Peek kloppenburg NEDO-MEX Eerste paal nieuwe school na jaren werk in de grond 13.90 Vrijdagavond Circusoptocht Bespreking over kinderbijslag Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 15 juni 1961 Tweede blad no. 303SO De met een krans versierde heipaal was juist in gereedheid gebracht, toen gistermiddag de heer J. C. van Schaik, wethouder van Onderwijs, zich opmaakte om de symbolische daad te verrichten van het heien van de eerste paal voor een lagere land- en tuinbouwschool, die aan de Boerhaavestraat gaat verrijzen. Alvorens de wethouder het heiblok voor de eerste maal liet neerkomen sprak de heer J. A. van Nieuwenhuyzen, voorzitter van de Hollandse Maatschappij van Landbouw een woord ter inleiding. Hij heet.te de aanwezigen welkom, waar- onderzoeken of hier voor de Hollandse onder lr. I. K. J. Koch, waarnemend Mij. wellicht „een taak voor de toe directeur van Openbare Werken, dr. J. komst lag". Vervolgens gaven diverse M .Roosenschoon, chef van de Afdeling sprekers hun uiting aan hun gevoelens Onderwijs van de gemeente, de heer R. van vreugde, dat het heien van de eerste Duursma, hoofd van de lagere land- paal een feit was geworden VERHEUGD De heer Duursma, hoofd van de la gere landbouwschool aan de Oude Vest, die het nieuwe pand zal gaan betrekken, zeide uiterst verheugd te zijn, dat de eerste paal van „zijn" nieuwe school eindelijk in de grond stond. „Op 22 mei 1948 is mijn school door burgemeester Van Kinschot geopend", aldus de heer Duursma. „met de toezegging, dat dit onderdak slechts voorlopig was." Tevens ging hy in op de woorden van de heer Van Schaik betreffende een mogelijke verandering of uitbreiding van het on derwijsprogramma. In dit bestek merkte hij op, dat het huidige landbouwbedrijf dusdanig veelomvattend is, dat een gron dige theoretische scholing noodzakelijk is. Een teveel op de praktische zijde gericht leerprogramma zou volgens hem moeilijk kunnen voldoen aan de eisen, die de moderne tijd stelt. bouwschool aan de Oude Vest, die in het nieuwe gebouw zal worden onder gebracht, de heer J. G. Wilterdink, hoofd van de V.G.L.O. school, waarbij de zojuist genoemde landbouwschool nog „inwoont' en de heer Joh. Jonker, be stuurslid van de Afdeling Leiden van de Hollandse Maaschappij van Land bouw. De heer Van Nieuwenhuizen gaf uitdrukking aan zijn vreugde, dat de heer van Schaik, die zijn invloed heeft aangewend by het verkrijgen van een vergunning voor het project, bereid was gevonden om de symbolische daad te verrichten. STEEDS DIEPER Hierop ging de wethouder over tot het heien van de paal. Onder het waak zaam oog van de gemeente-opzichter F. Piersma, hielden de werklui het ge vaarte met grote handigheid in de juiste stand. Toen alleen de „kop" nog boven de grond stak begaf het gezelschap zich naar het Boerhaave-restaurant in het tegenoverliggende flatgebouw. Hier sprak de heer Van Nieuwenhuyzen ten tweede male een welkomstwoord. Vervolgens feliciteerde hij de heer Van Schaik met het succes, dat deze na jaren van in spanning, uiteindelijk had weten te boeken. VOORSTEL De heer Van Schaik wijdde in zijn toespraak uit over het belangrijke feit, dat Leiden binnenkort een moderne lagere land- en tuinbouwschool rijk zal zijn. De wethouder wilde de voorzitter van de Hollandse Maaschappij van Landbouw in overweging geven, op de nieuwe school een leerplan in te voeren, waarbij ook een cursus in de meer prak tische vakken wordt ingelast. De heer Van Nieuwenhuyzen ant woordde de wethouder diens voorstellen zeer zeker te zullen bespreken en te Wethouder van Schaik bedient I wijl een groot aantal belangstellen- met kundige hand het heiblok, ter- den toeziet. (Foto L.D./Holvast) Lezers schrijven Verkeer in Vestestraat Als men dagelyks van de Vestestraat gebruik maakt, kan met regelmatig een verkeersprobleem waarnemen. Deze reeds zo smalle straat wordt i heel vaak door geparkeerde auto's en auto's, die geladen of gelost worden, zo niet geheel afgesloten, dan toch zodanig versmald, dat om te kunnen passeren, het een grote manoeuvreerkunst eist om i dit er zonder beschadiging van een voertuig af te brengen. Als hier een éénrichtingsverkeer wordt ingesteld en een parkeerverbod uitge vaardigd, zal dit een grote verbetering zijn voor de gebruikers van deze straat. Met dank voor de plaatsing Hoogachtend, J. LATERVEER Kranig militair Een kranig militair heeft gisteravond twee kleine meisjes het leven yered. De kinderen speelden met een houten wa gentje bij de afrit van de Visbrug. Dit voertuigje is omstreeks halfnegen met de beide „inzittenden" in de Nieuwe Rijn te water geraakt. De dpi. soldaat Albert Swart uit de Morspoortkazerne greep terstond in. Hij wist beide meisjes aan wal te brengen. Een van de kleine drenkelingen lag onder het wagentje. Een behulpzame caféhouder heeft de dochtertjes van de families Bleys en Boekkooi, respectievelijk woonachtig aan de Langegracht en de Huigstraat naar hun woning gebracht. Ogenschijn lijk mankeerden zij niets. Installatie van jeugdnatuurwachters In „Den Burcht" kwamen gistermid dag ongeveer 400 leerlingen van diverse lagere scholen bijeen, om tot jeugdna- tuurwacht te worden geïnstalleerd. Nadat wethouder J. C. van Schaik op een voor de kinderen prettige wijze had verteld, wat een goede natuurwacht moet doen en laten, verklaarde hij alle kinderen voor geïnstalleerd. Enkele ver tegenwoordigers van scholen kwamen op het toneel om het speldje en de oor konde persoonlijk van de wethouder in ontvangst te nemen. Na afloop van de installatie keken de kinderen naar en kele jeugdfilms. Het contact tussen J.N.W. en de kin deren wordt onderhouden door op de scholen periodiek een „krantje" uit te geven, waarin verschillende wetenswaar digheden over de natuur staan vermeld. Verder zijn er op de scholen plantjes uitgereikt om door de kinderen thuis te worden opgekweekt. Binnenkort zal men de resultaten op een tentoonstelling kunnen bewonderen. Advertentie. ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. H. Vernooy (Roermond) en de heer W. de Bruin (Schiedam). Onze stadgenoot, de heer H. R. W. Nijeboer is aan de Ned. Econ. Hoge school te Rotterdam geslaagd voor het prop. examen in de economische weten schappen. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Ook in brillant ringen. Ruime keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Robert, zn van C. Jong en P. Burgerhout Brlgltta Lydla, dr van J. L. Vrij en L. Warmond; Peter, zn van H. G. Jan6en en M. C. Lensvelt; Elisabeth Hendrtka, dr v. B J. Overes en H. A. Zonderop; Ernst Ru dolph, zn van P. Portier en O. de Wltt; Pe trus. zn van P. Sloos en J. E. Gubler; Ca- rola. dr van L. W. J. van Kesteren en J. Bavelaar; Albertus Jens, zn van J. Kofoed en F. Blemond; Johanna Catharlna. dr v. J, v. d Nleuwendljk en B. van Gelder; Paul Chrlstiaan, zn van J. v. d. Bijl en N. A. Lolkes de Beer; Robert, zn van A. J. Hendriksen en S. Mekel. OVERLEDEN: J. H. van der Velden, 66 Jaar, echtgen. van A. J. Rodenburg. In „De Vooruitgang" vindt u vast een schoen die u past! Zowel in vlotte leuke teeners als verfijnde luxe hoge-hak-pumpjes en de wijd en zyd bekende steunschoenen. HAARLEMMERSTRAAT 192 't Is prettig kopen in onze hyper-moderne zaak. (D. Burgerjon, gedipl. voetspecialist) AGvertentle Transparante kleurlak van Ceta-Bever Voorstellen aan Leidse raad Salariëring personeel Mytylschool B. en W. hebben de Leidse raad, welke a.s. maandagmiddag bijeenkomt, ter vaststelling aangeboden een ontwerp verordening, regelende de salariëring van het personeel van de gemeentelijke Mytylschool, waarvan de salarissen niet direct of indirect van rijkswege worden vastgesteld. Bij de opzet en de Uitwer king van deze verordening is, voor zo veel mogelijk en gewenst, de verorde ning, regelende de salarissen van de vakonderwijzers, gevolgd. De vakorganisaties kunnen zich in principe met de ontwerp-verordening verenigen. Aan het verzoek om het sa laris van de heilgymnast-masseur op een hoger dan het door B. en W. oor spronkelijk voorgestelde bedrag vast te stellen is het College tegemoet gekomen. Het voorstel van één der vakorganisa ties, om naast de twee garanties, welke in de verordening zijn opgenomen, nog een derde garantie op te nemen, die per jaar zou gelden, en gebaseerd zou zijn op de situatie aan het begin van elke cursus, hebben B. en W. niet kunnen aanvaarden, enerzijds omdat bedoelde bepaling h.i. niet in een behoefte zou voorzien, anderzijds omdat de bepaling, zo zij al mocht worden toegepast, een ongemotiveerde bevoordeling van het desbetreffende personeel ten opzichte van leraren en vakonderwijzers voor wie een dergelijke regeling niet geldt ten gevolge zou hebben. De kosten, welke uit de toepassing der verordening voortvloeien, zyn reeds in de begroting voor het jaar 1961 ver werkt. Voorts wordt deze middag de raad ter goedkeuring voorgelegd een salaris verordening voor vakondèrwyzers. Teneinde tot een zo bevredigend mo gelijke aanpassing voor de vakonderwy- Officiële publikaties VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Ko ningstraat, voorzover gelegen tussen de Molenstraat en de Groenoordstraat, en de Groenoordstraat, voorzover gelegen tussen de Koningstraat en de Hansenstraat, met Ingang van heden voor de duur der werk zaamheden aldaar, zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, ln belde richtingen. VADERDAG - PANTOFFELDAG „DE VOORUITGANG" heeft ze, heel mooi, heel makkelijk en toch niet duur. HAARLEMMERSTRAAT 192 (D. Burgerjon, gedipl. voetspecialist) Werkgeversfederatie klein-metaal richt zich tot staatssecretaris Loonsverhoging roept ernstige spanningen op De te Leiden gevestigde Federatie van werkgeversorganisaties in de kleine metaalnijverheid heeft in een telegram aan de staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid medegedeeld dat ztf, kennis genomen hebbende van de ioonvoorstellen van de vakraad voor de metaalindustrie, van oordeel is dat on der de huidige omstandigheden een loonsverhoging in de metaalindustrie ernstige spanningen zal oproepen in an- de bedrijfstakken en dat met name de kleine metaalnijverheid in een dwang positie zal worden gebracht. De federatie verzoekt de staatssecre taris by zyn beslissing over de voor stellen van de vakraad rekening te hou den met vermelde factoren. De Federatie van werkgeversorganisa ties in de kleine metaalnijverheid treedt op namens het automobiel- en gara- gebedryf, 't carrosserie- en wagenbouw- bedryf, het centrale verwarmingsbe- drijf, het elektrotechnisch installatiebe drijf, het galvanotechnisch bedrijf, het isolatiebedryf, het loodgieters- en fit- tersbedryf, het rywielkleinbedryf en het smeden-, constructie- en machinebedryf. Verontwaardiging In de kring van werkgeversorgani saties in de metaalindustrie heeft men, zo verklaarde men ons, met verontwaar diging kennis genomen van dit tele gram. In de kring van werkgeversorgani saties in de metaalindustrie vraagtWWW men zich af, of de Federatie van werk geversorganisaties in de kleine metaal- nyverheid wel op de hoogte is van de gedifferentieerde loonpolitiek, die het elke afzonderlyke bedrijfstak in over eenstemming met de door de regering vastgestelde spelregels mogelyk maakt zelfstandig de loonvorming te bepalen. Wanneer de werkgeversorganisaties in de metaalindustrie zich. op basis hier van en in volledige overeenstemming met de werknemersorganisaties, voor 'n her ziening van de lonen hebben uitgespro ken. moet het als een onverantwrc r j inmenging worden beschouwd wanneer vanwege een andere bedryfstak ten aanzien hiervan pressie op de regering wordt geoefend. „Eén met de kosmos" Het dynamische en boelende duinland schap van Oostvoorne was het onder werp, dat dr. M. J. Adrlani, directeur van het Biologisch Station Weever'* Duin op dat eiland, voor de pauze be handelde In zijn causerie voor de Leid se Volksuniversiteit K en O. in het Logegebouw. Spreker nam zijn gehoor mee naar de slikken en schorren, strand, buiten en binnenduin. Hij wees er op. dat Oostvoorne door zijn gunstige levens voorwaarden een waar dorado van plan ten- en dierenleven i6. Daarop gaf hij aan de hand van lantaarnplaatjes een indruk van de duin- en wadvorming, die zich m de directe nabijheid van de zee voltrekt. Planten als de zeekraal, die bestand is tegen een hoog zoutge halte van de bodem, zijn van ontschat- bare waarde bij de vorming van een vaste laag van neergeslagen kleideel tjes. BARKHAANTJES Duinen zijn in hun eerste „levens stadium" te onderscheiden in zoge naamde barkhaantjes en duinen, die ontstaan onder invloed van de planten groei. Het barkhaam/tje wordt gevormd doordat de wind het zand, dat hij mee voert. neerlegt achter een levenloos ob stakel als een plank, een kist of zelfs een schelpje. Dergelijke duintjes zijn doorgaans slechts een kort leven be schoren omdat zy bij verandering van ae windrichting worden weggeblazen. De zandophopingen, die achter een plant kunnen ontstaan hebben een lan ger leven. Zij kunnen uitgroeien tot een helmduin, een zandheuvel, waar het helmgras in wortelt. Spreker gaf zijn gehoor verder een beeld van de veran deringen. die onder invloed van de wind kunnen optreden in het Duin landschap. Vervolgens besprak dr. Adrian! het planten- en dierenleven in de verschillende soorten duin. Hierby vertelde spreker onder meer over de bestuiving van kamperfoelie en orchi deeën. die beide in het duin van Oost voorne in groten getale zijn vertegen woordigd. WAARLIJKE RECREATIE. Na de pauze gaf dr. Adrian! een uit een zetting over doel en problemen van de natuurbescherming. Hij zeide. dat het gaaf bewaren van een aantal natuur monumenten van moreel, maatschap pelijk en wetenschappelijk belang is. Hij merkte daarbij op. dat de mens dringend behoefte heeft aan „waarlijke recreatie", zoals spreker het uitdrukte. Hiermee doelde hij niet op het kam peren in horde-verband en het mee slepen van draagbare radio's en andere banaliteiten in de vrije natuur. Hem zweefde de behoefte voor ogen, die ieder mens heeft om zich af en toe in de eenzaamheid van de natuur één te we ten met de kosmos, deel te zfjn van het Grote Geheel. De hedendaagse mens heeft dringend opvoeding nodig tot een levensgeluk gevende omgang met de natuur. Daar voor zyn natuurmonumenten het aan gewezen middel. „Wat be.treft liefde en eerbied voor al. wat leeft, was om streeks het jaar 1200 Franciscus van Asslsl ons ver voor", aldus dr. Adaiani. zers in deze gemeente te komen, menen B. en W.dat de volgende maatregelen moeten worden genomen: I. Vaststelling van een wyzigingsverordening, waarby aanpassing van de salarissen der vak- onderwyzers over het tydvak van 1 april 1958 tot 1 april 1960 wordt verkregen; II. Vaststelling van een geheel nieuwe verordening, met vervallen-verklaring van de tot nu toe geldende, één en an der te rekenen van 1 april 1960 af. Aanleiding tot dit laatste is gelegen in de noodzaak om enige leemten in de bestaande verordening aan te vullen, waar nodig redactionele verbeteringen aan te brengen en tot slot een wyziging in te voeren, waardoor de per 1 april 1960 en daarna komende veranderingen in de Rijksnormen, op vlottere wijze dan tot dusverre kunnen worden ver werkt. Om tot dit laatste te geraken, zyn in de nieuwe verordening bepalingen op genomen. waardoor elke wijziging in meergenoemde normen automatisch van toepassing wordt op de salarissen van de vakonderwijzers in deze gemeente. De uitgebrachte adviezen van de des betreffende vakorganisaties zyn alle on verdeeld gunstig. Inrichting lokalen r.-k. ulo-school Levendaal Het bestuur van de Stichting Liefde werk van de H. Cunera wenst over te gaan tot het stichten van zogenaamde praktijkklassen aan haar u.l.o. school aan het Levendaal «2e en 3e leerjaar» voor die leerlingen die niet in staat zijn de examenopleiding te volgen; in deze klassen zal een meer op de praktijk gerichte, afgeronde, opleiding worden gegeven. Bovendien zal het aantal leer lingen van de school by het begin van de nieuwe cursus hoger zyn dan in het lopende schooljaar. Dientengevolge zal het nodig zijn twee nieuwe klassen te vormen, waarvoor het schoolgebouw aan het Levendaal echter geen ruimte biedt. Het schoolbestuur heeft een oplossing gevonden door de klassen onder te bren gen in twee lokalen, die geformeerd kun nen worden op de zolderruimte van het perceel Hogewoerd 57. By zyn om prae-advies in handen van B. en W. gesteld schryven. verzoekt het schoolbestuur medewerking van de gemeente voor het verbouwen en inrich ten van deze lokalen. Aanvankeiyk waren B. en W. op prak tische gronden voornemens de raad voor te stellen de gevraagde medewerking zonder meer te verlenen. By nader in zien zyn zy echter van oordeel, mede gelet op het advies van de commissie voor de financiën, dat de gevraagde medewerking hier behoort te worden verleend met toepassing van artikel 77, der Lager-onderwyswet 1920, te weten door beschikbaarstelling aan het school bestuur van de voor rekening der ge meente verbouwde en ingerichte lokalen. De eigenaar van het gebouw Hoge woerd 57 is bereid de nodige zolderruim te aan de gemeente te verhuren. De inspecteur van het lager onderwys in de inspectie Leiden kan zich met deze beschikbaarstelling verenigen; ook het schoolbestuur gaat hiermede akkoord. Met het verbouwen en inrichten van de lokalen is naar raming een bedrag van f 17.297,— gemoeid. In verband met het ontslag van de heer H. van Wageningen dient aan de gemeentelyke bedryfstechnische school te worden overgegaan tot aanstelling van een leraar in de algemeen vormen de vakken. Overeenkomstig het bepaalde in arti kel 23 van de Nyverheidsonderwyswet bieden B. en W. de raad de volgende voordracht voor benoeming aan van een leraar in de algemeen vormende vakken in vaste dienst: 1. de heer J. P. Silvis te Katwyk aan Zee; 2. de heer Mun- tingh te 's-Gravenhage; en 3. de heer O. Houtgast te 's-Gravenhage. Advertentie OVERHEMDEN Terlenka „Sca/a" met truon-boord uit een stuk Tricot nylon 100 ventilerend, blijvend wit Nylon de luxe Nylon superextra zware kwaliteit SPORTSHIRTS No-iron ideaal voor vrije tijd en vakantie 12.'° 16.90 ÏO 'O UIT ONZE DASSENBAR Polyester in exclusieve „5-T" serie erlenka 2.'° revira 3 90 erylene 4.'° erital 5.VO ergol 7.90 Suède vesten s0 met zuiver wollen tricot rug en mouwen 49. 1 Stretch nylon anklets H per 1 paar voordeliger 2» per paar l.95 Het Circus Williams, dat zyn tenten heeft opgeslagen op het Schuttersveld, heeft van de politie toestemming ont vangen om vrydagavond een circus optocht door Leiden te houden. Deze optocht, welke om 6 uur vanaf het Schuttersveld vertrekt, gaat langs de volgende route: Rijnsburgersingel, Maresingel, Oude Herengracht, Haven plein, Haarlemmerstraat, Mare, War- monderbrug, Rijnsburgersingel. De beide muziekkorpsen van K. en G. verlenen aan deze optocht u\un medewerking. ZWO-stipendia De Nederlandse Organisatie voor Zui- ver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft voor 19611962 een tiental stipendia verleend. De begunstigden zijn onder meer: Dr. K. Bakker, wetenschappelijk amb tenaar eerste klasse bij de oecologie aan de Leidse Universiteit, die aan het Im perial College Field Station in Silwood Park (Engeland) onderzoekingen zal doen over de populatie dynamica van een aantal miridae; Mr. A. Menalda. assistent bij de wis kunde aan de Leidse Universiteit, die aan de Harvard University in Cam bridge (Verenigde Staten) onderzoekin gen zal gaan doen betreffende de theo rie van klasselichamen; Dr. J. Oort. wetenschappelijk ambte naar eerste klasse bij de pathologie aan de Leidse Universiteit, die in het Na tional Institute for Medical Research in Londen onderzoekingen op het ge bied van de immunopathologie gaat verrichten; Dr. G. P. van Rees, wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse bij de farma cologie aan de Leidse Universiteit, die in de Laboratoire d'Endocrinologie van de Universiteit Laval i«n Quebec (Cana da) onderzoekingen over de hypofyse voorkwab gaat malken. Filmpjes voor de plattelandsvrouwen De afdeling Leiden van de Chr. Plat telandsvrouwen- en meisjesbond hield gisteravond een byeenkomst in „Reho- both". De presidente, mevrouw W. P. DorrepaalParlevliet, leidde deze geani meerde vergadering. Spreker van de avond was de heer J. Raadsem, die het een en ander vertelde over de ontwikke ling van het Nutricia-bedryf in Zoeter- meer Over dit bedryf, dat zich sedert enkele jaren heeft toegelegd op de pro- duktie van baby-voeding, werden ook films vertoond. Het was zeer interessant het grote bedrijf in werking te zien. Ook van de tekenfilmpjes hebben de platte landsvrouwen ten zeerste genoten. Gem. Werkplaats heeft druk werk Bygestaan door de huidige conjunc tuur, die zich, zoals bekend, kenmerkt door een groot personeelstekort, heeft de Gemeentelyke Werkplaats ook in het jaar 1960 niet met de handen ln de schoot gezeten. Integendeel, veel bedry- ven hebben één of meer deeltaken uit besteed bij de Werkplaats, zodat de ge handicapten, die er werkzaam zyn, de gelegenheid hebben gehad om produk- tieve arbeid te verrichten. Hierdoor heb ben de geplaatsten een ruime kans ge kregen om zich aan te passen in de sfeer van het moderne, vrije bedryf. Op 31 december bedroeg het aantal tewerkge- stelden 223. Door een styging van f 35.000 kon men zich verheugen in een opbrengst der loonopdrachten van f 158.000. Dit betekent een bruto-op- brengst van f 0,52 per gewerkt uur. Het jaar 1961 mag, indien de huidige con junctuur zich handhaaft, met vertrou wen tegemoet worden gezien. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is gisteren gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift getiteld „Surface Photometry of Extragalatic Nabulae", de heer C. J. van Houten, ge boren te 's-Gravenhage en thans wonend te Leiden; idem tot doctor in de genees kunde de heer C. F. Hollander, geboren te Talang Akas en thans wonend te Wassenaar, op een proefschrift getiteld: „Intramandibulair carcinoom by mui zen". In een poging alsnog een oplossing te vinden voor het probleem van de kin derbijslag, hebben de leiders van de regeringsgezinde Kamermeerderheid gis termiddag enkele uren geconfereerd met een delegatie van het kabinet. De fractievoorzitters Andriessen (KV P), Oud (VVD). Bruins Slot (ARP) en Tilanus (CHU) pleegden eerst onderling overleg en begaven zich daarna naar het kabinet van de minister-president aan Plein 1813. Van de zijde der rege ring namen behalve prof. De Quay de ministers Korthals (VVD), Zyistra (ARP) on Beerman (CHU) aan deze conferentie deel. Over de resultaten van dit gesprek is niets uitgelekt. Uit het feit, dat deze byeenkomst is gehouden, biykt echter dat de hoop op een oplossing zonder politieke moeilijkheden nog niet ls opge geven. Naar men weet stuit het plan van een algemene kinderbijslaRverzeke- ring, waar de katholieken sterk voor geporteerd zyn, op veel weerstand ln liberale en christeiyk-historische kring. De wetsontwerpen betreffende de alge mene kinderbijslagverzekering, destyds ingediend door het kabinet-Drees en gehandhaafd door de huidige regering, zullen dinsdag 27 juni a.s. in de Tweede kamer aan de orde komen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3