FRANSE BOEREN MOLESTEREN DE MINISTER VAN INDUSTRIE In Bretagne en het zuidwesten ging het bijzonder warm toe De Vliet wint hoofdnummer van Laga's liistrumwedstrijden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 26 juni 1961 Vierde blad no. 30389 (Van onze Par ij se correspondent) Zelfs de hitte van de afgelopen dagen de barometer wees In Parys 3114 graad in de schaduw aan heeft de Franse boeren dit weekeinde er nog niet toe kunnen brengen, het in hun offensief tegen de regering nu wat kalmer aan te doen. Integendeel, vooral in Bretagne zijn sedert zaterdag nieuwe aanvallen op openbare gebouwen, gemeentehuizen en prefecturen gedaan. Het spectaculairste wapenfeit in deze .groene" oorlog, waarin een gedeeltelijke capitulatie van de regering die vrijdagavond door premier Michel Debré werd aangekondigd, de strijdlust by de boeren nog geen graad verminderd heeft, deed zich wel zaterdag middag voor in het Pyreneënstadje Pau. De minister van Industrie, Jean Eney, kon hier ter nauwernood door de gendarmes worden ontzet, nadat manifestanten de bewindsman zijn bril van het gezicht hadden geslagen en zich juist gereed maakten hem met hun eeltige vuisten nog wat radicaler toe te takelen. de Spaanse grens verbindt, was op ver scheidene plaatsen eveneens door mani festerende boeren bezet, waarvoor ze i-fc i i»i 1 de Spaanse grens Republikeinse garde seheidene plaatsen I festerende boeren wist prefectuur in Montauban te houden Minister Jean Eney had 's morgens de plechtigheden gepresideerd bij de feestelijke opening van een nieuwe fa briek, waarna hij aanzat aan een banket in het gemeentehuis. Er hadden zich tot dat ogenblik nog weinig incidenten of dissonanten voorgedaan, maar toen de minister zijn tafelgenoten verliet om zich in zijn auto naar het station te begeven, bleek de weg te zfjn gebarri cadeerd door talrijke tractoren, die zich overal dwars over de straat hadden op gesteld. Een vaderlijk verzoek van de officier der plaatselijke gendarmerie, het de minister toch niet zo moeilijk te maken, had een averechts resultaat. Want toen men even later poogde de bewindsman in een politie-auto te eva cueren, dreigden de boeren het voer tuig met de inzittenden in brand te zullen steken! Tenslotte wist de minis ter zich niettemin toch nog uit de voeten te maken, op zijn aftocht na gejouwd en uitgescholden door honder den landbouwers. Ook in andere plaatsen van Zuid- en Midden-Frankrijk is het gisteren en eergisteren figuurlijk zowel als letter lijk weer warm toe gegaan. Drieduizend boeren hebben vergeefs getracht de prefectuur van de stad Montauban te veroveren, waarby, ten koste van enkele gewonden, de aanvallers door de repu blikeinse gardisten, die het gebouw om ringden, met behulp van traangasbom- men echter konden worden afgeslagen. De nationale weg no. 10, die Parys met ettelijke malen door minder welwillende opmerkingen van de zijde van Franse en buitenlandse toeristen werden be- loond. Hoewel, gelijk reeds bericht, op voor- j stel van premier Debré voor donderdag a.s. een ronde-tafelconferentie tussen regering en landbouworganisaties bijeen zal worden geroepen, is er door de boeren voor de komende dagen niette min weer een uitgebreid en veelbelo vend programma van actie en nieuwe manifestatie opgesteld. Met vijftien da gen saboteren, geweldplegingen en be dreigingen hebben zijzelf, zo constateren de Franse landbouwers nu publiekelijk, meer bereikt dan onze parlementsleden in even zovele Jaren met hun stappen bij ministers of door stembriefjes in het parlement. Ze schijnen dan ook in genen dele bereid deze succesvolle me thode weer op te geven. Intussen neemt deze landbouwcrisis steeds grotere pro porties aan, waardoor het gezag van de staat in veel wijder verband direct en in zeer onrustbarende termen aan de orde wordt gesteld. Vier Britse soldaten bij Thorn (L) gewond Bij een auto-ongeluk van vier Britse luchtmachtsoldaten onder Ittervoort (L.) bij Thorn werden twee der inzittenden levensgevaar lijk en twee andere ernstig ge wond. Bij een inhaalmanoeuvre van een andere, kleinere auto. eveneens bezet met vier Britse luchtmacht soldaten heeft de bestuurder kor poraal Dennis William Hogarth (21 jaar) waarschijnlijk de macht over het stuur verloren. De wagen sloeg met de rechterzijkant tegen een boom aan de rechterkant van de weg, brak vlak voor de voorruit af, waarna voortrein en motor over de weg naar links vlogen. Het achterdeel van de wagen vloog naar rechts in een sloot. De vier inzit tenden werden uit het brekende wrak geslingerd. Soldaat Geoffry Wayman (23 jaar) werd evenals de bestuurder Hogarth levensgevaarlijk gewond. De twee andere passagiers de 21-jarige Patrick Purcell en Edward H. Jones, van wie geen papieren gevonden zijn, werden zwaar gewond. De acht Britse militairen waren in twee auto's van België op weg naar hun legerplaats Bueggen in West- Duitsland. De vier gewonden worden verpleegd in het Laurentlusziekenhuis in Roer mond. De Rijkspolitie en de Britse militaire politie stellen een onderzoek in. Man wurgt zijn vronw (Van onze correspondent) In Charlois (Rotterdam-Zuid), heeft zaterdagmiddag een 32-jarige fabrieksarbeider zijn 24-jarige echtgenote, van wie hij gescheiden leefde, na een hevige ruzie ge wurgd. Kort na het drama kwam de man zich melden bij de politie van het bureau Charloisse Kerk- singel. Hij had zijn zoontje van vier maanden bij zich. De vrouw die kortgeleden met het kind was weggegaan, was zaterdagmid dag met het ventje bij de man op be zoek gekomen. Al spoedig ontaardde het gesprek in een hevige twist. Plotseling had de man zijn vrouw bij de keel gegrepen en gewurgd. De dader was, toen hij bij de politie kwam, totaal overstuur. FEESTELIJKE ONTVANGST KAREL DOORMAN TE AARHUS Als sluitstuk op de NAVO-oefenlng „Fair Wind VI" die tot 23 juni werd gehouden in de noordelijke wateren van de Noordzee waaraan Britse, Noorse, Deense en Nederlandse eenheden deel namen, stoomde donderdagavond smal deel V de haven van Aarhus (Dene marken) binnen. Bfj het binnenlopen voerde de „Karei Doorman", het vlag- geschip van commandeur A. P. Ferwer- da, de vlag van de NAVO-bevelheb- ber, admiral sir Wilfred Woods, die „commander in chief" is van het ooste lijk gedeelte van de Atlantische Oce aan. Admiral Woods had zich midden op de Noordzee via de ..Groningen" en door middel van een helikopter van de „Karei Doorman" op dit schip inge scheept, om het laatste gedeelte van de oefening aan boord van het Nederland se vliegdekschip mee te maken. Aan boord van de „Karei Doorman" was de marinierskapel der Kon. Marine, die de reis over de Noordzee van Enge land uit heeft meegemaakt. Als dank voor deze vaartocht bood de kapel de verzamelde NAVO-vloot in Aarhus een concert aan, aan boord van Hr. Ms. „Karei Doorman". De Nederlandse consul in Aarhus kreeg telegrafisch het verzoek dit con cert op te luisteren met een aantal Deense meisjes en zo stroomde een hon derdtal na het afmeren het schip op. Vrijdag maakte de Marinierskapel een korte mars door Aarhus. 's Avonds gaf de kapel een taptoe voor het stadhuis, die een enthousiaste menigte Denen, Britten, Noren en uiteraard ook Neder - Zaterdagmorgen is aan boord van het landers op de been bracht, vlaggeschip een nabespreking van de NAVO-oefening gehouden, waarby vele NAVO-autoriteiten aanwezig waren. Zaterdagmiddag keer smaldeel V te rug naar zee. zich losmakend van zijn NAVO-partners om op te stomen naar Stockholm, waar het deze week een nlet-officieel bezoek zal brengen. Herdenkingsbijeenkomst van stichting Goudse Glazen Zaterdagmorgen werd in „Jeugdha- ven" te Rijnsburg een bijeenkomst ge houden door de stichting Goudse Glazen ter gelegenheid van het feit, dat de abdis van Rijnsburg, Elburg van den Boetzelaer aan de in 1552 afgebrande St.-Janskerk een gebrandschilderd raam van Wouter Crabeth schonk. Prof. dr. W. Glasbergen, directeur van het Insti tuut van Pre- en Protohistorie aan de Universiteit van Amsterdam, liet dia's zien van de abdij van Rijnsburg. Hierna ging het gezelschap, onder wie de voorzitter van de Goudse Glazen, mr. A. A. J. Rijksen en de burgemeester van Rijnsburg, de heer B. H. Koomans, een kijkje nemen bij de opgravingen achter de Grote Kerk, waarna de bescheiden tentoonstelling in de oude school naast het gemeentehuis werd bezocht. IFeinig spectaculair roeievenement Enkele duizenden toeschouwers hebben zaterdag en zondag, te Delft de lustrumwedstrijden van Laga, die onder prachtig zomer weer plaats vonden, bijgewoond. Jammer genoeg waren de meeste races niet erg spannend, hetgeen ongetwijfeld een gevolg was van het feit, dat een baan waarop twee ploegen kunnen roeien nu eenmaal niet spectaculair is. Dat was evenwel niet het geval in de race der oude skiffs met Piet Bakker van De Maas en Lex Redelé, nu roeiend voor Nereus, De twee senior scullers gaven elkaar geen duimbreed toe, on danks de vlotte start van Redelé. Telkens weer trachtte Bakker hem met tussenspurts te imponeren, doch het bleef een boord-aan-boord-race. Vijfhonderd meter voor de finish ver hoogde Bakker het tempo, maar ook Redelé pakte formidabel op. Het resul taat was er dan ook naar: 7.44.3 voor Redelé en 7 min 44.9 sec voor Bakker. De stuurmanloze vier van Triton deed de flitsende start van Aegir waarbij meer dan een lengte achterstand werd opgelopen reeds na 750 meter volko men teniet. De veel meer gedegen haal van Triton en gestadige tempo van 35 slagen kon door het rommelig roeiende Aegir niet worden beantwoord. Even te voren had Njord in het nummer jonge acht A de Utrechtenaren een lesje ge geven in produktief roeien. Met een prachtige lange haal behaalde Njord de zege. Triton was kort en slordig in het waterwerk, zodat het verschil op de fi nishlijn maar liefst 12 seconden bedroeg. Hoofdnummers Bij de dames greep De Vliet, na lange tijd, weer eens haar kans door het hoofdnummer der jonge acht dames met 0.3.séc verschil van de Amsterdamse damesstudenten te winnen: 3.44.8 tegen 3.45.1. In het hoofdnummer heren, het slotstuk van de zondag kwam Nereus met een sterke combinatie tegen Laga op het water. De strijd bleef van het begin tot het einde open. Verschillende malen slaagde Laga erin bij te komen en na 2000 meter lagen de gieken nog steeds boord-aan-boord. Nereus kwam iets beter los in de eindsprint, de ploeg bleef gemakkelijk voor de inzet. De tijd over de 3000 meter was 8 min 15.2 sec contra 8.18.8 voor Laga. Over het algemeen was het sturen in de verschillende nummers niet bijster goed. De skiffeurs en de roeiers op de stuurmanloze boten deden het beslist beter. Uitslagen Oude vier: 1. Njord 6 min 59 sec; 2. Argo. Jonge vier B: 1. Nereus 7.16.7; 2. Aegir 7.21 8. Tijdrace voor onvernaadse vieren over 3 km: 1. Nereus 2 11.09.43; 2. Laga 11.10.01: 3. Aegir 1119.55; 4. Phocaa 1 11.20.17; 5. Njord 2 11.21.14. Jongevler 1. Njord 7.015; 2. Nereus 7.14.2. Lichte acht A: 1 Aegir 6.48.1; 2. Nereus 6.57.6. Lichte vier B; 1. Nereus 7.19 4; 2. Aegir 7.25 5. Jonge vier A: 1. Triton 7 16 6: 2. Argo 7.22. Jonge twee B: 1 Dudock van Heel 8.24.5; 2. Tachos 8.34.2. Over- naadse twee: 1. Laga 8.40; 2. Spaarne 8.52.8. Jonge vier A 2: 1. Nereus 7.25.5; 2. Laga 7.28.1. Jonge skiff: 1. Gouda 7.48.8; 2. Willem 3 7.55.6. Oude skiff: 1. Nereus 7.44.3; 2. De Maas 7.44.9. Jon ge acht A: 1. Njord 6.33.6; 2. Triton 6.45.7. Stuurmanloze vier: 1. Triton 6.55.6; 2. Aegir 7.14.1. Jonge vier dames: 1. Wil lem 3 4.01.1; 2. Vliet 4.14.3. Dubbeltwee dames: 1. Poseidon 3.59.1; 2. Nautilus 4.06.5 Jonge skiff dames: 1. Nautilus 4.23.3, DDS uitgevallen. Jongedubbel 4 Dames: 1. Nereus 3.53.1; 2. De Hoop 3.59.8. Jonge acht dames: 1. Vliet 3.44.8; 2. Nereus 3.45.1. Jonge twee A: 1. Spaar ne 8.14.8: 2. Willem 3 8.29.3. Lichte acht B: 1. Proteus 6.38.8; 2. Laga 6.50.3. Stuurmanloze twee: 1. Triton 7.47.2; 2. Argo 8.00.0. Lichte vier A: 1. DDS 7.33.2; 2. Aegir 7.43. Jonge acht B: 1. Laga 6.27.6; 2. Njord 6.40.0. Oude acht: 1. Nereus 8.15.2; 2. Laga 8.18.8. Noordwijkse Golfclub Op de banen van de N.G.C. werd zaterdag de zcji. .langste dag"-wed strijd gespeeld. De ontmoeting werd gewonnen door de heer en mevrouw Dehnert Jr. HENGELSPORT Leidse Hengelcompetitie Voor de Leidse Hengelcompetitie werd gisteren in de Rijn de eerste wedstrijd gevist. De vangst was gering. Na de eerste dag luidt de stand: gev. gw. gl. vrl. p. aan.t De Ruisvoorn 4 4 - - 8 22 De Spt.vrienden 4 3 - 1 6 21 Sportvisser (W) 4 3 - 1 6 15 DVS 3 2 1 - 5 25 De Bliek 4 2 - 2 4 36 DVV 4 2 - 2 4 26 Hengelsport 4 2 - 2 4 25 5. en G. 4 2 - 2 4 19 Zaalberg 3 1 - 2 2 11 De Leede (W) 4 1-32 8 O. Genoegen (A) 3 1 - 2 2 6 VIOS 3-121 6 Onder Ons 4 - - 4 - 14 D.V.K. hield de eerste prijzenwedstriJd van dit seizoen in het Oegstgeester Ka naal. De vangst was slecht. Uitslag: 1. A. Flippo (extra prijs gr. voorn en blei); 2. A. Kops; 3. J. v. Meteren; 4. F. IJzer man; 5. H. Flippo; 6. P. Ravensbergen 7 J. v. d. Berg; 8. D. Zirkzee; 9. C. Glas bergen; 10. F. Flippo. D.V.S. Hield voor haar jeugdleden een viswedstrijd in de Vliet. De vangst was zeer slecht: Uitslag: 1. L. Vernet 165 gram; 2. C. Zandvliet 137 gr. (grootste voorn); 3. B. Flippo 131 gr. (grootste blei); 4. A. Flippo 100 gr.; 5. Elfrink 37 gr.; 6. G. v. d. Linden 33 gr. Viscollege „Anlba" hield een wed strijd in de Kaag. Uitslag: 1. H. Labor - dus; 2. W. A. F. Duivenman; 3. A. Strijk; 4 P. Hasselbach; 5. W. F. Nieuwenburg; 6. A. Pijnnaken; 7. B. Montfoort; 8. C. A. Stv.ifzand. Sportdag Endegeest Morgen organiseert de Psychiatrische Inrich ing Endegeest in het Gemeente lijk Sportpark te Katwijk aan Zee een sportdag, waaraan wordt deelgenomen door ploegen van: Delta Ziekenhuis, 8t.- Joris Gasthuis, Bloemendaal, Hulp en Heil, Oud Rostnburg en Endegeest. Op het programma, dat om 9 uur aan vangt. staan de volgende sporten: atle tiek, voetbal, lijnbal, volleybal, handbal en microkorfbal. Lisser Boys blijft in vierde klasse (Van onze correspondent) Het was wel een heel dure overtreding, die doelman Langeveld zaterdagmiddag acht minuten voor het einde ten opzichte van de Wonnerveerse midvoor beging, toen hij de Blauw Wit-aanvalsleider bij de benen greep uit angst dat deze spe ler de gelijkmaker zou gaan scoren. Doelman Langeveld kon op dat moment niet zien, dat er geen gevaar te duchten viel omdat Van 't Wout klaar stond om de bal rustig weg te werken. Dat hoefde toen niet meer, want het snerpende fluitje van de scheidsrechter had reeds geklonken en even later mocht dezelfde aanvalsleider de bal op de witte stip leg gen om hem vervolgens zonder aarzelen langs Langeveld in het net te jagen, waarmee hy meteen zijn elftal de derde klasse in schoot. Lisser Boys zal het dus nog weer eens moeten proberen. Een aarzelen in de Lisser Boys ach terhoede stelde midvoor Hane spoedig in staat een onhoudbaar schot te lossen. 01. Tevoren had doelman Langeveld reeds aan enkele moeilijke situaties het hoofd moeten bieden. Lisser Boys bleek door deze treffer geenszins ontmoedigd en spoedig suisden de eerste schoten in de richting van het Blauw-Wit-doel. Koppenaal kopte daarbij eenmaal hard tegen de lat, waarna hij in zijn ijver onder de terugspringende bal doorliep. De rust kwam hierdoor met onveran derde stand. Na de thee werden de zwartwitten veel sterker en toen Helmus uit een voorzet van Gijs Hagen de stand gelijk had ge maakt (11), leek er nog van alles moge lijk. Een minuut later werd het zelfs 21, dankzij een prachtig schot van Monderiaan. Wel bleef Lisser Boys hier na sterker, maar de beslissende derde treffer kwam er toch niet uit. Het bleef een zenuwachtig spel, dat tenslotte be slist werd door de overtreding van Lan geveld, die wij reeds eerder beschreven. De 2—2 bleek voor de gasten Juist vol doende om met Sparta uit Nykerk naar de 3de klasse te promoveren. SPORTSPLINTERS De landenwedstrijd voetbal tus sen Rusland en Argentinië die zaterdag in Moskou werd gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel 0-0. Tijdens zwemwedstrijden in Osa ka (Japan) heeft de Japanse vrije slag zwemmer Thuyoski Yamanaka het we reldrecord op de 200 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 2 min 1,2 sec. Het oude record stond sinds 26 Juli 1959 met 2 min 1,5 sec op zijn naam. De Haagse sabreur Kasper Kardo- lus was voortreffelijk op dreef tijdens een sterk bezet toernooi, dat zondag ln Saorbrücken werd gehouden. Hij eindig de als tweede, na een barragepartij te gen de Fransman Lefevre met 53 te hebben verloren. Onze landgenoten Hans Haenen (R'dam) en Boudewijn Heldenrijk (A'dam) die eveneens tot de finale waren doorgedrongen, eindigden respectievelijk als vijfde en zesde. De Amsterdammer Gerard Koel is zaterdagmiddag op de Burgemeester Norbuislaan in Utrecht kampioen van Nederland geworden over 300 meter op de vlakke weg, een wedstrijd die voor de tweede maal werd georganiseerd door de Utrechtse wielervereniging Het Sta dion. De dertiende Ronde van Limburg voor amateurs is geëindigd ln een over winning voor de Nootdorper Jan Jans sen, die na een 190 km lange en zware strijd door de Limburgse heuvels Leo Knops (Bocholtz) en Henk NiJdam (Eelderwolde) In de sprint versloeg. Zeilwedstrijden op Westeinder (Van onze zeilmedewerker) De organisatoren van de West- einderzeilwedstrijden, die dit jaar voor dev ijftiende maal worden gehouden, hadden voor het eerste van de twee weekeinden geen beter weer kunnen wensen. Zaterdagmiddag woei er een stevige, constante zuidwester over de plas, maar de felle zon maakte het zeilen tot een waar genoegen. Ook zondag waren de omstandig heden ideaal. De wind was welis waar iets in kracht afgenomen maar toch moest er nog flink aan de schoten gesjord worden. Er was een groot veld Finnjollen aan de start verschenen. Zaterdagmiddag bleek de Belgische topzeiler André Nelis de sterkste en Wim Maarse werd toen tweede, gevolgd door Hans Sleeswyk. Deze laatste voer overigens zeer con stant, want driemaal kwam hy dit week einde als derde door de finish. WLm Maarse had het zondagmorgen zwaar te stellen met Harry Lesage maar hield deze toch goed achter zich. Na een lang gevecht met André Nelis triomfeerde in de middagrace tenslotte Leo Gerhards. Een groot aantal deelnemers in de 12 M2-klasse kwam op de Westeinder bewijzen, dat deze klasse nog lang niet aan het uitsterven is. Vooral door het toelaten van kunstvezelzeilen is er nieuw leven ln geblazen. Ton Vlek, die zaterdagmiddag aanvan kelijk in derde positie lag, kwam spoedig naar voren en liet Th. Goetjes en G. Vroege ver achter zich. De beide zon dagraces werden gewonnen door de zeer tactisch zeilende Gerrlt Vroege. In de morgenrace lag eerst F. Udo achter de spiegel van Vroege, maar hij werd verdrongen door Goetjes. Derde werd B. v. d. Akker. De middagwedstrijd leverde een tweede plaats op voor C. A. Seret en wéér eindigde v. d. Akker als derde. Ook de Valkenklasse was in groten getale naar de Westeinder getogen. Ed. Hoppe staat er na het eerste weekeind het beste voor. Zaterdagmiddag werd hij met ruime voorsprong eerste voor J. Snijders en Egon Rolf v. d. Baumen. Zondagmorgen had A. Klein na de siart goed de leiding genomen en achter hem streden Snijders, Rolf v. d Baumen en Jac. Kraan om de tweede plaats Maar Hoppe kwam door goed kruisen naar voren en liet tenslotte deze drie achter zich. De middagrace gaf als resultaat: 1. J. M. Snijders, 2. E. Rolf v. d. Baumen. 3. E. Hoppe. Bouw van wyk leverde in de Vry- heidsklasse weer een goede prestatie met twee overwinningen en een derde plaats. Zaterdagmiddag had hJJ zich van de vierde plaats kunnen opwerken naar de koppositie en daarna moest hij geducht rekening houden met Stephan de Jong, die echter toch achter Van wyk als tweede finishte. Het was zondagmorgen een gemakke lijke wedstrijd voor Van Wyk, die vol komen vry liggend het veld aanvoerde. P. van Walbeek werd tweede voor O. de Jong Deze laatste had 's middags de leiding genomen voor W. Graafland Bouw van wyk. die vrywel als laatste S Majoor Bob White verlaat op de basis Edwards van de Amerikaanse luchtmacht het X-15 raketvliegtuig, nadat hij daarmee een wereldsnel- \heidsrecord voor vliegtuigen van bijna 6000 km per uur had geves- \ligd. CRICKET. Australië staat op winst in tweede testmatch Krachtig batten en vervolgens even krachtig bowlen brachten Australië bij het sluiten op de derde dag van de tweede testmatch tegen Engeland op Lords in het zicht van de overwinning. Engeland, dat de dag sloot op 178 voor 6 in zijn tweede innings, heeft de lei ding met slechts 44 runs. Ken Mackay (54). Graham Mckenzie (34) en Frank Misson (25 not out) hielden ln de mor genuren Engeland 85 minuten in het veld. daart»ij 54 kostbare runs toevoe gend aan het totaal voor de laatste twee wickets van Australië. Met een totaal van 340 runs leidde Australië op de eerste innings met 134 runs. Het was daarna de beurt aan Alan Davidson. Misson en Mckenzie, die méér haalden uit de ogenschijnlijk gemakkelijke pitch dan de Engelse pacemen. Zij slaagden er al spoedig in door de Engelse bat ting heen te breken. Mckenzie nam op zijn twintigste verjaardag twee wickets, die van Peter May en van Ted Dexter, voor 34 runs. Misson had een score van 2 voor 62. en Davidson 1 voor 41. Met nog slechts vier wickets in han den staan de gastheren dus voor de moeilijke opgave om aan hun kleine voorsprong van 44 runs nog een zodanig aantal toe te voegen, dat er toch nog voor Australië enige moeilijkheid ln schuilt om dit totaal ln zijn tweede in nings te halen. Het lijkt in hoge mate onwaarschijnlijk dat de Engelsen daarin zouden slagen, maar per saldo is niets minder zeker dan in cricket! Cricket-uitslagen lste klasse A: A.C.C.—H.B.S. gew. door ACC met 59 runs (ACC 208, HBS 149); HCC I—Quick H.. gew door HCC met 7 wickets (Quick 188, HCC 190 voor 3 (Gallois 91 not out); RW— HCC II :gew. door HCC met 7 wickets (RW 174. HCC 175 voor 3 (Colthof 75 not out. Van Arkel 36 not out). lste klasse B: ExcelsiorRW II: gew door RW met innings en 37 runs (Ex celsior 85 en 35. RW 157); PW—Quick N.: gew. door Quick met 5 runs (PW 79. Quick 84); Sparta—Haarlem: gew. door Spana met 4 wlokets (Haarlem 205 voor 7, gesl. Sparta 206 voor 6). 2de klasse C: AJax L.—Concordia: gew. door Concordia met 4 wickets (Ajax 148. Concordia J49 voor 6); CCG Kampioen van de Duitse voetbal competitie werd zaterdag ln Hannover FC Nuernberg door een 3—0 zege op Borussla Dortmund. door de startiyn ging, moest eerst door het gehele veld kruisen om ulteindeiyk de derde plaats te bereiken. Verdere uitslagen: Flying Dutchman. Zat. 1. B. Kraan; 2 B. Verhage. Zondagmorgen. 1 B. Verhage; 2. U. de Vries. Zondagmiddag: 1. P. Jager; 2. B. Kraan. Regenboogklasse. Zaterdagmiddag 1. K. J. Tol; 2. C. W. Kist. Zondagmorgen: 1. J. Hofland; 2. C. W. Kist. Zondag middag: 1. G. A. Bakker; 2. J. Hofland. Olympiajollen. Zaterdagmiddag: 1. C. Visser; 2. N. Keizer. Zondagmorgen: 1 H. Tournier; 2. C.Visser. Zondagmid dag: idem. 16 M2 Streepklasse. Zaterdagmiddag; 1. W. Grimm; 2. W. Endstra. Zondag morgen: 1. L. Sterk; 2. J. Blonk. Zon- j dagmiddag. 1. J. A. de Haas; 2. W. End stra. Pampusklasse. Zaterdagmiddag: 1. H. de Ruyter; 2. L. van Dijken. Zondag morgen: 1. D. Heinlke; 2. MeJ. G. v. d. Berg. Zondagmiddag: 1. H. de Ruyter; 2. O. K. Pauli. Vaurienklasse. Zaterdag: 1. A. P. van Wordragen; 2. T. de Jong. Zondagmor gen: idem. Zondagmiddag: 1. T. de Jong; 2. H. F. van Waveren. Flying junior. Zaterdag: 1. H. J. Schip per; 2. Mej. M. van Kessel. Zondag morgen: 1. H. J. Schipper; 2. H. E. Timmermans. Zondagmiddag: 1. H. E. Timmermans; 2. H. J. Schipper Stemklasse. Zaterdag; 1. E. Cancrlnus; 2. F. Loozer. Zondagmorgen: 1. F. Loo- zer; 2. R. Ketelaar. Zondagmiddag; 1 F. Loozer; 2. E. Crancrinus. 12 Voetsjollen. Zaterdag: 1 P. J. M. Bulters; 2. F. Speekman Zondagmorgen: I. J. J. van 't Hoogerhuys; 2. L. Hom mels. Zondagmiddag; 1. P. J. M. Bul ters; 2. L. Hommels. HRCC: gew. door HRCC met 1 run (HRCC 96. CCG 95). 3de klasse C. OiympiaLCC: gew. door LCC met 90 runs (LCC 192. Oiym pia 102). LEIDS XI—FLAMINGO'S De Leidenaars zyn er overeenkomstig onze verwachting niet in geslaagd ce jubileumwedstrijd tegen een vril sterke Flamingo-combinatie ter gelegenheid van het 25-Jarig bestaan van de Leidse Sportstichting in een overwinning om te zetten. Captain Sllngenberg stuurde de gastheren het eerst naar de wickets, waar De Jongh en Spiering het op->- ningspaar vormde. Lang duurde hun samenzijn evenwel niet, want reeds in de eerste over werd De Jongh gebowld en even later kon ook Spiering verdwij nen zonder dat er nog een ruu gescoord was. Met Den Hoed, Plet Kantebeen en later Laman op de mat (?ing het even wel beter en vooral Kantebeen had er goed het oog in. Zyn persoonlijke score van 49 runs was veruit de beste presta tie, welke van het batten der Leidenaars te vermelden viel. Hy droeg daarmee voor meer dan 50% bij in het Leidse totaal, dat 94 runs bedroeg. De Leidse bowlery maakte daarna ken. neiyk weinig indruk op de gasten, die het totaal passeerden voor het verlies van slechts twee wickets, zodat zy een ruime overwinning met 8 wickets be haalden. A.IAX (L.)—CONCORDIA. Ajax heeft het hoofd moeten buigen voor het ontegenzeglijk sterkere bat ten van de Delftenaars. Bij een op zioh zelf niet onverdienstelijke score van 148 runs, leek een Leidse zege geenszins tot de onmogelijkheden te be noren, temeer toen de eerste twee Delfts© wlokets al waren gesneuveld voordat de 10 nog op het scorlngbord stond. Maar toen volgden de gasten het voorbeeld, dat onze stadgenoten in de eerste ontmoeting in Delft gaven en deden de deur op slot. onderwijl de scoringskansen rustig benuttend. Zonder wicketverlies verscheen al dus de 100 op het bord. Eerst toen de overwinning in zicht kwam. was er nog even van enige spanning sprake toen vier Delfts batsmen snel achter el kaar de tribune moesten opzoeken. De gasten handhaafden zich even wel zonder veel moeite en passeerden het Leidse totaal zonder verder wicket- verlies, aldus deze wedstrijd met 4 wickets winnende. OiympiaLCC DERDE LEIDSE ZEGE De Goudse aanvoerder, die de tos won, verkoos eerst te gaan fielden hetgeen LCC zeer welgevallig was. N. den Hoed en A. v. d. Nagel legden er meteen het hout op en scoorden er lustig op los. Op 43 werd Den Hoed gebowld en even later was het de beurt voor v. d. Nagel om zich in de schaduw terug te trekken. Eerstgenoemde had 25 runs achter zUn naam. terwyi de laatste 15 harde runs scoorde (2x6). Pas op 167 zou het vol gende wicket vallen, want het duo H. Laman en P. Kantebeen bleek er zo goed het oog in te hebben dat. ondanks het vry goede bowlen van C, v. d. Ham men en G. Brummelkamp, de bowlery ongenadig afgestraft werd. Óp een persooniyk totaal van 73 runs werd Laman door een lange bal ge bowld en één over later moest ook P. Kantebeen met 34 runs het veld ruimen. Er werd nog even doorgespeeld, maar hoewel de staart, behoorlijk kwispelde, kwam op 192 toch het einde. De Goud se bowlers C. v. d. Hammen 3—33 en vooral G Brummelkamp 7—51 hadden bewonderenswaardig gebowld. Oiympia probeerde om daarna de resterende drie uur vol te spelen en aldus nog een puntje in de wacht te slepen. Lange tyd lek het erop dat zy hierin zouden slagen, want vooral A. de Bruin (22 runs» slaag de erin om byna twee uur lang het le ven van de LCC-ers zuur te maken. Tenslotte slaagde vooral het duo. W Crn- ma (4 wickets voor 18 runs) en H La man (4 wickets voor 30 runs» erin om Juist een kwartier voor tyd de laatste Olymplaan te verschalken. Het Goudse totaal was gestegen tot 103 runs. zodat LCC zyn derde overwinning boekte, ditmaal dus met precl» 90 runs. N. den Hoed 0 voor 25, P. Kantebeen 1—8.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7