Laatste nieuws Bijna ƒ70.000 voor inrichting Pedologisch Instituut Baby mag in Nederland blijven, maar bij andere pleegouders In Noord wijk aan Zee wemelt liet van buitenlands hotelpersoneel Rolschaatsbaan naast nieuwe speeltuin Rijnziclit gepland Feestconcert „Warmonds Fanfare" bij veertig jarig jubileum MAANDAG 19 JUNI 1961 Aan het begin van de hedenmiddag dere BLO-scholen in 1958, een voorschot gehouden zitting van de Leidse raad is de heer A. Verhoeven, chef van de af deling Financien, beëdigd als loco-secre taris. Na deze beëdiging vond allereerst een groot aantal benoemingen plaats, t.w. de heer C. Kivit tot leraar in niet-volledige betrekking in de handelswetenschappen aan het Rembrandt-lyceum, mej. V. F. H. E. Rose tot tijdelijk lerares in de En gelse taal en letterkunde, de heer B. v. d. Water idem in het tekenen en mevr. A. J. Boeke-van Rijnbach, idem in de cultuurgeschiedenis van het christendom allen aan de hbs voor meisjes, de heer J. C. Bos tot onderwijzer aan de open bare Ulo-school aan de Sumatrastraat en de heren J. P. Silvis en F. Muntingh tot leraar aan de Gem. Bedrijfstechnische School. Aan de heer J. J. Marchelus werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leraar schilderen aan de Gem. Bedrijfs technische School. Voor de vakonderwijzers werd in deze zitting een salarisverordening vastge steld, terwijl bovendien voor het perso neel van de Mythylschool een dergelijke verordening het fiat van de raad kreeg. Voorts werden de salarissen van het per soneel van het vervolgonderwijs en van die. belast met het onderwijs aan spraak- gebrekkige leerlingen aangepast aan de bestaande richtlijnen. Besloten werd tot het verlenen van medewerking tot het beschikbaar stellen en het oprichten van de zolderruimte van het gebouw Hogewoerd 57 t.b.v. het r.-k. ulo van de school aan het Levendaal; idem voor de aanschaffing van meubilair tb.v. de r.-k. vglo-school aan de Boom- markt, idem van vloerbedekking in de r.-k. scholen aan de Lusthoflaan 2 en de Os- en Paardenlaan 2. Nadat achtereenvolgens een vergoe ding voor het vakonderwijs voor bijzon- STIJGENDE OMZETTEN BIJ ZAALBERG Het wederom uitblijven van koude ge durende de wintermaanden heeft de verkopen van dekens in 1960 door de N.V. Koninklijke Nederlandsche fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg en Zoon ongunstig beïnvloed en de toch reeds heftige concurrentie verscherpt. Tegen het einde van 1960 viel, aldus het verslag, enige hoewel aarzelende verbetering te constateren. De omzetten geven een stijgende lijn te zien, welke zich tot op heden voortzet. Het bedrijf behaalde een voordelig saldo exploitatierekening van f 490.848 (v.j. f478.894). Na interest ad f 172.760 (f165.510) en afschrijvingen ad f237.897 (f217.822) resteert een winstsaldo van f80.281 (f98.499), waaruit f50.000 (ni hil) wordt gereserveerd voor exportbe langen. Het resultaat ad f30 281 wordt afgeschreven van het saldo-verlies, dat daarna f 465.203 beloopt. De wolprijzen bewogen zich in 1960 binnen enge grenzen. De betrekkelijke stabiliteit bevorderde het vertrouwen der kopers. Daarentegen drukten een loonsverhoging en de liuurcompensatie de resultaten. De directie voerde ver schillende besprekingen, die een samen werking binnen de Euromarkt beogen. In wollen stoffen was de concurrentie minder fel dan in dekens, hoewel ook hier de te bedingen prijzen geen reden tot verheugenis gaven. De handhaving van de kwaliteit der produkten en de voortgezette modernisering van het ma chinepark in de afgelopen jaren stelden het bedrijf in staat de voor het terrein, waarop het zich beweegt, zo moeilijke jaren te doorstaan. Lezers schrijven Slechte bestrating Gaarne willen wij het Gemeentebe stuur opmerkzaam maken op de slechte toestand, waarin het gedeelte van de Willem de Zwijgerlaan zich al enige jaren bevindt, wat betreft de middel ste rijbanen gelegen tussen de spoor lijn en Medusastraat. Wanneer zal dit deel nu eens bestraat worden? Al sinds een half jaar liggen er trottoirbanden, waarvan er reeds ver scheidene zijn vernield. Als het hard waait, is het voor de omwonenden on houdbaar door het zand, dat overal in waait. Hopende dat er spoedig wat aange daan zal worden. Namens vele bewoners van Plan Noord. W. Gaykema, W. de Zwijgerlaan 42. LEIDERDORP Kinderen maakten uitstapje Begunstigd door fraai weer, hield de Buurt- en Speeltuinvereniging Zijl kwartier haar jaarlijks kinderuitstapje. Zaterdag vertrokken ongeveer 160 kin deren vergezeld van leiders en leidsters met een salonboot van de Zijldijk naar de speeltuin Groemendaal in Heemstede. Voordat de kinderen zich in de speel tuin gingen vermaken bezochten zij eerst de kinderboerderij te Groenendaal. Zowel op de boot als in de speeltuin werden de kinderen op limonade en ver snaperingen getrakteerd. Toen om half negen werd afgemeerd stonden vele ouders hun kinderen op te wachten. Tot ouderling in de Geref. Kerk zijn gekozen H. van Dam en F. K. Los. Het Romeinse graf uit Esch, dat zijn geheel naar Amersfoort is overgebracht in een bekisting wordt thans met de uiterste voor zichtigheid afgegraven. Onder het wakend oog van prof. J. E. A. Th. Bogaerts halen twee van zijn mede werkers schepje voor schepje de aarde weg rond de overblijfselen van de vroege Romeinse cultuur in ons land. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Juni. Totale aan voer: 1720; vete koeien en 06sen 940; varkens 780 stuks. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal.) vette koelen (ln ets per kg) 318-348; 280- 3i8; 260-280; varkens (levend gew.) 184; 182; 180. Vette koelen aanvoer Iets kleiner; han del redelijk, prijzen ruim prijshoudend, enkele prima en boven notering; varkens (levend gew.) als vorige week; vlot; ho ger; prima vleesvarkens boven notering; zware varkens f 1.70-1.72; slachtvarkens f 1.60-1.62 per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 Juni. Groenteveiling: waspeen (per kist) Al f8 90-10.60; A2 f 8.70-9.10; bospeen 2 (per 100 bos) f33— tot 40.—; sla (per 100 St.) 1 f 10.50-14.60; 2. f 10.30-12.80; stoof- ela f 13; bloemkool (per 100 st.) Al f26. tot 33.A2 f 22.tot 28.pootulen f22.tot 26.aardbeien (per doosje 200 gr.) f 0.44-0.47. Aanvoeren waspeen 2.500 kg; sla 7.000 stuks, waarvan 2.000 stuks voor export werden verkocht. RIJNSBURG, 17 Juni. Bloemenvei ling Flora. Orlon 45-48, Anthemus 35- 40. Segetum 58. Campanula (roze) 70-80, Duizendschoon 38-48 per bos. Tulnanjers 200-220. Sara Bernard 18-22. Korenbloe men 100-130. Talma 280-290. Colvilleis (Alba) 550-700, Nymph 25, Zinnia 400- 440, Violieren wit 14-15 per 100. op de vergoeding wegens kosten van vak onderwijs der bijzondere Lom.-school v. 1961 en een vergoeding van stichtings- kosten van de r.-k. school voor blo aan het Philosophenpad waren vastgesteld, voteerde de raad een bedrag van f 69.700 t.b.v. de huisvesting van het Pedologisch Instituut in het pand Langebrug 62. Met het stichten van een derde open bare kleuterschool in het z.w. stadsdeel ging de raad eveneens akkoord. Voor lopig wordt deze school gehuisvest in het hulpgebouw aan de Valeriusstraat. (De zitting duurt voort) Cafébezoeker tijdens vechtpartij neergestoken Tijdens een vechtpartij in een café aan de Delistraat te Rotterdam heeft vannacht de 29-jarige C. Vervoort uit de Enterpotstraat een steek met een dolk in de maagstreek gekregen. Hü liep nog enige meter en zakte toen in el kaar. Men vervoerde hem naar het zie kenhuis waar bleek dat zijn lever was geraakt. Er moest operatief worden in gegrepen. De politie die een onderzoek instelde, zag dat een van de cafébezoekers naar het toilet liep en daar iets weggooide. Het bleek een dolkmes te zijn. De man, .een 31-jarige messbediende uit Rotter dam, bekende met dit mes de steek te hebben toegebracht. Hij werd in het politiebureau Sandelingplein opgesloten. 1 Het mes werd ln beslag genomen. Portier beet agenten Zó door het dolle heen was een 21- jarige portier zaterdagavond bij een ru zie in een café aan de Gortstraat in Den Haag, dat hij twee agenten, die de eigenaresse van de zaak op haar ver zoek te hulp waren gekomen, resp. in een oor en in een duim beet. De man had in dit café gewerkt, maar er ruzie gekregen. Zaterdagavond achtte hij de tijdgekomen om nog eens op de zaak terug te komen. Hij begon spoe dig met asbakken en glaswerk te gooien, waarop de vrouw hulp vroeg. De twee agenten moesten nog twee collega's alar meren. voordat het lukte de man naar het bureau te brengen. Standpunt van de minister De Oostenrijkse baby Adèle Paul kan in ons land blijven, indien het kind andere pleegouders krijgt. Dit zou naar wij uit betrouwbare bron verne men thans het standpunt van mi nister Beerman zijn. in de affaire van de in Oegstgeest verblijvende baby. Voor de pleegouders, het echtpaar De Leeuw, is dit standpunt onaanvaardbaar. Zo als bekend heeft de Raad voor de Kin derbescherming bezwaren tegen het hui dige pleeggezin naar voren gebracht. De heer De Leeuw zal waarschijnlijk in het begin van deze week naar Oos tenrijk vertrekken om daar te trachten een adoptieverdrag met het Stadtjugend- amt in Klagenfurt af te sluiten. De heer De Leeuw zal de autoriteiten ver zoeken hem de voogdij over de baby te geven. Het kind zou voorlopig echter de Oostenrijkse nationaliteit moeten behou den. Voorts is de heer De Leeuw van plan I een onderhoud met minister Beerman aan te vragen. Dit mede in verband I met het feit, dat morgen de laatste i dag is waarop hoger beroep kan worden aangetekend tegen de uitspraak van de j vice-president van de Haagse rechtbank ln het kort geding om de baby. Volgens gegevens van het Gewestelijk Arbeidsbureau heeft het hotelbedrijf en wel speciaal in Noordwijk een beroep moeten doen op buitenlandse arbeidskrach ten, omdat men anders geen mogelijkheid ziet het werk in de hotels te verrich ten, zoals het gedaan behoort te worden. Er worden kamermeisjes en serveersters aangetrokken uit Italië, Spanje,, Oos tenrijk, Zwitserland en Duitsland. Niet alleen echter voor vrouwelijk personeel worden werkvergunningen afgegeven. Ook veel mannelijk personeel komt er thans over de grenzen. Ideale kinderverzorger in drukke buurt benutten voor de aanleg van een rol schaatsbaan. Tenslotte deelde hij mee, dat de grote glijbaan, waarvoor ruimte was gelaten, niet tijdig kon' worden afgeleverd, doch naar hy verwachtte deze zomer zeker nog in gebruik zal worden genomen. Wethouder J. F. M. Steenmetser acht te het van grote betekenis, dat in deze tijd van massa-motorisering de kinderen van de steeds onveiliger wordende straat worden gehouden en dat zü behoed en beschermd worden door speeltuinen. De 400 a 500 kinderen in Buitenlust kun nen hiervan profiteren. Zaterdagmiddag werd in Buitenlust de nieuwe speeltuin ..Rijnzicht'' op feeste lijke wijze opengesteld. De Harmonie „Triumph" zorgde voor vrolijke klanken, voordat de hekken open gingen, waar vele kinderen, ouders en genodigden waren bijeen gekomen. Tal van autori teiten waren aanwezig. Namens het be stuur sprak de heer H. F. Medendorp z'n grote voldoening uit over de totstandko ming van de speeltuin in deze kinder rijke buurt. Hij dankte het gemeentebe stuur, dat f. 17.000,beschikbaar had gesteld en daarnaast een groot aantal medewerkers uit de buurt, die tezamen j 813 uren van hun vrije tijd hadden ge- geven voor de inrichting van deze tuin. Hij wekte op tot grote zorgzaamheid voor de kostbare speelwerktuigen en deelde mee. dat het in de bedoeling ligt het clubhuisje ln de wintermaanden te gebruiken voor jeugdwerk. De voorzitter van het Centrale Be stuur de heer B. Hamer bracht niet al- leen de gelukwensen aan het afdelings bestuur over. doch wees tevens op een nabij gelegen 'terrein, dat. men in de tóe. komst voor de oudere jeugd zou willen Intree ds. F. Minnema Zondag 25 juni zal de bevestiging en intree van ds. F. Minnema in de Ge reformeerde kerk plaats vinden. Er zal dan in het Zijlkwartier geen dienst wor den gehouden. WASSENAAR Met Zweedse midsommarfest werd de zomer ingeluid Een aantal in ons land wonende Zwe den leden van de Zweeds-Nederland se vereniging hebben zaterdagavond in Kasteel Oud Wassenaar het tradi tionele Midsommarfest gevierd, een feest rond de langste dag van het jaar, dat in Zweden in hoog aanzien staat, omdat dan de komst van de zomer een feit wordt. In de tuin achter het Kasteel was weer de Jajstang opgericht, een met bloemen en groen versierde meiboom, die het middelpunt vormt van het feest. Dit Jaar was er geen Zweedse dansgroep beschikbaar om het feest op te luis teren. maar de demonstratiegroep van de Amsterdamse Volksdans Centrale zorgde voor een uitstekende vervanging en danste de verschillende Zweedse volksdansen met veel gemak en gratie. Het dansen werd begeleid door enkele speelmannen. Al spoedig werden alle aanwezigen uitgenodigd zich bij de dan senden aan te sluiten. Onder de vrou welijke deelnemers aan het feest waren er enkelen gekleed in het Zweedse na tionale kostuum. Ook kinderen dansten mee. By de boom werden enkele spel letjes gedaan. Daarna werd in de zalen van het kas teel het feest voortgezet. Mr. J. C. P. Vrij, secretaris van de Zweeds-Neder landse vereniging, die dit feest leidde, deelde mede. dat ambassadeur Dahl- mann. die binnenkort ons land gaat verlaten, niet aanwezig kon zijn. Hij was een groot vriend van de vereni ging en de aanwezigen stemden van harte in met een Zweeds hoera'tje voor de scheidende diplomaat. In het bestuurshuis van de Woning bouwvereniging Buitenlust werd de thee gebruikt. Een gelukwens van de lande lijke vereniging, vergezeld gaande van een oefen-volleybal werd aangeboden. De voorzitter van de woningbouwvereni ging deelde mee, dat bestuur en raad van commissarissen graag hadden mee gewerkt en bood aan de penningmees- teresse een bedrag van f. 100.aan. Inmiddels had de jeugd de speeltuin in bezit genomen. OEGSTGEEST Onderhoud Terweeschool Voor onderhoudswerk aan de Terwee school in Oegstgeest stellen B. en W. voor f 5400 te voteren. Dit onderhoudswerk moet volgens het college niet worden uitgesteld, omdat in de begroting 1962 weer belangrijke ex ploitatiekosten van de Terweeschool aan de orde komen. Aanvullend krediet voor onderhoud Rijnsburgerweg Het onderhoud van de Rijnsburgerweg in Oegstgeest gaat als gevolg van het zware intensieve verkeer meer kosten dan was begroot. De begroting wordt met f 7500 overschreden. Omdat op 75 pro cent van de provincie (tertiair wegen fonds) kan worden gerekend, blijft f 1875 ten laste van de gemeente. B. en W. stellen voor het aanvullende krediet te verlenen. Vanmorgen viel een scooterrijder op het kruispunt Korenbloemlaan—Flo ralaan te Oegstgeest en werd met o.a. een hersenschudding naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. De ver moedelijke oorzaak van het ongeval is, dat de scooterrijder voor een personen auto wilde afremmen en slipte. Gruwelijke ontdekking Vanmorgen deed een melkrijder in Bunschoten een gruwelijke ontdekking. Op de helling van de Westdijk vond hij het levenloze lichaam van de 28-jarige man, W. Veenendaal, een taxi-chauf feur uit Amersfoort. De dode had een touw om de hals en is, naar de politie heeft vastgesteld, door wurging om het leven gekomen. Het slachtoffer zou vannacht enige mannen uit een Amersfoorts café heb ben moeten rijden. Op de donkere en verlaten Westdyk bij Spakenburg heeft men hem plotseling een touw om de hals geslagen en gewurgd. Ongetwijfeld zal j het slachtoffer zich hebben verweerd, getuige het feit. dat hij nog maar één schoen aan had. Na hun daad hebben I de overvallers het lichaam van het j slachtoffer aan de binnenzijde van de j dijk in het gras gegooid. Hangende het i onderzoek wenste men de identiteit van het slachtoffer niet bekend te maken, i De auto van de taxi-chauffeur zou ge vonden zijn in het naburige Eemdijk. Een Baamse taxi-chauffeur heeft vanochtend vroeg drie mannen naar het Raboes vervoerd, een jachthaventje aan de kust. Het betrof een inwoner van Baam en twee niet-ingezetenen van deze gemeente. Het drietal was min of meer in beschonken toestand en kreeg in het Raboes onmiddellijk bezoek van een politieman, die namen en adressen heeft genoteerd. Nader vernemen w(j, dat een arresta tie zou geschied zijn in Barneveld. Een jonge man zou daar gegrepen zyn. Het parket van Utrecht heeft zich daar in middels naar toe begeven, evenals een Soester speurhond. Voorts is komen vast te staan, dat de vermoorde het laatst gezien is om even over middernacht. Daar heeft hij namelijk op het stations plein in Amersfoort één man meegeno men. Dit is namelijk gezien door de taxi-chauffeur, die achter hem een standplaats had. Sindsdien is men elk spóor nog bijster. Twee jongelui in Zuid-Tirol gedood In Zuid-Tirol zijn vannacht twee jon gelieden gedood door militaire patrouil les. die belast zijn met de bewaking van elektrische centrales na de aanslagen van de laatste tijd. De jongelieden hadden geen gehoor ge geven aan sommaties om stil te staan. In Boedapest elf rooms-katholieken veroordeeld In de Hongaarse hoofdstad zyn maan dag elf rooms-katholieken tot gevan genisstraffen van bij elkaar 58 jaar ver oordeeld op beschuldiging van hande lingen tegen het staatsbelang. Dr. Oedoen Balay, een Cistercienser monnik, kreeg de zwaarste straf, acht Jaar. De priester Oedoen Lenard, de enige beklaagde die geen schuld toegaf, is tot zeven jaar en zes maanden veroordeeld. De andere vonnissen zijn: Laszlo Emoedi, priester 7 jaar; Endre Foeldl, jezuiet, 6 jaar en 6 maanden: dr. Laszlo Ikvai. priester. 6 Jaar; Geza Havas. bis schoppelijk auditor, 5 jaar en 6 maan den; Gyula Meranyi, Cistercienser mon nik, 4 jaar en 6 maanden; Gabor Nobi- lis, statisticus, 4 Jaar; Miklós Hontvary, mijningenieur. 3 Jaar en 6 maanden; Gyoergy Koelley, priester, 3 jaar; dr. Zoltan Galdi, arts. 2 jaar en 6 maanden. De voorzitter van de rechtbank deel de mee. dat een andere r.k. priester, Istvan Tabodv. op beschuldiging van hoogverraad tot 12 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Hij is afzonderlijk en met gesloten deuren berecht. Volgens de akte van beschuldiging hebben de beklaagden getracht een ..elitekorps van r.k. jeugd" te organiseren, waarvan leden de re geringsfuncties zouden overnemen als met de hulp van „een buitenlandse mo gendheid" een „christelijke republiek" zou zijn gesticht. Grote belangstelling van de bevolking Het was een aardige opzet van het be stuur van Warmonds Fanfare om z(jn feestconcert ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum niet te reserveren voor zijn donateurs, maar om er de bevolking in groten getale als zodanig by te be trekken. Dat betekende als plaats van handeling de open lucht. De handelingen bestonden uit concerteren in de mu ziektent, mars naar het sportterein „Overbos" en aldaar afwikkelen van een taptoe-programma. De medewerking kwam van de na tuurlijke vrienden. Dat waren voor het dorpsconcert het Jeugdorkest en vervol gens het Grootorkest „Forum Hadriani" uit Voorburg, die met Warmonds Fan fare een gemeenschappelijke dirigent hebben in de persoon van kapelmeester C. Hondong. En voor de taptoe boven dien „De Harpe Davids" van Noordwy- kerhout, waarmee al een oude samen werking bestaat, en de Warmondse zus- terfanfare „St.-Matthias". Het Voorburgs Jeugdorkest begon, kla rinetten vooraan. Derhalve hebben de Voorburgers aan de samenstelling van een harmonie de voorkeur gegeven. Het speelniveau bleek voor een jeugdorkest heel redelijk. Het eerste stuk van Chail- let, was iets zonder einde. Het tweede, een „Teenager-Fantasie" van Everaarts, beviel ons het best. Er zat door de kleu righeid. de toonzwellingen, de vele rit mische wisselingen, de stok-acrobatiek van een drummer, méér „muziek" in. De fantasie is fris aangepakt en meer bewust gespeeld dan de afsluitende mars, die de jongelui aan de voorzichtige kant hielden. Showboot. Bolero Mambo en andere dingen vroegen voorts de aandacht. De op kleurgevoeligheid ingestelde delen kwamen beter over dan de alleen maar ritmisch bepaalde. Toen tenslotte Warmonds Fanfare op trad, rees bij ons de vraag onwillekeurig; was is verkieslijker, harmonie of fan fare? We pleiten opnieuw voor de fan fare. omdat deze de klankhomogeniteit eerder waarborgt. In de Musketiersmars bleek de klank vrij vast te liggen, wat met de populaire „Saints"' niet minder het geval was. Verder kregen we een nieuw repertoire-stuk van Paul André, nog wel voortzetten zal. en een Rapsodie waarvan men de studie waarschijnlijk over spirituals De winterconcerten van Warmonds Fanrae bieden ons een betere gelegenheid dan thans om dieper op de verdiensten van dit gezelschap in te gaan. Ook op het sportterrein, waarvan het gebruik belangeloos door de Voetbalver eniging „Warmunda" was aangeboden, bleek de belangstelling verre van gering. Marsen zyn hier per dozijn geblazen, zulks natuurlijk in verband met het fi gureren van de formaties en de parades, die men van elke terrein-taptoe kent. waarbij de roffels, het inslaan, de es- hoomsolo's en het Wilhelmus niet weg te denken zijn. Evenmin als het inge burgerde ..Nightfall in Camp" Wat we gemist hebben waren; kleuren, bijv. van groene en rode tunieken, vanzelf sprekend een te dure liefhebberij, en schijnwerpers die de marcherenden op het veld op de voet overal mee volgen: óók duurV. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS ZWAK Het Damrak zette vandaag de nieuwe beursweek in met een zwakke stemming voor de internationale waarden. De han del was minimaal. Certificaten Hoog ovens lagen bij opening bepaald flauw met een koersverlies van ruim 21 pun ten op 1031. De lagere koersen voor de hoofdfondsen werden toegeschreven aan de flauwe stemming in Londen en de lagere slotkoersen van Wall-Street vrijdag j.k In Londen moest nogal wat aanbod verwerkt worden als gevolg van de vrees voor een mogelijke devaluatie van het pond sterling. Het pond ster ling zelf noteerde lager. Verder is er de havenstaking ln Amerika, waardoor een haussetendentie niet wordt geani meerd. Dan blijft er ook nog de inter nationale politieke situatie ten aahzien van Laos. Het nieuws uit het bedrijfs leven is merendeels gunstig. Aku daal de van 444 tot 440* om op circa 441 de markt te verlaten, hetgeen een ver lies betekent van 9 punten. Unilevers werden rond de 814 verhandeld, ofwel ruim 6 punten beneden het vorige slot- niveau. Hoogovens op 1032 ruim 20 pun ten Philips daalde van 1056 tot 1054 doch het verlies bleef beperkt tot ruim 4 punten. Kon. Olie noteerde een ver lies van f2— op f 121.20. Parijs was wederom aan de markt. Hiervoor be stond alleen belangstelling op lagere prijzen. In de schoepvaarthoek lagen de koer sen merendeels een weinig onder die van het vorige slot. Van de leidende cultures word H V A. iets lager geadvi seerd Staatsfondsen praktisch onver anderd met zeer weinig zaken. BEURS VAN AMSTERDAM ACTIEVE OBLIGATIES Maandag 19 juni Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. -58 4* 103A 103 Ned. '59 4103A 103* Ned '60-1 4Va 103A 103* Ned '60 n 4* 103A 103* Ned -59 4*4 102A 102* Ned '60 414 102'» 102*4 Ned '61 4V4 102 A 102*4 Ned -53 3\i 99U 99>" Ned Grtb. obi 3*4.. 85 B Ned '47 3*4 95 A 95*4 Ned '51 3* 99* 99 Ned. *53 I-II 3* 97fi 97(| Ned. ;S6 3* 97 j* 97*GL Ned. 48 3* 93* 93.1. Ned. bel. cert. 3* 92* Ned. *50 I-n 3* 93* 93* Ned. '54 I-II 3* 94* 94* Ned. '55 I 3* 94* 94*4 Ned. '55-H 3* 95* 95., Ned "37 3 94 941 Ned grtbk obi. '46-3 94* 94sj Ned doll In '47 3 91 ÜB 91 GL Ned Inv cert. 3 100* 100,%GB Ned. 62-64 3 100A 100* ïn2JS 22 P 99{i Indie "37 A 3 96* 96«; Ned. won. bJ. *57 6 110* no* Ned. won.bJ. "58 4* 102A 102* ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110* 110*4 Ver. HVA-mU130 127*GB A-KO450V4 441* Deli Mij cert152.50 152 GB Hoogovens cert1052* 1028 Philips gem. bez. 1058* 1052 GB Unilever cert820* 812* Dordtse Petr582 576* Kon. Petr (50 A f 20) 123.20 121 10 Holl. Amer iyn 166* 165* Java China Paket 169*GL 165* K.LM. 86 50 85 Kon. Ned. Stoomb.201* 200*GB Kon Paket My167 166 Stoomvaart My Ned 184* 186 Nlevelt Goudr cert 166* 165* v Ommeren cert 342 334 Kon Rott Lloyd... 158* 156 Ned Scheepv Unle 164* 163*4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Pro?.- en Gem leningen A dam '47 (3*) 3 97*4 idem '48 (3*) 97* 97* R'dam '52-1 (4*) 101 *4 id id "37 I-n (3*) 97* Z.-Holland '55 4* 101* 101* B Bankwezen Bank N Gem *58 6* 105*4 105A ld NWB -52 (4*) 101A BVG rspbr 1.500 186* B lOliè BVC rspbr -52 146* 146* Industr. Ob"»-ttes Philips DoUarlng -51 90 90* Premleleninge n Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam "53 3 108* A'dam *51 I 2* 91* 91 A'dam 56 I 2* 86 85*4 A'dam '56 II 2* 97 97 A'dam *66 in 2* 97* 97 Eindhoven '54 2* 86 85 Enschede *54 2*85* 84* Den Haag '52 I 2* 96* 97 Idem n 2* 98* 99 R'dam *52 I 2* 98 97 Idem II 2* 96* B 98* Idem *57 2*99 A 99 A Utrecht *52 2* 98 97* Z.-Holl. 1957 2* 100 99 L Zuid-Holland *59 2* 104* 104* NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 251 250 Amst. Bank 384* 380* Cultuurbank 33 32 Holl Bank Unle cert. 224* 224* Ned Handelmy 334* 334* Rott Bank 382 375 Twentsche Bank 326 325 Senembah495 590 Industrie Ondernemingen Albert Heyn700 718 Berkel's Patent (v.) 345 340 Borsumy. 38y4 38* Calvé Delft cert. 821 813 Electrolasmy380 L Kon. Pap. v. Gelder 396 388 Kon. Ned. Grofsm. 176 175 Holl. Constructie 492 Ing. bur. v. Bouwnyv. 270 Internatlo 172 170 Int. Kunststoff. Ind. 84 84 v. Kempen en Begeer 135 134* Leidse Wolspinnerij 670 Müller en Co. N.B. 550* 545 Ned. Kabelfabr. 650 638 Philips pref 291 290 Rott. Droogdok My. 560 550 Sikkens Groep 850 930 Ver. Touwfabrieken 380* Walvisvaart 104* Wemlnk's Betonmy 196 195 GL Wilton Feyenoord 285 285 Van wyk en Heringa 135 135 Zaalberg 149 159 MRnbouw en petroleum Bill ton 2de r510 505ex<L Kon Petr Cf 20) 126.70 125 60 Amerlk Canadian Pacific R. 25 24"4 Intern NlckeJ 74*4 74* Anaconda 57* 55* Beinienem 8teeJ 44* 43* Cities Service 53 52* General Motors 45* 44 ,exd. Kennecott 86* 86 Republic Steel 63 61 Shell Oil 39* 39* Union Pacific 32* 32* Un. States Steel 85* 83

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11