle zelf nog niet zo lang gele den als een catastrofe heeft omschre ven. Dat het Franse staatshoofd deze op lossing nu zelfs als minste kwaad toch ernstig zou kunnen overwegen wordt daarom door de meeste waarnemers voorlopig nog maar liever betwyfeld. In Algerye hebben gisteren weer ver scheidene aanslagen plaats gehad, na dat woensdag by een bomaanslag ty- dens een filmvoorstelling voor kinderen in een dorpje naby de stad Guelma vyf kinderen waren gedood. Vyftien anderen werden min of meer zwaar ge wond. In Algiers ontploften gisteravond twee bommen, die grote materiële scha de aanrichtten. In Mascara werd een zestien-jarige Europese jongen door een terrorist met messteken gewond. De dader ontkwam. De toestand van het slachtoffer Is ern stig. In Oran ontploften twee bommen en ln Constatine één. De gevolgen bleven beperkt tot materiële schade. In Philippeville werd een bom ont dekt onder de auto van een brigadier van politie. Het kwam niet tot een ont ploffing. meer dan zeven maanden in voorarrest hebben doorgebracht, zouden gisteren voor de rest van hun straftyd voor- waardelyk op vrye voeten worden ge steld. De veroordeelden is „lidmaat schap van een staatsvyandelijke orga nisatie" en „onwettige actie" ten laste gelegd. Het dinsdag j.l. begonnen pro ces mocht niet door journalisten worden bygewoond Alle partyen in West-Beriyn en West- Duitsland hebben heftig tegen het pro ces geprotesteerd, daar ln de vier-mo- gendhedenverdragen betreffende Beriyn is bepaald dat alle in Oost- en West- Duitsland bestaande partyen ook in Beriyn afdelingen mogen hebben. De bevelhebbers van de Amerikaanse, de Britse en de Franse sector in Beriyn hebben zich nog gisteren in een ge- meenschappeiyke verklaring tegen het proces uitgesproken. Advertentie het feit dat drie inwoners van Oost- Beriyn van boven de zestig sinds no vember 1960 in voorarrest zyn gehou den om op 27 dezer voor een Oostduitse rechtbank te worden geleid en in een proces te worden betrokken, waartoe geen onafhankeiyke waarnemers wer den toegelaten. De commandanten zijn er ook ver baasd over dat de beklaagden het lid maatschap van de Westberiynse afde ling der Westduitse christendemocrati sche unie ten laste ls gelegd. Zy wy- zen er in dit verband op dat „nie mand op grond van zyn politieke over tuigingen voor de rechter kan worden gedaagd". „De vestiging van democratische In stellingen was een der doelen en een rechtvaardiging van de aanwezigheid van militairen der vier bezettende mo gendheden. Dit was in 1945 zo en het geldt evenzeer voor 1961. \vy moeten ons verzetten tegen elke handelwyze, die met het voorgaande ln stryd is", aldus de gemeenschappelyke verklaring der drie Westerse commandanten van Ber iyn. Bondskanselier Adenauer heeft deze zaak gisteren besproken met de Ame rikaanse, Britse en Franse ambassa deurs ln Bonn. a/s tjorye" moet zjfn/ Staking bij Ford in Dagenham duurt voort (Van onze Londense correspondent) De staking by Ford in Dagenham duurt voort, evenals een gisteren op de Londense luchthaven begonnen staking van elektriciens, waardoor o.a. negen BOAC-toestellen niet konden vertrek ken! Verwacht wordt dat deze staking vandaag zal eindigen. De 2000 arbeiders die by de dashboardinstrumentenfabriek staakten en die daardoor een enorme chaos in de gehele Britse automobiel industrie hebben veroorzaakt zyn giste ren weer aan het werk gegaan. Deze staking heeft twee weken geduurd. DOORBRAAK VAN DE „STAMBOEK-BARRIERE"? Op het congres van de Ned. bond van I veehandelaren dat in Vlissingen is ge- houden, is besloten tot het oprichten 1 van een commissie voor propaganda met het doel „de stamboekbarrière" in het buitenland te doorbreken. De afdeling Friesland heeft er op ge wezen, dat men in het buitenland by- I zonder veel reclame maakt voor het stamboekvee en de schapen ook in die landen, waar het stamboekvee bijna geen waarde heeft. Nederland heeft echter zo merkte men op, ook uitstekend niet- geregistreerd rundvee maar daarvoor is de belangstelling in het buitenland nog niet zo groot, met name van Denemar ken ondervindt men grote concurrentie. De Friese afgevaardigde, drong sterk aan op het maken van reclame voor dit niet-stamboekvee. Hy gaf het Bonds- bestuur in overweging samen te werken met de zuivel, die voor vele miljoenen jaariyks aan reclame in het buitenland uitgeven. De secretaris van de Neder landse Bond, mr. H A. Wildeman, was eveneeais van mening, dat het in het belang van de particuliere handel zou zyn de .stamboekbarrière" te doorbre ken. Tot voorzitter van de commissie die de zaak zal bestuderen werd benoemd de Bondsvoorzitter de heer K. W. ten Dam De gedachten gaan uit naar het samenstellen van een boekje waarin o.m. wordt opgenomen de produktie en de slachtwaarde van het vee. NIEUWE UITGAVEN KALAHARI, een verloren wereld Enige jaren geleden ondernam Lau rens van der Post, militair, diplomaat en auteur van naam. een reis naar de Kalahari, het woestyngebied in het zui den van Afrika. Zijn doel was te speu ren naar de laatste zuivere afstamme lingen van de unieke en nagenoeg ver dwenen oorspronkeiyke bevolking van zyn Zuidafrikaanse geboorteland: de Bosjesmannen Over die ontdekkings reis schreef hy een boek: .Kalahari, een verloren wereld", thans in Neder landse vertaling uitgegeven door „Con tact" (Amsterdam en Antwerpen) en voortreffeiyk geillustreerd met 36 foto's. Dit boek is een reisverslag, maar wat voor een reisverslag! Van der Post is een schryver. die de kunst verstaat de sfeer van zijn moeilyke tocht naar en door een byna ontoegankelyk gebied leven dig weer te geven. Het merkwaardige van zyn styl is. dat hy het allerminst zoekt in opzettelijke kleurigheid. Inte gendeel, zyn schryftrant ls meermalen zakeiyk, maar tegeiyk verrassend, vol originele beeldspraak en vooral: met grote kennis van de psyche van zyn medewerkers. Aanvankelyk had hy als fotograaf en filmoperateur een Frans man geengageerd, maar deze bleek een overgevoelige zwakkeling te zyn, niet opgewassen tegen de harde eisen van het Afrikaanse klimaat. Als door een wonder slaagt hij er in met een mislukking van de fotografische en fil mische uitbeelding van de tocht reeds in het vooruitzicht in Zuid-Afrika precies de man to vinden, die hy nodig heeft, de zoon van een Schotse dominee, waardoor hem een gedeelte- liike debacle bespaard bleef. Van der Posts beschryvlng van zyn zorgen over de Fransman en het vinden van de reddende engel is meesteriyk En dat doet hy dan terloops, terwyi hy een spannend verhaal geeft van een ont moeting met de water-Bosjesmannen, later gevolgd door een vry langdurig verbiyf by de kleine, geheimzinnige be woners van een streek, waar mpnseiyk leven nauwelijks mogeiyk lijkta Op zeer 1 suggestieve wyze vertelt hy van de ge- woonten van de Bosjesmannen, vitale I resten van een nagenoeg verdwenen 1 volk, dat zich in het leven weet te hou- den door de lacht en zyn water haalt uit de „verborgen bronnen" in de woe stijn. Verbazingwekkend is de onthul ling over hun uithoudingsvermogen, waarby dat van marathonlopers ver bleekt! En wie nog altyd gelooft, dat telegraaf en telefoon onmisbaar voor een mens zyn, leze eens wat Van der Post constateerde bij de terugkeer van een jacht op elandantilopen: de vrou wen waren op een geheimzinnige wijze allang op de hoogte van de gunstige uitslag. „Wy Bosjesmannen", zegt een van de donkere Jagers ..hebben hier een telegraafdraad" hy tikte op zyn borst „die ons vertelt wat er ge beurt" De uitstekende beschavingen. de boeiende verteltrant en de vaak poëti sche sfeer maken dit boek tot een mee slepend document van een primitieve cultuur. De vertaling van J F. Klip huis is vlot op een paar kleine vlekjes na. Het lievelingsgezang van de groot vader van de auteur <pag. 50» is on juist vertaald uit het Engels: de ver taler leze het zevende vers van gezang 178 uit de bundel der Ned. Herv Kerk En wat het „Pentateuchwater" op pag. 151 nu eigeniyk is, lijkt ons een raad sel. Maar dit zyn kleinigheden, die her steld kunnen worden bij een volgende druk. welke we dit boek gaarne toe wensen! Aan het begin van de viering van de eerste verjaardag van de onaf hankelijkheid van Kongo inspec teerde president Kasavocboc met zijn opperbevelhebber generaal Mo- boetoe in Leopoldstad de Kongolese troepen, die in nieuwe uniformen waren gestoken. Advertentie -ïum: Pluim Voor membraan-motor! Advertentie KASHMIR - BROUSSA DESSO KARPETTEN Nieuwe dessins en kleuren. 200 x300 263.— 225 x 325 320.— BOTERMARKT 23 OPLICHTING VAN F. 25.000? De Haarlemse recherche heeft een 32- jarige vertegenwoordiger uit Haarlem aangehouden, die ervan wordt verdacht oplichtingen te hebben gepleegd voor een totaal bedrag van ongeveer f. 25.000. De man heeft in de loop van het laatste Jaar een aantal auto's gekocht, die hy twee keer liet financieren en waarvan hy er enkele heeft verkocht zonder dat zy zyn eigendom waren. Verder zou hy ten nadele van zyn werkgever geld, dat onder zyn berusting was. hebben ver duisterd voor een totaal bedrag van ongeveer f. 8.000. BONDSDAG NED CHR. BLINDENBOND (Van onze correspondent) Het is allerminst de bedoeling van onze bond welk lid dan ook, blind of slecht ziend, de gelegenheid ie bieden in zyn gebrek te vluchten. Het is slechts ons streven onze leden te helpen deel ter nemen aan het maatscliappelyk en zo mogeiyk arbeidsleven, daarbij rekening houdend met zyn ontoereikende zintuig. Individueel helpen wy de leden met voorschotten, waarvoor geen rente wordt berekend en zo nodig met giften. Dit zei gistermorgen de heer A. Korving uit Den Haag, voorzitter van de Ned. Chr. Bllndenbond, tydens de jaariykse Bondsdag, die ln het hervormd centrum „Boschlust" te Zeist werd gehouden. Aan deze Jaariykse ontmoetingsdag werd deelgenomen door circa 400 leden van de bond. Aanwezig waren tevens de burgemeester van Zeist. mr. A. P. Kort hals Altes. en prof. dr. I. A. Diepenhorst, adviseur van de bond en voorzitter van de vereniging Barthimeus. waar vele le den hun opleiding genoten. De heer Korving deelde mede, dat het ledental van de Bond het laatste jaar opnieuw is toegenomen en thans 860 bedraagt. ,.BÜ de plaatsing in het vrye bcdryf blykt", aldus de Bondsvoorzitter, dat het uiterst moeliyk is geschikte plaatsen te j vinden in de middelbare beroepen." Wy hopen, dat het bedryfsleven voor I de blinden in de toekomst meer j mogeiykheden zal gaan bieden", zo zeide de heer Korving. die daarb(j de I wens uitsprak, dat ook de regering er toe zal kunnen besluiten een grotere dif ferentiatie in de G.S.W.-regeling toe te I passen, waardoor ook degenen, die van uit de beschutte werkplaatsen niet naar het vrye bedryf kunnen doorstromen Ivoor een betere beloning in aanmerking komen. DaarbU Is het noodzakelijk" zo besloot de voorzitter, dat de christelijke instellingen op bllndrngebled niet by het bedryfsleven achter blijven. 's Middags sprak ds. R. Bakker uit Rot terdam over: „De terugkeer der Joden in het licht van de profetieen Negen jaar voor de SS-er Schönflug Ex-SS-officier dr. Egon Schön- pflug dieb eschuldigd is van moord op gevangenen in het destijds door Duitse troepen bezette Polen en Rusland, is gisteren in het Oosten rijkse stadje Wels tot 9 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De rechtbank bepaalde voorts, dat Schönpflug in de gevangenis op een harde bank moet slapen cn eens in de drie maanden een dag moet vasten. Hij werd schuldig bevonden aan moord op een niet nader bepaald aantal gevangenen in de zomer en herfst van 1941. Volgens de rechtbank was Schönpflug wreed opgetreden en had hij niet ..ond:r een onweer staanbare dwang" van bovenaf gestaan.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9