Mik Snijder pareerde de aanvallen op oranjetrui Sporttoto CABALLERO GRATIS Mè', HATTRICK VAN HENK GROOT BESLISTE DE BEKERFINALE Nieuw record voor Cujé? 1510- Zomeravond voetbal tussen Leiden en Amsterdam kreeg 2-2 score VAPORISATOR bij VINOLIA for men AFTER SHAVE LOTION f395 for men Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 15 juni 1961 Vijfde blad no. 30380 Olympiads Toer geëindigd Cees Lute wou de laatste etappe Voor de 30-jafrige onafhankelijke Mik Snijder uit Halfweg, de oudste renner uit de karavaan, heeft het cijfer zeven geluk gebracht. De uit Drente geïmporteerde coureur slaagde er namelijk in de oranje trui, die hij in Leeuwarden had veroverd, in zijn zevende Olympia Toer veilig naar Amsterdam te brengen. Tevoren had Mik Snijder, evenals trouwens nu ook, geen enkele etappe-overwinning be haald en had hij nog nooit het ere- kleed gedragen. Snijder en zijn makkers uit de ploeg van Peter Post pareerden in de laatste etappe over de Afsluitdijk met succes de gezamenlijke aanval van Gerrit Schultes zwarte troepen op de ploegenprijs, die daarbij gesteund werden door de Zuidhollander Jo de Waard. Deze gaf zijn hulp aan Henk Hoekstra in de hoop de 3 min. 10 sec. te over bruggen, die hij als derde in de alge mene klassering op Mik Snijder achter stond. Maar het plan van Schulte strandde op het verzet van de blauw witte ploeg van Peter Post, die in de Javastraat in Amsterdam naast zijn pas geprolongeerde achtervolgingskampioen schap ook de eerste plaatsen in de in dividuele - en de ploegenklassering vierde. ter toe op de vluchtelingen, van wie Schuring in de buurt van Dirkshorn (108 km.) het eerst het nutteloze inzag en op de hoofdmacht terugviel. Zijn plaats werd nog wel ingenomen door de Belg Van Nunen, maar de voorsprong was toen al zo gering, dat enkele kilo meters verder het peloton de aansluiting forceerde. Mik Snijder en zijn ploeg wa ren veilig. De blonde coureur uit Halfweg was er nu steeds als de kippen by als er weer renners in opstand kwamen. Bij Ilpen- dam, 17 km. voor de meet, toen de trui van Snijder dus nauwelijks meer gevaar liep, poogde een groep van negen ren ners aan de aandacht van de leider te ontsnappen, maar ook nu weer was Snij der attent, formeerde een jachtmeute en streek nog voor de contouren van de hoofdstad opdoemden op de vluchters neer. In de Javastraat was de etappezege evenals in Leeuwarden voor Cees Lute, die daarmee de vijfde overwinning voor de ploeg van Sjefke Janssen in de wacht sleepte. Een van de opmerkelijkste feiten in deze uitstekend georganiseerde toer was echter, dat de ploeg van Sjefke Janssen ondanks zoveel overwinningen in de algemene klasseringen toch geen rol van grote betekenis kon spelen. Ge brek aan samenwerking tussen de ren ners onderling was de voornaamste oor zaak voor dit falen van de gele rijders van Janssen als ploeg. Klassementen De laatste etappe, van Leeuwarden naar Amsterdam over 170 km., leverde een zege op voor Cees Lute (ploeg Jans sen) in de tyd van 4 uur 12 min. 12 sec. (met bonificatie 4.11.12). De uitslag was verder: 2. Dick Groeneweg (ploeg Voo- ren) 4.12.12 (met bon. 4.11.42); 3. Bert Boom (ploeg Vooren) 4.12.12 (met bon. 4.11.57); 4, W. Swaneveld (ploeg Lam- brichs) 4.12.12.; 5. Visser (ploeg Peters); 6. Snepvangers (ploeg Simons); 7. Nij- dam (ploeg Post); 8. Schroeder (ploeg Janssen), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 9. ex aequo een groep van 25 renners, onder wie Snijder (ploeg Post), Heuvelmans (België, ploeg Janssens), Van de Weyer (België, ploeg Janssens), Van Nunen (België, ploeg Van Beek), eveneens in dezelfde tijd als de winnaar. Het eindklassement: 1. Mik Snijder (ploeg Peter Post) 26 uur 10 min. 23 sec.; 2. Henk Nijdam (ploeg Peter Post) 26.13.03; 3. J. de Waard (ploeg Jan Lambrichs) 26.13.46; 4. R. Heuvelmans (Belg, ploeg René Janssens) 26.13.52; 5. A. Rutte (ploeg Gerrit Schulte) 26.14.15; 6. P. Steen voorden (ploeg Gerard Peters) 26.16.22; 7. E. Beckers (ploeg Sjefke Janssen) 26.16.32; 8. D. Groenweg (ploeg Arie Vooren) 26.16.48; 9. E. Verstraete (ploeg Sjefke Janssen) 26.16.48; 10. K. de Jongh (ploeg Gerrit Schulte) 26.16.53; 11. C.Lute <pl. Sjefke Janssen) 26.19.11; 12. L. Timmermans (ploeg A. Simons) 26.21.17. Het puntenklassement werd gewonnen door E. Becker (ploeg Sjefke Janssen). Het algemeen ploegenklassement: 1. ploeg Peter Post. 77 uur 15 min. 12 sec.; 2. ploeg Gerrit Schulte, 77.23.35; 3. ploeg Sjefke Janssen 77.23.57; 4. ploeg René Janssens 77.30.55; 5. ploeg Gerard Peters 77.31.32. (Van onze Haagse correspondent) De eerste prijs in de Sporttoto (een bedrag van f. 73.142,-) valt deze week in 29 delen uiteen. Deze deelnemers be haalden 14 punten. De tweede prijs, even groot als de eerste, wordt ver deeld tussen de 342 deelnemers, die het tot 13 punten brachten. Twee van hen bereikten dit totaal in twee kolommen. Transferlijst (Van onze Haagse correspondent) SHS heeft, op hun eigen verzoek, op de transferlijst gezet Jan Dahrs, Jan Eversdijk, Pim v. d. Meent en - zoals we reeds meldden - Wim Landman. Voorts heeft SHS zelf op de transfer lijst geplaa": tFrits de Lange, Jan Hun- tink, Chr. Knoester en d. Hongaar Jo zef Keek. Toer-winnaar Mik Snijder Geen allure De opzet van Schulte had niet de al lure van de slag, die Joop Middelink in d. laatste etappe van de Ronde van Nederland probeerde uit te voeren. Kort na het vertrek uit de Friese hoofdstad gaf Henk Hoekstra het sein tot de aan val. Hij begon aan een solo, aanvanke lijk nagezeten door Biemans, Dokter en Schroeder. Dit drietal werd echter terug gehaald en toen sprongen Hendriks, de Eelg Van de Weyer, Cor Schuurling en Jo de Waard naar koploper. Een poging van Bastiaanse, Dullemans en de Belg Vleugels om de vluchtgroep meer inhoud te geven, werd in de kiem gesmoord door de mannen van' Peter Post. Ook het gebrek aan klasse was een grote han dicap voor de kopgroep. Het vijftal vocht voor seconden winst, maar die winst groeide slechts langzaam entoen bij het begin van de Afsluitdijk een verschil van nog geen anderhalve minuut op het hor loge verscheen, werd het duidelijk dat Schultes vertwijfelde poging om de ploe genprijs te veroveren op niets zou uit lopen. Veilig Onder aanvoering van Snyder en zijn vrienden sloop het peloton steeds dich- JM mm, I Teinpolose wedstrijd op ADO- veld Aiax won met 3-0 Met een persoonlijke score van drie doelpunten in nauwelijks twaalf minuten Heeft Henk Groot gisteravond in Den Haag zijn stempel gedrukt op de bekerfinale tussen Ajax en NAC. Het eerste maakte hij twaalf minuten voor het einde, toen beide partijen reeds i zoveel kansen onbenut hadden gelaten, dat men op de goed be zette tribunes reeds ernstig reke ning begon te houden met een vervolg op deze tempoloze voet balslag. Kootje Prins, die voordien voorname lijk de aandacht op zich had gevestigd met enkele onsportieve handelingen, plaatste een door de Ajax-verdediging weggewerkte bal zo scherp door het mid den, dat spil Kuys noch back Pelkmans hem kon onderscheppen. Het leer werd een prooi van de toestormende Henk Groot, die met een keihard schot doel trof. Deze treffer besliste in feite de wed strijd. NAC, dat in de eerste helft in het veld wellicht iets minder was geweest dan Ajax, maar stellig de betere kan sen had gehad, zakte ineen. Het doel van De Rijk ontkwam nog enkele ma len op het nippertje aan doorboring, maar in de 38ste minuut was het op nieuw Henk Groot, die scoorde. Ditmaal na goed voorbereiddend werk van de jonge linksbuiten Petersen. Het werd 3-0 toen de Ajax-midvoor uit een door loopbal plotseling hard inschoot en het leer via de handen van de NAC-doel- man in het doel stuitte. Byna was het in de laatste minuut nog 4-0 geworden. Het schot van Piet Keizer werd ech ter door de lat gekeerd. En daarmee was het geluk eindelijk op de hand van NAC. dat in deze wedstrijd beslist minder kreeg dan het verdiende. Wimbledon-tennis op televisie (Van onze correspondent) Naar wij vernemen zal de NTS op vrijdag en zaterdag 7 en 8 juli a.s. uit gebreide aandacht wijden aan de inter nationale tennisfinales te Wimbledon. I Deze Eurovisie-uitzendingen zullen op beide dagen waarschijnlijk van 14.00 tot HENK GROOT 18.30 uur duren. Commentatoren zyn Herman Kuiphof en Willem O. Duys. op da schouders met KN.V b~bakat* Zorgen over zalennood Leids volleybal op de goede weg In zyn jaarvergaderings-openings- woord heeft de voorzitter van de Afde ling Leiden van de Nederlandse Vol leybal Bond. de heer J. van Egmond, de geringe recreatiemogelijkheden voor de sport en het volleybal in het bij zonder een betreurenswaardige zaak ge noemd. Met de thans ter beschikking staande zaalruimte is het voor de afde ling een raadsel hoe in het komende seizoen de competitie opnieuw uit gebreid georganiseerd zal moeten worden. Tevreden woorden liet de heer Van Egmond horen over de viering van het tweede lustrum. De grote belangstelling, die de leden aan de dag hebben ge legd, heeft het bestuur voldoening ge geven. Verheugend noemde de Afdelings voorzitter de terugkeer van HVL naar de hoofdklasse en de toelating van KVC en PW 2 dat de overgangsklasse, waar uit hij kon concluderen dat het volley balspel in Leiden zich op de goede weg bevindt. Bij het punt bestuursverkie zing werd op hartelijke wijze afscheid genomen van penningmeester J. F. de Blom. Met algemene stemmen benoemde de vergadering de heer A. Th. Boting tot diens opvolger. Voorts werd de heer C. W. de Weijert als commissaris in het bestuur opgenomen. De vergadering werd in vlot tempo afgewerkt. Om tot een oplossing van het za- lenprobleem te komen rekent de heer Van Egmond niet alleen op een pretti ge samenwerking met de gemeente, maar ook op die met de verenigingen, die begrip dienen te tonen om de komende competitie draaiende te houden. Advertentie OLYNIPIA'S TOUR Bromfietsmonteur C0EN VISSER rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere! Was Hein Cujé nu al recordhouder op de 3000 meter steeple chase of stond het record nog altijd met 9.21.2 op naam van Jongers?. De Zeeuw liep gis teravond tydens de open Amsterdamse atlethiekkampioenschappen een tyd van 9.14.7, waarna zenuwachtige offcials snel de baan gingen opmeten om het „nieuwe record" officieel te kunnen ma ken. De maat van de baan klopte en als Cujé geen gelijk krijgt, dan zal die tyd van 9.14.7 dus de geschiedenis als nieuw record ingaan. Maar Cujé zelf haalde zijn schouders eens op over al die drukte. „Ik heb al 9.06.0, 9.07.4 en 9.09.4 gelopen. Dus die tijd van nu telt voor mij niet". Bij de tijden bene den de 9.10.0 schijnt echter niet aan alle voorwaarden voldaan te zijn. Het woord is aan de recordcommissie. De overige prestaties op deze avond werden beinvloed door het koude weer. In dit licht bezien was de 1.52.4 van Jan van Uden op de 800 meter bijzonder goed, evenals de speerworp van Wil van Montfoort van 47.44, waarmee zij slechts 1 meter beneden het Nederlands record bleef. De voornaamste uitslagen waren: 80 meter horden dames: 1. Toos Mut ter (Sagitta) 11.4 sec. 2. Lia Hinten (Kunst en Kracht) 11.6. 100 meter dames: 1. Truus van der Zwaard Sagitta» 12.4 sec. 2. Toos Mut ter (Sagitta) 12.6 sec. 400 meter dames: 1. Jo van Eijck- Vos (GAC) 594 sec. 2. Els Nieuw- poort <ADA) 59.6 sec. 3000 meter steeple chase: 1. Cujé (Dynamo) 9.14.7. 2. Verkade (AW'36) 9.20.7. 110 meter horden: 1. Bos (V en L) 14.9 sec. 800 meter heren: 1. Jan van Uden (RKAVS» 1.52.4. 2. Kortlever (Minerva) 1.53.0. 200 meter heren: 1. Noordenbos (Mi nerva) 21.8. sec. Hoogspringen dames: 1. Nel Zwier (Sagitta» 1.61. 2. Marianne Kort (Hol- landia» 1.58. Verspringen heren: 1. Weisscher (Es tafette) 6.88. 2. Thissen (AAC> 651. Polsstokhoogspringen: 1. Hofstede (AAC) 3.70. 2. Wijsen (Kimbria) 3.60. Discus heren: 1. Koch (Pro Patria) 54.66. Kogel heren: 1. Koch (Pro Patria) Speerwerpen dames: 1. Wil van Mont foort Oss-Volo) 47.44. 2. Ans Hoogma (Sagitta) 43.60. Advertentie Tijdens de tenniskampioenschap pen van West-Engeland. die in Bristol worden gehouden, is de Nederlandse Jenny Seven in de tweede ronde van het damesenkelspel met 63, 63 ver slagen door mevrouw G. L. Williams (Gloucester) De Nederlandse militaire scherm- équipe heeft op de vliegbasis Deelen bij Arnhem een 2—1 nederlaag geleden tegen België. Onze landgenoten verlo ren op degen met 151, moesten op sabel eveneens hun meerdere in de Bel gen erkennen (115), maar zegevierden op floret met 106. De amateurelftallen van Leiden en Amsterdam hebben gisteravond in de Kikkerpolder de winst ge deeld: 2—2. Met deze score kreeg het Leidse team, dat zelden tot constructief voetbal kwam, iets meer dan het verdiende. De gelijk maker een door Floor van Duyn benutte penalty was zelfs zeer fortuinlijk, want over de rechtvaardigheid van deze straf welke de arbiter uitdeelde, toen de doorgebroken Aat Heymans ten val kwam volgens onze waar nemingen vertrapte de LFC'er zich viel zwaar te discussiëren. Maar al te zwaar nam men het niet. Het was echt een pittig partijtje zomer avondvoetbal dat men met een milde blik diende te bezien. Het ploegverband was b.j de Amsterdammers iets hechter, maar door een trage afwerking van de roodzwarte aanvallen ging dit voordeel vrijwel totaal verloren. In de Leidse voorhoede was de linker vleugel Marijt-Heeniskerk in niet al te beste vorm, terwijl kunstschutter Arie v. d. Oever met zijn rare schoten wel de lachers op zijn hand kreeg, maar weinig zoden aan de dijk zette. In de 23ste minuut gaf midvoor De Haan (JOS) met een verrassend schot, dat via Mat Keereweer's handen in de Leidse touwen tot stilstand kwam, de Amsterdamse ploeg de leiding. Voordien waren aan beide zijden enkele dotjes van kansen gemist, o.a. door Heemskerk (Rynsburgse Boys) en Wiertz (Ajax). Meer enthousiasme Na de hervatting kwam er meer enthousiasme in het Leidse spel, hoewel Koerseu Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draveryen lulden: Aafke Wllllams-prys: 1. Anglla Magowan (J. T de Graaf) (1 405). 2. Auerhen S; 3. Allee van Haghewelde. Tot.: wl. f2.90. Dl f 1.40. f 1.30, gek. 14.90. cov. f3.10. Aalscholver S-prys, le serie: 1 Uranus Koff (P M. Smit» (1 25.7). 2. William Z 3. Vlctrlx V. Tot.: wl. f 5 80. pl. f2 20, 1 1.40, 12.60. gek. f7.30. cov. f2 90. 2e serie: 1. Uferlooper S <J. Wagenaar I Jr.) (1.23.3); 2 Victory Queen; 3. Ulrica |B Tot.: wl. f 10 10. pl. f 3.40, f2 10, gek. f 12.70. cov. f 2.90. Abdul Scotch-prys: 1. Zsa Zsa du Com merce (J Hof) (1.30.-); 2. Young Faune; Xylander V. Tot wl. f3.90. pl. f 1.90 1.50. en f 2.gek f 5.50, cov f4 80 Absalom-prils: 1. Xeres <P J. de Bruin) 1.28.6); 2. Ysloper; 3. Whirlwind. Tot.: Al f28.80, pl 1 7.60, 1 1.70 en f3.10. gek. 13.70, cov. I 3.90. Actle Scotch-prys voor amateurryders: 1. Xellnotte (C. H. Berglsch) (1.27.2); 2. Xema S. 3. X Mleke Hollandla. Tot.: wl. f 11.90, pl, f 2.40, 13.— en f3.—gek. f 24 40. cov. f 6 80. Acrobaat-prljs1. Theo Mes&ldor (F. J. Eerenbergi (1.22.6); 2. Q. Bascom; 3. Ty phoon. Tot.: wl. f 2.40. pl. f 1.80. en f9.30. gek. f61cov. f 17 - het in alle linies geducht bleef ramme len. In de elfde minuut kwamen de partijen op gelijke voet, toen Aat Hey mans. veruit de gevaarlijkste aanvaller, na een mooie combinatie met Arie v. d. Oever hard inschoot. Laatstgenoemde had kort daarop Leiden de leiding kun nen geven, toen Aat Heymans hem het leer voor de voeten tikte en doelman Koswee (Zeeburgia) zyn doel had ver laten. Maar met een leeg doel voor zich faalde de Quick Boys-schutter... In de twintigste minuut bracht een spurt van de Amsterdamse linksbuiten, een snelle knaap, doelman Keereweer (Roodenburg) uit positie waarna de Amsterdamse linkshalf Both (JOS) on gehinderd 12 kon inkoppen. Maar, zo als reeds gezegd. Leiden zou toch nog naast de Amsterdammers komen, toen Heymans viel, de arbiter daarvoor een penalty toekende en Floor van Duyn, ijverig als altijd, deze dankbaar benutte: 2—2. Quick Boys UVS Zoals wij maandag J.l. reeds bericht ten speelt UVS zaterdag a.s. te Katwijk een „etalage"-wedstrijd tegen Quick Boys. De blauwwitten zullen het vol gende elftal binnen de lijnen brengen: Gerritsen (Wilhelmus, Voorburg), Hue- genin (ADO), Duwel, v. d. Berg (SHS), Keizer, Breitner (ADO), C. van Leeu wen, Rem, NN, Van Weerlee, Pieterse (Rapiditas). De midvoor zal nog worden aange wezen. Waar geen clubnaam vermeld, stamt de speler uit UVS zelf. De ont moeting vangt aan om 5 uur In de loop van de volgende week zal UVS, op nader vast te stellen dagen, nog twee etalagewedstrijden spelen, tegen een ADO- en een Surinaams elftal. DUIVENSPORT P.V. „Het Oosten" Vlucht vanaf Chateauroux (630 km.). Gelost om 5.45 uur Aankomst le duif 15.44 15; laatste duif 17.29.57 uur. Uitslag. J. R. Smits 1, 2. 3. 7, 10; W. Hartevelt 4. 9; K W Dokkum 5; J. Roers 6, 8. Vlucht vanaf Pt. St.-Maxence 345 km). Gelost om 930 uur. le duif 13.31.16; laatste duif 13.59.32 uur. Uitslag: J. Roest 1. 3, 8, 10; S. Schoeman 2, 4, 7; B. Singeling 5; W. Hartevelt 6; Th. v. Essen 9. Finale Aalscholver S-prys: 1. Uferlooper ^■pHlJt.8); 3. Victory Queen, 3_. ^Vlctrlx y. Tot. wl. f 5.90, pl. f4.90. (J. Wagenaar Ir» 3. Vlctrlx V. T 11.30 en i 1.40, gek. 18.70, cov. ;utall sa tor-omzet C 108.196. SPORTSPLINTERS Het Oostnederlandse semi-prof team heeft gisteravond in het stadion Diek- man te Enschede voor 6500 toeschou wers met 43 verloren van West-Duits- land West. Bij de rust was de stand 2—2. De Almelose eerste divisieclub He racles heeft een contract afgesloten met de 21-jarige Duitser Herbert Finke, speler van FC Köln. Finke, die van beroep automonteur is. is geen vaste speler van de Keulse hoofdploeg, maar heeft hierin wel verschillende malen spil Wilden vervangen. winkelwaarde f 1.35 of Pre-Shave lotion f4.25 Voor de man die er verzorgd uit wil zien is er bovendien nog: HAIRCREAMf2.95 HAIRLOTIONf 5.50 SHAVINGCREAM f 2.25 LONDON - PARIS - BRUXELIES - ROTTERDAM* Studenten strijden om tennistitels op de Krogt Finale Maris-Schneider Voor het eerst sinds lange tijd zijn de studententenniskampioen schappen weer eens met een goede bezetting gestart. Misschien, omdat nu eens het strijdperk dichter bij huis (De Krogt, Oegstgeest) was gekozen. Hoe dan ook, onder de velen die naar Oegstgeest waren gekomen om acte de presence te gevent zagen wij twee Davis Cup-spelers, namelijk Maris en Schneider. Het ontbreekt dit toernooi verder aan een sterke middenmoot. De twee finalis ten. Maris en Schneider, kwamen zon der enige inspanning door hun ronden. Maris ten koste van de winnaar van het vorig jaar, Hehenkamp, die hij snel met 61, 62 versloeg, Schneider, via Neye- boer die slechts in het begin van de tweede set dt forehand van zijn tegen stander wist te beteugelen 1—4. Het werd 61 en 64 voor Schneider. By de dames is de hoofdklasse A-speel ster uit Hilversum, de Amsterdamse stu dente Henny van Rijn veruit de sterkste. De Leidse mej. B. Blaisse kwam gisteren het verst van allen, en bereikte de halve finale door een zege op mej. Bal (63, 6—3). In de herendubbel zal het duo Schnei der/Reus (Leiden» wel met de erepalm gaan strijken, mits zij in de finale Nye- boer/Arends kunnen bedwingen. Zover is het echter nog niet. want Corporaal/ Van Galen Last en resp. Van Berkel/ Leeuwenburgh zullen hun tegenstanders niet zonder meer tot de finaleplaatsen toelaten. Vandaag wordt de herenenkel finale verspeeld. Op vrijdag de andere finales. Aanvang 2.30 uur. Uitslagen Herenenkel Ar Kwartfinale; Hehen kamp (Nym)Reus (L.B.) 64. 60; Maris (Delft)v. d. Horst (A'dam) 60, 63; Schneider (LB.)Arends (Gron.) 60, 62; Nyeboer (Rott.) v. Galen Last (Delft) 63. 63. Halve finale: MarisHehenkamp 61, 62; SchneiderNyeboer 61, 64. Herendubbel A: kwartfinale: Schnei- der/Reusv. d. Horst/Posch 62. 63; Corporaal/ Van Galen LastWeyrman/ Hehenkamp 64, 63; Nyeboer/ Arends Lanweer/Koerner 75, 6—3; Van Ber kel /LeeuwenburgPeperkamp/Nielissen 6—3. 3—6. 6—2. Herenenkel B. 3de ronde: Voogt (Adam)—De Haas (LB.) 62. 7—5; Posch (A'dam)Joekel (LB.) 64. 62. Van Dongen (LB.)Mendel (L.B.i 61, 6—2; Peperkamp (Gr.)—Blanken (Delft) 7—5. 5—7. 5—7 Dames enkel B: mej. B. Blaisse (LB.) —mej. Sark iLB.) 6—1, 6—3; mej. Nië- huismej. Westerman 61, 1—6, 63. MOTORSPORT Norton zegevierde in 350 cc-klasse Gisteren zyn op het eiland Man de Engelse TT-races voortgezet met de wedstrijd in de 350 cc-klasse. Winnaar werd de 22-jarige Brit Phil Read, die met zijn Norton de eerste overwinning van een Engels merk sinds zeven jaar bewerkstelligde. De uitslag was: 1. Phil Read (GB) met Norton 2 uur 20 min. 50 sec. «ee- midd. snelheid 153,04 km ui; 2 Oary Hocking (Rhod i met MV 224.7.8. 3. Ralph Rensen (GB) met Norton. 2255; 4. Derek Minter (GB) met Norton 225.163; 5. Stastny (Tsjecho-Slowakije) mei JAWA 82550*

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15