G. P. E. Weijer nam afscheid van Leidse gemeenteraad Geslaagd-gezakt j t na itoor cmaefee^ui lcu%re fri^ó na -poor O „Weijeriaanse oplossing"' was in stadhuis een begrip Meer dan 110 miljoen machines in 110 jaar! LEIDSE NATIONALE PLOEG: ALS EEN SNELTREIN Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 juni 1961 Tweede blad no. 30393 MODERNE SINGER ZIGZAGS ée&e tome* 12%* 20% goedkfipenf <-\jye4*eJtclberoe*nde Geen rechtstik machine meer, Doe nu uw voordeel en koop direct! Alleen door de enorme vraag over de hele wereld naar Singer zigzags is deze fantastische aanbieding mogelijk. Singer is nu al meer dan 110 jaar met ruim 110 miljoen verkochte machines een begrip voor kwaliteit en service. Stel nu niet langer de aankoop uit van een moderne Singer zigzag machine. Doe het nu! Zelfs bij deze gunstige aanbieding geldt nog het gemakkelijke betalingssysteem. Winkels en agentschappen in elke plaats. Zij lichten u ook gaarne in over de waarde van uw verouderde machine. - Aan Singer Maatschappij N.V., Kalverstraat 60-6 2, Amsterdam. ^en(* miJ S'V*P* gratis brochure over uw Singer zigzag naaimachines. Naam Adres EU Woonplaats7 js SINGER De fraaie Burgerzaal van het Stadhuis vulde zich vanmorgen met tal van belangstellenden, die afscheid kwamen nemen van de heer G. P. E. Weyer, chef van de afdeling Sociale- en Personeelszaken en loco-secretaris der Gemeente. De heer Weijer heeft Leiden ruim veertig jaren gediend. Op 22-jarige leeftijd kwam hü bij de gemeente in de rang van commies der derdeklasse. Sedertdien heeft hij een carrière gemaakt, die pas eindigde bij de functie, die vandaag voor het laatst werd bekleedt: afdelingschef. Een hogere ambtelijke functie kan men in Leiden niet bekleden. Dat de heer Weijer in zijn veertigjarige loopbaan veel heeft betekend, bleek uit de woorden van Leidens burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die de rij van sprekers opende. Vele prijzende woorden sjrak de bur gemeester. Hij sprak over de kennis van zaken, het goede humeur en de werk lust, die de heer Weijer altijd heeft be toond. „U bent een ambtenaar, aan wie wij grote dank verschuldigd zijn", aldus mr. Van Kinschot. „De grootste lof, die wij U kunnen toezwaaien is misschien wel. dat wü U node zien gaan. U bent altijd een vraagbaak geweest en ook als zodanig zullen wij U, nestor der afde lingschefs en gewaardeerd loco-secreta ris. erg missen". Vervolgens gaf de bur gemeester gestalte aan zijn persoonlijke dank in de vorm van een zilveren vouw been. „U hebt zoveel brieven geopend in dienstverband, dat dit mij een toe passelijk geschenk toeschijnt, aldus de burgemeester bij het overhandigen van zijn fraaie geschenk. Namens het ge meentebestuur, dat voltallig aanwezig was, overhandigde de burgemeester de heer Weijer enkele grammofoonplaten, waarbij hij de hoop uitsprak, dat ook de echtgenote van de scheidende loco-se cretaris daar veel genoegen aan zou be leven. Vervolgens nam de secretaris der ge meente, mr. J. Bool, het woord. In een lange toespraak schetste deze de loop baan van de heer Weijer, waarbij hij zich uiterst waarderend uitsprak over de kwaliteiten van de scheidende loco-se cretaris. Na de gemeente-secretaris nam de op volger van de heer Weijer, drs. J. S. Krom het woord. Hij zeide, dat de heer Weijer zijn zaken altijd met de grootste punctaliteit had waargenomen. Hij maakte zich er nimmer vanaf, zoals een andere bekende Leidse figuur, „Jantje van Leiden", doch droeg steeds zorg, dat de zaken, die hy in behandeling had, voorzien werden van een advies, dat zich kernmerkte door grote scherpzinnigheid. „Er was nooit een speld tussen te krij gen", aldus spreker. Tevens memoreerde hij het feit, dat zijn scheidende plaats vervanger zich gedurende zijn loopbaan een legendarische naam had verworven. „Een Weijeriaanse oplossing" is ten stadhuize een begrip geworden. Na de heer Krom voerde de heer Mon- tanus het woord namens de personeels vereniging. In naam van het personeel sprak deze zijn dank uit voor de raad, die de scheidende afdelingschef altyd VIJFTIEN JAAR „ONS EILAND". Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de Speeltuinvereniging „Ons Eiland" wordt zaterdag 8 juli van 3—5 uur in het clubhuis in de Kortenaer- straat een receptie gehouden. ere n J. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Petra, dr van H. van den Hoed en C. J. M. Hermsen; Joab. zn van R. Stelnitz en I. I. Cohn; Adrlana Eleonora, dr. van L. W. Vooys en A. Schaap. GETROUWD: P. van Helden en H. Rietveld; C. J. W. en J. S. de Tombe; A. Hoogerbrugge Schipper; E. A. Brand en E. van der StaalJ; C. Versluljs en J. Bennlng; K. Klein en J. C. van der Mee; H. Buitendijk er. M. A. Moenen; W. A. M. Kok en L. M. Kastner; W. C. van Bommel en G. Looman C. Favler en A. M. Ramak; J. Devilee en M. C. Matheijsen; B. Swagers en G. J. van der Neut; H. Rijckborst en P. F. Bosma; A E. Helder en M. D. S. Frederlks; G. Fl- van Ingen. OVERLEDEN: A. J. Wendel. 76 Jaar. wed. van P. van der Kloot; J. van Rossen, 74 Jaar, man; M. L. van Son, 67 laar, echtgen van A. Hoppers; P. Z. Dubbelaar, 74 Jaar, man; M. W. Bosman. 52 Jaar, echtgen. van P. van der Haas; E. de Groot, 89 Jaar, wed. van W. F. Dreef. gul heeft gegeven. „Wij hebben nooit geschroomd om by U, die in onze ogen een onbereikbare positie bekleedt, voor het bureau te staan", aldus de heer Montanus, die vervolgens overging tot het aanbieden van een tuinslang met toebe horen. Hierna sprak de heer Weijer zijn dank uit voor de waarderende woorden, die tot hem waren gericht. Hij zeide altijd prettig te hebben gewerkt en dat hij zeer veel te danken had aan zijn supe rieuren. Vervolgens hieven de aanwezi gen, die de ruime Burgerzaal geheel vul den, nog enige tijd gezellig bijeen. Onder de velen, die hier de scheidende chef de hand ten afscheid drukten, wa ren vrywe lalle hoofden van dienst, tal- ryke raadsleden, ambtenaren van diver se afdelingen, oud-hoofden van dienst en enkele oud-raadsleden. Vele geschen ken werden aangeboden. Een belangstel ling, welke de heer en mevrouw Weijer ervan overtuigd moet hebben, dat de persoon en het werk van deze chef in grote kring werden gewaardeerd. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. notariële stu dierichting de heer M. J. V. Kloeck (Wijk aan Zee)kand.ex. Semitische taal- en letterkunde, de heer L. F. Bra- kel (Haarlem); kand.ex. geneeskunde II, mej. E. van Adelsbergen (Arnhem), mej. D M. Broekman (Den Haag) (cum lau- de>, mej. J. J. M. v. d. Horst (Delft), mej. I. Koning (Rotterdam), mej. W. G. M. M. Tomassen «Noordwijkerhout) en de heren F. Bruinsma (Haren), E. R. Havermans Scheveningen M. Helffe- rich (Den Haag), J. A. C. van Hoeve (Den Haag), H. L. Houtzager (Schie dam), Ch. P. J. J. M. M. Legem (Bergen op Zoom), B. J. Levine (USAi, J. G. Prins (Leiden), S. Schroten (Rotterdam) J. R. Soer (Den Haag), P. A. Steegers (Voorburg), C. A. F. Tulleken (Voor burg), H. J. B. van Wel (Zaandam), J. J M. van der Werf (Nijmegen), C. G. Wesseling (Scheveningen) en J. Wolt huis (Amsterdam). De burgemeester (links) biedt een geschenk aan. (Foto L.D./Holvast) Ze vullen weer hele krantenrubrieken, de uitslapen van de examens. Voor mensen, die er niet bij betrokken zijn, een droge rij van namen, de moeite van het lezen niet waard. Voor mensen, die er bij betrokken zijn, een reden van grote blijdschap. De naam van zoon of dochter daar te zien staan! Een trotse vader knipt de rubriek uit en bergt hem in z'n portefeuille, een blijde moeder bewaaft hem in haar naaidoos. En achter al die namen liggen weken, soms maanden van spanningen, zenuwen, hard en ingespannen werken vaak. Maar nu, geslaagd! Een felicitatie waard! De Leidse Jeugd Tour Een ploegentijdrit over een parcours van 18 km., waarby de tijd van de derde man besliste over de ploegtijd. Daaruit bestond de vierde etappe van de Leidse Jeugd Tour. De persoonlijke tijd werd echter eveneens opgenomen. Men verkeerde daarom in spanning of de renners voor een persoonlijke tijd dan wel voor die van hun ploeg zouden rijden. Maredyk zocht onderling steun. De tijd van deze ploeg was 28 min 59 sec. Evert Wouters won het sprintje. Halver wege het parcours had Voorschoten reeds 1 min 45 sec ingelopen op de Mare- dijkers. Ook deze ploeg reed tesamen en noteerde een tijd van 26 min 30 sec. Jan de Jong wist in de sprint Leen Onderwater voor te blijven en won. De Noorwijkers misten een man aan de start. Leo v. d. Berg reed de ronde al leen. kennelijk met de bedoeling een étappe-overwinning te forceren. Aanvan kelijk schenen zijn plannen vaste vorm aan te nemen, doch later kon Leo dit solo-rijden niet meer bolwerken. Bij zyn aankomst bleek hy het parcours in 26 min 27 sec te hebben afgelegd, hetgeen toch nog een winst van 3 sec op Voor schoten betekende. De Zoeterwouders reden keurig. Met de regelmaat van de klok namen zij om beurten de kop. Pas in de laatste kilo meter begon een verwoed gevecht om de gele trui. Bertus Hulsbos was het eerst aan in een tyd van 25 min 15 sec. Peter Beereboom werd tweede en Ge- rad v. d. Poel passeerde de finish als derde. Door zijn bonificatie van 15 sec kon hy de. gele trui nog behouden met een voorsprong van 13 sec op Bert Huls bos. De kleine Sassenheimers weerden zich eveneens uitstekend. Ze deden dat in ploegverband. Slechts de laatste kilo meters kon Gerard v. d. Vlught het ho ge tempo met meer „betrappen". Appie Wassenaar won de sprint en drukte 27 min 49 sec af. De Leidse Nationale ploeg raasde als een sneltrein over het parcours. Daar werd goed werk geleverd! Om beurten namen de renners de kop. Wim Zaal berg wist ook ditmaal zijn ploeggenoten de baas te blijven. Hij was dan ook zeer snel: 24 min 57 sec. Slechts een wonder kan deze favoriet de gele trui nog uit trekken. Ook de Van Zypwisselbeker zal. P.T.T.-BUSLICHTING. In verband met de werktijdverkorting bij de P.T.T.-dienst zal met ingang van 1 juli op zaterdag de laatste buslichting op het hoofdpostkantoor te 13.15 uur plaats vinden. De laatste lichting van de bijbrievenbussen geschiedt op die dag te 11 uur. wel op zijn oude plaatsje blijven staan. Hedenavond op Duinhorst de laatste étappe met een wedstrijd van dertig ronden. KLASSEMENTEN Dagklassement A-klasse/persoonlijk: 1. Wim Zaalberg; 2. Rob Faber; 3. Hennie v. Roon; 4. Maarten Hoek; 5. Appie Wassenaar. B-klasse/persoonlijk: 1. Bertus Huls bos; 2. Peter Beereboom; 3. Gerard v. d. Poel; 4. Martien v. d. Geest; 5. Leo v. a. Berg; 6. Jan de Jong. A-klasse/ploegen; 1. Leidse Nationale ploeg; 2. Sassenheim. B-klasse/ploegen1 Zoeterwoude; 2. Voorschoten; 3. Maredyk; 4. Noordwijk. ALGEMEEN KLASSEMENT A-klasse/persoonljjk: 1. Wim Zaalberg; 2. Rob Faber; .3 Hennie v. Roon; 4. Maarten Hoek; 5. Appie Wassenaar. B-klasse/persoonlijk: 1. Gerard v. d. Poel; 2. Bertus Hulsbos; 3. Peter Bee reboom; 4. Martien v. d. Geest; 5. Leo v. d. Berg; 6. Leen Onderwater. A-klassc/ploegen: 1. Leidse Nationale ploeg; 2. Sassenheim. B-klasse/ploegen: 1. Zoeterwoude; 2. Voorschoten; 3. Noordwijk; 4. Maredyk. Echter, die rubrieken eindigen mees tal in mineur: afgewezen werden en dan volgt een getal. Gelukkig meestal een klein getal. Maar heeft u er al eens by stil gestaan, dat achter die naam lozen kinderen, mensen, schuil gaan met veel verdriet? Dat er achter deze naamlozen va ders en moeders en verwanten staan, en in die gezinnen zijn vaak de zorgen met één vermeerderd, en er is een dom per gezet op de vreugde van een ko mende vakantie? En dan eindigt soms de rubriek: het examen wordt met 3 kandidaten voortgezet. Zy hebben nog een kans! Ik vind die hele examen- doenerij in wezen altijd maar weer een tamelijk wreed gebeuren. Niet altijd is kennis immers beslissend. Zenuwen en geluk vormen vaak een beslissende fac tor. Al weet ik ook weer niet hoe het anders zou moeten en kunnen. Maar goed, geslaagd, nu schynt de toekomst voorlopig weer open te liggen. Zy kunnen weer verder, de geslaagden. En die afgewezenen? Ach. misschien krygen zy volgend jaar weer een kans. Zy hebben nu in leder geval het voor deel, dat zy hun zwakke punten hebben leren zien en een volgend maal zyn zy wellicht gelukkiger en hebben minder met de zenuwen te kampen. En overi gens, lang niet alle geslaagden slagen werkelyk in het leven, terwyi lang niet alle afgewezenen werkelijk mislukken. Integendeel, soms gaan juist door het afgewezen worden andere wegen open, die men voorheen niet zag, en later kan men met een glimlach toch terugden ken aan het verdriet van vroeger. Bo vendien, wat is een geslaagd leven? En, wat is een mislukt leven? Het feit van slagen of afgewezen worden kan im mers vaak maar weinig zeggen over de werkelijke inhoud, het werkelijke belang, het essentiële, het wezen van het leven zelf? Dit word immers uiteindelyk niet bepaald door wat wij doen of we ten of ten berde kunnen brengen op een bepaald moment of door wat wij bereiken (hoe belangrijk dit alles op zich zelf ook is), maar door wat wy zijn. Paulus bepaalt de waarde van het leven ergens zo. dat hy zegt: „Weest navolgers Gods, als geliefde kinderen". O nee, denkt u nu a.u.b. niet: „Daar heb je de dominee weer. die wordt op een zeker ogenblik toch altyd weer stichtelyk". Of. „Nu gaat hij het na- tuurlyk weer over God en de hemel hebben." Want inderdaad, ik ga het over God hebben. Maar, ik doe dat dan, omdat Paulus my geleerd heeft (en zyn woord, is mij gebleken een woord Gods. een waarheid en werkelykheid te zyn) dat de zin van het leven hierin ligt of wy het leven als geliefde kinderen Gods. Anders gezegd, omdat ik ontdekt heb in myn leven, dat dit het werkelyk belangrijke is, dat er Eén is. Die Zijn Hand heeft uitgestoken naar my, die door Hem afgewezen is «want ik wees Hem af) en Die tot my gezegd heeft en zegt: „Gy zyt toch van My, Myn geliefd kind". Hoe ik dat weet? Wel ik heb de boodschap gehoord van Je zus Christus, de uitgestoken hand Gods, Die naar ons gegrepen heeft en ons vastgehouden heeft ook en juist toen y Zijn handen sloegen aan een kruis. Sindsdien weet ik, mijn leven kan pas werkelyk geslaagd heten als lk dit ben <en u en ik mogen het zyn» een ge liefd kind van Hem. En het gaat er nu om na te volgen, d.w.z. Zyn hand vast te houden. En daarom, toch, is ons slagen en afgewezen worden, hoe belangrijk het ook is, lang niet alles en het beslis sende. Al is het misschien wel zo. dat ons slagen of afgewezen worden, toch ergens wel verband houdt met die uit gestoken Hand van God. Wie zal zr^ gen welke wegen God gaat om ons i? bereiken? In ieder geval is het wel zo, dat door verdriet en teleurstellingen een mens veel leren kan. En, als u iets weet van dit „kind zyn", als u iets weet van Jezus Chris tus. dan wordt u door het slagen niet overmoedig en krijgt u door het afge wezen worden geen minderwaardigheids complex. En zeker is: met ons allen wordt het examen voorlopig nog voort gezet (geslaagd of afgewezen). Geluk kig maar! Het betekent, wy krygen nog steeds een nieuwe kans. En dat is in derdaad een geluk, ik kan ook zeg gen, een wel zeer wonderlyke genade. Ik vind dat tenminste steeds maar weer een wonder. J. P. Honnef, Leiderdorp. Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. VER. Ol D-LEERLINGEN M S G. BESTAAT VIJFTIG JAAR. De Vereniging van oud-leerlingen van het Kon. Genootschap MS.G. bestaat in september vyftig jaar. Ter gelegen heid van dit halve eeuwfeest wordt 16 september een feestdag georganiseerd. Om 11 uur vindt in café-restaurant „In den Vergulden Turk" een reünie plaats. Om 2 uur wordt in „Het Gulden Vlies" de jaarvergadering gehouden in aanslui ting waarop enkele films en dia's van Leiden en omgeving worden vertoond. Het gouden feest wordt besloten met een diner. Oud-leerlingen, die deze dag wen sen mede te maken, kunnen in contact treden met de heer A. N. Zekveld, Was- 4 te Leiden. MULO-EXAMENS Voor het Mulo-examen (diploma A) zijn geslaagd de dames: C. ten Braak te Voorschoten; A C. Varkevisser te Noord wyk a. Zee M v d. Gugten te Noord wyk a. Zee M. W. J. Klap te Leiden en de heren: R. Bernard te Leiden R. E. den Boer te Voorburg F. L. Ha- m eet man te Voorschoten; C. J. de Witt te Noordwijk a. Zee A F. de Vries te Noordwyk A A. ter Meer te Leiden Voor het diploma B de dames: A M de Wolf te Leiden; A. C. Brussee te Voor schoten; J. de Kwaasteniet te Oude-We tering; A. C. Bekooy te Leiden en de heren: M. v. d. Velden. J. J. Vogelaar. J. v. d. Horst. G. J. Prins. C. A. de Wolf. J. G. Karstens. H. Rooseboom, allen te Leiden en E. W. Schuurman te Noord wyk a. Zee. Voor A en B tezamen afgewezen 6 kan didaten. Kandidaten achter wier naam een staat, behaalden tevens het midden standsdiploma. Eindexamen St.-Agnes Lyceum Voor het eindexamen van de middel bare Meisjesschool van het St.-Agnes Lyceum zyn geslaagd de dames: T. M. Blom. Leiderdorp; C. G. M. Bou- ter. Leiden; M. G. G. van Box el. Den Haag; M. C. Geraedts. Warmond; W M. van Hartevelt. Leiden; M. M. J. Hubers. Sa.ssenheim; G. C. M. Koomen, Abbenes- H. J. M. F. Kriek, Leiden; M J. S Pon- cin, Leiden; A. M. J. Postma, Wasse naar. T. C. M. Prangers. Leiderdorp; M M. la Rlvlère, Lelden; A B. M. van Rijn, Lelden; M. A G. L. Sieverdlng, Zoeterwoude; J. E H. G. M Smeets. Wassenaar; E. J. M. Vlaming, Sassen heim; E. M. van der Voort, Voorschoten; M. A. J Westermann, ZoeterwoudeM. T. J. J. Witteman. Leiden; M P. Adriaanse. Leiden; A M. M Akerboom. Voorschoten; E W. M. Beelen. Voor hout; C. D. G. M. Castelein. Leiden; A. A. M Deckers, Lelden; Y. M. L. Dernl- son. Leiden; C. M. van Dongen, Lelden; C. G. H. de Groot, Noordwykerhout; G. A. M. van der Hulst. Voorschoten; L. M. Konter. Valkenburg <Z-H>; M D A. Laagland. Leiden; L J. C. Poncln. Lei den B. T. Ronkes. Llsse; G. H J de Ruyter, Noordwyk; C, H. J. Schrama. Voorschoten: M T Schrama. Voorscho ten; J. M. Verhoef, Oegstgeest; E C. Wagner, Leiden en L M T M. Witte man Oegstgeest. Afgewezen 3.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3