Motor Koraalzee (K.L.M.) stort brandend in oceaan Optreden bemanning voorkomt paniek V.S. niet akkoord met Russische memorandum Vliegramp als door wonder voorkomen Moskou wil binnen een half jaar overleg van beide Duitslanden Venus-raket blijft zoek Verschrikkelijke sneeuwman: verschrikkelijke leugen „Terugtocht" Opgericht 1 maart 1860 Maandag 12 juni 1961 Derde blad no. 30377 (Van onze Amsterdamse correspondent) „De kist begon te trillen. Op datzelfde ogenblik zag ik dat de spinner van motor nummer 1 brandde, vermoedelijk als gevolg van „overspee- ding" van de propellor. De motor liep plotseling niet meer regelmatig en het trillen ging over in schudden. We verloren snel hoogte. Het bleek niet mogelijk de propellor te „vaanstanden". Tenslotte hingen we op 1000 voet. Plotseling gebeurde het: de hele motor met de cilinders en het aandrijfmechanisme boog het moede hoofd en viel in zee. Het gevaar was geweken". K.L.M.-gezagvoerder W. F. Bellink (39) nam een teugje jus d'oranje. Zijn hand beefde niet, zijn stem trilde niet. En toch had hij in de ochtenduren van deze zelfde dag met zijn zeven bemanningsleden en 73 Amerikaanse passagiers oog in oog gestaan met de dood. Na zijn aankomst op Schiphol, gistermiddag tegen 5 uur, deed hij verslag van dit benauwde vliegersavontuur, dat als door een wonder goed is afgelopen, maar waaruit de koelbloedigheid sprak van de K.L.M.-ers, die door hun rustig optreden een paniek onder de passagiers van de DC-7c (Koraalzee) hebben voorkomen. Nadat het vliegtuig veilig op het Schotse vliegveld Prestwick was geland, stapten 50 voor Amster dam bestemde passagiers dan ook allen zonder aarzelen over in de Superconnie, die de K.L.M. ijlings had gezonden. Gezagvoerder Bellink startte zijn vier motorige toestel zaterdagavond om streeks zeven uur (elf uur Nederlandse tijd) van het vliegveld van Hartford (Connecticut) in de VS. Het was een buiten de normale lijndiensten vallen de chartervlucht met enkele gezelschap pen, waaronder de atletiekclub van de bij de bouw van onderzeeërs, betrokken Electric-boat. Een deel van de passa giers zou worden afgezet in Prestwick, de rest zou doorvliegen naar Schiphol. Het leek de zoveelste routine-vlucht te worden. De bemanning deed zyn werk, de passagiers verstelden de stoelen om in een gemakkelijke houding een oogje toe te doen tijdens een nachtvlucht, waarvan de nacht door het tydsver- sehil al kort was. Het hazeslaapje werd even onderbro ken toen de steward by nadering van de Oceaan langs kwam om een demon stratie te geven van de in de stoelen ge borgen zwemvesten, een routine-werkje, dat bij iedere vlucht over zee behoort en daarop gingen de ogen weer toe en niemand kon vermoeden dat die demon stratie enkele uren later zyn nut zou bewyzen. Begin van brand 7.15 uur Greenwich-tijd (Neder, tijd 8.15). Stewardess Riet Corbee maakte het ontbijt klaar. Plotseling begon het toe stel te trillen, een trilling, die in hevig heid toenam. Het cabine-personeel keek elkaar vragend aan, de passagiers scho ten wakken. In een oogopslag zag Bellink wat er aan de hand was en op hetzelfde ogen blik besefte hij wat de verschrikkelijke gevolgen zouden kunnen zijn. De toe- rénteller van de linker buitenmotor vloog omhoog, de propellor sloeg op hol en vanuit de cockpit zag hij reeds een door wrijving ontstaan begin van brand in de spinner, de glimmende dop in het midden van de propellor. De brandstof- toevoer werd afgesloten en getracht werd derazende propellor stil en in de vaanstand te krijgen, de stand waarin de minste weerstand optreedt. Het was een vergeefse poging. Het uitvallen van een van de vier motoren behoeft niet alarmerend te zijn. Het kritieke van de situatie was echter het brandje, dat zich snel zou kunnen uitbreiden. De gezagvoerder nam zyn besluit: hij hield tweede pi- lood Hollebeek bij zich in de cockpit en zond derde vlieger Tout die zojuist als positie tien graden Westerlengte, 56 graden Noorderbreedte had gemeten met de boordwerktuigkundigen Bergisch en Van der Zee naar de cabine, opdat zij samen met Purser J. Faasen, ste ward W. van der Staay en stewardess mej. Corbee de passagiers konden voor bereiden op een noodlanding op zee. Geladen spanning De onwillige motor rukte en trok in middels zo hevig aan de vleugel, dat het trillen van het vliegtuig was overgegaan in een schudden dat bij vele passagiers luchtziekte veroorzaakte. Een landing op zee leek onvermijdelijk. In de cockpit hoopten de beide vliegers dat de brand niet zou uitbreiden en de steeds draai ende propellor niet zou losschieten, waar door de kans dat de andere linker motor of de romp zou worden geraakt, niet gering was. In de cabine heerste, dankzij het tactvolle optreden van de bemanningsleden, geen paniek, maar wel een geladen spanning. De zwemvesten werden omgegord en de opblaasbare red dingsboten lagen gereed voor de deuren van het toestel. Ieder wist welke deur of welk noodraam hij zou moeten ver laten. Een kwartier na het uitbreken van het brandje was de hoogtemeter van 17000 voet naar slechts 1000 voet ge daald. Beneden lag grauw de woelige Oceaan. Bij herhaling was radio-telefo nisch het S.O.S.-signaal voor de lucht vaart ..Mayday" uitgezonden en men had de geruststellende zekerheid dat vanuit de Ierse kust spoedig reddings eenheden zouden vertrekken. Het wonder Plotseling gebeurde het wonder. Vlak voordat tot een zeker niet van gevaren ontblote landi g op zee zou worden overgegaan, scheurden de vier verbin dingen, waarmee de motor is opgehan gen los en viel de brandende motor in zee. Het schudden hield op. Bellink trok het toestel recht. Het gat, waarin de motor had gezeten vertoonde geen spoor van brand. De „Koraalzee" verloor geen hoogte meer, kon zelfs weer geleidelijk klimmen. De mannen in de cockpit ke ken elkaar veelbetekenend aan. De kans om op de drie overgebleven motoren land te bereiken was groot. Terwijl de „Koraalzee" met de lage snelheid van 250 kilometer per uur om geen risico te nemen verder oost waarts vloog, voer de reddingboot van het Ierse kustplaatsje Portrush uit en zette een reddingsvliegtuig, een vlieg- boot van de Amerikaanse luchtmacht van het type Grummam, koers naar de vleugellamme „Koraalzee". Gevaar geweken Het directe gevaar was geweken. Hoe wel de gezagvoerder aanvankelijk zou uitwijken naar het dichtsbyzijnde vlieg veld Bally Kelly in Ierland, bleek het mogelijk om zonder de veiligheid van de passagiers in gevaar te brengen, toch door te vliegen naar Prestwick, een vlucht van bijna 1 V> uur. Het Ameri kaanse toestel vloog afwisselend boven en achter de Koraalzee. Nabij Prestwick konden de zwemves ten worden weggeborgen. Er heerste een stemming van vertrouwen onder de pas sagiers, die nu werden geinstrueerd over de aan te nemen gebogen houding tij dens de landing, die in deze situatie nog vrij riskant zou zijn. De luchthaven Prestwick nam alle voorzorgsmaatrege len: langs de landingsbaan stonden niet minder dan 15 brandweerauto's. Maar Bellink zette zijn kist keurig aan de grond en de brandweerlieden, die on middellijk met blusmateriaal op het lege motorgat afkwamen, behoefden niet in te grijpen. Lof voor bemanning De piloten feliciteerden elkaar. De passagiers waren vol lof over de hou ding van de bemanning. In het restau rant van de luchthaven kon men weer op verhaal komen. Inmiddels zond de K.L.M. van Ne derland uit een Super Constellation naar Prestwick om de bemanning en de 50 voor Amsterdam bestemde passagiers op te halen. Zy werden om vijf uur op Schiphol verwelkomd door ir. J. J. Luymes, directeur van het technisch bedrijf van de K.L.M., de heer A. Ples- man jr., het hoofd centrale verkoop leiding en de heer G. van Messel van het burau Veiligheid van de K.L.M. In de directiekamer van Schiphol bracht de heer Bellink verslag uit van het incident. Advertentie CIRCUSARTIEST SCHOOT ZICH DOOR BEEN De 31-jarige „super cowboy" Holdy Barlay van het in Rotterdam optreden de renbaancircus Williams, die in iedere voorstelling tydens een rit op een mus tang proeven van zyn schietkunst geeft, heeft zich bij zijn optreden door zijn linkerbeen geschoten. De oorzaak hiervan was dat een van zijn revolvers bleef haken toen hij het wapen uit de holster trok, en. zoals hy dat pleegt te doen. bij het uit de holster trekken meteen schoot. Het schot ging nu door zyn been. Holdy wankelde nog naar de artistenuitgang, maar bij het gordijn zonk hij ineen. De voorstelling ging zonder onderbreking door. De door naturalisatie Amerikaans staatsburger geworden Holdy, die Tsjech van geboorte is, is in het ziekenhuis aan de Bergweg te Rotterdam opgenomen. Het zal wel «enige weken duren voordat hij weer kan optreden. Het is op het eerste gezicht duidelijk, dat de Verenigde Staten niet akkoord gaan met het Russische memorandum, dat premier Chroesjtsjow in Wenen aan president Kennedy heeft overhandigd, aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, gisteravond in Washington tegenover journalisten. Hij noemde het memorandum onaanvaardbaar. De Sowjet-Unie heeft namelijk voorgesteld een conferentie te houden om „nu zonder enig uitstel" de sluiting van een vredesverdrag met Duitsland en op die basis de kwestie van West-Berlijn als vrije stad te regelen. De inhoud van dit memorandum werd zaterdagavond door Tass bekendgemaakt, hetgeen eveneens het geval was met een memorandum inzake de kernproevenconferentie, dat tegelijk met het eerstgenoemde door Chroesjtsjow aan Kennedy ter hand was gesteld. Deze publikaties werden door Tass gedaan, omdat in de Westelijke pers „onnauwkeurige en soms zelfs verdraaide lezingen" zouden zijn verschenen. Bovenstaande foto toont de ma chine in de lucht kort voor de lan- ding op Prestwick. Duidelijk is te zien, dat de motor uit de vleugel is gescheurd. Ook memorandum over de kernproeven In het memorandum over de Duitse kwestie dringt de Sowjetrussische rege ring er op aan, dat West- en Oost-Duits- land binnen een half jaar onderhande lingen beginnen. De „Grote Vier" de Sowjet-Unie, de VS, Engeland en Frank rijk zouden een beroep op de twee landen moeten doen om over alle vraag stukken betreffende een vredesverdrag en de hereniging van Duitsland tot over eenstemming te komen. (Waarnemers herinneren er aan, dat West-Duitsland tot dusver het diploma tieke bestaan van Oost-Duitsland zelfs niet erkent, zodat het onwaarschijnlijk is, dat de Bondsregering met vertegen woordigers van het Oostduitse bewind aan de conferentietafle zal gaan zitten). Als de twee delen van Duitsland niet tot het voorgestelde overleg kunnen ko men, dan zullen stappen worden geno men om tot een vredesverdrag met de twee staten te komen, „of met een van hen, naar het oordeel van de betrok ken partijen". De Sowjetrussische regering zegt dat zij niet beoogt, de belangen van de Westelijke mogendheden in Europa te schaden en niet voornemens is, iets in Duitsland of in West-Berlijn te veran deren ten gunste van enige staat. Zij zal akkoord gaan met de legering van „symbolische contingenten" van de „Grote Vier" in West-Berlijn „als een waarborg voor de vrije stad". Ook wil zy instemmen met de stationering van neutrale troepen aldaar „onder auspi ciën van de Verenigde Naties". Als het Westen niet bereid is een vredesverdrag met Duitsland te sluiten, kan er „voor een zekere periode een tussentydse regeling worden getroffen". Een vredesverdrag zal. aldus het me morandum. het eind van het bezettings bewind in West-Beriyn betekenen Kwesties betreffende de verbindingen met het stadsdeel zullen alleen in over eenstemming met Oost-Duitsland te re gelen zijn. De Sowjet-regering herhaalt haar standpunt, dat West-Berlijn een „ge vaarlijk centrum van spanning en in ternationale conflicten" is Zij kan niet toestaan, dat dit stadsdeel „een bolwerk biyft van provocerende vyandige acti viteit tegen de Sowjet-Unie". Moskou oppert weer „algemene ontwapening" In haar memorandum over de Ge- neefse conferentie inzake een verbod op het nemen van kemproeven zegt de Sowjet-Unie, dat het beter is te begin nen met de kwestie van een „volledige en algemene ontwapening", omdat de mogendheden, die aan het overleg in Genève deelnemen, „het thans moei lijk vinden hun opvattingen met elkaar te verenigen". Als het Westen met een volledige en algemene ontwapening wil instemmen, is de Sowjet-Unie bereid i „zonder voorbehoud" akkoord te gaan met alle Westeiyke voorstellen inzake I Eerste rode kool Hoewel in sommige koelhuizen nog enige kleine hoeveelheden bewaarkool van de oogst 1960 zijn opgeslagen is vanmorgen aan de veiling Broek op Langendijk een party van 2600 kg vroe ge rode kool aangevoerd. Het is de eer ste rode kool van dit seizoen. De kool was afkomstig van vier tuinders uit St.- Pancras. De prys varieerde van 33 tot 41 gulden per 100 kg. De kool werd gekocht voor de binnenlandse groentemarkten. het verbieden van kemproeven. Herin nerend aan Kennedy's verklaring voor het Congres, dat het sluiten van een uitvoerbaar verdrag inzake de kemproe ven de eerste belangrijke stap naar ont wapening zal zyn, stelt de Sowjetrussi sche regering voor, beide problemen te zamen op te lossen. Volstrekte afwijzing in Bondsrepubliek Onze correspondent in Bonn telefo neerde hedenochtend: Het Russische memorandum over Ber lijn en Duitsland, is in de Bondsrepu bliek by alle partijen op volstrekte af wijzing gestoten. Zowel Bondsregering als oppositie haastten zich te verklaren, dat de voorstellen van Moskou volko men onaanvaardbaar genoemd moeten worden. „Hard. zeer hard is het memo randum", zo zei Adenauer, die overigens vasthield aan zyn standpunt van vorige week, dat het gesprek in Wenen positief gewaardeerd moet worden. De Bondskanselier liet zich over de Russische publikatie uit op een bijeen komst in Hannover van ongeveer 250.000 Sileziërs. Deze byeenkomst, die de bedoeling had de al sinds 16 jaar uit hun land verdreven Sileziërs weer eens by elkaar te brengen, stond sterk in het teken van de grote politiek. Behalve Adenauer spraken er ook de socialisti sche en liberale partijleiders. Brandt en Mende. De drie verkiezingsstryders wa ren het in Hannover overigens wonder wel eens. Allen eisten zy zelfstandigheid voor Silezië en legden er de nadruk op, dat Silezië Duits gebied is. Daar het sinds 1945 onder Pools bestuur staat en volgens de regering in Warschau te eeu wigen dage Pools zal blyven, kon men in Hannover de wens horen uiten naar een Pools-Duitse toenadering. De by eenkomst van Sileziërs was toch in de eerste plaats een familiereünie. Men was biy herinneringen op te kunnen ha len, dezelfde taal te spreken en de tra ditionele klederdracht weer te dragen. Dat een terugkeer naar huis uitzicht loos is en dat ook vooraanstaande spre kers als Adenauer en Brandt daaraan :s kunnen veranderen, kon niet ver hinderen dat de Sileziërs de afgelopen drie dagen in zeer geanimeerde stem ming doorbrachten. Bij ongeluk in Frankrijk Roosemlaals echtpaar zwaar gewond Frans echtpaar gedood De 59-jarige Roosendaalse fabri kant, de heer W. H. Nyë en zijn echtgenote hebben bij een autobot sing in Frankrijk zeer ernstige verwondingen opgelopen. Zij zijn in het ziekenhuis in Cosne sur Loire opgenomen. Het ongeluk is gebeurd in La Celle sur Loire. Een auto bestuurd door een 40-jarige Fransman kwam daar in botsing met de auto van het Roosendaalse echtpaar. De Fransman en zijn 37-jarige echtgenote kwamen bij dit ongeluk om het leven. Zij waren op slag dood. Op het kruispunt Stadsdennenweg- Deventerweg- Van Speyklaan-Prins Mauritslaan nabij de spoorwegover gang te Harderwijk heeft zaterdaga vond een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Hierby is een persoon gedood en een ander ernstig gewond. Een bestelauto, uit Harderwyk, die komende uit de richting Tweelingstad het kruispunt naderde, kwam hier in botsing met een uit de Van Speyk- laan komende scooterberijder uit Maars- sen. Een 66-jarige duoberydster, uit Nieuweramstel werd hierby op slag ge dood. De 57-jarige bestuurder uit Har derwijk werd met een schedelbasisfrac- tuur in levensgevaarlyke toestand naar het Pius-ziekenhuis vervoerd. De be stuurder van de auto kwam er zonder letsel af. De scooter werd vernield, de bestelauto werd beschadigd. De oorzaak van de botsing is waarschijniyk gelegen in het feit, dat het uitzicht ter plaatse zeer slecht is. Op de Weteringschans in Amsterdam is gistermorgen om half rijf een auto, bestuurd door een 44-jarige man uit Amsterdam door onbekende oorzaak te gen een boom gereden. Een passagier de 46-jarige S. van der Meer uit Am sterdam, was op slag dood. De bestuur der werd ernstig gewond. De twee Russische ruimtevaartdes kundigen, die in samenwerking met de befaamde radiotelescoop van Jodrell- bank op zoek zyn geweest naar de ver dwenen Venusraket hebben gisteren hun laatste poging gedaan om het zoekge raakte ruimtevaartuig op te sporen. Ook hebben zy een aantal geluidsbanden teruggespeeld waarop de seinen te be luisteren vielen die de radio telescoop had opgevangen. De seinen konden nog niet worden geïdentificeerd De Russi sche geleerden professor Anna Mase- witsj en haar collega dr. Kjoldarew wil den geen commentaar geven op hun be vindingen, doch zyn thans onverrichter - zaken naar Rusland teruggekeerd. De hoofdopzichter van de dierentuin van Chicago, Richard M. Perkins, heeft zaterdag in Tokio als zyn mening gege ven, dat de legende van de „verschrik- kelyke sneeuwman" een „verschrikke- lyke leugen" is. Perkins leidde een ex peditie van 18 geleerden door het Hi- malajagebied, waar deze sneeuwman zich zou ophouden. Hij zei, dat de huid van de sneeuw man, waarvan een stuk was opgestuurd naar Londen, nadat het de expeditie ter beschikking was gesteld door mon niken van een klooster, niets anders was dan een stuk antilopehuid. De voetsporen van de sneeuwman, die reeds verscheidene malen gefotografeerd waren, waren blykens de bevindingen van de expeditie de sporen van een bekend dier, dat in deze streken leeft. De stem van de sneeuwman, die door vele Nepalezen gehoord was. bleek het geluid te zijn van de sneeuwluipaard, die in deze streken leeft. Het officiële rapport zal gepubliceerd worden, als Perkins terug is in Chi cago. De nationalistisch-Chinese regering heeft de Amerikaanse autoriteiten van een „veelbetekenende terugtocht" tegen over het communisme beschuldigd, nu de V.S. overwegen diplomatieke betrek kingen met het door de communisten beheerste Buiten-Mongolië aan te kno pen. De officiële woordvoerder van het nationalistisch-Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de regering Tsjang Kai-sjek het bericht, dat vertegenwoordigers van de V.S. en Buiten-Mongolië verleden week te Moskou over de mogeiykheid van Amerikaanse erkenning van Buiten- Mongolië gesproken „ernstig opneemt". Vriendschap tussen Rusland - Indonesië Ondertekening documenten Op een vriendschapsbijeenkomst in het Kremlin heeft president Soekarno gezegd, dat de vriend schap tussen het Russische en het Indonesische volk onverbrekelijk is. In zijn toespraak, die hij begon nen was met de woorden ..Vrien den en wapenbroeders", merkte hij o.m. op, dat Indonesië streeft naar vrede met alle volken, naar vriendschap en samenwerking. Over Nieuw-Guinea zei hijt ..Indonesië kan niet als onafhan kelijke republiek bestaan zolang het imperialisme op zijn grond gebied, met name in West-Irian, voortduurt". Chroesjtsjow merkte op: „Wy zyn be reid u te helpen". Soekarno zeide daarna nog. dat Rus land Indonesië in totaal kredieten ter waarde van ca. 800 miljoen dollars verstrekt heeft. Tenslotte zei hy dat de vriendschap tussen Rusland en Indonesië leeft in de ziel van onze volken. De Russische minister van defensie Malinofsky, en zijn Indonesische ambt genoot, generaal Nasoetion, hebben za terdag in het Kremlin, Russische-In- donesische documenten getekend. Daar- by waren de presidenten Bredzijnef en Soekarno, en voorts o.m. premier Chroesjtsjow aanwezig. Byzonderheden over de inhoud van deze documenten zyn niet bekendge maakt. De Indonesische minister van defen sie, generaal Nasoetion, heeft, verklaard, dat de Indonesische strijdkrachten voortdurend gesteund worden door de Sowjet-Unie. „een land dat ons bystaat in onze stryd tegen het kolonialisme". Voorts legde Nasoetion nogmaals de na druk op de wil van het Indonesische volk om „West-Irian, dat door de Ne- derlandser by hun gebied is gevoegd ondanks de beslissing van de V.N.", te bevrijden. Hy voegde eraan toe, dat het Indonesische volk in de kwestie- Nieuw-Gninea gesteund wordt door „al le vredelievende mogendheden en in het byzonder door de Sowjet-Unie". JAGERSVERENIGING THANS BIJNA 10.000 LEDEN De voorzitter van de Kon. Ned. Ja gersvereniging, mr. J. O. Thate. heeft op de algemene vergadering in Utrecht meegedeeld, dat het ledental van de ver eniging spoedig de 10.000 zal bereiken. Volgens hem is de groei van het aantal leden onder meer het gevolg van de moeilijkheden in de praktische jacht, die vele jagers hun toevlucht doen zoeken by de vereniging. Mr. Thate zei, dat het bestuur ernstige aandacht heeft besteed aan de hier en daar bestaande neiging om de jachthu- ren tot onverantwoorde hoogte op te dry ven. Hy voegde hieraan toe. dat de machtige Waterstaatswerken en de landaanwinning ongekende mogelijkhe den scheppen voor de aantrekking van een veelzijdige fauna. „Op sommige plaatsen ontstaan ware oases voor stand- en trekwild", zo zei hij. De direc tie van de Noord-Oost Folder heeft dit gestimuleerd, om een gewenst biologisch evenwicht te krygen. De heer Thate ziet het als een taak voor zyn vereniging, te bevorderen dat het jachtrecht recht vaardig wordt verdeeld en in verant woorde handen komt. De KNJV heeft desgevraagd aan een commissie van Tweede Kamerleden ad vies uitgebracht over enkele punten van de inmiddels in werking getreden wet op de dierenbescherming, met name ter be scherming van de fauna tegen verwaar loosde honden en zwervende katten door een doelmatige en tactvolle uitvoering van de wet door bezoldigde en onbe zoldigde ambtenaren van Ryks- en ge meentepolitie. Hy zei voorts, dat zal worden ge streefd naar een jachtexamen in het belang van veiligheid, wild en overige fauna Mede daarom overweegt de ver eniging, het jeugdlidmaatschap in te stellen, waardoor aankomende jagers tydig opgevangen kunnen worden. Twee jongens gewond door hevige explosie De ongeveer 14-jarige Jan Strijker aan de Riegshoogtendijk ln Holland- scheveld (gem. Hoogeveen) was in de ouderlyke woning bezig met het repare ren van een motorfiets, waarbij de ben zine in de tank aan de open lucht werd blootgesteld. Hy kreeg bezoek van zijn vriend, die hem hielp by dit werk en tevens een sigaret opstak. Het gevolg hiervan was een geweldige explosie, werkplaats geheel werd vernield en de pannen zelfs van het dak vlogen. De Jongen liep een derdegraads ver branding op aan gezicht en handen, zyn vriend lichte brandwonden aan de handen Beiden werden naar het zie kenhuis Bethesda te Hoogeveen overge bracht. De jongen Strijker was nog zo by zyn positieven dat hy ondanks zijn zware verwondingen met een snelblus- apparaat het begin van brand heeft we ten te doven.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9