Laatste nieuws Toelatingsexamen Clir. Lyceum Aansluitingen op de waterleiding Biirgem. Willy Brandt (Berlijn) sprak op het V.A.R.A.-appèl DS. F. MINNEMA DEED TE LEIDERDORP ZIJN INTREDE Binnenkort busdienst van Leiden via Voorschoten naar Wassenaar MAANDAG 26 JUNI 1961 Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Leiden zijn geslaagd: Hans Beekhuizen, Elzeliene van Duyn, Hans de Raad, Wim van Veen, Dikkie Baalbergen, Kees Clay. Ans Hasenoot. Renda Kromhout. Marei v. d. Vries. Eddij Priester, Hanneke Ravensbergen. Dick Taat, Nico Taat, Jack Timmer mans, Annemarie Venekamp, Paul Bas- ters, Paul Bos, Dick van Duijn, Coba Hagen, Joke van Minnen, Arris Schone- veld, Hennij Vergunst, Jac. v. d. Marei, Anne Abbink, Ank Admiraal. Anton Arentshorst, Son ja Beef tink. Els Bekooy, Gerrit Berghuis, Fred Berkhof, Bep v. d. Broek, Bert van Egmond, Bert de Graaf, Jobje Hanegraaff, Marleon Ho- gewoning, Henriëtte Huurman, Cobie Jansen, Dick Jongejan, Flip v. d. Kooy, Marian Korenhof, Kees Kors, Annet Kromhout, Nelleke Plug, Jules Ver- schuuren. Elsje Wessels, Piet Bassa, Cor de Gier, Joke Koenen, Carel la Lau, Frits v. d. Linden. Jetty Kramer, Jaap van Riet, Dik Sandberg, Henk Vis, Anke Hakker, Dick Honders, Maartje Raap horst, Cocky Stuurwold, Martien Die- mer, Hanneke Enserink, Anne Haitsma, Hugo Hey, Joop v. d. Horst, John Kwes- tro, Wim Laman. Piet van Zwieten, Joop Brijnen, Lucie Kikkert, Jos Va- vier. Jan de Wolf, Wim de Vos, Aat Spek, Anne Van 't Zelfde, Hans v. d. Horst, Jan Willem Lubach, Mees Struys, Aukje de Vries, Arie de Ru, Kees v. d. Weyden, Ineke van Wyk, Gorrit Gos- linga, Els van Ameyden, Wibo Kiesman, Maarten Sobels, Peter van Randwijk, Gé Brinks, Sonja Beekman, Rennie van Egmond, Jim Groeneveld, Wout van Hemert, Sonja van Holstein, Henriëtte Mennega, Rik van Osnabrugge, Henk Spek. Jan Verra, Hans van Arkel, Kees Hakkenberg. Hans v. d. Hoek, Wim Janssen, Willy de Jong, Jacqueline Jon gens, Kees Korswagen, Marjo Kouprie, John Verbeek, Theo Guicherit, Koen Goudriaan, Hadeweij Reijenga, Hennie Hulsman, Robin Peel. Douwe Valkema, Niek de Vente, Willem Arentshorst, Liesbeth Hogewoning, Rika Verhoef, Betsy Verloop, Piet Korbee, Piet Hein Verloop, Jos Scheffelaar Klots, Zenitha Aldershoff, Noël Buining, Hanneke Coert Gert-Jan van Drecht, Henk den Haan, Gonneke v. Hartingsveldt, Annet Heids- Liefdewerk Oud Papier Voor de Vereniging ..Liefdewerk Oud Papier", die in de middag van 18 juli 1960 ernstig gedupeerd werd toen haar Sand in de Van der Werfstraat door rand totaal uitbrandde, was het zater dag een blijde dag. Dankzij inspanning van veler krachten en de grote mede werking van het gemeentebestuur en de brandweer, die tot herbouw op dezelfde plaats toestemming gaven, kon 's-mid- dags de officiële heropening van „dit be drijf" plaats vinden. De voorzitter van deze vereniging, de heer C. J J. Laken, heette de vele geno digden, o.w. de wethouder van Sociale Zaken, de lieer S. Menken en deken M. Haring, hartelijk welkom en herinnerde eraan, dat de landelijke vereniging reeds in maart 1874 te Amsterdam werd opge richt, waarna een Jaar later ook de Leidse afdeling tot leven kwam. Vervol gens wees spreker erop, dat deze afde ling ten gevolge van de brand letterlijk en figuurlijk in ..zak en as" zat. Met het gebouw alleen de muren bleven staan ging ook twintig ton oud papier in vlammen op. De heer Laken, die harte lijk dankte voor de van vele zijden ont vangen medewerking, wees voorts op het doel der vereniging; uit de opbrengst van oud papier steun te verlenen aan kerkelijke en charitatieve instellingen, dit onder het aan d« bijbel ontleende motto „Verzamelt de overblijfselen opdat niets verloren ga." Tenslotte bracht spreker speciaal hul de aan de secretaris van de vereniging, de heer H. van Buel, de motor van L.O.P. en de spil. waar alles om draait. Wethouder Menken, die de officiële heropening verrichtte, schonk aandacht aan het uitstekend niveau, daarop deze „verzamelwoede" thans staat en hoe uit de opbrengst van oud papier belangrijke instellingen kunnen worden gefinan cierd. Een stuk liefdewerk, waarachter een bewogen hart met de kerk en de naaste schuil gaat. Vervolgens boden deze middag geluk wensen aan het hoofdgestuurslid, de heer H B. Th. v. d. Welden, deken Ha ring, die wees op de zegenrijke arbeid van de vereniging, en een vertegenwoor diger van de Haagse afdeling. LANG GEWACHT.... Op de Hooglandse Kerkgracht reed een automobiliste uit Wassenaar met haar auto achteruit, nadat zij de auto had geparkeerd. Ze reed toen tegen een andere geparkeerde auto aan. „Ik heb bijna een half uur staan wachten of er een politieagent zou pas seren maar er kwam niemand", zo zette ze uiteen. „Dan had u minstens een briefje in de beschadigde auto kunnen stoppen", meende de officier. Want na het half uur was zij weggereden. Wel had ze de volgende dag de ver zekering van het gebeurde in kennis ge steld. Met de goede bedoelingen reke ning houdend, vorderde de officier f 15.— boete of 3 dagen hechtenis, waar na de rechter haar tot f 10.boete of 2 dagen hechtenis veroordeelde. Prestatietocht van de L.R.B. De Leidse Reddingsbrigade houdt za terdag 1 Juli een prestatie toch gekleed zwemmen. De tocht zal plaatsvinden in het Rijn/Schiekanaal (Nieuwe Vaart). Het programma van deze zaterdagmid dag. dat om half vier een aanvang neemt, omvat 200 meter gekleed zwem men voor meisjes en Jongens tot zestien jaar, 550 me ter gekleed zwemmen voor dames en heren vanaf zestien Jaar, als mede enkele demonstraties, uit te voe ren door leden van de LRB. Een wissel beker is beschikbaar voor de brigade, die met het grootste aantal deelnemers de tocht volbrengt Een ieder, die de tocht tot een goed einde brengt ontvangt een medaille. Onze stadgenoot, de heer G. Schip- aanboord, is aan de Theologische school van de Geref. Gemeenten te Rotterdam, geslaagd voor het kandidaatsexamen. De Geref. Gemeente te Boskoop heeft reeds een beroep op hem uitgebracht. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 26 Juni, Veemarkt. Totale aanvoer 1840. Vette koelen en osaen 1160; varkens 680. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwali teit): vette koelen per kg f 3.20-3.45 2.80- 3.15. 2.60-2.75; varkens (levend gew.) per kg. 1.89 1 85 1 82. Aanvoer: vette koelen Iets groter; han del: traag: prijzen: iets gedrukt, primas bovennoterlng; varkens (lev. gew.) kleiner vlug en hoger, slachtzeugen 160-165, zware varkens 178-180, prima vleesvarkens boven notering. ma, Henk van Iterson, Hans de Jongh, Tineke Korthof, Annelies Littooy, Rob Mulder, Sonja Neervoort, Ernst Ouds hoorn, Dick v. d. Plas, Reinkele Ziel- huis, Fer Hansen. Els Heyboer, Elsje Huisman, Willy Thijssen, Jacques van Egmond, Koos Kralt, Margriet Kralt, Freddy Veldman, Bert Westra, Jim van Gosliga, Jan Kuivenhoven, Teun Mei rink, Jaap de Mooy, Ria Sosef, Boudy Arentshorst, Ineke v. d. Berg, Piet v. d. Nagel, Alie van Vliet ,Anke Haartsen, Gert Koelens. Erik Bongers, Arie Hey, Ann Huijing, Henk Joziasse, Joop Maat, Arina v. d. Marei. Frans Swen, Mar- greetje Verhoeff. Edward Wilson, San ne Witter, Maarten Bakker, Gerry Rothman, Ko de Wit, Harm Dane. Max Gerzon, Lodewijk Paim, Tineke Traas, Onno Zijlstra, Henny v. d. Giessen, Joke de Graaf, Mapje Brouwer, Klaas v. d. Plas. Er waren 231 kandidaten, van wie 176 toegelaten, 45 afgewezen 8 terugge trokken, 2 herexamen. Leids Jeugdorkest en Drumband op „Klaroen 1961" Zaterdag heeft het Leidse Jeugd orkest en Drumband „De Burcht" op het nationaal Hooghoven Muziekcon cours „Klaroen 1961" opmerkelijke suc cessen behaald. Het wedstrijdprogram ma van dit concours, dat in de afgelo pen week gedurende drie dagen te Beverwijk werd gehouden en waaraan in totaal 42 muziekgezelschappen deel namen, bestond uit een concert, een mars- en een tamboerswedstrijd. Onder leiding van hun dirigenten W. Marks (orkest) en K. de Jeu (drumband) be haalden de jeugdige Leidse muzikanten in de tweede afdeling Harmonie met 108 punten een eerste prijs in de marswed strijd en met 235 punten een derde prijs in de concertwedstrijd. By de tamboers wedstrijd werd in de afdeling Uitmun tend met 180 punten beslag gelegd op de tweede prijs. Daar orkest en drum band niet alleen in de marswedstrijd, doch ook in de afdeling waarin zij uit kwamen, het hoogste aantal punten van de dag behaalden, ontvingen zij boven dien nog drie extra prijszen, waaronder een muziekinstrument naar keuze. NIET OPGELET Zaterdagmiddag omstreeks èèn uur stak de vijfjarige Max Verhoeven zonder uit te kijken de rijbaan van de Mare- singel over. Hy liep tegen een scooter aan, die het knaapje over een afstand van enkele meters meesleurde. De 24- jarige bestuurder kon zijn scooter niet mbeer in bedwang houden en kwam te vallen. Het kind is door de EHD met een diepe wond aan de wang naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de scooter, uit Alphen aan den Rijn afkomstig, kon zijn weg vervolgen. Hij had enkele schaafwonden. BOTSING TUSSEN BROMFIETSEN Gisteravond zijn in de Haarlemmer straat twee brommers in botsing geko men. Beide bestuurders reden in dezelf de richting. Toen de voorste van de twee, bestuurd door C. Koppe, zonder enig teken te geven omkeerde, was een aanrijding niet meer te voorkomen. De achterste reed op de voorste bromfiets in en beide bestuurders kwamen te val len. De bestuurder van de aangereden bromfiets werd met verwondingen en een hersenschudding door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. VOORSCHOTEN Nog steeds zijn er woningen in Voor schoten, die niet op het waterleidingnet zijn aangesloten. Reeds vele malen is in de raad over deze zogenaamde onren dabele aansluitingen gesproken en zelfs is er in 1958 een raadsvoorstel aangeno men, waarbij een zgn. half-om-half-re- geling werd aangenomen. Nadien is er echter nog niet veel ver anderd, waaruit blijkt, dat de kosten voor de betrokkenen toen kennelijk veel te hoog worden. B. en W. willen echter uit deze impasse raken en stellen, nu voor de financiële regeling anders te treffen. Gedeeltelijk wordt voor de naas te toekomst de aanlsuiting van enkele percelen gemakkelijker, omdat de uit breidingsplannen Boschgeest en Adegeest deze percelen dichter bij de geleidingen brengen. Dit zijn de percelen Veurseweg 255, de woningen in Rozenburg. Elstlaan 13, Leidseweg 189 en 225. De aansluiting van de percelen Haagweg 5 en 7, Rijn- d'ik 7, Dijkhoflaan 5, Haagweg 4—6, Vliet en Wegen 1. 3, Veurseweg 290. 348, 350, 234, Koninklijke Marinelaan 4 en 6, Papelaan 97, iponklaan 72 en Papelaan 152 kost in totaal ongeveer f 52.500, ex clusief de uitbreiding van het buizennet (f13.000). Het nieuwe voorstel komt hierop neer: belanghebbenden betalen het grond werk; b. gemeente en waterbedrijf be talen elk de helft van de overige aan- sluitingskosten; c. de afnemers betalen gedurende 10 jaar een toeslag op het waterverbruik, de veehouderijbedrijven gedurende 15 jaar, beide 10%. Voor de aansluiting aan het elektrici teitsnet zou een dergelyxe regeling kun nen gelden. De financiële consequenties komen on geveer hierop neer, dat de jaarlijkse directe en indirecte lasten voor de alge mene dienst naar schatting maximaal voor wateraansluitingen f 5400 en voor de elektriciteit f 4300 bedragen. Enkele percelen zijn echter ondertus sen op de haif-om-half-regeling wel in gegaan. Voor zover de nieuwe regeling gunstiger is, willen B. en W. voor deze percelen een verrekening doen Dia at s vinden. De restitutie aan de percelen Leidseweg 227, Veurseweg 203 en 125 be draagt in totaal f 1439.63. Twee perce len zouden ongunstiger uitkomen en krijgen geen restitutie. Raad vrijdag bijeen De gemeente van Voorschoten komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. De agen da vermeldt als voornaamste punten: voorstel tot verlening van medewerking voor de aankoop van een kast voor de School met de Bijbel, verpachting van volkstuinen in Adegeest. aanschaf fing van meubilair voor de R.-K. Jon gensschool en de openbare lagere Park school, voorstel tot het continueren van de garantie voor de tweejarige cursussen Algemeen Vormend Muziekonderwijs ge geven door de muziekschool van de Maatschappij Toonkunst te Leiden, het treffen van voorzieningen aan de muren van de Parkschool, voorstel in zake onrendabele water- en elektrici teitsaansluitingen, uitbreiding kantine gebouw SVLV op de sportvelden, Ver koop bouwterrein in Vlietwijk II, ld. in Adegeest, aanschaffing meubilair voor de tweede openbaie kleuterschool. Vijfdaagse wel voor gemeentepersoneel niet voor ulo B. en W. hebben besloten voor het gemeentepersoneel met ingang van 1 juli de volledige vijfdaagse werkweek in te voeren. De compensatie zal gere geld worden op dezelfde wijze als dit voor het Rijkspersoneel is geschied. B. en W hebben zich ook beraden of de vijfdaagse voor de uloscholen inge voerd zou kunnen worden. (Zoals be kend is, bestaat voor de lagere scholen in Voorschoten jaren lang de vrye za terdag Voor het ulo blijken echter nog ern stige bezwaren te bestaan. Ten eerste zouden de leerlingen, om aan het ver plicht aantal jaarlijkse schooluren te komen, te lange dagen moeten gaan maken, ten tweede zal in verband met de bezetting van de gemeentelijkse gym nastieklokalen de zaterdagochtend niet gemist kunnen worden. Ongeveer de helft van de gymnastieklessen worden thans op de zaterdagochtend gegeven. Daar voor zijn de beide gymnastiekzalen be schikbaar. Verkeersmaatregelen De verkeerssituatie op de Veurseweg is in zoverre verbeterd, dat de plaats waar de maximumsnelheid moet in gaan zover naar het zuiden verplaatst is, dat de gehele Veurseweg nu tot de bebouwde kom wordt gerekend. Zo spoedig mogelijk zal bovendien de straatverlichting in een andere keur aangebracht worden ter hoogte van de Gouden Leeuw en zal het bord gevaar lijke uitrit verlicht worden. Inmiddels zijn ovalen met het getal vijftig aangebracht, ook op de Voor- schoterweg ter hoogte van de Zilverfa- briek. Interne wijzigingen gemeentesecretarie Een onderzoek naar de mogelijkhe den voor reorganisatie van de gemeente secretarie, heeft uitgewezen, dat inder daad, zoals vele malen reeds in de raad is gesuggereerd, wijziging van de struc tuur op vele punten noodzakelijk is, dat de totnutoe gegroeide verhou dingen door de groei vnn de gemeente noodzakelijk anders gesteld moeten wor den. Zo zal de secretarie inplaats van in twee afdelingen, die een zeer varieerde taak hebben met een groot aantal amb tenaren, in het vervolg vier afdelin gen tellen. Zo zal de afdeling financiën, onder wijs, culturele-, personeels- en sociale zaken gesplitst worden. Een afzonder lijke afdeling zal dan sociale zaken, armenzorg en personeelszaken behan delen. Ook de afdeling 1, waaronder alge mene zaken, bevolking, burgerlijke stand enz. ressorteert, wordt gewijzigd. Eén afdeling zou dan de interne zaken vol ledig behartigen, waarbij ook bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken ge voegd worden. De andere afdeling zal werken op het gebied van ruimtelijke en gemeentelijke ontwikkeling, stede- bouwkundige maatregelen, aan- en ver koop gronden, verkeers- en vervoers- kwesties, enz. Er zullen dan twee nieuwe afdelings chefs benoemd moeten worden. De gel den voor de salarissen zullen gedeeltelijk gevonden worden na de pensionering van éen hoofdcommies (binnenkort reeds te verwachten) en voor de ande re functie zal op de begroting een nieu we post uitgetrokken moeten worden. Ook de huisvesting zal binnenkort veranderen. Het is immers bekend, dat de dienst voor openbare werken het raadhuiscomplex verwisseld heeftvoor de Oranjeboomstraat. Dit. gedeelte van het complex zal dus ingeschakeld kun nen worden, hetgeen spoedig in een rap port aan de raad zal worden voorge steld. Toch aanbesteding Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegen de onderhandse gunning van hei bouwrijpmaken van Vlietwijk II. Daarom zal op 3 juli a.s. een openbare aanbesteding plaats vinden. Mej. Th. M. Jansen, onderwijzeres aan de openbare lagere Vlietschool, heeft in verband met haar a.s. huwe lijk ontslag gevraagd. J. G. Lekkerkerker, marktmeester B. en W. hebben tot marktmeester benoemd de heer J. G. Lekkerkerker. De heer Lekkerkerker, die voorheen slechts als commandant, van de vrij willige brandweer contact met het ge meentebestuur had, is inmiddels ook in een functie bij de dienst voor openbare werken benoemd. Zoals bekend is zijn boederij reeds eigendom van de gemeen te en zal hij die binnen afzienbare tijd moeten ontruimen, terwijl de bij de boerderij reeds eigendom van de gemeen- voor woningbouw zijn aangekocht en zelfs gebruikt. WASSENAAR Architect Kropholler wordt tachtig jaar Woensdag 26 juli wordt de in Wasse naar wonende bouwmeester A. J. Krop holler. vooral bekend als vernieuwer van de r.-k. kerkbouw in ons land, tachtig jaar. Naast kerkgebouwen bouwde hij o.m. ook raadhuizen en bankgebouwen. WARMOND Afscheid burgemeester Zaterdag 1 juli zal in ,,'t Trefpunt" in Warmond afscheid worden genomen van burgemeester Von Fisenne. Dan zal hem tevens het geschenk van de burge rij worden aangeboden. Om 2 uur s middags heeft een bijzondere verga dering plaats. Van ongeveer 5 tot 6 uur zal tijdens een receptie gelegenheid be staan afscheid te nemen van Jhr. mr. L. M E. von Fisenne en zijn echtgenote, s Avonds tussen half 9 en half 10 be staat hiertoe, ook in ,,'t Trefpunt", even eens de gelegenheid. Indonesisch pessimisme In kringen van het Indonesische mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft men zich vandaag openlijk pessimistisch getoond over de kansen van eventuele onderhandelingen tussen Nederland Yn Indonesië over Nleuw-Gulnea. Dit werd gezegd naar aanleiding van het contact tussen Nederlandse particulieren en pre sident Soekarno en de minister van Defensie, Nasoetion. De Nederlandse regering heeft zich te zeer uitgesproken om verandering van politiek zonder gezichtsverlies mogelijk te maken. Verder zei men dat de Nederlandse zakenwereld, nooit krachtige druk op de regering heeft uitgeoefend om haar te beïnvloeden. Het is prematuur thans re sultaten te verwachten van het contact van de zakenlieden met Indonesische leiders. TERAARDEBESTELLING ACTEUR PIERRE MOLS Onder grote belangstelling van vrien den en oud-collega's is zaterdagochtend de oud-toneelspeler Pierre Mols, die maandag 19 juni tijdens zijn vakantie in Cannes op 76-jarige leeftijd overleed op Zorgviied in Amsterdam ter aarde be steld. In de aula van de begraafplaats sprak een familielid van de overledene, dr. H. de Leeuwe, een afscheidswoord. Hij noemde «Pierre Mols een man van gees telijke onkreukbaarheid. Verder voerden het woord de heren Ben Groeneveld en P. G. van de Poll, beiden vrienden van de overledene, en de heer H. Meijer namens het bestuur en leden van de Bond van ex-politieke gevangenen. Dr. C. L. Parijn morgen bij generaal Nasoetion Dr. C. L. Patijn, lid van de Tweede Kamer van de P.v.d.A. die ons genoemd werd als tot de groep Rijkens te be horen, zal morgen om acht uur 's och tends in Bonn door de Indonesische minister van defensie. Generaal Nasoe tion, die vandaag in Bonn aankomt, worden ontvangen. De hr. Patijn bevindt zich op het ogenblik in Bad Kreuznach op een bijeenkomst van de Wereldraad voor Kerken. De voorzitter van de P.v.d.A. oud- minister J. G. Suurhoff. aan wie wij vroegen of de heer Patijn met mede weten van de P.v.d.A. een bezoek aan Generaal Nasoetion brengt, antwoordde ons, dat hij van de ontmoeting tussen beide heren eerst kennis had genomen uit berichten in de kranten. De heer Patijn, die vroeger ambtenaar was aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken, handelt uitsluitend op eigen verantwoor delijkheid. Berlijn is voorpost von (le vrije wereld Op het VARA-appèl dat gisteren in Berg en Bos te Apeldoorn is gehouden en dat tienduizenden bezoekers heeft getrokken heeft de burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt, het woord gevoerd. Burgemeester Brandt arriveerde per helikopter, een uur later dan was voorzien. Hij noemde het, na hetgeen Nederland in het nog jonge verleden van Duitsland heeft ondervonden niet geheel vanzelfsprekend, dat een Duitser op een dag als deze In Nederland kwam spreken. „De wonden", zo zei hU, „zUn vermoedelijk nog niet alle geheeld". Hij merkte daarna op dat de volke ren van West-Europa met hetzelfde pro bleem te kampen hebben, namelijk de verdediging en het behoud van de vrij heid en de menselijke waardigheid. Eu ropa is daardoor zeer klein geworden. „Berlijn", aldus Willy Brandt, „is een voorpost van de vrije wereld en als daar de hemel donker wordt, dat- wordt de hemel ook donker in West-Europa, dus ook in Nederland. Het is dus zaak dat het Westen zijn morele en militaire krachten versterkt. Wanneer Berlijn door het communisme bezet zou worden, dan wordt het van een vrije tot een vogelvrije stad. Ber lijn is geen kwestie van Duits sentiment, doch een vraagstuk van alle vrije vol keren. Willy Brandt besloot met enkele op merkingen met betrekking tot de nog veel heersende rassendiscriminatie. Hij zei in dit verband dat blank en bruin één moeten zijn. ,31oed". zo zei hij, ..heeft overal dezelfde kleur". Hij wekte op tot offergezindheid om jonge, ont wakende volken te helpen en te steu nen. Het VARA-appèl werd geopend door de voorzitter van de Vara. mr. J. A. W. Burger, die na een woord van welkom tot alle Vara-leden opmerkte, dat in Nederland de democratie en rechtma tigheid in de ether bijzonder groot zijn Twee scooterberijders te Ittervoort gedood Gisteravond omstreeks half acht zijn de 47-jarige Feiten uit Roermond en zijn 24-jarige duopassagier H. Culpers uit St.-Odiliënberg met een scooter, komen de uit België, tegen de gesloten grens paal te Ittervoort gereden. Beiden waren op slag dood. Hun stoffelijke overschot ten zijn naar het ziekenhuis te Roer mond overgebracht. De mannen waren ongehuwd. (Deze pae. is gedeeltelijk gecorrigeerd) In de morgendienst van de Gerefor meerde Kerk bevestigde ds. M. F. Min- nema van 's Gravezande gistermorgen zijn broer ds. F. Minnema. Met deze bevestiging heeft de Geref. Kerek voor de zevende maal sinds de Doleantie op 15 juli 1891 een nieuwe herder en leraar gekregen. In de avonddienst hield ds. Minnema zijn intrede. Namens de Hervormde gemeente wa ren aanwezig ds. J P. Honnef. J. van den Hoek en de ouderlingen, de heren Rijlaarsdam en van Straalen, namens de classis ds. Heule en de heer Melse, na mens het gemeentebestuur, burgemees ter van Diepeningen. de gemeente secretaris C. Hobo en wethouder C. Meerburg De Chr. Gem. Zangvereniging „Ex celsior" onder leiding van Hans Boelee. verleende aan deze dienst medewerking. Ds. Minnema had zijn tekst gekozen uit Openbaring 6 vers 2: „En ik zag. en zie. een wit paard, en die erop zat. had een boog. en hem werd een kroon gege ven. en hij trok uit, overwinnende en om te overwinnen". Hier wordt gesproken over een visioen. Ds. Minnema zei, dat de ruiter op het witte paard de Here Jezus zou zijn, ko mende om de mensen te verlossen. De boog dient om onheilen af te wenden. Ds. Minnema heeft deze tekst gekozen, omdat het werk dat hy in deze gemeente zal gaan doen, te vergelijken is met de ruiter op het witte paard. Hij moet eensdeels gaan verontrusten, om de mensen wakker te schudden uit hun lauwzyn, maar dat is bijzaak. Hoofdzaak is. dat de predikant daarna kan gerust stellen omtrent de uiteinde lijke zekerheid van een ieders leven, om dat de overwinning aan God is. LEIDERDORP Burgerlijke Stand GeborenGermaine J. H. M., dr van K. L. H M. Eljck en G. M T. Korsten; Ed- wlge. dr van J P. Chaudron en J. Ligtvoet Ondertrouwd: J. van der Zwan, 34 Ir en A. N. Snel, 31 Jr; J. van Winkel. 25 Jr en E. A. de Jong, 20 Jr; J. C. Kasteel. 22 Jr en A. van der Vecht. 24 Jr. Getrouwd: P. R. W. van de Poel, 21 Jr en E. G. Laken, 20 Jr. WASSENAAR Burgerlijke Stand Geboren: Axel, zn van W. Hagg en A. E. Stebenga, Onno. zn van G. C. B. Doffeg- nles en M. G Reinhardt, Anna M. H.. dr van J. A. van den IJssel en A. A. van Noort, Leonardus M., zn van G. J. van Hemert en M M. Bakker, Willem M zn van P de Koning en T. Klomp, Cornells J. zn van J. van der Spijk en L. van Egmond. Ondertrouwd: N. van der Splinter en E. J. van der Sman. Getrouwd: P. W. A. Smit én M. C. Beursgens. L. Köhlenberg en H. C. Moe- Jes; L. Willink en S. G. Steltman. Zoals bekend zal de N.Z.H.V.M. na apheffing van de „blauive tram" het vervoer met bussen regelen. Deze bussen zullen zoveel mogelijk dezelfde route volgen als die thans de tram rijdt. Op verzoek van het gemeentebestuur van Voorschoten zal echter bij wijze van troef gedurende een jaar een autobusdienst ingesteld worden, die het traject Leiaen-Haagweg-De Vink-Leidseweg-Voorschoten-Pape- laan-Wassetiaar zal berijden. Dit zal een uurdienst zijn. In de spitsuren zal de N.Z.H.V.M. bovendien nog enkele bussen op een afwijkende route door verschillende wijken van de gemeente laten lopen De zomerbus naar het Wassenaarse Slag. die nu nog van het Oranjeplein vertrekt, zal volgend jaar zijn vertrekpunt hebben bij de huidige tram halte Vernèdepark. Verder wees ds. Minnema op de per soonlijke verantwoordelijkheid, die elk lid der gemeente heeft, als zijnde zelf de ruiter op het witte paard, verantwoor delijk ten opzichte van de naaste. Namens de kerkeraad en de gemeente heette de oudste predikant, ds. J. J. van Dijk de nieuwe herder en leraar kelkom. Hij zei o.m. dat ds. Minnema een kerke raad naast zich zou vinden, die de nood van deze tijd verstaat. Hij bad hem lief de, energie en toewijding toe bij deze vernieuwde levenstaak. Hierna werd staande gezang 46: „Dankt, dankt nu allen God" gezongen. Na afloop van de dienst was er in Ire ne een begroetingssamenkomst. en nergens in de wereld zo worden aan getroffen. ..De Vara met zijn ruim 500.000 leden is de rug van het socia lisme. maar geen zuil zo zei hij. Kri tiek oefende spreker uit op de verzuiling die juist in het Nederlandse omroepbe stel naar zijn mening sterk wordt ge vonden, terwijl hU voorts opmerkte dat de Vara geen behoefte heeft aan on dernemerstelevisie. Tot degenen die het Vara-appèl bijwoonden behoorden o.a. oud-minister-president dr. W. Drees en oudminister J. G. Suurhoff. 6EURSOVERZICHT Flauwe markt AMSTERDAM, 26 Juni. Het Damrak zette vanmiddag de flauwe stemming van verleden .week vrijdag verder voort voor de Internationale a aarden. Unilevers vormden hierop bij de opening een uitzondering. De handel was van weinig betekenis. De flauwe stemming was gedurende de niet-offi- ciële ochtendhandel van vandaag begon nen. De beroep6handel had hiertoe het sein gegeven aoor stukken op de markt te brengen. Dit geringe aanbod werd schoorvoetend op steeds lagere koersen opgenomen. Hierdoor ontstonden koers fluctuaties gedurende deze handel van 10 tot 15 punten. Philips noteerde toen het hoogst 1026. Hoogovens 968, Aku 422 en Unilever 797. Voor Olies gold een hoogste prijs van f. 119.70. De officiële beurs zette een stuk beneden het vorige slotniveau in. Philips begon op 1012, tegen vrijdag als slotkoers 1023%. Hoog ovens 20 punten lager op 946. Aku's lagen flauw met een koersverlies van 14 punten op 413. Kon. Olie daalde tot f. 119.50 (f. 120.10). De'laagste prijs voor olie-aandelen in 1960 en 1961 was f. 119.70. Gedurende de verdere beurs- duur nam de handel wat toe als gevolg van verkopen van publieke zijde Deze verkopen kwamen in een totaal lege markt. Stoplossorders droegen er verder toe bij dat de koersen in sterke mate afbrokkelden. Aku's gingen door de vier maal pari-koers en kwamen op 395. Philips daalde tot 1000, Unilever tot 787 en Hoogovens tot 926. Kon Olie hield zich uitstekend op f. 119,10 Op deze laagste koersen volgde een licht herstel. Het buitenland hield zich vrij wel geheel afzijdig. De handel droeg een rustig karakter. In de scheepvaarthoek bewogen de koersen zich een paar punten beneden het vorige slot Van de cultures noteerde Amsterdam Rubber 2 punten hoger op 109 op lokale vraag. De Staatsfondsen waren lager. De flauwe stemming voor de interna tionale waarden was van invloed op vrij wel alle lokale afdelingen. De koersver liezen in de chemische sector bedroegen 40 tot 50 punten. De aandelen Groot banken werden circa 5 punten lager ge adviseerd. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 26 juni Londen 10.01 10.02'Montreal 3.474—3 47%, Brussel 7.2047.20%, Stockholm 59 69— 69.64. Milaan 57.884—57.934. Oslo 50,094—50.144. Lissabon 12.54% 12.56'i. New York 3.59,J,— 3.59,V Parijs 73.314—73.364. Frankfort 90.30—90.35, Zürich 83 24—83.29. Kopenhagen 5183 4 —51.884, Wenen 13.82413.83*1. BEURS VAN AMSTERDAM ACTIEVE OBLIGATIES Maandag 26 juni Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 4 4 103% 10311 Ned. '59 4 4103% 103% Ned. '60-1 44 103% 103% Ned. '60 II 44 103% 103% Ned '59 44 1024 1024 Ned. '60 44 1024 1024 Ned. '61 44 1024 1024 Ned -53 34 994 99i! Ned Grtb obi 34 96 Ned '47 34 95% 9511 Ned '51 34 98% 98% Ned '53 I-II 34 98 984 B Ned. '56 3 4 97 4 974 Ned. '48 34 93 93 Ned bel cert. 34 92% Ned. *50 I-II 34 944 944 Ned. -54 I-n 34 934 944 Ned. '55 I 34 944 944 B Ned. '55-13 34 954 Ned "37 3 94 4 94 Ned grtbk obi '46-3 94^, 94% Ned doll In '47 3 94% Ned Inv cert 3 90 4 GB 100A-GB Ned. 62-64 3 100A 100,V Indië *37 3 99f| 9911 Indlë *37 A 3 96% 974 Ned. won bl *57 6 110% 110% Ned. won.bJ '58 4 4 102f| 1024 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1074 1084 Ver. HVA-my. 126 1244 A.K U 427GB 399 4 Dell My cert143 139 90 Hoogovens cert 966GL 934 Philips gem bez 1023 4 10044 Unilever cert795 4 791 4 Dordtse Petr5654 556 Kon Petr (50 A f 20) 120 119 10 Holl. Amer H)n 161% 1614 Java China Paket 160 158 K.L.M 81 77 Kon. Ned. Stoomb.1954 192 Kon Paket My161 158 Stoomvaart My Ned 186 184 Nievelt Goudr cert 159% 1564 v Ommeren cert 338 335 GB Kon Rott Lloyd... 1544 153 Ned Scheepv Unie 159 4 157 4 NT ET- ACTIEVE OBLIGATIE Pro?.- en Gem. leningen Adam '47 (34) 3 .974 idem 48 (34) 974 R'dam *52-1 (44) 1014 id Id "37 I-n (34) 974 Z -Holland *55 44 1014 Bankwezen Bank N Gem "58 54 1054 1054 ld N W-B *52 (44) 1014 BVG rspbr f. ftor 1884B 189 BV~ -spbr "52 146 146 Industr Ob"—«ties Philips PoUa*)n| "V 004 90 Premieleningen Vorige Slotkoers koers heden 1084 A "dam "51 I 24 904 904 A'dam *56 I 24 854 854 A'dam *56 II 24 974 97% A'dam *56 III 24 974 974 Eindhoven *54 24 83% 85% Enschede "54 24 834 83% Den Haag *52 I 24 97 97% Idem n 24 99 R'dam *52 I 24 97 97 97 97 100% 99% Utrecht "52 2 4 954 95 Z.-Holl. 1957 2 4 964 964 Zuld-Holland *59 24 102% 102% NIET-ACT1EVE AANDELEN Bank- en Credietln«tellingen Robeco 246.50 Amst. Bank3754 Cultuurbank 32% HoU Bank Unle cert 222 Ned Handelmi) 325 Rott Bank 360 Twentse he Bank 316 Senembab490L Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Patent (v.) Borsumy 374 Calvé Delft cert Electrolasmy Kon Pap. Gelder Kon. Ned Grof am HoU Constructie Ing bur v. Bouwnyv Internatlo Int Kunststoff. Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij MUller en Co NR Ned Kabelfabr Philips pre! Rott Droogdok My Stkkens Groep Ver. Touwt abriek en Walvisvaart 103% Wernlnk's BetonmU Wilton Feyenoord Van WUk en Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Button 2de r Kon Petr (f 20) Amertk '—«•««en Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service QenemJ Motors Kennecoft Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States 8teel 245 3744 31 221 324 3514 312 676 670 L 326 37% 38% 788 785 380 L 380 370 177 176 485 480 L 1664 166 814 81 132% 132% 656 625 531 518 601 585 293 283 625 522 800 810 370L 103% 99 1854 192 271 265 128 124 138 V 135 490 489 4 123 122.70 244 74 76 »6fl 57*» 43% 434 514 51% 44% 44 4 85 84% 59 67% 37% 36 32 32% 81H 81

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11