1 Ds. J. N. de Ruiter nam na tien jaar afscheid van hervormd Leiden Zondag intrede te Beekbergen Zwemfestijn van 75-jarig L.Z.C. Veertig jaar bij liet onderwijs Koninklijk zilver voor A. Faas Toelatingsexamen Gymnasium en Leidse Lycea Opgericht 1 maart 1860 Maandag 19 juni 1961 Tweede blad no. 30383 Na tien jaar de Leidse hervormde gemeente als predikant te hebben gediend, in welke periode hij speciaal belast was met het pastorale werk in de zich sterk uitbreidende Kooiwjjk, met als centrum de Bethlehemkerk, heeft ds. J. N. de Ruiter gisteravond in de prachtig bezette Pieterskerk afscheid genomen van de Leidse gemeente. Onder de velen, die dit „afscheid van Leiden" hijwoonden, waren o.m. wethouder J. C. van Schaik als ver tegenwoordiger van het gemeente bestuur, ds. J. P. Honnef uit Leider dorp namens de classis Leiden der N.-H. Kerk, pastoor A. J. Glazema- ker namens de Oecumenische Raad, tal van afgevaardigden van kerke lijke colleges en zusterkerken, alle Leidse hervormde predikanten, een deputatie van de Centrale Herv. Jeugdraad en van de Hervormde gemeente te Beekbergen, in welke gemeente ds. De Ruiter a.s. zondag zijn intrede zal doen, na vooraf be vestigd te zijn door ds. L. J. R. Kal mijn, hervormd predikant te Vaas- sen. In zijn afscheidswoord legde ds. De Ruiter deze avond het cccent op Zocha- ria 2 4 „Snel heen, spreek tot dien jongeling: als een open plaats zal Je ruzalem daar liggen vanwege de me< nigte van mensen en vee daarin". Een tekst, welke deel uitmaakt van het in Zacharia 2 beschreven visioen, dat de profeet kreeg van de man met het meetsnoer en waarin sprake is, dat Jeruzalem dorpsgewijze zal worden her bouwd en dat „God zelf een vurige muur om de stad zal zijn en heerlijkheid bin- nen haar". Uitvoerig schonk spreker aandacht aan dit profetisch woord en het wonen in de stad of op het platteland. Prefereren velen de stad om in te wonen, weer an deren zoeken de rust van het platteland en de gemoedelijke dorpssfeer. In de bijbel, aldus spreker, wordt met zekere reserve over de stad gesproken. Kaïn, de broedermoordenaar, bouwde de eer ste stad en ook Babel werd door hoog moedige mensen gebouwd. Voorts zijn er Sodom en Gomorra, steden met een onheilspellende klank. Er is echter één stad, waaraan heerlijke namen, o.a. die van David en Salomo, verbonden zijn en dat is Jeruzalem, de stad van Israël Op perheer. God was daar present in al Zijn heerlijkheid en genade. Zingen wij niet „Jeruzalem, dat ik bemin. Wij tre den uwe poorten in. Daar staan, o Gods stad, onze voeten"? Vervolgens wees ds. De Ruiter er o.m. op, dat ditzelfde Jeruzalem in Zacha- wijkkerkeraad en -gemeente, met wie hij al die jaren prettig heeft samengewerkt. Aan het einde van deze dienst zong de gemeente haar scheidende herder en leraar Gezang 263 1 en 5 toe, waarna zeer velen in de consistorie afscheid namen van ds. De Ruiter. In een har telijke toespraak deed ds. J. de Wit dit namens de Centrale Kerkeraad en Ge meente. Kerke'ijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen door het breed moderamen van de classis Nijmegen als predikant voor de Vluchtheuvelgemeente te Zetten dr. G. van Leeuwen te Amsterdam, die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Middelburg (vac. I. J. van Houte) (toez.) A. Bongenaar te Groningen, Aange nomen naar Vlaardlngen met bepaalde opdracht (bijzonder kerkewerk) P. van der Vloed te Vlaardlngen wljkgemeente Rehobothkerk)Aangenomen naar Vlaar dlngen met bepaalde opdracht (zieken huis- en bejaardenwerk) W. J. Kolkert te Vlaardlngen (wljkgemeente Nieuwe Kerk). GEREF. KERK Beroepen te Utrecht-West (4e pred pl.) W. H. Melles te Kampen. Goed wandelweer op Jubileumwandeltoclit De Jubileumwandeltocht, die de Leidse Sportstichting zaterdagmiddag met me dewerking van de Wandelkring Leiden ter gelegenheid van haar 25-jarig jubi leum heeft georganiseerd, heeft een suc cesvol verloop gehad. Ruim 400 deel nemers startten vanuit het sportpark Leidse Hout om, begunstigd door goed wandelweer, over afstanden van 10 en 15 km via een prachtige route door Oegst- geest en Warmond hun sportieve wande ling te maken. Onder de 180 individuele wandelaars bevonden zich de Leidse wandelsport veteraan de heer C. W. Oostveen (74 jaar) en de Leidorpse nestor der lange- afstand-tippelaars de heer C. de Ruiter (68 jaar). In groepsverband namen deel de wan delsportverenigingen „Prins Alexander" uit Kapelle aan den IJssel „Op Goede Voet" uit Alphen aan den Rijn; De Wik- jeugdgroep uit Leiden; „De Rippers" uit Rijpwetering; „Zwieten" uit Leiderdorp, „D.S.B." uit Leiden en de Leiderdorpse gymnastiekvereniging „Sparta". Deze groepen werden onderweg beoordeeld door een jury bestaande uit de heren C. A. Latestijn, J. Rooda en J. Wilschut. Uitvallers waren er niet en na afloop waren alle deelnemers (sters.) vol lof over de prima organisatie, die bij de heer C. Verstraaten in goede handen was. Allen ontvingen een speciaal voor deze jubi leum tocht ontworpen medaille, terwijl de deelnemende groepen een herinne- rings-standaard ontvingen. Alvorens de uitslagen bekend te maken, sprak de heer S. G. Jansen, vice-voorzitter van de Sportstichting, een dankwoord tot allen, die aan het welslagen van dit wandel- festijn hun medewerking hadden ver leend, waarna de heer Verstraten met een toepasselijk woord de extra prijzen aan de leiders (sters) van de winnende groepen uitreikte. De uitslagen luidden: afstand 10 km: le prijs (beker) „Prins Alexander" (76 pnt)2e prijs (beker) „Op Goede Voet" (60 pnt)3e prijs (bekertje „De Rippers" (56 pnt). Afstand 15 km: le prijs (beker) „Prins Alexander" (77 pnt)2de prijs (beker) „Op Goede Voet" (73 pnt). HEDENAVOND GEEN CIRCUS Het Circus Williams, dat hedenavond voor zijn vertrek naar Haarlem nog een laatste voorstelling zou geven, heeft hier van om technische redenen moeten af zien. Het Circus heeft zich gedurende zijn vierdaags verblijf in onze stad in een druk bezoek mogen verheugen. Ds. Nde Ruiter ria's dagen van al haar luister en schoonheid was ontdaan. Het volk had zich in ongeloof van God gewend. Er brak echter weer een tijd van herbouw aan, waarbij in het Schriftwoord de man met het meetsnoer op de voorgrond treedt. Deze man een jongeling zocht het echter in eigen kracht, vandaar Zacharia's visioen, waarin de boodschap Gods weerklonk: „Ik zelf zal het doen". Dit was, aldus spreker, het wijde pers pectief, dat aan Zacharia werd getoond. Vervolgens wees ds. De Ruiter erop, dat het op deze aarde, zowel in een stad als in een dorp, nergens goed is zonder de bediening der verzoening. Als het evangelie er niet is, is de stad trooste loos en het dor ptriest. Indien de pre diking er is, betekent dit, dat God met Zijn geest en genade onder het volk wil wonen. Hij houdt de toekomst van Zijn kerk en gemeente in handen. Ook bij mijn vertrek uit Leiden, aldus ds. De Ruiter, is in wezen een gemeente nim mer vacant, omdat God er is en blijft. Onder Zijn hoede gaan wij verder naar een stad, welke Hij zelf bereid heeft. Naar een beter vaderland, naar het He melse Jeruzalem. Nadat Gezang 103 gezongen was, richtte ds. De Ruiter zich tot enkele personen en colleges en tenslotte tot zijn In „Poelmeer" was het zaterdagmiddag zwemfeest. Het 75-jarige LZC organi seerde daar een zwemmiddag met diplomazwemmen, een gekostumeerde water- polowedstrijd, een bezoek van de watergod Neptunus en prestatiezwemmen over 500 en 1000 meter. Hoogtepunten van de middag was het bezoek, dat „Neptunus" aan het bad bracht. Met een groot gevolg van (water) haremdames en zeerovers voer hij statig het bad binnen om de bestuursleden van de jubilerende vereniging LZC te felici teren en te onderscheiden in de orde van Nep-Nep-Neptunus. Een polowedstrijd tussen de beide helften van zijn gevolg, waarbij duidelijk bleek, dat in het rijk van Neptunus het meeste zich onder water afspeelt en de regelen der bovenwaterse KNZB niet al te strikt hoor de. arbitrerende Neptunus in het oog gehouden werden, ging aan het prestatiezwemmen vooraf over af standen van 500 en 1000 meter. 123 zwemsters en zwemmers, van alle leef tijden sprongen te water om via „het Poeltje" de afstand af te leggen en daarmee een herinneringsbordje te ver dienen. De toch werd met goed gevolg afgelegd door de onderstanade deelne mers (sters). Het diplomazwemmen ten slotte betrof de proef van het diploma A en het diploma B der KNZB, die met goed gevolg afgelegd werden door de eveneens hieronder vermelde leden der Leidsche Zwemclub. Prestatiezwemmen 500 meter: LGB: Peter Dofferhof, Rob Pont; DKD: Hanco Vermeulen, Rudi Vermeulen, Ma rianne Vermeulen, Hannie de Dood, Leo van Basten, Willie Lans, Jannie Vollard, Kees van der Voort, Mieke Wille, Anne Drilling, Hendrik van Egmond, Piet van Egmond, Hennie Verstraten, Kees van der Graaf, Robbie Heins, Erna Slee boom, Marian Sleeboom, Kees Korswa- gen, Marga Paes, Ellen Oostdam. Toos van Galen, Irene Schraa, Nolda Was- senburg, Joke van Hemert, Gerda van Meteren, Ineke Masurel, Riek Naeye, Lenie Volwater, Anneke Verwey Dick van Buren, Ellen Serdijn, Mariet de Graaf, Evert Zwolle, Robert Heck. Frank van Gelderen, Letty de Graaf, Yvonne van Tongeren. Anneke Tentola, Saskia Uppenkamp. Olivier de Graaf, Louki van Zuiden; LZC: Dick van Staden, Peter Kriek, Anneke Labordus, Elly Julien, Advertentie. Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f 30.en f 40.of het allerbeste van f200.- en f300.-. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Van de oude stempel, doch niet ouderwets In intieme kring heeft zaterdagmorgen de heer J. Fluijt, hoofd van de Jan Ligthartschool aan de Damlaan het feit herdacht, dat hij veertig jaar by het on derwijs werkzaam was. Tot de aanwezigen behoorden de wethouder van Onder wijs, de heer J. C. van Schaik en de inspecteur van het Onderwijs, de heer B. Swanenberg. De voorzitter van de Oudercommissie, de heer A. Wirts, leidde als eerste speker de heer Van Schaik in. Deze zei, dat de heer Fluyt weliswaar niet „het leeuwendeel" van zijn carrière bij het onderwijs in de Sleutelstad heeft door gebracht, maar dat zij reeds lang geen onbekenden voor elkaar waren. Joop van der Woerd, Willy Bleyswijk, Henk van Ingen Schenau, Marijke La- Ibordus, Edith Noordijk, Helma van Aelst, Bea Houthof, Marleen van Rij, Lodie la Court, Dingeman Cannoo, Dick van Ingen Schenau, Frits Jansz, Theo van den Nagel, Jan Foudraine, Hans van der Zeeuw, mevr. van Ingen Sche nau, Joke de Wit. 1000 meter: LWV: J. Nieuwenburg, Hans Jansen, B. Louwrier, R. Vermeer, E. Prins, M. van Velsen; LGB: Hans Hoogeboom, Hans Daamen, Rob Ger- bracht, Anton Toussaint; De Zijl: Kees van der Moolen; Sleutelstad: Bram van Leeuwen; DKD: Els Prins, Joke Scheep stra, Sjoukje Sleeboom, Tini Schraa. Aad van Giffen, Ineke Prenen, Netty Kleiss. Marina van Beveren, Agnes Ver wey, Nel Mom, Dirk Jan de Graaf, L. A. Verschragen, Jannie Beumer, Tine Beumer, B. Venema, J. Duk, F. Kaiser, T. Swenkels, mevr. Midderham, mevr. Nachtegaal, Jan Juffermans; LZC: Flip Meyer, Dick Houthof, Gerard Sira, Rob Meyer Jan Brak, Hans Soet, Harry de Vos, Joop Groeneweg, Jaap de Geus, Joop Baker, Miep de Munnik, Hilde Ou- werkerk, Jannie Kantebeen, Charlotte van Goor, Jaap Timmermans, Lex Mas tenbroek, Rob Zandvoort. Jaap van Meygaarden, Ineke van der Broek, An- net Swaak, Hans Pouw, Beb van der Klauw, Marja Herfst, Leo Julien A. L. van Ingen Schenau. Geslaagden diplomazwemmen LZC di ploma A: Annelies Balk, Cornelia Bink, Antonie Blok, Jan Blonk, Jacoba Fioole, Erik Gaasbeek, Mariena de Groot, Hen drik Hekking, Rita- Kanbier, Peter Kriek Justus van Krieken, Lodewijk Lacourt, Kitty van der Mey, Hendrika Neute boom, Cornelia Nope, Cornelis Het feit, dat de heer A. Faas, wonen de Kanaalstraat 11, op 18 juni veertig jaar in dienst was, heeft de firma Er ven J. Treuir, eierenhandel aan de Mors singel 11a, aangegrepen hem, die in 1921 bij het bedrijf 'kwam als jongmaatje en in de loop der jaren, via verschil lende functies opklom tot bedrijfschef, zaterdag hartelijk te huldigen. Het begon 's morgens in het Stad huis, waar wethouder J. C. van Schaik de jubilaris namens het gemeentebestuur complimenteerde en de heer Faas de me dedeling deed van diens onderscheiding met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De wethouder hield een toespraak, waarin hij blijk gaf (nog) goed op de hoogte te zijn van het wel en wee in de eierenhandel gedurende de afgelopen veertig jaren en een klein college weg gaf van de stormachtige ontwikkeling in deze voor de Nederlandse export be langrijke bedrijfstak. Met hartelijke woorden van geluk wens speldde de wethouder de onder scheiding bij de heer Faas op. Hij prees de kennis van zaken en het koopman schap van de jubilaris. „U hebt in het bedrijf van de firma Treur veel ver antwoordelijkheid gedragen, en in be- drijfszaken was u er altijd „als de kip pen bij", aldus de wethouder. Van half 11 tot half twaalf vond in Restaurant van der Heijden een receptie plaats, waar vele relaties de heer Faas kwamen complimenteren. Des middags maakten de firmant, de heer J. Treur de familie Faas en de overige perso neelsleden met hun echtgenoten een autotocht door mooi Kennemerland, waar enkele markante plekjes werden bezocht. De feestviering werd zaterdag avond besloten met een gezellig diner van alle tochtgenoten in restaurant „De Gouden Leeuw" te Voorschoten. kink, Theodora Overdek, Arnold de Roode, Gerard Slokker, Egbert Spaar garen, Johanna van Staden, Marianne Teeuwen, Willem de Wolf, Lieda de Wit. Diloma B. Tine de Bruin, Dingeman Cannoo, Maximiliaan Dreyhus, Frits Jans, Sander Lagendijk. Johanna Mos selman, Jan den Ouden. Gerard Soet. Elisabeth Steenwinkel, Laurens van Onne- Vliet. Tot de eerste klasse van het gymnasi um zyn toegelaten; Rob Briel, Han Co- hen, Jan van Est, John Frankhuizen, Erik Gaasbeek, Gert Hartog, Marjan Hidding, Eduard Huussen, Liesbeth de Klerk, Jan Klerks, Ada Koningsveld, Piet Kostense, Willem Kukenheim, Winnie Melai, Jaap de Mey ere, Elske van Praag, Lex Pijpers, George Maarten van Rossem, Bientje Schutte, Hanneke Stol, Froukje Taconis, Gideon den Tex, Bernard Veldhuyzen, Remi Verduin, Dia van der Vliet, Margot Volker, Ruurt de Vries, Clara Witkam, Tobijn Woud stra, Teartse van der Zee, Elsbeth Herfst, Niek van Wijk, Bram van der Meij, allen uit Leiden. Evelien Bach- rach, Karei Beukema toe Water, Lies beth Bruijning, Liesbeth van Gulik, Ni- coline Huising, Jan Kalsbeek, Nol Kraan, Peter van Krieken, Elisabeth van Leeuwen, Conny Muilwijk, Evert De wethouder deed een greep in het verleden. Hij memoreerde de school van de heer Fluijt, die destijds aan de Paul Krügerstraat had gestaan. Tevens gaf hij een kort overzicht van de moei lijkheden, die de heer Fluij t als school- zulk een uitstekende wijze had weten op hoofd had gehad en die hij altijd op te lossen. De heer Van Schaik zeide, dat de jubilaris zijn invloed dik wijls ongeweten ook had uitgeoefend op andere scholen dan de zijn. Die in vloed was altijd ten goede geweest. Het was de vrucht van de veelvuldige ge sprekken, dJie spreker met de heer Fluijt had mogen voeren. Uit deze ge sprekken waren zelfs bezoeken voort gevloeid van de heer Van Schaik aan het Departement. VERTROUWEN. Vervolgens sprak de wethouder zich waarderend uit over het vertrouwen, dat de jubilaris in zijn loopbaan had gekweekt. Ouders hadden hem dikwijls en in moeilijke gevallen geraadpleegd en in wel haast evenzoveel gevallen zijn adviezen met succes opgevolgd. Tenslotte ging wethouder Van Schalk over tot het overhandigen van een en- vellope met inhoud. Hierna sprak namens de leerkrachten mevr. van Boterenbrood. Zij gaf in en kele welgekozen en welgemeende woor den uiting aan gevoelens van dank voor de prettige samenwerking, die zij en haar collega's altijd van de heer Fluijt hadden mogen ondervingen en zeide te hopen, dat deze samenwerking nog vele jaren mocht voort duren. Zij overhan digde een geschenk. VAN DE OUDE STEMPEL. Tenslotte beklom de heer Wirts het podium in het speciaal voor deze gele genheid ingerichte klasselokaal. Als voorzitter van de Oudercommissie zeg de hij dank voor de samenwerking en het begrip, dat de ouders altijd van de heer Fluijt mochten ondervinden. Hij zeide, dat de jubilaris een schoolhoofd van de oude stempel was, doch geens zins ouderwets in zijn opvattingen. „Uw helder oordeel en aanpassings vermogen worden door ons. ouders, ten zeerste op prijs gesteld" aldus de heer geen woorden van dank te vinden. Wethouder Van Schaik overhan digt het jubilerende schoolhoofd, de heer J. Fluijt, een enveloppe met in houd namens het gemeentebestuur. (Foto L.D./Holva8t) Wirts. Bij zijn hulde aan het jubile rende schoolhoofd wilde spreker me vrouw Fluijt niet vergeten. Hij dankte haar voor de warme belangstelling, waarvan zij zo dikwijls blijk bad gege ven. GROOT CADEAU. Tenslotte noodde de voorzitter van de Oudercommissie de heer en mevrouw Fluijt alsmede de overige aanwezigen om naar de gang te gaan teineinde net geschenk te bekijken, dat hij namens alle ouders mocht aanbieden. Uitroepen van verbazing klonken, toen men een fraai tuinstel. compleet met parasol zag staan. De heer en mevr. Fluijt toonden zich uiterst verrast en wisten bijna Roelofs, allen te Oegstgeest. Ira Diako- noff, Marjoljjn Duinker, Bas de Groot. Elly de Groot, Lenneke Katz, Dante de Leeuw, Rico van der Schaaf, Saskia van Veen, allen te Leiderdorp. Menno Kam- minga, Maarten Koetser, Freek Krop, allen te Voorschoten. Walter Bernstein Alphen a. d. Rijn. Cora Brusse te Zoeterwoude. Reinier Idema Greidanus tii ivxarjolein Mulder te Noordwijk aan Zee. Lieke Zuidema te Sassenheim en Franse de Wilde te Boskoop. Van de 69 kandidaten werden er 8 afgewezen. St.-BONA VENTURA Voor het toelatingsexamen van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura zijn ge slaagd: Gerard v. d. Aardeweg, Voor hout; Kees v. d. Akker, Voorschoten; Jan Alkemade, Noordwijk; Berry Bak ker, Leiden; Theo Bakker, Voorhout; Jasper van Beek, Oegstgeest; Piet de Bekker, Voorhout; Leo Belt, Stompwijk; Gert Beuman, Voorschoten; Harrv Beijersbergen, Lisse; Fred Di Bon, Lei den; Gerard v. d. Boog, Leiderdorp; Rob Boot, Noordwijk; Theo Boting, Lei den; Nico van Brussel, Leiden; Boude- wijn Büch, Wassenaar; Henk Cambier, Leiden; Frans van Cleef, Oegstgeest; Rudie Coster, Leiden; René Disseldorp, Noordw. Hout; Leo Douw. Voorschoten; Arnoud Droogh, Noordwijk; Huub v. d. Erve, Wassenaar; Bob Faase, Noord wijk; Paul Feuth, Katwijk; Bert v. d. Geest, Warmond; Ton van Gils, Alphen a. d. Rijn; Peter de Groot, Leiden; Mi chel Groothuis, Voorhout; Lou de Haan, Noordwijk; Han de Haas. Leiden; Hein Heemskerk, Leiden; Joost Henneman, Leiden; Harry Hendriksen, Oegstgeest; Leo Hoogeveen. Leiden; Fred de Hos- son, Leiden; Nico Huibers, Oegstgeest; Theo Janson, Stompwijk; Jan Jeunink, Leiden; Boudewijn Karthaus, Oegst geest; Aad Kemp, Noordwijk, Piet Kleiss Leiderdorp; Piet de Kier, Stompwijk; Gerard de Klerk, Noordw. Hout; Ton v. d. Klugt, Leiden; Louk Koek, R. Veen; Harry Kramp, Leiden; Jan Kuipers, Leiden; Willem Kijmmell, Warmond; Louk Lardenoye, Voorschoten; Jaap Maassen, Leiden; André Manssen, Am sterdam; Piet Munsterman, Nieuw-Ven nep; Koos van Niekerk, Bodegraven; Frans Offenberg, Leiden; Louis Panne bakker, Hazerswoude; Roy Peer, Sas senheim; Kees Pennings, Öud-Ade; Leo Peterse, Leiden; Peter van Peysel, Lei den; Arnold v. d. Poel, Zoeterwoude; Ben Ponsioen, Alphen a. d. Rijn; Wim v. d. Post, Leiden; Lex Raat, Leiden; Alex Reurings, Lisse; Rob v. Raadsho ven, Voorschoten; Chris Rozier, Leiden; Jan Rijsenaars, Sassenheim; Kees Rijn beek, Leiden; Gerard Schelvis, Noord wijk; Richard Schoots, Leiden; Wim Schrama, Leiden; Evert Schuur, Lei den; Pim Slierings, Leiderdorp; Kees Stolwijk, Leiden; Theo Straathof, Rijp wetering; René Struiving, 's-Graven- hage; Hennie van Swieten, Leiden; Henri van Teijlingen, Zoeterwoude; Ton v. d. Valk, Zoeterwoude; Joop van Vel- zen, Voorhout; Peter Vermeulen, Zoe terwoude; Hugo Verdegaal. Sassenheim; Henri van Vliet, Stompwijk; Michiel de Vreede, Noordwijk; Hans Vreeswijk, Stompwijk; Jos Walenkamp, Leiden; Tonnie Weijermans, Oegstgeest; Daan Zoet, Sassenheim; Gustaaf Zwartjes, Leiden; Cor van Zijl, Rijpwetering; Gé Slingex-land, Leiden; 35 kandidaten wer den afgewezen, 25 kandidaten zullen ge durende één week les ontvangen op het Lyceum, waarna over hun toelating als nog zal worden beslist. REMBRANDT—LYCEUM Geslaagd voor het toelatingsexamen voor de le klasse van het Rembrandt- lyceum: M. P. R. C. van Aelst, Ellis van Affelen, Sylvia Baars, R. A. Barnard, J. C. Bartelsman, J. I. Bavelaar, J. J. de Beer, J. van den Berg, H. Berndsen, Marian de Bes, Noordwijk aan Zee, Cis- Advertentie ZOMERWIJNEN 6 1 Bij aankoop van 6 fl. PIESPORTER MICHELSBERG 1960 de 7e gratis, per fles f 3.75 Wijnhandel BOOM Slijterij KRAAIERSTR. 1 <b*j de brug) tel. 20229 EINDEXAMENS CHR. LYCEUM Geslaagd voor het eindexamen afd. HBS-B: A. Baalbergen. J. Basters, Willy Bou- ma, P. Breedveld, H. Brinks, Hanneke E. Dane, M. K. van Duyvenvoorde, A. H. Guicherit, P. v. d. Haak, G. A. den Haan, M. C. F. Heijl, H Kieft, J. de Leeuw, A. A. v. d. Meij, Mardi M. v. d. Meij, N. Noort, Corry Snijders, Mery I. M. Stolp, P. Struijs, Joke H. van Tongeren, A. van Veen en Regina J. M. Zimmerman. Er werden 5 kandidaten afgewezen. I. BOOM OVERLEDEN In de ouderdom van 76 jaar is gisteren overleden de heer I. Boom, ere-lid en oud-bestuurslid van de Toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen", welke vereniging indertijd mede op zijn initiatief is opge richt. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal donderdagmiddag om 2.30 uur op .Rhijnhof" plaats vinden. LEIDSE APPARATENFABRIEK Overeenkomstig de traditie, maakte het personeel van de Leidsche Appara ten fabriek zaterdag het jaarlijkse uit stapje. Ditmaal per trein en bus naar Giet hoorn, na een tocht door de Noord-Oost polder. De lunch werd te Emmeloord gebruikt, het diner te Utrecht, waarbij ook de ju bilea van de heren J. Crama en A. J. J. Vogelaar werden herdacht. De tocht werd begunstigd door fraai weer. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doet. ex. Niet-westerse sociolo gie de heer D. A. Mac Leod te Curasao. Waterdicht alibi! (Van onze Haagse correspondent) Het is thans zeker dat de verdachte, die in de nacht van 8 op 9 juni de 71- jarige J. van der Gugten in zijn huis aan de Uilebomen in Den Haag van het le ven beroofde, niet de moordenaar van Blonde Dolly kan zijn geweest. De man, die thans in het Huis van Bewaring verblijft, heeft het mooiste waterdichte alibi dat een misdadiger zich kan wensen: hij zat namelijk op de dag dat de moord op Blende Dolly werd ge pleegd in de gevangenis. ka de Best, J. W. A. Beukman, F. Beyer T. v. Beyeren Bergen en Henegouwen, Bonnie Bloklanu, oegstgeest; B. Boon, Kitty Bootsma, B. J. Borgmeijer, Sassen heim, M. A. Bos. Voorschoten, M. G. Bout kan, Leiderdorp, Marian Braggaar, Henny v. d. Burg, A. J. v. Caubergh, Ri- na Crabbendam, Annelies Dallinga, J. J. Dée, Ria Driessen, G. J. v. d. Engh, Lei derdorp, P. W. Fasel, W. F. de Gast, R. E. Gerrits, W. P. Gottmer, Oegstgeest, B. J. A. de Groot, R, C. de Groot, P. de Gunst. Robertina v. Halm, J. H. de Hei den. W. A. V. Heusden, H. W. Hollander, Leiderdorp, J. Houweling, D. R. Jacques, J. H. Jaspers, J. Kanbier, P. Kantebeen, P. I. Klinkhamer, G. A. de Knecht, A. C. Koekebakker, A. P. W. M. Kosten, L. W. Kouwenhoven, Noordwijk-Binnen. G. J. Kragt, H. Kreulen, Thea Lagerwey. P. Lucardie, H. v. d. Meer, B. Meyer, Sas senheim, M. H. P. Montagne, Voorscho ten, H. H. E. Morré, R. C. J. Muijzert, A. H. Nijhoff, Leiderdorp. E. W. Nijhoff, id. J. Olivier, J. H. Philipsen, E. S. Piena, E. v. d. Plas. Pauline Qualm, P. A. R. Rom- bout, Janny Romijn, Noordwijk aan Zee, C. J. L. Hanson, Leiderdorp, Christlen Stark, Marjolein de Sterke, Leiderdorp; M. J. Stuurman, Voorschoten, Netty Tammel, T. R. Verbeek, E. Vermunt, Oegstgeest, A. Verstraaten, N. Vervoort, D. J. Verzijden, J. Visser, Langeraar, P. Visser, Oegstgeest. D. H. de Vries, Val kenburg, Nanne Wempe, L. van Wingen. H. Ph. Wirth, J. J. Wolfslag, Zoeterwou de, H. J. Zonneveld, P. Zonneveld, Ria Zwarts, L. van Zijp. F. F. G M. Jakma. Alphen aan den Rijn, T. C. Akkerman, H. A. Dirkse, J. Dirkse, D. Zuyderduyn, Katwijk aan Zee. Daar waar geen plaatsnaam bi) ver meld is, is dit Leiden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3