was nergens meer! Wateroverlast in Kikkerpolder wederom in Leidse raad ter sprake Jenever als bier, bier als jenever L. Questroo: er was eens.... vreugde en toen kwam ellende ZWO-subsi(lie van voorbereiding bouw Benelux-kruisantenne Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 20 juni 1961 Tweede blad no. 30384 Leidse geleerden zijn op de „beenderjacht" Wethouder A. J. Jongeleen: er zijn geen fouten gemaakt" Over de onvoldoende afwatering van twee van de vijf sportvelden in de Kikkerpolder is reeds veel gesproken (in de raad) en geschreven (in de pers). Opnieuw kwam deze kwestie gistermiddag in de Leidse raad ter sprake. Aanleiding daartoe was een voorstel van B. en W. om een bedrag van 8.800 beschikbaar te stellen voor het leggen van nieuwe drainreeksen in de twee meest noordwestelijke sportvel den. Hoewel B. en W. indertijd op vragen van het raadslid, de heer L. Questroo, mededeelden, dat een werking van de zich in de sportvel den bevindende drains zonder het treffen van bijzondere maatregelen in de toekomst in goede orde zou komen, zien zij in het aanbrengen van een nieuwe drainering tussen de aanwezige drainreeksen een direct afdoend middel. Vandaar dit voorstel, waarover de heer Questroo deze middag het eerst met B. en W. in discussie trad. Er was eensvreugde bij het College, de raad en de Leidse Sport stichting. Er zou in de Kikkerpolder een mooi sportveldencomplex komen. Deze vreugde, aldus de heer Ques troo heeft een poosje geduurd, maar werd al spoedig getemperd toen bleek, dat het nog lange tijd zou du ren de accommodatie ontbrak voordat de velden in gébruik konden worden genomen. Een zucht van ver lichting werd geslaakt toen het ein delijk zover was. Wederom was er vreugde, blijdschap, doch toen kwam de ellende met de wateroverlast. Ge zien de onprettige ervaring, welke men met de waterhuishouding van de sportvelden aan de Haarlemmer weg heeft opgedaan, had spreker verwacht, dat B. en W. hier voor de Kikkerpolder lering uit zouden heb ben getrokken. Dit blijkt niet het ge val te zijn. Met een kluitje in het riet Leest de heer Questroo het antwoord, dat B. en W. op zyn vragen geven er nog eens op na, dan krijgt hy sterk de indruk, dat men hem „met een kluitje in het riet stuurt". Alles, zo zeggen B. en W., komt in goede orde, om daaraan direct een voorstel tot het leggen van nieuwe drainreeksen te verbinden. Op het moment, dat ik, aldus de heer Questroo, dit antwoord ontving, heb ik gedacht, stuurt men dit antwoord nu aan de vragensteller en de raad of aan een an-alfabeet. Na enthousiasmeklachten Hoewel spreker geen tegenstander van dit voorstel is, had hij het loyaler ge vonden Indien het College had gezegd: „Met de waterhuishouding hebben wij ons vergist". Een rapport van de Ned. Heide Mij zegt immers ook „dat de meeste drains zijn gelegd in een slecht doorlatende kleilaag". En weer een an der rapport: „De drains zyn deskundig gelegd,doch in te weinig doorlatende grond". Ten slotte stelt het rapport van de Dienst van Gemeentewerken „dat de drains uiteraard deskundig zijn gelegd en dat het in orde komt", waarvoor dan een termijn van vijf jaar wordt genomen. Nu er straks ook sportvelden in noord worden aangelegd, deed spreker de sug gestie om hiervoor vooraf een deskundig advies in te winnen bij de Cultuurtech nische dienst van de Ned. Sportfedera tie. De heer Portheine (WD), die herin nerde aan het enthousiasme bij de ope ning van het sportveldencomplex in de Kikkerpolder, zei dat daarna de klach ten zijn gekomen. Spreker had de indruk, „dat er niet in alle opzichten zo voor treffelijk is gewerkt", hetgeen de Dienst van Gemeentewerken in zijn rapport suggereert. Een dienst, die van zichzelf zegt: „dat de drains uiteraard deskun dig zijn gelegd". Waarom dit woord „uiteraard" eraan toegevoegd? De heer Van Weizen (CPN) zou gaar ne weten of ook advies is ingewonnen bij de Landbouwvoorlichtingsdienst. De heer Piena (PvdA), die de opmer king van de heer Questroo over „een an-alfabeet" iets te ver vindt gaan, zegt, dat er verschillende aanwijsbare verschijnselen zijn voor deze waterover last, Zo heeft o.a. de bouw van het Diaconessenhuis de waterhuishouding in dez eomgeving in de war gestuurd. Ook by de aanleg van de DOCOS-velden heeft dit euvel zich doen gelden. Er Is toen geen woord over gesproken! De heer Harmsen Prot. Chr.)die zich buiten de discussie hield, stelde nog eens nadrukkelijk, dat het stellen vanschrif- teiyke vragen voor de raad één van de weinige mogelijkheden is om naar be stuursaangelegenheden te vragen. By de beantwoording hebben B. en W. de taak naar grote nauwkeurigheid te streven. De raad dient uitvoerig ingelicht te wor den. Z.i. kon het antwoord van B. en W. op de vragen van zyn fractiegenoot Questroo „de toets der kritiek niet door staan". Geen fouten gemaakt Wethouder Jongeleen, die in een enigs zins geprikkelde stemming aan het woord kwam, zeide, dat hy bereid is schuld te erkennen indien door één van zyn ambtenaren een fout is gemaakt. Dit Daartoe in de gelegenheid gesteld door het winnen van de „Shell prys" zijn gisteren twee conservators, drs. C. J. Overweel en drs. G. Kortenbout van i der Sluys van het Rijksmuseum voor Nadat wethouder Jongeleen nogmaals Geologie en Mineralogie een speurtocht op enkele ondergeschikte details was in- 0p Oosterschelde begonnen naar fos- gegaan, werd het voorstel z.h.s. aan- s|eje beenderen. Deze speurtocht zal met vaard. Jeen enkele onderbreking een maand du ren. Dat de Oosterschelde, die reeds lange tijd als een vergaarbak van fossiele res ten wordt beschouwd, niet ten onrechte zo wordt genoemd, is reeds op deze eer ste dag van de „beenderjacht" gebleken. Desgevraagd verklaarde drs. Kortenbout van der Sluys enthousiast te zyn over het resultaat van de eerste dag. Be halve een mooie kies van een uitge storven olifantensoort en een stuk bot is hier echter niet het geval! Ik heb, al dus spreker, de heilige overtuiging, dat wat de Dienst van Gemeentewerken in de onderhavige kwestie heeft gedaan, deze dienst goed heeft gedaan. Voordat wij met de aanleg van de sportvelden begonnen zyn er grondbo ringen verricht, is het terrein op een bepaalde diepte omgeploegd en zyn er grote hoeveelheden zand aangevoerd om de grond de nodige doorwatering te ge ven. Nogmaals er is met grote zorg ge werkt, daarby afgaande op deskundige adviezen. Wij hebben echter een abnormaal wa terrijke zomer achter de rug. Om dit aan te tonen wees de wethouder erop, dat nog nimmer zoveel muren van wo ningen water hebben doorgelaten dan vorig jaar. Bovendien hadden wij, aldus de wet houder, te maken met een terrein, waar voor indertijd de eigenaar in de winter geen belangstelling had om dit water- vrij te houden. Wel vijftig jaar heeft deze toestand bestaan. Volgens de heer Jongeleen zullen de huidige drains na een aantal jaren (men rekent op vijf) normaal functio neren. Dat het College thans met het voorstel is gekomen om tussen de drain reeksen een nieuwe drainering van de zelfde constructie aan te leggen, vloeit uitsluitend voort uit het feit, dat men niet zo lang wil wachten. Het advies van de Ned. Sportfederatie kon niet worden ingewonnen .omdat van deze federatie op het moment van de aanleg nog geen sprake was. Er is vervol gens advies gevraagd by de landbouw kundige dienst omdat het hier ging om de aanleg van sportvelden. Tenslotte wees wethouder Jongeleen er nog op, dat. terwijl de terreinen van clubs in de eersteklasse in de natte periode van vo rig jaar herhaaldelijk zyn afgekeurd, dit in de Kikkerpolder slechts één keer is gebeurd. Schriftelijke, vragen Een antwoord op schriftelijke vragen wordt, eventueel aan de hand van rap porten, zo .goed mogelijk gegeven. Daar naast staat de raad de weg van het houden van een interpellatie open. Ook de voorzitter bracht de heer Harmsen onder het oog, dat vragen op behoorlijke, zij het beknopte, wijze worden beant woord. Dit is ook geschied met de vra gen van de heer Questroo. Hoewel de heer Questroo in tweede in stantie by voorkomende gevallen bleef aandringen op terzake kundige voorlich ting, was hy de wethouder dankbaar voor zyn uiteenzetting, waarbij mede delingen zyn gedaan, welke hy uit de stukken niet kon weten. „Persoonlijk heb ik", aldus de heer Questroo, „de grootste bewondering voor hetgeen in Leiden o.l.v. de heer Galjaard door de plantsoenendienst is tot stand gekomen, doch de vraag mag m.i. wor den gesteld: moet iedereen dan alles weten? Laten wij gebruik maken van de technische diensten, welke ons ter be schikking staan!" Het feit, dat het terrein circa 50 jaar 's winters onder water heeft gestaan, had volgens de heer Harmsen juist een aanleiding moeten zyn om by zonder at tent te zyn. Restauratie Stadsgehoorzaal J. van Iterson: slopen en nieuwbouw Zoals bekend heeft het College een schetsplan doen ontwerpen voor een al gehele verbetering van de Stadsgehoor zaal. Dit plan voorziet onder meer in het wyzigen en vernieuwen van de en tree en de vestibule, het uitbreiden van de garderobe, terwijl het voorts de be doeling is de huidige koffiekamer te ver bouwen tot kleine zaal. De kleine zaal en de receptiekamers zullen worden inge richt als koffiekamer. Aan het inwendige van de zalen zullen eveneens de nodige verbeteringen worden aangebracht. Voor het inrichten van de centrale verwar mingsinstallatie voor het stoken met olie wensen B en W thans reeds een be drag van f. 50.000 beschikbaar te stellen. De heer Van Iterson (Prot. Chr.), die zyn persoonlijke visie op dit voornemen van B en W gaf, bleef ook nu by zyn in 1950 reeds gedane suggestie het ging toen om een bedrag van f. 300.000 voor een eerste restauratie om de Stadsge hoorzaal, een fantasieloos bouwwerk, met een inrichting, welke uit de tijd is te slopen en elders tot nieuwbouw over te gaan. Het dan vrij komende terrein zou benut kunnen worden voor een win kelgalerij, met een passage naar de Aal markt. Met het ook op de toekomstige Leidse agglomeratie, waarbij Leiden, zoals te verwachten valt, uit zal groeien tot een stad van circa 200.000 inwoners, moet z.i. de raad zich laten leiden door een ruime visie. Weinig fantasie valt er in het schetsplan, dat naar schatting een investering van IV2 miljoen gulden vergt, te bespeuren. Bouw. aldus spreker, een nieuwe moderne Stadszaal, met een royale parkeergelegenheid. Ook na res tauratie, waaraan wij dan in totaal f. 1.800.000 ten koste leggen. Moeten wij het zonder parkeergelegenheid blijven stellen? De heer Zitman (VVD), die wees op de mening van vooraanstaande dirigen ten over de hoge akoestische waarde van de girote zaal en met het plan ak koord kon gaan, wenste te weten of deze ingrijpende restauratie ook van invloed kon zyn op het langer uitbiyven van een bouwvergunning voor een nieuwe schouwburg. Wethouder Jongeleen: er moet iets gebeuren In zyn verdediging van dit voorstel merkte wethouder Jongeleen op, dat er thans iets moet gebeuren. Het langer handhaven van de oude toestand is fu nest. Het gebouw vertoont in- en uit wendig tal van gebreken. In de grote zaal zullen echter, mede gelet op de goede akoestiek, geen grote veranderin gen worden aangebracht. Zodra de totale restauratie een feit is, heeft Lei den zi. weer een gebouw, dat er zyn mag. B en W hebben geen tussentijds voor stel voor het uitvoeren van schilderwerk bij de raad willen indienen omdat het timmerwerk en de inrichting niet meer voldoet aan de moderne opvattingen van deze tijd. Het voorstel van de heer Van Iterson is niet te realiseren. Hiermee zou naar schatting een bedrag van 3 4 miljoen gemoeid zijn. Bovendien zou hierdoor het plan van een nieuwe schouwburg weer verder af komen te liggen. Bij restauratie is dit niet het ge val Het restauratieplan is met de minister reeds besproken. Hoewel de rijksgoed- keuring nog niet is verleend, bestaat er een goede kans op, dat deze goedkeuring nog dit jaar zal worden verkregen. Indien de raad met dit voorstel ak koord kan gaan, komt binnenkort een volledig uitgewerkt plan ter tafel. Na deze uiteenzetting ging de raad in derdaad akkoord. Slechts de heer Van Iterson wenste geacht te worden tegen te hebben gestemd. Ook alle overige door ons reeds gepu bliceerde voorstellen werden z.hs. en discussie aangenonmen. UITVOERING „HOHE MESSE" Op de uitvoering van de Hohe Messe van J-S. Bach, dinsdag 27 juni a.s. in de Pieterskerk, zal in plaats van George Mao-an de tenorsolopartij gezongen worden door de Engelse tenor Alexandre Young. van een holenbeer, welke laatste in Zeeland zeldzaam is, hebben de beide conservators nog verscheidene beende ren gevonden, waarvan de herkomst nog onbekend is. Nadat de Oosterschelde is afgevist, zullen ook enkele tochten naar de Wes- terschelde worden gemaakt. De toekom stige afsluiting van de Oosterschelde is volgens drs. Kortenbout één van de re denen geweest om zulk een tocht te ondernemen. Wanneer deze zeearm is afgesloten, zullen de stroomgeulen, waar in nu wordt gevist, langzamerhand dichtslibben, waarbij de beenderen zul len worden bedekt. Voor de Leidse Kantonrechter Oorlam schonk Katwijker dronkemansgelul^ „Het feit, dat uw zaak in eerste instantie naar de Rechtbank in Den Haag was verwezen, houdt voor U een wel zeer ernstige waarschuwing in voor een eventuele 'herhaling in de toekomst", aldus richtte de officier zich tot een 20-jarige student uit Leiden, die in april j.I. uit baldadigheid een ruit in het Noordeinde had inge slagen. „U was flink onder de invloed en had volgens getuigen jenever uit bier glazen gedronken", las de Leidse kantonrechter uit het proces-verbaal. Hy gaf verdachte de raad om in het vervolg slechts bier uit een jeneverglaasje te drinken, daar het anders slecht met hem zou aflopen. Verdachte had niets tot zyn verdediging aan te voeren, beloofde de goede raad te zullen opvolgen en werd derhalve na de eis van f 30 boete subs. 6 dagen veroor deeld tot f 10 boete subs 2 dagen. DRONKEMANSGELUK By één oorlam was het niet geble ven. toen een 26-jarige visser uit Kawyk op 24 april j.I. achter het stuur van zijn auto kroop. Dat er op de weg minder ruimte is dan op zee had zijn bene velde brein niet door. Het dronkemans- geluk behoedde de Katwijker voor ern stig letsel, toen hy in de bocht Rijn- zichtwegRijnsburgerweg uit de bocht vloog. Via een betonnen paal „caramboleer de" hij met auto en al dwars over de rijbaan in de berm, alwaar zijn vehikel door de omstandigheden daartoe ge dwongen en geensziens door de be stuurder tot stilstand kwam. Het requisitoir van mr. J. A. L. Brada was (bij afwezigheid van verdachte) bij zonder scherp en werd gevolgd door de eis van f 200 boete subs 1 maand alsmede de onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. Uitgaande van de overweging, dat ver dachte op zee geen auto nodig had, be sloot de kantonrechter, mr. W. de Ko ning zich volkomen bij de mening van de officier aan en vonniste conform de eis. GEEN FLAUW BENUL Dat een 39-jarige automobiliste uit Den Haag geen flauw benul had van de meest elementaire verkeersregels, bleek op 22 mei j.I. zonneklaar. Op genoemde datum stuurde zij haar auto met 80 km vaartje over de Herenweg onder Noordwij k en verleende zonder het gaspedaal maar even los te laten geen voorrang aan een bestelauto, die van rechts de Zwarteweg afkwam. Dankzij de tegenwoordigheid van geest van de bestelwagen-chauffeur, die bij tijds op de rem ging staan en meestuur de, werd een ernstige aanrijding voor komen. Uit het onderzoek bleek, dat ver dachte die eveneens verstek liet gaan destijds tegen de politie had ver klaard, dat de chauffeur zich als een idioot had gedragen door haar geen voorrang te verlenen. Zij reed immers op een „hoofdweg" en hy maar op een „zijweg", dus had zij voorrang en hij niet. Dat de magistraten hun hoofd schudden bij het aanhoren van deze verklaring, behoeft geen betoog. Eén der getuigen, een buschauffeur wist nog te vertellen, dat verdachte hem even te vo ren had ingehaald en zijn bus bijna van de weg af had „gesneden" om vervolgens met onverminderde snelheid rakelings langs twee op de weg lopende kinderen te rijden. Deze overduidelijke demon stratie van gemis aan kennis der ver keersregels en verantwoordelijkheidsge voel, gaf de officier gerede aanleiding om naast een geldboete van f 75 subs 15 dagen tevens de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden te eisen. De kantonrechter vonniste conform. BEESTEN EN BOLLEN Een 35-jarige veehouder uit Alkemade gaf volmondig toe, dat enige van zyn koeien op het tulpenveld van zyn buur man hadden rondgedoold en derhalve wel wat schade hadden berokkend. Hij had de buurman f 60 schadevergoeding geboden, doch deze eiste f 95 en daar nam hij geen genoegen mee. Veel te hoog. Zoveel schade hadden ztfn bees ten niet aangericht. Desgevraagd rekende de buurman aan de kantonrechter voor hoe hij aan die f 95 was gekomen. Het bleek een nogal ingewikkelde berekening te zyn waar bij niet alleen de soorten doch ook de factoren „vraag" en „aanbod", huidige en te verwachte marktwaarde van de bollen een belangrijke rol speelden. Op de vraag hoe het kwam, dat hij eerst f300, toen f150 en nu uiteindelijk maar f 95 schade had, wist de buurman geen antwoord te geven. Hierdoor gesterkt zwaaide verdachte met een papiertje waarop twee andere huurlieden haar fijn hadden uitgerekend, dat de schade hooguit f 25 kon bedragen. Daar echter ook deze berekening „op zeer losse schroeven stond hield de kantonrechter verdachte aan zijn destijds spontaan aangeboden schadevergoeding: zestig gulden. Na het vonnis, dat conform de eis f 15 boete subs 3 dagen inhield, keerden de beide huurlieden in de beste stemming huiswaarts. De rechter had gesproken. VIER BONNEN Een 26-jarige stratenmaker uit Lei den gaf toe, dat hy op 25 april j.I. veel haast had. Zyn echtgenote had een ongeval gehad en hij was met zijn auto op weg naar het ziekenhuis om haar te bezoeken. Over de afstand MaresingelRyns- burgersingelRijnsburgerweg liep hy niet minder dan vier „bonnen" op om dat hij tot driemaal toe een gevaarlijke inhaalmanoeuvre uitvoerde en de maxi mum snelheid ruim had overschreden. Hoewel de rechter begrip had voor het feit, dat verdachte destijds zo spoe dig mogelijk in het ziekenhuis wilde zijn, was hij toch van mening, dat hij de voorzichtigheid hierbij in hoge mate uit het oog had verloren. „Door Uw toe doen was het aantal ongevallen die dag bijna met enkele vermeerderd", merkte hij op. De officier wilde rekening hou den met de omstandigheden en eiste derhalve slechts drie geldboeten van f 20 subs 4 dagen en een geldboete van f 10 subs een dag. waaraan hij echter een ernstig vermaan toevoegde. Nadat hy verdachte nogmaals op de ernst van de Ongepoetsteschoenen, afkeurende blikken, slechte indruk weg zelfvertrouwenU kunt zich geen ongepoetste schoenen veroor loven. Daarom Erdal: in 1 minuut een mooiere glans, die langer blijft. De beroemde Erdal-pelikaan geeft goede raad feiten had gewezen vonniste de kan tonrechter met f 65 boete in totaal subs 13 dagen. Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. G. P. E. Weijer verlaat gemeentedienst In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer G. P. E. Weijer op vrijdag 30 juni de ge meentedienst verlaten. De heer Weijer die ruim veertig jaar bij de gemeente werkzaam is geweest, is chef van de af deling Sociale- en Personeelszaken en reeds vele jaren loco-secretaris. De Leidse raad is er gistermiddag mede akkoord gegaan om een per ceel bouwterrein van 4.000 vier kante meter, gelegen op de hoek van de Kanaalweg en de Trekvliet- wge, voor f 260.000 te verkopen aan de heer E. J. van den Berg te Amersfoort en o[ nog nader door hem te noemen lastgevers. Op dit terrein zal, zoals wij reeds publi ceerden, een verzorgingsflat worden gebouwd. Het gebouw, waarvan de aanbesteding niet lang op zich zal laten wachten, krijgt in totaal elf bouwlagen. In de flat. waarvan de verzorging uit een centraal punt zals geschieden, komen ruim 100 wonin gen. welke alle de beschikking over een balkon krijgen. De bouw van deze flat. waarvan wij hier een teke ning afdrukkenzal enkele jaren in beslag nemen* Onderzoek naar plaats is gaande De Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onder zoek heeft de ..Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg" een sub sidie verleend om de plannen voor de bouw van de zogenaamde ..Bene lux kruisantenne" voor te bereiden. Behalve door Z.W.O., wordt aan dit project ook bijgedragen door het Belgische Ministerie van Open baar Onderwijs en door de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking. Hoewel de plaats, waar deze gigantische radio-tele scoop verrijzen zal, nog niet vast staat, is men druk bezig een geschikt terrein in de Beneluxlanden te zoeken, waarbij men in het bijzonder aandacht besteedt aan de grensstrook tussen België en Nederland. van de radiotelescoop In Dwingeloo een doorsnede van 25 meter, die van de Be- neluxkruisantenne zal ongeveer v\jf ki lometer bedragen. Dit brengt natuurlijk een totaal ander type en een geheel andere constructie met zich. De Benelux-kruisantenne zal uit twee armen bestaan, waarvan de eerste oost-west en de tweede noord zuid gericht is. De oost-west gerichte arm zal uit een viertal reflectoren van vijf kilometer lengte bestaan in de vorm van parabo lische cilinders. Deze worden trapsge wijze achter elkaar opgesteld. De arm wordt in secties verdeeld, die elk apart bewogen kunnen worden. Bij het draai en van deze arm. welke beweging dan natuurlijk om een oost-west gerichte as geschiedt, kunnen alle declinaties wor den opgevangen. De tweede, noord-zuid gerichte arm, zal uit tweehonderd para bolische cilinders bestaan. Deze draaien ook om assen in de oost-west richting. Het moeilijkste probleem, zo besloot prof. Oort. Is dat van de financiering, want men begrijpt, dat met het bou wen van een dergelijk apparaat vele miljoenen gemoeid zijn. Groot oplossend vei ■mogen In een onderhoud met de voorzitter van de „Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg", prof. dr. J. H. Oort te Leiden, die tevens voorzitter is van de raad voor het Benelux-kruisantenne project, vernamen wij dat de tekort komingen van de huidige radiotelesco pen voornamelijk gelegen zijn in het te geringe oplossend vermogen van deze instrumenten. Van de radiotelescoop te Dwingeloo, zo vervolgde de hoogleraar, is de bundelbreedte bij een golflengte van 75 centimeter ongeveer twee gra den, dat is viermaal de diameter van de maan. Dit maakt het onmogelijk om gedetailleerde onderzoekingen te doen. De geprojecteerde Benelux-kruisan tenne zal echter een bundel van één boogminuut hebben, dat is één dertigste diameter van de maan, hetgeen vanzelf sprekend een enorme vooruitgang is. Deze vooruitgang is alleen te verwezen lijken door een apparaat van zeer grote afmetingen te bouwen. Heeft de spiegel

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3