dubbel lekker half zwaar HKVversloeg Vicus Or. en werd kampioen BESTUUR VAN STORMVOGELS AAN DE KANT GEZET... Kieler Woche Twee overwinningen van S.J.C. doen promotiekansen stijgen Hairos derde in Reeklingliansen MAANDAG 19 JUNI 1961 Advertentie Rondom de korf Schoolsoft baltoernooi Rembrandt Lyceum zegevierde voor derde maal in successie Leden stoorden zieli niet aan advertenties De talrijke aanwezigen hebben zater dagavond op het terrein aan de Leidse Hout een bijzonder boeiende en span nende ontmoeting gezien welke HKV op gelukkige wijze opnieuw het kampioen schap gebracht heeft. Vicus Oriëntis heeft zich uitstekend van zijn sportieve plicht gekweten en tot het laatste mo ment zich volledig gegeven. De fortuin- Ijjkste heeft gewonnen en o.i. hadden de witzwarten op zijn minst genomen een gelijk spel verdiend. Reeds dadeljjlc bleek, dat Vic. Oriën tis zijn huid duur zou verkopen. In de beginperiode speelden onze stadgeno ten veel beheerster en rustiger dan de gasten en dit resulteerde na 3 minuten reeds tot een treffer, toen Sjardin een goed aangegeven bal inschoot <10). HKV kwam iets in de meerderheid, doch aanvallend vlotte het nog niet. Na 9 minuten vergrootte mej. A. Devilee de Leidse voorsprong tot 2—0, aanvallend was de tweede opstelling voor de Hage naars veel gevaarlijker. Bos verdeelde het spel in de Haagse aanval uitstekend en dit leidde na 18 minuten door een goede doorloopbal van Troost tot 21. Ook de gelijkmaker, welke Troost 5 mi nuten later scoorde, was grotendeels te danken aan goed voorbereidend werk van Bos. (2—2). In de derde opstelling Competitie CKB De aandacht was zaterdag wel in het bijzonder gericht op de tweede wedstrijd om de CKB-titel, VES—DKOD te Den Haag. De Hilversummers hadden aan een gelijk spel genoeg, want VES verloor de eerste ontmoeting met 6-5. Twee vol komen aan elkaar gewaagde partijen lie ten by rust alles in het onzekere (4-4). Daarna leek het er op dat DKOD zou gaan feesten, want 15 min. voor tijd was de stand 5-8. Vijf minuten later 6-8. Maar niemand geloofde nog in Haags succes. Toen hervonden de Hagenaars hun sterke moreel. Het werd 7-8 en éen minuut voor tijd 8-8 en met de uitworp had DKOD de titel letterlijk in handen. Een kwart minuut vóór tijd ging een DKOD-heer uit onmogelijke positie schieten. De bal werd onderschept. In drie worpen was het leer in de Haagse aanval en de vierde worp was een schot van Wout Pronk. Dus was het 9-8 voor VES met as. zaterdag een beslissings wedstrijd in Zuilen! Voor de gewone competitie speelde in 2A VES 3 en ASSO de laatste wedstrijd VES 3 veranderde de eindstand door een 5-2 winst nog aanzienlijk. Warmond 14—25 ASSO 14—13 VES 3 14—17 Excelsior 2 14—10 TOP 14—17 O DO 14— 9 Fiks 2 14—17 DES 3 14— 2 2 strafp. in mindering. De hoofdkl. West, IA en 2A waren reeds uitgespeeld en zaterdag kwam be halve in 2B ook het eind van de com petitie in 3A, de kleine klasse 4A en de junioren A. Alleen bij de Junioren B en C moeten nog een aantal wedstrijden worden ge speeld. In afd. B is Pernix B favoriet met Fiks A als concurrent en in afd. C gaat het tussen Fiks B en Fiks C waar van laatstgenoemde favoriet is! Behalve de beslissingswedstrijd om de CKB-titel wordt zaterdag ook de tweede promotie-wedstrijd hoofdkl. West ge speeld: KVS-GKV. De eerste wedstrijd werd door GKV met 6-5 gewonnen. LEIDEN KNKB CONTRA CKB ZUID-HOLLAND NOORD Woensdagavond wordt in het kader van het 25-jarig bestaan van de Leidse Sportstichting een wedstrijd gespeeld tussen het Leids KNKB-team en het vertegenwoordigend twaalftal van district Zuid-Holland Noord van de GKB. Wy gaven reeds eerder de namen van spelers en speelsters van Zuid-Holland Nrd. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel, vangt aan om 19.15 uur en staat oJ.v. de heer J. van Weesel. Vreugde in de Leidse Hout. HKV is na een benauwde overwinning op Vicus Oriëntis kampioen van de hoofdklasse B geworden en opge lucht hebben de Haagse supporters aanvoerder Gerard Bos op de schouders genomen. KORFBALUITSLAGEN Hoofdklasse B: Spangen't Zuiden 45; RigtersbleekOns Eibernest 94; ZKCDie Haghe 64; SportlustDee- tos 8—4; Vic. Oriëntis—HKV 5—6, Door bovenstaande resultaten is Rig tersbleek op de 2 na onderste plaats ge ëindigd. Daar de noordelijke kampioen, Sparta. echter van zijn promotierecht naar de hoofdklasse geen gebruik maakt, blijft Rigtersbleek in de hoofdklasse ge handhaafd. La Conlonces won Jour de Java werd vijfde (Van onze medewerker) Gisteren vond op de fraaie baan te Recklinghausen, waaraan wat de accom modatie betreft de Nederlandse banen een voorbeeld kunnen nemen, de strijd plaats om de Grote Prijs van Reckling hausen. Hieraan werd deelgenomen door 13 paarden, o.a. door Hairos II (Geer- sen) en Jour de Java (Vergay), alsmede door de Franse La Coulonces, die ook staan ingeschreven voor de Grote Prys der Lage Landen zondag a.s. te Duln- digt. Nadat de bekende Duitse pikeur E. Freundt de eerste drie koersen had ge wonnen werden de paarden voor de Grote Prijs aan het publiek voorgesteld en daarna werd het sein gegeven voor het vertrek. De eerste start was vals en bij de tweede nam Freundt met zijn paard Asta, waarop de Duitse hoop was gevestigd en die no. 1 had geloot, de kop, doch de op 2120 meter vertrokken La Coulonces, gereden door de eigenaar Cougeon, ontwikkelde veel snelheid en HENGELSPORT „Leidse Boys" organiseerde voor haar leden en donateurs een viswedstrijd in de Ringvaart (Dorp de Kaag». Uitslag: 1. G. Spingen 6 stuks 2. S. Weeda 4 stuks; 3. P. Ranselaar; 4. W. v. Berkel; 5. H. Bink; 6. J. Buin; 7. H. Moerland; 8. K. Hogervorst; 9. W. w Rossem; 10. J. Veldhuizen. Zaterdag ls in Leeuwarden een internationaal schaaktoernooi geëindigd. In de hoofdgroep A zegevierde de Ne derlandse kampioen Tan met 2 punt en in de B-groep de Duitser Ditt met 3 punten. Bij de dames toonde mevrouw Timmer uit Den Haag zich het sterkst met een totaal van 3 punten. (Van een onzer verslaggevers) Voor de derde maal in successie heb ben de jongens van het Rembrandt Ly ceum het schoolsaftbaltoernooi gewon nen. Vierenveertig maal passeerden de Rembrandt-mensen de thuisplaat op het sportpark Roomburg. Ook bü de damesploegen werd er op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel lustig op los geslagen. De slagvaardig heid van het Rijnlands Lyceum voerde hier de boventoon. Reeds dadelijk vielen op Roomburg, waar in drie poules gespeeld werd, de runs als rijpe appelen uit een boom. In poule A toonde het Gymnasium zich ver reweg het sterkst. Zowel het Christelijk Lyceum als de Ulo Pieterskerkstraat moesten het onderspit delven. In poule B ontmoette het Rembrandt Lyceum vrij veel tegenstand van het Bonaventura Lyceum. Het werd een 4-4 gelijk spel. De Bonaventuristen hadden echter kenne lijk te veel van zichzelf gevergd, want met liefst 16-1 moesten zij in de volgen de wedstrijd de eer aan de UTS laten. Het Rijnlands Lyceum startte in poule C met een grote overwinning op de In- strumentmakersschool. De aanmoedigin gen van de grote aanhang van de ulo- Plesmanlaan waren echter van beter ge halte, want deze ploeg ging met de uit eindelijke erepalm in deze poule strij ken. DANAÏDEN WON DRIEKAMP VAN KNS De jaarlijkse driekamp, die Danaiden en KNS gisteren hield, is ten gunste van Danaiden geëindigd, waardoor de blauw- witten het zilveren bord, dat als wissel- prijs voor deze driekamp beschikbaar ge steld, weer voor een jaar in hun me- daillekast kunnen opbergen. De resultaten waren: De Danaiden— KNS 10—6; De Danaiden 2—KNS 3 54; Danaiden junKNS jun. 123. in 1.19.3 k.m. tijd bond de strijd met de leidster aan. Hairos II, die 60 meter aan de koppaar- den moest geven, had een prima start en zette de achtervolging in, doch het ging zeer snel aan de kop en voor de tribune had La Coulonces de leiding voor Asta, die op dit moment fouteerde en terugviel. Gibs Bulwark, Iolcos, Ba den Baden en La Charmeuse volgden, terwijl Hairos achteraan aansluiting had. Na een baanronde liep La Cou lonces iets van het veld weg en ging als leider de rechte lijn in. Met grote snel heid kwam Hairos buiten om, doch al was zijn speed groot en zijn draf onbe rispelijk, hy kon het toch niet verder dan een eervolle derde plaats brengen (km.-tijd 1.18.3), een mooi resultaat als men weet dat La Coulonces een km.-tijd van 1.19.3 liet afdrukken. De Duitse schimmel Baden-Baden werd tweede en de Franse Malbrough vierde. Jour de Java werd vijfde (km.-tijd 1.19.9). De toto betaalde voor de winnaar 32. de plaatsen 14, 26, 18 en 38, voor de Einlauf 'koppel eerste en tweede) 968 en voor de Dreier Wette (de eerste drie paarden in goede volgorde) 6964, alles voor 10. (Speciale berichtgeving) De IJmuidense voetbalvereniging Stormvogels heeft een nieuw be stuur. In een ledenvergadering, die door een actie-comité uit de le den bijeen was geroepen, is op wel Met een 10-2 overwinning op het Gym nasium stelde het Rembrandt Lyceum in de beslissingscompetitie reeds dadelijk haar kandidatuur voor de eerste plaats. Slechts de ulo Plesmanlaan kon haar hier nog van af houden. Deze school ver loor echter met 7-1 van het Gymnasium. Van de laatste wedstrijd maakten de Rembrandt Lyceisten toen een waarlijk slagfestijn. Op een run meer of minder werd niet gekeken en zelfs werden enige homeruns genoteerd. Al dit geloop en dit slagwerk resulteerde in een 21-1 over winning voor de Rembrandtmensen. Dames Bij de meisjes werd een halve compe titie tussen vijf teams gehouden. Ook hier waren de aanmoedigingen van de talrijke aanhangsters (en enkele aan hangers) niet van de lucht. In dit toer nooi bleef geen der ploegen zonder ne derlaag. Het Agnes Lyceum en het Rijn lands Lyceum gingen na enige wedstrij den gezamenlijk aan kop. De ontmoeting tussen beide ploegen werd een gemakke lijke 16-3 overwinning voor Rijnland. Doch deze ploeg verloor de laatste wedstrijd tegen outsider Ulo Pieterskerk straat, terwijl Anges in de laatste wed strijd het Gymnasium geen kans gaf. Een beslissingswedstrijd volgde en ook nu weer bleek Rijnland het sterkst. Bij de prijsuitreiking, dankte de heer J. F. Coers de jongens en meisjes voor de prettige en sportieve'wijze waaróp zij ge streden hadden. Eindstanden Jongens: 1. Rembrandt Lyceum 4 pnt; 2. Gymnasium 2 pnt; 3. Ulo Plesmanlaan 0 pnt. Meisjes: 1. Rijnlands Lyceum 6 pnt; 2. Agnes Lyceum 6 pnt; 3. Ulo Pieterskerk straat 4 pnt; 4. Rembrandt Lyceum 2 pnt; 5. Gymnasium 2 pnt. De uitslagen waren: Poule A: Chr. Lyc.-Gymn. 0-8; Gymn. Pieterskerkstr. 6-3; Pieterskerkstr.Chr. Lyc. 5-4. Poule B: Rembr. Lyc.Bon. Lyc. 4-4; Bon. Lyc.Uts 1-16; UtsRembr. Lyc. 4-9. Poule C: Rijnl. Lyc.—Instr.m.school 14-6; Instr.m .schoolUlo Plesmanlaan 1-1; Ulo Plesmanl.Rijnl. Lyc. 5-2. Finalepoule: Gymn.Rembr. Lyc. 2-10; Ulo Plesmanl.Gymn. 1-7; Rembr. Lyc. Ulo Plesmanl. 21-1. Poule D (meisjes): Rembr.Gymn. 3-4; Pietersk.Agnes Lyc. 3-5; Rijnl. Rembr. 10-8; Gymn.Pieterskerk 2-6; Gymn.Rijnland 0-1; Rembr.—Agnes 1-6; Rembr.Pietersk. 4-2; Agnes Lyc. Rijnl. 3-16; Rijnl.—Pietersk. 3-4; Gymn. Agnes Lyc. 3-9. Beslissingswedstrijd RijnlandAgnes Lyc. 6-3. SJC heeft de laatste kans om nog mee te tellen in de strijd om drie plaatsen in de derdeklasse let terlijk en figuurlijk met beide han den aangegrepen. De ingelaste wedstrijd tegen DUNO op zater dagavond in Noordwijk werd op het nippertjee met 1—0 gewonnen. Gister vond de return plaats in Den Haag. Ook nu weer wonnen de mannen van Piet Groenewoud. Wederom hielden de zwartwitten de nul vast en zegevierden met 0—2. Vier punten uit 2 wedstrij den dus, hetgeen ruim voldoende is om weer mee te doen met aan trekkelijke vooruitzichten. In slotfase Een talrijk publiek moest zaterdag héél lang op het ene winstgevende goal- tje wachte. Zeker SJC was de hele wed strijd tegen Duno op eigen veld sterker, maar hoe de Noordwykers ook schoten, de Haagse doelman Kochi weerde zich fantastisch goed. Zo kwam de rust met 00 en toen ook daarna maar geen doelpunt wilde komen dacht iedereen aan een puntloze eindstand. Vier mi nuten vóór het einde viel toen plotse ling de beslissing ten gunste van SJC. Een voorzet van Wijnands kopte dit maal linksbuiten Jan Alkemade onhoud baar voor doelman Kochi in de Haagse touwen. Uiteraard onder uitbundig en thousiasme van de Noordwijkse aanhang. zeer nadrukkelijke wijze het von nis over het oude bestuur van Stormvogels geveld. Er werden 120 stemmen tegen voorzitter Su- werink en de zijnen uitgebracht en maar 18 voor. Men koos onmiddellijk daarop een nieuw bestuur, waarvan de heer H. Zwart voorzitter wordt. Uiterlijk over twee maanden zal een algemene leden vergadering worden belegd, waarin de leden wijzigingen in dit bestuur zullen kunnen aanbrengen. De belangstelling voor de vergadering was zeer groot, ondanks een advertentie van het zittende bestuur, dat de leden aanbeval om niet te verschijnen. Er wa ren meer dan 200 aanwezigen, van wie er 150 stemgerechtigd waren. Het actie comité had de vergadering bijeen ge roepen omdat het bestuur geweigerd had op verzoek van de leden een verga dering uit te schrijven. De leden hadden vele grieven, die alle hierop neerkwa men, dat het bestuur zich niet hield aan de statuten. Zo was er al in geen twee jaar een jaarvergadering geweest en was men dus ook niet toegekomen aan het periodieke aftreden van enkele bestuursleden. Van de zijde van de KNVB had het actiecomité de dag voor de vergadering al vernomen, dat de voetbalbond de actie als wettig beschouwde en een nieuw bestuur, in dien dat zou worden gekozen, zou er kennen. Zeilwedstrijden te Vinkeveen Onder wisselende omstandigheden werden het afgelopen weekeinde op de Vinkeveense plassen nationale zeilwed strijden gehouden. Zaterdagmiddag kwam er een harde zuidwestenwind over de plas doorzetten. Vele zeilers moesten toen de strijd staken wegens averij en de waterpolitie was druk in de weer met het bergen van omgeslagen schepen. Zondagmorgen was het weer een harde zuidwester die samen met de, stromende regen het zeilen tot een minder aange name bezigheid maakte. Tegen de middag trok de bui over en de wind nam toen ook steeds meer in kracht af. Bart Kraan wist zich in de Flying Dutchman klasse tegenover zijn sterke tegenstanders zeer goed te hand haven. Hij was zelfs in de zaterdagmid dagwedstrijd de enige Flying Dutch- manzeiler die de finish bereikte. Het zware weer had de andere deelnemers in deze klasse tot opgave gedwongen. Ook zondagmorgen had Bart Kraan het vrij gemakkelijk. Alleen Ben Verhagen kwam even in de buurt, nadat hij van de zesde plaats was opgeklommen naar de tweede. Verhagen die in een splinter nieuwe, door hemzelf vervaardigde plas tic F.D. zeilde, kon echter niet de snel heid van Kraan evenaren. Ook in de middagwedstrijd moest Verhagen het onderspit delven tegen de pure snelheid van Kraan. In de Valkenklasse was de stryd iets meer verdeeld. G. Staartjes won zater dagmiddag met ruime voorsprong van J. Prins. Deze liet het er echter niet bij zitten en bracht beide zondagraces op zijn naam. R. van Dijk moest tweemaal met de tweede plaats in het vooruitzicht naar de finishlijn varen. Fred Imhoff leverde in de Vrijheidsklasse een uitste- De return In tegenstelling tot zaterdag, duurde het zondag maar vier minuten alvorens het eerste SJC-doelpunt viel. Wederom was Jan Alkemade de maker. De grond legger was Jan Rietmeijer, want diens inzet kon doelman Kochi, die ook nu weer prima zijn doel verdedigde, niet voldoende de baas. Er volgde verder tot de rust een spannende strijd waarin I beide doelen verschillende hachelijke momenten moesten doorstaan. De stand bleef echter 01. Na de thee noteerden we goede schoten van Rietmeijer en Piet Groenewoud, maar de Haagse doelman gaf geen krimp. In de 20e minuut kreeg, na lange uittrap, midvoor Rietmeijer een fraaie kans om de zege veilig te stellen. Hij kwam vrij voor doel. pas seerde de keeper maar wachtte te lang met de bal in de verlaten doelmond te schieten. Doelman Kochi herstelde zich en wierp zich toen op de schoen van de SJC-midvoor. Acht minuten vóór het einde de vermoeidheid en het zware veld deed zich gelden grepen de Noordwykers de winst. Het was Giel Wijnands, die zijn solo met een onhoud baar schot doeltreffend afrondde. Doel man Kochi had géén kans; 02. Dit werd ook de eindstand. De zege was evenals zaterdag volkomen verdiend. Stand RAVA 4 2 2 0 6 9—4 's Gravz. 4 1 2 1 4 7—6 SJC 4 2 - 2 4 5—8 Duno 4 0 2 2 2 1—4 AUTOMOBILISME Sportwagenraces te Zandvoort De uitslagen van de gisteren op het circuit van Zandvoort gehouden natio nale sportwagenraces luidde: Toerwagens veertien ronden 58,7 km KLASSE B 1. P. A. Keller met Austin Seven 35.24.8 (gem 99.458 km). KLASSE C 1. J. Swaab met Renault Gordine 35.07.4 (gem 100.277 km). KLASSE D: (62.9 km) 1. W. H. Visser met Peugeot 203 34.34.4 gem lOf 53 km. KLASSE E en F: 1. H. Blijdensteijn met Borgward Isa- belle TS 33.38.4 gem. 112.178 km. KLASSE G 1. E. H. Swart met Fiat Nardi 35.38.4 gem 105.844 km. KLASSE H (75.47 km) 1. O. Rosenblatt met MG-A 38.36.3 gem 117.304 km. SPECIALE KLASSE 1 1. F. C. F. Dudok van Heel met DKW Special 41.13.6 gem 109.844 km. KLASSE K 1. J. Vetter met M. G. Twin Cam 38.23.2 gem 117.974 km. KLASSE L Sport- en rensportwagens (83.86 km). 1. B. Pon met Porsche Carrera Abarth 38.41.4 gem 130.049 km. SPECIALE KLASSE 2 1. A. Hildebrand met Lotus Seven 38.38.8 gem 130.194 km. ATLETIEK S en L.-junioren wennen Het Wassenaarse S. en L. heeft zater dag tweemaal een overwinning geboekt. De junioren van deze vereniging bleken sterker dan de jeugd van de Leidse ver eniging de Bataven. Zij sleepten 116t4 punt bij elkaar, tegenover de wat teleur stellende Leidenaars 87 Bij de meisjes moest L.D.A. ook al min of meer bij verrassing het loodje leggen tegen de gastvrouwen. De verhouding was hier: 10596. Enkele namen willen wij U toch ook hier niet onthouden. K. de Greef (S. en L.) zegevierde tweemaal: 60 m. jun.: 7.6 sec., verspringen: 5.57 m. Het Haagse meisje Schatteleyn (CDA) haalde hetzelfde stoute stukje uit: 80 m. meisjes B: 11.6, vèrspringen: 4.53 m. Bataaf Ton van Velzen nam de 80 m. jongens B voor zijn rekening: 9.9 sec. De kogelstoot van de junior A. Aalbers (S. en L.) tenslotte, mag er ook wezen: 12.73 m. Clubgenoot Duyvestein zag de kogel op 11.89 m. belanden. kende prestatie. In een geleend schip won hij de wedstrijd van zaterdag zon der moeite van S. de Jong en Jan Swart. Zondagmorgen lag C. Kok aan kop. maar al spoedig moest hij plaats maken voor Imhoff. Weer werd De Jong tweede en C. Kok eindigde als derde. In de middag wedstrijd had De Jong, toen de wind afnam, juist de goede zijde van de plas gekozen, toen hij het kruisrak inging. Dit bracht hem een koppositie. Jan Zwart nam na een lang duel met Fred Imhoff de tweede plaats voor zijn rekening. H. J. Schipper had werkelijk een voor uitziende blik, toen hy zijn Flying Ju nior „Koud Kunstje" doopte. Driemaal was hy heer en meester en zonder moei te verkreeg hij telkens een verbazend grote voorsprong. De 16 m2 streepklasse was weer in volle sterkte opgekomen om elkanders krachten te meten, en die bleken nogal verdeeld. W. Spaargaren kampioen in deze klasse in 1960, werd zaterdag eer ste voor F. W. D. Grimm, de lichtweer- specialist, die ook met harde wind steeds betere resultaten gaat boeken. Zondag had Joop Bodegraven het heft in han den, hoewel het hem niet gemakkelijk werd gemaakt door B. N. Ooms. Beide wedstrijden gaven als resultaat: I. Joop Bodegraven en 2. B. N. Ooms. Verdere uitslagen: 12 m2 klasse. Zaterdag: 1. Th. Goetjes. 2. T. Vlek. Zondagochtend: 1. T. Vlek; 2. Th. Goetjes .Zondagmiddag: 1. Ch. van Swol; 2. J. Bosland. Finnjollenklasse. Zaterdag: 1. G. Le- verland; 2. W. van Wijngaarden. Zon dagochtend: 1. D. van der Heuvel. 2. W. van Wijngaarden. Zondagmiddag: 1. J. Wuyts; 2. W. van Wijngaarden. Sternklasse. Zaterdag: 1. W. Franke; 2. J. Visser. Zondagochtend: 1. J. Visser; 2. W. Franke. Zondagmiddag: 1. D. M. Harskamp; 2. K. Kruyer. Met 545 jachten zyn gisteren zeilers uit 18 landen gestart voor de traditionele Kieler Woche-zeilwedstrijden. Er stond een stevige wind windkracht 4 a 5 en mede door het zeer woelige water moesten de zwemvesten zelfs gereed worden gemaakt. Gelukkig behoefde men er geen gebruik van te maken, al kwa men verschillende bemanningen door het ruwe weer in moeilijkheden. In de Drakenklasse moest de sterke Nederlandse zeiler Warners met een der de plaats genoegen nemen, achter de Duitsers Ravenborg en Wagner. De Ber- lijner Achim Kadelbach werd winnaar in de Flying Dutchman-klasse vóór de ex-Europese kampioen, de Hamburger Kreidel. By de Finnjollen zorgde de Duitser Mares voor een verrassing door de Nederlander Koos de Jong even eens oud-Europees kampioen te ver slaan. De uitslagen van de eerste dag luiden: 5.5 meter-klasse: 1. Lapanje (Italië), 2. Stein (Duitsland), 3. Vathje (Duitsland) Starklasse: 1. HansohmJDuitsland), 2. Splieth (Duitsland), 3. Schbenbrod (Did). Drakenklasse: 1. Ravenborg (Did), 2. Wagner (Did), Warners (Ned.). Flying Dutchman-klasse: 1. Kadelbach (Duitsland), 2. Kreidel (Duitsland), 3. Schaff (Duitsland) Finnjollenklasse: 1. Mares (Duitsland) 2 Koos de Jong (Nederland), 3. Kuh- weide (Duitsland). De Nederlander W. Guldemond won met Spotvogel de wedstrijd in de Shar- pieklasse. leverde een Haags offensief geen doel punten op. De Leidse aanvallen, hoewel minder talrijk, waren veel gevaarlijker. Kluts bezorgde V.O. na 38 minuten op nieuw de leiding en nadat Meijer eerst een strafworp miste, bracht deze speler na goed doorzetten vlak voor het rust- signaal de stand op 42. Ook nu bleek dat de Hagenaars in de (beginopstelling niet hun sterkste vak in de aanval hadden, doch V.O. slaagde er niet in hiervan profijt te trekken. De gasten veranderden van tactiek, betrok ken hun dames meer in het aanvalsspel en dit leidde na 10 minuten tot het derde doelpunt, gescoord door mej. R. v. d. Geer '43). Weer 10 minuten la ter werd het gelijk, toen mej. Veltman even vry gelaten werd en deze kans di rect uitbuitte (44). Een zuiver schot van Troost van achter de paal bezorgde HKV 3 minuten daarna voor het eerst in deze wedstrijd de leiding (45). Het bleef een zeer spannend duel met wisse lende kansen, dat 4 minuten voor tijd beslist werd, toen Bos zijn vrouw een op gelegde kans gaf, die deze benutte (46). In de volgende minuut schoot Meijer een strafworp in (5—6)doch de tijd was te kort om er nog een gelijk spel uit te slepen. HKV was kampioen van hoofdklasse B en zal reeds zondag as. de kampioen van hoofdklasse A, Rohda uit Amster dam ontmoeten in de eerste wedstrijd om het landskampioenschap. EERSTE PRIJZEN VOOR FLUKSJEUGD Fluks boekte in het internationale Jeugdtoernooi van Quick te Dordrecht een fraai succes, door in 2 van de 3 af delingen de eerste prijs te veroveren. LEIDS KNKB 12-TAL Het Leidse KNKB 12-tal, dat woens dagavond om 7,15 uur op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel tegen het CKB 12-tal Zuid-Holland Noord zal uit komen, is als volgt samengesteld: Aanval: de dames M. Selier en A. De vilee, de heren C. Sommeling en W. Meijer allen Vic. Oriëntis. Midden: de dames L. Fallaux (De Algemene) en E. Oudshoorn-Onvlee iKNS», de heren J. Hensen en B. Zirkzee (beiden Vic. Oriëntis). Verdediging; de dames: C. Peters-v. d. Pluym (Alg.) en T. Fakkel (Zuiderkwartier), de heren K. Betcke en P. de Haas (beiden Fluks). Reserves: mevr. J. NiesingGulde mond (Fluks) en A. Flippo (Algemene), de heren A. v Duyl (Algemene), B. Westbroek (KNS), S. Sjardin (VO). SERIEWEDSTRIJDEN OLYMPIAAN Het toernooi, dat Olympiaan in de Residentie had georganiseerd, werd na 2 uur spelen in verband met de zeer slechte weersomstandigheden afgelast, zodat o.a. de teams van Crescendo en Fluks, die hieraan deelnamen, onver richter zake huiswaarts keerden. Promotiecompetitie

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10