Balletmeisjes gingen op rooftochten uit Geestelijk ontwaken is uitweg uit stoffelijke teleurstellingen Personeelsraad N.S. besprak de oorzaken treinvertragingen Oude handschriften verhuizen van Kopenhagen naar Reykjavik Gevolgen van verlaagde moraal wedijver en wrokinstelling WOENSDAG 14 JUNI 1961 Jaarvergadering van Christian Science Tal van nieuwe vertakkingen gesticht van „De Moeder-Kerkin Boston Er wordt een grotere geestelijke waakzaamheid vereist om de weergaloze uit dagingen en mogelijkheden, welke zich heden ten dage als gevolg van de geweldige beroeringen ln de wereld voordoen, met goed gevolg tegemoet te treden, aldus de cnnstian Science Raad van Directeuren. In hun speciale boodschap aan de jaarvergadering van „De Moeder-Kerk. The First Church of Christian Scientist", welke op 5 juni j.l. in Boston werd gehouden, wekten zij op tot hernieuwde waak zaamheid van de zijde van allen, wie de vrijheid, broederschap en waarheid ter harte gaat. „Temidden van de opwindende krantenkoppen van onze dagen, bestaat er geen nieuws, dat van groter levensbelang is dan het Christendom, dat onze Meester leerde en leefde. In een tijdperk van politieke tirannie en kerkelijk despotisme van woelingen, onrust en haat, predikte Jezus, dat het koninkrijk Gods nabij is gekomen. HU oefende een kracht uit, die door de macht van het materialisme niet kon worden geëvenaard of weerstaan". Mrs. Nay benoemd tot presidente De directeuren betoogde, dat ook in onze eigen tijd stoffelijke beperkingen moeten wijken voor de vrijheid-schen kende macht van God, de oneindige Geest. „De mensheid hunkert naar vrijheid. Volkeren roepen luide om onafhanke lijkheid, naties worden geboren, de gren zen van tijd en ruimte brokkelen af. Op het gebied van godsdienst, bestuur, opvoeding, ontdekking, uitvinding, in dustrie en geneeskunde wijkt de stof langzaam voor Geest". Tot presidente van „De Moeder-Kerk" werd Mrs. Mary Lee Gough Nay be noemd, een Christan Science lerares en „practitioner" in Boston. Massachusetts. Zij volgt Arthur W. Eckman, algemeen rechtskundig raadsman van De Moeder- Kerk, als zodanig op. Mevr. Nay, die uit Texas afkomstig is, ontving haar opvoeding aan het Ward Seminary in Nashville, Tennessee, aan de universiteit van Texas, alsmede aan de universiteit van Chicago. In 1918 gaf zij haar beroep in de muziek op ten einde zich geheel aan de uitoefe ning der Christian Science genezing te wijden. In 1946 werd zij geautoriseerd lerares van Christian Science. Zij zal de functie van presidente gedurende één jaar bekleden. In een toespraak merkte zij op, dat de uitweg uit de teleurstellingen en on gelijkheden van het stoffelijk bestaan voor allen te vinden is in geestelijk ontwaken. Het is van het grootste belang dat de mensheid ontwaakt uit de nachtmer rie van het geloof aan levende stof en intelligent kwaad, uit haar vertrouwen dat de stof bevrediging kan schenken en de oplossing biedt voor alle ziekten, on gerechtigheden en ongelijkheden van het mensengeslacht. Erop wijzend dat haat, ziekte, armoe de en rampen overwonnen kunnen wor den, bepleitte de aftredende president, de heer Eckman, de noodzakelijkheid zich in alle nederigheid en met een vast geloof en een helder begrip op Gods wet van liefde te verlaten. Verder deelde Will B. Davis, hoofd der persgecommitteerden, aan de verga dering mede dat gedurende het afge lopen jaar berichten waren ontvangen van personen, wier belangstelling in Christian Science was opgewekt door radio- en televisie-programma's van de serie „Hoe Christian Science geneest" en die door gebed genezen waren van alcoholisme, gewrichtsontsteking, slechte ogen, struma, kanker en andere ernstige toestanden. De nieuwe snelle wijze van bezorging van The Christian Science Monitor, doordat deze thans niet alleen in Bos ton doch ook in Londen en Los Ange les wordt gedrukt, is zeer goed ontvan gen. John H. Hoagland, directeur van „Het Christian Science Uitgeversgenoot schap", deelde mede dat de lezerskring met ongeveer 75.000 gezinnen was toe genomen sedert de Monitor in Groot- Brittanië en in vele delen der Verenig- Hoe dan ook: een tunnel! De voorzitter van de Channel Tunnel Company Ltd.L. d'Erlanger, heeft gis teren in Londen op de achttiende Jaar vergadering van zijn maatschappij me degedeeld, dat het bestuur er meer dan ooit van overtuigd is dat Groot-Brittan- nië een tunnel tussen Engeland en Frankrijk nodig heeft. „Als Groot-Brittannië toetreedt tot de EEG is een tunnel onder het Kanaal een harde noodzaak. Indien wij dit ech ter niet doen lijkt my een tunnel een nog hardere noodzaak, daar de daling van de kosten van vervoer van goede ren naar het continent welke daling het gevolg zal zijn van de tunnel, van vitaal belang zal zijn als wij concurrerend wil len blijven" aldus d'Erlanger. De bouw kosten van de tunnel worden geraamd op 130 miljoen pond sterling. Het gebouw van The Christian Science Monitor in Boston de Staten ten naaste bij op de ver schijningsdatum verkrijgbaar is. Ook werden nieuwe vertalingen van enige der geschriften van Mary Baker Eddy, ontdekster en grondlegster van Christian Science, aangekondigd. In Ghana (West-Afrika), Uruguay en vele andere gebieden buiten de Ver enigde Staten werden in de loop van het jaar nieuwe vertakkingen van „De Moeder-Kerk" gesticht. Bovendien werd melding gemaakt van nieuwe Christiaan Science organisaties aan uni- Kostbare Chinese kunst in Washington (Van onze correspondent in Washington) In ondergrondse gewelven, in het mid den van het eiland Formosa, bewaart zo goed wordt beaakt, heeft meneerst het regime van Tsjang Kai-sjek een col lectie van niet minder dan 35.000 kost bare kunstvoorwerpen. Een selectie van 230 daarvan zyn op het ogenblik te zien in de National Gallery, het grote mu seum van Washington. De collectie, die thans op Formosa zo goed wordt bewaakt, heeft men eerst laten vluchten en onderduiken, opdat zij niet in handen van de Japanners zou vallen. Daarna heeft Tsjang Kai-sjek de kunstschatten meegevoerd op zijn vlucht naar Formosa. De verzameling die thans in Washing ton te zien is, gaat op tournee door de Verenigde Staten als een soort vriend schapsgebaar van het regime op For mosa, dat door Amerika nog steeds als „de" regering van China wordt er kend. Een Amerikaanse torpedoboot jager heeft de kunstschatten naar Amerika overgebracht en dat gaf de Chinezen in Peking aanleiding om te verklaren dat „Amerika het beste deel van Chi na's kunstschatten had buitgemaakt en weggevoerd op een oorlogsschip". Het is inderdaad een prachtige collec tie: porcelein, jade, emaille, schilderin gen, bronzen en tapijten. Zijn grijns verdween Een onderwijzeres in Tel Aviv, wier scooter dezer dagen werd ge stolen, zette zodra zij het voertuig na schooltijd miste, de kinderen van haar klas aan het speuren. Enkele dagen later rapporteerde een der leerlingen de scooter voor een huis op enkele kilometers afstand van de school te hebben zien staan. De on derwijzeres begaf zich ijlitigs naar de aangeduide plaats en zag juist dat een jongeman van flinke ge stalte op het punt stond met haar scooter te vertrekken. Zij eiste on vervaard haar eigendom van hem terug, maar de man reageerde met een minachtende grijns en wilde haar opzij duwen. Enkele seconden later lag hij languit in de goot en de grijns had plaatsgemaakt voor een uitdrukking van stomme verba zing. Het meisje, dat inmiddels met Zeldzame aardworm in Londense Zoo De Londense Zoo („Artis") is ver rijkt met een zeldzame aardworm, waar van de afstamming volgens de vindster tot de prehistorie terug gaat. Het dier, dat door de Amerikaanse Marte Lat ham in de Columbiaanse Andes is ge vonden, kan zich uitstrekken tot een lengte van ruim anderhalve meter, maar toen de Usgekoelde kist bij aankomst in Londen werd opengemaakt had de belangrijke gast zich aan het oog ont trokken door zich geheel in zijn schuim rubber bed op te rollen. Een employé van de dierentuin betwijfelde of het publiek veel van „Gertrude" te zien zal krijgen. „Een gelukkige aardworm graaft zich in", was zijn commentaar. Intussen krijgt Gertrude een zeer per soonlijke behandeling. Ondermeer zal de woonruimte op een temperatuur van vier tot veertien graden Celsius worden gehouden daar het dier gewend is op een hoogte van bijna vijfduizend me ter te leven. Zooiogen zullen een on derzoek instellen naar de waarheid van mevr. Lathams bewering over de pre historische afkomst van Gertrude. haar scooter was gestart, was na melijk behalve onderwijzeres ook nog de Israëlische nationale judo-kam pioene. 99 Onvoldoende beloning wreekt zich thans De personeelsraad van de Ned. Spoorwegen heeft zich gisteren ernstig bezig gehouden met de moeilijkheden die zich na de invoering van de nieuwe dienst regeling op 28 mei j.l. in het bedrijf hebben geopenbaard. In een communiqué zegt de raad, dat hU van mening is, dat bU de tot dusver afgelegde verklaringen over deze situatie te weinig de nadruk is komen te vallen op het grote tekort aan personeel bU de Spoorwegen, waardoor, volgens hem, alle inspanningen van het personeel ten spyt, de byzondere moeilykheden die steeds verbonden zyn aan de invoering van een nieuwe dienstregeling niet konden worden overwonnen. Dat de bijzondere aard en arbeidsom- thans voor de vitale bedrijfsonderde- standigheden van het spoorwegbedrijf onvoldoende in de beloning en de overi ge arbeidsvoorwaarden tot uitdrukking zijn gebracht, wreekt zich nu, volgens de personeelsraad, in de te krappe per- versiteiten m Zuid-Afrika en Zuid-Ame- j „nedbezét^ Deense poging om de betrekkingen met vroegere kolonie IJsland te verbeteren (Van onze Scandinavische medewerker) IJsland, dat tot 1944 in een personele unie met Denemarken was verenigd, verklaarde zich in dat jaar tot onafhankelijke repu bliek. Zelfbestuur had het reeds lang, maar de buitenlandse betrek kingen werden via Kopenhagen onderhouden. De oorlog had daar in 1940 praktisch al een eind aan gemaakt. Na 1945 zijn er méde door deze on afhankelijkheid politieke, economische en zelfs culturele kwesties gerezen. Po litieke, omdat de meerderheid der IJs- landers geen neutraliteit, maar aan sluiting bij de NAVO wenste, terwijl een minderheid daartegen was. Econo misch, omdat IJsland de voornaamste pijler van zijn hedendaagse en zijn toe komstige economie bedreigd achtte door de oude driemijlszone als verboden zone voor buitenlandse vissers. Men wenste een twaalf mij lszone hetgeen een ernstig conflict met Groot-Britannië tengevolge had. IJsland heeft daarin grotendeels zijn zin gekregen Culturele kwesties tenslotte, omdat de nationalistische kringen op IJsland het niet konden verkroppen dat de univer siteit van Reykjavik, welke overigens een voor zulk een klein land (180.000 inwoners) bijzonder goede naam heeft, de studenten in de letteren nog altijd naar Kopenhagen moet zenden omdat belangrijke bronnen voor de Noordger- maanse geschiedenis zich daar bevinden. Denemarken eerder Wat is het geval? Lang voor de IJs- landers zich gingen interesseren voor hun eigen geschiedenis en hun eigen historische documenten, deden de ge leerde onderzoekers uit Denemarken dit. Nu moet men billijkheidshalve wel in aanmerking nemen, dat de Denen niet bepaald kwistig waren met het versprei den van kennis in hun vroeger kolonie; maar anderzijds moet gezegd worden, dat de weinige studenten die het volk opleverde, in Deense dienst traden en onder meer deze documenten opkochten en naar de Koninklijke bibliotheek in Kopenhagen brachten of naar de par ticuliere verzameling, die eveneens eeuwen geleden daar werd aangelegd. Edda De Koninklijke bibliotheek heeft slechts twee handschriften, die de be geerte der IJslanders hebben opgewekt, het zijn de voornaamste van alle: de oude Edda en het Flatyboek, de ge schiedenis van de Noorse koningen. Noorwegen heeft daarom niet minder interesse dan IJsland. Deze twee belangrijke handschriften zijn dus RUksbezit en de Deense rege ring kan er mee handelen zoals het parlement goed dunkt. Dezer dagen heeft de volksvertegenwoordiging zich met de afstand verenigd, alle luidruch tige studentendemonstraties ten spyt. Maar daar is de kous niet mee af. Dc IJslanders wensen ook de omstreeks 2000 handschriften uit de particuliere, z.g. Arnemagnaanse verzameling. De Deense regering wenst deze eveneens aan te bieden. Het zyn minder belangrijke ar chiefstukken dan de eerstgenoemde maar door hun talrijkheid en verschei denheid interessant. Zij verkeren echter in slechte staat en de restauratie vordert langzaam. Met het huidige tempo zaL men er nog 150 jaren werk aan hebben; het is voor namelijk een kwestie van financiering. Weinig eerbied Met welk een weinige eerbied voor het grijze verleden zij zijn behandeld moge blijken uit de omstandigheid dat een dezer omstreden documenten de vorm heeft van een vest omdat de vroegere eigenaar er een knippatroon van gemaakt had. De Nobelprijswinnaar Halldör Laxness beschi-yft in „IJslands klok" zo'n docu mentenspeurder, archivaris des konings. Hij laat hem eqn paar kalfslederen boekbladen vinden in het bedstro van een oude vrouw, wier vader met de rest de schoenen gelapt heeft De oppositie tegen de uitlevering, ge steund door studenten, hoogleraren, au teurs en journalisten, stelt dat het uit leveren zou neerkomen op naasting, aangezien het particulier eigendom van een stichting betreft. Deze naasting is in strijd met de grondwet, stellen zij. De Arnemagnaanse commissie heeft 60 leden van de Kamer weten te overtuigen van de juistheid van ditzelfde standpunt. Zij zullen wel licht uitstel verlangen. Bovendien zal deze commissie de mi nister van Onderwijs dagvaarden naar wordt medegedeeld. Zij leeft nog in de hoop dat de rechter de handeling van de regering in deze onrechtmatig zal achten. Toch kan men dit moeilijk anders beschouwen dan als achterhoede gevechten van de Kopenhaagse intelli- gentia. De Kamermeerderheid zal wel de doorslag geven, d.wz de vraag is of de liberalen in dit geval evenals de sociaal-democraten de partijdiscipline stellen boven eigen oordeel. Voorshand wordt aangenomen dat zij dit zullen len voldoende nieuwe arbeidskrachten aan te trekken. De onvoldoende compensatie aan het personeel voor arbeid in onaangename situaties, zoals onregelmatige dienst, nachtdienst en dienst op zon- en feest dagen, het zich steeds beschikbaar moe ten houden en de bijzonder onbevredi gende onderhandelingen over de ar beidstijdverkorting, hebben onder het spoorwegpersoneel reeds geruime tijd een gevoel van onbehagen en ontstem ming doen ontstaan, aldus de raad. Dit gevoel wordt, naar zijn oordeel, ver sterkt, doordat bij herhaling onverheids- ingrijpen in het georganiseerd overleg de waarde van dit overleg tussen de bonafide vakorganisaties en de directie van de NS in discussie heeft gebracht, en het vertrouwen van het personeel hierin heeft ondermijnd. De personeelsraad zegt volkomen be grip te hebben voor de ontstemming die bU de invoering van de nieuwe dienst regeling openbaar is geworden. De raad meent dan ook. dat de onderhandelin gen, die tUdig met de bedrijfsleiding zUn begonnen ter verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden met name om een betere beloning te verkrij gen voor de onaangenaamheden die aan de spoorwegarbeid zyn verbonden op korte termyn in het overleg met de di rectie tot resultaat zullen moeten ko men. In dit verband vestigt de personeels raad er in zyn communiqué de aan dacht op, dat het spoorwegpersoneel op het stuk van de compensatie voor deze bijzondere opofferingen ver achterblijft by wat overal elders in het bedryfsie- Ven wordt toegestaan. De raad verwacht tijdens de e.v. ont moeting met de directie van de NS, mor gen. tot een duidelijke uitspraak te ko men over de bij de bedrijfsleiding be kend zynde verlangens van de perso neelsraad. Met het oog op de gespannen situatie in het bedrijf, waarbij het achterblij ven van een aantal arbeidsvoorwaarden een zeer grote rol speelt, meent de per soneelsraad, dat het noodzakelijk is, de voorgestelde verbeteringen op korte ter mijn in te voeren. De raad zegt tenslotte dat hy zich ervan verzekerd houdt, dat het personeel in afwachting van de overlegresultaten, de goede gang van zaken ln het bedrijf zal bHjven bevorderen. EEN WACHTKAMER OP WIELEN (Van onze correspondent in Washington) Het zal tot het najaar van 1962 duren vóór de hoofdstad van Amerika een vliegveld zal hebben, dat geschikt is voor straalvliegtuigen. Maar modern zal dat zeker zijn. Dezer dagen heeft de pers een proefrit kunnen maken met een ko lossaal vehikel, dat de passagiers van het stationsgebouw naar het vliegvled zal brengen (of in omgekeerde richting). Amerika altijd geïnteresseerd in records spreekt van „het grootste voertuig op rubberbanden, ooit gebouwd voor passagiersvervoer". Het prototype heeft anderhalf miljoen dollar gekost. Twintig van zulke rijdende wachtka mers denkt men nodig te hebben. Ne gentig mensen kunnen er gerieflijk in zitten. Voor air-conditioning is natuur lijk gezorgd en noch bij het binnengaan van het vliegveld, noch bij het betreden doen om zodoende de regering een echec van het stationsgebouw behoeft men te besparen. 1 trappen te klimmen. Bezoeken aan „tante" (Van onze Haagse correspondent) ,.Als het Nederlands Ballet met zijn aanhang uitvloog over ons land. streek als het ware een sprinkhanenplaag neer op de Neder landse warenhuizen!" Dit constateerde gisteren de president van de Haagse rechtbank, mr. Gelderman, in de eerste van een negental straf zaken tegen een aantal danseressen van het Nederlands Ballet en vrienden en kennissen van deze danseressen, die zich aan een reeks van winkeldiefstallen in het gehele land hebben schuldig gemaakt. Vier van de in totaal negen verdachten, die voor de Haagse recht bank verschenen, bevinden zich nog in voorarrest. In de toekomst zullen nog ongeveer tien verdachten voor de rechtbank verschijnen op beschuldiging van winkeldiefstallen. Als eerste verdachte verscheen voor het hekje een 21-jarige balletdanseres, die zich in totaal aan 25 winkeldiefstal len heeft schuldig gemaakt. Twee dief stallen van japonnen by grote warenhui zen in Amsterdam en Den Haag zijn haar ten laste gelegd. De overvolle publieke tribune (er bleven zelfs mensen in de gang wachten tot dat er een plaatsje vrij zou komen) zag een rank meisje met lange, loshangende haren verschijnen. „U ging op roof uit", zei de president, „en deze zaken wijken in zoverre van de normale winkeldiefstallen af dat hier niet in een opwelling werd gehandeld. Hier werden warenhuisdiefstallen „en gros" gepleegd Een eigen jargon De meisjes hadden zelfs een eigen jargon voor deze systematische diefstal len. Zy spraken over .regelingen' of over „bezoeken aan tante". Zy verenig- zoals de president opmerkte. Wanneer den het nuttige met het aangename, het ballet op reis ging, sloegen zy in vrUe tyd haar slag van Groningen tot Geleen. Mr. Gelderman hield een grote bood schappentas in zijn hand. „Daar kon heel wat in" stelde hy vast, „de tas ging zeker van hand tot hand wanneer jullie bU „tante" op bezoek gingen De president toonde zich er zeer ver baasd over dat deze diefstallen plaats hebben kunnen vinden in de kringen van het ballet. „Hebt u nu nooit eens een zekere tegenzin gevoeld?" zo vroeg hij. Het meisje, dat wat nonchalant voor het hekje stond, toonde zich weinig spraakzaam. „Ik heb al zoveel gepraat ln het vooronderzoek" zei ze later, ,maar het helpt toch niet". Driftig viel ze uit: „Maar het is niet bij het ballet begonnen De officier van justitie sprak in zijn requisitoir van „georganiseerde rooftoch ten". Hij schreef deze diefstallen op grote schaal in groepsverband toe aan een verlaagd moreel niveau, de onder linge wedyver tussen de meisjes en een wrokinstelling tegenover de maatschap pij- „Nadat ay reeds gehoord was door de politie is zij doorgegaan met stelen aldus mr. Dyserinck. „Zy deed alsof het een verdienste was om te stelen Hij eiste tegen haar een gevangenis straf van 10 maanden met aftrek van het voorarrest, waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering. De ver- digster. mevrouw mr. E. C. Marls, meen de dat haar cliënte een meeloopster is geweest. Zy heeft uit zucht naar sen satie gehandeld. Zij vroeg een onvoor waardelijke straf gelyk aan het voor arrest. „Om de spanning" „Het ging ons niet om de goederen maar om de spanning" zo vertelde de volgende verdachte, een 19-jarige dan seres die 15 diefstallen heeft gepleegd, waarvan er haar twee ten laste zUn ge legd, die zy samen met de vorige ver dachte pleegde. „Het is toch eigeniyk belachelijk dat u hier staat", meende de president, „hebt u nu eigenlijk nooit eens gedacht: wat zyn we een „mlsseiyke" meisjes Deze verdachte vertelde daarop tot In keer te zUn gekomen. Over de diefstal len zelf vertelde ze openhartig: „Het ging héél gemakkeiyk". Mr. D. Huisman, de advocaat ln deze zaak, had de leidster van het Neder lands Ballet als getuige op laten roe pen, maar zy bleek niet te zyn ver schenen. Nadat de officier zUn eis 9 maan den met aftrek, waarvan 3 voorwaar delijk en toezicht had gesteld, zei mr. Huisman, dat de leiding by het ballet zi. onvoldoende is geweest. Bo vendien was er een overspannen pro gramma en te weinig controle op de vriietydsbe^eding. Ook bewogen de meisjes zich in krin gen van lieden, die „zich Beethoven waanden, maar zelfs niets van een draaiorgel afwisten" aldus de verdedi ger. Hij vroeg directe invrijheidsstelling voor zyn cliënte, maar dat wees de rechtbank af. Een 20-jarige leerling van de kunst academie, die met anderen tien dief stallen heeft gepleegd, hoorde vervol gens acht maanden met aftrek, waar van drie voorwaardeiyk. met toezicht tegen zich eisen. Hem was diefstal van een leren Jas en een radiotoestel in Amsterdam ten i laste gelegd. Hy was knecht by het balletgezelschap, maar maakte de rei- zen van het gezelschap niet mee. Wel heeft hy vaak gestolen goederen aan genomen. De rechtbank behandelde de zaak te gen een 17-Jarlge leerling-danser met gesloten deuren gezien de leeftyd van deze verdachte. Deze knaap zijn dief stallen van een trui en een skibroek ten laste gelegd. De „begaafdste" Een 18-jarige demi-soliste van het Nederlands Ballet die ook betrokken is geweest bij de winkeldiefstallen door le den van dit gezelschap, hoorde een gevangenisstraf van zes maanden, waar van drie voorwaardeiyk met een proef- tyd van drie jaar en toezicht van de protestants-chriateiyke ïeclassering te gen zich eisen. Dit meisje blond op gestoken haar en gekleed in grys man telpakje heeft aan 16 diefstallen deel genomen, waarvan er haar twee ten laste gelegd. Voordat de officier Van Justitie zyn eis stelde, zei hy het te betreuren, dat zyn verzoek om deze verdachte in voor lopige hechtenis te nemen niet is inge willigd. Na een eerste verhoor door de politie is het meisje doorgegaan met De raadsvrouwe wees erop, dat haar cliënte de jongste en de meest begaafde danseres was. Dat wekte jaloezie op, zodat het meisje haar uiterste best deed om toch maar het gevoel te hebben dat zU erby hoorde. Ook meende de verdedigster dat er niet voldoende toezicht is geweest by het balletgezelschap. Zy drong aan op een geheel voorwaardelyke straf voor deze verdachte. Advertentie BELASTINGAMBTENAREN PROTESTEREN Aan het einde van de in Nijmegen gehouden 2-daagse jaarvergadering van de Bond van personeel der Rijks- belastingen, is gisteren een motie aangenomen. Er werd besloten tele grammen te zenden naar de minis ters van Binnenlandse Zaken en van Financiën, alsmede naar de leden van de Tweede Kamer-commissie voor de financien. In de motie werd ernstig protest aangetekend tegen de gang van zaken bij de promotie- regeling en de salariëring van de ambtenaren. Verder werd hierin het hoofdbestuur opgedragen alle gepaste maatregelen te nemen, welke ertoe kunnen lelden om de steeds toenemende onrust en veront waardiging onder het personeel weg te nemen. In de uitvoerige telegrammen aan de ministers werd met kracht geprotesteerd tegen de stelling, als zou de uitvoering van de voorstellen in strUd zyn met het op 22 november JJ. bereikte akkoord. Indien, zo zeggen de telegrammen, op 20 Juni aa. geen bevredigende oplossing wordt verkregen, zal de Bond zUn leden er niet van kunnen weerhouden een ge dragslijn te volgen, waarvan het dienst belang schade zou kunnen ondervinden. Nieuw Tweede Kamerlid (Van onze Haagse correspondedt) Gistermiddag is als lid der Tweede Lamer geïnstalleerd de heer M A. Mieras uit Krimpen aan de IJssel. De heer Mieras behoort tot de S G.P. Hy ls benoemd in de vacature, ontstaan door het overiyden van ds. P. Zandt.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5