•eeiyregeliyg Laatste nieuws .Verkoop landhuis te Wassenaar aan Brazilië gaat niet door Gemeentebestuur is het oneens met opvatting van ambassadeur HOE WERKT HET? wm VRIJDAG 30 JUNI 1961 De Wassenaars© gemeenteraad komt op maandagavond 3 juli in het raadhuis bijeen voor de behandeling van een niet teer uitvoerige agenda. Een van de belangrijkste punten van deae agenda heeft betrekking op een grote tegenvaller voor de gemeente. De verkoop van het landhuis aan de Paauwlaan aan de staat Brazilië gaat n.I. niet door. Op 18 februari besloot de raad. nadat onderhandelingen met de huurder van het landhuis, de ambassadeur van Brazilië waren gevoerd, het landhuis met enkele bijgebouwen en de omringende tuin te verkopen aan de staat Brazilië voor een bedrag van f. 600.000. Er moesten na dit besluit nog enkele condities nader worden geregeld. In mei deelde de ambassadeur aan het gemeentebestuur mede, dat zjjn regering in verband met haar ingrijpende bezuinigingspolitiek van de aankoop van het landhuis afzag. Het gemeentebestuur heeft daarop de ambassadeur laten weten, dat op grond van de gemaakte afspraken de Staat Brazilië tot de aankoop gehouden was. De ambassadeur antwoordde, dat van een gebondenheid van de Staat Brazilië geen sprake kon zijn. Hoewel B. en W. niei overtuigd zijn van de juistheid van het standpunt van Brazilië meent het college, gelet op de goede verstandhouding tussen de ambassa deur en de gemeente, dat het verstandig is te berusten in de gang van zaken. Aan de raad wordt voorgesteld, het eerder genomen besluit tot verkoop in te trekken. olietank, branders en leidingen vragen B. en W. de raad een krediet van f 18.900.Voor het verbeteren van de beschoeiing in de vijvers achter Raad huis De Paauw wordt een krediet ge vraagd van f21.000.— Voor de aan schaffing en reparatie van toestellen in de gymnastiekzaal bij de openbare lage re school aan de Bloemcamplaan is een bedrag van f 12.415.nodig. Voorgesteld wordt de aan de gemeente toebehorende woning Havenplein 17 aan de huidige bewoner, de heer P. van Schie te verkopen voor een bedrag van f 6700.—. Geen bezwaren tegen grenswijzigingen In verband met de voorgenomen grenswijziging tussen de gemeenten Lei den. Zoeterwoude, Voorschoten, Oegst- geest en Wassenaar stellen burgemees ter en wethouders de raad voor, aan Ge deputeerde Staten te laten weten, dat de raad geen bezwaren heeft tegen de grenswijziging, die slechts een zeer klein stukje Wassenaars grondgebied omvat, maar dat naar de mening van de raad de Rijksweg 4 B. die de nieuwe grens zal vormen, buiten het Wassenaar- se grondgebied zal moeten komen te lig gen. Voor de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten, waarin de ge meenteraden van de betrokken gemeen ten de gelegenheid krijgen hun gevoe lens nader toe te lichten stellen burge meester en wethouders als gemachtig den voor de directeur van gemeente werken en het hoofd van de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Andere agendapunten Ter vervulling van de vacature, ont staan door het eervol ontslag aan de heer Sluimers als hoofd van de openba re school no. 1 in de van Zuylen van Nijeveltstraat hebben B. en W. een voordracht opgesteld, die luidt als volgt: 1. W. van der Worp, onderwijzer en plaatsvervangend hoofd aan deze school, 2. J. van Mourik, hoofd van de openbare lagere Dr. Dirk Costerschool te Delft 3. A. G. Franssen, hoofd van de openbare lagere Jacob de Wittschool te Amster dam. Voor het verbeteren van de centrale verwarming in het politiebureau, nl. het- aanbrengen van 2 oliestookketels en een Afscheid R. Marree De heer R. Marree, die 47 jaar in dienst is geweest van de firma Van Wijk en Heringa, nam vanmorgen afscheid als personeelschef wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In een zaaltje van het gebouw aan de Vliet sprak directeur J. W. Heringa woorden van dank. „Het is voor een dag van weemoed en vreugde. Vreugde over het vele werk door U gedaan". Namens de directie bood de heer Heringa een en veloppe met inhoud aan. Adjunct-direc teur R. de Jong, sprak over het grote incasseringsvermogen van de scheidende functionaris, terwijl de opvolger van de heer Marree, de heer J. D van Dijk, sprak over de levenslust van de ex-per soneelschef, die nog een reis naar Afri ka gaat maken. Hij bood hem een foto toestel met toebehoren aan. Namens zijn afdeling overhandigde de assistent-per soneelschef met een geestig dankwoord een langspeelplaat. De heer S. Brouwer, die namens het fabriekspersoneel sprak, gaf een horloge. De heer A K van Leeuwen van de personeelsvereniging De Spil. schonk de scheidende een reis koffer. Van het kantoorpersoneel was er een boek en van Van Wijk's Sportver eniging een kist sigaren. Benoemd tot voorzitter der examen commissies voor de commerciële vakken der schoenmakerij de heer J. Schrama. alhier. LEIDERDORP Op het gisteren in Boskoop gehou den zang- en muziekconcours heeft de uit 10 man bestaande drumband van de Harmoniekapel „Leiderdorp" de eerste prijs behaald. Dinsdagavond 4 juli zal de harmo niekapel in de Oranjewyk een open luchtconcert geven. OEGSTGEEST Diplomazwemmen Poelmeer Diploma A: Anneke Plouvier. Ria v. d. Voorden, Els Dofferhoff, Aafje Juffer mans. Christal Onderwater, Kitty Mey ers, Betty Jager. Maria Louise Ger- bracht, Tineke Buikstra. Paula Limburg, Ria den Hollander, Lenneke Thor. Mo nica Zonneveld, Marijke Grimbergen, Nelly v. d. Meer, Elisabeth Nagels, Ria Buschman, Maruska de Wit, Karin Ver baken, Cornelia v. Zon, Janette Bank. Anna Hoogervorst, Hans Boland. Rob Rooijakkers, Harry Boer, Mark Berg- meijer, Corry de Graal. Rob v. SuiJle- kom, Wout Kappen. Letha Pietersen, Li- mieke v. Beer, Geradine Gijsel, Els Hillebrand, Mia Giesbers, Janny Walra ven, Paul Smit Annamarijke Smit, Nico- laas Oudshoorn, Ada v. d. Broek. Arend Verkuil, Petrus Bekker, Victor Ploos v. Amstel, Willem v. d. Heijden, Anne- mieke v. Beer, Gerandine Gijsel, Els Walraven. Diploma B. Ria Juffermans, Ineke de Ridder, An ke Duivenvoorder, Hans Huls, Mieke Le gerstee, Marian Messemaker, Ineke Fles, Petra de Wolf, Eugenia Dofferhoff, Koosje van Leeuwen, Urselina v. Vliet, Dirk van Driesten, Johanna Smit, Cor nells Smit. Muziek en voordracht op derde Anjerfondsavond De recreatiezaal van Endegeest was gisteravond welwillend afgestaan ten be hoeve van de derde Anjerfondsavond, ge organiseerd door het plaatselijk Anjer- comité en de Oranjevereniging in ver band met de 50e verjaardag van Prins Bernhard. De voorzitter van het Anjercomité, burgemeester H. L. der Boeuff sprak de gelukwensen uit jegens de Jarige Prins en schetste diens grote verdiensten voor de Nederlandse samenleving. Hij ver welkomde in het bijzonder de voor drachtskunstenares Heieen Pimentel en de pianist Joop Stokkermans. Heieen Pimentel begon met een korte scène uit „Adam in ballingschap" door Joost van den Vondel. Hierna nam Joop Stokkermans aan de vleugel plaats en speelde Slcillenne van J. S. Bach en de Sonate in C van Scarlatti. Na Belcampo's „Voorland" werd de Waldsteinsonate van L. van Beethoven ten gehore gebracht. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten met een voor dracht uit het werk van Paul Geraldy. Vervolgens bracht de pianist ten geho- Rapsodie opus 119 van Brahms, Traume- rei van Schumann en Etude de concert van G. Pierné. Heieen Pimentel. overgaande naar het lichtere genre, had een bijzonder ge slaagde keuze gemaakt uit werk van Si mon Carmlggelt en Annie M. G. Schmidt. Zij beëindigde haar voordracht met „Het is heus waar" door Hans Chr Andersen. Joop Stokkermans vertolkte nog Noc turne opus 27 en Ballade opus 23 van F. Chopin. Nadat bloemen aan de artiesten waren aangeboden sprak de burgemeester en kele dankwoorden voor de voortreffe lijke voordracht en het briljante piano spel. Verkeersbrigadiertjes gingen een dagje uit Gistermiddag heeft, het gemeentebe stuur aan de verkeersbrigadiers. die een jaar lang hun taak ter beveiliging van de schooljeugd hebben gedaan, een ge zellige middag aangeboden. Een fiets tocht door het prachtige Duivenvoorde bracht hen naar Wassenaars Dieren park. Het werd een gezellige middag, waar van de meisjes en jongens bijzonder genoten hebben Een aardige geste ove rigens van gemeentebestuur en Veilig Verkeer, dat voor de leiding zorgde. WASSENAAR Burgerliike Stand Geboren: Marjolein, dr van H. van Hoe ken en M. Korlnk: Jacobus A zn van A A. OerlemanB en M, P Snelderwaard, Bas- tiaan A zn van J. A. Noordervliet en A. D. L. Verdegen, Johannes W P zn van L. G. Vermin en J. van der Hoort. Ondertrouwd: H. de Boer en E. de Grooth; H T van der Velden en J. F Wildenburg, J J. Thoutenhoofd en W. M. H van Arkelen. Getrouwd: J. Santlng en E Haasnoot, F. W. A. Smit en M. C. Beursgens. Zilveren jubileum dokter Plink Het zilveren Jubileum van dokter H. W. Plink als huisarts zal op donderdag 13 juli a s. worden herdacht. Het comité van patiënten zal de jubilerende dokter 's morgens in besloten kring het ge schenk namens de patiënten aanbieden, 's Namiddags van 5 tot 7 uur is er ge legenheid de dokter en zijn echtgenote persoonlijk geluk te wensen in hun wo ning aan de Lange Kerkdam. Burgerlijke Stand Geboren: Lourens J zn van J. van der Kraats en J Kiel; Maria H H., dr van J. C. Juffermans en C. T J. van der Salm, Maud, dr van W R de Sitter en M. Koe- kebakker. Ib Sven O., zn van C F. H. Huijsman en H A Brongers, Ernest J C.. zn van J. M. Josemans en C. J. Gijbeis; Theodora H., dr van L. de Kluljver en A. Verdoes. Ondertrouwd: A D. Nleuwenhulzen Se- gaar, 23 Jr en H E N. Kamsteeg. 23 Jr, H. W H. van Hoek. 27 jr en N J Bruin. 22 Jr; J. de Ruiter. 23 Jr en M H Rodenhuis 18 Jr. Getrouwd: J. Greevellnk. 28 Jr en A. E. Schudel. 22 Jr J. Boeré. 27 Jr en A M M. Kist. 24 Jr; V. Moens, 22 Jr en E. J. P. van der Zwan, 22 Jr. VOORSCHOTEN Avondvierdaagse Van dinsdag 4 Juli tot en met za terdag 8 juli a.s. organiseert de wan delsportvereniging „De Zwervers" onder auspiciën van de N.W.B.-ZHWB, de Voorschotense Avondvierdaagse. De starttijd is voor dinsdag tot en met vrijdag van 6 tot 7 uur. terwijl op za terdag 8 juli van 2 tot 3 uur kan wor den gestart. De deelnemers (sters) kun nen zowel op dinsdag als op woensdag aan deze vierdaagse beginnen. Wordt op dinsdag gestart, dan kan één van de vol gende dagen - naar vrije keuze - worden overgeslagen. Er wordt gestart bij de school met de Bijbel aan de Van Wijn gaardenlaan 2 te Voorschoten. Inschrijvingen bij de heer P. H. Bit ter, W. de Zwijgerlaan 74, of aan de start. UITREIKING VAN DE VERKEERSDIPLOMA'S Gisterochtend heeft burgemeerster L. de Kool in het gemeentehuis aan een zestal geslaagden het verkeersdiploma uitgereikt. Burgemeester de Kool, die daarvoor vergezeld was van de voor zitter en secretaris vn de afdeling Voor schoten voor Veilig Verkeer, de heren mr. Drossaart Bentfort en C. Robbert- sen, wees erop, dat van de 224 ge slaagden er slechts 6 nul fouten had den gemaakt in hét theoretisch eu prac- tisch geslaagden een aantal goede wen ken voor hun gedragingen in het ver keer, waarna burgemeester de Koo! de diploma's vergezeld van een stoffelijk bewijs van waardering uitreikte. De zes geslaagden waren: Gerard Koerts, Rob Roos van Raadshoven, Lex Riswick, Leendert Riksman, Eric Dia mant en Ron Pels. De overige geslaag den krijgen hun diploma's op school, zelf een boterhammetje meenemen. Receptie B.B.C. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Biljartclub B.C.C. is er zaterdag van half 5 tot 6 uur receptie in café Ton Bakker. Openlucht-demonstraties door sportvereniging Irene Zaterdagavond zal de Chr. Sportwer- enlging „Irene" op twee plaatsen korte gymnastiek- en judo-demonstraties ge ven. Omstreeks kwart voor zeven bij het Sophiekehuis en omstreeks 8 uur op de Hofcampweg «tegenover de flats). Om half zeven vertrekt Irene met de drum band voorop van de Chr. School aan de Herenweg. Er wordt vla de Lang straat en de Berkhelstraat naar het Sophiekehuis gemarcheerd. Na deze demonstratie gaat Irene ver der via de van Zuylen van Nijevelt straat en de Joh. de Wlttstraat naar de Hofcampweg waar het tweede optreden plaats vindt. Juniorentoernooi Blauw-Zwart A.s. zondag 2 juli zal in het kader van de viering van het 40-Jarig bestaan van Blauw-Zwart op de terreinen aan de dr. Mansveltkade 'n internationaal toernooi voor A-Junioren worden georganiseerd door de Jeugdcommissie van de jubileren de vereniging. Deelnemende verenigingen zijn Alt Köhl en Vorwarts uit Duitsland, DCO uit Amsterdam. S.H.S. uit Sche- veningen, Leonidas uit Rotterdam, H.R.C, uit Den Helder en de S.V, Was senaar. Om half 12 worden de spelers op het terrein verwacht, waarna om 12 uur de deelnemers met muziek zullen opmar cheren en het toernooi officieel geopend zal worden. De wedstrijden beginnen om kwart voor 1 en worden afgewisseld met het optreden van de Wassenaarse Drumband. Om kwart voor 5 worden de finales ge speeld en om half 6 volgt de prijsuit reiking. De heer N. van Meerten alhier is benoemd tot gecommitteerde bij de eind examens hogere zeevaartscholen. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Maria J. H.. dr van A. J. D. van Haastrecht en L. J C. Barbier; Eli sabeth M dr van G. Lamboo en C A Zonneveld; Marjolein, dr van G. C. Magré en Ch. M. Bergers. Jacqueline, dr van H. Boom en S F. Glllam Ondertrouwd: L. J. Vogelenzang en W. Keizer. Getrouwd: J H. Kooreman en C. Stlk- voort. F. van Reek en P. M Slate; A W Verheijen en M van Elswljk; J. A van den Ouweelen en A. M. van der Lee. Overleden: F Wohrmann, 81 Jr., we- duwn. van E. Oosterwljk. TRUUS CRUIMING IN LANDENPLOEG. De WIK-atlete Truus Cruiming is ge kozen in de Nederlandse damesploeg B, die op 16 Juli a.s. te Vlissingen een at letiekontmoeting zal hebben met het Belgische damesteam. Truus pruiming zal starten op de 100 meter en de 4 x 100 meter estafette. BU storingen in de levering van gas, water of elektriciteit waarschuwe men de gemeentelijke storingsdienst, tel. 2243 (Dag en nacht). Kindervakantiespelen Gedurende de drie eerste weken van de vakantie is er voor de kinderen van 6 t/m 10 jaar gelegenheid tot deelname aan de vakantiespelen, die ook dit jaar worden gehouden op ..Zuidwijck". De leiding berust bij mej. A. de Boer. En kele Jongeren hebben zich bereid ver klaard haar bij dit werk te assisteren. De spelen worden georganiseerd door de Jeugdcommissie van de Hervormde Gemeente te Wassenaar, Wijkgemeente „Den Dyl", in samenwerking met de buurtvereniging „Deyleroord De spelen worden gehouden van maan dag 24 juli tot en met vrijdag 11 augus tus. elke werkdag van 10 00 tot 16.00 uur. behalve zaterdag. De kinderen moeten R.O.G.-werkmeester gerehabiliteerd (Van onze Haagse redactie) De heer J. P. de Wilde, die uit het Rijks Opvoeding» Gesticht te Amers foort waar hy de functie vervulde van werkmeester, werd ontslagen, omdat hU „niet paste" in het systeem van de jonge directeur, mr. H. A. SJoukers heeft gisteren van de minister van Jus titie, mr. A. C. W. Beerman, twee brie ven ontvangen, waaruit zUn volledige eerherstel blfjkt. Zyn ontslag zal worden ingetrokken, als ook het hoger beroep dat was inge steld tegen de voor de hr. De Wilde gun stige uitspraak van 't Utrechtse ambte narengerecht in februari j.l. Het verschil tussen zyn salaris en het wachtgeld dat de heer De Wilde sedert drie Jaren werd uitbetaald - een verschil van om en nabij f2.500 - zal hem alsnog worden uitgekeerd. Ook zal de heer De Wilde zes maanden salaris (f3.600) extra krijgen. Op het totaalbedrag, dat de werk meester zal ontvangen, zal echter f 2.000 in mindering worden gebracht, omdat deze som geacht wordt de inkomsten te zijn, welke de heer De Wilde de afge lopen drie jaren buiten R.O.G. heeft verworven. Hervatting overleg inzake Algerije? Binnenkort wordt de publikatle ver wacht. tegelijkertijd In Parijs en Tunis, van communique's waarin hervatting van de Frans-Algerijnse besprekingen aanstaande week wordt aangekondigd, aldus is van gewoonlijk betrouwbare zyde in Parijs vernomen. 30500 30500 30500 Koningin bezocht revalidatiecentrum Koningin Juliana heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan het militair revalidatiecentrum „Aardenburg" in Doorn ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van deze instelling. In het kader van dit Jubileum wer den vandaag sportwedstrijden gehou den. waarvan de Koningin een gedeel te bijwoonde. Haar interesse voor de interlandwed strijd basketball voor rolstoelpatiënten „Lion Green" (Engeland) en „Maraton" (Nederland) was zo groot dat de Konin gin in tegenstelling tot het vastgestel de programma niet alleen de eerste. I maar ook de tweede helft van deze wedstrijd bijwoonde. Aan het eind van de spannende ontmoeting, die door Ne derland gewonnen werd. onderhield de Koningin zich met verschillende patiën ten. Tegen halfeen vertrok Koningin Ju liana weer naar Soestdijk. Ook de mi nister Van Defensie, ir. S. H. Visser heeft het jubilerende ..Aardenburg' "be zocht Reeds om half acht vanmorgen gebruikte hü samen met de patiënten het ontbijt EEN TON VERDUISTERD (Van onze Haagse correspondent) Een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden met aftrek kreeg van ochtend een 57-jarige Haagse admini strateur van de Ver. ..Nederlandse Bloe misterij" en de Stichting „bloemenex- presse Fleurop". Hij werd schuldig be vonden aan verduistering in dienstbe trekking van meer dan f 100 000.-. Dit geld hield hij achter van overzeese be talingen voor Bloemenexpresse, hetgeen jaren opopgemerkt bleef. Hij vermeld de dergelijke stortingen eenvoudig niet in het kasboek. MISLUKTE ROOFOVERVAL TE DEN HAAG (Van onze Haagse correspondent) Een fotohandelaar van het Oroene- wegje te Den Haag Is gistermiddag bijna het slachtoffer geworden van een roof overval. De dader, een Engels spreken de jongeman wist, hoewel hü lange tijd werd vastgehouden door twee te hulp gekomen mannen, toch te ontkomen. HiJ was de zaak binnengekomen en vroeg naar een statief. Nadat de han delaar hem een en ander had getoond, werd men het eens. Toen de jongeman het statief in de hand had vroeg hij 10 pasfoto's van hem te maken. De fo tograaf ging hem voor naar het achter de winkel gelegen atelier. Plotseling kreeg hij twee harde sla gen op het achterhoofd met het zojuist verkochte statief. De fotograaf verweer de zich heftig, hoewel hij bloedde uit een hoofdwond. Onder dreiging met een schaar wist hij de cwervaller naar de winkeldeur te werken. Een vrouw sloeg buiten alarm. Een 71-jarige man en een onbekende schoten te hulp en wisten de aanvaller te overmeesteren. Terwijl de fotohandelaar de politie opbelde hielden zij hem in bedwang. Hij wist zich ech ter vóór de politie kwam los te wringen en ontsnapte in een geduchte sprint. Wij varxoaken onze abon nees in Leiden* die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur non. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 USSE Directrice benoemd van Huishoudschool Het bestuur van de Prot. Chr Huis houdschool voor de Bloembollenstreek „Jacoba van Beieren" heeft me) N. H. Daudei), thans waarnemend directrice van deze school, Ingaande 1 Juli be noemd tot directrice. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS VAST Amsterdam. 30 Juni 1961 De laatste beursdag van deze week bracht bij d« opening voor de internatio nale waarden ©en licht verdeelde stem ming. Hoogovens was aan de vaste kant terwijl Philips en Kon. Olie iets lager noteerden vergeleken met de voorgaande slotkoersen. Wall Street sloot, gisteren iets lager met afnemende omzetten. Van de Nederlandse hoofdfondsen brokkelde Kon. Olie verder af. Dit kwam de aan delen vanmiddag op het Damrak bij de opening op een verlies te staan van circa 80 cent. Na aarzelend begin kwamen er later kooporders los. waartegenover niet voldoende aanbod stond. De stemming werd vriendelijker tot vast Aku steeg van 424 tot 426, plus 5 punten ten op zichte van de vorige slotkoers. Philips steeg tot 980. na een opening op 974 en een voorgaande slotkoers van 976*. Unilevers liepen op van 778 tot 783 en boekten op deze prijs een koerswinst van 7 punten. Kon Olie noteerde even f. 116,00 om op f. 115.50 de beurs te ver laten. De slotkoers van gisteren was f. 115.90. Hoogovens openden op 947 en werden later op 955 verhandeld. Het fonds boekte opj deze prijs een koers winst van 18 punten. Scheepvaarten iets gemakkelijker met met weinig zaken. Leidende cultures schommelden rond d« vorige slotkoers. Staatsfondsen iets vriendelijker. WISSELKOERSEN Amsterdam. 30 Juni Londen 10 01 10.01 H New York 3.59 3.59 Montreal 347 A—3 47U; Brussel 7 21 *—7.21 Parijs 73.20— 73.25; Stockholm 69.54—69.59; Frankfort 90.30—90.35; Milaan 57.87*—57.92*ZU- rich 83.24*83 29'»Oslo 50.07* 5012'j: Kopenhagen 51 7851 83: Lissa bon 12.5044—12.52y«; Wenen 13.85—13.86. De piloot levert zijn, op grond van de weerberichten opgesteld vliegplan in en begeeft zich noar de start Afanaf dat moment volgt hij de aanwijzingen van de verkeerstoren. Deze leidt hem in een bepaalde zone.de luchtstroat' op de voorgeschreven hoogte naar zijn doel. Bij het huidige intensieve luchtverkeer met hoge snelheden Is, vooral bij slecht zicht een uitgebreid systeem van regle menten In combinatie met de modernste apparatuur nodig voor een veilige en vlotte afwikkeling van de vlucht. BEURS VAN AMSTERDAM ACTIEVE OBLIGATIES Vrijdag 30 juni Staatsleningen ad f. 1000.— Hij wordt dan verder geleid door radionavigatie, zoals DECCA of een vOR baken dat een richtstraal langs de route Zendt.Tevens onder houdt de piloot op gezette tijden raaiocontact met de grond waar zijn vlucht voortdurend wordt gevolgd. Het toestel wordt omringd door een denkbeeldige ruim te, de cocon" waarin geen ander toestel mag binnen dringen. a Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *68 4* 103 102* Ned. '59 4* 103 102* Ned '60-1 4* 103 102* Ned '60 11 4* 103 102* Ned 102 102 *GL Ned 101ft 102 Ned 102 102 GB Ned. '53 3* 99 ff 99* Ned. Grtb. obi. 3* 85 B Ned. 95* 95H Ned. 98* L 98* Ned. '53 I-II 3* 97ft 98 Ned. 97 07* Ned 92* 93 GB Ned bel cert 3* 92* 93* Ned *50 I-II 3* 93* 93* B Ned. '54 I-II 3* 93* 94* Ned '55 I 3* 93* 94* Ned '55-H 3* 94* 95 Ned 94* OB 94* Ned grtbk obi '46-3 94* 94* Ned doll In '47 8 89* 90 OB Ned Inv cert 3 IOOAJOL 100* Ned 62-64 3 100* 100* 100 100 Indië *37 A 3 96* 96* Ned won bJ *57 6 110* no* Ned won.bJ '68 4* 101* 102 Het landende toestel wordt door de verkeersleider in de toren bin- rtengepraat", of door de radar- waarnemer geleid tot vlak boven de landingsbaan waar bakens en (s-nachtsj baan-en nadermgsllch- ten hem voldoende Inlichten. Wanneer het toestel in de nabijheid van zijn bestemming komt roept de piloot de verkeerstoren op en meldt zich. De radar- waarnemer dirigeert het toestel aan naar een bepaald gebied «de wachtkamer/'waar de aankomende vliegtuigen op voorge schreven hoogte cirkelen. Krijgt het onderste toestel permissie om te landen, aan gaan de anderen een baan lager cirkelen Men streeft ernaar de piloot automatische in strumenten te geven die herh minder afhan kelijk van de verbinding met de grond maken ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-mU AKU Deli MIJ eert Hoogovens eert Philips gem bes Unilever cert. Dordtse Petr Kon Petr (50 f20) Holl Amer lijn Java China Paket K L.M Kon. Ned. 8toomb .on Paket Mi) stoomvaart MÜ Ned Nievelt Ooudr eert v Ommeren eert Kon Rott LJoyd... Ned 8cheepv unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Fro?.- en Gem leningen 110 L 110 125* 127 OB 421 424* 140 140 937 957* 970* 978* 776 777 542 543* 116.- 11580 158* 158* 154 155 77.— 77.— 186* 184* 150 150* OB 184 188 158* 156 332 G B 337 OB 148 149* 155* 155* dam '47 (8*) 8 97* 98 clem 48 (8*) 98 98 R'dam 52-1 (4*) 102 102 id id -87 I-II (3*) 97* 97* Z - Holland *55 4* 101* Aank weten Jank N Gem "58 5* 104* 105 id NWB '52 (4*) 100* 100* 'Vü rspbr I 189 B 189'. B BVr -«nhr -52 146 146 industr Ob' Philips Dollarlng "51 89 Premieleningen Vorige 81otkoers koers heden A'dam *53 8 108* 108* Adam *51 I 2* 89 A'dam '58 I 2* 84 83* A'dam *56 II 2* 96* 96* A'dam '56 III 2* 96* 96'* Eindhoven '54 2* 84* 84* Enschede *54 2* 84 Den Haag *52 I 2* 96* 96* Idem II 2* 98 R'dam *52 I 2* 97 98 Idem 2* 97* 97* Idem *57 2*100* 100* Utrecht *52 2* 92* 93 Z.-Holl. 1057 2* 97 98* Zuid-Holland *89 2* 102* 103* NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnitelllngen Robeco 242 241 50 Amst. Bank 374* 374 Cultuurbank 30* 30* Holl Bank Unie eert. 220 218* Ned Hnndelmll 322 321* Rott Bank 351 358 Twentsche Bank 305 306 Senembah 470 475 Industrie Ondernemingen Albert Heyn645 638 Berkel'i Patent (?J 322 322* Borsuml) 38 38* Calvé Delft oert 775 772 Electrolasml) 380 L Kon Pap v. Oelder 359 862 Kon Ned Orofam 166 167 Holl Constructie 470 460 Ing bur BouwnUv 270 OB Internatlo t 167 167* Int. Kunststoff. Lnd 80 79 B v. Kempen en Begeer 130 131 Leldse Wolspinnerij 600 610B MUI Ier en Co NE 510 608 Ned Kabelfabr 601 598 Phlllpe pref 283* 265 Rott. Droogdok Ml) 635 540 Slkkens Groep 835 843 Ver. Touwt abri eken 365 865 Walvisvaart 100 100 Wemlnkl Betonmü 190 185 Wilton Peyenoord 272 272 Van Wyk en Heringa 120 L 121* Zaalberg 182 185 B Mijnbouw en pc*ml*un> Blhton 2de r475 472* Kon Petr (f 20) 120.10 119 60 Amertk ••'♦«fn Canadian Paclflo R 24A 24* Intern Nlokai 75* 74'. exd. Anaconda 56 564 Beuuenem Steel 42 42* ClUae Service 61* 51* Qenerai Motore 43* 43* '<ennecort 85 84'. exd. Republic Steel 57 57* Shell Oil 39 38* exd Union Pacific 32* 321 Un States Stee) 80 80*

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11