Laalste nieuws MR. DR. J. HAZENBERG WORDT BURGEMEESTER (VEENENDAAL) Drie liftende meisjes beroofden chauffeur van duizenden guldens WOENSDAG 14 JUNI 1961 Met ingang van 1 juli a.s. Verrassend bericht Mr. D. J. Hazenberg, 58 jaar oud, advocaat van beroep en sinds 1945 loethouder van de gemeente Wasse naar is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot burgemeester van de Utrechtse gemeente Veenendaal. Voor verreweg de meeste ingeze tenen van Wassenaar, die niet tuis ten dat de heer Hazenberg het bur gemeestersambt ambieerde, zal dit bericht als een volkomen verrassing zijn gekomen. Wassenaar heeft de heer Hazen berg, die de A.R.-beginselen is toe gedaan, leren kennen als een voort varend wethouder van openbare werken en de laatste jaren als loco burgemeester. Nadat verleden jaar bekend werd, dat burgemeester van Wijnbergen om gezondheidsredenen zich tijde lijk uit het ambt had teruggetrok ken en hij enkele maanden later besloot ontslag te vragen uit zijn functie, heeft de heer Hazenberg het burgemeestersambt op voortreffelij ke wijze waargenomen. Belangrijk werk De heer Hazenberg heeft, als wet houder van openbare werken in de na oorlogse jaren in Wassenaar zeer be langrijk werk verricht. Tot de meest be langrijke zaken die zijn aandacht had den behoren de aankoop van een aantal buitenplaatsen door de gemeen te ten behoeve van de recreatie en de herziening van het uitbreidingsplan voor vrijwel de gehele gemeente. Deze her ziening van het uitbreidingsplan werd in 1960 afgerond met de vaststelling van het z.g. komplan, dat nogal wat stof heeft doen opwaaien omdat het de intimiteit van het oude dorp leek aan te tasten. Gaandeweg is er echter in de gemeente meer waardering gegroeid voor de opzet van dit plan, dat be oogt het hart van het oude dorp beter bereikbaar te maken en dat de winkel stand betere ontplooiingsmogelijkheden biedt. Bij de vaststelling van het kom plan is het niet gebleven. Er is op verschillende plaatsen in de gemeente, met name in de omgeving van de Ach terweg al een begin gemaakt met de uitvoering. Militante figuur Mr. Hazenberg heeft zich in de ge meente doen kennen als een actieve, mi litante figuur, met een groot recht vaardigheidsgevoel. Als wethouder kon hy in de raad de zaken die aan hem waren toevertrouwd, met een zekere felheid verdedigen. Maar als er afwijkende meningen waren dan zou hij toch altijd proberen zoveel mo- MARKTBERICHTEN AALSMEER, 13 Juni. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 35-54, Bouvardla 25-37, Calla 20-36, Clematis 40-85, Amaryllis per kelk 10-16, Fresia per bos 40-75, Iris 45-90, Anjers: rood per stuk 12-22, roze 10-19, wit 10-17, Orchid Beauty 25-41, Rozen: Roselandia 6-13, Parel van Aalsmeer 8-16, Geh. Dulsberg 12-22, Pechtold 8-17, Tow- ny Gold 6-13, Mad. Ofman 6-14, Baccarat 20-43, Montezuma 12-23, Stokman 4-9, Florlade 15-29, New Yorker 12-24, Carol 6-12, Pink Sensation 20-34, Sweetheart 20- 35, Nymph 35-52, Moulin Rouge 20-48, POTPLANTEN: grote pot; kleine pot: Adianthum 45-65, Anthurlum 300-900 165-225, Aralea 80-100 12-20, Asplenium 30-50, Begonia Erfordla 30-65, Bladbe- gonla 30-35, Brunfeltia 100-140 Cac tussen en Vetplanten 80-150 12-40, Cissus 180-390 25-35, Croton 300-450 100-200, Cy clamen 150-210, Euphorbia Splendens 30-50, Flcus 210-350 Gemengde Planten 80-100, Hedera bont 180-240 25-45, ld. groen 100-120 10-20, Hlklscus 180-350 100-135, Hortensia wit 180-480 roze 180-480 blauw 180-450 Kalan- choe 80-100, Marantha 30-40, Ne- phrolepis 600-750 20-36, Primula Obconlca 100-175 60-100, Phllodendron 300-750 ld. Scandens 20-30, Platycerium 300-720 70-100, Sansevleria bont 200-380 150-180, Sclndapsus bont 80-96. ld, groen 40- 50, St.-Paulia blauw 50-70, roze 80- 100, Tradescantla 65 12-20, Varens ge mengd 30-55. Achlemenes blauw 300- 400 100-125, roze 125-175. gelijk met die opvattingen rekening te houden, ook al betrof het slechts een minderheid. De heer en mevrouw Hazenberg, die vier kinderen hebben een dochter getrouwd, twee zoons studerend (tand heelkunde) in Groningen en een 14- jarige lyceiste, zullen zo spoedig moge lijk gaan kennis maken in Veenendaal, waar een riante ambtswoning dicht bij het bos hun wacht. I.B.B. keert 12 dividend uit Onder presidium van de president- commisaris, ir. F. G. Waller vond heden ochtend de aandeelhoudersvergadering plaats van de N.V. Ingenieurs Bureau v. Bouwnijverheid te Oegstgeest. Zowel de jaarstukken als de balans en winst- en verliesrekening over het jaar 1960 werden zonder discussie vastgesteld. Besloten werd tot een dividenduitke ring van 12% over te gaan. Jhr. ir. W. Six werd tot commissaris van de Vennootschap herkozen. Onze stadgenote, de voordrachts kunstenares Mieke van Velsen zal deel nemen aan de landelijke finale (klas sieke genre) van de Stichting „D'Op- rechte Amateur", welke op zaterdag a.s. te Hilversum gehouden wordt. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Franse taai en letterkunde mej. E. W. Jonker te Den Haag en de heer J. M. Brouwer te Rotterdam; voor het doet. ex. Franse taal- en letterkunde mej. A. J. R. Cla- renbeek te Gouda en de heer W. A. Benschop te Vleuten; voor he kand. ex. geschiedenis mevr. J. Schouwink-van der Windt te Leiden, mej. M. de Vos tot Nederveen Cappel te Leiden en de heer F. van Oei te Delft; voor het kand. ex. Nederlandse taal- en letter kunde mej. M. D. Greve te Delft; voor het doet. ex. Engels de heer N. J. Robat te Goes; voor het kand. ex. 1 wis- en natuurkunde de heer F. J. Werre te Leiden; voor het kand. ex. A wis- en natuurknde de heren H. J. M. van Ron gen te Den Haag en L. G. Suttorp te Den Haag; voor het kand. ex. Dl wis- en natuurkunde de heer E. J. Ditters te Leiden; voor het kand. ex. F wis- en natuurkunde mej. J. G. de Jong te Leiden en de heren J. L. A. Pino te Den Haag en W. Wladimiroff te Oegst geest; voor het kand. ex. KI wis- en natuurkunde mej. G. A. M. Bruschke te Oegstgeest en de heren A. W. van Weers te Leiden en C. H. van Breugel te Leiden; voor het doet. ex scheikunde de heren H. T. Kalff te Leiden (cum laude), R. M. A. Lieth te Leiden, J. W. Bruning te Leiden en J. Cornelisse te Leiden (cum laude)voor het doet. ex. natuurkunde de heren A. Vrolijk te Den Haag en B. Lubach te Leiden; voor het doet. ex. Biologie mevr. Ch. S. W. Man ger Cats-Kuenen te Groningen. STRAATBIJEENKOMST OPEN DEUR-WERK Sinds enkele weken trekken mede werk (st)ers van het Open Deur-werk der Hervormde gemeente elke dinsdag avond de straat op. Aanstaande dinsdagavond om kwart over zeven komen ze in de hoek, die gevormd wordt door de Derde BLnnen- vestgracht en de Rijneveststeeg, in de omgeving van de Korte. Mare Koperblazers van de christelijke mu ziekvereniging „Concordia" zullen de samenzang begeleiden. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het prop, examen theologie de heren A. J. G. Dronkert alhier en W. A. v. d. Berg te Amsterdam. Huishoudelijke voorlichting Donderdag 22 juni zal de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in de foyer van de Stads gehoorzaal een tweetal bijeenkomsten houden. Zowel op de middag- als de avondbijeenkomst omvat het programma een demonstratie „Beter bewegen", een huisvrouwenquiz en een show van door cursisten zeil gemaakte kleding. Inbrekers maakten zich belachelijk De poging, die inbrekers hedennacht hebben ondernomen om de brandkast van Eerste Leidse Automobiel Mij. aan de Haarlemmerstraat te kraken, was be ter geslaagd dan ze zelf wel dachten. De snijbrander, waarmee zij de schar nieren van de kast doorbrandden, is zo blijkt uit schroeivlekken op het vloer kleed ter plaatse in brand gevlogen. Kennelijk hebben de daders het toen beter geacht om het hazepad te kiezen. Toen een employé van de Elam van morgen de brandkast opende, viel de deur op zijn voeten. Hij moest in het ziekenhuis worden verbonden, doch liep geen ernstig letsel op. De vierduizend gulden, die de kast be vatte, waren nog aanwezig. RUIM f 2400 VOOR CHR. JEUGDHULP De hier ter stede gehouden huls-aan- huiscollecte voor Chr. Jeugdhulp heeft f2420 opgebracht. Vroeg op voer excursie Voor de oud-leerlingen van de Am bachtsschool, aangesloten bij de V.O.L.A. if het vrijdag; 30 juni vroeg dag. Des morgens om vier uur vertrekt een groep op excursie naar Brussel. Een gedeelte der leden zal eveneens een bezoek bren gen aan de hardsteengroeven bij Soig- nies. De andere groep zal in Brussel een aantal bezienswaardigheden gaan be kijken. Om twaalf uur denkt men weer in Leiden terug te zijn. Minister Luns naar ziekenhuis vervoerd Te tien minuten voor twee is mi nister Luns per ambulance-auto naar het ziekenhuis St.-Johannes de Deo aan het Westeinde vervoerd. Met de ziekenauto zijn de twee doktoren meegegaan, alsmede pater Beaufort. Mevrouw Luns, die gewaar schuwd was door minister Cals, kwam aan het Kamergebouw aan even nadat de ambulance naar het ziekenhuis was vertrokken. De vergadering van de Tweede Kamer is tot dinsdag a.s. geschorst. „Zeer bekommerd" Naar wij vernemen heeft pater Beua- fort minister Luns geestelijke bijstand verleend. Het Eurap-debat was ongeveer een kwartier aan de gang, toen de mi nister, achter de regeringstafel gezeten, In zijn stoel achterover zakte. De ont steltenis In de Tweede Kamer was uiter aard zeer groot. Toen de minister op de brancard was gelegd en naar bulten was gedragen, deelde de voorzitter met bewogen stem mee: „Wegens de plotselinge ongesteld heid van de minister van Buitenlandse Zaken, waarover wij zeer bekommerd zijn, verdaag ik de vergadering tol de volgende week". BESPREKING MET BERLIJN OVER SPELLINGSKWESTIE? De (Vlaamse) minister van Opvoeding en Cultuur, R. van Elslande, heeft aan gekondigd dat hij besprekingen gaat voeren met Nederlandse instanties over de spellingskwestie. Hoewel op het ministerie van O.K. en W. hieromtrent nog geen enkel be richt was binnengekomen, verklaarde een woordvoerder van het ministerie ons, dat men zeker bereid is mede te werken aan alle planne, die een verbete ring van de thans bestaande toestand kunnen opleveren. Zoals bekend, heeft minister Cals reeds eerder gezegd, de voorkeursspelling te willen invoeren bij examens en bij de behandeling van de begroting heeft hij hier nog eens op gezinspeeld. Voorts is er vanwege O.K. en W. over de spel lingskwestie o.a. met de anof, de over koepeling van de onderwijzersorganisa ties, contact opgenomen. Twee door politie gepakt, 2100.— over (Van onze Groningse correspondent) Door een toeval kon de Groningse recherche gisteravond de sterke hand leggen op twee van drie Duitse meisjes, die in de nacht van 12 op 13 juni j.l. een Groninger vrachtauto-chauffeur bij Nordhorn van diens portefeuille met ongeveer f. 7000 wisten te beroven. De meisjes, 16 en 17 jaar, hadden zich in Groningen geheel in het nieuw gestoken, en bleken nog ruim f. 2100 in haar (ook al) nieuw gekochte tassen te hebben. De chauffeur zal die nacht nooit vergeten! In zijn portefeuille zaten f. 7000, waarvoor hij een auto zou kopen. Briefje van f. 1000.- gewisseld Kampeershow in Alphen In het hart van Alphen, aan de Van Boetselaarstraat. waar de nieuwbouw van Vroom en Dreesmann zal verrijzen, wordt van morgen af een grote streek- campingshow gehouden. De nieuwste snufjes op het gebied van het kamperen zullen hier worden getoond. Niet alleen allerlei tenten en caravans, doch ook volledige kampeeruitrustingen als een inklapbaar gaskomfoor en onbreekbare hostaleen flessen zijn hier te zien. Ook zal een aantal Engelse „Blue Birds" ca ravans tentoongesteld worden. Deze ca ravans zijn dubbelwandig en zeer prak tisch Ingericht. De show zal geopend zijn van 15 tot 24 juni van 's morgens 10 tot 's avonds 9 uur. Hij gaf de meisjes, die daarom vroe gen een lift.. Zij zagen er op het eerste oog fatsoenlijk uit. Na enige tijd pas seerde hij een Collega die met pech langs de weg stond. Hij stopte en er zat niets anders op dan de wagen van de pechvogels op sleeptouw te nemen. Helaas de kabel knapte. Tot driemaal toe De chauffeur hing na de derde maal zijn jasje aan een spijker, stroopte de mouwen op en stapte uit. Even daarna gebeurde het. Voor hij er erg ln had, waren de meisjes uit gestapt en hadden ze al kans gezien, de bestuurder van een personenauto voor een lift te interesseren. Zij zaten zelfs al in de auto, toen de vrachtauto chauffeur de zaak „door" had. Hij greep in zijn zak Wèg de 7000 gulden! En wèg de nieuwe auto! MELKPRIJS OMHOOG Met ingang van 1 juli (Van onze Haagse correspondent) In de zogenaamde niet „gesaneerde" gebieden in het westelijk deel van ons land wordt met ingang van 1 juli a.s. de prijs voor consumptiemelk verhoogd. De verhoging, die zoals gebruikelijk voor een halfjaar geldt, impliceert dat de los se melk f 0,42 per liter wordt en de flessemel'k f 0.47 per liter. Naar men ons bij het Productschap voor Zuivel met nadruk mededeelde, geldt deze prijsver hoging niet voor de gemeenten en wij ken, waar de meïkbeaorgtog gesaneerd is. Bus met Leidse bejaarden kreeg ongeluk in Arnhem Op de Utrechtseweg ten hoogte van Onderlangs tegenover het Rijnhotel in Arnhem heeft gistermiddag een zware botsing plaatsgehad bussen een autobus en een vrachtauto, waarbij drie bejaar den verwondingen hebben opgelopen. De chauffeur van de autobus, die uit Noord- wijk kwam en bejaarden uit Leiden als passagiers had, had de route langs On derlangs genomen en wilde bij de ge vaarlijke hoek tegenover het Rijnhotel de Utrechtseweg richting stad oprijden. Elke Arnhemmer weet, dat de situatie ter plaatse gevaarlijk is door de scher pe hellende hoek. De chauffeur van de autobus heeft bij het nemen van de bocht waarschijnlijk te laat gezien, dat van de richting stad een vrachtauto naderde. Een botsing was niet meer te vermijden. Met een zware klap vloog de vrachtauto tegen de rechtervoorzijde van de bus. Ruiten rinkelden, het glas vloog her en der. Drie in de bus zitten de bejaarde vrouwelijke passagiers moesten met de GGD-auto naar het St.-Elisabeths gasthuis worden vervoerd. Zij hadden verwondingen aan oog en oor opgelopen en klaagden over rugpij nen. De bus kreeg een zware schade en de vrachtauto werd aan de voorkant totaal vernield. Het mag een wonder heten, dat dit onn-eiuk geen ernstiger gevolgen heeft gehad. Was het geen gelukkige samenloop van omstandigheden, toen de Groninger recherche er gisteravond op geatten deerd werd, dat twee Duitse meisjes in Groningen met geld smeten en ergens een briefje van f 1000 hadden gewisseld? Het was zes uur ln de avond. Enkele rechercheurs gingen er meteen op uit en tegen half acht werden de meisjes bij het hoofdstation aangehouden. Op het politiebureau vielen ze door de mand en bekenden ze de chauffeur met nog een derde roofster te hebben bestolen. Het kooplustige duo werd ingesloten en zal waarschijnlijk aan de Duitse politie worden uitgeleverd. Voor de chauffeur blijft nog f2100 en de nieuwe kleren Hoeveel het derde meisje nog zal hebben, als ze ooit wordt gepakt? AUTO TE WATER: BESTUURDER VERDRONKEN Vanmorgen om ongeveer kwart voor negen is tussen Illikhoven (L.) en Roos teren (L.) een personenauto in het Ju- lianakanaal gereden. Toen men drie kwartier later de wagen weer op het droge had gebracht bleek, dat de be stuurder was verdronken. Het slachtof fer is de 20-jarige, gehuwde heer C. H. van Vugt uit Geleen. Minder vertraging in treinverkeer Tot vanmorgen kwart over tien had den de treinen op de lange afstanden geen vertraging. Alleen een van de lus- treinen, die via Amsterdam en Rotter dam naar Venlo gaan en vandaar via Utrecht weer terugkomen in de Rand stad Holland, kampte met een vertra ging van 18 minuten, doordat hij te laat uit Rotterdam vertrok. Deze ver traging kon geheel worden weggewerkt. In Maastricht kreeg een trein enkele minuten vertraging door een draad- breuk, aldus delen de N.S. mee. R.T.C. VANDAAG BEËINDIGD (Van onze Haagse correspondent) Het leek er gisteravond op of de Rondetafelconferentie zou vandaag toch nog niet beëindigd kunnen worden. Van Surinaamse zijde was namelijk plotse ling bezwaar gemaakt tegen een deel van de tekst van het ontwerp-slotcom- munique. Daar kwam nog bij, dat mi nister Luns vanochtend om elf uur de plenaire zitting van de RTC moest ver laten, waardoor gevreesd werd, dat op nieuw de bijeenkomst zou moeten wor den verdaagd. Het bleek niet nodig te zijn: om kwart voor twaalf was de laatste plenaire zitting beëindigd. Vanmiddag om half drie kwamen de delegatie-voorzitters bijeen om de laatste hand te leggen aan het slotcommuniqué. OEGSTGEEST Boerenleenbank gaf nieuwe spaarbankboekjes uit De Boerenleenbank Oegstgeest, aan gesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven hield gis teravond in Café „Zomerlust" haar alge mene ledenvergadering. Voorzitter C. M. de Hollander kon melding maken van gunstige resultaten, zowel t.a.v. de om zetten als gan de spaargelden. Ook het aantal spaarders buiten de land- en tuinbouw was toegenomen. Besloten was het rentepercentage voor kredieten in en buiten de landbouw gelijk te stellen. De kassier, die een toelichting gaf op I de balans en verlies- en winstrekening deelde o.a. mede, dat 145 nieuwe spaar bankboekjes waren uitgegeven. Hoewel de omzet wat daalde, was de activiteit op de loslopende rekeningen toegenomen. Besloten was tot invoering van rente spaarboekjes a 3 1/4 met opzeggings termijn van één maand. De hypothecaire voorschotten waren beperkt gebleven tot de land- en tuin bouw. De winst over het afgelopen boekjaar had f 9850.04 bedragen. Beslo ten werd f 500.daarvan te storten in het jubileumfonds, want in 1963 zal de bank 50 jaar bestaan. Het restant werd aan de reserve toegevoegd. De direct op vraagbare spaargelden bedragen op het ogenblik f2.256.063.58. Met grote eensgezindheid koos men de heer A. H. J. Kooloos opnieuw als bestuurslid. De heer J. Th. Juffermans werd opnieuw gekozen als lid van de Raad van Toezicht. Bij de rondvraag kwam ter sprake de invoering van presentiegelden voor be stuursleden en leden van de Raad van Toezicht. Dit werd vastgesteld op een bedrag van f7.50 per vergadering. Het besluit zal aan de Centrale Bank ter goedkeuring worden voorgelegd. Aan een verzoek uit de vergadering om voortaan wat vroeger in het jaar bijeen te komen zal door het bestuqr worden voldaan. Het plaatselijk comité van „Meer en Bos", de inrichting voor minvermo gende toevallijders, houdt op a.s. vrijdag en zaterdag haar jaarlijkse huis-aan- huis collecte. WASSENAAR BIJ HET OVERSTEKEN VAN DE WEG GEDOOD Op de Rijksstraatweg ter hoogte van het viaduct is gistermiddag omstreeks 2 uur de 62-jarige mevrouw J. M. Kla- zinga-Peels uit Den Haag bij het on voorzichtig oversteken van de rijweg aangereden door een bestelauto. Zij werd op slag gedood. De vrouw stak met haar fiets plotseling over, terwijl haar jongere zuster die by haar was, nog bleef wachten. De bestuurder van de met matige snelheid uit Den Haag na derende bestelauto remde krachtig en week naar links uit. Op hetzelfde mo ment echter wilde de vrouw omdraaien om naar de kant terug te keren. De autobestuurder treft geen schuld. Eis Ver. van Huisvrouwen feegewezen Mr. I. Dufour, president van de recht bank te Almelo, heeft gisteren uitspraak gedaan in het korte geding, dat cie Ned. Vereniging van Huisvrouwen had aan gespannen tegen een textielfabriek te Enschede. De president heeft toegewezen de eis, dat aan de textielfabriek een verbod wordt opgelegd om enig keurmerk van de Vereniging van Huisvrouwen te voeren voor de door deze fabriek uitgebrachte lakens en slopen. Een en ander met een dwangsom van f 500,per over treding van dit verbod. Voorts is toe gewezen de eis, dat de lakens en slopen van de fabriek, waaraan het z.g. „goud keurmerk" van de Vereniging van Huis vrouwen is gehecht en die zich bij de handel bevinden, door de fabriek wor den teruggenomen. Niet toegewezen is de eis, dat de uitspraak zou worden gepu bliceerd in een textielvakblad. De Vereniging van Huisvrouwen had de textielfabriek gedagvaard, toen haar gebleken was. dab de fabriek, nadat de vereniging een aanvankelijke toestem ming om het groene keurmerk van de vereniging te voeren had ingetrokken, een gouden keurmerk van de vereni ging gebruikte. Sterke stijging van aantal polio-gevallen in Rijnland (Van onze correspondent in Bonn) Het aantal gevallen van kinderver lamming (polio) in het Rijnland neemt de laatste tijd sterk toe. Uit Dusseldorf, waar sinds maart al 25 gevallen waren gemeld, zijn de laaste dagen 11 nieuwe patiënten geregistreerd. Van deze 36 overleden er vijf. Alle badinrichtingen in de stad die niet beschikken over een technische installatie om het water met chloor te desinfecteren, zijn gesloten. In Aken en omgeving zijn ook al in totaal 60 gevallen van kinderverlamming be kend. Totnutoe stierven er twee mensen aan de ziekte. In het plaatsje Höngen hebben 25 mensen verlammingsver schijnselen. Misdadige S.A.-man opgepakt in Graz In Graz is gisteren de voormalige S.A. man Josef Frühwirt gearresteerd op ver denking deelgenomen te hebben aan de moord op negen joden. Na de wapen stilstand in 1945 had Frühwirt zcih met andere S.A.-lieden in een bergachtig ge bied tussen Graz en Leoben getrokken om daar als „Wehrwolf" verder te vech ten. Zij kwamen negen joden tegen die zij eerst een bunker lieten bouwen en vervolgens doodschoten. Vier leden van de S.A.-groep zijn in de eerste jaren na de oorlog berecht. Twee van hen werden ter dood veroor deeld en terechtgesteld. De leider van de groep, Hochrainer, is voortvluchtig. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS VAST Amsterdam, 14 juni. Op de teleurstellende tendentie van gisteren volgde vandaag een vaste stem ming voor de internationale waarden. De koerswinsten beliepen bij de ope ning 5 tot 12 punten. De handel bleef aan de geringe kant. Het buitenland toonde enige belangstelling, terwijl daar naast op kleine schaal dekkingsaankopen plaats vonden. De Westduitse beurzen gaven hogere koersen te zien. Londen was iets vriendelijker. In Wall Street was het gisteren stil met lagere koersen. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er goed ln de markt. KLM gaf een herstel te zien op het forse verlies van de vorige dag. De betere stemming voor de Nederlandse fondsen in Wall Street werkte bemoedigend op de kooplust in Amsterdam waar de koer sen, gedurende het telefonische avond- verkeer van dinsdag, opliepen. Voor Kon. Olies bestond vanmiddag goede belangstelling, mede dank zij dek kingsaankopen. Op f 123.50 noteerden de oliewaarden circa f 1.70 boven de slot- koers van gisteren. De aandelen noteer den tevens boven pariteit New York. Philips, welk fonds dinsdag circa 10 punten daalde, steeg op 1060 bijna 14 punten. Unilevers lagen vast met een koerswinst van 11 punten op 823. Cer tificaten Hoogovens was op 1062 circa 10 punten hoger. Het pond sterling was vandaag aan de vaste kant. Deze vaste stemming was een stimulans voor de internationale aan delenmarkt. Hiervan profiteerde ook het Damrak. Cultures ongeanimeerd. Scheep vaarten fractioneel hoger. Aandelen KLM werden f 2 hoger tot f 86.50 ge adviseerd. Staatsfondsen praktisch on veranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 juni. Londen 10.03%-10 044; New York 3.59'1-3.59%Montreal 3.61H-3 62ft; Parijs 73.32-7337; Brussel 7.19-7.19% Frankfort 90 48-90.53; Stockholm 69.56%- 69.614 Zurich 83.08-83.13; Milaan 57394 57.94 4; Kopenhagen 51.904-51364; Oslo 50 174-50324; Wenen 13.824- 13.834; Lissabon 12 504-12 524 BEURS VAN ACTIEVE OBLIGATIES Woensdag 14 juni Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 44 103 103 Ned. '59 44103 103 Ned. '60-1 44 103 103 Ned. '60 II 44 103 103 Ned '59 44 101% 102ft Ned. '60 4% 101 102ft Ned. '61 44 102ft 102 Ned '53 3% 994GL 99% Ned. Grtb. obi. 34 85 B Ned. '47 34 95% 95ft Ned. '51 34 99B Ned. '53 I-n 34 97 97% Ned. '56 34 97ft 97ft Ned. '48 34 93 93 Ned. bel. cert 34 9276 Ned. '50 I-II 34 934 93 4 B Ned. '54 I-II 34 94 94 Ned. '55 I 34 94 94 Ned. *55-11 34 954 95%B Ned. *37 3 944 Ned. grtbk obi. '46-3 944 94% B Ned. doll. ln. '47 3 91% 91% Ned. Inv cert. 3 100GB 100 Ned. 62-64 3 1004 100% Indië *37 3 99f| Indië *37 A 3 96% 96% Ned. won. bJ. "57 6 110% 110% Ned. won.bJ. '58 44 101% 102 ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113GB 112% Ver. HVA-miJ130% 1304 AK.U 44G 4534 Deli Mi) cert. 153 15250 Hoogovens cert1051 4 1059 4 Philips gem bez. 1046 4 1057 Unilever cert8124 8224 Dordtse Petr568 4 580 Kon Petr (50 120) 121.80 123 40 Holl. Amer lijn 165 4 166 4 Java China Paket exd. 169 K.LAI84.50 86 Kon. Ned. Stoomb 2004GB 200% Kon Paket MU 165 165% Stoomvaart Mi) Ned 1824GB 185 Nlevelt Goudr cert 162 4 1624 v, Ommeren cert 343 342 Kon. Rott. LJoyd... 161 158 Ned Scheepv. tJnle 1624 163 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 97 97% Idem '48 (34) 97 97% R'dara *62-1 (44) 1014 Id id -37 I-n (34 97 Z.-Holland "55 44 101% 1014 Bankwezen Bank N Gem *58 5 4 105 105 id. NW_B '52 (44) 1014 1014 BVQ rspbr f. 500 185B 186 B BVr rspbr *52 146 146 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 92L 91 AMSTERDAM Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden 1084 A'dam '51 I 24 91 904 854 86 A'dam '56 n 24 97% 97% A'dam '56 m 24 97 97 Eindhoven *54 24 854 86% Enschede '54 24 83 Den Haag '52 I 24 97L 96% 99 97 R'dam *52 I 24 964 98 Idem n 24 96% Idem '57 24 99% 99% Utrecht '52 24 101 99% Z -Holl. 1957 2 4 1004 100 Zuid-Holland '59 24 103% 103 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen 252 251 380 380 33 33 Holl. Bank Unle cert. 223 4 223% Ned. Handelmij 330 332 379% 372 Twentsche Bank 329 327 510 500 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 698 698 Berkel's Patent (v.) 345L 340 L BorsumtJ 374 394 Calvé Delft cert. 8114 820 394 380 L Kon Pap v Gelder 400 393 Kon. Ned Grofsm 175 179 Holl Constructie 500 Ing bur v. Bouwnyv 295 1754 175 Int. Kunststoff Ind 82 81 v. Kempen en Begeer 1344 1344 Leidse Wolspinnerij 655 665 Müller en Co NB 540 548 Ned Kabelfabr 648 652 2804 284 Rott. Droogdok Mij 545 545 sik kens Groep 875 874 Ver. Touwfabrlekcn 330 376 104% Wernlnk'B BetonmU 1954 195 Wilton Feyenoord 275 2754 Van Wijk en Heringa 136 134 Zaalberg 140 141 Mijnbouw en petroleum 505 500 Kon Petr. (f 20) 125.10 127.10 Atnerik. fondsen Canadian Paclflo R 25 25 754 75 Anaconda 594 59 Bethlehem Stee] 45% 45% 54 53% e d. General Motors 45% 45% 87 85% 63 62 39% 39% Union Pacific 32% 32% Un. States Steel 854 85

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7