Blonde Andre boekt onnieiiw Darrigade sprintzege Wimbledon Tour'klassementen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 27 juni 1961 Vierde blad no. 30390 Ernstige valpartijen in tweede etappe (Van onze speciale verslaggever) Het verhaal van de etappe naar de „hel van het noorden" zal in het historisch archief van de Tour de France worden opgeborgen als de rit van de valpartijen. Dat André Darri- gade ook in het druipnatte maar geheel bezette velodrome van Roubaix de sprint van het kopgroepje won, is een feit van ondergeschikt belang. De volgers kennen de kracht van de blonde man uit Dax nu zo langzamerhand genoeg om zich er niet meer over te verba zen dat André uit elke positie waarin hij in een groep de finisch nadert, naar voren weet te komen om dan zo'n 100 meter voor de meet ineens met enkele verschrikkelijke rukken waarbij zijn fiets trilt als een vliegtuig vlak voor de start, de renners voor hem voorbij te stampen, de rug gekromd tot een boog van spierkracht, het toch al scherp getekende gelaat vertrokken tot een grimas, waarin alle in reserve gehouden kracht tot uitdruk king komt. Zes renners in ziekenhuis Niet dus de wijze waarop de rit werd beslist schokte de karavaan maar het ongelooflijke gebeuren in de eerste helft van de 230 km., toen van de „hel" met de beruchte kasseien nog geen sprake was. Op de goede en toch waarlijk niet smalle wegen tussen Parijs en Amiens met stroef asfalt-plaveisel, dat zelfs door de lichte motregen niet glad werd, de den zich met tussenpozen zulke zware valpartijen voor, dat zes renners naar ziekenhuizen moesten worden vervoerd. Kort nadat wij tussen La Chapelle en Amblainville (19 km.) waar de in hoog tempo draaiende rennersmeute van 132 man voorbij was geraasd, klonk de eer ste noodkreet door de luidspreker van Radio-Tour. Acht renners waren zon der aanwijsbare oorzaken tegen het weg dek gesmakt. De ambulances werden op geroepen en via de microfoon van Jac ques Goddet's wagen, hoorden de inge zetenen der volgwagens het sirene-ge- loei van de auto van Tourdokter Dumas. In de lucht zag men de helikopter van het Rode Kruis zwenken en in de rich ting van het peloton dalen. Ernstige val Het was inderdaad een ernstige val. Vijf renners konden, na door hun me- caniciëns te zijn geholpen, weer verder, enkelen hadden schaafwonden en een gescheurd tenue. Maar drie man waren biyven liggen, de Duitser Hans Jarisze- wicz, de Italiaan Ezio Pizzoglio en de Paryzenaar Henri Duez. Per ambulance werd het drietal pechvogels, die ln deze 48e Toer in totaal nog geen 180 km. hadden gefietst, weggebracht. Jarosze- wicz, die er met diepe en hevig bloeden de vleeswonden aan linkerarm en linker dijbeen het ergst aan toe was. werd on derweg aan de helikopter afgeleverd, teneinde sneller te kunnen worden ver voerd. Zy werden opgenomen in het zie kenhuis van Beauvais, ongeveer 30 km. verder op de route naar Amiens. Weer een bres Nog voor de vijf andere bij dit ongeluk betrokken coureurs het peloton weer hadden ingehaald, viel er na 26 km. weer een bres in het bontgekleurde peloton. Gelukkig vie Ier nu alleen me chanische schade te noteren, hoewel ook dat voor de slachtoffers weer een aan zienlijke achterstand betekende. De pechduivel, die er nu eenmaal zijn zinnen op had gezet de karavaan op deze grijze maandag in zijn greep te houden, was nog niet tevreden. Nadat het op geven van de ver achtergeraakte Duitser Pommer was bekend gemaakt, vielen er nieuw eslachtoffers. Nu was een slipparty van een der vele motoren, die voortdurend te dicht bij de renners hur positie zoeken, de oorzaak van de narigheid, René Privat, een der sterke mannen uit de equipe van Marcel Bidot, c'e Zwitserse klimmer Kurt Gim- mi en de Spanjaarden Miguel Pacheco en Cainelo Morales behoefden medische verzorging. Morales is na enige tijd roer opgestapt, maar Privat, Gimmi cnPacheco werden *%S"- met een snelle ambulance langs de hoofdmacht naar een ziekenhuis in Amiens vervoerd. Ook Wim van Est be hoorde tot de renners die bij deze val betrokken waren. Hy liep slechts ver traging op en s'aagde er in weer by te komen. Nog twee keer deed zich in deze ongeluksrit een valparty voor. De ge volgen waren niet ernstig, al liep de Duitser Kemper lelyke schaafwonden aan het gelaat op. Er was nu tol genoeg geëist, zou men zo denken. Maar het onverbiddelyke uur werk kwam op de baan van Roubaix tenslotte een duit in het zakje doen. Niet minder dan zeven renners over schreden de tijdslimiet van 8%. Zij had den de opgelopen achterstand niet meer kunnen inhalen en men moet er reke ning mee houden, dat de Spanjaarden Alomar, Gomez del Moral en Morales, de Duitser Kuckelkorn, de Engelsman Ryan, de Franse nationaal Mahe en de regionaal Fuby dinsdag niet meer mogen starten. Daarmee had de tweede dag dus 14 uitvallers gekost. Sterrenploeg Australië, dat in de afgelopen vyf jaar viermaal de titel in het herenen Waterpolo-nieuws I In Poelmeer werd het afgelopen week einde als onderdeel van de viering van het 75-jarig bestaan der Leidsche Zwem- club een jubileum veteranentoernooi ge- i organiseerd. Er werd, zoals de laatste jaar viermaal ae mei in nel nerenen- - ««hrnlk^lHlr ln twee afdelin- ketopdwo. h„f, „p d< eerste d,t r.n «feZtf TSZ male veteranen leeftydgrens van 35 Het was te verwachten, dat de Franse sterrenploeg alles in het werk zou stel len om de zondag veroverde positie te handhaven, zo niet te verbeteren. Dank zij de sprintcapaciteiten van André Dar- rigadc en de aanwezigheid van Jean Forestier in de kopgroep, die op de kas seien in de hel van het noorden een winst van 41 sec. had bevochten, slaagde de opzet van de tricolores volkomen. Op het smalle, cementen wielerbaantje in Roubaix, waar de in de Tour zo gemiste wereldkampioen Rik van Looy, de Duit ser Rudi Altig en good old Louison Bo- bet achter dernies de enkele duizenden toeschouwers hadden bezig gehouden, veroverde de blonde Bask zyn tweede etappe-zege, de derde van de Franse nationalen), klom in het algemeen klas sement van de 12 naar de 6e plaats, nam volgens de bedoelingen de groene trui over van zijn kopman Jacques Anquetil, die met plezier dit erekleed aan zyn strijdustige makker overdroeg en boven dien zorgde» Darrigade en Forestier er voor dat de ploegenprys weer voor de mannen van Marcel Bidot was. Nationalen controleren Het algemene ploegenklassement is na twee dagen vast in handen van de volgelingen van Anquetil. De ranglijst is sober maar overtuigend: Frankrijk nationaal leidt met drie overwinningen. Van het begin van deze etappe af Zo won André Darrigade op de wielerbaan van Roubaix de tweede etappe van de Tour de France. (Telefoto) hadden de Franse nationale duidelijk gemaakt, dat zij de koers gingen con troleren. Steeds als een der anderen op de pedalen ging staan, was een tricolore present om de plannen te dwarsbomen. Zelfs toen de regionaal Ignolin in de straten van Pontoise, vlak na de start, demarreerde, namen de nationalen geen risico en stuurden Henri Anglade met hem mee. Deze activiteit en het mieze rige regentje doofden de vechtlust. An dere zaken vroegen voorlopig de aan dacht: valpartijen en lekke banden van Charly Gaul, die onmiddellijk van zijn lijfknecht Marcel Ernzer een wiel kreeg - dit toneeltje zou zich nog enige malen herhalen, want. Gaul moest in het ver loop van de rit nog tweemaal door pech afstappen - en van Ab Geldermans, die door Enthoven en Lahaye weer werd bijgebracht. Leven in de brouwerij De regional Bernard Viot bracht weer leven in de brouwerij. Lange tijd reed de Parijzenaar alleen op kop, kreeg steun van een tiental anderen, bij wie zich Toon van der Steen bevond en ging weer alleen door toen ook deze vlucht door de tricolores teniet werd gedaan. Wasko sprong, kreeg Everaert mee, ge volgd door Queheille en Novak. Toen dit viertal een voorsprong van 20 sec. had bereikt, maakten Hoevenaers, Wagt- mans en Bihouee zich op om de poging wat meer gestalte te geven, maar dit was toch het sein voor de waakzame Fran sen voor een tegenactie. Nauwelijks was het peloton gehergroepeerd, of Viot deed weer van zich spreken. Samen met Piet Damen waagde de Parijzenaar een nieuwe vlucht. Maar hy had beter moe ten weten Tien kilometer na de tweede ravitail lering in het feesteiyk versierde Arras - in de hoofdstad hingen de karikaturen van alle na-oorlogse Tourwinnaars - formeerde zich een nieuwe kopgroep met de Wimbiedon-kampioenschappen, de officieuze wereldkampioenschappen voor ten nisamateurs, getoond, dat het hoge ogen gaat gooien voor de titel 1961. Zowel Neale Fraser als Rod Laver, respectie- velyk als 1 en 2 geplaatst, hadden ieder slechts 45 minuten nodig om hun tegenstander uit te schakelen en de eer ste stap op weg naar de titel te doen. Fraser versloeg de niet gesplaatste Amerikaan Rudi Hanando met 6—3 61 61 en Laver maakte korte metten met de 20-jarige Russische student Thomas Lejus: 64 61 61. De als no. 3 geplaatste Italiaanse Da- vis Cup-speler Nicola Pietrangeli be haalde een gemakkelijke overwinning op de Indiër Akhtar Ah (64 6—2 6—2), al had hy, evenals vele anderen, last van de door de regen glad geworden baan. Mede door het grote aantal dubbele fouten van Willem Maris, had de Span jaard Manuel Santana. geplaatst als vyfde, niet veel moeite met de Nederlan der. Santana, die .vorige maand de Franse titel won, zegevierde met 62 6—0 6—2. De Chileense kampioen Luis Ayala, die met het oog op Wimbledon een speciale training van professional-kampioen Pan- cho Gonzales heeft genad, versloeg de jonge Zuidafrikaan Robin Sanders met 6—3. 6-2, 6—2. De eerste verrasssing in het toernooi kwam op naam van de Japanner Osa- nu Ishigura. In voor hem ongewone om standigheden er viel een miezerig re gentje kwam hy tegen de ervaren Britse speler Alan Mills tot een over winning in vier sets: 75 46 64 7—5. De belangrijkste uitslagen waren ver der: Bob Howe (Australië) versl. Lesch (V.S.) 64 61 61, Orlando Sirola- Italië) versl. Godbout (Canada) 63 64 63, Ingo Buding (West-Duitsland versl. Ingvarsson (Zweden) 62 64 64, Roy Mark (Australië) versl. Gar rard (Nieuw-Zeeland) 15—13 6—1 60. Vroeg in de avond werden de wed strijden gestaakt wegens de regen en de invallende duisternis. ATLETIEK Avond wedstrijden van Bataven Zomeravondwedstryden zyn by de at leten erg in trek dat hebben de verenigingen van het district Leiden nu ook begrepen. Organiseerde A.V. Hol land twee weken geleden zeer geslaagde nationale avondwedstryden, morgen is het de beurt aan De Bataven. Ander half uur achter elkaar loopnummers, die goed bezet zyn. De 5000 m. belooft ook hier de klap op de vuurpijl te worden, daar De Haas, Verkade AAV *36», Boelens (GAC) en Rewyk (Bataven» instaan voor een spannend gevecht. De 100 m sprint by de heren A lykt zo op het eerste gezicht een overwinning voor de sterk naar voren komende Haag se sprinter Pim van Crughten LDA De 100 m. meisjes biedt het altijd aan trekkelijke duel tussen Wassenaarse Truus Cruining en de Haagse Hakkoer (De Meeuwen). Op de 80 m. horden de Nederlandse kampioene Toos Mutter (Sagitta - Am sterdam) tegen Selma Heystek (Hollan- dia - Rotterdam). Gerda Kraan zal dus hoogstwaar schijnlijk niet starten op de wedstrijden van haar eigen vereniging. We schrij ven hoogstwaarschijnlijk, omdat het nog altijd niet helemaal zeker is, of de Leidse atlete morgen in het vliegtuig naar Moskou stapt om daar deel te nemen aan de Russische kampioenschappen. Gaat zij niet richting Kremlin dan zien wij haar in de startblokken op de Leidse sintelbaan. Zij zal dan een 400 m. lopen met zuster Wil, Margreet Snel (ALO) en de Amsterdamse mevrouw Van Lunte- ren (Sagitta). Aanvang 7.15 uur» sintelbaan Leidse Hout. jaar en één waartoe slechts „super"-ve teranen, spelers dus met een leeftijd hoger dan 45 jaar, worden toegelaten. Er werd in beide afdelinginen bijzonder prettig gespeeld, waaraan het feit dat de „super"-veteranen-afdeling het altyd aanwezige P.S.V. uit Eindhoven weer voor de komische noot zorgde, niet ge heel vreemd was. In de eerste afdeling eindigden A.Z. 1870 en de bekerhouder H.Z.P.C. uit Den Haag gelyk in punten, zodat het doel- gemiddelde moest beslissen. Waar het doelgemiddelde van de Amsterdammers beter was ging voor het eerst de A.Z. 1870 ln deze afdeling met de eer strij- ken. In de afdeling „super"-veteranen werd tot verrassing van velen L.Z.C. eerste nadat in de finale gewonnen was van D.WR. Er lagen weer tal van oude schutters te water en de enorme schoten waren dan ook niet van de lucht. Ieder jaar is er een extra wed strijd, die ditmaal gewyd was aan de waterverplaatsing. Iedere ploeg kon hieraan met drie man deelnemen. In het zwembad stond op het grasveld een enorme ton opgesteld waarin water. Man voor man van elke ploeg daalde nu in de ton af. waarby op de wand de wa- i terverplaatsing werd afgemeten. Kam- I pioen, individueel gezien, was een polo speler die een waterverplaatsing van 1250 liter had, maar de overwinning bracht hy zyn ploeg niet. Ook hier werd tot verbazing van velen LZC winnaar door gemiddeld de beste waterverplaat sing te kunnen tonen. Na afloop werden door de voorzitter, de heer Van der Reyden. de wisselpry- zen. alsmede de prijzen die koud en on- middellyk genuttigd moesten worden, i| uitgereikt aan de prijswinnaars Men II bleef nog lang en gezellig byeen aan diner en dans. CRICKET Australië wint tweede testmateh MET 5 WICKETS De tweede testmatch tussen Engeland en Australië de eerste eindigde in een draw is gewonnen door Australië met vyf wickets. De score was: Engeland 206 en 202; Australië 350 en 71 voor vyf. De Australische batslieden hebben de zege niet cadeau gekregen. De Engelse aanval was byzonder op dreef en Au stralië, dat slechts 69 runs nodig had voor de overwinning, zag zijn eerste vier wickets vallen voor slechts 19 runs. Daarna verloren de Britse pacebowlers Brian Statham en Freddie Trueman de greep op de wedstryd. Wel viel het vyfde wicket van de gasten na de 58ste run, maar toen de Australiërs het wat voorzichtiger aan gingen doen, was het spoedig 71 voor vijf en was de eerste Australische zege in de rubber om de legendarische ashes" een feit. De nederlaag was hoofdzakeiyk te wy- ten aan het zwakke batten van de Brit ten. In de eerste innings scoorden de gastheren slechts 206 runs en maan dagmorgen waren ze all out voor 202 runs. De 4 resterende wickets leverden slechts 24 runs op. Drie wickets werden genomen door de 20-jarige Australische pacebowler Graham Mckenzie ten koste van slechts drie runs. Hy nam vyf wickets voor 37 runs in beide innings. Wicketkeeper Wally Grout, die twee van de Britse batslieden aan de kant zette, bracht zyn totaal aantal slachtoffers in testwed- strijden op 101. Ken Barrington, 59 no op zaterdag, kwam tot 66 runs. Hy was daarmee de meest succesvolle Engelse batsman in beide innings. VOETBAL De Amsterdamse eredivisieclub Blauw Wit zal van 1 tot 10 augustus a.s. een tournee door Rusland maken In deze periode worden drie weds try den ge speeld: op 3 augustus te Moskou, op 6 augustus te Riga en op 9 augustus in een nog nader vast te stellen plaats. De uitslag van de tweede rit, Pontoise- Roubaix <230,5 km» was: 1. Darrigade (Frankrijk) 5.31.26 (met bonificatie 5.30.26); 2. Daems (België) 5.31.26 (met bonificatie 5.30.56; 3. Brugami (Italië); 4. Beuffeuil (West-Zuid-West)5. Otano (Spanje); 6. Le Menn (Centraal-Zuid) 7. Vloeberghs (België)8. Forestier (Frankryk). allen in dezelfde tyd als Darrigade: 5 31.26; 9. Renz (Did) 5.31.44; 10. Claes (B) z.t.; 11. Jaap Kersten de Belg Aerenhouts, Robert Cazala en Wout Wagtmans, De Bredanaar was in het gezelschap van Picot naar de twee vluchters gesprongen, maar de regionaal had zich spoedig laten terugvallen en in Arras (169 km) had het drietal moei zaam een voorsprong van 40 seconden opgebouwd. Het bleek achteraf de grootste winst te zyn. Toen na 180 km de voorsprong was geslonken tot 25 seconden probeerden dertien renners met Dick Enthoven het gat te over bruggen. Zy sleepten echter het pele- ton mee en de vrede werd spoedig weer geheel getekend. Op de kasseien, die zich zo'n 50 km vóór Roubaix aandien den, viel tenslotte de beslissing. Beuf feuil, Brugnami, Le Menn, Darrigade en Vloeberghs legden de basis voor de slot fase, waarin zy later de steun kregen van Daems. Otano en Forestier. Dit acht tal bleef onbereikbaar en het sprak van zelf. dat Darrigade in Roubaix won. Daaraan had niemand getwyfeld. DOOR BELGIË... (Ned) 5.32.04; 12. Gaudrillet (Parys- Noord-Oost); 13. Van Aerde (B) z.t.; 14 Jo de Haan (Ned) 5.32 07; 15. Van Ge- neugden B16. Zamboni (It); 17. Viot (Parys-Noord-Oost)18. Pellegrini (It); 19. Cloarec «West-Zuid-West); 20. Ol denburg (Did); 21. Aerenhouts (B); 22. Robinson (GBi; 23. Wim van Est (Ned) 24. Jan Westdorp (Ned); 27. Junker- mann (Did); 30. Piet Damen (Ned); 38 Anquetil (Fr>, 40. Toon van der Steen (Ned) 48. Ab Geldermans "Ned); 49. Sjef Lahaye (Ned); 61. Piet van Est (Ned); 67. Coen Niesten (Ned) alien in dezelfde tyd als Jo de Haan 5.32.07; 94 W. Wagtmans (Ned.) 5.33.19; 110. Dick Enthoven (Ned) 5.40.55. Na de tweede dag ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Anquetil (Fr» 9.26.36; 2. Groussard (Fr) 9.31.22 op 4 46 3 CArlesl It) 9 31 58 op 5 22, 4. El liot (GB) 9.32 03 op 5.27; 5. Perez Fran ces (Sp) 9.32.04 op 5.28; 6. Darrigade (Fr) 9 32.32 op 5.56; 7. Gainche (West- Zuid-West) 9.32.48 op 6.12; 8. Pellegrini (It) 9.33.12 op 6.36; 9 Falaschi (It) 933a 19 op 643; 10. Mimeri (It) 9 33 32 op 6.56; 11. Pauwels 'B) 9 34.02 op 7.26; 12 Bouvet Parijs-Noord-Oost i 9.34.11 op 7.35; 13. Battistinl (It) 9.34.33 op 7 57; 14 Anglade (Fr) 9.34.37 op 8.01; 15. Otano (Spi 9.34.41 op 8.05; 16. Betran (Sp) 9.34 42 op 8 06; 17. Gaul (Zw-Lux) 9 34 49 op 8.13; 18. Junkermann (Did) 9.34.52 op 8.16; 19. Aerenhouts (Bi 9.34.56 op 8.20; 20. Mastrotto (Fr 9 34.57 op 8.21; 21. Massignan (It9.34 59 op 8.36 25. Ab Geldermans (Ned) 9.35.15 op 839; 26. Adriaenssens <B> 9.35.18 op 8.42; 42 Hoevenaars (B) 9 36.22 op 9.46; 44. Wim van Est (Ned) 9 36.36 op 10.00; 47. Jo de Haan (Ned) 9.36.54 op 10.18; 48. ex aequo Piet van Est (Ned) 9.36.56 op 10.20; 51. Coen Niesten (Ned) 9.37.06 op 10.30; 68. Piet Damen (Ned) 9 38.24 op 1148; 82 Toon van der Steen (Ned) 9.39.33 op 13 07. 89 Wout Wagtmans (Ned) 9 40 36 od 14,10; 90 Jan Westdorp (Ned) 9.4037 op 14.11; 91. ex aequo Jaap Kersten (Ned) 9 40 38 op 41 12; 97. Sjef Lahave (Nedt 9 41 02 op 14 36: 108. Dick Entho ven (Ned) 9.48.30 op 22.04. Na d* tweede dag luidt het punten klassement: 1 Darrigade (Fr) 50 pnt.; 2 Anquetil (Fr) 35 pnt.; 3, 4 en 5 Minieri (It). Daems (BBouvet (Parys N O.) allen 20 pnt. In het algemeen ploegenklassement leidt Frankryk Nationaal met 3 punten Geen der overige equipes behaalde tot nu toe een punt omdat alleen de eerste plaats in het dagploegenklassement met een punt beloond wordt. WIELRENNEN Gerben Karstens reed in Italië Onze stadgenoot Gerben Karstens (Swift Combinatie, heeft het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de Ronde van Trento( een koers over 175 km waarvoor 100 sterke amateurs aan de start verschenen. Het was voor de jonge Leidse renner de eerste grote internationale wedstrijd en dat hy uiteindeiyk op de 23ste plaats eindigde met een achterstand van slechts 5 A 6 minuten op de winnaar, de Italiaan Moser, mag als een byzonder ▼erdiensteiyke prestatie gezien worden. De eerste 50 km van deze race waren vlak. daarna werden de renners gecon fronteerd met een zeer zware klim over een lengte van tien kilometer. Gerben Karstens, die, niet gewoon aan een bergparkoers, enkele malen door kramp geplaagd werd. reed in de afdaling bij zonder goed. Hy liet een t. en tal renners achter zich. De tweede Nederlandse ren ner, die in deze koers aan de start kwam, de nationale kampioen Gerard Wesse- ling. moest de strijd staken. KNWU-ploegleider Nolten was zeer tevreden over het ryden van Karstens. DUIVENSPORT P.V. de Reisduif Wedvlucht met 103 oude duiven vanaf Chateauroeux (628 km.) Gelost om 6.30 uur met n.o later z.w. wind. De eerste duif meldde zich om 1550.52 uur. De uitslag: 1. 10. A. v. cL Hulst; 2 W. Siera; 3. 8. H. de Haas; 4. A. Pracht; 5. J. de Dunne; 6. L. Plat- teel; 7. A. Siera; 9. T. v. Amsterdam. P.V. „De Blauwkras" Wedvlucht vanaf Chateauroux In concours 83 vo gels. Gelost om 6.30 uur. Aankomst 1ste vogel 16.18.30 uur. Uitslag: Ch. v. Weeren 1: H. Moenen 2, 7; C. v. Kampen 3. 9; A. Kop 4. 8; W. Gijsman 5; G. Grebel 6; A. v. Royen 10. Wedvluch» Tergnier Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier. Afstand 290 km, gelost te 550 uur met z.w. wind. De Rynklievers. In concours 180 vogels; le duif te 9.12.29 uur. 1. M Jon- geleen; 2-4. J. Brantenaar; 3. Chr, v. d. Pluym; 4-8. A. v. Hemert; 5. L. Klein; 6. E. Hoogervorst; 7. Lolkes de Beer; 9-10. A. Dubbelaar. Leidse Postduivenclub. In concours 150 vogels; le duif te 9.15.03 uur. 1. W. Teske; 2-8-9. J. v. Alphen; 3-4. D. v d. Nieuwendyk; 5-10. J. C. Knynenburg; 6. IJ. H. Zwart; 7. A. v. d. Meys. De Vriendenclub. In concours 173 vogels; le duif te 9.16.31 uur. 1. C. Cas- teiyn; 2-14. R. Pet; 3. J. Beekman; 4. C. P. Gysman; 5. J. v. Duuren; 6. W. Mark; 7. L. Gysman; 8. J. Klink; 9. J. v. Klaveren; 10. J. Verhaar. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Aantal vogels 1700, gelost te 10 uur met z.w. wind. Nulpunt 507.728 km; le duif te 15.5453 uur. 1-2. C. Zwaan; 3. J. Warmond; 4. D. v. d. Nieuwendyk; 5. J. Wassenburg; 6. W. Mark; 7. H. Fasel; 8-26 G. Oude El ferink; 9-50. A. Mooyekind; 10. W. Teske; 11. G. Zwart; 12. N. Oudshoorn; 13. Gebr. Kok; 14-24. R. P. de Graaf; 15-34. M. v. d. Wiel; 16-22-37. A. v d. Hulst; 17. J. Rozier; 18-49. G. Beugels- dyk; 19. J. Passchier Zn.; 20. J. Beu- gelsdyk; 21-31. H Mooten; 23 J Star; 25-43 W. v d. Wel; 27-36. Duindam- Noord; 28-48. Haak-Hoonaard; 29 M. de Lange; 30. M. Nyssen; 32. A. Siera; 33. W. Zonneveld; 35. F Bouwman. 38. H Bonneur; 39 v. d. Niet-v. Rhijn; 40. Bink-v. d. IJssel; 41. C. Gysman; 42. J. Smeets; 44. L. Glasbergen; 45. L. Bax; 46. A. Dubbelaar; 47. J. Staffeleu. BILJARTEN FINALE KAMPIOENSCHAPPEN LEIDSE BILJARTBOND. In het clublokaal der Biljartvereniging „Nieuwe Wetering", café Hoogenboom, werden de eindwedstryden der persoon- ïyke kampioenschappen van de Leidse Biljartbond gespeeld. In de bslLssende stryd tussen C. J. v. d. Meer (DVH-R. A.'veeni en Jac. Sehoo (NWetering) had deze laatste nog 18 caramboles no dig. Hy stranddeechter op 16, toen hy een zeer gemakkeiyke stoot miste. In dit toernooi behaalde de oudste deel nemer A. Bouwmeester het hoogste alg. gemiddelde en Hennie Hoogfenboom de hoogste serie (24). De bondsvoorzitter, de heer L. Smits, reikte namens de L.B.B. de prijzen uit. Kampioen C. v. d. Meer sprak een dank woord namens de deelnemers, en bood het echtpaar Hoogenboom onder dank zegging voor de prima verzorging, een prachtige bloemenbak aan. SS-inoorilenaar staat terecht in Wels (O.) In het Oostenrijkse stadje Wels is een proces begonnen tegen dr. Egon Schönpflug, die een hoge functie bij de SS heeft bekleed. Hij wordt beschuldigd van massa moord. Een getuige zei gisteren, dat de 46-jarige Schönpflug in de oorlogsjaren duizenden joden in Minsk en Mogilef in Wit-Rusland met eigen handen heeft vermoord. Schönpflug heeft verklaard niet schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde. In de aanklacht staat dat hij deelgenomen heeft aan de moord op tenminste 19.000 joden en partisanen. De moorden wer den tussen juli en september 1941 in het door de Duitsers bezette Polen en Rusland gepleegd. Volgens de aanklacht ls Schönpflug lid geweest van het beruchte SS-com- mando Acht", dat vanuit Warschau opereerde. Getuigen hebben verklaard, dat moeders, die hun kinderen met hun lichaam wilden beschermen, herhaalde- ïyk ln de rug werden geschoten totdat de kogels tot de kleintjes doordrongen. Na de oorlog werd Schönpflug veroor deeld tot 13 maanden gevangenisstraf omdat hy lid was van ..Hitiers Bruin- hemden". een Illegale organisatie Krachtens de amnestie, die het vorig Jaar werd afgekondigd, werd hem zyn straf kwytgescholden. In München begint de volgende week het proces tegen dr. Otto BradfLsch. die het bevel heeft gevoerd over het „SS- commando Acht" en acht voormalige leden van dit commando.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7