half zwaar Sabreur Kardolus gaf niemand een kans BOSCH dubbel lekker Roodenlnirg won op fraaie wijze uitgeloofde „Du Prie"-beker De sanering Transferlijst MAANDAG 12 JUNI 1961 Landskampioenschap zaterdagvoetbal De strijd om de landstitel by het zater dagvoetbal heeft plotseling weer boeien de aspecten gekregen en in ieder geval staat thans vast, dat de beslissing niet eerder kan vallen, dan in de laatste wed strijd. Zelfs is de kans op een beslissings competitie tussen de drie kandidaten niet uitgesloten. En dat alles is veroorzaakt door de even onverwachte als verdiende 41 zege van 's-Gravenz. SV op Huizen. In tegenstelling tot de in het Westland ge speelde wedstrijd, speelden de bezoekers thans fris en onbevangen, terwijl Huizen een volkomen offday had. Dat kwam pas duidelijk aan het licht in het laatste kwartier. Want toen schoten de West landers zich via een tot dan bereikte 11 stand in één explosie naar 41, hoewel daarvoor in de meeste gevallen de medewerking van de thuisclub en in het bijzonder doelman Westland voor nodig was. Het was een bikkelharde strijd, waar in de bezoekers wel toonaangevend wa ren, maar waarop vooral enkele Huizen spelers toch bepaald het antwoord wel wisten. Voor het overige was het pover en armetierig voetbal, beslist de strijd om de landelijke titel onwaardigen nogmaals een onderschrijving van onze overtuiging, dat én bij Zwart Wit *28 én by Quick Boys of Ter Leede de verdedi ging van West II in betere handen was geweest. De stand is thans: Huizen 3 's-Grav. SV 3 Genemuiden 2 5—6 7—7 5-4 Zaterdag a.s. wordt gespeeld 's-Gra venz. SVSportcl. Genemuiden, terwijl op 24 juni als laatste wedstrijd Huizen— Sportcl. Genemuiden volgt. DOBBELMANN I (dubbel) 1 LEKKER MAN! Seherinivedstrijden te Noordwijk Kasper Kardolus is momentcel in zeer goede vorm. De Hagenaar bewees dit zondag door tijdens de internationale wedstrijden te Noordwijk op overtuigende wijze het nummer sabel te winnen. Geen van zijn tegenstanders in de finale kreeg ook maar een schijn van kans, hetgeen duidelijk blijkt uit Jeugddag in de Leidse Hout Eigen clubhuis geopend (Van één onzer verslaggevers) Gisteren waren de voetbalvelden in de Leidse Hout weer bezet door de jeugd. Traditiegetrouw organiseerde Itooden- burg n.l. haar jeugdtoernooi. Ditmaal ging de stryd om de „Du Prie"-wissel- beker. Een nieuwe trofee, aangezien de vorige wisseiprijs de Oudshoornbeker definitief door de jeugd van ONA uit Gouda was gewonnen. De grote ere-prys gaat naar de vereniging die in beide af delingen er werd gespeeld met junio ren en adspiranten tezamen met de meeste punten uit de bus kopit. Het was uiteraard tot grote vreugde van de Roo- denburg-aanhang, dat de „Du Prie"-be- ker in Leiden bleef. In de junioren-af deling zegevierde Wassenaar met de Leidse Houtbewoners op de 2e plaats. De adspiranten van Roodenburg gaven de doorslag en behaalden ongeslagen de eerste prijs. Beide uitstekende prestaties waren ruim voldoende voor de fraaie ere-piijs. Teneinde de jeugd van ONA, Was senaar, Kinhem, VIOS en Archipel in eigen home te kunnen ontvangen, heeft het de laatste dagen rond het reeds in de hoek van het sportterrein staande houten „keetje" behoorlijk gespannen. In dit korte tijdsbestek heeft Roodenburg met eigen krach ten hard gewerkt. Het resultaat was dat gistermorgen een fraai in de verf gestoken clubhuis gereed stond om de gasten te ontvangen. Voor Roo denburg, dat verstoken was van enig comfort, betekent deze tijdelijke aanwinst reeds een enorme vooruit gang. De komende competitie kan het blauwzwarte bestuur nu tenmin ste zijn gasten op waardige wijze ontvangen. De komende tijd zullen de nog noodzakelijke voorzieningen worden aangebracht! Precies op tijd Ondanks de regenbuien heeft de jeugd dag een vlot verloop gehad en zijn alle wedstrijden volgens plan verlopen. Ook sportief gezien kan Roodenburg op een geslaagde dag terugzien. Gelukkig wa ren er óók nog strafschoppen te nemen want daar loopt de voetbaljeugd nu een maal bijzonder warm voor. De uitslagen waren: Afdeling ARoodenburgWassenaar 11; VIOSKinheim 20; Archipel ONA 00; KinheimWassenaar 10; VIOSRoodenburg 02; Was- nenaarONA 1—0; KinheimAr chipel 10; ONARoodenburg 00; VIOSWassenaar 02Roodenburg Archipel 01; ONA—Kinheim 00; Wassenaar—Archipel 2—0; ONAVIOS 00; KinheimRoodenburg 02; Ar chipel—VIOS 1—2. Eindstand: 1. Was senaar 7 pnt.; 2. Roodenburg 6 pnt.; 3. VIOS 5 pnt. (na strafschoppen); 4. Kin- Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen te Mereveld lulden: Berg en TerbUJt-prlJs le afdeling: 1. Zampa van Papenhoef (P. M. Smit) (1.30.4): 2. Zlgnor v. H.; 3. Zephyr Scotch Tot.: wl. f2.00, pl. f 1.50, f2.20, gek. f8.20. cov. f4.90. Blngetrade-prys1. Y. Dunst (B. J. van Tilburg) (129); 2. Zllo; 3 Xandor. Tot.: wl. f8.10, pl. f 1.60, f 1.50, f2.20, gek. f 18.90. cov. f 8.90. Bocholtz-prUs: 1. Allda W. (W. H. Geer- sen) (1.33.8); Axklt Hollanala; 3. Auer- hen S. Tot.: wi. f3.10, pl. f 1.30, f 1.40, f 1.50, gek. f7.20, cov. f3.70. Borgharen-prijs: 1. Yataghan Hanover (E. Kruithof) (1.25.8); 2. Zegereus Th. Hollandla; 3. Dead Heat; Yemen en Yel- lowthroat S. Tot.: wl. f8.pl. f2. f 1.10. en f 1.70, gek. f 14.50, cov. f4.30. Gronsveld-prys1. Winifred Hollandla (J. Zeeman) (1.28.1): 2 Ypermoron; 3. X. Hanover. Tot.: wl. f5.30, pl. f2.80. f3.90, gek. f24 60, cov. f6.10. Gulpen-prljs1. Vlieger D (J. P. de Vlie ger) (1.24.1); 2. Uranus; 3. Xuthus Hollan dla. Tot wl. 15.70. pl. 11.90. f 1.60, 12.— gek. f 20., cov. 1 5.10. Amatrlce kampioenschap: 1. Xema S. (mej. R. Veenema) (1.26); 2. Vlvant Hol landla; 3. Walnut Erebus Tot.: wl. 13.70, pl. f 1.50. f2.—. gek. f8.80, cov. 14.90. Van Gend- en Loos-prys: 1. Umberto (W. Leeuwenkamp) (1.24.5): 2. Theo Mes- sldor; 3. Typhoon. Tot.: wl. 111.40, pl. 1 1 50, f 1 20. f 1 10. gek f 16 10. cov. 1 3.90. Berg en Terbiyt-prijs 2e afdeling: 1. Zsa Zsa du Commerce (J Hof) (1.29.2)2 Zu- sanna van Gonny; 3. Zessetlen Hanover. Tot.: wl. f2.30, 'pl. f 1.40, f 1.40, 13.40. gek. 13.90. cov. 13.20. Totallsator-omzet 1 145.359,50. heim 5 pnt.; 5. ONA 4 pnt.; 6. Archipel 3 punten. Afdeling BArchipelVIOS 41 ONARoodenburg 00; Wassenaar Kinheim 01; RoodenburgVIOS 20; ONAArchipel 00; VIOSKinheim 10; RoodenburgWassenaar 00; Kinheim—Archipel 0—0; ONO—VIOS 01; ArchipelWassenaar 11; Kin heimRoodenburg 00; VIOSWasse naar 11; Kinheim-ONAO1; Rooden burgArchipel 10; WassenaarONA 1—3. Hier was de eindstand: 1. Roodenburg 7 pnt.; 2. ONA 6 pnt.; 3. Archipel 5pnt. (na strafschoppen); 4. VIOS 5 pnt.; 5. Kinheim 4 pnt.; 6. Wassenaar 3 pnt. Voorzitter Leo Geuke reikte na afloop in de kantine de prijzen er waren buiten de ere-prijs in elke afdeling drie bekers te verdienen met een toepas selijk woord aan de winnaars, uit. Rest nog te vertellen dat de „Du Prie"-beker door de heer en mevrouw Du Prie zélf werd uitgereikt. HENGELSPORT Visclub Onder Ons (Kooikwartier) hield haar eerste competitiewedstrijd op de Kager plassen. Ondanks het slechte weer viel de vangst niet tegen. De uit slag: 1. J. Bos 1460 gr.; 2. J. Paauw 1400 gr.; 3. P. Helversteijn 1045 gram; 4. E. Broekhof 780 gr.; 5. H. Rijken 600 gr.; 6. H. de Gunst 500 gr.; 7. B. Schouten 450 gr.; 8. J. de Bruin 400 gr.; 9. J. Rietkerk 205 gr.; 10. H. Beekman 55 gr. „Hengelsport" hield een wedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. Vangst zeer slecht. Uitslag: 1. C. Habraken; 2. W. Gijsman (Beker gr. aantal en beker gr. voorn); 3. H. B. v. d. Zon; 4. F. Ver straten'sr.; 5. E. v. Houten (Beker gr. blei); 6. J. Wassink; 7. C. Wassink; 8. J. Vljlbrief9. H. v. Haasteren; 10. C. Glasbergen. Visclub K.N.G. hield een wedstrijd in de Ringvaart te Hillegom. De vangst viel tegen. Uitslag: 1. P. v. Egmond 9 st. 568 gr. (tevens winnaar van 2 wisselprijzen) 2. W. Hamerling 554 gr.; 3. D. Hoog straten 515 gr.; 4. I. v. d. Reyden 475 gr.; 5. J. Ligtvoet 422 gr.; 6. P. Neuteboom 378 gr.; 7. J. v. d. Leek 358 gr. (tevens winnaar van wisselbeker zwaarste vis) 8. V. Offerman 333 gr.; 9. J. Vermond 222 gr.; 10. P. Kooien 220 gr. S en G hield haar eerste wedstrijd in de Ringvaart, nabij Oude Wetering. Weer en vangst waren zeer slecht. Uit- het zeer lage aantal van zeven ontvangen treffers, dat Kardolus in vijf partijen moest incasseren. In schrille tegenstelling tot de fraaie prestatie van de Haagse sabreur stond het volkomen falen van de andere Ne derlandse troef op dit nummer, Boude- wijn Heidenrijk. De Amsterdammer kon in de eindstrijd geen moment zijn nor male vorm bereiken en hij eindigde als voorlaatste met slechts één overwinning. De Duitser Boruzki legde in deze op hoog peil staande finale beslag op de tweede plaats vóór de rappe Engelsman Lecky. Kardolus begon de finale met de on- twyfeld prettige gedachte, dat nog xiiemand hem tot dusver had kunnen verslaan. Hij startte uitstekend met een vlotte zege op Heidenrijk (51), die op papier zijn grootste rivaal was en dit sterkte het zelfvertrouwen van de Hage naar kennelijk. Verschoor, Boruzki en Haenen waren zijn volgende slachtoffers en toen vormde nog slechts Lecky een bedreiging. De Engelsman moest winnen om ten minste een barrage uit het vuur te sle pen en wellicht was het deze weten schap, die hem snel een 20 voorsprong deed nemen. Maar daarmee was het af gelopen voor Lecky. Kardolus nam het initiatief over, maakte gelijk (22) en besliste het treffen vervolgens binnen korte tijd in zijn voordeel 52. Complete triomf De vertegenwoordigsters van zaal Vandervoodt uit Rotterdam oogstten een complete triomf op het nummer flo ret dames. Lenie Kokkes-Hanepen, Ni- na Kleyweg en Georgina Pool legden in deze volgorde beslag op de eerste drie plaatsen. Vooral het schermen van Le nie Kokkes was een verrassing. De Rot terdamse leed alleen tegen de Britse mevrouw Courtney Lewis een nederlaag, haar overige vier partijen eindigden in even zovele overwinningen. In de stryd om de tweede plaats kon noch het aantal gewonnen partijen, noch het aantal ontvangen treffers de doorslag geven. De gegeven treffers be slisten evenwel ten gunste van Nina Kleyweg. die zodoende haar ploeggenote Georgina Pool achter zich liet. Imponerend Zaterdag had de Duitser Werner Ras ter bij de degenschermers op impone rende wijze de eerste prys veroverd. Van zijn vyf finale-partijen won hy er vier met grote overmacht. Slechts met de Engelsman Jacobs, die eveneens een voortreffelijke indruk, achterliet en al- leszïnds verdiend als tweede eindigde, had Kaster enige moeite: 54. De strijd op degen was bijzonder fel geweest. Daarvan werd o.a. de Nederlandse kam pioen Raoul Popken het slachtoffer. In de halve finale vond de Hagenaar zijn Waterloo. Werner Kaster had na zijn overwin ning nog slechts één zorg: „Mag ik de beker, die ik nu gewonnen heb, mee naar huis nemen?". Tijdens de interna tionale wedstrijden in Amsterdam van dit jaar had de man uit Koblenz name lijk de door hem veroverde bokaal ach ter moeten laten. „Jammer, het was zo'n mooie grote", zei Kaster. die ditmaal echter gerust kon zyn: de beker mocht mee naar Koblenz. slag: 1. C. Jongeleen; 2. H. Mielo; "3. P. Stavleu; 4. C. Blok; 5. F. Cuve; 6. D. Wallaart 7. A. Slingerland: 8. Singeling. De spanning van een felle strijd kan ook wel eens een „echte" honk baller te gortig worden - een koele dronk kan dan uitkomst brengen. Dit plaatje werd gemaakt tijdens een honkbaltoernooi van Ajax en Blauw Wit te Amsterdam. Noordwijksche Golfclub Voor de sera tchcompetitie van het Nederlands Golfcomité zyn dit week einde de volgende wedstrijden gespeeld: HilversumRotterdam 63; Noord- wykDe Haag 54; EindhovenTwen te 81; AmsterdamSalland 36. Lisser Boys liet winst in Nijkerk (Van onze correspondent) Na de 6-1 zege die Lisser Boys en kele weken geleden op het Nykerkse Sparta behaalde, had men mogen ver wachten, dat ook de uitwedstryd, die de zwartwitten zaterdag te spelen kre gen, een overwinning zou opleveren. In het eerste kwartier zag het er inder daad naar uit, dat de bollenstreekbe woners de winst zouden binnen halen. Met fris, open aanvalsspel werd de Ny kerkse achterhoede voor moeilyke opga ven geplaatst. Toen by een van deze aanvallen een der achterspelers te hard van stapel liep, kwam hem dat op een vrye schop te staan die door Imanse naar Monderiaan werd geplaatst, welke laatste het leer keihard in het net schoot: 0-1. Sparta herstelde zich daar na en toen by de eerste tegenaanval len de Lisser achterhoede niet al te best sloot en bovendien doelman Lange- veld de bal liet vallen, maakte de mid- voor gelyk: 1-1. Tien minuten later stompte doelman Langeveld finaal mis en kon de links buiten de tweede Nykerkse treffer la ten aantekenen: 2-1. Lisser Boys raak te door deze blunders van haar doel man danig van slag en het ging er be paald donker uit zien toen de midvoor kort voor de rust met een mooi hard schot er 3-1 van maakte. In de tweede helft kreeg Lisser Boys weinig kans meer zich te herstellen. Het bleef een zenuwachtig gedoe, waarby fout op fout gemaakt werd. De gast heren vergrootten intussen de voor sprong tot 4-1 door de rechtsbinnen, die profiteerde van een aarzeling in de Boys-defensie, die meende dat er spra ke was van buitenspel. Een omzetting in de Boys ploeg bracht wel verbete ring, maar verder dan 4-2 (door de kanthalf Stam) kwam men toch niet meer. Woensdagavond wordt het protest van Lisser Boys tegen Wormerveer behan deld en over veertien dagen komt Wor merveer in Lisse. Geheel kansloos zyn de zwart-witten dus nog niet, omdat er twee van de drie elftallen naar de der de klasse promoveren. CRICKET Gaat Engeland eerste testmatch verliezen Het ziet ernaar uit, dat alleen de regen Engeland nog kan redden van een smadelyke nederlaag in de eerste test match tegen Australië te Birmingham. Op de derde dag van de wedstrijd slo ten de Australiërs hun eerste innings op 516 runs voor het verlies van negen wic kets. De „Aussies" hebben hierdoor op Engeland (eerste inningstotaal 195) een voorsprong van 321 runs genomen. Zelfs die mammoetscore van zaterdag blykt echter nog geen record te zyn, want de Engelse statistici ontdekten dat de Australiërs in 1943 in Leeds nog meer succes hadden gehad. Toen zaterdag de stumps werden ge trokken, stond Engeland op 5 voor 0. De wedstryd moest herhaaldeiyk worden onderbroken wegens regen. Er werd langzaam gescoord. Bobby Simpson had voor zyn 76 runs 210 mi nuten nodig. Ken Maekay stond bijna 2'l- uur aan het wicket voor zyn 64 runs. De cyfers van de Engelse bowlers waren uiteraard byzonder slecht. Brian Stat- ham nam drie wickets ten koste van 147 runs, Freddie Trueman kwam tot 2 voor 136. De 23.079 toeschouwers, die op de derde dag aanwezig waren, brachten een recette van 12.073 pond sterling (ruim 120.000 gulden) byeen. Ajax (L.) 2—R. en W. 5 TWEEDE LEIDSE OVERWINNING IN SUCCESSIE Terwijl het eerste elftal van Aiax (L.) tervergeefs op Klein Zwitserland in de vastgestelde wedstryd tegen C.C.G. op spelen wachtte, benutte men aan de Kempenaerstraat de tyd beter door cricket te spelen. Ajax gooide Rood en Wit nog voor de lunch voor 73 runs uit. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, want het scoringbord wees ruim 50 runs aan voor het verlies van slechts twee wickets. Op dat moment nam skipper Wempe de bal ter hand en hy veroverde in korte tyd en gesteund door goed fielden 5 wickets voor 9 runs; Endlich 3 voor 28, Tattersall 1 voor 31. Na de lunch trok Ajax naar de wickets met als openingspaar Olthuis Endlich. Beiden speelden zich zeer ver- dienstelyk in, doch de Haarlemse aanval was toch goed genoeg om by een stand van 20 runs beide wickets veroverd te hebben. F. Tattersall liet daarna enkele fraaie slagen zien. Na 14 runs gescoord te hebben werd hij gecleaned en toen zag het er nog niet naar uit, dat een overwinning gemakkelyk te halen was. W. Spiering en P. Blonk brachten de nodige rust, waardoor captain Wempe de gelegenheid kreeg zyn elftal naar de overwinning te voeren. 36 runs, in korte tyd gescoord, brachten de Ajaxieden de zege. Nadat het totaal van Rood en Wit gepasseerd was, kregen L. v. d. Ven en H. Steinmetz nog de gelegenheid de nodige ervaring op te doen. Toen laatstgenoemde op point werd gevangen, wees het scoringbord 82 runs aan, waar door Ajax met 9 runs zich nog juist de meerdere toonde. Overige uitslagen: CCGAjax (L.) 1 verregend; Ajax jeugd BHBS jeugd B: gewonnen door Ajax met 5 runs en 2 wickets; Ajax jeugd C 1—HBS C 1: gewonnen door HBS met 16 runs; Quick jeugd C 1Ajax jeugd C 2: gewonnen door Ajax met 4 runs. Zaterdag a.s.. aanvang 2 uur op het Ajax-terrein in het kader van het jubileum van de Leidse Sportstichting Leiden jeugdHaarlem jeugd. In aansluiting op het bericht van de eerste sportpagina nog het volgende: Indien voor 1 juli van dit jaar eerste divisie-clubs uit zichzelf zouden beslui ten terug te gaan naar het amateur voetbal, in welk geval zy dus zouden mogen uitkomen in de klasse waarin zij speelden voor de invoering van het semi-professionalisme, is het niet waar schijnlijk dat de eerste divisies zullen worden aangevuld met clubs uit de tweede divisie om te komen tot het totaal van 2 x 18 bij het begin van het seizoen 1961/1962. Aan te nemen valt, dat de eerste divisies in dit geval kleiner zullen wor den, waaruit dus zou volgen dat er aan het eind van het seizoen 1961/1962 minder clubs degraderen om de dan in te voeren eerste divisie te handhaven op 16 clubs. De clubs kunnen voor 1 juli slechts uit zichzelf teruggaan naar het ama teurvoetbal. Na deze datum zal de KNVB niet overgaan tot de maatregel om clubs, die financieel niet in staat kunnen worden geacht zich in het be taalde voetbal te handhaven, terug te zetten. De clubs, die aan het eind van het seizoen 1961/1962 door de sanering te rug moeten keren naar het amateur voetbal, zullen moeten afwachten in welke klasse zy geplaatst worden. De beslissing in deze berust geheel bij het sectiebestuur van het amateurvoetbal. De KNVB is namelijk van mening, dat de amateurs in het verleden reeds ge noeg clementie hebben betoond voor clubs, die het in het betaalde voetbal niet konden bolwerken en dat zy daar om nu zelf maar moeten beslissen. SPORTSPLINTERS Frankrijk heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Davis Cup (Europese zone» door een be slissende voorsprong van 30 te nemen tegen Polen. D. Grooteman uit Hoogwoud heeft zondag het Nederlands kampioenschap hoofdklasse libre klein biljart gewonnen door als eerste te eindigen in het te Schagen gehouden toernooi om de titel. Tezamen met Meeuwissen, Van der Voort (Noordwyk) en Pol is Grooteman gepromoveerd naar de extra klasse libre klein biljart en/of naar de 3e klasse anker kader 38/2. Onder zeer slechte weersomstandig heden het regende vrywel voortdu rend is zondag in Ryen de wedstryd om de z.g. „Leren Zool" gereden. Deze wielerwedstrijd waarvoor een zestigtal profs en onafhankelyken hadden inge schreven, ging over 40 ronden van 3'2 km en werd gewonnen door Huub Zil verberg uit Goirle. Samen met Geurt Pos en Jan Westdorp ontsnapte Zilver berg na ongeveer 100 km. Het drietal wist een voorsprong te behouden, al was het verschil met de hoofdmacht op de eindstreep nog slechts 25 seconden. Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft de te Boedapest gespeelde interland wedstrijd tegen Hongarije met 21 ge wonnen. By de rust was de stand gelijk: De Rus Igor ter Ovanesian heeft zondag tydens atletiekwedstrijden in Moskou het Europees record versprin gen verbeterd en gebracht op 8.17 meter. Het oude record stond sedert de Olympi sche Spelen 1960 (2 september) reeds op zyn naam met 8.04 meter. Op de Loevenskildbanen by Oslo heeft de Rus Nikandrov het wereld kampioenschap kleiduivenschieten be haald. De Amerikaan Eisenlauer werd tweede en de Fransman Rissoderde der de, allen met 99 punten. De Weense biljartvereniging Union, met de Europese kampioen Johann Scherz, heeft in de Oostenrykse hoofd stad het Europese clubkampioenschap driebanden, dat voor de derde maal werd betwist, gewonnen. De Waalwykse vereniging Van den Brandt, die Neder land in dit toernooi vertegenwoordigde, eindigde op de vierde plaats. Spanje heeft de zondag te Sevilla gespeelde lnterland-voetbalwedstryden tegen Argentinië met 20 gewonnen. By de rust was de stand nog 00. In de finale van de internationale tenniskampioenschappen van Spanje heeft de Australische kampioen Roy Emerson met 64, 64, 6—1 gewonnen van de Spanjaard Manuel Santana, die onlangs het Franse kampioenschap op zyn naam bracht. De Zweed Bill Nilsson heeft in Imola de Grote Prys van Italië, die meetelt voor het wereldkampioenschap motorcross 300 cc gewonnen. Nilsson bracht beide heats op zyn naam. De damesploeg van de Nederland se handbalvereniging Noordwykerhout heeft zondag met 2—9 (ruststand 24) verloren van het Duitse TSG 1861 Kai- serslautern. De wedstryd werd ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de Duitse club in Kaiserslautern ge speeld. Cricket-uitslagen lste-klasse A: ACCQuick H.: draw (ACC 108, Quick 88 voor 7, tyd)HCC 2HBS: gew. door HCC met 124 runs (HCC 162 voor 5 w.v. Colthof f 79 not out, HBS 38); RW—HDVS: draw (RW 137 voor 6. HDVS 50 voor 4 tyd); VOC HCC 1: gew. door VOC het 71 runs (VOC 181 voor 9. gesl., HCC 110). lste-klasse B: Excelsior—Spartagew. door Excelsior met 77 runs (Excelsior 177, Sparta 1001; PW—Haarlem: ver regend; Quick N.—VRA: gew. door VRA met 32 runs (VRA 99, Quick 67). 2de-klasse C: CCGAjax: afgelast. ConcordiaHTCC: gew. door Concordia met 6 wickets (HTCC 126, Concordia 127 voor 4); KrekelsHRCC: gew. door Krekels met 54 runs (Krekels 121, HR CC 67); HBS 2Antwerp CC: draw (Antwerp 170 voor 5, gesl., HBS 159 voor 7, tyd). 3de-klasse G: Ajax L. 2RW 5: gew. door Ajax met 9 runs (RD 73, Ajax 82). Reden voor ontslag Niet minder dan 8.291 Zuidkoreaanse ambtenaren die zien aan de militaire dienstplicht hadden weten te onttrek ken, zullen blykens een mededeling van het Zuidkoreaanse militaire bewind worden ontslagen. Voortaan zullen alleen ambtenaren worden aangenomen, die hun militaire dienstplicht van drie jaar hebben volbracht. (Van onze Haagse redactie) Op verzoek van de speler; ADO: P. Hoet. Be Quick: K. Nuninga, J. de Wolf. DWS/A: L. L. Heeres, Th. Vonhof. Spel. Enschede; J. G. M. Donners. Fortuna (VI.)L. Tamas. 't Gooi: G. Bals. De Graafschap: A. Worst, D. Wennink, A. Brekkenhorst. Hermes/DVS- A. Kemper, A. Putters, J. W. Ris. Hilversum: F. v. Wegen. HVCT. Heitman. MVV: G. Bergholtz. Oldenzaal; J. v. Schooten. PEC: H. v. Dalfzen. Rapid-J.C.: H. Lenz. Sparta: A, van Dyk. Stormvogels; S. Kistemaker. Tubantia: P. Wciorka. De Valk: J. H. Seuntjens. Vitesse: B. W. Snelders. Op verzoek van de vereniging; Ajax: W. G. Anderiesen, J. van Drecht, J. Fransz, K. J. Schaap, J. G. F. Seelen. DWS/A: F. J. Schreuders, E. C. Wiers- ma, A. Goedhart, J. Kooistra, N. K. Smit, J. Braam, B. H. J. Bouber. Eindhoven: H. Bogmans, A. L. J. Broe ken, A. F. Feyen, W. H. van Kessel, J. S. Lindthout, J. A. Oomens. Fortuna (VI.)H. C. J. van Woerkom. De Graafschap: F. Paule. GVAVA. Westra, G. Uibtenbosch, H. Pienter. Hermes/DVS: P. de Groot. NOAD; M. C. van Osch, D. Lammers, F. J. van der Laak. Rigtersbleek: A. Bosch, H. Nyhuis, F. Olde Riekerink, J. Olde Riekerink, B. de Vries, K. Wigger. Sparta: J. J. Allart. W. de Boer, W. C. van Buuren, J. Villerius, J. Schop, G. Zaal. De Valk: H. G. C. Adriaans. H. J. H. van der Brandt, L. G. Cloven, J. Daamen, G. M. van Dooren, J. A. Fiers. A. W. Geldens, E. van der Goor, C. G. J. Hendrix, J. de Leest, A. Maenen, J. C. A. Munnecom, L. v. R. Swinnen, A. Verreyken, J. H. M. de Wit. Vitesse; S. den Edel, A. van Lent. Advertentie WIJ ZIJN HET EENS A elastisch rijden BOUGIES thermoplastic h-—w afgestemd op het hedendaagse verkeer Fons Veldhuizen (pers. lid KNAU) heeft zaterdag tydens nationale atle- tiekwedstryden te Geldermalsen het Ne derlands record 20 km verbeterd en ge bracht op 1 uur 3 min. 12.8 sec. Hy bleef hierdoor maar liefst byna 32 secon den beneden het oude record, dat op naam stond van Frans Kunen (Sprint, Breda). Kunen liep op 30 april 1960 te Blaricum de 20 km in 1 uur 3 min. 44.6 sec. De Britse sportwagencoureur Pa trick Thomas is zaterdag tydens wed stryden op het circuit van Goodwood om het leven gekomen. Thomas raakte de macht over zijn stuur kwyt, waarna zyn Lotus-Ford omsloeg. De Brit kwam onder zyn wagen terecht en werd op slag gedood. Het Zuidkoreaanse team heeft ook zyn tweede wedstryd tegen Japan voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962 ge wonnen. In Tokio zegevierde Zuid-Korea met 20. Zuid-Korea gaat nu over naar de tweede voorronde, waarin het met Polen en Zuid-Siavië speelt om één plaats in het eindtoernooi. De equipe mevr. R. Geldofmevr. Malcorps (Amstelveen) is zaterdag win naar geworden van de Damesrit van de KNAC, die in de omgeving van Apel doorn is gehouden. By wedstryden te Warschau heeft wereldrecordhouder Edmund Piatkowski het discuswerpen gewonnen met een worp van 59.43 meter. De Pool bena derde zijn record, dat op 59.91 meter staat, tot op 48 cm. Het is de beste prestatie op dit nummer van dit sei zoen. - Archie Moore, tussen de 44 en 47 jaar oud heeft zaterdagavond in Madi son Square Garden (New York) zyn wereldtitel in het halfzwaargewicht be houden In een gevecht over 15 ronden versloeg hij de Italiaan Guilio Rinaldi op punten.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14