Pi 0 Zou „Sirius" ook zonder botsing landingsbaan niet hebben gehaald? 6 Geringe hoogte vliegtuig wellicht niet de enige oorzaak van ramp vaderj[dag Breng wat variatie in Uw leven... Kreymborg Chr. Politieambtenaren beraadden zich in Noordwijk over vele zaken Partiële leerplicht voor meisjes? ELSHOF Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 15 juni 1961 Derde blad no. 30380 Ligging ivrakstukken doet vraag rijzen i Gezagvoerder mag Egypte niet verlaten (Van onze speciale verslaggever) Gisteren heb ik gevlogen, enkele honderden meters boven de wrak stukken van de zondagnacht bij Cairo verongelukte ,,Sirius". Het was onmiddellijk na de start van de Lockheed-Electra „Pallas", die de dienst na het tragische gebeuren heeft overgenomen en daarbij werd ik geconfronteerd met een opmerkelijke omstandigheid, die ongetwijfeld de komende dagen door de Nederlandse en Egyptische commissies van deskundigen nader zal worden bekeken. De 350 meter lange weg, waarover de „Sirius" zich in het ondiepe dal tussen de beide lage heuvels in de woestijn heeft geploegd, staat namelijk loodrecht op de landingsbaan 342/162, waarop de landing volgens de instructies diende te worden uitgevoerd, en wel op slechts enkele honderden meters afstand van het verlengde van die baan. Het heeft er blijkens deze waarnemingen alle schijn van, dat het vliegtuig, ook al had het hoger gevlogen en daardoor aanraking met de heuvels voorkomen, in deze landing de betonnen baan van het vliegveld nooit had bereikt. Staande tussen de wrakstukken had ik de dag tevoren de landings manoeuvres van een tiental op Cairo International Airport landende vliegtuigen van verschillende types gevolgd. Vrijwel al deze toestellen kwamen uit noordelijke richting en dienden om op de zuid-noord- lopende baan te landen, een hoek van 180 graden te maken. Zij deden dit in een circuit met een zeer ruime straal. Geen van deze vliegtuigen kwam over de plaats van het Sirius-wrak. Alle namen die bocht zodanig, dat zij hiervan honderden meters verwijderd bleven. men en telefoontjes, die de ramp be treffen, worden nagezien of afgeluis terd en derhalve mag men zich uitslui tend van de Franse, Duitse of Engel se taal bedienen. De KLM-ers en de an dere Nederlandse commissieleden ont houden zich terecht van enig com mentaar over deze samenwerking met de Egyptenaren. En men Beeft dan ook niet uit hun mond kunnen horen hoe de Egyptische justitie een foto- camera in beslag heeft genomen, die toebehoort aan een KLM-er, die hiermee onmid dellijk na de ramp foto's heeft ge maakt. Een verzoek om de foto's ter be schikking te stellen van de Nederlandse commissieleden werd dinsdag geweigerd. Sterke zwenking De noodlottige Electra raakte het met vuistgrote kiezelstenen bezaaide woestijnzand op een lage heuvel eigenlijk meer een glooing en van dit punt af loopt een enkele tientallen meters brede (van oost naar west lopende) baan vol trieste verwoesting naar de top van de 350 meter verder liggende, circa 10 me ter hogere heuvel. Over die gehele 350 meter kaarsrechte lengte, liggen de wrakstukken over dezelfde breed te verspreid, van een rechtop in het zand stekende propellor via de af gerukte vleugels over het zwart-ge- blakerde laatste deel naar het ein de, de verbrande en verwoeste brok ken van de romp. Op het eerste gezicht lijkt het aan nemelijk dat de „Sirius" is neergestort terwijl het toestel rechtuit vloog, immers als de ramp tijdens de zwenking naar rechts nodig om de landingsbaan te bereiken zou hebben plaatsgehad, zouden de wrakstukken zich volgens een geheel ander patroon hebben verspreid. Aangenomen echter dat de „Sirius" in de richting Oost-West vloog, moet het onmogelijk worden geacht om binnen de enkele honderden meters afstand tot het verlengde van de landingsbaan nog een rechte hoek dus van 90 graden te maken. Was vlieger fout? De hoogtemeter was gelijk gemeld niet fout. Was de captain dan fout? Het is een wat al te gemakkelijke con clusies, die directeur van Cairo's lucht haven, de heer Khairallah heeft getrok ken, een conclusie waartoe ook andere Egyptische luchtvaartautoriteiten ge neigd schijnen. Hoe oppervlakkig men hier oordeelt, blijkt bovendien uit de opmerking, die de luchthavendirecteur tegenover de Nederlandse journalisten maakte: „Ik heb de indruk dat de ge zagvoerder niet erg bekend was met de situatie. Misschien kwam hij wel voor het eerst". De heer Khairallah kan be ter weten! Captain Reynolds is een er varen middenoosten-vlieger, die het vliegveld van Cairo op zijn duimpje kent. Goede bebakening Ik weiger voorshands aan te nemen dat de ramp uitsluitend te wijten is aan een simpele vliegfout. Van Egyptische zijde is gesuggereerd dat de gezagvoer der wellicht te weinig aandacht heeft, besteed aan zijn instrumenten en dat hij een z.g. „zichtlanding" heeft willen uit voeren. Dit temeer, omdat de betreffen de landingsbaan uitstekend is verlicht en op het hoogste punt van een in het heuvelachtige terrein staande oude wa tertoren van een duidelijk lichtbaken is voorzien. Maar zélfs aangenomen dat het te laag vliegen veroorzaakt zou zijn door een foutieve besturing van het toestel, dan blijft er het raadsel rond de van de normale vliegrichting afwijkende lan dingsmanoeuvre, die spreekt uit het pa troon van de wrakstukken. Er zouden dus twee vliegfouten moeten zijn ge maakt, hetgeen niet voetstoots kan wor den aangenomen, omdat bij een landing die door de captain wordt geleid, de tweede piloot eveneens oplettend is. Kort voor mjjn vertrek uit Cairo verklaarde de heer A. W. Witholt, hoofd van het vliegbedrijf van de KLM, dat er tot dusver uit niets is gebleken van technische storingen aan boord van het vliegveld. De mogelijkheid is niet uitge sloten dat de oorzaak van de ramp moet worden gezocht in factoren, die buiten vliegtuig en bemanning liggen. En dit zal de komende dagen dan ook worden nagegaan door de onderzoekingscommis sie. Strenge censuur De Egyptische instanties zijn spraak zaam tegenover de zes Nederlandse jour nalisten, die maandag naar Cairo wa ren gekomen, maar het zijn mededelin gen vanuit de veronderstelling dat de Egyptische instanties in geen enkele op zicht bij de oorzaak van de ramp zijn betrokken. In hoeverre dit juist is moet echter worden afgewacht want het on derzoek, ook dat van de Egyptische com missie, duurt nog voort. Men kan zich echter niet aan de in druk onttrekken, dat de samenwerking tussen de Nederlandse en Egyptische deskundigen beter zou kunnen zijn. De beruchte staatscensuur, die de Neder landse journalisten gisteren heeft ge noopt het land te verlaten, omdat het werken hun schier onmogelijk werd ge maakt, treft ook de Nederlandse com missie. Alle correspondentie, telegram- Niet in het harnas jagen! Hoewel dr. K. Vaandrager, hoofd me dische dienst, van de KLM, heeft ver klaard dat hij alle gewonden, zodra hun toestand dit toelaat, per ambulance vliegtuig naar Nederland wil laten over brengen (de medische behandeling in het ziekenhuis is uitstekend, maar het klimaat ondraaglijk), zal hem dat, wat betreft gezagvoerder K. J. Reynolds, voorlopig niet lukken. De Egyptenaren laten er weinig twjjfel over bestaan, dat de feiten tot dusver wjjzen in de richting van een vlieg fout. De Egyptische justitie heeft dins dag dan ook bepaald, dat de gezagvoer der zich ter beschikking dient te houden. Zelfs al zou hier maar sprake zjjn van een formaliteit, is dit een weinig sym pathieke maatregel. Het is namelijk on denkbaar, dat deze waargewonde man, die twee dagen lang tussen leven en dood heeft verkeerd en wiens toestand slechts langzaam vooruit gaat, Egypte zou kunnen verlaten. Maar de Nederlandse delegatie zwijgt hierover. Zij wil kennelijk voorkomen dat zij door bepaalde uitspraken de Egyptenaren tegen zich in het harnas zal jagen. De KLM had aan de Neder landse deskundigen een harer employé's van de afdeling public relations toege voegd, die fugeerde als intermediair tus sen commissie en de Nederlandse jour nalisten. Het moet gezegd dat de com missie zo kort na haar aankomst nog weinig mededelingen kon doen. De in formaties die men beschikbaar kon stel len, liet men dadelijk weten. Men liet echter ook bij herhaling weten, dat toe gang tot. het wrak was verboden en de plaatselijke KLM-leiding stelde zelfs, dat het wrak slechts via de luchtha ven te bereiken was, een weg die voor de journalisten was afgesloten omdat de Egyptische overheid had bevolen legi timatie-papieren in het hotel in bewa ring te geven. Nederlandse voorzichtigheid Eerst op herhaaldelijk aandringen zegde de Nederlandse commissie toe, dat de journalisten het wrak konden bezich tigen, nadat de commissie zelf een eerste inspectie zou hebben gehouden. Maar toen de dinsdag vorderde en bleek dat de Egyptenaren in principe de Neder landse pers de toegang tot de plaats van de ramp niet wilden ontzeggen, be sloot de commissie de journalisten in staat te stellen mee te gaan, mits er niet zou worden gefotografeerd. Merkwaardigerwijze bleek ons dat de plaats van de neerstorting niet via de luchthaven, doch uitsluitend via de openbare weg te bereiken was en voorts dat Egyptische journalisten en fotogra fen en een Amerikaanse televisiecame ra-man sinds maandagochtend hier vrij konden rondlopen. De Egyptische poli tie, die het terrein bewaakte, maakte dan ook geen enkel bezwaar tegen de aanwezigheid van de Nederlandse pers. Kostbare uren waren echter voor de nieuwsvoorziening verloren gegaan. Eenzelfde situatie deed zich voor ten aanzien van het ziekenhuis, waarvan de KLM enige malen duidelijk stelde, dat de pers hier geen inlichtingen mocht inwinnen. Toen met het oog op het tijdig doorseinen van het nieuws over de toestand van de gewonden toch rechtstreeks contact met het ziekenhuis werd opgenomen, bleek de leiding aldaar bereid onmiddellijk alle gegevens te ver strekken. Hoewel het mogelijk ware ge weest, hebben de Nederlandse journalis ten geen toegang gevraagd tot de ge wonden zelf. ofschoon de Egyptische pers de slachtoffers de eerste dag bestookte met vragen en fotocamera's en het re sultaat in sensationele opmaak publi ceerde. Uit dit alles spreekt wel de vrees van de Nederlandse commissie van onder zoek, om de Egyptische autoriteiten te prikkelen. Men gaat uiterst voorzichtig te werk en kan slechts hopen dat dit van Egyptische zijde wordt gewaardeerd, door de Nederlandse experts in staat te stellen alle facetten van de thans nog onbegrijpelijke vliegramp, diepgaand te bestuderen. zet vader in de mode Advertentie begin bij Uw kleding I Prettig voor de weekends voor vakantie of voor zo-'s avonds-na-het-werk. Een zonnige weekender; zit prettig, staat sportief. Kreym- borg heeft er vakken vol van. reeds v.a. 9.90 Een sportieve pantalon, Terlen- ka lightweight of wash wear. va. 19.75 Kat. gabardine, sanfor reeds v.a. 8.90 HAARLEMMERSTRAAT 143 - LEIDEN Na tie avondvergadering fraai vuurwerk Tijdens de voortzetting van het gistermiddag in ..Huis ter Duin" te Noordwijk geopende congres van de Bond van Christelijke Politie ambtenaren in Nederland, begroette de bondsvoorzitter, de heer D. Rook. verschillende gasten, onder wie de vertegenwoordiger van de minister van Binnenlandse Zaken. mr. S. Kloosterman en de vertegen woordiger van het ministerie van Justitie, mr. Van Liere. de korpschef van politie te Noordwijk. de heer A. N. Merkelbach. hoofdinspecteur mr. J. Blanken, korpschef van politie te Katwijk, de afgevaardigden Van de Chr. Besturenbonden te Noordwijk en Katwijk en ere-voorzitter Van Netten. De burgemeester van Noordwijk, die verhinderd was bij de opening tegenwoordig te zijn, riep de congressisten telegrafisch een welkom toe in de bloemenbadplaats. De burgemeester van Katwijk bleek door vakantie verhinderd. Toespraken Mr. Kloosterman en mr. Van Liere hielden een toespraak tot het congres, waarin eerstgenoemde zijn voldoening uitsprak, dat het georganiseerd overleg door een K.B. nu ook officieel overleg is geworden. Omtrent het werkclassificatle-rapport van de commissie Boot was spreker op timistisch in die zin, dat aan de poli tieambtenaren gegeven zal worden waar zij recht op hebben. Mr. Van Liere betrok in zjjn rede de arbeidstijdverkorting, waarvan de uit voering voor de politie veel hoofdbre kens kost. Als overheid en politieambte naren zich samen inspannen, zullen de moeilijkheden zeker op te lossen zijn, aldus mr. Van Liere. De welvaartsstaat bergt in zich het gevaar, dat er geen Vergadering Nationale Vrouivenraad: Spanningen in gezinnen kannen toenemen bij woningbouw denken aan hobbyriiimten De Nationale Vrouwenraad in Nederland, waarbij 44 organisaties zijn aangeslo ten, houdt thans op „De Pietersberg" in Oosterbeek zijn tweedaagse algemene vergadering. De bijeenkomst staat onder leiding van mevrouw N. VosBrand. Namens de commissie „Opleiding van meisjes tot de gezinstaak" van de raad, bracht mevrouw mr. J. Fokkemavan Gent gistermiddag uitvoerig rapport uit Een van de conclusies van de commissie is, dat het grootste manco in de vorming van meisjes voor haar toekomstige taak valt waar te nemen op de middelbare en Ulo-scholen. Tot deze voorbereiding behoort, volgens de commissie, de persoon lijkheidsontwikkeling. het bijbrengen van kennis van de menselijke verhoudingen o.m. door onderricht in opvoedkunde en maatschappijleer- en een huishoudelijke opleiding. De leerstof zal zowel theoretisch als praktisch moeten worden behan deld, aldus het rapport, waarin ook wordt aangedrongen op een voorbereiding van de jongen op zijn toekomstige taak als man in het gezin. De commissie adviseert, voor de vorming van de meisjes een partiële leerplicht in te stellen. De commissie heeft een advies ge vraagd en overgenomen van de vaste onderwijscommissie van Tweede Kamer leden. die suggereerde, een onderwijs deskundige de opdracht te geven na te gaan, welke onderwerpen zouden moe ten worden gedoceerd en in de praktijk Op de binnenkort in het Rijks museum te Amsterdam te openen tentoonstelling over de Zweedse Gouden Eeuw zal o.m. deze kost bare. uit 1751 stammende kroon van de Zweedse Koningin Louise Ul rica te bewonderen zijn. Gisteren arriveerde het kostbare kleinood op Schiphol. De kroon wordt bewon derd door de heer Koot en mevr. Duyvené-de Wit van het Rijks museum verplicht zouden moeten worden beoe fend, om het gestelde doel te bereiken. Daarna zal een pedagogisch centrum moeten bekijken, hoe deze onderwer pen in de diverse leerplannen kunnen worden ingelast. Spelelement ontbreekt Mevrouw dr. H. Verwey-Jonkers, lid van de Sociaal-Economische raad, be handelde enkele problemen met betrek king tot de arbeidstijdverkorting. „In de moderne fabriek ontbreekt het spel element", aldus mevrouw Verwey, „en de krachtpatser is er niet meer de grote man. Tiet werk is over het algemeen vrjj geestdodend geworden, hetgeen een compensatie in de vrjje tijd noodzake lijk maakt". Dit geldt, volgens dr. Ver wey, veel minder voor de huisvrouw, die haar fantasie in haar dagelijks werk nog wel de vrije loop kan laten. Een van de economische consequen ties van de arbeidstijdverkorting is. dat er doorgaans drie uur per week min der wordt gewerkt dan voorheen. „De enige arbeidsreserve waaruit men op het ogenblik kan putten om dit verlies in te halen, wordt", volgens mevrouw Ver wey, gevormd door de gehuwde vrou wen. van wie nog maar 2 3% in loon dienst is. De hoge belastingen vormen echter een bezwaar. Bovendien zijn de gehuwde vrouwen het meest geschikt voor de verzorgende beroepen zoals de verpleging en het onderwijs, maar deze sector komt juist wat de arbeidstijd verkorting betreft achteraan. Spreiding van vrije dagen Mevrouw Verwey verklaarde, geen voorstandster te zijn van winkelsluiting op zaterdag, ondanks de sterke aandrang van het winkelpersoneel en de kleine middenstanders. Zij meent, dat het vreemdelingen verkeer door dergelijke „stille zaterdagen" niet bevorderd zou worden, waarbij nog komt, dat talloze huisvrouwen juist 's zaterdagsmiddags willen winkelen. Dr. Verwey pleitte voor een grotere spreiding van de vrije da gen en zei, dat ze een winkelsluiting 's ochtends bij een verschuiling van het sluitingsuur naar de avond, de beste oplossing zou vinden. mensen meer gevonden worden om het werk te doen. Er schort iets aan onze maatschappij, zo ging mr. Van Liere verder. Willen wij deze maatschappij leefbaar maken, dan mogen wij niet al leen zien op materiële voordelen, maar dienen wjj ook te zorgen, dat deze maat schappij iets aan ons heeft. Bij de bespreking van het hoofdbe- stuursbeleid kwamen o.m. de jong ste salarisonderhandelingen ter sprake. Vrijwel algemeen had men waardering voor de bereikte resultaten, al meenden enkelen, dat juist de laagst bezoldigden er bekaaid waren afgekomen. De heer Rook betoogde, dat door de com missie Boot een objectief onderzoek naar de salarispositie van de politieambtena ren was ingesteld. Als bonafide organi satie mochten wij niet anders doen, dan er objectief tegenover staan, ook al valt er dan niet uit te halen wat men graag zou wensen, zo verklaarde de bondsvoorzitter, die in het kort ver schillende punten uit de actie nog eens nader toelichtte. Bezwaren Enkele sprekers maakten bezwaar te gen het toetreden van de bond als vol waardig lid van het C.N.V. en het daar aan verbonden deelgenootschap aan het Fonds „Draagt Elkanders LastenMen vreesde namelijk voor een aantasting van het eigen fonds „Sociale Voorzie ningen". Ook verweet men het C.N.V. een te slappe houding te hebben aan genomen bij de salarisactie in het na jaar van 1960. De bondsvoorzitter wees dit verwijt met klem af en betoogde, dat de heer Van Mastrigt. voorzitter van het C.N.V. diverse besprekingen met ministers en andere autoriteiten had gevoerd hetgeen mede tot heropening van het overleg leidde. Voor een beperking van het recht op de uitkering uit het Fonds So ciale Voorzieningen behoeft niet te wor den gevreesd, aldus spreker want bij de besprekingen met het C.N.V. is geble ken, dat deze vakcentrale bereid is de Chr. Politiebond ten aanzien van het D.E.L. tegemoet te komen. Een en andermaal was op vorige j congressen gevraagd om een splitsing van de stof voor de politie-examens, in het bijzonder voor het diploma B. Dat de examinandi bij een enkele onvoldoen de voor een onderdeel het gehele examen opnieuw moeten afleggen, achtte men ongerijmd en onredelijk. Dat er nog steeds geen regeling was afgekomen, stemde tot ontevredenheid. Zowel de bondsvoorzitter als de bonds- secretaris, de heer Van der Molen be steedden aandacht aan deze zaak. Van regeringszijde is toegezegd, dat men met voorstellen ten deze zal komen. De heer Rook verklaarde, dat iedere dag een concreet voorstel van de overheid tege moet gezien kan worden. Er bestaat goede hoop, dat een en ander voor het volgend examen haar beslag zal heb ben gekregen. Kritiek werd geuit over de nieuwe overwerkregeling, speciaal wat de ver goeding voor de piketdiensten betreft. Verder vreesde men, dat vooral op het platteland van een onaantastbare vrjje dag niet veel terecht zal komen. Het hoofdbestuur zette uiteen, dat ook de nachturen als piket zullen gelden en dat daardoor de nieuwe regeling valt te prefereren boven de vroegere. Als iemand op een vrije dag enkele uren dienst zal moeten doen, geldt dit niet meer als vrije dag. Op een andere dag zal dan vrij moeten worden gegeven. De kortere werkweek noemde de heer Van der Molen een moeilijke materie. Compensatie van de tweede vrije dag is niet mogelijk, omdat dit punt eerst in het rijksoverleg moet komen. Na de korte, zakelijk gehouden beant woording van de verschillende vragen werd het beleid van het hoofdbestuur met algemene stemmen goedgekeurd. Vuurwerk Na de avondvergadering, bewonderde men een fraai vuurwerk, dat de Eve nementen-Commissie speciaal voor deze avond had gearrangeerd, en waarbij aan de gasten in de badplaats en ook aan de honderden congresgenoten een hartelijk „welkom in Noordwijk" toe riep. Advertentie Laat Vader met Vaderdag niet op een droogje zitten. Ziet onze etalage met speciale geschenken voor elke beurs. HA AR LEMMER STR. 139, Telef. 21.023 Met betrekking tot de scholen merk te zij op, dat het niet verantwoord zou zijn. de middelbare scholen 's zaterdags te sluiten. Ouders en kinderen zullen, volgens haar, een offer moeten brengen voor het voorrecht, dat de kinderen dit onderwijs kunnen volgen. Vrouwen moeten zich aanpassen In de gezinnen kunnen de spannin gen. volgens mevrouw Verwey. door de arbeidstijdverkorting toenemen. Vooral de huisvrouwen zullen zich sterk moeten aanpassen. Ze zullen haar mannen geen boodschappen moeten laten doen. maar tijd moeten gunnen voor de hob by's, waarin ze het spelelement weer kunnen beleven. De kortere lunchpauze, die veelal gepaard gaat met de invoe ring van de vrjje zaterdag, zal, vooral op het platteland, ook een omschakeling vragen, aangezien vele mannen geen tijd meer zullen hebben om in de middag pauze naar huis te gaan voor de warme maatijd. Als een groot voordeel van de vrjje zaterdag ziet mevrouw Verwey, dat er een veel grotere mogelijkheid komt voor ontspanning in gezinsverband, waardoor het gezin bjj elkaar gebracht en gehou den wordt. Zij meent, dat men bij de woningbouw, met name als het om flats gaat, rekening zal moeten houden met de behoefte aan „hobbyruimten". Westeinder zeilwedstrijden Grote inschrijving De Westeinderzeilwedstrijden worden dit jaar voor de vijftiende maal gehou den onder auspiciën van het comité „Westeinderzeilwedstrijden" VV.Z.W. samengesteld uit de besturen van zeven watersportverenigingen die hun domici lie hebben aan de Westeinderplassen. Vele malen hebben wij reeds aange voerd, dat de Westeinder een van de beste wedstrijdwateren is. die wjj in Nederland hebben en dit schijnt ook de overtuiging te zijn van de zeilers. Im mers, meer dan 400 jachten verdeeld over 20 klassen zijn ingeschreven voor de wedstrijden op 24—25 juni en 1—2 juli a.s. En wat op andere plassen een voort durende zorg is voor de organisatoren: „Waar blijven wjj met al die schepen", is op de West-einder nog steeds geen probleem. De plas is ruim genoeg. Des noods kan men twee banen tegelijk uitzetten. Belangrijk zullen de races in de Flying Dutchman- en Fiqnklasse zijn, waarin resp. 25 en 26 jacnten aan de start komen, waaronder vele prominen- fen. Ook de winnaar van de bronzen Olympische medaille André Nelis (Bel gië) is aanwezig, maar het is nog niet bekend of hij meedoet in de Finnen dan wel in de Flying Dutchman. Verdeeld over een A- en B-afdeling starten in de 16 M2 Streepklasse 55 jachten en in de Vrijheidsklasse 52. De zo sterk oplevende Pampusklasse heeft een inschrijving van 27 schepen. Het staat dus nu wel vast dat de W.Z.W. een uiterst belang rijk zeilevenement is geworden. Van belang is tevens nog dat de wed strijden in de Flying Dutchmanklasse zullen gelden als selectie wedstrij den voor de Europese kampioenschap pen tweemanszwaardboten die van 25 augustus tot 3 september te Attersee (Oostenrijk) gehouden zullen worden. In Assen achttien fabrieksploegen aan de start Piet Nortier, de voorzitter van de In ternationale motorsportfederatie, was gisteren op de persconferentie, welke de TT-commissie uit Assen jaarlijks in het Amsterdamse Parkhotel organiseert-, weer uitermate enthousiast over de ko mende Dutch TT. welke op 24 juni a s. op het bekende circuit van Drente zal worden gehouden. Deze keer had hU voor het gebruiken van een ruime sor tering superlatieven echter alle reden, want niet minder dan 18 fabriekstearns, vijf meer dan in 1960. zullen, meegere kend het feit dat de MV officieel niet heeft ingeschreven aan de start komen. De belangstelling voor Assen is dat kon uit de voorverkoop worden opge maakt nog weer (en zelfs ruim) gro ter dan in 1960. zodat als het weer meewerkt, en dat is op de TT-dag tra ditie! de massa nog weer compacter zal zijn, de verkeersstroom voor en na af loop van de wedstrijden nog intensiever. Ronde van Luxemburg De Ronde van Luxemburg voor pro fessionals zal dit jaar van 16 t'm 20 Juni a.s. worden gehouden. Zeven ploe gen, elk bestaande uit zes renners, ne men aan deze etappewedstrijd deel Ook een Nederlandse ploeg zal in deze ronde aan de start verschijnen. Onder leiding van Sjefke Janssen nemen o a Daan de Groot. Joop Captein, Jaap Kersten en Martin van den Borgh deel aan dit wielerevenement.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5