Spoorwegen kampen nog met veel vertragingen I ndrukwekkend Gelukwensen voor een jarige baby Sterke aanpak! VOOR 3/4 MILJOEN GULDEN DIAMANT VERDWENEN UIT BELGISCH VLIEGTUIG Standpunten in Evian nog onoverbrugbaar Directie verklaart: Nieuive dienstregeling zeker rijdbaar Met een enkel woord Conferentie over Laos hervat Agenda MAANDAG 12 JUNI 1961 (Van onze t.v.-medewerker) Ach, wat had die arme mr. Bruins Slot het weer moeilijk, zaterdag, met de reclame in de televisie. Het was een aan slag op de geest van het volk, ja op het Christendom. Daarom waren de kerken in Engeland en Duitsland dan ook tegen. Bovendien het aapje uit het mouwtje zou het de dood van de Christelijke om roep zijn. Hoewel we enig voorbehoud in deze wel wenselijk achten, tillen wij (en velen met ons, die het behoud van de Christe lijke waarden in ons volksleven van het allergrootste belang achten; hieraan niet zo zwaar. Men ziet over het hoofd, dat kranten, ook christelijke bladen, zonder advertenties niet denkbaar noch betaal baar zouden zijn. Ze blijven ervan in het leven, in plaats aan de reclame dood te gaan. Onvergelijkbare grootheden? Ak koord, maar toch wel familie van elkaar, dunkt ons. Hetgeen indrukwekkend was, het AVRO-programma, nu snel, maar gron dig doorgenomen. Kaps had zijn toeren duidelijk afgestemd op t.v. De kijkers werden op een klare wijze bij de neus ge nomen. Er was alles aan te raden. De aankleding, de show er om heen, was een beetje moeizaam, met uitschieters als Rika Zaraï en dan de kostelijke struisvogelmetamorfose van Paulette. die te weinig aandacht kreeg in het geheel. Loretta Young zorgde even voor wat griezelen; geen gelukkige greep in een zaterdagavondprogramma, naar onze smaak. Daarna het Nederlands Logeer kamer Orkest, een kolderschepping van de onovertroffen Theo Olof, thans voor de eerste maal op de t.v. Een rommelig zootje, maar wat een stel heerlijke gek ken, die Bach vermoordden met behulp van Carmen en Samba, blote benen en de rest. Het was teveel en het was wat ver weg, maar het was stellig een t.v.- vondst van de bovenste plank, ook voor export geschikt. Het hoogtepunt van de avond was voor het slot bewaard: Jacques Brei. We moe ten ons inhouden om niet te lyrisch te worden, maar dit was klasse. Na een wat lange inleiding van de verdienstelijke Alex de Haas, afgewisseld met indringen de tekeningen, kwam het fenomeen, dat de liefhebbers stormenderhand verover de. De toegift, nog nooit vertoond, vorm de een prachtafsluiting. Prima werk in alle opzichten. Indrukwekkend! (Van onze t.v.-medewerker) Zondagavond hebben we na afloop van de NCRV-uitzending kunnen constate ren, dat de televisie een gevaarlijk pu- biliciteitsmiddel kan zijn in handen van mensen, die de maatstaven hunner ver antwoordelijkheid niet al te streng nemen, doch tevens, dat ze mogelijkhe den biedt voor het wakkerschudden van regering, ambtelijk apparaat en publieke opinie als geen ander medium bij ons weten. Of om iets algemener te zeggen: tot het wekken van het volksgeweten. „Aan de meest besproken baby van Nederland". Zo luidde de adressering van een van de zeer talrijke brieven, die zaterdag en vandaag bij gelegen heid van de eerste verjaardag van de Oostenrijkse baby ten huize van de pleegouders, de familie De Leeuw te Oegstgeest, arriveerden. De telefoon van de heer De Leeuw heeft zondag niet opgehouden te rinkelen. Telefonische gelukwensen voor baby Adèle kwamen er zelfs uit Oostenrijk en Duitsland. Hedenavond, onmiddellijk na het nieuws jour naai, zal de KRO-televisie een reportage brengen over Adèle Paul en het .pleeg gezin. Vandaag komt, zoals gemeld, de permanente vreemdelingen-adviescommissie bij een. die de zaak van de Oostenrijkse baby zal bespreken. Om nu over onze opinie geen onzeker heid te laten bestaan: het gebruik, dat de NCRV er gisteren van maakte, spe ciaal de wijze, waarop Kees van Lan- geraad de rol zowel van verteller als in terviewer vervulde, alsmede de samen stelling van het gezelschap gesprekspart ners, verdient alle lof. Wij kunnen helaas te dezer plaat se nietingaan op de heleingewikkelde en vertroebelde problematiek en politiek van de spijtoptanten, maar we menen ons toch wel te moeten veroorloven de uit zending nog van enig commentaar te voorzien. Er zat een gevaar in de dramatisering van het geheel, omdat feiten en fantasie niet duidelijk te scheiden waren, maar dit werd zoveel mogelijk ondervangen door de gedachtenwisseling aan het slot, waarin tot uiting kwam, dat de traag heid en de onbewogenheid van de advi seurs van de minister van Justitie, die in het spel ter tafel waren gekomen, in de praktijk geen of althans onvoldoende grond vonden. V/^ar het in zat, dat zijn de geheime richtlijnen, waarlangs gewerkt moet worden, geen zaak van de heer Beerman alleen, maar een kabinets kwestie. Niet onduidelijk werd gesteld, dat men met de hantering van deze richt lijnen nog verschillende kanten uit kan. De officiële commissie, die de minister over alle afgewezen gevallen adviseert, is deze zelfde richtlijnen hanterend gestuit op een groot aantal gevallen, die voor toelating wel in aanmerking komen en ambtelijk reeds waren afgewezen. Er is ook op gewezen, dat in het Neder landse volk toch feitelijk onvoldoende bewogenheid, geen écht meeleven met de ellendige omstandigheden van de spijt optanten bestaat, omdat men beducht is voor hun claim op huisvesting, als ze hier op korte termijn in ruimer aantal zouden komen. Bij de beoordeling van dit begrijpelijke emotionele verzet dient evenwel o.i. niet uit het oog te worden verloren, dat reeds 15.000 Indische Ne derlanders doorgestroomd zijn naar Amerika en voor meerdere duizenden daar nog plaats is ingeruimd, waarvan hartelijk gebruik gemaakt zal worden. Het geheel is een nare zaak. De heer Algra, het grijze 1ste Kamer lid, wees er niet ten onrechte op, dat als men alle noodgevallen toelaat, de i numerieke grens zo onlogisch is als men I maar denken kan. Tjalie Robinson sprak nog andere taal: De trouw van Indone sische bedienden aan hun meester steekt schril af tegen de trouw der regering jegens de stamverwanten, die gevochten en in kampen geleden hebben voor de Nederlandse zaak. Het toelatingsbeleid is een kwaad ver- haal, werd gezegd. Het is een verhaal, I dat ons met schaamte vervult, omdat een regering, onze regering, onbewogen en een koele meetlat hanterend, nood laat voortbestaan, terwijl nood, naar Ne derlands zeggen, wet breekt. De gelegenheid om iets te doen aan beter begrip voor het officiële standpunt door geen der democratische partijen in de St.-Generaal gedeeld, werd niet ge bruikt. Minister noch regeringsadviseurs zün gekomen om hun bijdrage aan de gedachtenwisseling te geven. Erger: er is tot in de ministerraad toe over deze uitzending gesproken, niet om te beramen, naar het heet, wat aan deze zaak nog te doen is, maar om te proberen de uitzendinng niet te doen doorgaan. Daarin is men, dank zij vast houdendheid van de omroep, niet ge- slaagd. Gelukkig: Wij leven tenslotte in een vrü land, maar mogen niet vergeten. (Van onze Brusselse correspondent). Pas nu Is bekend geworden, dat de Belgische recherche en politie reeds langer dan een maand tevergeefs zoe ken naar elf kilogram diamanten ter waarde va nongeveer 10 miljoen Belgi sche franken (iets meer dan 700.000 gul den), die 30 april op het Brusselse vlieg veld spoorloos zijn verdwenen. De ladling was te Oesoemboera aan boord van een DC-7 van de Sabena ge bracht; de bedoeling was dat zij via Athene en Brussel naar Londen zou worden vervoerd. De zak met. de dia manten werd, zoals gebruikelijk, in de stuurhut geplaatst waar de comman dant van het vliegtuig er verantwoorde lijk voor zou zijn. In Athene bleek de kostbare lading nog aanwezig, in Brus sel werd zij vermist. Een onderzoek van de interne recher che van de luchtvaartmaatschappij gaf geen resultaat. Daarop diende deze laat ste een aanklacht wegens diefstal in tegen onbekenden, doch ook de Belgi sche politie heeft het raadsel van de verdwijning totnutoe nog niet kunnen opossen. De diamanten zouden voor 6leohts zestlg(l) gulden zijn verzekerd. dat er stamverwanten zijn, die buiten hun schuld van die vrijheid verstoken zijn en erger buiten de gastvrije deur van dit anders zo ruimhartige land worden gehouden. (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) De fase van het vooronderzoek in de Frans-Algerynse onderhandelingen in Evian is voorbij. Men zal nu spijkers met koppen moeten gaan slaan. Maar nie mand weet waar te beginnen, want de standpunten die in dat vooronderzoek tegenover elkaar zijn gesteld lopen zover uiteen, dat de Franse delegatie bepaald pessimistisch is gestemd. En de Algerijnen? Delegatie-leider Belkacem Krim maakte zaterdag de balans op van het Algerijnse kamp zoals minister Joxe het kortelings voor de Fransen deed. Wat Krim gezegd heeft, kan worden afgeleid uit de harde ver klaring die woordvoerder Malek na de zitting aflegde. Hij zei: „De Fransen willen ons dwin gen een staat te accepteren waarvan Gemeenteraadslid van Kaapstad in hechtenis De Zuidafrikaanse veiligheidspolitie heeft zondag een lid van de gemeen teraad van Kaapstad. George Peake, in hechtenis genomen en uit het stadhuis geleid waar hij een bijeenkomst van Kaapse kleurlingen wilde toespreken. De arrestatie gaf aanleiding tot be. togingen. Peake heeft meegewerkt aan de or ganisatie van de stakingen van Afrika nen in het laatst van mei. Hij dook onder nadat op 25 mei een arrestatie bevel tegen hem was uitgevaardigd. Hij was zondag het stadhuis heimelijk binnengekomen. De politie heeft mee gedeeld dat Peake is gearresteerd op grond van de wet op de onderdrukking van het communisme. viervijfde van het grondgebied is geam puteerd (de Sahara), die gedomineerd wordt door militaire enclaves (de bases die Frankrijk wenst te behouden) en van binnenuit wordt ondermijnd door groepen die om koloniale belangen zijn uitgekristalliseerd (de Europese minder heid waarvoor Frankrijk een gegaran deerde positie eist). Zo'n staat, zo'n monster, kunnen wij niet accepteren. We willen na zeven jaar strijd een eerlijke, definitieve en vooral duurzame regeling". 55 Het treinverkeer werd zaterdag gekenmerkt door grote vertragingen. Deze werden ernstiger naarmate de dag vorderde. Slechts 37% van alle treinen reden op tijd. Bij 28% traden vertragingen op van één tot vier minuten, bij 20% van 4 tot 10 minuten, bij 13% van 10 tot 25 minuten en bij 2% kwamen vertragingen voor van meer dan 25 minuten. Deze gegevens heeft de Ned. Spoorwegen gisteren bekendgemaakt. halve op de lijn Maastricht-Eindhoven, waar vertragingen tot zeven minuten voorkwamen. In het district Amsterdam was de situatie als volgt: tussen Alkmaar en Amsterdam ontstond geringe vertraging, de treinen in de richting Rotterdam en Vlissingen reden voor het merendeel op tijd. De z.g. Jus-treinen van Venlo, via de Randstad Holland naar Maastricht, re den vrü goed. Tussen zes uur 's avonds en half tien werd het treinverkeer bemoeilijkt door een dubbele draadbreuk tussen Baexem en Heythuysen. De treinen van Rot terdam en Amsterdam naar het oosten noorden hadden zaterdag gemiddeld een vertraging van 10 minuten. De Benelux- trein Amsterdam-Roosendaal had een maal een vertraging negen en een keer van 21 minuten. Tussen Amsterdam en Arnhem-Nijmegen en op de lijn Den Haag-Utrecht-Den Bosch had men aan- vankelük geen last van vertraging, la ter traden vertragingen op van vijf tot tien minuten. Het treinverkeer tot gistermiddag vier uur kwalificeert men van N.S.-zijde als redelijk. Enkele treinen hadden echter met flinke vertraging te kampen. Op de lijnen van Leeuwarden en Gronin gen via Zwolle naar Amsterdam liep een trein 19 minuten vertraging op. Door een defect kreeg een trein, afkomstig uit Amsterdam, bestemd voor Eindhoven een kwartier vertraging. Op de lijn Nijmegen-Roosendaal kon bijna op tüd worden gereden. Tussen Nijmegen en Eindhoven waren de trei nen ook op tijd, uitgezonderd één trein, die 13 minuten vertraging opliep. Op het baanvak Amsterdam-Arnhem be droegen de vertragingen ten hoogste vijf minuten en tussen Den Haag en Eindhoven reden de treinen büna op tijd. Tussen Maastricht en Amstei'dam en Venlo en Amsterdam was de ver traging gemiddeld vijf minuten. Op de lijn Amsterdam-Vlissingen kwam een trein zeven minuten te laat. Bij de andere lijnen beperkten de vertragingen zich tot drie minuten of minder, aldus de Spoorwegen. In het district Utrecht, zo deelde de N.S. voorts mee, reden de treinen gis teren met geringe vertragingen. Deze bedroegen tot gisteravond tien uur maximaal vyf minuten. In het district Nijmegen kampte men op de lijn Nij megen-Roosendaal met 5 a 10 minuten vertraging, de overige lünen hadden een vertraging minder dan vijf minuten. De treinen in het district Groningen reden bijna alle op tijd. Dit was in het dis trict Hengelo tot negen uur vanavond ook het geval. Na die tüd traden er geringe vertragingen op. In het district Maastricht verliep alles naar wens, be- Kwetsbaar „De nieuwe zomerdienstregeling is rijdbaar, dat staat als een paal boven water". Aldus verklaarde vanmorgen ir. J. P. Koster, directeur van de Ned. Spoorwe gen, onder wie de dienst „exploitatie" ressorteert. Wel is gebleken, dat deze regeling zeer kwetsbaar is en dat sto ringen van buitenaf die zich in de eerste twee weken meer hebben voorge daan dan anders sterk in het systeem doorwerken. Een enkele vertraging kan zich thans als een kettingreactie voortzetten. Het wordt dan een sneeuwbal-affaire: wat met een enkele minuut begon, groeit uit tot een vertraging van betekenis. Om hiervoor soelaas te vinden, worden thans verschillende oplossingen onder zocht, aldus de sectie van N.S. Men denkt aan onderbreking van de ringlij- nen door op bepaalde punten, waar het personeel wordt afgelost, stipt op tijd met een klaarstaand treinstel te ver trekken als er aanzienlijke vertraging zou dreigen. Een soort estafette, waarbij trein nummer twee niet op de aankomst van trein nummer één behoeft te wach ten. Deze verbetering is een technische kwestie, waarvoor men meer materieel nodig heeft. Dit materieel is aanwezig. Een andere mogelükheid is, dat men bij treinen die niet op een ringlün rij den de keerpunttüden iets verlengt. By- voorbeeld Venlo, waar de huidige keer- puntrijd van 13 minuten wel wat krap gemeten blijkt. De heer Koster besloot zijn verklaring met de mededeling, dat het personeel ook al heeft het bepaalde verlangens over zün materiële positie loyaal zijn werk verricht. BINNENLAND De 19-Jarige J. H. E. du Cubrant. af komstig uit Amsterdam, een pupil van „Vechoever" in Maarssen. een gesticht voor geestelijk onvolwaardigen. Is gister avond levenloos in een sloot gevonden Hij had zaterdag zijn verjaardag thuis gevierd en was daarna weer op weg gegaan naar het tehuis. De politie neemt aan, dat hij in het donker van de weg is geraakt. Te Gasselte werd de smid- houder R. Mennlnga gewond door het ült elkaar springen van een amaril. Tijdens zijn werkzaamheden begaf de steen het met een klap. Het ene deel vloog door het dak naar bulten het andere trof de heer Mennlnga ln borst en arm. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis te Assen. Het 5-Jarig zoontje Everdlnus van de familie S. Datema te Bedum ls zaterdag middag bij het vissen in het Boterdlep ge raakt en verdronken. Toen men op ge ringe afstand van de woning van het ge zin Datema ln de berm van het Boterdlep een hengelstok vond. vreesde men reeds het ergste. De politie heeft daarna gedurende enkele uren het kanaal af gedregd. Op 40 meter afstand van de plaats waar men de hengel vond, werd het stoffelijk overschot opgehaald. Van het station Den Haag H.S. zal op 17 Juni voor de eerste maal een trein met vakantiegangers vertrekken, die. ln navolging van de auto-slaaptreln, ook scooters meeneemt. Ter gelegenheid van het 10-Jarig be staan van de Ned. Ver. „De Verzamelaar" zal van 4 tot en met 14 augustus ln de Houtrusthallen te Den Haag een Interna tionale verzamelaarstentoonstelling „Cu riosa *61" worden gehouden. De politie ln verschillende steden van ons land heeft na maanden een uitgebreid complot van bromflctsdleven en helers op gerold. Er zijn ln verband hiermee ln Am sterdam, Utrecht, Haarlem en Rotterdam arrestaties verricht. De bromfietsen werden ln hoofdzaak ln Rotterdam en Amsterdam gestolen. In Ned. Nieuw-Gulnea ls een groep bergbeklimmers, bestaande uit Australiërs en Nleuwzeelanders, uit Hollandla naar Wamena ln de Baliemvallel vertrokken. ZIJ gaan een aanval wagen op een ruim 5000 meter hoge top ln het Carstensz- pbergte, die met eeuwige 6neeuw bedekt In Amersfoort heeft vanmiddag de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir A. G. Marls, de officiële opening ver richt van het laboratorium van kracht- werktuigen. 1 De Nederlandse Onderwijzersvereni ging heeft thans het ledental van 20.000 overschreden. Een onlangs gehouden tel ling wees namelijk uit, dat er 20.478 on derwijskrachten zijn, die bij het N.O.V. zijn aangesloten. Per 1 februari 1948 bedroeg het aantal leden 11.000. ln 1955 17.000 en in 1959 19.000. Ter gelegenheid van het 25-Jarig be staan van het Instituut voor bewaring en verwerking van tulnbouwprodukten ln Wageningen heeft het bestuur vanmiddag ln deze plaats een herdenkingsbijeenkomst belegd, waar o.m. dr. J. H. Patljn, secreta rls-generaal van het ministerie van Land bouw en Vissery, het woord heeft gevoerd. BUITENLAND Het Engelse populaire zondagsblad "Sunday Dispatch" zal op een nader te be palen datum ophouden te verschijnen als onafhankelijk blad en overgenomen wor den door de "Sunday Express", aldus is gisteravond bekendgemaakt door de eige naars van de "Sunday Dispatch". Het blad ls eigendom van "Associated Newspapers" en de „noodlljndende zuster" van de ADai- ly Mali" De "Sunday Dispatch" (160 Jaar oud) wordt het vüfde nationade blad. te vens het derde zondagsblad, dat in negen maanden tljds ophoudt te verschijnen als onafhankelijke uitgave. Duizend Cubaanse boeren zijn zon dag met het Russische schip „Groezia" uit Havanna naar de Sowjet-Ünie vertrokken, waar zij een Jaar lang ln Kolchozen zullen doorbrengen. Het merendeel van de Cu banen ls tussen achttien en 25 Jaar oud. Zes (blanke) „vrijheidsrijders" zijn zondag In Jackson ln hechtenis genomen toen zij een wachtruimte voor negers bij een autobusstation binnengingen. In to taal zijn ln de afgelopen weken te Jackson in de Amerikaanse staat Mississippi 110 .vrijheidsrijders" ln hechtenis genomen. De regering van Libanon heeft het gebruik van voertuigen met dieselmotoren verboden. De eigenaren van de ongeveer drieduizend voertuigen van deze soort, die ln Libanon worden gebruikt, krijgen zes maanden tot een Jaar de tijd om de die selmotoren door benzinemotoren te ver vangen. Dit besluit ls genomen om ver ontreiniging van de lucht te voorkomen. By ln Frankrijk gehouden gemeente raadsverkiezingen neeft de Gaullistische U.N.R. de grootste winst geboekt. Deze partij kreeg 74 nieuwe zetels en daarmee 166 van de 1.504 betwiste zetels. Volgens de einduitslagen gingen de volksrepubli keinen vooruit van 119 tot 142 zetels en de communisten van 43 tot 52 zetels. De socialisten bleven nagenoeg gelijk: zij had den 270 zetels en hebben er nu 271. De ra dicalen gingen achteruit van 249 tot 211 zetels. Een rechtbank in Rome heeft zon dagochtend de 52-jarige Giovanni Fenaroll en de 30-jarige Raoul Ghiani tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Fena- roli, een zakenman, werd schuldig bevon den aan het beramen van de moord op zijn 48-Jarige vrouw Maria, die op 11 sep tember 1958 in haar woning te Rome werd gewurgd. Het oogmerk van Fenaroll zou zijn geweest het bedrag van 150 miljoen lire (ongeveer 900.000 gulden) van de le vensverzekering van zyn vrouw ln handen te krijgen. Ghiani, en elektricien uit Mi laan, zou de moord hebben gepleegd. Een viermotorig transportvliegtuig v. d. Amerikaanse luchtmacht, dat sinds de nacht van vrijdag op zaterdag werd ver mist. blijkt thans op ongeveer 200 km ten oosten van de Japanse kust ln zee te zijn gestort. Men vreest dat de uit acht leden bestaande bemanning ls omgekomen. Aan de beroemde Sowjetrusslsche violist Davld Oistrach werd zaterdagavond verboden ln Ziirich op te treden. Volgens de Neue Zürlcher Zeltung was hem door de vreemdelingenpolitie in Zürich een werkvergunning geweigerd omdat hy voor het wagentje van de rode culturele pro paganda zou zijn gespannen. Genoemd blad leverde scherpe kritiek op het be sluit der politie. Oistrach zou ook voor stellingen geven ln andere Zwitserse ste den. De Amerikaanse miljonair Grayton Cochran ls zaterdag met zijn In Bremen gebouwd ruim dertig meter lang schoener Jacht ..Westward" vertrokken voor een zeiltocht van vijftigduizend km om de we reld. Hij heeft vijfhonderd vlerkante meter zeil. Zijn gezin, een bootsman en een kok gaan mee. - Adlal Stevenson, de Amerikaanse permanente afgevaardigde bij de V.N. ls zaterdag op zijn rondreis door Latijns- Amerika in Brazilië aangekomen. Hij kwam uit Uruguay. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram, 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliede ren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Volksmuz. 20.15 Alleen maar vandaag, hoorsp. 21.30 Planorecital. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzikale lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Openbaar kunstbezet, lezing. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Regeringsuitz.: 19.16 De Zilvervloot, met het Leedy-trlo en Meneer Jacob. 19.30 Wlelrenrep. 19.40 Amus. muz. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Discussie over het proces Eichmann. 21.05 Gram. 21.40 Ra- dlofilharm. ork. en solist. 22.30 Nws. 22.40 Radlofilharm. ork. (verv.). 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Act. 20.30 Fllmrep. 21.10 Gevar. muz. 21.40 Kruispunt der tijden, TV-spel. 22.05 5plloog. 9 Vervolg van pag. 1 Die formule heeft het niet gehaald. Gromiko zei dat Moskou de Pathet Lao allang tot stilstand had gemaand en dat het de Boen Oem-groep was die na haar provocaties „de wapenstilstand in gevaar bracht". Lord Home confereerde na zün ge sprek met Gromiko tijdens een diner uitgebreid met de Amerikaanse en Fran se delegatieleiders Harriman en Chauvel. Na het diner voegde zich ook Krisjna Menon bij hen. Tenslotte haalde het Westen dan ten dele bakzeil. Telefonisch kwamen Gromiko en Home overeen de eerder vermelde boodschap aan de internationale controle-commis sie te zenden. Het is inderdaad een in structie, maar een nieuwe is het be paald niet. Het gaat immers om een herhaling van het op 24 april gedane beroep. Werkelüke garantie dat de par tijen zich aan die oproep zullen hou den bestaat dus formeel niet. Nochtans besloot het Westen, zeker mede met het oog op de komende con ferentie der drie prinsen, hun boycot op te heffen. Want een overeenkomst tussen de Laotische koningszonen zou het Westen in zün hemd kunnen zet ten. Die boycot was voor Gromiko overi gens een voorproefje van de averechtse uitwerking die het Russische principe van de troika met veto zou kunnen hebben. Weliswaar vormen de Britse en Russische co-presidenten geen troika een neutralist ontbreekt nog maar hun gezamenlük voorzitterschap schuilt toch een veto. Zij moeten hun aanbevelingen en uitnodigingen geza- menlyk opstellen en de Britse voorzit ter weigerde tot dusver een zitting by- een te roepen zolang de wapenstilstand in Laos niet zeker was. Veel hielp het overigens niet, want het zün niet de Russen die de conferentie nodig heb ben zü „krygen" Laos toch wel maar het Westen. Prov. brandweérwedstrijd De vrijwillige brandweer in Leimui- den heeft zaterdagmiddag deelgenomen aan de provinciale brandweerwedstryd in Maassluis. Zij kwam uit in de tweede klasse Zuid-Holland. De uitslagen van deze wedstrijd zyn: 1. Voorschoten met 216% pnt., 2. Oostvoorne met 212 pnt,. 3. Wassenaar met 203% pnt„ 4. Vlaardin- gen met 195% pnt.. 5. Boskoop met 193 pnt., 6. Leimuiden met 192% pnt., 7. Brielle met 182 pnt., 8. Spijkenlsse met 160 pnt. en 9. Noordwijk met 154% punt. VOOR DINSDAG 13 JUNI. Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Idem. 11.30 Idem. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Ben Ie zestig? 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Platennws. 13.40 Dans- muz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plat telandsvrouwen. 14.45 De witte hel, hoor spel. 15.35 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regeringsuitz.: Uitwlssellngs- progr. over Ceylon. KRO: 18.00 "Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: Invloed van de Christelijke Kerk van het Oosten op het Russische denken, door Dr. J. H. Dubbink. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19 30 Gram. 20.30 Omr. ork. en soliste. 21.40 Orgelconc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d .vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Instr. sext. en sol. 12.20 Regeringsuitz.: Ultz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 klave cimbel-ensemble. 14.40 Schoolradio. 15.00 Metropole ork. 15.30 Inspecteur Viym- scherp vraagt Uw oordeel wedstr. voor amateur-detectives. 15.60 Gram. 16.00 Viool en piano. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateurprogr. 17.50 De dierenwereld en wij. lezing. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 La forza del destlno, opera. 20.00 Nws. 20.05 Wielerwedstr. 20.15 Gram. 21.00 Speurwerk wijst nieuwe wegen, klankb. 21.25 Lichte muz. 21.55 Sopr., alt en plano. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Documentaire film. 20.45 TC-fllm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Hoorsp. 16.30 Lezing. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.30 Ork. conc. 21.45 Lezing. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Ge- var. muz. 13.31 Intermezzo. 13.35 Crlcket- uitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kleu ters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 15.40 Royal As cot-races'. 16.00 Muz. b" - ------ Mrs. Dale's dagb. 16.31 1 Miljoenen Russen hebben zaterdag op het televisiescherm de parade ln Lon den gezien, die "trooping the colour" wordt genoemd en die gehouden wordt ter gelegenheid van de offlclele viering van de verjaardag van Koningin Elizabeth. Het schouwspel was in Moskou duldeiyk te volgen. De Russen kregen ook opnamen van Trafalgar Square en de havens van Londen te zien. Trafalgar Square werd door de Russische commentator de plaats genoemd, die „door het Britse volk wordt |Rex: „Grenspiraten". 14 Jaar. Werkd.: gebruikt om tegen de kernbewapening en 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, de vestiging van Amerikaanse bases ln En- 4.45. 7.15 en 9.15 uur: donderdagcyclus: geland te protesteren „Razzia op Monmartre". Prediker: Viering eeuwfeest C.J.V. Pre diker 12 :-la. 2 uur en 8.15 'uur n.m. DINSDAG Het Gulden Vlies. Ver. tot bevordering van de welsprekendheid. 8 uur n.m. Tweede Looierstraat (bij Meelfabriek) Straatprediklng Open-Deür-Werk. 7.15- 7.45 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van Bezinning. 12.50-1.20 uur n.m. BoerhaavelaanSlaan eerste paal Lagere Land- en Tuinbouwschool. 2 uur n.m. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en meisjesbond. 8 uur n.m. StadszaalProvinciale Vrouwendag V.V.D. Spr.: mevr. drs. J. F. Schouwe- naarFranssen en H. van Rlel. 10 uur vjn. Steenschuur 6: K. en O. Lezing dr. M. J. Adrlanl over „Mens, natuur en na tuurbescherming". 8 uur n.m. Oegstgeest (Hoge Morsweg)Aan- deelhoudersverg. N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnyverheld. 10.30 uur v.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Zangconcours Ring van Chr. Zangverenigingen. 6.30 uur nam. VRIJDAG. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Delft (Prinsenhof)K. en O. Ned. Co- medle „Elckerlyc". 9 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5.30 uur nam. Station N.S.: Excursie gewest Zuidwest Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar de Biesbosch. 7.51 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. BIOSCOPEN Luxor: „Bandeloos". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.1* uur. Trianon: „Suddenly last summer". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Verboden moederliefde". 14 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; donderdag cyclus: „Mensen zoals jij en ik". Studio: „Het gezicht". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Muz. bij het werk. 16.15 itsl. races en crl- cketultsl. 16.35 Gram. 17.31 Dansmuz. 18.00 Gram. 18.30 Nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.25 Sport. 19.31 Opsporing v. oude vrienden. 20.00 Hoorsp. 20.31 Lichte muz 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianospel. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Gevar. muz. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 23.25 Ork. conc 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Gram. 14.10 Solistenconc. 14.40 Meesterwerken v. d. vocale muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 18.30 Nieuwe opera-sterren. 19.00 Nws. 20.20 Kamermuz. 23.13 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram 14.00 Gevar. muz. 15.00 Belg. Kamermuz. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecital. 17.40 Boekbespr. 17.50 Muz. v. d. Jeugd. 18.20 V. d sold. IB 50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 SchoolWedstr. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Jazzmuz. 2200 Nws. 22.15 Planorecital. 22.45 Gram. 22.55- 23.00 Nws. 484 m.t 11.55 Gram. 13.00 Nws. 14.03 Lichte muz. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 en 18.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Gram. 22.00 Wereld- nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Astra-Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 u., zaterdag 7 en 9.15 en zondag 7 en 9.15 uur. „Echt Iets voor Conny". Elke leef tijd. Maandag en woensdag 8 uur. „Op De Drempel van het Leven". Donder dag 8 uur. „De Koe en de Gevangene". Elke leeftijd. Voor de Jeugd: Zondag en woensdagmiddag 2.30 uur. De Hond van Vlaanderen". Elke leeftyd. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Florls Verster. (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen (Steenstraat la): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektriciteit". (Werkd. 10—16 uur; 's zondags 1316 uur) (tot en met 29 ok tober) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bij geen gehoor van Uw hulsart9 of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Lldo: „De hel van Saipan". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. p. a m HB S s 3 s B Amsterdam regenbui zw 4 17 11 8 Den Helder zwaar bew. wzw 10 17 12 3 Ypenburg regen wzw 4 17 13 10 Vlissingen regenbul w 8 16 13 Eelde zwaar bew. zzw De Bilt regen zzw Twente geh. bew. Eindhoven zwaar bew. zzw Z.-Limburg geh. bew. Helsinki zwaar bew. Stockholm zwaar bew. wnw 2 19 13 Oslo licht bew. ozo 2 21 Kopenhagen licht bew. w stil 18 12 0 Aberdeen zwaar bew. nnw 3 13 5 0 Londen onbewolkt w 3 20 9 0 Brussel geh. bew. zw 3 17 11 Luxemburg zwaar bew. nnw 2 16 10 o - aSs h 5 20 16 10 8 4 20 10 1 4 17 10 2 6 16 10 5 1 26 15 21 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado ome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. regen zw gen. bew. nno zwaar bew. n regen zw regen zzw regen zzw zwaar bew. n zwaar bew. zzw onbewolkt w.stil 4 19 10 1 20 12 0 1 21 13 0 3 21 14 0 2 21 12 11 4 20 11 0 2 17 9 2 1 19 11 4 2 20 12 0 23 10 0.1 zwaar bew. nw 5 20 12 zwaar bew. wstil 22 11 motregen w 3 23 15 licht bew. zzo 3 24 14 zwaar bew. o 2 22 11 onbewolkt watll 32 16 half bew. w.stil 25 15 half bew. n 5 22 14

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2