„LE CERCLE" HOOGTEPUNT VAN BALLETFEEST IN SCHOUWBURG Voortreffelijke prestaties van Billy Wilson en Andrea Jiingen Recreatie-onderzoek op het strand van Holland en Zeeland isserij heeft evenals landbouw recht op grotere subsidies Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 juni 1961 Vierde blad no. 30j93 Leiden in het Holland Festival is wat de danstkunst betreft enigs- rins schaars bedeeld. Men zag in de vrij slecht bezette Schouwburg enkele balletten, die al geruime tijd op het repertoire van Sonia Gas- kell's dansgezelschap prijken, en niet de drie nieuwe creaties van Harald Lander. Alexei Tchitchi- nadzé en Serge Lifar: Etudes", ,,Frano»sca da Rimini" en ,,Les Mirages". Deze belangwekkende balletten zijn in Amsterdam en Utrecht met veel enthousiasme ontvangen, maar konden kennelijk in verband met gebrek aan ruimte voor een groot orkest onmogelijk in het uit de vorige eeuw dateren de huis aan de Oude Vest gedanst worden. Voor de zoveelste maal voelde men het gemis aan een goed geoutilleerde, moderne schouwburg in de Sleutelstad Het zou niet eerlijk zijn te schrijven, dat het gisteravond een weinig boeiende balletvoorstelling was. Daarvoor waren de prestaties zowel van de solisten als van het corps de ballet te opmerkelijk. Het Nederlands Ballet, bracht in on ze stad vier repertoirestukken ten to nele, waarvan twee van de beroemde choreograaf Georg Balanchine („Con certo Barocco" en „Four Tempera ments"). Hoogtepunt van dit in alle opzichten „moderne balletfeest was zonder twijfel Maurice Béjart's „Le eer de", gedanst op muziek van Joh. Seb Bach en op concrete muziek van Pierre Henry. Dit ballet, dat vertelt van de hopeloze strijd tussen de naar verfij ning zoekende mens en het van oerdrif ten bezeten alles verslindende primi tieve mensdom, kreeg een waarlijk gran dioze vertolking. Het was een indrukwekkend bewe gingsspel, waar een onheilspellende on gekend, explosieve kracht van uit ging. In dit spel excelleerden de kleurling Billy Wilson en de veelbelovende dan seres Andrea Jungen. zy kregen terecht een langdurige ovatie in ontvangst te nemen. Wat dit tweetal samen met de tien overige dansers lieten zien aan bewegingskunst was razend knap zonder meer! Van een geheel ander ritme was „Des sins pour les six" van John Taras, mu ziek Peter Tsjaikofsky. In dit divertis sement gaat het eigenlijk om de wee moed van een door de liefde gewond jong en naief hart. Een afwisselend speels en droef balletje. Als solisten tra den op Marianne Hilarides, Adrea Jun gen, Leonie Kramer, Irène de Vos, Pe ter Appel en Conrad van de Wetering. Aan het Kon. Technicum P.B.N.A. zijn geslaagd de heren J. B. Smit te Oegstgeest (diploma landmeetkundige), H. Elfering te Sassenheim (diploma weg- bouwkundige deel 1), H. T. Wijsman te Leiden (diploma betonbouwkundige deel 1), A. Smit te Leiden (diploma staalcon structeur statisch gd. deel 1) en J. P. Jongejan te Leimuiden (diploma hoger landmeetkundige aanvull. curs.). UW hield ontspanningsavond Het Comité voor Ouden van Dagen van de U.V.V. hield gisteren in „Den Burcht" een ontspanningsavond voor be jaarden. Ruim vierhonderd aanwezigen genoten van het optreden van Sempre Avanti's „Jong en Jolig". Tsjombe krabbelt nu steeds meer terug. President Tsjombe van Ktanga heeft gisteren op een persconferentie in Elisa- bethstad verklaard, dat de VN Kongo kennelijk goede diensten hebben bewe zen, maar dat hij het nut van de volke renorganisatie voor Katanga niet inzag. Zonder de troepen van de VN zou er nauwelijks sprake zijn geweest van een regering in Leopoldstad, zo zei hij. De president legde er de nadruk op dat hy met de regering in Leopoldstad alleen maar eei economische overeen komst had gesloten. Hu ontkende dat hy met de regering in Leopoldstad overeen gekomen was om de Katangese munt op te laten gaan in die van de rest van Kongo. Het Katangese geld zal zelfstan dig blijven. Tsjombe sprak herhaaldelijk kleine rend over de centrale regering. De enige sterke man in Leopoldstad was volgens hem generaal Moboetoe. Moboetoe had daar alle macht. Moboetoe zou niets moeten hebben van de centrale rege ring en al verzoek om ontslag hebben Ingediend. President Kasavoeboe had dit echter niet willen aanvaarden. Tsjombe liet voorts duidelijk door schemeren dat het Kongolese parlement pas bijeen geroepen kan worden als er eerst een topconferentie van de Kon golese leiders is gehouden. Tsjombe is vandaag een maand met vakantie gegaan. Drie ministers zullen tijdens zijn afwezigheid Katanga bestu ren. rSNOEMINGEN BIJ DE LUCHTMACHT B. K B. zijn met ingang van 1 juli benoemd en aangesteld bij de lucht macht tot generaal-majoor de commo dores G. H. Gbbels, A. L. Cox en A. B. Wolff. Generaal-majoor Gijbeis vervult de functie van plaatsvervangend hoofddi recteur personeel Luchtmacht bij het Departement van Defensie, generaal- majoor Co:, is commandant van het commando tactische luchtstrijdkrachten en generaal-majoor Wolff commandant van het commando luchtverdediging. Het zestal bleek uitstekend op elkaar ingesteld te zijn. Het oogstte al direct veel succes. Het programma vermeldde verder Ba- lanchine's „Concerto Barocco", een he dendaags ballet op muziek van Bach (dubbel-concert voor twee violen). Op vallend in dit nogal mechanisch werk zijn de strakke lijnen en de ruimte ver deling, die de choreograaf heeft toege past. De Nederlands-Amerikaanse dan ser Job Sanders had als partner van de jeugdige Sonja van Beers met haar slanke soepele lijnen een dankbare taak te vervullen, waarvan hij zich naar be horen kweet. Het corps de ballet, dat zich moest aanpassen aan de beperkte oppervlakte van het podium, was goed in de uitvoering van de verschillende moeilijke figuren. Over het andere ballet van Balan chine, „Four temperaments", kunnen wij kort zijn omdat het reeds enkele malen in deze kolommen is besproken. Het is een ballet zonder verhaal, een uit drukking in muziek en dans van de Oud-Griekse opvatting, dat het mense lijk wezen is samengesteld uit vier tem peramenten. Typerend voor deze tijd is het ritme: strakke en toch geheel in elkaar vloeiende lijnen, die elkaar in verbazingwekkend snel tempo opvolgen en voortdurend veranderen. Achter de vleugel zat André Presser, die de mu ziek van Paul Hindemith, waarmee de dansers en danseressen hun bewegingen in overeenstemming moesten brengen, voortreffelijk vertolkte. Er viel zo nu en dan bij dit laatste ballet een zekere routine nonchalance waar te nemen, terwijl het geroezemoes achter de coulissen tot ver In de zaal te horen was. Het was een wat hinderlijk slot van een zeer te waarderen dans- manifestatie, tijdens welke het aan ap plaus en bloemen niet ontbroken heeft. Ouderavond 3 Octoberschool In het Wijkgebouw „Staalwijk" werd een ouderavond gehouden van de 3 Oc toberschool, welke in verband met het afscheid van de leerlingen der zesde klasse een feestelijk karakter droeg. In het openingswoord kon het hoofd der school, de heer I. van Weerlee, een groot aantal bezoekers welkom heten, onder wie de heer J. J. Regeer, lid van decen trale Ouderraad. Voor de pauze bestond het program ma uit accordeonmuziek, goochelen en de opvoering van een schetsje, door en kele leerlingen der zesde klasse. Twee meisjes met een gitaar zongen op ver- dienstlijke wijze een paar liedjes. Het eerste gedeelte van de avond werd be sloten met zang van de leerlingen der zesde klasse onder leiding van de heer H. Franke. Na de pauze volgde het optreden van een Boerenkapel. bestaande uit enige jeugdige „boertjes" versterkt met een paar „stadse" dametjes. Zij brachten met hun gevarieerde instrumenten be kende nummers ten gehore, welke vooral bij de jeugdige bezoekers zeer in de smaak vielen. Na dit grotendeels muzikale gedeelte nam de voorzitter der Oudercommissie, de heer L. Algra. afscheid van de leer lingen. waarbij hij aan ieder een aar dige attentie overhandigde. Het hoofd der school ontving ten afscheid van de leerlingen een boekenbon, terwijl de BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wij de f7.50 voor hun abonnement gedurende het 3e kwartaal 1961 zo mogelijk vóór 5 juli a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD handwerkonderwijzeres met een boeket bloemen werd vereerd. Daar de voorzitter en de secretaresse van de Oudercommissie, mevr. Boom- Van Duuren, in het vervolg geen zitting meer zullen hebben in de Oudercom missie. werd bij monde van de heer Fallaux van deze beide leden afscheid genomen. Beiden werd dank gebracht voor hun verdienstelijk werk voor de school en de leerlingen. Zij ontvingen een stoffelijk blijk van waardering. De voorzitter van de Oudercommissie dankte aan het einde van de avond de medewerkers voor hun medewerking. Zuiveringsacties in Zuid-Yietnain In het eerste «tadlum van een drijf jacht van Zuidvietnamese regeringstroe pen op communistische guerrillera s zijn 35 communisten gedood en 32 gevangen genomen. De Zuidvietnamese regering wil de guerrillaorganisatie in de provin cie Vlnh Binh, 250 kilometer ten zui den van Saigon, vernietigen. Aan re geringszijde zouden de verliezen één do de en één gewonde bedragen. Door deze actie, waar bijna 3 000 man aan deelnemen, zou het grootste eed cel- te van de sterke guerilla-strijdmacht verspreid zijn en zich elders in het land moeten verbergen. Regeringstroe pen zuiveren thans de dorpe^ ;n de zuidelijke kuststreken van communls- ten. J De belangrijkste kwestie voor de dor pen en voor de regering, is thans wat er na deze actie moet gebeuren. Er zal een aanzienlijk grote (roepenmacht en een burgerwacht moeten blijven, omdat anders de guerrillastrijders terug zul len keren, zoals zij al zo vaak de den. De regering heeft een programma opgesteld om dorpelingen naar veiliger gebieden te doen evacueren, maar de meeste dorpelingen hebben zich daar tegen verzet. En Eiclimann, hij ontkent maar voort... Eichmann heeft gisteren als getuige In zijn eigen zaak gezegd, dat hij geen rol heeft gespeeld bij de organisatie van de concentratiekampen en dat hij even min bevoegdheden heeft gehad inzake het beheer van deze kampen. De oud- SS'er, verdacht van deelneming aan de massamoord op miljoenen joden, zei dit in antwoord op een vraag van zjjn verde diger, Servatius, over 'n rapport van het Rode Kruis, waarin gezegd werd dat Eichmann een sleutelpositie innam bij het beheer van de kampen. Eichmann ontkende dit. De president van het hof ln Jeruza lem. Landau, had eerder, kort na het begin van de zitting van donderdag, Ser vatius verzocht zijn vragen scherper te stellen in plaats van alleen maar om commentaar over stukken te verzoeken. Het laatste brengt de beklaagde in de verleiding redevoeringen af te steken. Servatius antwoordde dat hij Eichmann had gezegd dat hij korte antwoorden moest geven. In antwoord op een vraag van Serva tius over wat bedoeld wordt met de „de finitieve oplossing van het jodenvraag stuk" in een document waarin een ver bod van emigratie van joden uit Frank rijk is vervat, antwoordde Eichmann dat in de tijd waaruit het document dateert 21 mei 1941 met definitieve op lossing nog het plan wordt bedoeld tot het zenden van de joden naar Mada gascar. De bevelen tot deportatie van de Franse joden naar het oosten werden ge geven na een bezoek van ambassadeur Abetz aan Hitiers hoofdkwartier in het begin van 1942. Na dit bezoek werd het duidelijk dat het Madagascar-plan was opgegeven Eichmann beweerde telkens weer, dat hij niet op eigen initiatief had gehan deld en dat hij alleen de bevelen van hogergeplaatsten, met name Himmler, opvolgde. In de zitting van donderdag heeft zich een incident voorgedaan. Op een gegeven ogenblik kwam een gebaarde orthodoxe jood overeind uit zijn stoel en zei iets tegen Eichmann. Volgens mensen, die bjj hem zaten, had hy gezegd: „Altyd maar weer die superieuren van je. Eichmann heeft nu al ruim, 33 uur lang getracht zichzelf vrij te pleiten. Het was gisteren duidelijk merkbaar dat hij zyn best deed om zijn antwoor den zo kort mogeiyk te houden. Na de waarschuwing van rechter Landau om niet zo breedsprakig te zijn. keek Eich mann bü het beantwoorden van vra gen voortdurend naar zijn verdediger Servatius. Hij hield direct met spreken op zodra deze een teken met zijn rech terhand gaf. In verband met de toenemende drukte Op zondag 23 juli a.s. of, wanneer tengevolge van minder gunstige weersomstan digheden uitstel noodzakelijk is, op zondag 6 of als derde mogeiykheid op zondag 13 augustus, zal op elke strandtoegang in de provincies Noord-Holland en Zeeland en een gedeelte van de kust ln Zuid-Holland een recreatie-onderzoek onder de strandbezoekers worden gehouden. Dit onderzoek komt in de plaats van het voorgenomen onderzoek, dat ln 1960 geen doorgang kon vinden wegens de minder geschikte weersomstandigheden. Engelse commissie stelde een rajtport op Het zal bestaan uit een telling gedu rende 12 uur van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds en een enquête gedu rende 6 uur, verdeeld over de gehele dag. Het aantal mensen, dat naar het strand toegaat, wordt geteld en enquê teurs stellen een aantal hunner enkele vragen, die o.m. betrekking hebben op de woonplaats, waaruit deze mensen af komstig zun. Voorts zal worden gevraagd of zy één dag of meer op reis zun en hoelang zy van plan zijn te biyven lo geren in de kustplaats. Ook wordt geïn formeerd op welke wijze men naar het strand is gekomen, met welk vervoermid del en met hoeveel personen men ls en of men reeds eerder op het betrokken strand is geweest. Ten aanzien van het doel van deze telling wordt opgemerkt, dat zowel uit binnen- als buitenland ieder jaar een toenemende druk wordt uitgeoefend op de recreatiegebieden langs onze Noord zeekust. De kustgemeenten dienen, om deze gasten naar behoren te kunnen ont vangen, de beschikking te hebben over recente gegevens. Het recreatie-onder zoek verschaft Inzicht ln de omvang en de herkomst van zowel het eendaags- als het meerdaags vakantlebezoek, het vervoermiddel, de plaats van herkomst enz. Bij dit recreatie-onderzoek gaat het er o.m. om vast te stellen hoe de verdeling van de drukte op een zomerse zondag Verduisterende Katwijker acht maanden de cel in Een dertigjarige Katwijkse vertegen woordiger, die ten nadele van een zaak in elektrische artikelen f 14.000 gulden verduisterde, is door de Haagse recht bank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden, waarvan 3 voorwaarde- lUk met een proeftijd van 3 jaar en af trek van preventieve hechtenis. De eis luidde 10 maanden, waarvan 3 voorwaar delijk met aftrek. langs onze kust is en wat voor elke badplaats de drukste uren zijn. De ge gevens, die by dit onderzoek zullen wor den verkregen, kunnen de gemeentebe sturen helpen tezamen met andere over heidsinstanties en de verenigingen voor vreemdelingenverkeer de ontwikkeling van het vakantie- en dagbezoek aan dc kust in goede banen te leiden, waarbij gedacht wordt aan vraagstukken van parkeergelegenheid, van wegen en toe gangen naar het strand en van uit breiding en aanpassing van de accommo datie van de toenemende behoefte de steeds toenemende stroom bezoekers zo goed mogelijk te kunnen ontvangen. Representatie in de metaal De S.E.R. heeft vanochtend besloten de contactgroep van werkgevers in de metaalnyverheid representatief te ver klaren voor de bedrijfsvereniging voor de metaalindustrie en de elektrotechnische industrie. Ten tude van de stemming van de raad over deze zaak waren tien leden van de raad niet aanwezig. Vóór het verlenen van de representativiteit stemden 30 leden, tegen vier en één lid stemde blanco. Tegen het voorstel spraken zich uit de Kroonleden mr. J. A. Berger en dr.M.W. Holtrop, alsmede de heren H. J. de Kos ter en ir. W. H. Kruyff, resp. voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werk gevers en voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond. Blanco stemde de heer H. de Mooi.1. voorzitter van de Christeiyke Middenstandsbond, die tevoren had betoogd dat hij geen oordeel over deze kwestie zou kunnen vellen indien hy niet werd ingelicht over de achtergronden die bij de representa tiviteit ln het algemeen spelen. In het begin van 1961 verscheen in Engeland een belangrijk rapport over het visseryhedryf, getiteld „Report of the Committee of Inquiry into the Fishing Industry" nu bekend onder de naam van: Flick Rapport. Hierin wordt de huidige toestand van de Britse visserij nijverheid wetenschap- pciyk en systematisch geschetst, waar- by voor verschillende takken van de vis serij een reeks van aanbevelingen van de toekomst worden voorgesteld. In dit rapport wordt o.m. een programma voor subsidie- en krediet verlening toegelicht. Het rapport is de vrucht van een studie van de commissie, die in 1957 werd ingesteld onder leiding van Sir. Alexander Fleck. Het verslag dat ddbr de Commissie Fleck is uitgebracht stelt voorop, dat de visserij voor het Verenigde Koninkrijk zowel sociaal als economisch van natio naal belang is. Verdere financiële steun acht zu dan ook ten volle verantwoord, en de vooruitzichten ook op lange ter- mun, lijken haar gunstig toe. Met hun aanbevelingen beogen zij: le de doelmatigheid van het vissery- bedryf te vergroten, alsmede de ontwik keling van een industrie welke uiteinde- lÜk „selfsupporting" zal zijn. 2e deze industrie voldoende tijd te geven 10 jaar voor het opstellen van haar reorganisatie-programma tegen de achtergrond van wisse lende omstandigheden. De visserij zal er op moeten kunnen vertrouwen dat de nodige fondsen hiervoor beschikbaar zullen komen. De Commissie waarschuwt er wel voor, dat hiermede niet gezegd wil z(jn dat subsidies onbeperkt kunnen worden ver strekt. In het Rapport wordt er echter melding van gemaakt, dat sommige le den van de Commissie van mening zijn. dat „als een voor de voedselvoorziening werkend bedrijf zoals de landbouw, dat ten dele ls gebaseerd op de exploitatie van binnenlandse hulpsbronnen, ook de visserü recht op enige vorm van subsi dies moet kunnen laten gelden". De volgende aanbevelingen werden gedaan Er dient één enkele visseryorganisatie: The Sea Fisheries Authority, dit ter ver vanging va nde huidige White Fish Authority en de Herring Industry Board te worden ingesteld, met twee onder haar gestelde directoraten (een van En geland en een voor Schotland en Noord Ierland Hun taak zal zun er op toe te zien. dat de beleidsiyn van de „Authority" inderdaad wordt gevolgd, terwyi boven dien geregeld contact moet worden on derhouden met de industrie zelf. De „Authority" zou bevoegd dienen te zUn om: a. subsidies te verstrekken. b. wetenschappehjk onderzoek te ver richten. c. bepalingen opstellen betreffende de behandeling van de vis aan boord. d. het inrichten en exploiteren van de be- en verwerkingsbedrijven ter bevor dering van de economische ontwikkeling van de kustvissery. e. de verkoop in eigen land en waar elders te stimuleren. f. minimumprijzen van vis. verkopen in de eerste hand goed te keuren of voor te schrijven. g. de helpende hand te bieden by de opleidings van personen voor de visver- werki ngsindustrie Subsidieverlening Exploitatie-subsidie zou verleend die nen te worden aan alle sectoren van de vis- en haringindustrie tegen gewaar borgde minima van de eerstvolgende tien jaren. Momenteel bedraagt deze subsidie van de kustvissery in Engeland o.a. 7 van de bruto-besomming. Om dit te kunnen financieren zal een speci aal fonds in het leven moeten worden geroepen. Er mag geen discriminatie worden toegepast tegenover enig type of soort van vaartuig by de subsidiering van de bouw of uitrusting van deze schepen, j Voor alle schepen die de vlssery be- i oefenen, vanaf de kustvissery tot verre visserij, moet hetzelfde vastgestelde per centage van de aankoopsprijs in de vorm van subsidie worden verleend. Subsidies van de uitrusting van nieu we schepen dienen zich ook uit te strek ken tot het aanschaffen van de veel omvattende apparaten voor de be- en verwerking van vis en waarover deze schepen ln de toekomst waarschijnlijk de beschikking moeten hebben. Subsi dies voor het ombouwen van de motor- installaties dienen te worden geconti nueerd en te worden uitgebreid tot schepen welke worden ingezet in de ver re visserij Kredieten, van ten hoogste 60 der totale kosten, en die de 50 000 per schip niet te boven gaan, moeten beschikbaar worden gesteld voor de aankoop van nieuwe en het moderniseren van oude schepen. Voorts dienen kredieten be schikbaar te worden gesteld voor de aankoop van tweedehands schepen. Verder onderzoek over de exploitatie van visgronden en naar de be- en ver werking van de vangsten dient met kracht te worden aangepakt. De „Authority" dient een onderzoek in te stellen naar de manier waarop aanlegplaatsen en haveninstallaties zou den zijn te verbeteren. Dit geldt ook voor de visafslagen. Er moet in elke belangrijke havenplaats een werkgroep, waarin de verschillende belangen zijn vertegenwoordigd, worden ingesteld. De industrie dient zich te onthouden van handelingen die de bevordering van de verkoop op contract of rechtstreekse levering van vis aan verwerkende in dustrieën ln de weg kunnen staan. De „Authority" moet dergeiyke handelingen onderzoeken en eventuele moeilijkheden in een rapport publiceren. De ..Authority' dient een overzicht te maken van de kleine havens betrokken by de kustvissery. met de bedoeling die Staking te Rotterdam nog klein. maar. O Vanmorgen is in Rotterdam een twee de stakersverga dering gehouden, uit gaande van het voorlopig actie-comité van de Rotterdamse havenarbeiders. Naarmate de bijeenkomst vorderde werd het aantal deelnemers groter, zodat tenslotte tegen het einde van de ver gadering een kleine 600 man bijeen v.as. Deze besloten de eisen, die in Amsterdam zun gesteld over te nemen. Tegen het middaguur gingen de sta kers in optocht naar het kantoor van de Scheepvaartvereniging „Zu:d" om daar aan hun eisen bekendheid te geven. Vanmiddag zullen overal in Rot terdamse havens acties worden gevoerd om de staking een algemeen karakter te doen aannemen. Tot nu toe heeft de actie, ook bij de Holland Amerika Lijn, nog geen directe gevolgen gehad. Naar schatting waren aan bet eind van de morgen 10 van de 15.000 Rot terdamse havenarbeiders in staking, liet wordt niet uitgesloten geacht dat dit percentage in de loop van de middag aanzieniyk zal stygen. Angstig stil te Amsterdam Te Amsterdam zyn delegaties van by de verschillende bedruven werkzame vaste arbeiders er slechts hier en daar in geslaagd toegang tot hun dil tc verkrygen. Het stakerscomité dat de belangen van de losse arbeiders, die in dienst zijn van de samenwerkende ha venbedrijven (S.H.B.) zou behartigen, kwam by de directie van de S.li.B. te vergeefs aankloppen: de directie uas niet aanwezig, zo werd medegedeeld. Inmiddels is het niet alleen langs do kaden angstig stil. Ook op het Noordzee kanaal heeft de normale bedrijvigheid plaats gemaakt voor een ongewone rust. Vele reders hebben hun schepen met bestemming Amsterdam gedirigeerd naar andere havens omdat zy niet kunnen wachten tot de stakers weer aan het werk zullen gaan Slechts weinig sche pen verlaten de Amsterdamse haven en dan nog vaak half geladen of gelost. Het ligt in de bedoeling enkele kleinere schepen met bederfelijke goederen aan boord naar andere havens te dirigeren. De voorzitter van het stakingscomité, de heer G. C. Heyt, verklaarde van ochtend dat de arbeiders zelf vanavond zullen beslissen of de staking nog lan ger zal biyven voortduren „Maar vast staat dat we tot een compromis moeten komen", zo voegde hy daar aan toe. Kerkelijk Leven NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Middelharnis Joh. Bos te Wlerde. te Rotterdam-Vreewijk ds W. Pelleboer te Wagenlngen Aangenomen naar Rotterdam-Overschie, J. Blonet te Dedemsvaart. havens zodanig verder te ontwikkelen, dat dit economisch verantwoord is. Voorts zal de opleiding voor de grote treilers zodanig zyn. dat boven de rang van matroos 3 gediplomeerde personen buiten de schipper aan boord zyn.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7