Laatste nieuws Jhr. Von Fisenne leidde voor het laatst raadsvergadering Warmond W. Boender in alle eenvoud te Wassenaar ter aarde besteld WOENSDAG 28 JUNI 1961 Restauratie Oude Toren noodzakelijk Direct na de opening van de gister avond gehouden raadsvergadering vroeg weth. Dekker 't woord om de burgemees ter jhr. mr. L. M. E. von Fisenne van harte geluk te wensen met ijjn benoe ming tot burgemeester van Hengelo. Hij sprak de wens uit, dat de burgemeester met zijn gezin een gelukkige toekomst in deze nieuwe omgeving tegemoet gaat. De heer J. van Vliet sloot zich namens de R.-K. raadsfractie hierbij aan. HU zei te hopen dat de burgemeester War mond niet zal vergeten. De burgemeester dankte voor de har telijke woorden en beloofde deze ge meente nog eens aan te doen. Aangenomen werd een voorstel tot verkoop van twee stukken grond, gele gen in het uitbreidingsplan Oost aan de Irenestraat aan de heren W. H. v. d. Berg en C. L. J. van Wir.sen. De bedoe ling is dat deze .heren hierop voor eigen rekening twee eengezinswoningen bou wen. Tegen betaling van een bedrag van f 250.werden de percelen Waagdam 20—22 wederom voor een jaar als be drijfsruimte in gebruik gegeven aan de heer C. A. H. Sprunken. Aangenomen werd een voorstel tot wijziging van het maximum bedrag aan subsidie, die wordt verleend aan de in deze gemeente gevestigde jeugdvereni gingen tot een bedrag van f 1200.per jaar. Van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente werd een verzoek ontvangen om een gunstige financiële regeling met betrekking tot de restauratie van de zgn. Oude Toren te bevorderen. Deze toren is in eigendom en onderhoud van de kerkvoogdij. Om het behoud van deze toren voor de toekomst te waarbor gen is een restauratie noodzakelijk. De restauratiekosten bedragen f 83.550.— waarvan het Rijk 50 zal bUdragen en de provincie 10%. In hun prae-advies Zaalberg maakte brutowinst van f323.002 THANS NOG EEN VERLIESSALDO VAN f465.203. Onder leiding van de president-com missaris, mr. J. H. B. Kernkamp te La ren, werd hedenochtend de Jaarlijkse al gemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg en Zn. te Leiden gehouden. Besloten werd om van de brutowinst over 1960 (f323.002) een bedrag van f 242.721 voor afschrijvingen te bestem men, terwijl een bedrag van f 50.000 werd gereserveerd voor exportbelangen. Het resterende saldo (f30.280) wordt in mindering gebracht van het verlies- saldo, dat hierna nog f 465.203 bedraagt. De balans en winst- en verliesrekening werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De heer H. M. Burghard te Bussum werd als commissaris herko zen. Tijdens deze vergadering werden van directiezijde de volgende mededelingen gedaan: de produktie wollen stoffen steeg in 1960 tot 103.4 %van 1959 (totale Ne derlandse produktie 94.2 De orderpo sitie van deze stoffen blijft gunstig. De binnenlandse afzet van wollen dekens daalde in 1960 met 3.44%, daarentegen steeg de export van Zaalberg dekens met 27.4 Het aandeel van de N.V. in de totale export van zuiver wollen dekens is circa 24 De verkopen van dekens over de eerste zes maanden van dit jaar belopen ruim 127 van die over dezelfde termijn ln 1960. De verzekerde waarde van de opstallen bedraagt thans f 7.880.000, d.i. 15.3 van de verzekerde boekwaarde. Ds. W. Fijn van Draat neemt in oktober afscheid Ds. W. Fijn van Draat, predikant voor d.e arbeid onder de Oosterse studenten in ons land vanwege de Geref. Kerk alhier, zai zondagavond 15 oktober in de Zuiderkerk afscheid namen van de Leidse gemeente. Zoals bekend gaat ds. Fijn van Draat arbeiden onder de ver strooiden in Zwitserland. Als zodanig wordt hij verbonden aan de Geref. Kerk van Laren (N.H.). Zondag 10 september zal ds. Fijn van Draat, na bevestigd te zijn door prof. dr. G. E. Meuleman te Amsterdam, zijn intrede te Laren doen. Na zijn afscheid van Leiden zal hy zich te Ober-Aegeri (Zw.) vestigen. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 27 Juni. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera 20-35, Bouvardia 30-50, Clematis 15-31, Violieren 9-13, Eremurus 10-15, Chrysanten kl. bl. 20-37 per stuk, Ama ryllis 7-10, Lelies 35-50 per kelk. Iris 25- 40. Ornithogalum 45-68, Gladiolen 90-140, Colvillei 40-70, Campanula 90-130, Esther Read 40-63, Dahlia 90-125. Chrysanten 70-105 per bos, Rozen: Roselandia 2-6%. Parel van Aalsmeer 2-7, Geh. Duisberg 4-11, Pechtold 3-9%. Towny Gold 2-5%, Mad. Ofman 3-7, Baccarat 15-24, Monte zuma 6-13, Stokman 2-5, Floriade 4-11. New Yorker 2-7%, Carol 2-7% Garnette 2-6%, Pink Sensation 4-11, Sweetheart 2-7. Nymph 20-33, Moulin Rouge 2-7 per stuk. WOERDEN 28 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 119 partijen. Noteringen: le kwal. f 2.26-2.31 2e kwal. t 2.20-2.25, extra kwal. tot f2.58. Handel kalm. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells Ernst Wilhelm, zn van B. L. Schmidt en R. van Beek; Gezina Johan na Jenny, dr van D. J. Derogee en G. J. J. Stremmelaar; Elisabeth, dr van N. Kooreman en H. L. Meester; Cornells, zn van J. M. van Duijvenbode en A. van Eooijen; Anna Maria, dr van J. A. v. d. Elom en H. M. Nagtegeller; Cornelia Adrlana, dr van E. d'Haan en C. W. Bos man; Hulbertina, dr van P. C. v. d. Klaauw en W. Stoof; Hubertus Antonlus Marie, zn van A. M. Winkelmolen en A. M. J. Geerdink; Johannes Bernardus Hen- dricus, zn van L. J. B. Guldemond en C D. M. Hoogkamer; MarJa Johanna Josina, dr van H. Bakker en C. F. S. Ripken; Elizabeth, dr van J. G. v. d. Berg en M. W. Philippo; Hendrik, zn van L. Zwaan en J Uljé; Robert, zn van A. Hak en J. Kilhn; Pleter Willem, zn van D. Heemskerk en D. Ouwehand; Petronella Cornelia, dr van P. Reijneveld en L. M Voshart; Cornelia Clazlna, dr van A. Phl- lippl en P J. van Llerop; Cornelia Ge- rarda Maria, dr van H. T Loollesteln en P C. Verhaar; Brenda Allda, dr van H. v. d. Laar en C. van Lith. GETROUWD P. Hogervorst en P. C. Groenewold. OVERLEDEN H. Verhoeven, 7 Jaar, zoon; J. G B Bakker. 78 Jaar. man; W. C. P Zingel, 76 jaar. wed. van T. J. C. Schmid; L. Snij ders. 80 Jaar. man; J. S. Knol. 17 Jaar. zoon; J. van Loef. 67 Jaar. man; B. Vink. 62 Jaar. man; A. J. G. van der Schaft. 11 jaar. zoon; J. W. H. Smal, 57 Jaar, wed. van J. N. de l'Ecluse. stelden B. en W. voor, dat de gemeente eveneens voor J0 in de kosten zal bijdragen. De financiële commissie adviseerde deze 10 te laten slaan op de werkelijke kosten. De heer Groenendijk <KVP) kon zich hiermede niet helemaal verenigen en hoewel hy in de toekomst wel gun stig zou willen reageren op een eventuele kostenstyging wenste hij zich hieraan liever nog niet definitief te binden. De heer Heyl (Prot. Chr.) zei dat de financiële regeling bijzonder belangrijk zou zijn voor de kerkvoogdij, want als het aandeel voor de kerkvoogdij de fi nanciële draagkracht zou overschrijden, dan zou de kerkvoogdy er vanaf moeten zien. Hij stelde daarom voor dat de ge meente by zou dragen voor 15 temeer daar voorheen de provincie ook altyd voor 15% bijdroeg. De raad kon zich hiermede wel vereni gen, maar nam toch ook de suggestie van de heer Groenendijk over, niet di rect definitief vast te stellen dat men zou bydragen over de werkelijke kosten. Wel zal men bereid zijn mits tydig voorge legd en geargumenteerd hierover gun stig te oordelen. Besloten werd tot aankoop van twee stukken bouwgrond in het uitbreidings plan Oost van de heren C. J. en H. J. M. Heemskerk voor f. 21.000.—. Universitaire benoemingen By onderscheidene besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zyn: K. Bakker, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tydelijke dienst bij de zoölogie, benoemd tot wetenschappe- lUk ambtenaar le klasse in vaste dienst; C. Bas, wetenschappelijk ambtenaar bij het Rijksherbarium, benoemd tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse; F. L. Bastet, wetenschappelijk ambtenaar in tijdeiyke dienst bij de Archeologie, benoemd tot wetenschappeiyk ambte naar le klasse in tydelyke dienst; dr. A. Bouhuys, wetenscnappeiyk hoofd ambtenaar in tydeiyke dienst by de Inwendige Geneeskunde, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; J. C. Choufoer, assistent bij de Inwendige Geneeskunde, be noemd tot wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; P. van Daalen benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tydehjke dienst bij de sociologie; dr. J. G. Defares, weten schappelijk hoofdambtenaar in tydely- ke dienst by de fysiologie, benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar A in tydelijke dienst; dr. F. J. M. Feldbrug- ge, wetenschappelijk ambtenaar le kias- se in tijdelyke dienst bij het documen- tatiebureau voor Oosteuropees recht, be noemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vast dienst; J. J. van Ge- mund wetenschappelijk ambtenaar le kl. in tydelijke dienst by de kindergenees kunde, benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; dr. M. A. H. Giesberts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de kindergeneeskunde voor het tydvak van 1 juni 1961 tot 1 juni 1962 weder om in deze functie benoemd; dr. J. B. Haag benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tydelijke dienst bij de pharmacie; A. Haak, wetenschap- schappelijk ambtenaar in tydelijke dienst by de pathologie benoemd tot we- voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in deze functie be noemd; R. O. van der Heul. weten schappelijk ambtenaar in tijdeiykeLL dienst bij de pathologie benoemd tot tenschappelijk hoofdambtenaar in vas te dienst; C. van den Hoek. wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelyke dienst by het Ryksherbarium benoemd tot weten schappeiyk ambtenaar in vaste dienst; dr. J. M. Kaper, wetenschappeiyk amb tenaar in tydelijke dienst by de bioche mie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; J. Kreulen. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst by de anaes- thesiologie, benoemd tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in vaste dienst mej. J. C. Lorrier, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, be noemd tot wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in vaste dienst; dr. H. J. D. Lulofs benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de faculteit der Letteren en Wijsbegeer te; dr. J. Oort, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tydelijke dienst by de pathologie, benoemd tot wetenschap peiyk hoofdambtenaar in tydelykeLL dienst; H. M. Smits benoemd tot we tenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de farmacie; J. van Steve- ninck, wetenschappeiyk ambtenaar in tydelijke dienst by de medische chemie, benoemd tot wetenschappeiyk ambte naar le klasse in tydelyke dienst; dr. F. Toan Ing Oey, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de thorax-chirurgie, benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar inL tydelyke dienst; A. C. M. Vermeulen, hoofdassistent by de pathologie benoemd tot wetenschappeiyk ambtenaar le klas se in tydelyke dienst; J. C. Verstelle, wetenschappeiyk ambtenaar by de na tuurkunde benoemd tot wetenschappe iyk ambtenaar le klasse in tydelyke Leitlenaars lialen fossiele melktand uit Oosterselielde De conservators van het Rijksmu seum voor Geologie en Mineralogie uit Leidendrs. C. J. Overweel en drs. G. Kortenbout, hebben gisteren tij dens hun speurtocht naar fossielen in de Oosterschelde een zeldzame vangst gedaan. Zij hébben namelijk een melktand van een mastodont naar boven gebracht. Een dergelijke vondst is in Nederland nog nooit ge daan en hoewel de beide conserva tors hiervan niet geheel zeker zijn, nemen zij aan dat deze vangst ook als zeldzaamheid in de wereld moet worden beschouwd. De jacht die nu reeds een week duurt is zeer succesvol: reeds 300 kg. fossielen werden naar boven ge bracht. Ook werden gisteren de fos siele uitwerpselen van hyena's aan getroffen en beenderen waaraan zichtbaar was, dat hieraan door een hyena was geknaagd. Het succes van de vangst werd door beide conserva tors toegeschreven aan de bekwaam heid van schipper B. W. Schot, die reeds een tiental jaren ervaring heeft op het gebied van de fossie- lenjagerij. Ongeluk in de Breestraat Gistermorgen omstreeks acht uur heeft in de Breestraat ter hoogte van het postkantoor een aanryding plaats gevonden. Een 50-jarige zuster van het St.-Lidwinahuis slipte met haar fiets en maakte tengevolge daarvan een on verwachte zwenking. Een vrachtauto, die uit tegengestelde richting naderde, kon een aanryding niet meer voorko men. Het slachtoffer is met een gecom pliceerd benfractuur naar het Elisa- beth-ziekenhuis overgebracht. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht, mej. M. van Deth (Den Haag) en de heer T. M. C. Asser (Blaricum); doet. ex. Westerse sociale wetenschappen, de heer H. Créman (Den Haagt; doet. ex. scheikunde mej. M. van der Giessen (Leiden) en de heer W. Godschalk <Ha- zerswoude). „Mullens'' gaat 13 juli open Ruimtewinst voor Universiteit Ongeveer tien jaar geleden betrok de heer A. Mullens een patates friteskraam op de hoek van Steenstraat en Binnen vestgracht. Dat betekende voor hem het einde van een zwervend leven als va riété-artiest en standhouder op kermis sen. Nu, byna tien jaar later, wordt op 13 juli op deze zelfde hoek door wethouder Dryber een zeer moderne zaak van de heer Mullens geopend. On geveer een jaar heeft de bouw van dit pand gevergd, en nu het voltooid is, heeft het stadbeeld op deze plaats een aanzienlijke verandering ondergaan. Indertijd heeft op deze hoek een sla gerij gestaan, doch bij het bombarde ment van het station en omgeving, waarbij de Haverzakbuurt zwaar ge troffen werd, viel ook deze slagerij ten offer aan de bommen, die bedoeld wa ren om de aanvoerlijnen van de /V-2 te blokkeren, doch die hun doel misten. Het heeft ruim zestien jaar geduurd, voor dat deze oorlogswonde in het stadsbeeld werd geheeld. De nieuwe zaak heeft een veel bre dere opzet dan de patates frites kraam, die jarenlang door de heer Mullens is gedreven. De Inrichting heeft een zeer open karakter, dat noodt tot binnenko men, ook al doordat een iets groter troittoirruimte hier een aantrekkelyke hoek heeft geschapen. Boven de zaak telt dit zeer moderne hoekhuis nog vier verdiepingen. De eer ste daarvan is ingericht als woonhuis voor de familie Mullens, waarvan de echtgenote, dochter en zoon vaardige krachten in het bedryf zyn. De tot stand koming van dit pand is ook in Universitair opzicht een be langrijke aanwinst. De bovenste 3 ver diepingen zijn namelyk voor tien jaar aan de Ryksgebouwendienst verhuurd ten bate van de Universiteit, die hier ruimte vindt voor enkele instituten. Mettertyd zullen deze wel in eigen be huizingen worden ondergebracht, maar de eerste tien jaren betekent deze ver huur toch een niet onbelangryke ruim tewinst voor de Universiteit, die in alle onderdelen om ruimte zit te springen. Afscheid en intrede ds. E. Haverkamp Ds. E. Haverkamp zal zondagmiddag om vyf uur afscheid nemen van de Geref. Kerk van Minnertsga en zondag 16 juli om vyf uur in de Zuiderkerk, na vooraf 's morgens om tien uur ln dat zelfde kerkgebouw te zyn bevestigd door ds. H. Heule, intrede doen als predikant van de Geref. Kerk van Leiden, waar hy beroepen is in de vacature van dr. F. H. von Meyenfeldt, die in het begin van dit jaar naar Hilversum is vertrok ken. Ds. Haverkamp werd op 22 januari 1928 te Poortugaal by Rotterdam gebo ren. Hy bezocht eerst een h.b.s., was daarna ongeveer vier jaar werkzaam als journalist, deed naderhand staatsexa men gymnasium A. en studeerde vervol gens verder aan de theologische hoge school te Kampen, waar hy eind 1956 zijn kandidaatsexamen theologie afleg de. Nadat de heer Haverkamp door de classis Grootegast was beroepbaar ver klaard in de Geref. Kerken in Neder land werd hy op 5 mei van het daarop volgend jaar door prof. dr. K. Dyk oud hoogleraar aan de theologische hoge school te Kampen, bevestigd als predi kant van de Geref. Kerk van Min nertsga. Aan het Kon. Technician P.B N.A. te Arnhem zyn geslaagd de heer J. P. Fasel te Leiden voor het diploma assistent-bedrijfstechnicus, de heer H. Akerboom te Leiderdorp voor het diplo ma bedrijfstechnicus en de heer J. Willemsen te Leiden voor het diploma tekenaar-constructeur alg. mach.bouw en chem. apparaten-bouwt. GOUDEN DOCTORATEN Morgen zal het vyf tig jaar geleden zijn, dat dr. J. A. Molhuysen, geboren en wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Vrijdag herdenkt mr. G. H. Lambert te Rotterdam het feit, dat hij, eveneens voor vijftig jaar, aan deze Universiteit promoveerde tot doctor in derechtswetenschap. Advertentie PRINS BERNHARD-PENNING gouden gedenkpenning ter gelegenheid van de 50e verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard I goudgehalte 900/1000 25mm.0, I 18,5 mm. 0, gewicht 7,776 gr. I gewicht 3,9 gr. Verkoopprijs f55.- Verkoopprijs f 33.- Verkrijgbaar bij alle kantoren van de NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. dienst; dr. R. G. J. Willighagen. weten- pelyk hoofdambtenaar in tydelyke ke dienst by de pathologie, benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst; dr. R. Zeven, wetenschap peiyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de heelkunde, benoemd tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in deiyke dienst by de thorax-chirurgie. Nestor van de gemeenteraad Vele vrienden en partygenoten, het voltalige college van burgemeester en wethouders, verscheidene leden van de gemeenteraad en hoofden van gemeente lijke diensten hebben gistermiddag op de hervormde begraafplaats aan het Plein het stoffeiyk overschot van de op 72-jarige leeftijd overleden nestor van de Wassenaarse gemeenteraad begeleid naar de laatste rustplaats. De heer Boen der, die sinds 1928 zitting had in de Wassenaarse gemeenteraad voor de oor log voor de SDAP waarvan hy in 1927 een plaatselyke afdeling hielp oprich ten en na de bevryding voor de Tar ty van de Arbeid, was een in alle krin gen van de bevolking zeer gewaardeer de figuur. Behalve als lid van de raad maakte hy zich voor de plaatselijke gemeenschap zeer verdienstelijk als be stuurslid van de gemeentelyke instel ling voor Maatschappelyk Hulpbetoon, welke functie hy meer dan 25 jaar vervulde. Velen hebben hem ook leren kennen en waarderen als lid van de Huisvestingscommissie. De teraardebestelling had in alle so berheid plaats. Nadat de kist in de groeve was neergelaten werden er en kele toespraken gehouden. Burgemeester mr. W. J. Geertsema eerde de overle den nestor van de gemeenteraad als een man, die zich niet anders voordeed dat hy was, die ook al bekeek hy de zaken uiteraard vanuit zyn diepgewor telde overtuiging altijd het belang van de gemeente als richtsnoer nam en wiens doen en laten gekenmerkt werd door een warme menselykheid. Wethouder dr. J. J. M. Veraart sprak als voorzitter van MaatschappeiykLL Hulpbetoon over die bezorgdheid, die de overledene had voor het lot van de mensen die in maatschappelyke nood verkeerden. Hy behartigde hun belan gen met veel toewijding, met grote re- delykheid en objectieviteit. De heer D. Bloemendal, sprekend namens de Was senaarse afdeling van de Party van de Arbeid herinnerde met dankbaar heid aan de wyze, waarop de heer Boen der zich zyn leven lang met zyn volle persoon heeft ingezet voor de belangen van de minder bedeelden. Mr. c. a. van Gorcum, fractiegenoot en vriend van de heer Boender merkte op, dat de heer Boender in de 40 jaar dat hy in Was senaar woonde en werkte zich het ver trouwen van zeer velen heeft verwor ven en voor tallozen een vraagbaak is geweest. Namens de Vrouwengroep van de Party van de Arbeid sprak mevrouw mr. A. van der Goes van Naters-Van der Plaats, namens de Ned. Bond van Vervoerspersoneel de heer P. ZAndstra. Nadat de heer Zwerver een persoon- ïyk woord gesproken had dankte de zoon van de heer Boender voor de be toonde belangstelling. De groeve werd gedekt door vele bloemstukken. OEGSTGEEST Auto sloeg na aanrijding om Op de hoek van de Prins Bernhard - laan en de Hofbrouckerlaan zijn gis teravond om zes uur twee personen auto's tegen elkaar gereden. De inzitten den van beide wagens kwamen er be trekkelijk goed van af, maar de ma teriële schade was aanzienlijk. Het on geluk ontstond doordat de Rotterdam se bestuurder (45) van een op op de Hofbrouckerlaan rijdende wagen geen voorrang verleende aan een door een 22-jarige eveneens uit Rotterdam af komstige jongeman bestuurde auto. Na de botsing sloeg eerst genoemde wagen over de lenteas naar links om en kwam vervolgens op zijn dak te vallen. De oudste van de twee Rotter dammers kreeg ontvellingen aan het hoofd, terwyi een mede-inzittende ont vellingen aan zijn handen opliep. De jonge automobilist had schaafwonden aan zyn knie en een zich bij hem in de auto zittend meisje een bult op haar hoofd. WARMOND Vergadering Warmunda De voorzitter van „Warmunda", de heer C. de Vroomen sprak op de gister avond gehouden ledenvergadering met waardering over de successen van het afgelopen seizoen. Over het bezoek aan de training was hy minder te spreken. Woorden van dank werden gericht tot hen, die geheel belangeloos de velden hebben onderhouden. De heren J. van Winsen en Witteman, die jarenlang be stuurslid waren en zich nu elders gaan vestigen kregen als dank voor hun vele werk een vaas aangeboden. De heer E. van Winsen moest een nadelig saldo van f 585 melden. Dit na delige saldo is te wyten aan de slechte weersomstandigheden aan het begin van het seizoen en een achteruitgang van het aantal donateurs. Nadat kapelaan Mols een woord van aanmoediging had gesproken vond de bestuursverkiezing plaats. Als bestuurslid werd gekozen de heer C. J. van Winsen. De heren v. d. Zalm prof. Stieger en C. de Vroom werden weer herkozen in de commissie van beroep. In de strafcommissie hebben zitting de heren Th. Wyers, F. Wal raven en C. de Vroomen. De heren J. v. Bladel. A. v. Hulst en L. v. Noort vormen de elftalcommissie. Vijf Britse geleerden verdronken Volgens het Noorse persbureau NTB zyn vyf leden van een Britse expeditie naar het eiland Jan Mayen verdron ken. Jan Mayen is een klein Noors eilandje in de Noordelyke IJszee. Het ligt ongeveer 600 kilometer ten Noordoosten van IJsland. Te Londen is vernomen dat zich een expeditie van de Universiteit van Lon den op het eiland bevindt. Volgens een woordvoerder behoren de vijf vermisten, van wie men aanneemt dat zy verdron ken zijn, tot een groep van acht of tien mensen. Deze groep was de voorhoede van een geologische expeditie. Volgens een op de Britse ambassade ontvangen telegram zyn zondagochtend zes leden van de groep onder wie de leider, dr. Fitch, in een bootje de zee opgegaan. Acht uur later was dr. Fitch zwemmend op Jan Mayen teruggekeerd. Hy was in een shocktoestand en kon geen helder beeld geven van het gebeur de. Het plastieken bootje van de groep is leeg teruggevonden, aldus de Noorse radio. DUITSE STRAALJAGER VERONGELUKT Piloot gewond Gisteren is een straaljager van de Westduitse luchtmacht terechtgekomen in een weiland naast de ryksweg Venlo- Venray onder het gehucht Castenray (gem. Venray). De piloot trachtte een noodlanding te maken omdat hij een storing aan de motor had. Hij wist zijn toestel nog juist over de bomen langs de provinciale weg Horst-Venray en over de boerdery van de heer Rambaghs te trekken en kwam vervolgens in het weiland achter deze boerdery tc-°cht. Het vliegtuig trok een spoor van 150 meter door de grond en verloor daarbij de motor. Hieraan is het wellicht te danken, dat het toestel niet in brand vloog en dat de piloot het leven er heeft afgebracht. Hij werd door om wonenden op enige meters afstand van het toestel p°*,~'>troffen. Zijn linkerarm was gebroken; ook had hij verwondingen aan het hoofd oo"c,oDen. De piloot werd naar het ziekenhuis n Venray vervoerd Het verongelukte toestel maakte deel uit van een formatie van twee Duitse straaljagers, die van het Duitse vlieg veld „Memmingen" onderweg waren naar de vliegbasis Eindhoven. De naam van de 25-jarige gewonde piloot is Otto Grossmann. UITBETALING OUDERDOMS- EN WEDUWENPENSIOENEN Met ingang van 1 Juli a s. zal de uit betaling van periodieke uitkeringen in gevolge de sociale verzekeringswetten zoals ouderdoms en weduwenpen- sioenen «AOW. en A.W.W.) waar van de betaaldag op een zaterdag valt, nader worden geregeld, zo heeft de PTT meegedeeld. In afwachting van een definitieve re geling zullen deze uitkeringen op de aan de zaterdag voorafgaande vrydag worden uitbetaald. Deze voorlopige regeling gaat in op I juli. De op die dag betaalbaar gestelde uitkeringen zullen reeds op vrydag 30 juni aan de postinrichtingen kunnen worden geïnd. PROGRAMMA VERJAARDAG PRINS BERNHARD De verjaardag van Prins Bernhard zal morgen worden geopend met een kort. défilé van het cadetten-tamboer korps „Prins Bernhard" der K.M.A. Daarna zullen deputaties en instel lingen. waarby de Prins betrokken is. gelukwensen en geschenken aanbieden. Aan het einde van de ochtend zal het cadeau van het Nederlandse bedryfsle- ven door het daartoe uit werkgevers- en werknemers- organisaties gevormde comité worden aangeboden. 's Middags wordt een ontvangst ge houden van een groot aantal genodig den in het park van het Paleis Soest- dijk. Een avondfeest voor een beperkt aan tal gasten besluit de dag. NASOETION NAAR NEURENBERG De Indonesische minister van Defen sie, generaal Nasoetion, is gistermiddag uit Bonn naar Neurenberg vertrokken. Hij zal daar gedurende vijf dagen be zoeken brengen aan militaire bases en industriële ondernemingen in West- Duitsland. ONRUST OVER C.A.O. BAKKERSBEDRIJF In een telegram aan de minister van Economische Zaken heeft het georga niseerd overleg van werkgevers en werk nemers in het bakkersbedrijf met klem de aandacht van de minister gevraagd voor de „grote onrust en verwarring in alle gelederen der bakkerij als gevolg van het expireren der C.A.O. per 1 juli a.s. en het gemis aan enige zekerheid omtrent dezerzijds algemeen dringend noodzakeiyk geachte doorberekening van de overeengekomen 10 loonsver hoging in de broodprijzen". In het telegram verzoekt het georga niseerd overleg de minister dringend een delegatie van dit overleg op korte termyn, en zo enigszins mogelijk voor zaterdag 1 juli a.s., in audiëntie te ont vangen. Dodelijke aanrijding Chnrehilllaan Vandaag heeft het Gerechtshof in Den Haag uitspraak gedaan in de zaak van de aanrijding, waarby een inwoner uit Rynsburg met zijn vrachtauto-mef- oplegger op de hoek van de Chuiehill- laan en de Voorschoterweg met een Volkswagen in botsing kwam. Twee van de inzittenden van de Volkswagen wer den toe gedood, de drie t-nderen liepen verwondingen op. De eis van de procu reur-generaal bedroeg drie maanden ge vangenisstraf. doch het Hof is veel mil der geweest met zyn uitspraak: veertien dagen voorwaardelyke gevangenisstraf, zes maanden voorwaardelyke ontzegging van de rybevoegdheid en een boete van f. 150. Van de verdediger mr. J. v. d. Plas uit Katwyk, vernamen wy, dat zyn cliënt zich op het standpunt stelt ge heel onschuldig te zyn en het aanteke nen van cassatie overweegt. BEURSOVERZICHT Zeer krachtig herstel; Hoogovens willig AMSTERDAM, 28 Juni. Alle internationale waarden vertoonden vanmiddag een zeer krachtig koersher- slel. Hoogovens was zelfs „willig". De koerswinsten bedroegen by de opening 10 tot 45 punten. Hiervan profiteerden Aku's en Hoogovens het meest. Er von den dekkingsaankopen plaats, terwyi het publiek opnieuw met kooporders in de markt stapte. Daarnaast was er lichte buitenlandse vraag. Tot het krachtige herstel heeft Wall Street de stoot gegeven. De Newyorkse beurs trok zich gisteren bitter weinig aan van de flauwe tendentie op de Europese beurzen en sloot hoger. Hier op had Amsterdam zeker niet gerekend. De beurs opende voor Philips op 955 tegen 964% als voorgaande slotkoers. Hoogovens, welk fonds gisteren 34 pun ten verloor, opende op 944, plus 44 pun ten. Dit fonds liep gedurende de verdere beursduur uit tot 958, als gevolg van aanhoudende vraag in een lege markt. Al met al boekte Hoogovens vandaag een winst van byna 60 puntenUnilever bijna 20 punten hoger op 787. Aku's lagen zeer gevraagd. De rayonaandelen begonnen op 414, plus 21 punten en ste gen daarna tot '22. Kon. Olie bleef met een winst van f. "2 op f. 117.30 ten achter. De internationale sloten op vry- wel het hoogste punt van de dag. De handel was middelmatig en verliep zeer rustig. In de Scheepvaarthoek bedroegen de koerswinsten 2 tot 3 punten. Van de leidende cultures werden certificaten Deli f. 5.hoger op f. 140 geadviseerd. Amsterdam Rubber verbeterde 3% punt tot 109 en HVA byna 4 punten tot 125%. Staatsfond*n een weinig lager met ge ringe omzetten. In de lokale afdelingen werd de zeer gunstige stemming van de internatio nalewaarden merendeels overgenomen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 Juni Londen 10.02% —10 02%, Montreal 3.48%—3 48%, Brus sel 7 19%—7.20%. Stockholm 69 63—69 68, Milaan 57 88%—57.93%. Oslo 50.10% 50.15%, Lissabon 1250%—1252. New York 3 59%3.59%. Parijs 73.31—73.36. Frankfort 90.25%—90.30%; Zürich 83.23%—83 28%, Kopenhagen 51.84%— 5159%, Wenen 13.8313.84 BEURS VAN AMSTERDAM ACTIEVE OBLIGATIES Woensdag 28 juni Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4% 103% 102% Ned *59 4%103% 102% Ned '60-1 4% 103% 102% Ned '60 II 4% 103% 102% Ned '59 4% 102 101% Ned '60 4% 101% 101% Ned '61 4% 102 L 101 GL Ned "53 3% 99 jV 99D Ned Grtb obi 3% 96 Ned '47 3% .95% 95%GB Ned *51 3% 98% 981- L Ned *53 I-n 3% 98%GL 97% Ned "56 3^ 97% 97 L Ned '48 3% 93 92% Ned bel cert 3% 92% Ned '50 I-n 3% 93% 93% Ned. '54 I-II 3% 94% 94 Ned *55 I 3% 94% 93% Ned "55-11 3% 95L Ned "37 3 94% 94% L Ned grtbk obi '46-3 94% 94 Ned doll In '47 3 90 89% Ned Inv cert 3 100%GL 100 GB Ned 62-64 3 100ft 100% Indie *37 3 99% 99% Tndië *37 A 3 96% 96% Ned. won bi. "57 6 110% 110ft Ned. won.bJ *58 4% 101% 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 105% 110% Ver HVA-my. 121% 125 A.K U 392% 420 Deli My cert135 145% Hoogovens cert 900 965 Philips gem bez 964% 998 Unilever cert. 769% 788% Dordtse Petr 530% 548% Kon Petr (50 ft f 20) 115.30 118 Holl. Amer iyn 158% 159% Java China Paket 158 155 KUA4 73 50 77.50 Kon. Ned Stoomb.187% 189% <on Paket My 155% 150% Stoomvaart My Ned 184 Nievelt Goudr cert 154% 157% v Ommeren cert 325 328 GB Kon Rott Lloyd... 150 149 Ned Scheepv Unle 155% 157 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam '47 (3%) 8 .97% 97% idem 48 (3%) 98% 98 R'dam "52-1 (4%) 102 Id Id 27 I-n (3%) 97% 97% Z-Holland TO 4% 101% Bankwezen Bank N Gem "58 5% 105 Id NWB '52 (4%) 101% 100% BVQ rspbr f "0 189 189 B BV~ r,nhr "52 146 146 Industr Ob"--Me§ Philips Dollarlng *51 90 90 L Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. beden A'dam *53 3 108% A'dam "51 I 2% 90 89% A'dam '56 I 2% 84% 84% A'dam '56 n 2% 97% 97 A'dam '56 m 2% 97 97 Eindhoven "54 2% 85% Enschede *54 2%83% Den Haag "52 I 2% 97 Idem n 2% 99% R'dam '52 I 2% 97 97 Idem n 2% 97 97 Idem *57 2%100 100% Utrecht "52 2% 94% 93 Z.-Holl 1957 2% 97 97% Zuid-Holland -59 2% 103 103 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 242 242 Amst. Bank 367 374% Cultuurbank 30 31 Holl Bank Unle cert 220 220% Ned Handelmy 317 321 Rott Bank 34 S 350 Twentsche Bank 307 303 Senembah470 L 470 Industrie Ondernemingen Albert Heyn655exd. 645 Berkel's Patent (vj 318% 325 Borsumy 37% 38% Caivé Delft cert. 785 771 Electrolasmy 380 L Kon Pap Gelder 340 360 Kon. Ned. Grofsm 172% 166 Holl Constructie 470 Ing. bur v. Bouwnyv 270 GB Internado 165% 166 Int Kunststoff. Ind 81 80 v. Kempen en Begeer 130 130 Leidse Wolspinnerij 625 615 MUller en Co N.B. 500 520 B Ned Kabelfabr 575 615 Philips pref 275 281 Rott Droogdok My 522 530 B Sikkens Groep 790 exd. 819 Ver Touwfabrleken 370L 360 Walvisvaart 99 99 WeralnkK Betonmy 190 185 Wilton Feyenoord 257 270 Van wyk en Heringa 124 120 Zaalberg 130 132 B Mynbouw en petroleum Btllton 2de r460 Kon Petr (t 20) 119 10 122 10 Amerik »».r.-u*n Canadian Pacific R 24% 24% Intern Nickel 74% 75% Anaconda 57% 57% Bethienem 8teei.... 42 42% Cities Service 51 51% General Motore 43ft 43ft Kennecott 84% 84% Republic Steel 56% Shell Oil 38% 38% Union Pacific 32% 32% Un States Steel 79% 80

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11