Geboorte aan Belgisch hof niet in dit jaar CURSUSJAAR Met ©en GnK01 WOOrd dat hU uJdens het vervoer naar het Agenda Huidgenezing ZATERDAG 24 JUNI 1961 IN het politieke weerbericht van Kongo is de laatste weken tegen veler verwachting in herhaalde lijk sprake van veelbelovende opklarin gen. Tegen zondag is zelfs een bijeen komst van het parlement ln het voor uitzicht gesteld. De laatste maal, dat het bijeen was, was op 13 september van het vorig Jaar, dus negen maanden geleden. Toen waren de aspecten van de binnen landse politiek heel anders dan nu. De regering-Loemoemba had volmachten gekregen en het zag er naar uit, dat deze jonge staat, via een volledige chaos, onder communistische controle zou ge raken. Kolonel Moboetoe greep echter ln en president Kasavoeboe schorste de parlementaire werkzaamheden. Sinds dien is er heel wat gebeurd. De commis sarissen-generaal probeerden te redden, wat er gered kon worden, maar zij slaag den evenmin als de nationale regering van Ueo. Kongo gleed steeds verder berg afwaarts, de slinger sloeg door naar de andere kant en het dwaze centralisme van Loemoemba maakte plaats voor ster ke ontbindende krachten, die het land in kleine brokken uiteen deden vallen. Een dieptepunt ln de chaotische ontwikke ling was de dood van Loemoemba, niet omdat de drager van een waardevolle idee het leven verloor, maar veeleer om dat daarmee de onderwereld een gevaar lijke kans scheen te krijgen voor een greep naar de macht. De hongersnood nam toe, terwijl de Verenigde Naties, in een poging om althans de orde te be waren, tegen de stroom moesten oproei en. In de persoon van secretaris-generaal Hammarskjöld was de wereldorganisatie het voorwerp van een geniepige aanval van het Kremlin, dat snel het ogenblik zag naderen, dat het van de ontredde ring ten volle misbruik zou kunnen ma ken. Overigens probeerden niet alleen de aanhangers van Chroesjtsjow zich van het totaal verzwakte Kongo meester te maken, maar meenden ook Afrikaanse staten, met name Ghana, dat het tijd werd hun kans te grijpen, bij voorkeur onder dekking van de Verenigde Naties. Of het nog ooit zover zal komen, dat de geschiedenis van dit eerste jaar van „on afhankelijkheid" tot in details beschre ven zal worden, moet worden afgewacht, maar het zal moeilijk anders dan het beeld kunnen geven van een failliete boedel. DES te verheugender is het dus. dat er langzamerhand toch wat verbetering schijnt te komen. Na dat het aanvankelijk een slechte indruk had gemaakt, dat premier Tsjombe van zijn vrijheid was beroofd, is het in de hoofdstad Eeopoldstad dan toch zover gekomen, dat de leiders elkaar hebben gevonden. Tsjombe is op vrije voeten en heeft zich bereid verklaard samen te werken met de centrale regering èn met generaal Moboetoe, de opperbevelhebber van het Kongolese leger, die zelfs naar de Katangese hoofdstad Elisabethstad zal gaan teneinde daar de militaire samenwerking tussen het centrale be wind en de rijke mijnstaat nadrukkelijk te bevestigen. Het komt er dus in feite op neer, dat Tsjombe toegestemd heeft in samengaan met het regime in Leo- poldstad, hetgeen vooral gesymboliseerd zal worden in zijn bereidheid het Katan gese leger in feite onder het gezag van Moboetöe te plaatsen. Maar niet alleen militair, ook economisch zal Katanga in het vervolg zijn bijdrage leveren. Wie had deze ontwikkeling tot voor kort dur ven verwachten? Tsjombes gevangen schap zal dus al was het een verre van elegante daad vurchten gaan af werpen. Men mag aannemen, dat deze gang van zaken achter de schermen be vorderd is door de Verenigde Naties al vond Tsjombe het nodig vast te stellen, dat Kongo het best stellen kan zonder .Ghanezen. Indiërs en mensen, die in hun eigen land niets te doen hebben en via de Verenigde Naties hier een goed betaald baantje hebben gekregen' De premier van Katanga zal wel reden hebben voor zijn bittere uitlating, maar van veel dankbaarheid getuigt het toch niet. Want al kleven er heel wat ge breken aan het werk van de wereld organisatie. de gewone niaii ln Kongo is haar toch veel dank verschuldigd, al was het alleen maar door de Verstrek king van voedsel en de matigende in vloed van haar aanwezigheid w-aardoor naar alle waarschijnlijkheid een bloedige burgeroorlog voorkomen kon worden. Deze gang van zaken zal overigens ln het Kremlin met zeer gemengde gevoe lens worden bekeken. Want welke krach ten nu tot grotere samenwerking hebben ben bijgedragen, doet weinig ter zake: voor de rode stokebranden is het een misrekening en een fiasco. AL weegt „Kongo" niet op tegen „Berlijn", waar zich sinds de con ferentie in Wenen dreigende wol ken samenpakken, toch is deze opklaring aan de Afrikaanse hemel zeker niet on belangrijk. Maar er is méér, meer tegen slag voor het Kremlin namelijk, al denkt men wel eens dat Moskou en dan nog zonder „cast" alleen maar ,.baet' op strijkt Zo is het bepaald niet in de ver houding met de z.g. neutralen, een groep van 20 landen, die in het begin van deze maand in Cairo confereerden en hun contact op 1 september a.s. in de Joego slavische stad Bied zullen voortzetten. Men begrijpt het al: Nasser en Tito zwe ren samen" tegen de Sowjet-Unie. Tot voor kort leek het erop, dat de golf van neutralisme de posities van het Westen zou wegspoelen, want vaak kozen deze landen partij tegen de staten van de vrije wereld en ten gunste van het com munisme. Maar de neutralen (ook: nlet- verbonden landen genoemd) zijn lang zamerhand gaan begrijpen, dat „verzet tegen kolonialisme" en meer van die leuzen onder geen beding plaats mocht maken voor horigheid aan de rode dic tatuur. Dat het tussen Tito en de leiding in Moskou niet boterde, was allang be kend. Ook tussen de Sowjet-Unie en president Nasser is het tengevolge van rode agressiviteit de laatste tijd steeds meer gaan spannen, zodat het geen ver bazing behoeft te wekken, dat in Cairo en Bied de eerste conferenties zijn, resp. worden gehouden. Tot deze groep neu tralen behoren, behalve dus Joego-Slavië en de Verenigde Arabische Republiek (Egypte-Syrlë)Indonesië, Birma. Cam bodja. India. Nepal. Cevlon. Afghani stan. Irak, Saoedi-Arabië. Jemen. Ma rokko. Soedan. Ethiopië. Somali, Ghana. Mali. Guinee en Cuba, terwijl de bijeen komst in Cairo tevens werd bijgewoond door waarnemers van de „voorlopige Algerijnse regering" en van Brizilië. Zoals men ziet een combinatie, die in de internationale organisaties gewicht in de schaal kan leggen. VOOR Moskou is het échec hierin gelegen, dat de neutralen pertinent weigeren zich alleen maar te laten gebruiken. Want dat was en is het com munistische oogmerk: die landen zouden een soort buffer tegen het Westen wor den zonder dat ze bij geschillen tussen West en Oost als arbiters zouden mogen optreden, vooral voor dynamische figu ren als Tito, Nasser, Nehroe en de eer zuchtige leiders van enkele nieuwe Afri kaanse staten ls dat geen rol die „hun (Van onze Brusselse correspondent) De a.s. blijde gebeurtenis in het Ko ninklijk gezin is gisteren zo goed als of ficieel bevestigd: het nieuwsbureau „Bei- ga" heeft namelijk gistermiddag een dringend bericht naar zijn abonnees doorgegeven, dat kennelijk van officiële zijde was geinspireerd. Het luidde als volgt: „In het buitenland gepubliceerde berichten gewagen thans van een gezag hebbende verklaring als zou de blijde ge beurtenis die aan het Belgisch hof wordt verwacht niet voor dit jaar zijn. In dit verband herinnert men aan de verklaring van eerste minister Lefèvre, dat iedereen wenst, dat hetgeen enkel een hoop ls werkelijkheid zal worden. Uit goede bron wordt nader verklaard dat sommigen verkeerdelijk de maand oktober als waarschijnlijke datum had den voorzien. Een officiee communiqué zal te gepaster tijde de blijde gebeurtenis en bij benadering de datum waarop deze mag worden verwacht bekendmaken". Men kan er uit concluderen dat de ge boorte van een kroonprins of van een K.L.M. MOET 350000 DOLLAR BETALEN Beroep verworpen Het Amerikaanse hof van beroep heeft een beroep van de KLM tegen een uitspraak van een districtsrechtbank, dat de luchtvaartmaatschappij 530.000 dollar aan de weduwe en kinderen van een Amerikaanse zakenman moet beta len verworpen. De zakenman. William Tulier, kwam in 1958 om bij een vliegtuigongeluk in de monding van de rivier de Shan non. De passagiers waren in rubberbo ten opgenomen. Tuller en een mede passagier verlieten het toestel echter door een achterraam en stonden meer dan vier uur lang op de staart terwijl het water rondom hen steeg. Tuller viel enkele minuten voor de aankomst van een bootje in het water. Zijn stoffelijk overschot werd later geborgen. De KLM betwistte dat hier sprake was van „moedwillig wangedrag" en vroeg de vergoeding tc beperken tot 8.300 dollar. Het hof van beroep zag ech ter geen reden om de uitspraak van de districtsrechtbank te wijzigen. 1961—1962 SCHOOLAGENDA rijk geïllustreerd, ruime dagindelingf 1.95 Zonder platenf 1. Voor al uw school- en tekenmaterialen HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN -prinses niet. zoals algemeen werd ver wacht, in oktober van dit jaar zal plaats vinden maar ten vroegste voor januari van het volgend jaar. Het bericht laat ten overvloede dan ook nog eens duide lijk doorschemeren, dat het prematuur zou zijn geweest indien tegelijkertijd met het bezoek van het koninklijk paar aan de Paus reeds toen een officiële mede deling van het hof over de blijde ver wachting van de Koningin zou zijn uit gegeven. Vraag! Uw Apotheker of Drogist Grootse manifestatie op Noorcl-Beveland „Delta einde eerste fase" De grootste menseninvasie die Noord- Beveland ooit heeft beleefd, vond gis termiddag plaats ter gelegenheid van de ZLM-tentoonstelling en de manifes tatie „Delta einde eerste fase". Begunstigd door stralend zomerweer zijn 20.000 bezoekers met auto's, bussen en andere vervoermiddelen naar Kam perland gekomen. In de eerste plaats toonden de duizenden landbouwers uiter aard veel belangstelling voor de ten toonstelling, waar het nieuwste land- bouwmateriaal te zien ls. 'sMijjdags werd op het strand aan de voet van de nieuwe Deltadam de manifestatie onder leiding van Carel Briels „delta einde eerste fase" ver toond. WEiarvoor Anthonie van Kampen de teksten schreef. Dit spel. opgevoerd in een prachtig gelegen duinpan met natuurlijke decors van water wolken en duinen, toonde Noord-Beveland in het verleden, het he den en de toekomst. De folklore: kle derdrachten en paarden, de nuchtere werkelijkheid: tractoren en „combines" en de toekomst: strandleven en recrea tie, dit alles werd tot een geheel in deze manifestatie. Onder meer werd er aan mee gewerkt door honderden mi litairen, een aantal straaljagers van de vliegbasis Woensdrecht en een for matie stuntvliegers, eveneens uit Woens drecht. De finale waarbij 150 tracto ren met ronkende motaren de duinpan inreden, vormde de afsluiting van deze manifestatie Vanuit een helikopter filmde Bert Haanstra verscheidene onderdelen van dit gebeuren. Incidenten in Algerije Europese demonstranten hebben gis teren in Oran twee mohammedaanse voorbijgangers zwaar gewond, drie auto's van mohammedanen omver ge gooid en in brand gestoken en ge tracht drie winkels van mohammeda nen in brand te steken. De incidenten braken uit toen Euro peanen terugkeerden van de begrafenis van een Franse politieman die twee da gen geleden door Algerijnse opstande lingen werd vermoord. Elders in Algerije werd een Franse onderdirecteur van een bank in een straat in Blida door een mohammedaan doodgeschoten en in een straat in Con- stantine werd een mohammedaan dood geschoten. In Constantlne werd verder het kan toor van de belastingontvanger door een bom beschadigd maar er vielen geen slachtoffers. k I autobus. De man werd zo ernstig gewond, vvwlu ziekenhuis is overleden. BINNENLAND De minister van Landbouw en Vis serij, mr. V. G. M. Marijnen, zal op 6 Juli in Heyen by Gennep de nieuwe mengvoederfabriek van Hendrlx' pluim vee- en veevoederfabriek N.V. uit Box meer openen. Gisteravond ls in Tienhoven onder de gemeente Maarssen een ongeluk met dodeiyke afloop gebeurd. Het slachtoffer ls de 62-Jarlge gehuwde heer A. Verkerk, vader van drie kinderen. Een plotseling op de Looydyk overstekend hondje kwam onder het voorwiel van de door de heer Verkerk bereden bromfiets. Hierdoor kwam aeze bijzonder ongelukkig te vallen. Na overbrenging naar het Academisch Zie kenhuis ln Utrecht ls hij daar omstreeks tien uur aan een schedelbaslsfractuur overleden. De Meppeler gemeentepolitie heeft een Amsterdams drietal aangehouden, dat ervan wordt beschuldigd zakenlieden ln Meppel onder valse voorwendsels te heb ben bewogen tot het doen inkopen van diverse gebruiksgoederen als schryfbe- hoeften. schoonmaak-artlkelen en papier. Ook ln andere delen van het land. om. ln Noord- en Zuid-Holland en ln Utrecht „opereerden" de drie Amsterdammers die voorgaven met hun handel een liefdadig doel te dienen. In Winschoten is gistermiddag de daar woonachtige 57 Jaar oude onge huwde los arbeider F. de Wit. toen hij per flets linksaf wilde slaan, ln botsing gekomen met een hem tegemoet rydende op het lijf geschreven is", om een term uit de toneelwereld te gebruiken. Zij willen zelf óók een stem in het kapittel hebben en dat nu is iets. waar Chroesjt sjow en zijn politieke kornuiten niet voor te vinden z(jn: het Kremlin maakt de dienst uit! Ook al betekent dit nog allerminst, dat de onverbonden landen zeer vriendschappelijke gevoelens voor het Westen zijn gaan voelen, toch is het ongetwijfeld een negatief winstpunt, dat de communisten zich verrekend hebben, toen zij dachten de „derde macht" aan hun zegekar te kunnen binden. Wat hierdoor naar alle waarschijnlijkheid is voorkomen, zou men kunnen omschrij ven als de directe greep van het com munisme naar de wereldmacht. Van zelfsprekend is het arsenaal van Chroesjtsjow hiermee nog niet uitgeput, maar het mag wel als een duidelijk fiasco aangetekend worden. Misschien zou men het drijven van de Russische premier in de kwestie-Berlijn psycholo gisch met dit falen op het neutrale front ln verband kunnen brengen: de tegen valler van de zijde der neutralen wenst hi) te compenseren door een triomf ln de kwestie-Berlijn. Hoe dit zij. Chroesjt sjow moet tot de ontdekking zijn geko men, dat het niet eenvoudig is buiten zijn eigen land, waar hij het immers voor het zeggen heeft en waar alle kri tiek gesmoord wordt, alleen maar te willen nemen zonder iets van wezenlijke waarde terug te geven Daar helpt zelfs geen ..troika" aan: zijn plan om zoveel mogelijk driemanschappen in te stellen, namelijk van Westerse, communistische en neutrale zijde. Wil premier Chroesjt sjow alsnog succes hebben in het neu trale kamp. dan zal hij zijn gehele ge zindheid moeten veranderen. Maar dan bestaat „het communistisch gevaar" niet meer! BUITENLAND De VB. en Hongarye hebben de reis beperkingen voor eikaars diplomatieke staven verzacht. Men zal na voorafgaande kennisgeving bulten New York. Washing ton en Boedapest mogen reizen. Een intercontinentale ballistische raket van het type Titan ls gisteravond twee minuten na de lancering van Cape Canaveral in Florida ontploft. Er werd een nieuw geleldlngssysteem voor de ra ket beproefd. Dit ls de tweede misluk king ln 24 uur. Donderdag ontplofte een Atlas kort na de start. In Londen is vrydag in tegenwoor digheid van de Britse minister van Han del. Reginald Maudllng, en Sowjetrus- slsche vertegenwoordigers een „Russische winkel" geopend waar de Londenaars ka viaar en Georgische wynen kunnen proe ven en fototoestellen, parfums, toilet- en andere luxe-artikelen „made in USSR" kunnen kopen. De Westduitse schilder en graficus Werner Gilles ls in Essen, op 66-Jarige leeftyd overleden, aldus onze correspon dent ln Bonn. Gilles was een van West- duitslands meest vooraanstaande schil ders en zyn werk werd met enige prijzen bekroond, o.a. met de grote cultuurpryi van de stad Hamburg, een prijs van de deelstaat Noordrynland-Westfalen en de Cornellus-prys van de stad Bremen In het dal van de rivier de Kolyma nabij Magadan, in het noordoosten van Siberië, ls een goudklomp met een ge wicht van 14.150 gram gevonden. Dit is zelfs voor dit zeer goudryke gebied een buitengewoon zeldzame vondst, aldus een bericht van Tass. De perssecretaris van president Ken nedy. Salinger, heeft gisteren meegedeeld, dat de president drie of vier dagen lang met penicilline zal worden behandeld met het oog op zyn virusinfectie. Zondag zal hij waarschyniyk maar één dosis krygen. De commissie voor bydragen van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft een nieuwe schaal voor by dragen aan de Ver. Naties opgesteld. Vol gens deze aanbevelingen zullen 22 lapden waaronder Nederland Iets meet en 37 landen Iets minder moeten bijdragen. Het percentage van Nederland zou moeten worcfen verhoogd van 1,00 tot 1,01. De resolutie-commissie van de In ternationale Arbeldsconferentle heeft met 4 tegen 0 stemmen en 23 onthoudingen een ontwerpresolutie aangenomen, waarin wordt geëist dat Zuld-Afrlka zich uit de conferentie terugtrekt. De resolutie, die door de Nlgerlaanse delegatie was In gediend. zal de volgende week ln de vol tallige vergadering ln stemming worden gebracht. De Westduitse bondskanselier dr. Adenauer heeft donderdag gepleit voor reorganisatie van de NAVO. Hy zei op een bijeenkomst van de Atlantische Vereni ging te Stuttgart dat deze reorganisatie noodzakeiyk ls om de NAVO geschikt te maken voor de grotere taken die president Kennedy heeft genoemd. De nieuwe se cretaris van de NAVO. mr. D. U. Stikker, ls de aangewezen man om deze reorgani satie uit te voeren, aldus Adenauer. In het noorden van Griekenland ls door de Griekse contraspionage een ge heime zender ontdekt .die militaire ge gevens naar Bulgarije doorgaf. Een 32- Jarlge inwoner van het dorp Kelkls ls aangehouden. vyf jongens en een meisje, allen uit een behoorlijk milieu afkomstig, zyn gis teren ln Eplnal (Oost-Frankrijk) tot ge vangenisstraffen veroordeeld van maxi maal vyf Jaar. Volgens de beschuldiging ruim 100.000 nieuwe franken badden op gebracht. C.A.O. metaal goedgekeurd Het College van Ryksbemiddelaars heeft gisteren zyn goedkeuring gehecht aan de door de vakraad voor de metaal industrie ingediende loonvoorstellen. De vakraad heeft namens partijen bij de C.A.O. meegedeeld, bereid te zijn, na de beslissing omtrent de door de rege ring voorgenomen huurmaatregelen, voor zover zulks op grond van de spel regels aan de hand van de bij het slui ten van het contract bekende gegevens nodig zal blijken, de C.A.O. zodanig te verlengen, dat voldoende ruimte voor do huurcompensatie beschikbaar komt. Statenleden bekeken Deltawerken De leden van de Provinciale Staten evan Zuid-Holland hebben begunstigd door mooi weer gisteren hun traditio- néle uitstapje gemaakt, waarvan een be zoek aan de Zuidhollandse werken van het Deltaplan de hoofdschotel vormde. De bouwput in het Haringvliet had dan ook veruit de meeste belangstelling van de heren, die de belangen van onze provincie behartigen. Hier wordt een serie van 17 uitwateringssluizen gemaakt, die met een schutsluis deel zullen uitmaken van de afsluiting van het Haringvliet. De uitwateringssluizen zullen behalve het overtollige water, dryfys moeten doorlaten. De tocht, die deels met bussen, deels met een rondvaartboot werd gemaakt, voerde door een groot deel van Zuid- Holland, hetgeen niet alleen leerzaam was, maar bovendien nuttig omdat de Statenleden meer dan wie ook met pro vinciale aangelegenheden te maken heb ben. Geschenk voor Prins Bernhard Een Waddinxveense deputatie, zal aan Z.K.H. Prins Bernhard op zijn verjaar dag een geschenk overhandigen namens de burgerij van Waddinxveen. Het initia tief hiervan is uitgegaan van de burge meester van Waddinxveen. Door het ge meentebestuur werd besloten de Prins, die in maart de erepenning van de ge meente Waddinxveen in ontvangst heeft genomen, jaarlijks op zijn verjaardag een geschenk aan te bieden, zoveel mogelijk afkomstig uit eigen industrie of eigen gemeente. Dit jaar zal het cadeau bestaan uit een viertal ligstoelen, waarvoor de Prins bij zijn bezoek aan deze gemeente grote in teresse bleek te hebben. Deze ligstoelen zijn vervaardigd van licht metaal door de fa. Sliedrecht. De bijdragen voor dit eerste geschenk zijn afkomstig van de schoolkinderen en van de Waddinxveen se industrieën. Een volgend jaar ligt het in de bedoeling een beroep op een andere grepering van de bevolking te doen. De deputatie, die het cadeau aan de Prins zal overhandigen zal bestaan uit burge meester C. A. v. d. Hooft, de heer H. Jertné, gemeente-secretaris, de heer H. Verheul, fabrikant, de heer C. G. Slie drecht. fabrikant en de 12-jarige Wim van Steyn. DELFT SLUIT BINNENSTAD VOOR BROMFIETSERS Om paal en perk te stellen aan het hinderlijke rondjesrijden vaak in clubjes van vijf tot tien van brom fietsnozems, hebben B. en W. van Delft op 30 mei het besluit genomen de bin nenstad af te sluiten voor bromfietsen. Gisteren is op dit besluit de goedkeu ring ontvangen van Ged. Staten. Het besluit kan nog niet onmiddel lijk in uitvoering worden gebracht, daar eerst ongeveer 60 verkeersborden moe ten worden gemaakt. De in het besluit genoemde straten zullen ontoegankelijk worden verklaard voor rijwielen met in geschakelde hulpmotor. Het betreft hier bijna alle hoofdstraten in de binnen stad. met uitzondering van die welke nodig zijn om het verkeer van oost naar west en van noord naar zuid te leiden. Het verbod geldt van maandag tot en met vrydag van 19 tot 24 uur en op zaterdag en zondag van 14 tot 24 uur. REGERING KOOPT „DE DUIVELSBERG" De regering heeft in de maand mei 1961 het natuurreservaat „De Duivels berg". ter grote van 73,70 22 ha in de gemeente Ubbergen, aangekocht. In dit gebied treft men een grote afwisseling in de vegetatie aan. De botanische be tekenis ls zeer belangryk. De landschap pelijk byzonder fraaie, sterk geacciden teerde terreinen zyn ook van grote be tekenis voor de recreatie. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstlezlng Jehovah's Getuigen. 8 uur n.m. ZONDAG Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr.: H. van Lohuizen. 11 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare lezing Jeho vah's Getuigen. 4 uur nxa.: Wachttoren studie 5.15 uur n.m. Stationsplein: Excursie Inst. voor Na tuurbeschermingseducatie naar de Pan van Persyn. 10 uur v.rxv MAANDAG DINSDAG Pieterskerk: Toonkunstkoor o.l.v. Iskar Aribo zingt Hohe Messe van Bach. 7.45 uur n.m. Pioenhof: Straatprediklng Open-Deur- werk herv. gemeente. 7.15-7.45 uur n.m. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 14.00 T.T.-races. 14.10 V. d. Jeugd. 15.10 Metropole-ork. 15.40 V. d. Jeugd. 16.10 Gram. 16 20 T.T.-races. 16.30 Gregoriaanse zang. 17.00 Llchte muz. 17.20 Tour de France 1961. 17.30 Mannenkoor. 17.50 T.T.- races. 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.45 En nu mijn geval, vragenbeantw. 19 00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Utrechts Stedel. ork. en so list. 20.50 U bent toch ook van de party?, lezing. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 WIJ lulden de zondag ln. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. VARA: 14.10 Streekultz. 14 30 Lichte muz. 14.55 Rotterdams Fllharm. ork., ko ren en sol. 16.25 Hammondorgelspel. 16.40 Boekenwysheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 1820 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, praatje. 19.40 Leven ln een ver deelde wereld, klankb. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Metropole ork. 20.45 Soc. comm. 21.00 BBC-Intern. Lichte Muzlek-festlval 1961. 22.00 Sportnws. 22,30 Nws. 22.40 Hooggeëerd Publiek! 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Licht progr. 20.50 Teenager-Parade. 21.20 Act. progr. 21.50 Gevar. progr. NTS: 22.30- 22.50 T.T.-races te Assen. VOOR'ZONDAG 25 JUNI Hilversum 1, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Muziek van de zon dag. 10.15 Ned. Herv. Kerkd. 11.30 Vra genbeantw. 11.45 De Kerk ln de spiegel van de pers, lezing. NCRV: 12.00 Geeste- ïyke liederen. KRO: 12.15 Bultenl. comm. 12.25 Strijkkwart. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05. De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders. hoorspel. 13.30 Instr. trio. 13.50 Boekbespr. 14.00 Bariton en plano. 14.35 Wat ons bezig houdt, lezing. 14.45 Strijkkwart. 15.30 Muzikale aspec ten. muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Gods spreken rr,et ons. lezing. Convent van Kerken: 17.00 Gereformeerde kerkd. NCRV: 18 30 Dubbelkwartet. 18 55 Ne derland zoals ik het zag, lezing. 19.05 Meisjeskoor en sol. 19.30 Gemeenschap der heiligen, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.15 Holland Festival 1961: Ben- venuto Cellini, opera. I. d. pauze 21.45-22.15): a. Lezing, b. Gram. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespr. 10.00 Gram. 10.30 Brieven van beroemde kinderen. 10.50 Koperork. 11.15 Cabaretprogr. 11.45 Rep. VARA-Appèl 1961. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Meded. en postduivenber. 12.32 Gram. 13.00 ws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 V. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radio- filharm. ork en solist. (I. d. pauze: to neelbeschouwing). 15.55 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 VARA-Appél 1961. 17.50 Nws. en sportuitsl.. 18.05 Tour de France. 18.15 VARA-Appél 1961. VPRO: 18.30 De VPRO 35 Jaar: Korte studio- Huidzuiverheid Huidgezondheid Voeten en oksels Iris door Purol-poeder WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Half uur van Bezinning. 12.50-1.20 uur n.m. Lakenhal: Bezoek K. en O. aan ten toonstelling Florls Verster o.l.v. drs. J. N. van Wessem. 7.55 uur n.m. VestestraatAandeelhoudersvergadering N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen De kens v/h J. C. Zaalberg en Zn. 11 uur voorm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Oegstgeest (Recreatiezaal Ende geest) Anjercomité Oranjever. Heieen Pimentel en Joop Stokkermans. 8 uur n.m. VRIJDAG In den Vergulden Turk: Jaarvergade ring aandeelhouders N.V. Boekhandel en Drukkery v/h E. J. Brill. 11 uur n.m. BIOSCOPEN I.uxor: „De schaamtelozen", 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De eerste man op de maan". Alle leeft. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; don derdagcyclus ..Hoe vertel Ik het myn dochter"? 18 jaar. LUlo: „De wilde stroom". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De zoon van de rode piraat" 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Rilling". 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tarzan en de luipaardkoningin". 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus „Betaald nachtlogles". Astra-Theater - Wassenaar Vrydag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „Helden op sokken". A.l. Zondag 7 en 9.15 uur; maandag en woensdag 8 uur „Hier ls Lemmy Caution". 18 Jaar. Donderdag 8 uur „Als ouders slapen". 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „In de penarie". A.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk vaD Florls Verster (tot 3 lull). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling beolo- gle van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-$ u Zon- en feestdagen 2-4 u Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; s zondags 13—16 uun (tot en met 29 ok tober) Weekelndedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tandarts E. J. van der Pias-Moes, tel. 26675. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Zulder-apotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553. De Oegstgeester apotheek, Wllhelmlna- park 8, tel. 26274 ls 's-zondags geopend van 12-13 en 's-avonds na 18 uur. Zondagsdienst der hulsartsen Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uui bereid waar te nemen de doktoren Tegelaar. tel. 34092; Mastenbroek, tel. 25046; Smit. tel. 26866; Brand. tel. 26946 en Schaefer. tel. 21481. Te Oegstgeest dr. J. B. Hugehholtz. tel. 20390. BH geen gehoor van Uw hulsaits ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. dienst. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De open deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.45 Zin en onzin ln goede ma nleren, lezing. 21.00 Lichte muz. 21.30 Samenzang. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Act. 23.00 Tour de France. 23.10 Intern, volksliederen. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet «dienst voor belangstellenden); 2.30 uur Eljzondere Klnderdlenst; 3.30 uur ds. G. Toornvliet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 16.10-16.50 Rep. Grand Prlx op de baan van Longchamps te Parys. Convent van Kerken: 17.00 Kerk dienst. KRO: 20.00 Fllmrep. 20.50 In woord en beeld. 21.00 Abu Hassan, opera. NTS: 22.00 Sport ln beeld. Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Gram. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Ork. conc. (15.04- 15.19: lezing). 16.15 Relsverh. 17.00 Voor dracht. 17 15 Hoorsp.' 17.45 Lezing. 17.50 Praatje. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Gesproken brief. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llefda- dlgh. oproep. 20.30 Quiz. 21.00 Recital. 22.00 Nws. 22.10 Lezingen. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamer- muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verz. progr. 13.30 Gevar. progr. 14.00 Hoorsp. 14.30 Hoorsp. 15.00 Fllm- progr. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Interviews en gram. 18.00 Samenzang. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Lichte muz. 20 30 Godsd. samenzang. 21.00 Verz. progr. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22 40 Lichte muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Meditatie. 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Ope- rettemuz. 14.30 Volksliederen. 15.00 Ork. conc. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork. conc. 18 45 Zangrecital. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork. conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.45 Hoor spel. 15 55 Chansons. 17.55 Festival van Bordeaux: Ork. conc. 19.25 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse musici. 21.00 Hoorsp. 22.35 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.30 Sport- rep. 17.00 Sport en nws. 17.10 Lichte muz. 17.50 Gram. 18.00 Planorecital. 18.20 Zang recital. 18.30 Godsd. ultz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 De zesde dag. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. VOOR MAANDAG 26 JUNI Hilversum 1, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Ge- wyde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Water standen. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. —.30 Land- en tutnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.35 Gram. 14.05 School radio. 14.30 Man en paard. quiz. 15.50 Gram. 16.00 Bybeloverdenklng. 16.30 Instr. kwint.: Holland Festival 1961. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Int. tennlskamp v. Wimbledon. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz.: Gesproken brief uit de Nederlandse Antillen, door Henk Den- nert. NCRV: Orgelconc. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Jazzmuz. 20.10 wy wonderklndreen, hoorsp. (herh. v. 9 mei 1960). 21.30 Pianorecital. 22.00 Parlemen tair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoyerdenklng. 22.55 Boekbespr. 23.05 De wegen van Bartók, muzikale lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. en hammondorgelspel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10. Gram. VPRO: 10.00 De VPRO 35 jaar. gesprek. VARA: 10.20 Gram. 11.15 Voordr. 11.35 Blokfluit en klavecimbel. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12 33 V. h. platteland. 12.38 Planoduo. 1300 Nws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.45 Reisbeschrijving. 14.00 Plano- ïecital. 14.20 De mooiste kwaal van de wereld, hoorsp. 15 10 Vrouwenkoor. 15.25 Gram. 16.05 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.05 Oude liedjes. 17.20 Lichte muz. 17.50 Milit. comm. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. en Tour de France 1961. 18.35 Jazzmuz. 18 50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Regerlngsultz.: De organisatie Bescherming Bevolking vraagt de aan dacht van de Nederl. noodwacht. Lezing door Tom Lodewllk. 19.30 Lichte muz. 20 00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 De tournee van het Coneertgebouwork. door de V S.. discussie. 21.05 Gram. 21.30 Tour de France 1961. 21.40 Holland Festival 1961: Nederl. kamerkoor en sol. (22 30- 22.40 Nws.). 23.25 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20 20 Act. 20.30 Vader weet het beter, TV-film. 20.55 Muzik. progr. 21.20 Fllm- tmpressle. 2130 Waarheid aan het ziek bed. gesprek o.l.v. Prof. mr. dr. I. A. Die penhorst. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 Schoolradio. 15.00 Wimbledon Tennis. 15.15 Hoorsp. 16.30 V d. oudere luisteraars. 16.45 Wimbledon tennis. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19 00 Gram. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. en ber.. 22.30 Voordr. 22 45 Pari overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06- 23.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Gram. 12.31 Gevar. muz. 13.30 Nws. en cricketuitsl. 13 45 V. d. kleuters. 14.00 V d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races en cricketuitsl. 16.35 Gram. 17 31 Wimbledon. 18 00 Cricket. 18 34 Weerber en nws. 18.38 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19 31 Ten on the Island. 20.00 Hoorsp. 20 31 Lichte muz. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Ork., koor en sol. 22.15 Pianospel. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws 13.15 Opera- fraem. 14 45 Ork. conc. 16.00 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19 00 Nws. 19 30 Intern, congres v. kerkmuz ln Keulen: Gewilde muz. 21.10 Ork. conc. 2145 Nws 22.15 Jazzmuz 22 30 Amus. muz. 23 00 Gram. 24 00 Nws 0.10 Dans muz, 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14 25 Gram. 14 30 Oreelrecltal. 15.00 Gram. 15 30 Ork. conc. 16.00 Orgelspel 16 15 Ork conc. 17 30 Gram. 18 05 Kamermuz. 19 no Nws. 20 05 Ork conc. 22.30 Gram. 23.35 Gram 23.53-24 00 Nws. Brussel, 324 en 4R4 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12 02 Gram. 12.30 Weerber. 12 35 V d landb. 12 42 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws 13 15 Lichte muz. 14 00 Gevar. muz. 15.00 Gram. 16 00 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17 00 Nws. 17.15 Lichte muz. 1745 Franse les 1800 Eelelsche kamermuz 18 20 V d sold. 18 45 Ronde van Frankrijk. 19.00 Nws. 19 40 Ork conc. 20 00 Festival v. Vlaanderen: Kamerork koren en sol (I. d pauze; Kumtvaieidoskoon) 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws is Amus ork. 22.45 Zlgeu- r.ermuz. 22.55 Nws 23 00 V d. zeelleden 481 m.: 1240 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram 14 03 Ork. conc. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Klass. muz. 18 45 Gram. 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2