nü Karel I Communistische spion in Griekenland gepakt PIGMA-DERM Thermo e/astiC Met een enkel woord CHARMANT 20voor fl.- Agenda iiih MAANDAG 19 JUNI 1961 Doorbraak (Van onze t.v.-medewerker) In „Attentie" werd plechtig de nieuwe psalmberijming uitgevoerd en aangebo den. Het was al conventie wat de klok sloeg. Maar toen kwamen er ineens vier dichters, die bekenden aanvankelijk on der patronaat van en gestimuleerd door Nijhoff, doch - later op eigen kracht en met veel vuur - zich aan dit werk te hebben gegeven. Dat was hartverwarmend. Dat er daarbij een doorbraak van kerkelijke grenzen, zelfs van de muur, die Rome scheidt van de reformatie, plaats vond, het kon de vreugde alleen maar ver hogen. De dichterlijke vrees, dat het maat- en paswerk zou moeten worden, hebben ze zelf kunnen ontzenuwen. Direct daarop diende het amusement zich aan. De NCRV had de moed ge had om de Vlaming Paul Cammermans daarvoor te contracteren. Die zal ten aanzien van zijn artistieke grenzen zijn eisen wel hebben gesteld. Zonder hier van misbruik te maken, heeft hy er voor zorg gedragen, dat er een frisse wind woel door de studio, die we niet voor mogelijk, noch waarschijnlijk had den gehouden. Het was een onschuldig amusement van klasse, pittig, pikant zelfs hier en daar. dat met verve en vaart werd ge bracht. De muzikale komedie .Meet me by moonlight" doet het in Londen al een paar jaar heel goed. In de vertaling van Jelle de Vries, die hierbij weer eens liet zien, wat hij waard is als men hem zijn vrijheid laat, met pasklare, goed in het gehoor liggende muziek, kwam een uitstekende bezetting opgedraafd. Mien Duymaer van Twist, Guus Oster en Kitty Janssen hadden hun fiat aan de tekst en dus hun medewerking verleend en Lonneke Hoogland werd in de wer veling van talent meegesleept en ge bruikte de haar geboden kans uitnemend. Het werd werkelijk alles rozegeur en maneschijn, maar dan zonder de flauwe bijsmaak, die men daarbij veelal denkt. Er zullen natuurlijk in eigen kring wel bedenkingen rijzen, maar anderen zul- zeggen, dat het etiket de lading toch dekken moet. Dat is een flinke stap voorwaarts in het t.v.-vermaak, waarbij immer de rem van het behoud zo scha delijk werkte. Goede tekst en zelfstan dige en artistiek verantwoorde leiding garandeert honorering van het beroep, dat op de goede acteurs wordt gedaan en daarmee is de zaak zo rond als de NCRV zaterdag tonen kon. Een stille doorbraak, die ons deugd deed. Drieluik (Van onze t.v.-medewerker) Het waren wel drie totaal onverge lijkbare grootheden, die de VARA zon dagavond op het scherm bracht, maar ze hadden toch één eigenschap gemeen. Die was. dat ze goed doorwerkt en met vakmanschap werden gepresenteerd. Dr. De Jong toonde aan de hand van overvloedig filmmateriaal aan hoe kri tiek de verhouding FrankrijkAlgiers is en hoe uitzichtloos deze lijkt. Een ty pische bijomstandigheid werd vermeld: het oudste filmmateriaal kwam uit het NTS-archief, maar werd destijds na ont vangst niet vertoond, omdat men het conflict daarvoor niet belangrijk genoeg achtte. Over de hekserij dient ons oordeel ge nuanceerd te zijn. Het was als documen taire bekwaam en grondig in elkaar ge zet, vooral het geschiedkundige deel, waarin dehistoricus-van-huis-uit Van Bellen, thans in vaste VARA-dienst, zijn kennis had neergelegd. Oudewater kwam er goed af, maar de oude kerken in tragische waan niet bepaald. Typisch was wel wat over de aanwezigheid van heksen in Engeland en ook in Duitsland werd verteld, alsmede over de Zwarte Mis. Maar en nu kom enonze bezwaren demakers mo gen nu hun uiterste best hebben gedaan, om deze vertoning in het begin van de zondagavond te geven was toch te gek. speciaal als daarna een licht muzikaal programma komt. voor veel leeftijds klasse goed geschikt. Het wil er bij ons maar niet in, dat men dit zelf niet kan onderscheiden. Is er nu in zo'n sectie van 50 volwassen mensen niemand, die zegt, dat zoiets niet past in het materiaal dan maar voor een andere gelegenheid moet worden bewaard? Is er zo'n armoe aan verstand, onderscheidingsvermogen en gereed liggend materiaal, om een programma een taktisch verantwoorde opbouw te geven? Het derde luik was een snelvoetige Volgens dagbladberichten in de Griek se hoofdstad zou de politie een belang rijk spionagekomplot in Griekenland ten behoeve van de Sowjet-Unie hebben ont dekt. Donderdag jongstleden zou de po litie in een stille straat van Athene twee mannen hebben aangehoüden op het moment waarop een van hun een enve loppe aan de andere overhandigde. De man die de enveloppe in ontvangst nam, werd later geïdentificeerd als Stanislas Savine, derde secretaris van de Russi sche ambassade in Athene. De andere, wiens naam niet bekend werd gemaakt, was volgens de bladen een bekend Griek se communist. De Russische diplomaat werd later, als zijnde diplomatiek on schendbaar. in vrijheid gesteld. Naar aanleiding hiervan verklaarde een woordvoerder van het Griekse mi nisterie van Buitenlandse Zaken giste ren. dat de ontdekte spionage niet de omvang had die in de pers werd ge meld en ook niet de betekenis, die de Griekse pers daaraan heeft toegeschre ven. Putsch in Bulgarije tegengesproken Tano Tzolof, de secretaris van het centrale comité der Bulgaarse commu nistische partij, heeft het bericht van een buitenlands persbureau, dat vier Bulgaarse generaals een mislukte po ging tot een putsch zouden hebben on dernomen, belachelijk genoemd. In een rede ter gelegenheid van het feit, dat Georgl Dimitrof 79 Jaar geleden werd geboren, zei Tzolof, dat „naïeve en kwaadwillende mensen" dit bericht heb ben verzonnen. Hij wees op de noodzaak om de eenheid van de Bulgaarse com munistische partij te bewaren. Laotische prinsen in beginsel eens De Prinselijke leiders van de drie stro mingen in Laos zijn zaterdag in Zurich bijeen geweest en hebben besloten, dat zij zullen trachten een,,regering van na tionale eenheid" tot stand te brengen. Zij zijn het evenwel niet eens gewor den over de kwestie, aan wie de leiding van een dergelijke regering moet worden toevertrouwd. Een woordvoerder voor Prins Boen Oem, de leider van het rechtse bewind in Vientiane, heeft meegedeeld, dat Ko ning Savang Vathana premier moet worden. Prins Soe Vannoevong, de leider van de communistisch georiënteerde Pathet Lao verklaarde, dat de persoon van de koning heilig is en dat de koning boven de politiek en de partijen dient te staan. Volgens een woordvoerder van de rechtse stroming zou waarschijnlijk vandaag een „topconferentie" van de Laotische leiders worden gehouden. Het was mogelijk, dat Prins Norodom Siha- noek, het staatshoofd van Cambodja, de conferentie bijwoont. MINISTER HEATH WEER NAAR ENGELAND De Engelse Lord Privy Seal, dr. Ed ward Heath, Is zaterdagmiddag na een bezoek van drie dagen aan ons land van Schiphol naar Londen vertrokken. De Engelse onderminister van Buitenlandse Zaken heeft hier besprekingen gevoerd met de minister-president, prof. dr. J. E. De Quay, en de staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken. dr. H. van Houten. Op het vliegveld werd de heer Heath uitgeleide gedaan door de Engelse am bassadeur in Den Haag, Sir Andrew Noble en enige vertegenwoordigers van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. MIJNWERKERSSTAKING OPGEHEVEN Gisterochtend hebben de in Belgie wer kende Nederlandse mijnwerkers twee ver gaderingen belegd in Valkenswaard, n.l. één met katholiek georganiseerden en één van een bond, die in Belgie niet wordt erkend, n.l. de B.VM. (Bond voor mijnwerkers), die is aangesloten bij het onafhankelijk verbond van bedrijfsorga nisaties. De socialistisch georganiseerden heb ben niet meegestaakt. De voorzitter van de vergadering der katholieke mijnwerkers, de heer Janssen zeide, dat men onveranderd tegen de sta king bleef. De voorzitter van de vergade ring der z.g. „wilde stakers", de heer Walraven, zeide na afloop der vergade ring, dat met algemenen stemmen be sloten was, deze staking op te heffen en vandaag weer aan het werk zal worden gegaan. De staking, waaraan ongeveer 2000 mijnwerkers deelnamen, is derhalve ge ëindigd. Advertentie Bruint meten zonder z^n Flacon 2.95_ Grote flacon 7.50 Massa-demonstratie in West-Berlijn (Van onze correspondent in Bonn) Bijna alle leidende politici in West- Duitsland, die zaterdag, de dag van de Duitse eenheid, het woord voerden, heb ben een lans gebroken voor het zelfbe schikkingsrecht van het Duitse volk. Bondskanselier Adenauer deed in een zitting van de Bondsdag een beroep op de Sowjet-Unie mee te werken aan een redelijke oplossing van het Duitse vraagstuk. De Duitsers in Berlijn en Oost-Duitsland stak Adenauer een hart onder de riem met de woorden: „Houdt vast aan de hoop op hereniging in vrede en vrijheid, houdt vast aan het vaste geloof in het herstel van Duitslands een heid". In West-Berlijn namen honderddui zend mensen deel aan een massale de monstratie voor het stadhuis. Burge meester Brandt en minister Lemmer operette, die goed in het gehoor ligt. Het I '°"d,e"„bfLr„00td.V B„e.'cleP «r°kk<'n eeheel lien af als een wekker annrter ha- lyan 'o«r tegen het Russische voorstel geheel liep af als een wekker, tonder ha- vredesverdragen met twee n„it«e peren en vlot Het had niets dan wat j ^a?en te slShen.6 Na bi",nkëmst onzin om het lijf, maar het werd zo goed gespeeld (door een bezetting, die er we zen mocht) dat het een lust was voor oog en oor. Het stuk beeldhouwsel stond op een goed ogenblik doodgemoedereerd te leven en werd te juister tijd weer ver steend. Na het zwakke openingsballet toonde Verdoner met zijn clubje, dat hij het ook goed kan. Het was geen hoge balletkunst, maar het ging er in als koek. Het playback systeem werkte haast feil loos. Alleen jammer, dat de acteurs van mening bleken, dat ze hun monden vooral wijd open moesten zetten als er muziek bij te pas kwam. De sportbeelden brachten ons op de Bosbaan en de verovering van een nieuw record van de onder Leidse roeiers zo populaire Hongaarse op de Russen. We hadden de lieftallige Papp graag even duidelijk in het beeld geahd. maar daar voor is het roeien zeker niet belangrijk genoeg. BOUGIES afgeslemd op hel hedendaagse verkeer voor het stadhuis trokken twaalfduizend mensen in een fakkeloptocht naar het gedenkteken voor de slachtoffers van de opstand in Oost-Berlijn in 1953. Op vele plaatsen langs de zone-grens werden vuren aangelegd, die door estafettelopers uit de gehele Bondsrepubliek werden ontstoken. Ondanks de scherpe woorden van Oostduitse kant van vorige week, kwam het hierbU niet tot incidenten. In Philippsthal bij Hersfeld kregen de deelnemers aan een demonstratie by de zonegrens een openbare les in de pro blemen, die de Duitse splitsing met zich meebrengt. Een Oostduitse boer sprong namelijk tijdens de demonstratie plot seling in de rivier de Werra, die op die plaats de zonegrens vormt. HU slaagde er met veel moeite in Westduits gebied te bereiken. Jeff Chandler na operatie overleden De 42-jarige filmacteur Jeff Chandler is zaterdagavond in een ziekenhuis te Hollywood overleden. Na een operatie aan de wervelkolom deed zich bloedver giftiging voor. Hij is vooral bekend ge worden door zyn Indianen- en cowboy- rollen. Pleitwedstrijden Haagse jonge balie De jonge balie by de Hoge Raad der Nederlanden heeft zaterdagmiddag de plechtige sluitingszitting die zij aan het eind van elk gerechtelijk jaar organiseert gehouden in de zittingszaal van de Hoge Raad in Den Haag. In deze zitting heeft de deken van de Haagse orde van advo caten, mr. Y. H. M. Nijgh, de „Van Doorn-beker" aan de winnaar van de jaarlijkse pleitwedstryd uitgereikt. De winnaar was mr. J. W. Meijer. Het was de derde maal dat hij de beker verwierf. Mr. Meyer behaalde 172% punt. Drie deelnemers verwierven een eer volle vermelding mr. J. Pruim, die 169 punten behaalde, mr. F. N. Meijer met 168 punten en mr. J. Schepel met 162 punten. De wedstrijd werd bijgewoond door o.m. vertegenwoordigers van het mi nisterie van Justitie, leden van de zit tende en staande magistratuur, vertegen woordigers van binnen- en buitenlandse raden van toezicht, van orden van advo caten en van bevriende Jonge balies uit België, Luxemburg en Frankrijk. Grote bijensterfte in midden-Limburg In de provincie Limburg, met name in Midden-Limburg, is de laatste weken een massale sterfte waargenomen onder de bijen. By honderdduizenden sterven deze nyvere en byzonder nuttige diertjes en de kasten en korven die anders in deze tyd- van het jaar als gevolg van de ratenvol aangesleepte honing zwaar te tillen zijn, voelen nu leeg aan. Aanvankelijk stonden de imkers voor een raadsel, maar nu menen zij de oor zaak van deze massale sterfte te heb ben ontdekt. Zjj wijten deze aan de be spuiting van de gewassen met giftige preparaten welke de landbouwers en Fruittelers gebruiken voor de bestrijding van schadelijke insecten. Wordt deze verdelgingsmaatregel toe gepast voor de bloei van de gewassen of tfjdens de vruchtvorming dan kan het voor de bezoekende bijen geen kwaad. Spuit men echter tijdens de bloei, by de z.g. „open bloei", dan is zelfs de gering ste aanraking met de giftige stof voor de by al funest. Het zyn dus de werk bijen, de honingleveranciers, die omko men. Van enig overleg tussen imker en fruitteler inzake de bespuitingen is, al thans in Limburg, geen sprake. De werk bijen hebben in deze tijd van het jaar een vliegveld met een middenlijn van 10 a 12 km en het is voor de imkers dus vrij moeilijk om alle boerderijen in deze straal te bezoeken om overleg te plegen. De massale sterfte betekent een nieuwe klap voor de byenhouderij waarvoor de belangstelling toch al sterk vermindert.. Nog maar weinig jongeren voelen zich tot deze liefhebberij aan getrokken. Algerijnse delegatie uit Genève vertrokken De afvaardiging van de Algerijnse voorlopige regering naar de vredesbe sprekingen in Evian, is zaterdagmiddag per vliegtuig uit Genève naar Tunis teruggekeerd. Haar leider, Belkacem Krim, beperkte zich bij het vertrek tot een dankbetuiging aan de Zwitserse autoriteiten voor de gastvrijheid. By aankomst in Tunis zei Belkacem Krim dat de Franse argumenten op de besprekingen in Evian elke werkelijke inhoud uit het denkbeeld van de kolo nisatie hadden verwijderd en de terri toriale integriteit van Algerije in twij fel hadden getrokken. In Constantine is zaterdag een jonge Europese onderwijzeres doodgeschoten. In een wijk van Alpiers werd in een mohammedaans aafe een mohamme daan gedood en twee mohammedanen gewond door een handgranaat. Op grond van aanwijzingen door de leider van een terroristische groep die onlangs werd gearresteerd, is men in Oran een vervoer van wapenen ten gunste van de opstandelingen op het spoor gekomen. Er zijn zeven personen onder wie Europeanen, gearresteerd. De aangehouden leider was zelf voor drie aanslagen van vorige week in Oran verantwoordelijk. VOOR HEDENAVOND: NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Oude muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kinderkoren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.45 De Toegoenezen. klankb. 21.05 Metropole ork. 21.25 Strijkkwart. 22.00 Volk en staat: parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Jazzmuz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Attentie P.B.R. 9, rep. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Strijkkwart. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20 05 Lichte muz. 20.30 Gevar. progr. 22.00 Reisindrukken uit een rijk muziekland, muzikale lezing. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en beursber. van New York. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e Hjn van 18-20 uur) oseph Haydn „Die Schöpfung". Irmgard Seefrled. sopraan. Richard HoLm, tenor. Kim Borg. bas. Koor van de St.-Hedwigs Kathedraal. Philharmonlsch Orkest van Berlijn. Dirigent en cimbalo: Igor Marke- vitch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz AVRO: 20.20 Act. 20.30 Jeugd ln persoon, discussie 21.00 Documentaire film. 21.30-22.05 Ge- var. muz. BINNENLAND De Duitse en Amsterdamse politie hebben de opsporing verzocht van twee Jeugdige Duitsers, die enkele dagen ge leden ln Düsseldorf twee chequeboekjes hebben gestolen. Zaterdagmiddag hebben zij ln Amsterdam twee koffers gekocht en deze met een gestolen cheque betaald. De cheques staan op naam van de firma A Wessel uit Düsseldorf-Eller en kun nen worden getrokken op <^e Krels Spar- kasse te Düsseldorf. Op een onbeveiligde spoorwegover gang ln de spoorlijn Winterswijk-Arnhem, ongeveer een kilometer van Winterswijk, ls zaterdagmiddag de Duitse scooterbe rijder, de 23-Jarige Er win Lassek. potten bakker te Llesenklrchen. door een trein fiegrepen. Hij was op 6lag dood. De trein lep ernstige vertraging op, daar de scooter tussen de wielen van de locomo tief was geraakt. In de nacht van zaterdag op zondag ls de 22-Jarlge T. B. Boon uit Eindhoven op de rijksweg Tilburg-Breda ter hoogte van de vliegbasis Gilze-Rljen door onbe kende oorzaak tegen een boom gereden. Hij werd aan het hoofd gewond. De mo torrijder reed ln de richting van Breda. Passerende automobilisten vonden hem 's morgens. HIJ was toen reeds overleden. De 19-Jarige dienstplichtige soldaat N. J. Wolters uit Elton ls 's nachts op de rijksweg Zevenaar-Arnhem met zijn motor tegen een boom gereden en verongelukt. Een door een passerende automobilist ge waarschuwde dokter constateerde een ge broken rugwervel. Gisteravond heeft zich op de Cein tuurbaan tc Bussum een ongeval voorge daan met dodelyke afloop. Het 8-Jarlge meisje Anke van Swlnderen stak van achter een paar geparkeerde auto's de rijweg over. Het kind werd aangereden door de motorryder uit Hilversum. Het kind bleef zwaar gewond <o het wegdek liegen en werd naar het St. Geradus Majella-zlekenhuls overgebracht, waar het overleden ls. BUITENLAND Ten noorden van Tunis ls zaterdag het 493-ton metende Nederlandse schip ..Frennt" gezonken ni een aanvaring met een Frans schip. De bemanning ls gered en bevindt zich aan boord van de Frans man. Het Romeinse hof van beroep heeft zaterdag bepaald, dat het ln 1950 geslo ten huwelijk tussen de Zweedse filmster Ingrid Bergman en de Italiaanse regis seur Robert Rosselllnl ongeldig was. De Romeinse rechtbank had vorig Jaar een zelfde beslissing genomen, maar de open bare aanklager was van dit vonnis ln hoger beroep gegaan. Volgens de Amerikaanse Nationale Raad voor de Veiligheid op de weg zijn ln anderhalf Jaar in de VS bij de popu laire wedstrijden met miniatuurauto's ten minste 33 personen om het leven gekomen en bijna 200 gewond, voor het merendeel kinderen. Tien der doden zijn kinderen onder de tien Jaar. Meer dan de helft van dit aantal is niet ouder dan 16 jaar. De Newyorkers kunnen van dinsdag af een telefoonnummer draalen om In lichtingen te krijgen over verkeerssituaties ln de stad, waaronder trein- en busver tragingen. opstoppingen en andere bij zondere verkeersomstandigheden. De Italiaanse minister van Binnen landse Zaken, Scelba. ls zondag In Bol zano aangekomen. HIJ heeft de politieke en economische voormannen van de streek bijeengeroepen om gezamenlijk de toestand in dit gebied na de serie aan slagen van d«. laatste dagen te bespreken. Opgeroepen zijn o.a. 114 burgemeesters van wie 104 Duits spreken. The British Motor Corporation (Aus tin Morris) en de Standard automobiel fabrieken hebben gewaarschuwd dat zij duizenden arbeiders naar huls zullen moeten sturen, tenzij er spoedig een einde komt aan de wilde staking in een onderdelenfabriek ln Londen. Daar hebben de Borgward automobielfabrieken, die het de laatste tijd financieel verre van ge makkelijk hebben, kunnen nu weer met Iets meer vertrouwen de toekomst tege moet zien. Een grote transactie met een Argentyns bedrijf garandeert namelijk voor de volgende vijf Jaren de afzet van 50.000 Arabella de luxe wagens, hetgeen Borgward een 200 miljoen mark zal op brengen. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het Witte Huls ls een neger opge nomen ln de lijfwacht van de president. De betrokkene. Abraham Bolden, maakte el deel uit van de Amerikaanse geheime dienst. HU ls voorlopig voor een periode van een maand by het Witte Huls ge detacheerd. Als hij voldoet, zal hy daar dienst biyven doen. REYNOLDS EN MEJ. PEETERS BUITEN LEVENSGEVAAR By de KLM is bericht binnengeko men. dat thans alle slachtoffers van het ongeluk met het vliegtuig „Sirius" geï dentificeerd zijn. Over de gewonden heeft de maat schappij de volgende berichten ontvan gen: gezagvoerder Reynolds buiten le vensgevaar. zal te zijner tijd in Neder land een operatie aan de bovenkaak ondergaan; KLM-employé C. Fitsch, nog onveranderd ernstig, maar geen direct levensgevaar meer. Binkhorst nog ern stig, maar geen direct levensgevaar meer: De Gooyer, gaat goed vooruit: Voogt, nog enige verhoging, overigens goed; mej. Peeters, heeft een bloedtrans fusie gehad, toestand goed, geen gevaar; Williams gaat goed vooruit. Van alle overige gewonden geen bijzonders te melden. Nationaal congres voor goochelkunst Onder auspiciën van de Nederlandse Magische Unie is dit week-einde in Utrecht het nationaal congres voor de goochelkunst gehouden. De Grand-Prix werd dit jaar niet toe gekend. De eerste prys algemene goo chelkunst ging naar Al Preston uit Schiedam, de tweede prys naar Marco- nick uit Amsterdam en de derde prys in deze rubriek naar Roberto en Hella uit Rotterdam. Ted Winkel uit Utrecht kreeg de eerste prijs manupulatie terwijl prijzen voor mentale magie en salon magie resp. toe vielen aan de Ricardo's uit Amsterdam en Rama uit Baarn. De prjjs voor mncro magie, voor origi naliteit en de wisselbeker Mystic Graig werden uitgereikt aan Jan Gol uit Rot terdam, de prys voor de buitenlandse De medaille van Utrechts burgemeester ontving Aenigma uit Rotterdam, de prijs voor de buitenlandse deelneming naar Fontanas uit België terwijl Weneglni uit Groningen be kroond werd met de prijs voor jong talent. DRIE MEISJES SPOORLOOS Een groep meisjes uit de Rekkense inrichting in Gelderland heeft een be zoek van een aantal dagen gebracht aan Terschelling. Dit uitstapje had ech ter een minder prettig gevolg, want vier deelneemsters namen de vlucht. Een van haar is aangehouden bij het vertrek van de Terschellingerboot. Drie meisjes houden zich nog schuil op het eiland. Duinen en bossen zyn afgezocht, maar zonder resultaat. RAADSEL „KLOPGEEST- TE HAARLEM OPGELOST Het raadsel van de „klopgeest" in Haarlem is opgelost. Bij onderzoek bleek dat de „signalen" afkomstig waren uit de slaapkamer van de 12 jarige zoon des huizes, die een school voor debielen bezoekt. De jongen- gaf toe de signalen te hebben gegeven, aldus de politie. De ouders willen echter niet aannemen, dat hun zoon steeds geklopt heeft. Gis teravond zouden de signalen opnieuw gehoord zijn, maar door het lawaai van bromfietsen op straat e.d. konden de geluiden niet gecontroleerd worden. De ouders hebben besloten hun zoon uit logeren te sturen. Zij willen dan af wachten of de nachtelijke klopsignalen blyven aanhouden. NEGEN MENSEN UIT ZEE GERED Zaterdagmiddag z(jn tussen een en vyf uur op het Scheveningse strand- noord negen mensen door de politie uit de zee gered. Alle negen (zes vrouwen en drie mannen) verkeerden in moei lijkheden, doordat zU of in een zwin terecht waren gekomen of door de ster ke onderstroom het strand niet meer konden bereiken. Zes van hen waren Duitse badgasten. VOOR DINSDAG 20 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.10 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing, (herh.). 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Omr koor en sol. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 1250 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13 40 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 De witte hel. horsp. (3). 15.30 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.; Het cooperatiewezen in Nleuw- Gulnea. door Dr. P. J. van Dooren. KRO: 18.00 Dansmuz. 18.20 Kaarten op tafel: politieke gesprekken. 18.30 R.V.U.: De Koran als grondwet (Pakistan), door R. L. Mellema. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Pia norecital. 21.00 De vuurlelie onder de vij geboom, hoorsp. 22.15 Gram. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en onge huwd. lezing. 22.55 Kerkkoor en sol. 23.30 Orgelconc. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. Advertentie 907? Kaartavond? Gezellig met goede vrienden. Sigaartje? CHARMANT - het geurige, zachte rokertje, dat ontelbare vrienden heeft. MAN VERGREEP ZICH AAN KINDEREN De Utrechtse politie heeft met de aan houding van een 26-jarige man iit Maarssen de hand gelegd op een figuur die de laatste tijd in Utrecht met name voor kleine kinderen een groot gevaar opleverde. HU werd op 10 april aangehouden toen hU zich in de buurt ophield van een groep jonge meisjes die in een wei land aan het vissen waren. Een passe rende landbouwer die de belangstelling van de man voor de jonge kinderen wat verdacht voorkwam, waarschuwde de politie. HU werd nader aan de tand gevoeld en bekende, zich ongeveer 40 maal ver grepen te hebben aan meisjes tussen de 8 en 12 jaar. HU zal voor de officier van Justitie worden geleid. Zes prijzen voor Joop Geesink Op het achtste internationale reclame filmfestival in Cannes, waar deelnemers en inzendingen uit 28 landen aanwezig waren, heeft Joop Geesink's Dollywood en Starfilm zes prUzen gewonnen. De 1100 congresdeelnemers hebben in vier dagen tUds meer dan 1100 filmpjes voor televisie en bioscoop moeten bekUken. Voor de eerste maal was ook Japan vertegenwoordigd. Overstromingen in China Stortregens hebben grote overstromin gen in de Chinese provincies ten zuiden van de Jangtse veroorzaakt waardoor een spoorlUn is afgesneden en een aantal dorpen ls geisoleerd. Verscheidene hon derdduizenden mensen werken in de pro vincies Kwangtoeng en Kiangsi aan ver sterking van de dUken, aldus meldt .Nieuw-China". VPRO: 7.50 Dagopening." AVRO:: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V d. kleu ters. 11.00 Planorecital. 11.15 V. d. zie ken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngs- uitz.: Ultz. v. d. landbouw. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded.en gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Sopr. en pla no. 14.20 Planoduetten. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte muz. 15.30 Levenskunst, le zing. 15.45 Hobo en plano. 16 15 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Attentie P.B.R. 9, rep. 17.35 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19 05 Gevar. muz. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.16 Holland Féstlval 1961: Kamerork. en sol. I. D. Pauze: Lezing over Teilhard de Chardln. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.40 Zang en Hammondorgel. 23.55-24.00 Nws. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Fllmprogr. 20.35 Het lintje, TV-opera. 21.05-22.35 Speel film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 ni. 12.00 Cricket. 12.10 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Amus. muz. 16.30 Lezing. 16.45 Lezing. 17.00 Nws. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.30 Ork. conc. 21.45 Lezing. 22.00 Nws. 22 10 Pollt. praatje. 22.20 Ber. 22.35 Voor dracht. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en crlcketuitsl. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz 15.31 Muz. bü het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uitsl. races, en crlcketuitsl. 16.35 Gram. 17.31 Dansmuz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.25 Sport. 19.31 Opsporing v. oude vrienden. 20.00 Hoorsp. 20.31 Lich te muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.55- 24.00 Nws Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Gevar. progr 20.25 Jazzmuz. 20.55 Radiorevue. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Gram. 14.10 Solistenconc. 14 40 Meesterwerken v. d. vokale muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Nws. 18.30 Nieuwe opera-sterren. 19,00 Nws. 20.20 Kamermuz. 23.13 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Persophone. opera. 16.00. Beursber. 16.06 Duitse les. 1621 Operet- temuz 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Schoolwedstr. 19.50 Lezing. 20.00 Europa ontvoerd, opera buffa. 21.05 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55- 23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14.03 Gram. 14.30 Gram. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz 19.00 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.55 Nws. DINSDAG Het Gulden Vlies: Receptie Schllders- bedrUf Fa. H. Schutte en Zonen. 3.30-5 u. nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Straatpredlklng: Open E Binnenvestgracht. 7.15-7.45 WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Lakenhal: Holland Festival. Concertge- bouw-qulntet. 8.15 uur nam. DONDERDAG Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Voorne's duinen. 7.45 uur voorm. Stadsgehoorzaal (foyer): Comm. Hulsh. Voorlichting. Demonstraties en show. 2.15 en 7.30 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Hogewoerd 175: Dlenstlezlng Jehovah's Getuigen. 8 uur n.m. Lakenhal: Excursie K. en O. naar ten toonstelling Floris Verster o.l.v. drs. J. M. van Wessem. 2 55 uur n.m. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare lezing Jeho vah's Getuigen. 4 uur n.m.; Wachttoren studie 5.15 uur n.m. BIOSCOPEN Luxor: „De vruchten zijn rUp". 18 Jaar. Werkd.: 2,30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Alleen de zon was getuige. 18 Jr. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2,30 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De wilde stroom". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Zeven mannen zonder vrees". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Fabriek van officieren". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Bloem uit de achter buurt' aslno: „De grote bluf". 14 Jaar. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7 en 9 16 uur. Donderdagcyclus „Schuld en boete". 18 Jaar. Astra-Theater - Wassenaar VrUdag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „De rit ln de Nacht". 14 J. Zond. 7 en 9.15 u. maandag en woensdag 8 uur „De grote bedrieger. 14 Jaar. Donderdag 8 uur „Roman van een vrouwenarts". 18 Jaar. Zondagmid dag en woensdagmiddag 2.30 uur „Het eenvoudige meisje". A.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Floris Verster. (tot 3 Juli). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Ryksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 1316 uur) (tot en met 29 ok tober). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502. B(| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam onbewolkt w Den Helder onbewolkt nw Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven half bew. nnw 4 17 11 zwaar bew nnw 2 16 14 onbewolkt wzw 5 17 licht bew. w^tll 17 licht bew. wzw 2 18 zwaar bew. w-stll 18 8 2 Z.-Limburg licht bew. o 2 22 11 4 Helsinki half bew. wzw 5 16 10 12 Stockholm half bew. wzw 10 21 11 0.1 Oslo half bew. zw 6 15 11 5 Kopenhagen half bew. w 12 20 11 0 Aberdeen onbewolkt w 9 18 7 0 Londen onbewolkt w.stll 23 9 0 Brussel half. bew. w.stll 20 12 0.5 Luxemburg zwaar bew. wnw 2 25 15 Parijs vryw. onb. wnw 4 26 14 Bordeaux mist w.stil 26 13 o Grenoble onbewolkt w.stU 28 14 0 Nice onbewolkt n 6 26 19 0 Berlijn half bew. wnw 5 26 12 1.1 Franxfort regen no 5 28 15 1 München onbewolkt zzw 2 27 15 0 ZUrlch onbewolkt wstll 27 25 0 Genève onbewolkt w.stll 11 0 Locarno onbewolkt w.stll 27 13 0 Wenen onbewolkt w 2 27 15 0 Innsbruck vrijw. onb. w.stll 30 11 0 Athene zwaar bew. n 6 28 Rome onbewolkt w.stll 29 15 0 Ajaccio vtüw. onb. w.stil 14 0 Madrid llcnt bew. n 2 32 16 0 Mallorca zwaar bew. no 4 30 16 0 Lissabon vrUw. onb. nno 2 36 18 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2