Vaderdag OMYL Amerikaan gearresteerd wegens landverraad Onderbreking is tegen de zin van Algerijnen In kwestie-Sahara vindt de FLN meer landen tegenover zich Ambassade-secretaris leverde in Warschau gegevens uit aan Pool Rijnsburg's bejaarden defileerden voor de Koningin te Soestdijk Zomerwijnen 6 1 Wijnhandel BOOM Slijterij Met een enkel woord INSECTEN VERDELGING Agenda WOENSDAG 14 JUNI 1961 Vervolg van pag. 1 Van Algerijnse zijde is gisteren geen commentaar op de onderbreking van de conferentie geleverd. Wel is bekend, dat Joxe op last van generaal De Gaulle persoonlijk het initiatief genomen heeft, dat door de Algerijnen echter allerminst werd gewaardeerd. Zij hadden het gesprek voort willen zetten minstens tot 20 juni a.s„ de dag. dat de conferentiezaal in Evian toch moest worden ontruimd. Vandaag zou de Algerijnse delegatieleider, Belkacem Krim, echter vermoedelijk op zijn beurt zijn visie geven op deze laatste ontwikkeling der besprekin gen. De drte punten, welke Joxe als de fun damentele problemen onderstreept ten aanzien waarvan zleh dus geen enkele toenadering had afgetekend, waren: de garanties voor de Franse minderheden in Algerije; het toekomstige statuut voor de Sahara; een overeenkomst inzake een tweezijdig staaktrhet-vuren. Zoals men weet, heeft generaal De Gaulle bU het begin van de conferentie, 20 mei jl.het Franse leger bevolen geen enkele offensieve actie tegen de Algerijnse verzetstrijders meer te onder nemen. Niet alleen heeft de F.L.N. van zijn kant dat initiatief nooit met een gelijksoortig bevel willen beantwoorden, doch Integendeel werden van die zijde de terroristische acties juist met onge kende heftigheid voortgezet en zelfs op gevoerd. Tussen 20 mei en 8 Juni, de periode waarin de eerste fase van de vredescon ferentie zich dus voltrok, zijn er 133 do den gevallen' en werden er ruim 300 Fransen en Algerijnen gewond, ten ge volge van terreurdaden van Algerijnse en ook van Franse origine. Generaal De Gaulle heeft het klaarblijkelijk niet oor baar geacht nu nog langer over de vrede te spreken met een tegenpartij, die on derwijl sluipmoorden en bomaanslagen pleegde. Zijn beslissing de conferentie voor on bepaalde tijd te verdagen en zelfs geen commissievergaderingen toe te laten, zo als eerst nog wel werd verwacht, heeft een nieuwe situatie geschapen, die mo menteel nog niet zo goed valt te over zien. Zal de eenzijdige Franse wapenstil stand gehandhaafd kunnen blijven? De Franse regering zal zich over dit punt nog moeten beraden. Zal Frankrijk zijn politiek voor een Algerijns Algerije nu zonder de F.L.N. pogen te hervatten? Zullen de Algerijnen na 10 of 15 dagen zich wat soepeler tonen en misschien eieren voor hun geld willen kiezen? En waar moet, in het algemeen, de hoofd oorzaak van de Algerijnse stroefheid, om niet te zeggen halsstarrigheid, worden gezocht? Alleen in gebrek aan vertrou wen in Frankrijk of vooral ook in hun- zelf? Zeker ls, dat de posities van de F.L.N. tenminste op een belangrijk punt de laatste dagen heel wat zwakker zyn ge worden. Ten opzichte van hun eis, dat de Sahara als Algerijns grondgebied er kend zal warden, vindt de FLN nu na melijk nfet alleen Frankrijk, maar ook Tunesië en Mali tegenover zich. In een gemeenschappelijke verklaring van de presidenten van Tunesië en van Mali, Bourguiba en Modibo Keita een ver klaring, waarin de F.L.N. intussen de hand van Frankrijk meende te herken nen werd gisteren gezegd, dat de Sa hara Afrikaans gebied is, dat geen enkel land uitsluitend toebehoort. De drie andere Afrikaanse landen, die eveneens aan de Sahara grenzen, hul digen ongetwijfeld eenzelfde opvatting en met name Marokko heeft zijn eisen op een flink brok van de woestijn al luidruchtiggeformuleerd en geprocla meerd. Het is duidelijk, dat die verschillende aanspraken rechtstreeks indruisen tegen de etsen, die de Algerijnen Frankrijk Wim Kan antwoordt dr. W. P. Berghuis Wim Kan heeft zo voor zijn prestaties een onderscheiding gekregen, maar dr. W. P. Berg huis, voorzitter van de AR-par- tij heeft op de deputaten-verga- dering van zijn partij gelijk uitvoerig gemeld in Utrecht gezegd dat de politieke spot, zo als die in ons land wordt bedre ven door Wim Kan, de grens van het ontoèlaatbare heel dicht be nadert, zo niet overschrijdt. Volgens de heer Berghuis mag de manier, waarop de heer Kan soms met de minister-president omspringt zeer geslaagd schij nen, maar het gaat soms een gebrek aan respect voor het ambt bij anderen veroorzaken. Desgevraagd gaf Wim Kan ons de volgende reactie: „De rede van dr. W. P. Berg huis vind ik een machtig werk stuk. Niet in het minst door de belangrijke passage, gewijd aan cabaret en humor. Een en ander heb ik met de grootste belang stelling gelezen. Wie had 25 jaar geleden in ons vak durven dro men dat de voorzitter van de ARP, dr. W. P. Berghuis, caba ret-uitzendingen met aandacht zou volgen. Uit ons standpunt bekeken is het een verheugend feit dat ook in deze kringen de belangstelling voor de „kleine kunst" begint te ontwaken. Na tuurlijk zal men in het begin wel ipat vreemd tegenover een en ander komen te staan, maar eenmaal gewend, zie ik de tegenstellingen zoetjesaan af zwakken Het is daarom ook dat ik de vermanende vinger van dr. W. P. Berghuis met in teresse zal blijven volgen. Mis schien wel zo lang, dat de negen andere vingers zich tezamen tot een applaus hebben zullen ver enigd. Dat zal een mooie dag zijn, voor dr. W. P. Berghuis en voor de heer Wim Kan". stellen en het is even zeker, dat Parijs het koor dier Afrikaanse stemmen nu met een bijzonder oplettend oor beluis tert. En waarschijnlijk is het tenslotte, dat de Franse hun hoop nu vooral wel hebben gevestigd op deze gezamenlijke Afrikaanse pressie op de Algerijnen, die daardoor de tweede fase der conferentie wellicht met positievere uitgangspunten zullen beginnen. nu «ci Lull nu WIJ VERPAKKEN AL UW GESCHENKEN IN SPECIAAL PAPIER. VULPENHOUDERS met gouden pen en 1 jaar garantief. 3.9 VIERKLEURENPOTLODEN Reeds vanaff. 3.9 BALLPOINTS Alle bekende merken, vanaf f. 0.45 BALLOGRAF BALLPOINT f. 1.95 GLOBES, vanaff. 3.30 OPBERGMAP, 6 vakken, voor uw belangrijke en waar devolle papieren, vanaf f. 4.25 GIROMAP, alles ineen f. 2.95 LUXE BUREAU-ARTIKELEN VERDRAG MET W-DUITSLAND Commissie staakt werk (Van onze Haagse correspondent) De Tweede Kamer heeft de voorberei ding van het debat over het verdrag met West-Duitsland voorlopig stopgezet. Dit naar aanleiding van de berichten over het proefproces, dat een aantal Duitsers tegen de A.K.U. aanhangig heeft gemaakt. De bijzondere commissie uit de Ka mer, belast met het onderzoek van het op 8 april 1900 met de Bondsrepubliek gesloten verdrag, wil eerst nader worden ingelicht over de gevolgen van de „Spal- tungstheorie" voor Nederlandse belan gen, en over de geruchten omtrent Duit se olieboringen in het betwiste gebied van de Eemsmond. Daarom heeft deze commissie gister middag besloten verlenging aan te vra gen van de termijn, binnen welke zij haar voorlopig verslag moet uitbren gen, tot het einde van de zitting 1960- 1961. JOSEPHINE BAKER ZINGT OP HET VARA-APPÈL Dezer dagen heeft de beroemde Fran se cabaretartieste Josephine Baker zich bereid verklaard voor de VARA op te treden op het VARA-Appèl op zondag 25 juni in Berg en Bos te Apeldoorn. Zij zal, begeleid door haar vaste bege leider, de pianist Jean Procureur, optre den in het grote openluchtspel met zang en dans „Dat is de welvaartstaat", dat Milo Anstadt en S. de Vries Jr. speciaal voor deze gelegenheid hebben geschre ven. Dat spel zal worden opgevoerd op het eerste van de in totaal vijf podia, die voor het VARA-Appèl in Berg en Bos zullen worden gebouwd en waarop heel veel artiesten en orkesten, tezamen meer dan vijfhonderd man, voor het publiek zullen verschijnen. Mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de VARA, zal het Appèl openen en de burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt, zal er eveneens het woord voeren. Advertentie zet vader* in de mode GEEN MAATREGELEN TEGEN .SPEEDBOTEN" De minister van Verkeer en Water staat wil voorshands geen algemene maatregelen nemen tegen „speedboten". Utrechtse en Zuidhollandse beheer ders van plassen eisen een vergunning voor snelheden boven 16 km. De boten moeten dan registratienummers dragen, mogen niet binnen 75 meter van oevers varen, noch 'snachts of bij zeilwedstrij den. In Friesland is het varen met „speedboten" slechts op een aantal aan gewezen meren of gedeelten daarVan toegestaan. De zaak wordt blijkens me dedelingen van de minister tijdens het mondeling overleg met de vaste com missie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer, nauwlettend gevolgd. Het beleid zou voorshands gericht moe ten zijn op voor „speedboten" te ver bieden wateren, toegestane wateren en wateren, waar beperkende bepalingen voor deze boten zullen gelden. HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN. NOG GEEN AKKOORD OVER LERARENSALARISSEN Dezer dagen is de kwestie van de sa larisverhoging voor de leraren aan Rijks- en bijzondere scholen (met terug werkende kracht tot 1 januari 1960) het georganiseerd overleg gepasseerd. Men deelt ons mede dat noch de in passing voor de salarissen der leraren in de drie a.g, „vrije gemeenten" (Am sterdam, Rotterdam en Den Haag) is tot stand gekomen, noch enige voor schotregeling ter dezer zake is getroffen. Hieromtrent wordt nog overleg gepleegd tussen het Rijk en deze gemeenten. De 41-jarige Irvin C. Scarbeck, een functionaris van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Za ken, is gisteren gearresteerd wegens het uitleveren van ..gegevens be trekking hebbend op de veiligheid van de Verenigde Staten" aan een Poolse spion. De arrestatie vond in Washington op straat plaats. Scar beck was de vorige week in Washington teruggekeerd uit War schau. waar hij tweede secretaris was geweest bij de Amerikaanse ambassade. Enige tijd na de arrestatie werd Scar beck voor een federale officier van Justitie geleid, die alleen vrijlating toestond als een borgsom van 50.000 dol lar gestort werd, „overeenkomstig het zeer ernstig karakter van de misdaad en de toestand in de wereld van thans". Scarbeck zag af van gerechtelijk voor onderzoek, hetgeen betekent dat hij over een dag of tien voor een federale „grand jury" kan worden geroepen, die dan een Hoogtepunt in veler leven! De jaarlijkse autotocht van de Rljnsburgse bejaarden is ditmaal uitgegroeid tot een heel bijzondere en voor allen onvergetelijke gebeurtenis doordat deze rit gecombineerd werd met een défilé voor H.M. Koningin Juliana in de tuin van Paleis Soestdijk. Alle oudjes waren het er na afloop roerend over eens, dat dit niet alleen het hoogtepunt van deze dag was geweest, maar een hoogtepunt in veler leven. Aan de leden van het comité een eresaluut voor de voortreffelijke organisatie! Niet minder dan 83 met bloemen prachtig versierde auto's vertrokken gis termorgen om halfnegen onder grote be langstelling der Rljnsburgse ingezetenen (wie had er nu eigenlijk géén familie in de stoet zitten?) uit de Kerkstraat om via Schiphol koers te zetten naar Valkeveen, alwaar de koffie werd ge bruikt. Aangezien maximaal 55 auto's aan het défilé mochten deelnemen, moest een deel van de oudjes overstappen in auto bussen. In een heel matig gangetje reed de stoet voorbij onze Landsvrouwe, die op het bordes stond en voortdurend naar de voorbijrijdende auto's wuifde. Een de putatie, bestaande uit de presidente van het comité, mevrouw Van der Vijver Van der Voet, de nestor van het co mité, de heer Piet van Delft en de oud ste deelneemster, mevrouw de weduwe Heemskerk, bood H.M. een in leer uit gevoerde en met roodbruine en gele an jers versierde Burcht van Rijnsburg aan, vervaardigd door de bekende praalwa genspecialist. onze plaatsgenoot, de heer Albert Paauw H.M. zeide deze attentie op zeer hoge prijs ta stellen. Na het défilé werd in een dierenpark in Amersfoort de koffie-maaltijd ge bruikt en vervolgens een bezoek ge bracht aan het vogelpark Avifauna te Alphen aan den Rijn. Omstreeks 7 uur werd de terugtocht aanvaard naar Rijnsburg, waar men een half uur later onder een oorverdovend claxongeloei en begroet door een zeer groot deel van de gemeentenaren, arri veerde. Met begeleiding van ue muziek- ver. „Wilhelminadie vrolijke marsen ten gehore bracht, werd gereden naar het veilinggebouw „Flora", waar een heirleger van helpsters klaar stond om allen te voorzien van broodjes en koffie en de traditionele aardbeien met slag room. Ds. Van der Linden sprak hier een welkomst- en dankwoord tot allen, die deze dag zo voortreffelijk deden slagen. De heer Paauw van Delft richtte zich in het bijzonder tot de heer en mevrouw Van der Vijver met dank voor hun spreekwoordelijke gastvrijheid en onder aanbieding van een fraaie plant aan laatstgenoemde. Mevrouw Van der Vijver bracht de dank van het comité onder woorden voor de alom ondervonden medewerking. Nadat de heer Adr. Mulder nog een film had vertoond van de uitgaansdag 1960, werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. gedetailleerde aanklacht opstelt. Scar beck vroeg geen vrijlating tegen borg tocht. In verband met de spionagezaak was Scarbeck naar Washington teruggeroe pen en zaterdag had hij zijn ontslag gekregen. Toen hij gisteren gearresteerd werd, scheen hij, volgens de politie, te vermoeden wat er aan de hand was. Hij verzette zich niet en deed evenmin een poging om te ontvluchten. De arrestatie vond plaats op bevel van Robert Kennedy, de minister van Justitie. Scarbeck was sinds 1956 werkzaam bij de Amerikaanse buitenlandse dienst, en vanaf 14 decmber 1958 in dienst bij de Amerikaanse ambassade in Warschau. Behalve tweede secretaris was hij ook „ambtenaar in algemene dienst" en on der andere belast met de voorbereiding van door ambassadefunctionarissen te maken reizen. Scarbeck zou, behalve de Poolse spion die zijn gegevens kreeg, geen andere medewerkers hebben gehad. Scarbeck is 41 jaar, geboren in Brook lyn, tweemaal gehuwd en heeft vier kin deren. Chantage Tussen januari en mei zou hij ver trouwelijke informaties hebben uitgele verd aan een agent van Polen. De voorzitter van de Amerikaanse Se naatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, Fulbright, heeft verklaard, dat het Amerikaanse ministerie van buitenlandse Zaken hem meegedeeld had, dat Scarbeck verleid was door een Poolse, die hem chanteerde. De woordvoerder van het State De partement. Lincoln White, heeft later meegedeeld, dat Scarbecks vrouw en kinderen in Dusseldorf zijn bij de moe der van mevrouw Scarbeck. Het gezin was uit Warschau naar Duitsland ge reisd en Scarbeck was vrijwillig naar Washington teruggekeerd, vergezeld door personeel van het State Departe ment. Advertentie VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Kerkkoor. 18.20 Het spec trum, lezingen. 18.35 Musette-ens. en sol. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muz. v. h. Leger des Heils. 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus. muz. 20.30 Kamerork. en soliste. 21.35 Meisjeskoor en lnstr. kwint. 22.00 Tot ziens ln Jeruzalem, Bybelse quiz. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondover denking. 22.55 Omr. ork. 23.15 Platen- nws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Hammondtrio. 18.45 Wielerwedstr. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gram. 19.25 VARA- Varla.. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Metropole ork. 20.35 Een persooniyke mening, hoorsp. 21.35 Gram. 21.43 Gesproken portret. 21.58 Planotrio 20 Sportultsl. 52.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjouri d. NTS: ourn. KRO: 17.10- 17.40 V. d. kind. "NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.30 Amateur-danskamploenschappen v. Nederland. 21.15 Het kind huilt, één-acter Bij aankoop van 6 fl. mousserende Ries ling de 7e GRATIS, per fles f. 2.95. Kraaierstraat 1 (bü de brug), tel. 20229. BINNENLAND De 26-Jarlge ongehuwde heer g; Peetjens uit Venlo ls gisteravond bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De heer Peetjens. die een scooter bereed, kwam op het kruispunt Karblnderstraat- Llnneweverstraat te Venlo ln botsing met een vrachtwagen met oplegger. Hij was op slag dood. stadssingels aldaar gevallen en verdron ken. De G.G.D en ae brandweer hebben vergeefs getracht de levensgeesten op te wekken, doch kort na aankomst ln het ziekenhuis „Johannes de Deo" ls het kind overleden. Prins Bernhard heeft het voorzitter schap van het ere-comlté der 29ste natio nale trekpaardententoonstelling aanvaard. Deze tentoonstelling wordt gehouden op 14 en 15 september ln de veemarkthallen te 's-Hertogenbosch. In Laag-Keppel is het vyfjarlg doch tertje van ae familie Jansen uit Laag- Keppel ln een sloot naby de ouderlijke wo ning verdronken. Het ls niet bekend hoe het kind ln het water terecht ls gekomen. De heer J. Krooshof Rzn wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken van De venter. heeft gisteravond ln de hal van het stadhuis te Deventer aan 17 kandidaten het getuigschrift regie-opleldlng uitge reikt. Deze drie Jaar durende cursus wordt gegeven onder aueplclen van de Natu (Ne derlandse Amateur Toneel Unie) en het W.K.A. (Werkverband Katholiek Amateur toneel). Bij K.b. is dr. J. Hoekstra benoemd tot gewoon hoogleraar ln de afdeling der scheikundige technologie aan de Tech nische Hoge School te Delft om onderwijs te geven In de algemene scheikunde. De nieuwe hoogleraar Ts adviseur van de vice scheikundige technologie aan de Tech nlsche Hoge School te Del te geven In de Advertentie met handigp spuitbus $S3Tnü kwaliteits product van Organon TWEE JAAR VOOR ROOFOVERVAL De rechtbank te Den Haag heeft een 52-jarlge kok veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis. Hij heeft op 10 maart een roofoverval gepleegd op een 67-jarige winkelierster aan de Nieuwe Haven in .Den Haag. Tegen hem was vier jaar met aftrek geëist. resident van de Raad van bestuur van de V. Philips te Eindhoven. Met Ingang van 5 Juni is als genees heer-directeur van het Blo-herstellings oord voor minder-vallde kinderen ln Arn hem aangesteld de heer C. P. Vreede, arts, specialist voor revalidatie. BUITENLAND Noorwegen heeft besloten bepaalde zee- en fjordgebleden voor schepen van meer dan vijftig ton te verbieden om spionage ten opzichte van kustinstallatles te bemoeilijken. De maatregel volgt op persberichten en vragen ln het parlement over Russische en andere Oosteuropese trellers die op verdacht korte afstand van bepaalde delen van de Noorse kust zou den hebben gevaren. De president van Cuba. Dortlcos, heeft gisteren de Amerikaanse commssle ontvangen, die ln Havanna ls aangekomen om te onderhandelen over de levering van tractors in ruil voor de bevrhding van 1214 gevangenen. De vier Amerikaanse on derhandelaars hadden tevoren een bezoek gebracht aan een ziekenhuis ln Havanna waar de gevangenen zich, sinds hun ge vangenneming ln april, bevinden. Ook een Italiaans blad. „La Glustl- zla", orgaan van de sociaal-democratische party van Saragat, heeft, evenals het Brit se blad "Daily Herald", een uit Rome ver stuurde enveloppe ontvangen met docu menten die aan de Amerikaanse geheime dienst zouden behoren. Het blad heeft de stukken aan de Amerikaanse militaire at- I taché gezonden. 1 WOENSDAG Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en meisjesbond. 8 uur n.m. Steenschuur 6: K. en O. Lezing dr. M. J. Adrlanl over „Mens, natuur en na tuurbescherming". 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. Schuttersveld: Circus Williams. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Zangconcours Ring van Chr. Zangverenigingen. 6.30 uur nam. Leiderdorp Doeslaan: Evange lisatie-bijeenkomst. 8 uur nam. VRIJDAG. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schuttersveld: Circus Williams. 8 uur nam. Delft (Prinsenhof)K. en O. Ned. Co- medle „Elckerlyc". 9 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls)Leden vergadering Het Groene Kruis. 8 uur nam. ZATERDAG Schuttersveld: Circus Williams. 3 en 8 uur nam. ZONDAG 75; Wachtt i's Getuigen. 5.30 uur nam Schuttersveld: Circus Williams. 3 en 8 uur nam. Station N.S.: Excursie gewest Zuidwest Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Blesbosch. 7.51 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. MAANDAG Schuttersveld: Circus Williams. 8 uur nam. Stadhuis: gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Straatpredlking: Open Deurwerk 3de Binnenvestgracht. 7.15-7.45 uur nam. Het Gulden Vlies: Receptie Schllders- bedryf Fa. H. Schutte en Zonen. 3.30-5 u. nam. BIOSCOPEN Luxor: „Bandeloos". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 6. uur Trianon: „Suddenly last summer". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Verbqden moederliefde". 14 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 0.15 uur; donderdag cyclus: „Mensen zoals jy en lk". Studio: „Het gezicht". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De hel van Saipan". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Kex: „Grensplraten". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. .45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus: „Razzia op Monmartre". Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag 8 u„ zaterdag 7 en 9.15 en zondag 7 en 9.15 uur. „Echt iets voor Conny". Elke leef tijd. Maandag en woen .dag 8 uur „Op De Drempel van het Leven" Donder dag 8 uur. „De Koe en de Gevangene", Elke leeftyd. Voor d^ Jeugd: Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur. De Hond van Vlaanderen". Elke leeftyd. VOOR DONDERDAG 15 JUNI. Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. kind. 7 40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Nat. Veld- dag van het Leger des Hells. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tulnb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Pianospel. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Blaasork. 14.30 Radiophll- harm. ork. 15.15 Gram. 16.00 Verkennin gen in de Bijbel. 16.20 Het Nederlandse volkslied als inspiratiebron, muzikale le zing. 16.45 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Mandollne- ens. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Vo caal ens. 18.50 8oclaal perspectief, le zing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Man en paard, wedstr. 21.20 Gram. 21.30 Lichte muz. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Kerkorgelcono. 22 30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Rotterdams Filharm. ork. en solist. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. ^AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing 11.15 Gram. 11.45 Levenskunst, lezing. (2). 12.00 Orgel en zang. 12 30 Land- en tulnb. me dedelingen. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Kamermuz. 14.40 V. d. vrouw. 15.00 Mezzo-sopr. en Siano. 15.30 Dieren ln en rondom het uls. klankb 16 10 Gram. 16.30 Voordr. 16 45 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Regeringsultz.: Muzikaal bezoek aan Surlname's Indianen. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte mua. 19.35 Hawaiian muz. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Discotarla. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Holland Festlva 1961Residentle-ork. en solist. I. d. pau ze (plm. 21.15-21.45): Lezlg over Teil hard de Chardin (2). 22.30 Nws. en beurs ber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Sport act. 23.10 Dansmuz. 23.45 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Joum. KRO en VPRO: 20.20 Zang en piano. KRO: 21.00 Een mooie zondag ln september, toneelstuk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.50 Praatje. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Voordr. 14 00 8choolradlo. 16.00 Lich te muz. 15.45 Onbekend. 10.15 Kritieken, 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws, 18.15 In the South-East. 19,00 Gram. 19.30 Hoorsp. 20.30 Gram. 2100 Act ge sprekken. 21.30 Klankb. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.31 Golf. 13.35 Crlcketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.81 Muz bij het werk. 15.40 Races Royal As cot. 16.00 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races en crlcket uitsl. 16.35 Gram. 17.31 Lichte muz. 18.30 Nws, en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws en Joum. 19.25 Sport .931 Her- sengym. 20.00 Samenzang. 20.31 Brieven- beantw. 21.00 Hersengym. 21.31 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport, 22.40 Jazzmuz. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 16.00 Ork. conc. 16.30 Kamer muz. 17.00 Nws. 17.50 Amus. muz 19.00 Nws. 20.15 Amus. muz. 21.45 Nws. 22.16 Gevar. muz 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Operettemuz. 14.05 Ka mermuz. 16.40 Kamermuz. 17.10 Gram. 17.15 Gewijde muz. 19.00 Nws. 20.05 Ork. conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beurs ber. 13 00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Gevar muz. 15.00 Kamermuz. 15.52 Kamermuz. 16.00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Operamuz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Intermezzo 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 1900 Nws. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 V. d. vrouw. 11.00 Omr. ork. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.s 11.55 Gram. 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.16 Gram. 14.03 Belgische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 en 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.30 Zang en plano. 18.30 Jazz. 1900 Gram. 19.30 Nws 20.30 Feuill. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Florls Verster. (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steen6traat la): Tentoonstelling „uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; '6 zondags 1316 uur) (tot en met 29 ok tober). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek Kok, tapenburg 9, tel. 24807. B(| geen gehoor 'van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22322. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew. Den Helder zwaar bew. Ypenburg zwaar bew Vlisslngen iselngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. regen zwaar bew. geh bew. zwaar bew. Z.-Limburg zwaar bew Helsinki zwaar bew. Stockholm zwaar bew. Oslo regen Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen licht bew. Londen onbewolkt Brussel zwaar bew Luxemburg licht bew. Parijs half bew. Bordeaux licht bew. Grenobla lioht bew. licht bew. zwaar bew zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. regen onbewolkt zwaar bew half bew. onbewolkt sneeuwbui geh. bew. a Sm a wnw 5 17 11 nw 9 10 12 nw 6 16 12 nw 4 16 11 wnw 4 18 12 nw 2 17 12 nnw 4 17 12 wnw 4 18 11 w 4 16 10 wnw 3 23 14 n 1 12 w.stll 17 12 nw 2 16 13 S3 O) £3 1 o.i o.i Berlhn Frankfort Mtlnchen Ztlrlch Genéve Locarno Wenen Inn :hruck Athene Rome Mallorca Lissabon 1 0 0 w^tll w.atil wzw 2 17 7 nw 5 14 9 w.stll 17 6 w .stil 20 7 w.stll 18 9 w.stll 22 15 wnw 8 16 13 9 wzw 2 19 10 7 wzw 4 18 10 19 z 2 19 11 4 w^ttl 7 0 o 5 17 12 3 w 8 28 14 3 z 1 19 9 7 w.stll 19 0 zzo 5 26 15 0 O 2 23 13 0 W.stll 30 15 0 w.stll 25 nnw 6 24 17 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2