irsena Eeuwfeest C.J.V. Prediker 12:1a Ds. Joh. Sierat: Wij zullen de daden des Heren gedenken HSosier Goede vissers vissen \niet achter 't net Vrij zinnig christendom en in vrijheid gegronde godsdienst Opgericht 1 maart 1860 Maandag 12 juni 1961 Tweede blad no. 30377 Hartelijk neerzien In het gebouw „Prediker" aan de Janvossensteeg was het zaterdag avond een hartelijk weerzien tussen vele Predikervrienden. Uit Leiden, maar ook uit diverse plaatsen van ons land, waren zij naar Prediker qekomen om daar de herdenkingssamenkomst bij te wonen, welke was belegd ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de C.J.V. Prediker 12 la, de oudste christelijke jeugdvereniging in onze stad. Ds. Joh. Sierat jr., hervormd pre dikant te Westervoort (Gld.), zelf een oud-Prediker man, die deze avond de herdenkingsrede uitsprak, plaat ste deze samenkomst reeds direct bij de aanvang van zijn rede in het teken van een dankbaar gedenken. ,jHoe zullen wij", aldus spreker, „den Here vergelden al Zijn weldaden je gens ons? Wij zullen de daden des Heren gedenken, ja, wij willen ge denken Uw wonderen van ouds". Zijn toespraak baseerde ds. Sierat deze avond op Paulus' woord uit 1 Cor. 3 11 en 9a „Een ander fun dament, dan dat er ligt, namelijk Jezus Christus, kan niemand leggen. Gods medearbeiders zijn wij". Spreker herinnerde er aan hoe juist op deze avond honderd jaar geleden zes jonge mensen in een kamertje aan de Middelstegracht de vereniging hebben opgericht en aan die vereniging de naam gaven „Gedenk aan uwe Schep per in de dagen uwer jongelingsschap". Het zou, aldus ds. Sierat, echter onjuist zijn wanneer wij in honderd jaar niet verder waren gekomen dan onze Schep per te gedenken. Voorts gaat het niet alleen om de dagen van onze jongeling schap. Ook de oprichters hebben dat wel begrepen. Het gaat niet alleen om ge denken. God is meer dan Schepper al leen. Bovendien waren ook zij ervan overtuigd, dat ook de tijd na de jeugd zeer belangrijk is. Het doel was gericht op een geestelijke en maatschappelijke ontwikkeling voor het verdere leven. Op de vergaderingen en in vele ge sprekken is een fundament gelegd. Advertentie Doe vader niet de das om geef hem een „eghte" Borrel". Wijnhandel ^^^clOyuen en (§ediótilleerd Sterrenjacht N.P.V. Onder begunstiging van fraai zomer weer hebben 90 welpen van het N.P.V. uit het district Rijnland hun tweede sterrenjacht gehouden op het Spring- veld aan de Warmonderweg. De leiding berustte bij Akela Arbouw. Om 3 uur opende baghera G. C. Spruit de jacht en gaf de jongens een uiteen zetting van de activiteiten die deze mid dag door welpen tot stand gebracht dienden te worden. Met veel enthousiasme hebben de welpen zich van hun taken gekweten, w.o. ringrijden per fiets, zit volleybal, lassowerpen e.d. De bijzonder geslaagde middag werd besloten met een gezellig kampvuur. Viswedstrijd D.S.B. Zaterdagmorgen vertrokken om 5 urn- twee bussen met 63 vissers en bestuurs leden van DSB, naar Noord-Holland. Nadat eerst onderweg een kop koffie werd gedronken, begon men om kwart voor acht met het vissen tot ongeveer kwart over elf. De vangst was matig, de helft van de vissers kon vis aan de schaal brengen. Hierna ging het terug naar Leiden, waar om 2 uur de prijzen in Cronestein werden uitgereikt. De wedstrijd stond onder leiding van de tweede voorzitter van „D.S.B." de heer J. de Graaf. De uitslag luidt: le prfjs, W. de Bres, 2en prijs, J. Singeling, 3e prijs. Noppe, 4e prijs, W. Berkel, 5e prijs, J. v. Eek, 6e prijs, S. v. d. Vlist, 7e prijs, J. Steen, 8e prijs, A. v. d. Vlist, 9e prijs M. v. d. Hoogt, 10e prijs, J. Nieuwenburg. „Oud-Leiden" op excursie Een zeventigtal leden van de vereni ging „Oud-Leiden" maakte zaterdag een excursie naar Monnikendam, de Rijp en Graft- De heenreis werd ge maakt via Amsterdam-Noord, waar. na het verlaten van de brug bij Schelling- woude de rustige weg onderlangs de Waterlandse zeedijk werd bereden. In de door Norbertijner monniken ge stichte stad Monnikendam werd een rondwandeling gemaakt. Onder deskun dige leiding bezichtigde het gezelschap de in restauratie zijnde grote kerk, het waaggebouw en vele andere in oude tyd gestichte gebouwen waarvan der vele nog in de oorspronkelijke staat ver keren. Men stelde het speelwerk van de speeltoren buiten de daarvoor be stemde tijd in werking hetgeen zeer werd gewaardeerd. In de Rijp, eens een bloeiende vis sershaven (walvisvaart) werd een be zoek gebracht aan het door Leeghwater in 1620 gebouwde raadhuis en aan het daaronder gelegen waaggebouw. Daar na aan de 17de eeuwse kruiskerk met haar ongelofelijk mooie gebrandschilder de ramen. Tot slot bezichtigde men het sierlijke raadhuisje in Graft. AANGEREDEN Zaterdagmorgen ls op de Zoeter- woudse Singel ter hoogte van het Phi- losophenpad een 60-jarige voetgangster aangereden als gevolg van het feit, dat zij aarzelde bij het oversteken. Het slachtoffer kreeg een ernstige blessure aan de rechterknie en is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Het bestuur van de Leidsche Spaarbank verzoekt ons mede te delen, dat het rijdende bijkantoor dezer in stelling nog niet in gebruik is gesteld, zoals blijkbaar door velen, doch ten on rechte is verondersteld. Ds. JOH. SIERAT Jr. Een fundament, dat steeds zijn grond gevonden heeft in de bijbel. Dit fun dament getuigt niet alleen van de Schepper, doch ook van de Verlosser, Jezus Christus, die de hoeksteen is. En dit is geen fundament om alleen aan te denken, maar het roept ons ook op om medearbeiders Gods te zijn. Dat fundament mag, aldus ds. Sierat, gelegd worden in onze jeugd, maar zal er ook moeten zijn op onze levensavond. De waarde van Prediker Hoewel wij ervan overtuigd zijn, dat voor velen Prediker in het latere leven veel heeft betekend, geven wij ons, aldus sprekerdeze avond niet over aan het opmaken van een ba lans. Op vele terreinen van het leven, in Leiden en vele plaatsen daarbui ten, vinden wij ongedacht de een voudige tekenen, als een bewijs dat het God behaagd heeft de vereniging te gebruiken tot heil van velen en tot opbouw van Zijn kerk. Daar ligt de waarde van Prediker. Wat zullen wij dan de Here vergelden voor al zijn weldaden aan ons bewezen? Wij zullen de daden des Heren gedenken, ja. wij zullen gedenken zijn wonderen van ouds. Vandaag fluistert God ons in: „Uw werken was niet tevergeefs". Wij mogen dankbaar zijn. O, wat zouden wij elkaar vandaag, al dus Sierat, veel over dat werken kunnen vertellen. Wat hebben we gewerkt, wat is er gezwoegd. En wat overdag niet kon, dat werd 's nachts gedaan. Ook in de Jongste oorlog is dat werk doorgegaan. Dat was een bange tijd. Ook al werd het van ons verlangd, joden werden niet geweerd. Toen het vergade ren 's avonds niet meer mogelijk was omdat we dan niet over straat konden, werden de nachten er voor gebruikt. Toen we niet meer over straat konden uit gevaar voor eigen leven werd het onderling contact tot bemoediging van elkaar op andere wijze gehandhaafd, j Toen kwam de bevrijding. Er waren harde slagen gevallen. Maar Prediker was weer present. Voortbouwen op fundament Nu genieten wij die vrijheid. Het fun dament was blijven liggen. Daarop zul len wij, aldus spreker, in de ons ge schonken vrijheid voort mogen bouwen. Het is een blijvende opdracht. De wereld heeft het niet meer no dig dan tijdens de oprichting in de tijd van het modernisme. De tijden zijn an ders. De gevaren en de moeilijkheden ook. De middelen zullen dan ook anders moeten zijn waarom dan ook de orga nisatie is gewijzigd. Maar wat ook veranderde, het funda ment bleef. En wij, Gods medearbeiders, zullen ons opmaken en bouwen. Het is een wonder Gods, dat wij daartoe geroepen worden. Het werk van Prediker, aldus ein digde ds. Sierat, is niet anders dan het leggen van een fundament in het leven van jonge mensen. Eenmaal staande in het volle leven zullen zij daarop verder mogen bou wen door te getuigen in woord en daad van dat fundament van apos telen en profeten, terwijl Christus Jezus de hoeksteen is. Na het uitspreken van deze herden kingsrede was er gelegenheid tot onder ling contact, waarbij vele Predikerherin neringen werden opgehaald en oude vriendschapsbanden nauwer werden aan gehaald. Het was in elk opzicht een har telijk weerzien! Vanmiddag vond men elkaar in Pre diker terug om nu in een feestelijke sfeer, dit honderd-jarig bestaan te vie ren. Wij komen daarop morgen terug. Advertentie sar Wie Arsenal rookt, heeft „beet". Die heeft de juiste sigaret aan de haak geslagenl Geniet van het koninklijke formaat en de kostelijke melange. Overal, bovenal, Arsenal Advertentie. Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f 30.— en f 40.— of het allerbeste van f200.- en f300.-. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Eindexamen Bonaventura lyceum Voor het diploma Gymnasium A van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura zijn geslaagd Hans Alkemade te Noord wijk, Rogier Chorus te Oegstgeest, Wim Hartog te Oud-A de. Eddy Heslenfeld te 's-Gravenhage, Ton Peters te Was senaar, Jan Roozen te Noordwijk. Twee kandidaten werden afgewezen. Voor het diploma B: Piet van der Aart te Lisse, Willem Albert Beijer, te Oegstgeest. Jan Brandt te Leiden. Ton Duyvestijn te Wassenaar, Winfried Flapper te Roelofarendsveen, Wim de Haas te Leiden. Clemens Hoogervorst, te Ter-Aar. Sjaak van der Krogt te Wassenaar. Adrie van der Meer te Sas- senheim. Har Meijer te Leiden, Hans MichaMdes te Noordwijkerhout, Jos van Niefcerk te Zoeterwoude, Kees Pleij te Leiden .Wim Rosdorff te Leiden, Adrie Rotteveel te Sassenheim. Frans Slobbe te Lisse. Luciano Spadon te Leiden. Hans van der Spek te Noordwijkerhout. Frank Tonino te Voorschoten, A ad van Ulden te Leiden, Pim Walenkamp te Leiden. Guus Zwartelé te Rijpwetering. Drie kandidaten werden afgewezen. Een bijzonder interessante avond sloot de reeks bijeenkomsten af, die in Leiden werden gehouden en gewijd waren aan het wereldverband van het vrijzinnig christendom. Nadat ds. Mackenzie in zijn opening en welkomstwoord met een „het is onze zaak" de betekenis had getekend, dat naast de band met een eigen geloofs gemeenschap en eigen groep de veel wijdere verbondenheid van geestverwan ten „over de hele wereld" verruimend vrijzinnige" de aandacht moet hebben, sprak mr. A. F. Leemans, een der secre tarissen van het I.V.V.C. over de wor ding en het werk van dit wereldver band. Voortgekomen uit de liberale tendenzen in het kerkelijke leven van de 19de eeuw in Amerika, met sterk humanitaire en sociale accenten ont stond in 1900 de eerste internationale organisatie van Unitariërs en andere vrijzinnigen. Via een typering van „vrij christendom en godsdienstige voortgang" kwam het, na de teruggang door de eerste wereldoorlog tot de huidige be naming en organisatie: de afbraak door de laatste wereldoorlog werd met on verwacht élan te boven gekomen. In het I.V.V.C. treden verschillende stand punten naar voren, die aan te duiden zijn enerzijds als „Amerika-Engeland" en „continent", anderzijds als „unita- risch-universolistisch" en „voor geloofs vrijheid en verdraagzaamheid". Er zijn schakeringen van vrijzinnig christendom van humanistisch tot evangelisch; daar bij zijn ook, in India en Japan, ver wante maar niet-christelijke groepen lid. De heer G. van der Kooi sprak ver volgens over het jongeren verband, de IR.F., dat in 1927 begon als „Leiden International Bureau", waarin groepen uit Amerika, Nederland, Zwitserland, Engeland, Skandinavië en ook uit cen traal Europa elkaar vonden. De wereld oorlog werd met moeite overwonnen: er werden conferenties gehouden, met enthousiasme, maar, althans hier, ont brak lang het élan: de meer kerkelijk gerichte jeugdgroepen werden niet ge boeid. Evenals in het I.V.V.C. traden en treden uiteenlopende standpunten aan het licht: praktisch-humanitair én evan- gelisch-christelijke. De leeftijdsgroep va rieert van 17-27 jaar; het element van vriendschap is sterk, waartoe de con ferenties en excursies kennelijk toe bij dragen. Zowel studenten als jongeren, die in het praktische leven staan, heb ben er deel aan. In verschillende landen is men ook bezig aan praktische pro jecten, als sanatorium-bouw, bevorde ring van rassen-integratie enz. Spreker deed een beroep op de jongeren, het woord van Marsman te verstaan „het nest is goed. maar het heelal is ruimer" en hoopte, dat ook in Leiden het élan verstaan zou worden, dat dit tot elkaar komen en met elkaar leven betekent. Li de zeer geanimeerde discussie werd op verschillende manieren de wenselijk heid voor meer praktische daad en meer samenwerking in de I.R.F. te kennen gegeven. Na de pauze kwam de ontmoeting der godsdiensten naar voren in een voor dracht van mr. M. K. Gautam, een Hindoe uit Noord-India én student aan het Institute for Social Studies in Den Haag. Het Hindoeisme zo werd aangetoond kent drie zjjns-lagen: de materie. God en de ziel. Het gelooft in reïncarnatie, wedergeboorte en stelt, dat de taak van de mens in dit leven is: het goede te doen en geen kwaad. Wetenschap en andere activiteiten van de mens zijn hiervan uitvloeisel: het moet het wel zijn der mensen dienen .Evenals het Christendom predikt het onbaatzuchtig heid. sympathie. Als eigen karakter duidde de heer Gautam aan: het niet- doden van leven (tenzij uit zelfbehoud), de verdraagzaamheid en het naast el kaar aanvaarden van verschillende gods diensten. Het geloof in de assimilatie sluit fanatisme uit („als in de wereld iets scheef gaat, zullen nieuwe mensen pezonden worden door God om Zijn daden te volbrengen" staat in de Gita). Het gaat, zo citeerde spreker een voor aanstaand Indisch denker, om de „ver anderende ervaring" in de godsdienst: niet om een beschouwing, een theologie, maar om een geestelijk-innerlijke zelf verwerkelijking, om menselijkheid. Hier aan gaf spreker inhoud door te spreken van welgezindheid, het voor anderen iets over hebben, broederschap en el kaar begrijpen. Op deze basis is de Indiase cultuur gevestigd. Als typische kenmerken noem de spreker, in tegenstelling tot het Westen, dat ontzegging van rijkdom hoger gesteld wordt dan rijkdom (Gandhi), geestelijk leven hoger dan materieel leven. Op bezit wordt niet zo'n prijs gesteld en het meedelen en afstaan van goed is gewoon. Het Hin doeïsme is een wijze van leven, dat voor strijd en bekeringsijver niet voelt, doch graag de hoogste waarden in het leven verwerkelijken wil. Leidse- J eugd-Tou r Jonge wielrenners uit Leiden zullen van 26 t/m. 30 juni voor de negende maal in de gelegenheid zijn om mee te rijden in de Leidse-Jeugd-Tour. Het Actie-Comité van jongeren heeft ook ditmaal de organisatie op zich genomen. De prachtige wielerbaan van Duinhorst in Wassenaar zal het terrein zijn, waar wedstrijden op openings- en slotavond worden verreden. Op twee andere avonden is er een persoonlijke- en een ploegentijdrit. Veel kandidaat-deelnemers zijn reeds aan het trainen. Zoeterwoude spant zich tot het uiterste in om de ..Tram- melant"-beker straks te kunnen be houden. Leiden heeft de Van Zijp wissel beker in de a-klasse (racefietsen) te verdedigen. In Voorschoten en Noord- wijk fietst men ook reeds lang trainings ronden. Het is nog niet zeker, of er dit jaar schoolploegen van de partij zul len zijn. De kanshebbers in het persoonlijk klassement zijn thans nog niet aan te wijzen. Favorieten van vorige Jeugd- Tours zijn te oud geworden voor deel name en hebben in de jury zitting ge nomen. Jonge, veelbelovende krachten zijn aan de gelederen toegevoegd. In schrijven kan men voor de wedstrijden zowel individueel als In p:oegverband. Dit laatste dient te gebeuren met vijf man tezamen. Maar raak aekocht Een 23-jarige Leld.se opperman had maar raak gekocht, waarvan vele Leidse winkeliers de dupe zijn geworden. De president van het Haagse gerechtshof noemde een lijstje namen op van win keliers, die er geld bij ingeschoten waren. Verdachte had maar een beetje in het wilde weg gekocht; er waren zelfs 3 elektrische scheeraparaten bij. Het re sultaat was, dat er ruim f 4000 niet betaald was. Wegens flessentrekkerij en verduistering was de opperman door de rechtbank veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf waarvan 3 maanden voorwaardelijk van welk vonnis ver dachte in hoger beroep was gegaan. Hij wilde zo graag met een schone lei be ginnen, heeft nu een goede betrekking en beloofde alle schulden te betalen. De procureur-generaal vond echter dat verdachte teveel kwade dingen had uitgehaald om een geheel voorwaarde lijke straf te geven, waarom verdachte verzocht. De eis luidde dan ook be vestiging van het vonnis. Slotbijeenkomst B.B. Als afsluiting van het B.B.-oefensei- zoen 1960/1961 vond in het B.B.-cen trum aan de Middelstegracht een slot bijeenkomst plaats. De belangstelling ging voornamelijk uit naar de uitslagen van de in mei gehouden E.H.I.O./ E.H.B.O.-wedstrijden, die een hoogte punt in het oefenseizoen vormden. Met het bekendmaken van de eind uitslag maakte het Hoofd Bescherming Bevolking, de heer S. W. Hage doorn, aan alle spanning eeneinde Na de prijsuitreiking aan de comman danten van de prijswinnende ploegen, ontvingen alle overige deelnemers een herinneringsmedaille. Deeinduitslagen luidden als volgt: lsteprys, de ploeg: J. C. Sleyser (Cdt), mej, L. W. Schrijer, P. Westerhaven, mevr. M. S. van Leeuwen—Zoutenbier, deze ploeg behaalde 26£ van de 300 te behalen punten. 2de prijs, de ploeg: mevr. A. de Groot (Cdte>, mevr. S. SpaansDe Haas, mej. H. Thijssen, hr. A. Janse, deze ploeg behaalde 231 pnt. 3de prijs, de ploeg: P. C. Reizevoort (Cdt), J. C. Goossen, mej. M. Luykx, mej. C. J. Voorbij, deze ploeg behaalde 217 punten. Commandantsprijzen (max. 70 punten) lste prijs: de heer P. C. Reizevoort (62 pnt.i; 2de prijs: de heer J. C. Sley ser (61 pnt.); 3de prijs: de heer J. den Hoed (58 punten). Ere-commandantsprijsde heer N. H. van Haarlem (69 punten). Ds. J. A. Eekhof neemt beroep acn HERV. STUDENTENPREDIKANT TE LEIDEN. Ds. J. A. Eekhof. hervormd predi kant te Beverwijk, die in de a.s. vaca ture van dr. K. E. H. Oppenheimer be roepen was als studentenpredikant, heeft dit beroep aangenomen. Ds. Eekhof, die in 1928 werd geboren en aan de Leidse Universiteit, studeer de. werd in 1954 te Wijk aan Zee be noemd tot vicaris. Op 4 december 1955 werd hij te Beverwijk in het predik ambt bevestigd. Onoplettend Een 79-jarige voetganger stapte za terdagmorgen op de Rijnsburgerweg uit de bus. Zonder op het verkeer te letten stak hij het rijwielpad over. Een brom fiets kon niet meer uitwijken. De man if met een gebroken rib door de E.HJ). naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Afzakkertje Vannacht om kwart over twee kwam in het pand Plantage 14 tien vierkante meter plafond naar beneden De brand weer heeft de zaak opgeruimd. De oor zaak moet worden gezocht in oxydatie van de koperdraadjes, waarmee het pla fond bevestigd was. Jubileumwandeltocht In het kader van haar 25-jarig jubi leum organiseert de Leidse Sportstich ting op zaterdag 17 juni een grote jubi leum-wandeltocht met medewerking van de Wandelkring Leiden en Omstreken. De afstanden bedragen voor de junioren tot 12 jaar 10 km en voor de overige deelnemers (stersi 15 km met als start plaats het Sportpark Leidse Hout. van waar tussen 2 en 3 uur kan worden ge start. B(j volbrengen van de tocht ontvangen de deelnemers(sters) een speciaal ont worpen medaille, die in verband met het jubileum van de Sportstichting slechts éénmaal zal worden uitgereikt. Deelne mende groepen, bestaande uit tenminste 11 personen ontvangen niet alleen een groepsprijs, doch kunnen bovendien in aanmerking komen voor een van de vele extra beschikbaar gestelde prijzen na beoordeling van een deskundige jury. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCIIOOL Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool te Leiden zijn geslaagd mej. E. Paats te Leiden en de lieren H. v. d. Maaden te Katwijk aan Zee W J. Nieuwenhuis te Lisse, T. R v. Oosten- brugge te Sassenheim. J. H. Poort, te Leiden en J. C. Benschop te Sassenheim. „Allemaal verzinsels" „Allemaal verzinsels, niets anders dan verzinsels", aldus verklaarde kapitein Lucien Qat, de Belgische officier, die destijds het bevel voerde over de mili tairen, die Loemoemba in zijn hut moes ten bewaken, als commentaar op de jong ste berichten over de wyze, waarop de Kongolese leider is overleden. Kapitein Gat zei dit in zijn woonplaats Brasschaat in een onderhoud met het blad „Het Laatste Nieuws" naar aan leiding van mededelingen van de Bel gische journalist Pierre de Vos in een boek „Vie et mort de Lumumba". Hierin wordt „onthuld", dat het stoffelijke overschot van Loemoemba drie weken lang opgeborgen is geweest In een ijs kast van een mijnmaatschappij »n Ka- tanga. nadat hij op het vliegveld van Elisabethstad op wrede wijze werd ver moord. Toen kapitein Gat deze lezing werd voorgelegd schoot hij volgens het Bel gische blad in een lachbui. „Het zijn allemaal veronderstellingen, die met de kern van de zaak niets te maken heb ben", verklaarde hij. Wat er wel is ge beurd met Loemoemba wilde hij echter niet zeggen. „De waarheid zal later wel aan het licht komen, maar het is niet myn taak er de officiële lezing van te geven". Lezers schrijven Bestrating Hogewoerd Hiermede wil ik de betreffende in stantie wijzen op de slechte toestand waarin het wegdek op de Hogewoerd verkeert. Bij het voorbijrijden van be laden auto's etc. dreunt en trilt het huis op zijn grondvesten. Het zal mij niet verwonderen als scheuren e.d. aan de muren ontstaan, waardoor gevaar van instorten niet uitgesloten is. temeer daar vele huizen op de Hogewoerd enkele eeuwen geleden gebouwd zijn. Verbeter dus de bestrating of weer voorlopig auto's boven een bepaald gewicht, anders zullen de gevolgen niet uitblijven S van Weesel Hogewoerd 112. Huuradviescommissie Van de heer J. Kloet, die indertijd de leiding had van de protestvergadering van de bewoners in het Haagwegkwar- tier, ontvingen wij een uitvoerig schrij ven, waarin hij mededeelt Inderdaad geen contact te hebben gehad met leden van de Huuradviescommissie. Hij heeft echter wel gesproken met een ambtenaar van het bureau van deze commissie en aan deze ambtenaar 113 formulieren en een huurbedrag van f.282 50 aangeboden. De heer Kloet leefde in de veronderstel ling, dat deze ambtenaar de klachten aan de commissie zou overbrengen. Van een minder prettige ervaring met deze commissie is z.i. dan ook wel degelijk sprake. Er zijn door de Huuradviescom missie goedgekeurde woningen, waaraan dezelfde fouten en gebreken kleven als aan de afgekeurde woningen. Opstelwedstrijd „De Vlam" De opstelwedstrijd, die de Jubileren de Brandweer-personeelsvereniging „De Vlam" aan de op 13 mei j.L gehouden Jubileum-Stempel tocht verbonden had. is een succes geworden. Vele jonge deelnemers!sters» van tien tot en met zestien jaar hebben hun belevenissen van deze tocht neergeschreven teneinde mee te dingen naar een van de zestien uitgeloofde prijzen. Gezien het aantal inzendingen had de jury. gevormd door de schoolhoofden P A. Wisse. P. J. W. van Adrichem en J. H. v. d. Berg een lang niet eenvoudige taak. De uitslag luidde als volgt: 1 Arina v. d Marei; 2. Loes Balleur; 3. Trees Duindam; 4. Willem Veldema; 5. Joske Harkink; 6. Mieke Falige; 7. Corrie van Herwaar den; 8. Ria Humme; 9. Ria Pfeiffer; 10. Betsie Hofstetter; 11. Tonny Berends- sen; 12. Leonie Mulder; 13. Toos Nibbe- rin; 14. Rietje Weeling; 15. Yvonne de Regt; 16. Rineke Bezems. CORRESPONDENTIE N. N. te L. Het Nederlands Clea- ringsinstituut Ls opgeheven, zodat U andere wegen zult moeten bewandelen om uw vordering tot gelding te bren gen. Wendt U zich eens tot het ministerie van Economische Zaken te Den Haag. L.P.S.V.-ERS BEHAALDEN DISTBICTSKAMPIOENSCHAP In AAmsterdam werden de tafelten niskampioenschappen van het Westelijk district van de Nederlandse Politie Sportbond gehouden. Tijdens deze wed strijden wisten de L.P.S.V.-ers West broek en v. d. Vliet beslag te leggen op de titel in het dubbelspel. In de A-klasse wist Westbroek zijn titel niet te prolongeren en moest met de vijfde plaats genoegen nemen. Het kampioenschap ging nu naar de Am sterdammer Poelstra Van der Vliet won de eerste prijs in de verliezersronde. In de B-klasse behaalde de LPSV-er Klerks de vierde prijs KLEINE DIEFSTAL De politie heeft gisteren een 22-Jarlgr bouwvakarbeider aangehouden. De man had uit de woning van ztfn overbuur man, terwijl deze lag te slapen, een por temonnee met f95 gestolen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3