Sporttoto Congres Bouwbedrijfshond: „Er is nog veel achterstand Voorde helft wordt aan vraag voldaan Moboetoe: YN-eenheid wilde mij ontvoeren MAANDAG 19 JUNI 1961 In de eerste bijeenkomst van het driejaarlijks congres van de Alg. Ned. Bouw- bedrijfsbond, dat in Krasnapolsky te Amsterdam wordt gehouden, heeft de Bonds voorzitter, de heer C. Brandsma de Bouwnijverheid besprekend verklaard, dat het duidelijk is dat de economische bedrijvigheid in 19581960 weer hoge eisen heeft gesteld aan de produktiecapaciteit van de bedrijfstak. In geld gemeten bedroeg de „omzet" in 1958 ruim 4,1 miljard, in 1959 ruim 4,7 miljard en in 1960 plm. 5 miljard gulden. Een belangrijke toename derhalve. De werkgelegenheid liet dan ook niets te wensen over. De sterk gedaalde werkloosheidscijfers zouden aanleiding moeten geven tot grote voldoening over de gang van zaken. Er ls ech ter nog altijd veel ongenoegen rond de activiteiten der bouwnijverheid. Men den- ke slechts aan de achterstand in de woningvoorziening, aan de hoge bouwkosten en het daaruit voortvloeiende huurvraagstuk. Spreker zei voorts, dat als er spannin gen bestaan tussen bouwproduktie en bouwbehoeften, dit bewijst dat aan de bouwproduktie niet die plaats is gege ven. die haar in onze totale economi sche activiteit toekomt. Begrijpelijk wordt dan ook, dat spanningen optre den en misstanden voorkomen. Het bouwapparaat kan slechts voor 50 aan de huidige vraag voldoen. Er liggen thans voor niet minder dan 1 miljard gulden aan bouwopdrachten waaronder -voor 200 miljoen fabrieks- bouw In de departementale ijskast op „betere tijden", d.w.z. op een plaatsje in een of ander toekomstig bouwpro gramma, te wachten. Er zal meer evenwicht moeten komen tussen de bouwproduktie en de reële Leeuw terroriseert scheepsbemanning Een leeuw die vier dagen lang de bemanning van het Westduitse vrachtschip „Kandelfels" heeft ge terroriseerd, is zaterdag weer ge kooid. De leeuw, die in Rotterdam aan boord was geladen en bestemd is voor de dierentuin van Karatsji, verscheen vier dagen geleden plot seling op het dek nadat het hem gelukt was uit zijn kooi te ontsnap pen. De bemanning slaagde er in het dier in een gang op te sluiten voor dat de „Kandelfels" Genua bereikte. De leeuw kreeg zijn eten door een patrijspoort. Pastoor-knutselaar betrapt kerkdieven (Van onze Brusselse correspondent) Een vernuftige pastoor heeft er voor gezorgd, dat een offerbloklich- tend echtpaar in verzekerde bewa king kon worden genomen. Hij had daartoe de offerblokken van zijn kerk verbonden met de elektrische mechaniek van de beiaard. Toen de ze laatste op een ongewoon ogen blik ging spelen, had hij niets an ders te doen dan de politie op te bellen. Deze kon het echtpaar op heterdaad betrappen! Het dacht na melijk, dat de beiaard normaal aan het bengelen was en het vond het lawaai zelfs wel prettig, want het overstemde dat van breekijzer en metaalboor. De gebeurtenis heeft zich afge speeld in het Belgische plaatsje Blaugies, dat ligt aan de Frans-Bel gische grens tussen Valenciennes en Bergen in Henegouwen. Reeds gerui me tijd waren in de streek kerkdie ven bezig en de pastoors van de me rendeels kleine gemeenten waren de wanhoop nabij. Temeer, waar de politie geen spoor van de dieven kon ontdekken, zelfs niet na twaalf vrij wel identieke offerbloklichtingen. De pastoor van Blaugies, in zijn vrije tijd een knutselaar, bedacht echter een alarmsysteem, dat, zoals gemeld, feilloos heeft gewerkt. Het echtpaar, een 35-jarige man en zijn 22-jarige echtgenote, heeft bekend alle twaalf en nog enige andere diefstallen op zijn geweten te hebben. De pastoor krijgt bezoek van bijna al zijn col lega's uit de omtrek, met het verzoek ook hun beiaard of torenuurwerk aan te sluiten op de offerblokken van hun kerk! bouwbehoeften. Er moet meer planma tigheid komen in het bouwbeleid, een planmatigheid op lange termijn. Sprekende over de klachten over de kwaliteit der woningen, zei de heer Brandsma dat uitzonderingen daargela ten de bouwarbeiders hier geen schuld dragen. Voor zover dit wel zo mocht zijn, deed hij een beroep op hun vak- manstrots, die zich niet verdraagt met het afleveren van minderwaardig werk. „Het moet onze eer zijn het werk goed af te leveren, opdat de gebruiker meestal een mede-arbeider daarvan het volle profijt geniet". Spreker dacht aan de mogelijkheid ook in ons land te komen tot een kwaliteitsgarantie voor de te bouwen woningen. Engelse fregatten voor Portugal (Van onze Londense correspondent) Engeland heeft twee oorlogsfregatten aan Portugal verkocht. De schepen zul len voor aflevering worden gemoderni seerd en zijn bestemd om Portugal in staat te stellen aan zijn verplichtingen tegenover de NAVO te voldoen. George Brown, de oppositie-woordvoerder voor Defensie, heeft op dit besluit scherpe kritiek uitgeoefend, omdat de Britse re gering thans alles schijnt te doen om Portugal te steunen. Van de zijde van de Britse admiraliteit wordt hieromtrent opgemerkt, dat de twee fregatten twee Britse jagers welke dertig jaar geleden aan Portugal werden verkocht, zullen vervangen. Een conservatief Lagerhuis lid zei. dat de Britse betrekkingen met Portugal als NAVO-bondgenoot niet mogen worden verward met de goedkeu ring of afkeuring van Portugals bin nenlandse of koloniale politiek. De bevelhebber van het Kongolese le ger, generaal Moboetoe, heeft zaterdag gezegd, dat een eenheid van de V.N. betrokken is geweest by een komplot om Moboetoe en zijn medewerkers te ontvoeren. Volgens Moboetoe wilde de eenheid een „paramilitaire eenheid buiten het Kongolese leger" opleiden. Deze zou ge bruikt moeten worden in verband met de samenzwering, waarvan Moboetoe vrijdag heeft gewaagd. Dit komplot was beraamd door een „nietgenoemde" bui tenlandse ambassade. Na Moboeteos bekendmaking van vrijdag zijn 40 Kongolesemilitairen ge arresteerd en zaterdag 20 burgers. De hoofdvertegenwoordiger van de VN in Kongo, dr. Linner, heeft gezegd, dat hij een onderzoek zal laten instellen in verband met de beschuldigingen van Moboetoe. Een afdeling politie van de Verenigde Naties, bestaande uit honderd Nigeria- nen, is zaterdag in de Kongolese ha venstad Matadi aangekomen om het vervoer van personen en goederen van de Verenigde Naties te beveiligen. De honderd politiemannen waren vergezeld van een seinafdeling van ongewapende burgers. Zoals bekend, hebben Kongole se strijdkrachten in maart van dit jaar een afdeling Soedaneese militairen en Canadese seiners ontwapend en naar Leopoldstad gezonden. Montgomery over de NAVO in 1965 Veldmaarschalk Montgomery, gewezen plaatsvervangend NAVO-opperbevelheb- ber, schrijft in de "Sunday Times" dat alle strijdkrachten-in Europa tegen het einde van 1965 op hun eigen nationaal grondgebied dienen te worden terugge trokken. De NAVO-landen op het vaste land van Europa zouden hun eigen ver dediging moeten organiseren. De over zeese leden Amerika, Canada en En geland zouden door middel van bases buiten het vasteland .Jbinnen enkele uren" te hulp moeten kunnen komen in geval van nood. Op het vasteland zouden geen kernwapens van daarbuiten aan wezig moeten zijn. Montgomery schrijft verder, dat Oost- Duitsland er nu eenmaal is en hij noemt het onlogisch dat de NAVO-landen het bestaan van dit land niet erkennen. (Von onze Haagse correspondent) Voor de eerste prijs in de sporttoto van gisteren hebben zich tot nu toe zes deelnemers met 14 punten gemeld. De prijs bedraagt 54.735 gulden. Voor de tweede prijs, even groot als de eerste, zolang er zich geen deelnemer met het maximum aantal punten meldt, komen 10 deelnemers met 13 punten in aan merking. In totaal werd deze week 364.872 gulden ingezet. Houten kerk uit 10e eeuw blootgelegd (Van onze correspondent) Te Sint Michielsgestel heeft de Rijks dienst voor Oudheidkundig bodemonder zoek te Amersfoort overblijfselen van een houten kerk uit de 10de eeuw bloot gelegd. Deze overblijfselen bevonden zich onder een tufstenen fundering van een Romaanse kerk uit de 11de eeuw die men ook nu pas heeft gevonden. Beide christelijke kerkgebouwen waren oost west georiënteerd en zijn gevonden aan de voet van een gotische toren die in 1929 werd afgebroken. Ongeveer in het hart van de vroegere Romaanse kerk (vermoedelijk 13de eeuw) werd een bak stenen sarcofaag ontdekt. De directeur van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek dr. P. Glazema, die persoonlijk de wetenschappelijke leiding van deze opgravingen in handen heeft, meent dat het tufsteen uit de fundering secundair gebruikt is. Op het terrein zijn ook nog enige graven gevonden die on derzocht zullen worden. Nederlands monument in Djakarta or/gehaald Op last van de Indonesische regering is in Djakarta op ceremoniële wijze een bronzen gedenkteken van 900 kilo, dat herinnerde aan de strijd van de Neder landers in Atjeh op Noord-Sumatra, omvergehaald. Honderden vrijwilligers uit leger en bevolking hielpen mee om het monument, een triomferende vrou wenfiguur om te halen. Het gedenkteken maakte deel uit van een nu verwoste Nederlandse vesting in het centrum van Djakarta, gop deze plaats zal een nationale moskee worden gebouwd. SPORTSPLINTERS In de landenontmoeting België- Frankrijk waterpolo, die zondag in Gent werd gespeeld, zegevierde België zowel bij de senioren als de junioren. De Belgische heren wonnen met 5-1, de junioren met 7-1. Voor groep 5 van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal 1962 is zondag in Moskou de ontmoeting Rusland-Turkije gespeeld. De Russen wonnen de wedstrijd met 1-0 Het doel punt werd in de eerste helft door rechts half Valeri Voronine gescoord. Er wa ren 100.000 toeschouwers, o.w. premier Nikit-a Chroesjtsjow. Boudewijn Heidenrijk (Amster dam), Kasper Kardolus (Den Haag) en Hans Haenen (Rotterdam) zullen Ne derland vertegenwoordigen op de inter nationale sabelwedstrijd, die zondag a.s in Saarbrucken wordt gehouden. Jkvr. A. H. E. M. van Riemsdijk (Eindhovensche G.C.) heeft zondag het Benelux dames-golfkampioenschap be haald. In de finale van het toernooi, dat op de golflinks van de Hilversum- sche Golfclub werd gehouden, versloeg zij mevr. J. P. Eschauzier (Rosendael- sche G.C.) met 4 en 2 na 36 holes. Het Nederlandse heren-handbal elftal heeft zaterdag te Liestal een ne derlaag met, 16-9 geleden tegen de na tionale Zwitserse ploeg. Bij de rust had den de Zwitsers reeds een voorsprong van 9-5. De Europese Boks Unie heeft op haar tweedaagse congres te Madrid de Nederlander Harko Kokmeijer en de Schot John „Cowboy" McCormack kan didaat gesteld voor een gevecht om het Europese kampioenschap in het mid dengewicht. De titel in deze gewichts klasse is vacant, sinds de EBU deze aan de Duitser Gustav Scholtz heeft ontnomen. De Nederlandse eredivisieclub GVAV heeft zondag tijdens de trip door Rusland te Kharkov met 4-1 verloren van Kharkov. Bij de rust hadden de Groningers reeds een 3-0 achterstand. Ook Gerry Hitchens naar Italië Aston Villa en het Milanese Interna- zionale hebben overeenstemming bereikt over de transfer van midvoor Gerry Hitchens naar de Italiaanse club. Hitchens is reeds naar Milaan ver trokken. Quick Boys-jeugd deelde met DFC: 2—2 Voor de interregionale jeugdcompetitie speelde Quick Boys zaterdag tegen DFC. Aanvankelijk zag het er niet hoopvol uit voor de toekomst van Quick Boys. Want hoewel er ook nu weer winst in zat voor de Katwijkers, konden zij door de scherp opgestelde buitenspelval niet hun gewone spel ontplooien. Zo kon het gebeuren dat Quick Boys zelfs met 20 achter kwam te staan. Maar na de rust ging het gelukkig wat beter, hoewel het tot kort voor het einde duurde voor dat de gelijkmaker tot staod kwam. Er resten nu nog twee wedstrijden, n.l. tegen Leonidas, dat al uitgescha keld is, en tegen Alblasserdam, welke laatste wedstrijd beslist gewonnen moet worden om tot de eerste drie te gaan behoren, die dan promoveren. Noordwijksche Golfclub Het herenteam van de Noordwijksche Golfclub speelde gisteren voor de soratchcompetiitie een uitwedstrijd te gen Amsterdam. De Noordwijkers ver loren met 72. CRICKET Ajax L I wint van Antwerp CC Tengevolge van de gestadige regenval in de ochtenduren kon de wedstrijd tus sen Ajax (L) en Antwerp C.C. eerst in de middaguren beginnen. Ajax won de toss en trok eerst naar de wickets ten einde gebruik te maken van het gladde veld, dat vanzelfsprekend aan de fiel- dingprestaties de hoogste eisen zou stel len. Het openingspaar De JonghEndlich speelde zich langzaam in, blijk gevend de Engelse aanval wel te kunnen weer staan. Endlich ging op 27 l.b.w. met een persoonlijke score van 16. G. Spiering hield stand tot 43, toen hij met 13 runs achter zijn naam gecleaned werd. Via 67 voor 3 ging De Jongh uit op 73 (persoon lijke score 26), waarna Von Oven en Bouman het publiek nog goed cricket lieten zien. Bouman (24) werd op 124 gevangen en direct daarna bowlde cap- tein Bridges Von Oven, nadat deze top scorer was geworden met 27 runs. De „staart" kwispelde nog even, maar voor 138 runs hadden alle Ajaxieden een beurt gehad. Nog voor de thee kreeg De Jongh Churcher gevangen achter het wicket en na de thee vielen zowel captein Bridges als Mackay als slachtoffer van Spiering, die naderhand 7 voor 22 bleek te bowlen. De Leidse aanval was goed op dreef en de resterende wickets wer den tussen Hagenaar en Veldhuizen broederlijk gedeeld. De Jongh 1 voor 8, Velthuizen 1 voor 8 en Hagenaar 1 voor 11. Totaal Antwerp C.C. 66. Ajax won derhalve met 72 runs. Het zaterdagmiddagelftal van Ajax (L) speelde tegen Quick in Den Haag en behaalde eveneens een overwinning. In deze wedstrijd was F. Bom topscorer met 42 runs, daarna volgden H. Broek stra 28, K. van Amerom 22, P. Hagenaar 16, P. van Amerom 12 en W. van Roy en 11. Ajax 144 voor 9 gesloten. Quick all out 121. P. Hagenaar 4 voor 41, P. van Amerom 4 voor 48 en F. Bom 2 voor 7. Ajax won derhalve met 23 runs. A.s. zaterdag om 2 uur op het Ajax- terrein LeidenFlamingo's; de opstel lingen worden nog nader bekendge maakt. A.s. zondag om 11 uur, eveneens op het Ajax-terrein Ajax (L) IConcordia uit Delft. DUIVENSPORT Wedvlucht vanaf Orleans Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Afstand ong. 500 km, gelost te 10 uur met z.w. wind. Leidse Postduiven Club. In concours 188 vogels; le duif te 16.06.57 uur. 1. J. Warmond; 2. D. v. d. Nieuwendijk; 3-6 H. Fasel; 4. W. Teske; 5 M. de Lange; 7. J. Filippo; 8. J. Koster; 9. H. Koorme; 10 J. v. Alphen. De Vriendenclub. In concours 173 vo gels; le duif te 16.08.01 uur. 1 W. Mark; 2-3-9 H. Mooten; 4-10 C. P.; Gasman; 5 Th. den Hoed; 6. R. Pet; 7. W. Vijl- brief; 8 J. Beekman. De Rijnklievers. In concours 206 vo gels; le duif te 16.08.45 uur. 1-5 J. Was- senburg; 2 Gebr. Kok; 3 H. B. Bonneur; 4 A. Dübbelaar; 6 Chr. v. d. Pluym; 7 J. Brantenaar; 8. J. v. Alphen; 9 A. v. d. Dop; 10 W. Hoogervorst. De Bonte Duif: In concours 70 vogels le duif te 16.09.43 uur. 1-5-8 N. Ouds hoorn; 2-3-4-7 Bink-v.d. IJssel; 6 M. J. Noordervliet; 9 Jac. Krekelaar; 10 P. J. Fasel. P.V. „De Blauwkras". Wedvlucht van af Tergnier. Gelost om 5.50 uur. Aan komst eerste vogel 9.19.30 uur. Uitslag: W. v. d. Wel 1-7-10; H. Moenen 2-9; G. Grebel 3-6-8; H. Flippo 4; K. v. d. Steen 5. LCCVCC II RUIME LEIDSE OVERWINNING Door de slechte weersomstandigheden kon pas om 2 uur 's middags begonnen worden. VCC. dat de toss gewonnen had, pre fereerde te gaan batten, hetgeen de Voorburgers niet erg naar den vleze ging. Het bowlen van LCC was namelijk zo accuraat, dat de gasten zich weinig konden permitteren en voor slechts 48 runs aan de kant zaten. N. den Hoed (113) verdiende beter, maar kreeg bijna de kans niet, omdat W. Crama 49 en H. Laman 415 snel door de verdediging van VCC, braken. Speciale vermelding verdient J. v. d. Heemst voor zyn uitstekend wicketkee- pen en R. van Benten, die op wonder baarlijke wijze een onmogelijke bal nog vasthield. Het ging LCC echter ook niet direct voor de wind, want N. den Hoed werd voor 10 runs gevangen en A. v. d. Na gel moest voor 2 runs het veld ruimen. H. Laman bleek echter een goede dag te hebben, want rustig battend en al leen de slechte ballen afstraffend, voerde hij de score op. Toen W. Crama hem op uitstekende wijze ging assisteren, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Bij een stand van 75 voor 4 wickets besloten beide captains de wedstrijd als geëindigd te beschou wen. W. Crama had 17 waardevolle runs, Henk Laman 36 not out. Cricket-uitslagen le klasse A: HCC 1ACC; draw (HCC 165 voor 9, gesl. ACC 138 voor 4, tijd) HBSRood en Wit; gew. door HBS met één wicket (R.W. 113, HBS 114 voor 9); Quick H—HCC 2; gew. door HCC met 85 runs (HCC 2 170 voor 5 gesl., Quick 85) Hermes DVSVOC: afgelast wegens regen. le klasse B: HaarlemVRA: gew. door VRA met 17 runs (VRA 135, Haarlem 118)R. W. 2P.W.: gew. door R.W. met 2 wickets (P.W. 93, R.W. 94woor 8). 2de klasse C: Ajax LAntwerpen CC: gew. door Ajax met 72 runs (Ajax 138, ACC 66)15 ABODConcordia; gew. door Concordia met 70 runs (Concordia 130, Abod 60); CCGKrekels niet ge speeld; HTCCHRCC: niet gespeeld. 3de klasse C: LCCVCC 2: gew. door LCC met 27 runs en 6 wickets (VCC 48, LCC 75 voor 4 gesloten). LeidenHaarlem juniores PRACHTIGE PROPAGANDA Begunstigd door fraai cricketweer werd zaterdag jl. op het terrein van Ajax (L) ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Leidse Sportstichting een demorustratiewedstrijd gehouden tus sen de jeugdcricketteams van Leiden en Haarlem. Tijdens de wedstrijd werd waar nodig ten gerieve van het publiek toelichting gegeven door middel van een geluidsinstallatie, waardoor in het bijzonder degenen, die voor het eerst een cricketwedstrijd zagen, wegwijs wer den gemaakt in de talrijke spelregels, terwijl ook zij die al eerder met deze tak van sport waren geconfronteerd, on getwijfeld hun kennis daardoor hebben kunnen opfrissen. De Leidse captain won de toss en stuurde de Haarlemmers het eerst naair de wickets. De Ajax stockbowlers De Goeyde Jongh open den de aanval, waarna dadelijk bleek, dat laatstgenoemde beter op dreef was dan zijn collega aan de andere kant, die nog al eens voor vier werd geslagen. De Jongh had snel 3 wickets te pakken en toen ook F. Hagenaar in de aanval werd betrokken, ging het vooral door de uitstekende vangen van de L.C.C.-ers Laman en Koren, steeds beter. Om even over half vier hadden alle batsmen van Haarlem een beurt gehad voor 66 runs. H. de Jongh had de beste bowlingcijfers (5 voor 18), F. Hagenaar 2 voor 17 en H. de Goey (die veel beter werd, toen hij met wind mee kon bowlen) 2 voor 25. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Leiden een grote overwinning zou behalen. H. Steinmetz en F. Hagenaar waren betrekkelijk snel verdwenen, maar H. de Goey liet zien, dat hij bat ten kan. In snel tempo scoorde hij 51 runs, waarvan 2x6 en 5x4. Voor het verlies van 3 wickets werd het totaal van Haarlem overschreden. Men ging nog door, teneinde allen van de prach tige sport te laten genieten. Op 123 wa ren de Leidenaren all out. P. Koole 13, A. Raaff 10 en H. Laman 10 bereikten eveneens de dubbele cijfers. Het was een prachtige middag, die aan het doel stellig heeft beantwoord. Ook nu weer na barrage BoiidewijiiHeiclenrijk sabelkampioen De geschiedenis herhaalde zich. Evenals verleden jaar moest ook dit maal in de strijd om het Neder lands kampioenschap sabel een barrage de beslissing brengen en ook nu traden daarin de Hagenaar Kasper Kardolus en de Amster dammer Boudewijn Heidenrijk te gen elkaar aan. Er was evenwel 'n klein verschil. Was in 1960 de be slissende strijd een persoonlijk duel tussen Heidenrijk en Kardolus, te Vlaardingen moesten zij gisteren in de barrage ook rekening hou den met de Rotterdammer Hans Haenen, die in de finale eveneens vier partijen had gewonnen. Het maakte nauwelijks enig verschil. Haenen, die de finale een verrassend begin had gegeven door Kardolus na een enerverende strijd met 54 te ver slaan, slaagde er niet in dit kunststukje te herhalen en verloor met 5—3. Daar na traden Heidenrijk en Kardolus tegen elkaar aan, waarbij het voor iedereen vaststond, dat de winnaar enkele mi nuten later kampioen van Nederland zou zijn. De sterk schermende Heiden rijk gaf zijn tegenstander, die de laatste weken in zeer goede vorm verkeerde en algemeen als favoriet gold, geen schijn van kans. Met aan duidelijkheid niets te wensen overlatende cijfers (51) werd Kardolus verslagen, waarmee de Amsterdammer de weg naar de prolon gatie van zijn titel had geëffend. Toen Heidenrijk even later Haenen met 5—3 had teruggewezen, was hy voor de twee de maal in successie kampioen. De uitslag van de finale luidt: 1. B. Heidem-ijk (Amsterdam), 4 ge wonnen partijen (na barrage); 2. K. Kardolus (Den Haag), 4 gewonnen par tijen (na barrage)3. H. Haenen (Rot terdam) 4 gewonnen partijen (na bar rage); 4. H. Los (KOS), 2 gewonnen partijen; 5. J. Kuypers (Voorburg) 1 gewonnen partij; 6. J. Makk (Utrecht) 0 gewonnen partijen. Jaarvergadering LDWS Onder vrij grote belangstelling hield LDWS haar jaarlijkse algemene verga dering die een uitermate vlot en pret tig verloop had. Het optimistisch gestemde openings woord van de populaire voorzitter K. Huner werd enthousiast ontvangen. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek duidelijk dat er een uitstekende geest in de vereniging heerst en dank zij een uiterst zuinig beheer de finantieele positie zeer sterk is. De aftredende bestuursleden K. Hu ner, I. Keyzer en G. de Lange werden bij acclamatie herkozen. In de elftalcommissie kregen zitting de heren H. Schreuder, K. Huner, Jac. Schreuder, I. Keyzer, N. Houweling en N. Pet, terwijl de kascontrolecommissie zal bestaan uit de heren D. Leune, A. Schreuder en M. v. d. Born jr. Tenslotte werd een commissie be noemd die de feestelijkheden ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan in 1962 zal voorbereiden. SLEUTELTJES GEVRAAGD B Gevraagd door bejaarde dame, een gem. kamer met medegebruik van keuken, per september of eerder. Brieven bur. van dit blad no. 6476 k. H Gevraagd chauffeur en b(|- ryder door C. Buts autodien sten, Llsse. tel. 3435. BNet winkelmeisje gevraagd, eftljd plm. 16 Jaar. In groen te- en iruitbedrljf. Moet goed kunnende rekenen. Leidse Frultcentrale, Hogewoerd 43. (Tot 6 uur). Na 8 uur: Rijn kade 1 A. ?Wie helpt a.s. echtpaar aan kamers en keuken of kook gelegenheid. Vrouw ls genegen enig huishoudelijk werk te verrichten. Brieven bur. van dit blad no. 6590 k. Student, zoekt rustige ka nver te Lelden. M. Loosjes, Kasteelweg 1, Doorwerth. (Gld.) Tel. 08307 - 2387. Gevraagd In klein gezin een nette werkster vóór enige mor gens per week. MevT. Hagens, v. Oldenbarneveltstr. 30, Lel den. B Nette werkster gevraagd voor 1 ochtend per week. Mevr. Slijper. Gerrlt Kasteln- straat 59. B Gevraagd flinke zelfst. hulp voor 2 ochtenden per week. Aanm. mevr. Klsman. De Slt- terlaan 78, Lelden. B Vlaggestok en'of vlag te koop gevraagd. Tel. 30015, B Te koop gevraagd een grote kindertrapauto. Aanbiedingen tel, 32227, Lelden. B I-uit en weefgetouwtje, eventueel met accessoires, ter overname gevraagd. R. van Mullem, Fred, van Eedenlaan no. 29. B Typiste vraagt thuiswerk. In het bezit van schrijfma chine. Brieven bur. van dit blad onder no. 6671 k. EJ Heer, b. b. li.h.., zoekt zo spoedig mogelijk zit-slaapka- mer, zondier pension, op goe de stand. Brieven met prijsop gave bur. van dit blad onder no. 17265 k. B Gevraagd voor langere tijd, bergruimte voor enig bagage, bij particulier. Brieven bur. van dit blad: no. 6673 k. B Voor direct gevraagd een kamerwerkmeisje of vrouw. Goed loon. Pension ,,'t Zonne dak". Mevr. Heynes Römmert, Huls ter Duinstraat 42, Noordwljk. Tel. 3320. B Tot 1 augustus een Jong meisje of werkster voor enige hele of halve dagen per week Mevr. Böttcher, Rapenburg 94 S Garage of pakhuis te huur te koop gevraagd. Geschikt voor 1 of 2 pers.wagens. Cen trum stad, telef. na 8 uur 20607 of brieven bur. van dit blad onder no. 17257 k. AANGEBODEN B Berini, Batavus, Rap, Solex, Puch, Magneet, D.K.w., Mo- narscoot. Gazelle, Locomotief. Union bromfietsen uit voor raad leverbaar. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Korevaar- sfcraat 6. B WI) betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's. stofzuigers, pickups, gram ,mo torenelektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. fj Alle denkbare service, utorljschool „Asard", Lhster- etraat 16, Lelden. Tel. 33109. B Gratis proefles In onze nieu we Opel. Snelle, du6 voordelige oplelaing bij erkende rijschool Frans Goddijn, Madoerastraat 29 of Garenmarkt 5, Lelden. Telef. 34430. Desgewenst wordt U van huls gehaald. B Uw televisie of radio de fect? Eurolectra repareert per fect. Snelle service aan huls. Tel. 01717 - 2196. Na 18 uur 3610. Koop of huur. Vraagt ook Inlichtingen over de fantasti sche Zanussl tropic koelkast, bij Eurolectra. Voor Voorscho ten, Lelden, Katwijk, Noord- wijk en omstreken. Tel. 01717 - 2196. ('s Avonds 3610). B Koop of huurkoop. Euro- lectra's naam waarborgt voor 100% televisie en bovendien, U bent goedkoper uit. Vraagt eens Inlichtingen. Voorschoten Lelden, Katwijk, Noordwijk en omstreken. Tel. 01717 - 2196. ('s Avonds 3610). RGuruge te huur, eerste deel >erhaavelaa-n, tegen 1 juli. Br. bur. v. d. blad no. 6656 k. B Aangeb. eiken toogledikant met spiraal en 3-dellg bedstel, zo goed als nieuw. Tevens een sterke kist voor alle doelein den geschikt. Prijs nader over een te komen. Haven 28 a. Lel den. B Aangeboden meisjesfiets. Prijs f 20. v. Driest, Marelaan 39, Oegstgeest. B Vergrote B.M., mahonie, ge- klassiflceerd. Dek hechthout. Verzekerd. Geh. compleet, o.a. pagaai, plkh&ak, bui6kap, an ker. dekzeil enz. enz, Bevr. A. G. Mulder, Marlslaan 3, bij Schuttersveld1, Lelden. 2 x bellen. Aangeboden gem. kamer, oh. de Wlttstraat 13. B Austin A 40 Somerset 1954, L z. g. at. Wegens aanschaf grotere wagen. Eventueel in ruil met V.W.-bus. Na 8 uur. v. Rlebeeckihof 36, Leiden. B Aquarium, 2 mtr. x 30 cm. x 20 cm. Prachtig met plan ten. De planten (orèpe de corln) en bak ook afzonder lijk te koop. Na 6 uur. P. J. Blokstraat 23. S| Mooie motorboot met Krom- out diesel, in goede staat, met of zonder kajuit, kajuit lengte 11 mt., breedte 3 mtr. Zoeterwoud&eweg 23. tel. 21830 B U gaat met vakantie en wU herstellen Uw matrassen. 1- pere. overtrekken f 19.75, 2- pers. 3-dig. f34.75. In één dag gereed. Brleers beddenmakerij; Hooigracht 4 A. Tel. 31459. a Aangeboden oen zo goed s nieuwe v. Delft kinderwa gen, ultneembaar Koningstraat 40. Leiderdorp. B Opel '51, goede vakantie auto. Benz. 1 12 f 500. Vaste prijs. Tel. Voorschoten 3110. Aangeboden Opel Olympia 2. Te zien: Papelaari 170, Voorschoten. B Te koop prachtige Schotse Herdershonden, (Collies), 7 we ken oud, kerngezond, zwart wit. raszuiver. Geen stamboom Prijs f 80.Mevr. G. Fransen, Leidsevaart 18, Noordwijker- hou't (Station)Tel. 02533 - 561. B Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeclliastraat 49 hoek Lijs- bethsteeg. Telefoon 26574. Wij halen ook af. B Te koop aangeboden brom fiets Berlnl M21. Te bevragen 's avonds na 8 uur. Prinses Wilhelmlnastraat 15, Leiden. B Te koop aangeb. zeilboot, kl. B.M., zeilklaar. Zo goed als nieuwe zeilen en dekzeil, Lelielaan 51, Oegstgeest. Tel. 25045. B Te koop, wegens aanschaf auto. een in prima staat zijn de motor. Jawa Junior. Raadh.- laan 15, Voorschoten. Bl'uch bromfiets, kleur groen i heel goed'e staat, f 270. Haarlemmerstraat 291, Lelden. Tel. 26190. B Wegens vertrek aangeboden Renault Dauphlne '57, met schuifdak, ln goede conditie. A.N.W.B.-rapport aanwezig. Spoed! Te bevragen: Knaap, De Grent 28, Noordwljk a. Zee tel. 01719 - 2844. B Aangeboden Berlnl M 21, In staat van nieuw, 8 maan den oud. T.e.a.b. Ook gene gen Solex of sportflets in te rullen. 2e Gortestraat 64. B Gloednieuwe kofferschrijf- machine in luxe moderne le ren tas, ritssluiting, ('t aller nieuwste) spotprijs (moet weg) Nieuwe platenwlsselaar, lang speelplaten enz. Spoed. Keizer straat 34. B Aangeboden een Solex, ln zeer goede staat. Middelweg no. 25. B Ardle, 350 cc., bouwjaar 1956. ln goede staat. Slechts f 600.Roemer Vlsscherstraat 16. Na 18 uur. B Weekeindboot te koop, ook geschikt als woonboot. Tussen 19.3020.30 uur. Te bevragen woonschip ,,'t wykenest", Noordwijkerweg, ligplaats 3e van links. Katwijk a/d. Rijn. B Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, eenpers vanaf f 19,50 .tweepers. f26.50. Smit s bedden-tapljtenmagazljn. Mare 98. Vrouwensteeg 9. tel. 23913 B Gulf sineerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam straat 6. B Leert D.A.F .ryden. Een voudiger, goedkoper. Inlich tingen bij Gebr. van Ulden, D A.F.-dealer, Verdamstraat 6. Tel. 23041. B Alle mnMronderdclen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Typen. Aanvang dageiyks. Scholieren spec, tarief. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65, tel. 26558. B Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. reparatie-inrichting, telef. 30534. B „W'lenese" ladders, trappen, steigers voor timmerlieden, aannemers, loodgieters, schil ders. Fabrieksprijzen. Hout board .triplex .hangkasten, leg kasten, keukenkasten. Komt vrijblijvend eens kbVen en prijs vragen. „De Houthal", Hoge woerd 99. tel. 22536. B Schoorsteenveger sinds 1875. Onze ervaring is Uw waar borg. Jac. Stouten, Schelpen kade 23. tel. 21751. B Nieuwe auto's zonderchauf- ur. Volkswagen Chevrolet, Opel, Consul, v W.-busjes, be stelwagens Blonk's automo biel bedrijf. Nleuwstraat 3341 Tel 30600 B Heeft u timmer- of met selwerk? Ook alle reparaties. Vraagt prijsPrins Frederlk- straat 4. Tel. 31218. B Recordtyd tot rijbewijs met Opels Rekord en D.A.F. 1961. Vraag proefles. Rijschool Jan v. Galen, De Mey v. Streef- kerkstr. 48. Tel. 26264. B Kredieten t/m. f3000.(v. ledereen en zonder borg) voor aankoop meubelen en woning textiel direct van fabriek. Enor me keuze en besparing, uiterst soepele betalingsregeling en strikte geheimhouding. Vraagt vrybiyvend inlichtingen: Post bus 538, Den Haag. B Kwak's VerUeerslnstltuut o. 1. v. oud-examinator. Er kende V.W.-rljscho, Rijdt met V.W.'s 1961, open dak. Iedere woensdag theorieles 8 u nam. Zoeterw. Singel 104, Tel. 22803. B Alles voor de baby. Baby sets, watten, gaasjes," alcohol, boorwater, babykruiken, bed- zell, veiligheidsspelden, navel- bandjes, babyzeep. Drogisterij Boerhaave, Haarlemmerstr. 68, Leiden. B Aangeboden Ford Consul '53'54, in prima staat van onderhoud f1175. Tel 115660. Anker, Repelaarstr. 78, Den Haag. B HU loopt weer puik, met onderdelen van Struik. Dus voor al Uw motor-, scooter- en bromfiets-onderdelen naar het vanouds bekende adres: T. Struik. Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. B Z'g-zaR naaimachines vanaf f 350.(met 3 jaar garantie en Eratis les aan huls). P. J. v. teyn, Nieuwe Rijn 46 B, Lel den. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Nieuwste modellen 1961, o.a. Taunus 17 M, Opel Rekord, Volkswagens, Anglia, Consul, Volkswagenbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dljk 34 a. Tel. 22300 - 32735. Overhemdenreparatie, mo- erne boorden met stevige voering. Herenmode Warnecke. Haarlemmerstraat 158, Lelden. Tel. 33983. R Aangeb. Slinca Aronde 1953, zeer goede staat .Eerste eigenaar. Schenkelweg 48, Zoe- terwoude. S| Ook U kunt in liet bezit omen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds vanaf f 5 - per week. Komt U eens praten bij: P. J. v. Steyn, Nieuwe Rijn 46 B. S't Huren van automobielen een vertrouwenszaak. Tlp- Top heeft Mercedes. Consul Taunus. V.W.. V.W.-busje en 2 C.V., Opel Kapitan. Opel Re kord. St.-Aagtenstraat 14, Lei den. Telef. 25709. B Autoverzorging. Verzorg Uw avito ook aan de onderkant! Laat hem tecty'.eren. Het kost minder dan U denkt bii Stlp- donk, Rijndijk 114. (Tussen Vink en H. Schouw). Maak een afspraak. Telef. Lelden 31713. 62 Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" Jacobazaal) H| Rijbewijs? Bondsrijschool endriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphlne 1961. Maresingel 37, tel. 33623. H Zomerhuisje te huur te Noordiwij'kerhout, 4 slaapplaat sen. Dicht bij zee, bos en duin. Van 24/6 t/m. 22/7. Br. bur. v. d. blad no. 6571 k. S Aangeboden per I juli in egstgeest, gestoffeerde zit- slaapkamer. vaste wastafel, k. en warm str. water, veel berg ruimte en stookgelegenheld. Gezellig uitzicht. Brieven bur. van dit blad no. 6584 k. B I- g. st. huiskamerameu- blement, bestaande utt 4 stoe len, 2 fauteuils, tafel en dres soir. Tevens thee wagen. Na 19 uur. Goejestraat 35, Leiden. B Elektrische jazz-slaggltaar te koop f 60. Zo goed als nieuw. Te bevragen: A Lee mans, Levendaal 122, Leiden. B Te koop woonschuitje, bev. keuken, kamer en slaapk. Ligpl. aanw. Prijs f 725. Te bevr. woonark „Jolanda", Haarl.trekvaart t/o. no. 3. BS Z.g.a.n. mod. kinderwagen, Eng. model, koper-chroom uit voering. Kleur wit. Nieuwe Rijn. 104, Lelden. B Te koop aangeb. een Boxer met stamboom (teef), 2 Jaar oud. Te bevr.: Mar. Poststraat 97. Valkenburg Z.-H. B Te koop, wegens omstan digheden, Jawa twin, 350 ec„ ln staat van nieuw. Te bevra gen na 8 uur. Nieuwe Rijn 96, Leiden B Gratis af te halen: 3 schattige hondjes, blaffend om Bonzo. Voorweg 4 a, Nwe. We tering. B Zwart/wit katertje, gewend aan Fellx, wenst woonruimte, v. Speykstraat 20, Leiden. B Opel Rekord 1960 met radio en kachel te koop. Calex Autobedrijf N.V., Lelden. Kort Galgewater 1416, tel. 33355. B Wit poesje en half wit cypers. Goed tehuis voor ge zocht. 10 weken oud. W. de Zwijgerlaan 33, L'dorp. Telef. 21319. DIVERSEN B Postzegelverzamelaars. Ont vangt U reeds ons maandbe- rioht met vele aanbiedingen, zoals nieuwtjes, verzamelingen restanten, pakketten, kilo waai enz. Op aanvraag gratis toe zending. Van Leeuwen's post- zegelhandel, Lokhorststraat. (Pieterskerkgracht) H Wedn., 55 jaar, met woning, vast. werk, zou gaarne in ken nis komen met nette wed. of alleenstaande vrouw. Ongeveer dezelfde leeftijd. Brieven bur. van dit blad no. 6623 k. B Net meisje vraagt nette vriendin, om gezellig mee om te gaan, leeftijd 1819 Jaar. Br. bur. v. d. blad no. 6630 k. Instuifclub Leger des Hells, ongenskamp van 22 tot 29 juli te Lunteren. Prijs f 25.00, alles Inbegrepen. Gelegenheid tot Inschrijving tot en met woensdag bij H. de Water, Herengracht 126, Leiden. SDame (werk. st.) met wo- ng, zoekt sportieve vriend of vriendin, leeftijd tot 55 j., om gezellig mee om te gaan. Al leen serieuze brieven bur. van dit blad no. 6680 k. B Wonlngrull. Benedenhuis, omgeving Herenstraat, 2 gr. k„ k. en tuin. ruilen voor du plex bovenw. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6680 k. B Vakantlewonlngrull. Gezin, 3 personen (zoon 14 jbiedt aan heel huls, 5 slaa'ppl. voor 2 weken, Julile week aug., rand Arnhem bij Rosendaal. Vraagt ruil Katwijk a. Zee of a/d. Rijn ,resp. omgeving. A. K. Schuring, Rosendaalseweg 730, Arnhem. Wonlngrull. Aangeb. heel ulo, bev. 2 kamers, keuken, grote zolder en bergplaats, te Leiden (Kool). Gevraagd gro ter huls met minstens 2 slaap kamers, ln Lelden of directe omgeving. Brieven bur. van dit blad onder no. 17255 k. B Wonlngrull. Anneeb. een gezinswoning ln Gouda. Ge vraagd Idem ln Hazerswoude- dorp. Brieven bur. van dit blad onder no. 6654 k. f Wonlngrull. Aangeb. Den aag. 2 min. van strand, vrij benedenhuis Gevraagd dito woning, ln Lelden. Inlichtin gen; Vrouwensteeg 5, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4