Modern clubhuis van „De Munnik" te Leiderdorp officieel geopend Veel glas en strakke lijnen kenmerkend voor dit gebouw Loop der bevolking te Leiden Montessori-kleuterscliool, een aanwinst voor Wassenaar SCHOOLHOOFD VAN VEEN, OEGSTGEEST GEHULDIGD MAANDAG 12 JUNI 1961 dige Knol, die Kaxamoy niet steeds de vereiste steun kon bieden, maar de Thor-RW no. 1 kon een en ander dank zij zijn goede spelinzicht toch wel compenseren. Na 6-6, een serie smashes hadden Domlnicus-Biesheuvel hoewel op gelijke hoogte gebracht, verloor Kara- moy zijn service op love en kon Domi- nicus niet op de zijne handhaven, 8-6. Daarna ginge de combinatie Karamov- Knol beter werken. Met 6-2 werd het set-gelijk. In de laatste set bleken de spelers wat vermoeid door het hoge tempo. Vele missers ontsierden het be gin van deze set. Een explosie van Knol gaf na 8-5, 4-5. Gedeprimeerd verloor Biesheuvel deed zijn service. 5-5, maar Karomoy deed hem dat na. 5-6. Het was Dominicus die zijn stempel op de laatste speler drukte door o.a. zeer beheerst te serveren en daarmee Biesheuvel mee te trekken, 8-6. N.T.S. uitzending van Delta manifestatie De Ned. Televisie Stichting zal een rechtstreekse en volledige uitzending verzorgen van de opvoering van de natio nale manifestatie „Delta einde eerste fase", welk spel werd georganiseerd door Carel Briels. De uitzending is bepaald op zaterdagmiddag 24 juni, des middags van 17.00 tot 18.30 uur 's avonds. Deze manifestatie, waaraan wordt deelgenomen door enkele honderden personen, heeft plaats in een duinpan aan de voet van de Deltadam bij Kam perland op Noord-Beveland. In het spel, waarvoor de auteur Anthony van Kam pen de tekst schreef, wordt een beeld gegeven van Zeeland's verleden, heden en toekomst. SOEKARNO NAAR ITALIË (Van onze Romeinse correspondent) De Italiaanse ambassadeur te Moskou heeft de Indonesische president Soe- kamo ervan verwittigd, dat zijn rege ring akkoord gaat met een officieel be zoek van Soekarno aan Italië van 17 t/m. 21 juni a.s. Onder grote belangstelling heeft za terdagmiddag de wethouder van onder wijs, mevrouw mr. C. M. s' Jacob-des Bouvrie, de nieuwe kleuterschool van de Montessorischool Wassenaar aan de Zanderijvaart geopend. De nieuwe school telt twee fraaie lokalen, die gescheiden worden door 'n hal. Door het wegschui ven en omklappen van de deuren kan hiervan een grote ruimte worden ge maakt. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer E. C. A. Rijpstra, verwelkom de de aanwezigen en sprak woorden van dank tot allen, die bij de bouw en in- I richting van de school betrokken waren, o.a. de architect, de heer Romke de Vries en de aannemers, de heren Krom- I hout en Witte. Mevrouw s' Jacob wenste het bestuur de ouders en de kinderen geluk met deze nieuwe aanwinst en vertelde het een en ander uit de geschiedenis van het Montessori-onderwfjs. Met het hij sen van de vlag door de wethouder werd de opening van de school een feit. Daar na werden» gelukwensen uitgesproken door mevrouw Joosten namens de AMI, een internationale Montessori-organisa- tie en door de heer Portielje van de Nederlandse Montessorivereniging. De opening van de school werd opgeluis terd met muziek en dans door leer lingen van de lagere school. Het nieuwe clubhuis van de ten nisvereniging ,,De Munnik" te Leiderdorp, dat sinds enkele maan den in gebruik was genomen, werd zaterdagmiddag officieel geopend. Het gebouw bestaat uit veel glas, rustige kleuren en een houten plafond. Aan de voorzijde van het clubhuis is een terrasje gemaakt, waar het ook 's avonds door de aangebrachte verlichting gezellig moet zijn. De voorzitter van de tennisvereniging ir. F. P. J. van Straaten, vertelde dat dit het derde clubhuis is. Een aantal jaren geleden was bij de leden van het bestuur de gedachte opgekomen het 25 jaar oude tennispark te vernieuwen. De ze gedachte vond ook bij het gemeen tebestuur weerklank. Drie jaar geleden kwam men met de eerste fase gereed; Nu is het clubhuis gebouwd. Hij bracht hulde aan het bestuurslid E. den Hooven, die architect van zijn beroep is en het ontwerp voor 't clubhuis heeft gemaakt. Samenspel Burgemeester K. van Diepeningen wees op het „samenspel" tussen het ge meentebestuur enerzijds en de verschil- i lende verenigingen anderzijds. Hij her- innerde er nogmaals aan, dat het ge meentebestuur een open oog heeft voor de opvoedkundig zeer belangrijke sport. Door het instellen van een stratenfonds- pot was het mogelijk met behulp van rijkssteun in vele behoeften op het ge- j bied van de sport te voorzien. Koperen bel De voorzitter van het district Den Haag van de Ned. Lawn Tennisbond, de heer Nijland, prees de voortvarendheid en de goede ploeggeest, ook buiten het veld. Hij bood een grote koperen scheeps bel aan om de leden tijdig met spelen te kunnen laten ophouden. Een persoon lijk geschenk aan de heer van Straaten, een dobber om na de vele drukke werk zaamheden weer tot rust te komen, werd zeer gewaardeerd. Ook de voorzitter van het kringbe- stuur uit Leiden, de heer van Aalst, ontbrak niet. Hij bood, ondanks de leus: „Een goed sportman rookt niet" een aantal asbakjes aan. Hierna kwamen de voorzitters van de plaatselijke en zusterverenigingen aan het woord, die allen het bestuur met deze aanwinst feliciteerden. Buiten, naast het terras, opende de ere-voorzitter van „De Munnik", de heer Boot sr. met het luiden van de bel en het uitbrengen van een dronk het club huis officieel. De heer Boot Sr. luidt de bel, het gebouwtje is geopend. (Foto L.D./Holvast) Wedstrijden Onder applaus van de ongeveer 150 toeschouwers werd aan de tennis exhi bitie begonnen. Allereerst een enkelspel van Biesheuvel tegen Karamoy. Door tijdgebrek werd slechts een set gespeeld, die Biesheuvel met 6-4 op zijn naam bracht. In de dubbel, Karamoy met Knol tegen Dominicus en Biesheuvel, kon men van gevarieerd tennis genie ten. Dominicus enBiesheuvel beschik ten over meer variatie dan de nog jeug- WARMOND V.V. WARMUNDA Zaterdagavond zijn op het gemeente lijk sportpark 't. Overbos twee elftallen van Warmunda in het veld geweest om vriendschappelijke wedstrijden te spelen tegen elftallen van Foreholte uit Voor hout. De uitslagen waren: Marmunda 1-Fo reholte 1 2—3; Warmunda 2-Foreholte 2 2—5. Ten onrechte hebben wij zaterdag gemeld, dat er des avonds ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van War- monds Fanfare een feestconcert zou plaats vinden. Het feest zal n.l. op zaterdag 17 juni a.s. worden gevierd. Drukbezochte receptie en vrolijk feest MARKTBERICHTEN AALSMEER. 10 Juni. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 25-49, Calla 20-39, Cle matis 100-165, Amaryllis per kelk 7-10, Iris 30-62, Ornlthogalum 80-150, Gladiolen 70- 135. Colvillel 100-190, Campanula 40-61. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Juni Groenteveiling: sla per 100 stuks 1 6.70- 10.50, 2 4.80-5.70, pootulen 30.00, bloem kool per 100 stuks Al 22.— tot 48.—. A2 11.tot 15.waspeen per kist Al 16. tot 17.80. A2 10.80 tot 16.90. BI 7.80; bos- peen per 100 bos 85,aardbeien per doos je a 200 gram 49.tot 51.kroten per 100 bos 20.— tot 22.— Aanvoer sla 15.000 stuks, waarvan 1.300 stuks voor export werden verkocht. ROTTERDAM, 12 Juni. Veemarkt. Totale aanvoer 1806. Vette koelen en os sen 1016. Varkens 790. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwali teit): vette koelen per kg f 3.15-3.45 2.80- 3.15 2.50-2.75; varkens (lev. gew.) per kg 1.80 1.78 1.75. Aanvoer: vette koelen korter, handel kalm; prijzen onveranderd, prima's boven notering; varkens (levend gew.) als vorige week, handel redelijk; prijzen als vorige week, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1.65-1.66 per kg. slacht- zeugen f 1.50-1.55 per kg. RIJNSBURG, 10 Juni. Bloemenveiling Flora. Engelse Irissen 85-110, Duizend schoon 30-47, Diverse Irissen 30-52, Ane monen 10-18, Mimi 80-110, per bos. Koren bloemen 100-120, Renonkels Gemengd 220- 260. ld. geel 160, Margrieten 180-240, Sara Bernhard 19.tot 21.Violieren 17. tot 18.00 Campanula 460, Gladiolen: Pier- son 10.00—14.00, Scablosa 480-500, Tuln- anjers 170-190, Cap. Pyremidalis 24.00; Eremurua geel 51.00 per 100. Het hoofd van de Koningin Juliana- school, de heer J. F. van Veen, vierde zaterdag z'n zilveren jubileum als hoofd van deze school. Nadat er onlangs in besloten kring aandacht aan was ge schonken, dat hij 40 jaar aan het onder wijs was verbonden, stond hij zaterdag in brede kring in het middelpunt van de belangstelling. In de school werd een bijzonder druk bezochte receptie gehouden. Bovendien bewezen de vele bloemen en geschen ken hoezeer men de heer Van Veen waardeert voor de uitstekende leiding, die hij aan zijn school geeft. Predikanten en andere ambtsdragers van de Hervormde en Gereformeerde kerk kwamen hem gelukwensen. De wet houder van Onderwijs, de heer M. v. d. Voet bracht de felicitaties over namens het gemeentebestuur. Bovendien waren er afgevaardigden van de Christelijk Historische Kiesvereniging, de Oranje vereniging en de Vereniging voor Veilig Verkeer. Ouders en oud-leerlingen stonden in een lange rij om hun dank uit te spre ken en hun gelukwensen aan te bieden. Namens de ouder-commissie werd de ju bilaris toegesproken door de heer Gel derblom. Feest In de recreatiezaal van Endegeest werd een geslaagde feestavond aange boden. Na opening namens het school bestuur door de heer J. J. Mulder, en het zingen van het eerste vers van psalm 150, werd een begin gemaakt met een schoolrevue, waaraan vele leer lingen meewerkten. Men kan niet an ders dan groot respect hebben voor de leerkrachten, die deze revue hadden sa mengesteld. Er was veel werk gemaakt van de aankleding en uitvoering. Vele aardige liedjes (w.o. een jubi leumlied) en leuke vondsten. De gym- Gelukwensen voor de jubilaris (rechts) nastiegoefeningen stonden onder lei ding van de heer van der Ban. Het ge heel stond onder muzikale leiding van pianiste mevrouw van der Kaay. Opvallend waren de prestaties van Kees van der Kaay aan de piano en Corry de Haan met haar accordeon. Medewerking werd verleend door „The Singing Strings", een bandje bestaan de uit oud-leerlingen. Voor de pauze kwam de inspecteur van het lager onderwijs, de heer A. Boogaard, voor het voetlicht, die zijn dank uitsprak jegens de jubilaris, die hij een eiland van rust noemde. De heer den Hollander, leraar aan de Chr. Kweekschool te Leiden sprak namens de directeur hartelijke en waar derende woorden in verband met de hulp, die de heer van Veen biedt om kwekelingen in zijn school in de ge legenheid te stellen zich in het lesge ven te bekwamen. Hij bood namens de Kweekschool een boekenbon aan. Van mej. Verhage, onderwijzeres aan de school ontving de heer Van Veen een autoborstel met slang. Namens de leer lingen werd een polshorloge aangeboden. Ds. B. C. Visser schetste de heer van Veen als een uitstekende leraar, waar aan de Hervormde Gemeente van Oegst- geest onuitsprekelijk veel dank is ver schuldigd. Dank Na afloop heeft de jubilaris een dank woord gericht tot allen, die deze dag voor hem tot een onvergetelijk feest hadden gemaakt. Voorts werd dank ge bracht aan de heer Wielinga en zijn medewerkers, die zich veel moeite had den getroost om deze avond te doen slagen. WASSENAAR Goedkoop oud buis ruilen voor duurder Compensatie bij inrichting Het bureau huisvesting zoekt op het ogenblik naar mogelijkheden om door het opschuiven van gezinnen naar duur dere nieuwbouwwoningen ruimte te ma ken voor gezinnen, die slechts een be scheiden huurprijs kunnen betalen. Het is niet zo, dat de nieuwe woningen, die geregeld in het uitbreidingsplan Zijlwa tering gebouwd worden, alleen zouden worden toegewezen aan gezinnen, die erkend zijn als gegadigden. Nieuwe wo ningen kunnen echter ook beschikbaar gesteld worden aan gezinnen, die wel over voldoende woonruimte beschikken, maar bereid zijn om hun goedkopere woning vrijwillig voor een duurdere te verruilen. De huisvestingsdienst vestigt er de aandacht op, dat bij vrijwillige opschui ving van grotere naar kleinere wonin gen niet alleen de verhuiskosten volle dig worden vergoed, maar ook een bij drage gegeven kan worden in de inrich- tiagskosten. Jaarverslag Groene Kruis Uit het onlangs verschenen jaarver slag van de afdeling Wassenaar van het Groene Kruis blijkt, dat het ledental aan het einde van het verslagjaar 1960 3621 bedroeg. Er hadden in dit Jaar enkele mutaties in de personeelsbezet ting plaats. Als administratice van het wijkhuis in het Kerkehout werd me vrouw Elgershuizen opgevolgd door me vrouw Van Deursen. Mej. G. A. van Druten nam wegens huwelijk ontslag en werd opgevolgd door mej. O. Scherpen- zeel. In de plaats van zuster E. v. d. En- de, die districtsverpleegster in Zeeland werd werd als wijkverpleegster aange steld zuster E. Holtkamp. In het verslag wordt opgemerkt, dat de poliklinieken in het wijkhuis in het Kerkehout een enigszins kwijnend be staan leiden. Daarin kan slechts veran dering komen als de bewoners van het zuidelijk deel van de gemeente zich meer bewust worden van de mogelijkhe- den die het bestaan van dit wijkhuis bieden. In het wijkhuis aan de Heeren- - weg was in het afgelopen jaar sprake van een zeker ruimtegebrek. Binnen af zienbare tijd hoopt het bestuur door een oordeelkundige indeling van de be schikbare ruimte dit euvel te verhelpen. De polikliniek aan de Heerenweg werd uitgebreid door de opening van een spreekuur van een reumatoloog. Het bestuur beraadt zich op het ves tigen van een post voor het kruiswerk in het uitbreidingsplan Zijlwatering. Wat de werkzaamheden in het afge lopen jaar betreft, de wijkverpleging bood hulp aan 629 patiënten, van wie in totaal 12.665 bezoeken werden ge bracht. De afdeling gezinszorg verleende hulp in 58 gezinnen gedurende 1011 da gen. Aan deze afdeling waren aan het einde van het jaar 5 gediplomeerde ver zorgsters en 1 helpster verbonden. Uit het magazijn aan de Heerenweg werden 180 stuks linnengoed en 1655 andere artikelen uitgeleend, uit het ma gazijn in het Kerkehout 45 stuks lin nengoed en 252 andere artikelen. Het aantal gezinnen dat in verband met de tuberculosebestrijding onder toe zicht van beide plaatselijke kruisvereni gingen stond bedroeg in 1960 72. Aan de zuigelingenbureaus in de Heerenweg, in Kerkehout en Deyleroord werden in totaal 131 nieuwe zuigelingen ingeschre ven, aan de kleuterbureaus in totaal 196 kleuters. Het nieuwe consultatiebureau voor opvoedingsmoeilijkheden breidde in 1960 zijn arbeidsveld uit over een groter deel van de gemeente. Er werden in totaal 28 kinderen behandeld. In het gemeentelijk badhuis aan de Charlotte- straat, dat door het Groene Kruis geëx ploiteerd wordt, werden in 1960 9395 stortbaden genomen. Vakantiespelen op Zuidwijk Evenals in vorige jaren zullen er in de laatste week van juli en de eerste twee weken van augustus, uitgaande van de hervormde jeugdwerkleiding in Wassenaar op het landgoed „Zuidwijk" van mevrouw Van Dusseldorp-Ruys va kantiespelen voor de jeugd worden ge organiseerd. De voorbereiding van dit vakantiewerk geschiedt onder leiding van de vicaris voor het jeugdwerk van de hervormde kerk, drs. H. B. de Roest. DEKEN VAN HAARLEM OVERLEDEN Zondagochtend is op 60-jarige leeftijd in Haarlem overleden pastoor W. N. Zijlstra. deken van Haarlem. Donderdagmorgen zal zijn stoffelijk overschot op het rooms-katholieke kerk. hof aan de Vergierdeweg in Haarlem worden begraven. In de week van 1 t.m. 7 juni 1961 GEVESTIGD A. J. de Beer en fam.. archiefbedlende, Hoflaan 251: J. H. G. Koenders en fam., militair v. Vollenhovenpl. 28; F. J. H. Net- tenbreller» en fam., kantoorbediende. Oude Rijn 46; G. Monster en fam., machinist, a.b. Roomburgerweg; D. Glelen en fam., orthop. Instr.maker, Stadhouderslaan 11; J. T. S. Lutlenhuls en fam., demonstrateur Burggravenlaan 183; B P. Ulttenbogaard en ram., leraar. Stalpaerthof 20; N. C. de Boer en fam., Bernhardstr. 91; J. Koper en fam., predikant. Hoge Rijndijk 107, P. J. Veger, Kllkspaanweg 16; E. Hülser, Witte Singel 29; J. Bunt, militair, Jul. van Stol berghof 0; H. Geskus, militair, Meerburg kade 29; J. Nell, veehouder, Hoge Rijndijk 93; W. Winters, Hogewoerd 30; E. C. Groenheide, lasser. Witte Singel 12; H. C. Matthes-van Marle, Burggravenlaan 78; S. C. Nell, veehouder. Hoge Rijndijk 93; H. B. F. van Dfjk-Kanters, Warmonderweg 25; J. W. H. Laagland-Boerrlgter. Lange Mare 64; T. de Leeuw, verpleegster. Kanaalweg 23; M. S. Moerbeek-Demmeni. Plantsoen 1 K. Hooglander-Smit, Waardgracht 21; T. Adrlaanse, Plantsoen 1; E. L. Mennes. 11. röntgenlaborante. Levendaal 39; I. Flsh- man, v. Vollenhovenplein 46; C. M. van der Voort-Ammer laan. winkeljuffr.. Morsweg 103; J. A. Ekker. verpleegster, Rljnsburger- weg 10; L. P. J. Hoogeveen. Kllkspaanweg 8; F. K. Ambagtsheer. scheepbevrachter. Vijf Melpleln 70; W. A J. van Hecklng Co lenbrander, med. analiste. Hoge Rijndijk 144; M. D. Ambagtsheer-Halbertstadt, ste notypiste, Vijf Melpleln 70; Y. Y. van der Meer. onderwijzeres. Lijsterstraat 5; J. W. Goossen, Garenmarkt 17; J. Jasperse-On- derwater. Anna van Burenhof 31; H. Berg- Hengeveld, Garenmarkt 17b; E. Wlerenga. hulp röntgenlaborante. Witte Singel 27; P. Zaalberg. Sleboldstr. 49; A. A. M. Gullllet kinderverzorgster. Rljnsburgerweg 31F; M. G. Hoffmann-Peeters, Roodborststraat 54; F. A. Slngerllng, metselaar. Leemansstr. 45 H. Bos. hulshoudster, Boerhaavelaan 3; J. T. Mulder, militair, Morsstraat 62-64. VERTROKKEN W. A. Bodewes en fam Hoge Rijndijk 117, nr Haarl.meer, Elnstelnlaan 137; G. Crama en fam Oosterstr. 27, nr Purmer- end. Wormerplein 15; P. A. van Werkhoven en fam.. Levendaal 116, nr Noordwljk. Westerbaan 12; N. Brandenburg en fam.. Boshof 42. nr Rotterdam, Hoogstr. 31b; P. C P. Hagemeljer en fam., Boerhaavelaan 13, nr Hilversum, K. Doormanlaan 43; J. J. Cohen en fam.. Hooigracht 60. nr Oegstgeest. W. de Zwijgerlaan 14; J. Bos- man-Aartsen en fam Pieterskerkstr. 20, nr Zwolle. St-Josephstr. 16; G Volbeda, de Ruljtersstr. 31. nr Almelo, Spreeuwen straat 66; M. E. van der Walle. Abr. Crijns- senstr. 17, nr Bennebroek, Rijksstraatweg 113; J. F. Roefstra. Utr. Jaagpad 96. nr 's-Gravenhage, Duinlaan 200; E. L. de Vries Witte Singel 25, nr Ned. Antillen; W. M. E. Paardekooper-Casparle. Hugo de Grootstr. 5. nr Oegstgeest. Spaargarenstr. 35; G. T. J. M. Storlmans, Morskade 14a, nr Rijswijk Z-H. Vondellaan 31; M. H. C. Paardekooper, Korte Mare 22. nr Oegst geest. Spaargarenstraat 25; P. B. Beenker, Lammermarkt 64, nr Schiedam, Dr. Kuy- ferlaan 259; J. Bennlnk, Groenhazengrt. 2, nr Dordrecht. Bulten Walevest 16/17; E. H. Oranje, Lljsterstr. 5. nr Middelburg. Heerengracht 24; L. Hertel. Rljnsburgerweg 10. nr Poortvliet. Lageweg A275; E J. van der Horst. Tesselschadestr. 9. nr Oegstgeest De Kempenaerstr. 83; M. G. Brljnen-Over- vllet, Witte Singel 58. nr Harderwijk. West- einde 14; E. J. van Duljvenbode-de la Rle. Druckerstr. 19, nr Voorschoten. Noorthey- straat lc; C. A. Kosten. Oude Vest 27. nr Delft. MIJnbouwstr. 4; J. La RoolJ-van Haarlem. Sn. Hurgronjestr. 19. nr Arnhem Plnksterbloemstr. 62; C. Benckhuijsen. Ver damstr. 24, nr Amsterdam, Nassaukade 72; T. L. Man, Morsweg 102a, nr Gr.-Brlttan- nie; J. J. van Schaljk, Rijnsburgerweg 10, nr Woerden. Utrechtsestraatweg 1011; J. Westerbeek-ten Napel, de Sltterlaan 93. nr Delft, van Hallstr. 5: A. J. G. Kruithof, Lellestr. 44. nr Apeldborn, Pelikaanlaan 14; P. J. H. van der Pluym. Morsstr. 54, nr Hazerswoude. Rh(Jnenburcherlaan 57; G. Marcusse. Tlt. Brandsmalaan 198. nr Den Helder. Buitenhaven 5; B. P. Lindeman, Montgomerystr. 25, nr Oosterhout, Mgr. Frenclcenstr. 54; M. J. M. Spaa(j. Abr. Crljnssenstr. 8. nr Enschede. Gronause- voetpad 100; M. C. Koek-Ouwendljk. Churchilllaan 15. nr Voorschoten, Prof. Lorentzlaan 31: J. S. F Koek. de Genestet- straat 29. nr Voorschoten. Prol Lorentz laan 31; M. L. A. Flscher-Kröplln, Hooi gracht 60, nr Oegstgeest. W. de Zwhger- laan 14; C. den U1J1. Garenmarkt 42. nr 's-Hertogenbosch, VUJmenseweg 2. Man beet ander een oor af Vannacht kregen twee bezoekers van een café aan de Poolmansweg te En schedé hevige ruzie. Zij grepen elkaar aan, en toen omstanders de vechten den wilden scheiden, hapte de een de ander een groot deeï van het rechter oor af. Terwijl een hunner aan het biljarten was, plaagden enkele bezoekers, hem met zijn vrouw, die eveneens aanwezig was. De man werd hierdoor zo boos, dat hü een der andere mannen vast greep. Deze sloeg daarom de rand van een bierglas af en drukte dit glas met de beschadigde rand in de wang van de ander, die daarop zijn tanden in het oor van zijn tegenstander zette. Beide mannen zijn in het ziekenhuis opgeno men. BEURSOVERZICHT Overwegend lager Amsterdam, 12 juni Het Damrak gaf vanmiddag lagere koersen te zien voor de internationale waarden, vergeleken met de slotkoersen van de vorige beursweek. De gunstige stemming waarin het Damrak vrijdag J.l. verkeerde, werd vandaag niet verder voortgezet. Over de gehele linie werden koersverliezen geregistreerd van 6 tot 20 punten De handel was minimaal. De lagere koersen in Amsterdam werden mede veroorzaakt door de iets luiere ten dentie in Wall Street van vrijdag j.l. Daarnaast is het vooral de kwestle-Ber- lijn, waardoor een hausse-tendentie wordt afgeremd. Mij weet niet waar men aan toe is. De Westdultse beurzen trok ken zich vandaag van de internationale politieke situatie ten aanzien van Berlijn heel weinig aan. De koersverliezen al daar bedroegen slechts 3 tot 5 punten. Tegenover het beslist zeer geringe aan bod stond zelfs nog niet voldoende vraag, om de partijen in evenwicht te houden. De kooplimitus lagen pas op een be hoorlijk lager niveau. Hierdoor noteerde hoogovens op 1073 bij opening circa 22 punten beneden de vorige slotkoers. Ge durende de verdere beursduur daalde de koers tot 1069. Philips zakte, tengevolge van middenkoersaanbod, in van 1063 tot 1056, tegen 10731/4 als voorgaande slot koers. Unilever verloor op 814 bijna 15 punten. Aku's 7 punten lager op 454. Het grootste aanbod in stockdividenden Kon. Olie ligt wel, volgens de beurs, achter de rug. Toch moesten de olie-aandelen op f 122.40 een koersverlies van ruim fl.- incasseren. Tegenover het aanbod vanuit Parijs bestond behoorlijke vraag van lo kale zijde. Uiterst rustig was het in de Scheep- vaarthoek waar de aandelen 2 tot 3 pun ten lager noteerden. Ook in de cultuur sector viel weinig te beleven. De koersen schommelden rond het vorige slotniveau. In de Staatsfondsenhoek was de stem ming goed prijshoudend tot iets hoger. In aandelen KLM werd vandaag geen notering opgemaakt in verband met het ongeluk van de Lockheed „Electra II" bij Cairo. De advieskoers was f88, tegen de vorige slotkoers 188.10. WISSELKOERSEN Amsterdam 12 juni. Londen 10.02%—10.02%; New York 3.59 ft3.59 ft; Montreal 3.63 ft—3.63(1 Parijs 73.30%—73.35',; Brussel 7.18'.— 7.19%; Frankfort 90.48%—90.53'Stock holm 69.56—69 61; Zurich 83 18—83 23; Milaan 57.86%— 57.91%Kopenhagen 51.84—51.89, Oslo 50.12%—50.17%, Wenen 13.82%—13.83% Lissabon 12.49%—12.51. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 12 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden 103 103 Ned. '59 4% 103 103 Ned. '60-1 4% 103 103 Ned '60 n 4% 103 103 101ft 101H 102 GB 101(3 102,% 99% 101(3 Ned. '53 3% 99% Ned. Grtb. obi. 3% 85 B Ned. '47 3% 95ft 99 95ft 99 Ned. '53 I-II 3% 97% 97% 97% 97% 92% 93 Ned. bel. cert. 3% 93% Ned. ':o i-n 3% 93 93% Ned. '54 I-n 3% 93 31 B 93% 93%GB 93% Ned. '55-n 3% 95 95% 94% 94 Ned. grtbk obi. '46-3 95 94% Ned. doll. In. '47 3 91ft 91ft Ned. Inv. cert. 3 9913 99(3 Ned. 62-64 3 100ft 100'4gb Indië *37 3 99(3 99(3 Indië *37 A 3 96% 96% Ned. won. bJ. '57 6 110% 110ft Ned. won.bJ. '58 4% 102ft 102ft ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 114 113% Ver. HVA-mÜ. 130% 130% A-K.U460% 450% Deli MU eert153.80 153.50 Hoogovens eert. 1095 1066 Philips gem. bez. 1073% 1056 Unilever cert828% 813% Dordtse Petr580% 569 Kon. Petr. (50 h f20) 123 60 122 50GL Holl. Amer lijn 167% 166 Java China Paket i80 179% KLM88.10 Kon. Ned. Stoomb. 204% 201% Kon Paket Mij 167 166 Stoomvaart Mil Ned 196 190 Nievelt Goudr eert 168% 164 v Ommeren eert 349 349 Kon Rott. Lioyd... 161 Ned Scheepv Unie 165 162% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 97 97% Idem '48 (3%) 97 R'dam '52-1 (4%) 101% 101% ld. ld. *37 I-n (3%) 97 97 Z.-Holland '55 4% 101% 101% Bankwezen Bank N. Gem *58 5% 105ft 105ft id. NW1 '52 (4%) 101% BVG rspbr f.500 185 185 BVG rspbr *52 146 146 Industr. Obfimties Philips Dollarlng *51 92 L 92 L Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 108 108% A'dam '51 12%.. 90 91% A'dam '56 I 2% 85% 85% A'dam '56 II 2% 96% 93 A'dam '56 m 2% 96% 97 Eindhoven '54 2% 85 B 85% Enschede '54 2%85 L 84 L Den Haag '52 I 2% 96% Idem II 2% 98 99 R'dam '52 I 2% 96% 97 Idem n 2% 96% 97 Idem '57 2%99% 99% Utrecht '52 2% 97 B 98 B Z.-Holl. 1957 2% 100 100% Zuid-Holland *59 2% 104 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 254 253.50 Amst. Bank 378 382 Cultuurbank 34% 33% Holl. Bank Unie eert. 221 222 Ned. Handelmij328 332 Rott. Bank 368377 Twentsche Bank 333 331 Senembah515 L 510 Industrie Ondernemingen Albert Heyn607 698 Berkel's Patent (v.) 355 L 350 L Borsumij40% 40 Calvé Delft eert. 828% 815 ElectrolasmiJ394 Kon. Pap. v. Gelder 409 405 Kon. Ned. Grofsm 180 175 Holl. Constructie 525 500 Ing. bur. v. Bouwnyv 295 Internatlo 178 177 Int. Kunststoff. Ind 81 81 v. Kempen en Begeer 136 135 Leidse Wolspinnerij 680 660 L Mililer en Co. N_B 560 555 Ned. Kabelfabr. 663 exd. 659 Philips pref 290 285 Rott. Droogdok Mij 560 550 Sikkens Groep 880 880 Ver. Touwfabrieken 377 330 Walvisvaart 105 104% Wernlnk's Betonmij 193 203 Wilton Feyenoord 276 275 Van wyk en Heringa 137% 137% Zaalberg 148 147 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r520 515 Kon. Petr (t 20) 127 60 126.30 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 25% 25 Intern Nickel 75% 75% Anaconda 59% 59 ti Bethlehem Steel46tft 46exd Cities Service 54% 53% General Motors 46% 46'- Kennecott88% 88". Republic Steel 64% 62 Shell Oil 39% 39% Union Pacific 33 32 li Un. States Steel 86% 86 4

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7