EERZUCHT VAN KNOPS BRACHT SJEF JANSSEN TOT WANHOOP CABALLERO Yicus na rust nergens tegen Ons Eibernest Belangrijkste mannen zaten op de tribune Constant rijdende Steen voor den in oranje en groene trui 't Gooi won opnieuw nationaal polotoernooi van Sleutelstad MAANDAG 12 JUNI 1961 Olympiads Toer door Nederland Sjefke Janssen boekte dit weekeinde drie overwinningen, maar tocli stond hem zondagavond in Heerlen, toen de balans van twee dagen hard koersen werd opgemaakt, het huilen nader dan het lachen. Want de etappe-overwinningen van Beckers in de rit van Roosendaal naar Veldhoven en van Leo Knops in de Limburgse „berg-etappe" naar Heerlen en de prachtige race in de ploegentijdrit van zijn gele rijders, betekenden voor de oud-kampioen op de weg slechts een geringe troost voor het verspelen van de oranje trui, die Miel Verstraete na de tijdrit had mogen aantrekken. Het ergste was nog, dat Verstraete voor een groot deel dit begeerde kledingstuk kwijtraakte voor de acties van zijn ploeggenoten Cees Lute en Leo Knops in de rit van zondag. En vóór de start had Sjefke Janssen nog zo zijn pupillen op het hart ge drukt in de verdediging te gaan. Maar de eerzucht van de Limburger Knops bleek tenslotte te zegevieren over het gezonde verstand en het resultaat was, dat Piet Steenvoorden van de vij andelijke formatie van Gerard Peters de Zeeuw Verstraete van de ereplaats verstootte en met een verschil van 10 seconden op Beckers en van 1 min 41 sec op Verstraete in het oranje gekleed zijn overgelukkige ploegleider in de ar men viel. Bovendien veroverde Steen voorden, die zeer constant rijdt, de groene trui. Sjefke Janssen had nog meer redenen om te treuren. Toen zyn ploeg een wer kelijk bewonderenswaardige zege in de ploegentijdrit had geboekt, werd voor het algemeen klassement alleen de tijd van de derde aankomende renner geteld geheel volgens de bedoelingen van de organisatie. Normaal is, dat de tijden van de eerste drie renners van elke ploeg worden samengeteld. Olympia had echter in het begin van dit jaar, toen Gerrit Schulte links en rechts de beste amateurs constateerde voor zyn fa- brieksploeg, een nieuwigheid je bedacht. Alleen de tijd van de derde renner zou tellen voor het algemene ploegenklasse- ment De bedoeling was de op papier zo sterke formatie van de Bosschenaar niet al te zeer te bevoordelen. Maar men had verzuimd dit uitdrukkelijk vast te leggen in het wedstrijdregelement. Kostbaar besluit Lang overwoog Sjefke Janssen om te protesteren, maar hij besloot uiteinde lijk zich bij de ontstane situatie neer te leggen. Het was een kostbaar be sluit van de ploegleider van de gele rijders. Want die volgens de bedoelingen van de organisatie en niet naar de let ter van de wet uitgelegde bepaling in het reglement kostte Janssen en zijn mannen de ruim twee minuten, die hij, naar echter pas zondagavond bleek, zo broodnodig had om de eerste plaats in het ploegenklassement in te nemen. Het ware misschien beter geweest als Jans sen wat krachtdadiger was opgetreden, Reden tot enige tevredenheid had ein delijk Gerrit Schulte, die na de onver wachte nederlaag in de rydrit zondag toch de eerste plaats in de ploegenklas- sering veroverde met een verschil van slechts 13 seconden op de ploeg van Pe ter Post. Kaarten geschud De kaarten werden in twee dagen duchtig geschud. Favorieten verdwenen uit de bovenste regionen, zoals bijvoor beeld Lambert van der Ven. die na zijn goede rijden in de profronde van Ne derland tot de kanshebbers werd gere kend. Het hoge tempo en pech werden de Brabander te machtig. En hoewel hij onverzettelijk bleef waar een ander al lang zou hebben opgegeven, mag hij toch geen enkele illusie meer koesteren. Ook de Nederlandse wegkampioen Ge rard Wesseling, die in de eerste etappe met zoveel succes zijn oranjetrui van het vorige jaar had verdedigd, werd praktisch kansloos. De Noordhollander verloor in deze opwindende twee dagen niet minder dan 5 min 24 sec op de nieuwe leiders. Inderdaad, nieuwe leiders. Want na elke rit verwis selde de oranje trui van drager. Wesse ling moest haar in de etappe naar Veldhoven aan de Belgische Nederlander Sebregts afstaan, deze op zijn beurt droeg het erekleed, zij het met tegenzin, in de tijdrit over aan Verstraete, en tenslotte bleek Piet Steenvoorden de gro te winnaar van de eerste helft van deze toer te zijn. Vernielde reputaties Volgens traditie werd door de onaf- hankeUjken en amateurs van begin tot eind van elke etappe een strijd gele verd, zoals bij hun vaak duur betaalde collega s maar zelden voorkomt. In en kele tientallen kilometers werden repu taties vernietigd. Dat was al zo in de rit naar Veldhoven, toen het veld in de laatste 50 km volkomen uiteen geslagen werd en Beckers de eerste triomf voor de ploeg van Sjefke Janssen in de wacht sleepte. In de ploegentijdrit bevestigde Sjefke Janssen zijn uitstekende keus toen zijn mannen over 31 km 54 seconden sneller bleken te zijn dan de verrassende ploeg van Peter Post, en zelfs bijna een mi nuut harder gereden bleken te hebben dan de zwarte garde van Gerrit Schul te. Dit was een harde slag voor de Bos sche reus, die min of meer op een over winning had gerekend. Al niet anders En in de etappe naar Heerlen ging het al niet anders. Tal van ontsnap pingspogingen waren ongedaan gemaakt voordat de meute het befaamde land weggetje by Stein had bereikt, waar in elke wielerronde tientallen lekke band jes plegen te ontstaan. Het regende hard, maar ditmaal viel het aantal pech vogels mee. Aan het eind van deze mar teling waren de renners byna onher kenbaar onder een dikke laag Limburgse klei. Hier ontketende Cees Lute het of fensief, dat zyn ploegmaker Verstraete de leiderstrui zou kosten. De Castri- cummer demarreerde en begon aan een lange solorit, die in de heuvels van Zuid-Limburg ongedaan werd gemaakt, zyn voornaamste tegenstrever hierby was ploeggenoot Leo Knops, die in eigen omgeving op eer belust was. Knops slaagde in zyn opzet toen hij na de aansluiting weer alleen demarreerde, al bedroeg het verschil op de meet op al bedroeg het verschil op de meet op een groep achtervolgers in stukken gehakt slechts acht seconden. Belangrijker in de algemene opzet was echter, dat Piet Steenvoorden de 30 se conden bonificatie voor de tweede plaats voor zich opeiste en dat Beckers buiten de tijdpremies bleef. Want daardoor was Verstraete zyn trui kwijt aan de Heem- stedenaar. Klassementen Tweede etappe: Eerste helft, Roosen daalVeldhoven (135 km) 1. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 3 uur 7 min 56 sec (met bonificatie 3.06.56); 2. Rutte (ploeg Schulte) z.t. (met bonificatie 3.07.26)3. Sebregts (ploeg Van Heusden) z.t. (met bonifica tie 3.07.41); 4. Vleugels (België, ploeg Rene Janssens) z.t.; 5. Bastin (ploeg Sjefke Janssens) z.t.; 6. Snyder (ploeg Post) z.t.; 7. De Waard (ploeg Lam- brichs) z.t.; 8. Harings (ploeg Lam- brichs) z.t.; 9. Verstraete (ploeg Sjefke Janssen) z.t.; 10. De Jongh (ploeg Schulte) 3.08.12; 11. Heuvelmans (Bel gië, ploeg René Janssens) z.t.; 12. Mer- tens (ploeg Simons) z.t. Tweede helft, ploegentydrit over 31 km: 1. ploeg Sjefke Janssen 39 min 38 sec (met bonificatie 38.38); 2. ploeg Post 40 min 32 sec (met bonificatie 40.02); 3. ploeg Schulte 40 min 35 sec (met bonificatie 40.20)4. ploeg Pets 40 min 55 sec; 5. ploeg Simons 41 min 24 sec. Derde etappe (Veldhoven-Heerlen, 165 km.) 1. Knops (ploeg Sjefke Janssen) 4.12.32 (met bon. 4.11.32); 2. Steenvoorden (ploeg Peters) 4.12.40 (met bon. 4.12.10); 3. Janssens (ploeg Schulte) zt. (met bon. 4.12.25); 4. Solaro (ploeg Van Beek) z.t.; 5. Snyder (ploeg Post) z.t.; 6. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 4.12.40; 7. Groen weg (ploeg Vooren) z.t.; 8. Hoekstra (Schulte) z.t.; 9. Harings (ploeg Lam- brichs) z.t.; 10. Henk de Jong (ploeg René Janssens) z.t.; 11. Timmermans (ploeg Simons) z.t.; 12. Kees de Jongh (ploeg Schulte) z.t.; 13. Heuvelmans (België, ploeg René Janssens) z.t.; 14. De Waard (ploeg Lambrichs) z.t.; 15. Nydam (ploeg Post) z.t. Algemeen klassement: 1. Steen voorden (ploeg Peters) 11.46.32, 2. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 11.46.42; 3. Verstraete (ploeg Sjefke Janssen) 11.48.13; 4. Se bregts (ploeg Van Heusden) 11.48.16; 5. Snyder (ploeg Post) 11.48.36; 6. Rutte (ploeg Schulte) 11.49.14; 7. Kees de Dit is de ploeg van Sjefke Jans sen, die triomfeerde in de tijdrit. Gisteren had Janssen minder reden tot tevredenheid over zijn pu pillen, want doordat zij zijn bevelen in de wind sloegen, verspeelden zij de oranjetrui. Jongh (ploeg Schulte) 11.49.15; 8. Tim mermans (ploeg Simons) 11.50.17; 9. De Waard (ploeg Lambrichs) 11.50.25; 10. Heuvelmans (België, ploeg René Jans sens) 11.50.44; 11. Van Dongen (ploeg Simons) 11.51.14; 12. Nijdam (ploeg Post) 11.51.30; 13. Solaro (ploeg Van Beek) 11.51.35; 14. Dieperink (ploeg Post) 11.51.37; 15. Hermes (ploeg Van Beek) 11.51.52. Ploegenklassement: 1. Ploeg Schulte 34.01.19; 2. ploeg Post 34.01.32; 3. ploeg Sjefke Janssen 34.03.12; 4. ploeg Simons 34.07.05; 5. ploeg Lambrichs 34.08.39. Puntenklassement (groene trui)1. Steenvoorden (ploeg Peters) 18 pnt; 2. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 22 pnt; 3/4 Snijder (ploeg Post en Sebregts (ploeg Van Heusden) beiden 30 punten. Advertentie OLYMPIA'S TOUR Timmerman STEENVOORDEN rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere! Competitie CKB De competitie in de hoofdklasse West werd zaterdag beëindigd met de wed strijd MerwedeVriendenschaar. Het werd 46 voor de bezoekers. Vrienden schaar heeft daarmee VEO juist niet van de vyfde plaats kunnen verdringen. Voor de degradanten Merwede en DES komen SNEL (Dordrecht) en het Sche- veningse KVS of het Gorkumse GKV in de plaats. PROMOTIE HOOFDKLASSE WEST In Gorkum werd de eerste promotie wedstrijd gespeeld tussen de nummers 2 van IA en 1B. GKV ontving KVS en won met 65. Ondanks de nederlaag een goede prestatie van Scheveningen. De tweede ontmoeting te Scheveningen wordt gespeeld op zaterdag 24 juni. GKB-TITEL In Heelsum vond het eerste treffen plaats tussen de twee hoofdklasse kam pioenen, DKOD (Heelsum) en VES (Den Haag). Het Haagse VES slaagde er wel in een 51 achterstand weg te werken, maar verloor met 65. DKOD verdien de de zege, die voor insiders min of meer een verrassing was. De returnwedstrijd VESDKOD te Den Haag wordt zaterdag a.s. om 4 uur gespeeld. Voor de competitie in 2B eindigde ODOVES 3 in een 311 zege voor het Haagse VES 3. De strijd om de belangrijke tweede plaats in 3 A ondervond geen wyziging, want zowel FIKS 3 als Pernix 4 won. Vermoedelyk wordt op een avond in deze week Pernix 4—FIKS 3 gespeeld. Althans één twaalftal van Pernix heeft de eer van de oranjekragen deze compe titie hooggehouden. Met een 33 spel tegen Warmond A in Warmond werd Pernix A kampioen van de afd. A by de junioren. Door winst behield Pernix B in afd. B de beste kansen op de titel, terwyi de drie concurrenten in afd. C alle wonnen. Dat zijn FIKS B en C (Oegstgeest) en Wai-mond B. „NOORD-ZUID" De districtstwaalftallen van Zuid-Hol land zuid en noord spelen woensdag avond in Den Haag (Tonego-terrein) om 7.15 uur de jaarlykse traditionele wed- stryd tegen elkaar. Scheidsrechter is de heer J. Muller uit Warmond. Wy publi ceerden reeds eerder de namen van de spelers/sters van Zuid-Holland Noord. De vriendschappelyke wedstrijd tussen Ons Eiland 1 en Pernix 1 eindigde zater dag in een 510 zege voor Pernis 1. (Rust 34). Beide ploegen telden diverse invallers/sters. Waterpolon ieuws (Van onze waterpolomedewerker) Het toernooi» dat de Leidse Zwem- en Polovereniging „De Sleutelstad" gistermiddag in de zweminrichting De Zijl liet verspe len had een stevige belangstelling van de tweedeklassers gekregen. Van de 24 zeventallen, die de tweedeklasse K.N.Z.B. telt, was precies de helft naar Leiden ge komen. Uit het verloop van de wedstrijden bleek, dat de ploegen in deze afdelingen elkaar niet zo gek veel ontlopen, noch in stijl van spelen sporadisch wordt nog met een echt vaste midvoor ge speeld noch in sterkte. Wel bedroeg het verschil in doelpunten soms enkele punten, maar veel vaker nog werd tot het laatste fluitsignaal om het winnende doelpunt gevochten. Overigens kwamen ook verlengingen of strafworpen - zoals vorig jaar toe gepast - dit jaar niet voor. Jammer was dat het systeem van verspelen der wedstrijden het mogelijk maakte dat één nederlaag voor een ploeg uitschakeling ken betekenen. Gelukkig hebben ook de organisatoren dit euvel ingezien en er bestaan nu bij het bestuur van de Sleutelstad plannen het toernooi vol gend jaar uit te breiden met een her kansing. Zouden dan ook nog verder verwij derde ploegen deelnemen, dan kan dit toernooi wel eens tot één van de belangrijkste in den lande uitgroeien. Er werd in vier poules gespeeld. In poule I won 't Gooi van H.P.C. met 52, maakten de finalisten van het vorig jaar ('t Gooi en L.Z.C.) uit, dat ook dit jaar 't Gooi weer het sterkste is (4-1) en speelden in een wedstrijd, waarin van beide kanten de ongeïnte resseerdheid bleek, H.P.C. en L.Z.C. te gen elkaar gelijk (33). In poule II begon D.W.R. met van A.Z. 1870 te winnen, al was dat na een Rondom de korf De wedstrijd tussen Vic. Oriëntis en Ons Eibernest was er een met twee geheel verschillende speel- helften. Voor de rust een ontmoe ting waarin onze stadgenoten zeker niet de minderen waren en dikwijls zelfs de toon aangaven. Daarna een slordig spelen V.O., dat een zekere schijnende over winning in een even verdiende nederlaag zag veranderen. Vooral in de beginopstelling vlotte het aanvankelijk goed bij onze stadgenoten Na 4 minuten kon Bram Zirkzee reeds voor een 10 voorsprong zorgen en na enige vergeefse pogingen van O. E. om gelyk te maken werd het na 11 minuten door Sjardin 20. Na de vakverwisse ling scoorden de gasten door Brasser al spoedig 21. V.O. miste vervolgens een strafworp, doch kwam na 30 minuten spelen door een goed doelpunt van Kees Sommeling op 31. Vijf minuten na de hervatting werd het door Wim Meyer 41, doch daarna lukte het ineens niet meer in de Leidse gelederen. Drie minu. ten later had Paauw succes voor de gas ten 42 en toen Sonneveldt nogmaals voor OU. inschoot, zat de spanning er weer volop in. Nadat een doelpunt van Sjardin door de zwak leidende scheids rechter geannuleerd was, benutte Wals een goed aangegeven vrije worp voor de Eibers (44). De gasten roken de over- VVS verloor van Oldenzaal winning en namen vervolgens door Brasser met een ver schot de leiding (45). Een strafworp werd door mej. Persoon goed benut (46), waarna V.O. een dergelyke scoringskans miste. Mej. Kluvers stelde de Haagse zege veilig en door een afstandsschot van Van Zee werd het kort voor tyd nog 4—8. Geen twijfel Zuiderkwartier liet er tegen HSV geen twyfel over bestaan wie de sterkste was en stelde zich door een ruime 8—3 zege geheel veilig. Het begin van deze be langryke ontmoeting was nogal nerveus. Zuiderkwartier herstelde zich het eerst en toen Gressie na 5 minuten met een beheerst schot de score opende en Wage naar even later met een afstandsschot eveneens succes had (20). keerde de rust in de Leidse gelederen spoedig terug. Dit was vooral het geval toen v. d Kaay de voorsprong tot 3—0 opvoerde. Van Haagse zyde was weinig gevaar te duchten en met onveranderde stand kwam de rust. Na de hervatting zorgde v. d. Kaay spoedig voor 40. HSV gaf de strijd nog niet gewonnen en kwam met 2 tegen- punten tot 42 terug, waardoor de spanning -terugkeerde. De geelblauwen zagen het gevaar tijdig in en door doel punten van Gressie en De Wagenaar lie pen zy tot 62 uit. Nog eenmaal had HSV succes (63), doch onze stadge noten behielden het offensief en liepen ifloor doelpunten van mej. Fakkel en Chr. Arnoldus tot 83 uit. Zuiderkwartier is door dit resultaat veilig. HSV zal met Wion moeten uit maken, wie van beide clubs naar de 3e- klasse degradeert. 30 voorsprong krapper dan verwacht (32), won ook de Sleutelstad van A.Z. 1870 (51) en speelden tenslotte de Sleutelstad en D.W.R. tegen elkaar gelyk (2—2). Het doelpuntgemiddelde bleek hier in het voordeel van de Sleu telstad. In poule III won D.A.W. uit Alkmaar, evenals deze week in de competitie, van de Zijl, won echter D.W.T. van de kaasstedelingen, zodat de wedstrijd de Zijl-D.W.T. de beslissing moest brengen. DWT trok duidelyk aan het langste eind (2—6). Zodat de vier poulewinnaars bekend geworden waren, namelijk 't Gooi, Sleutelstad, UZSC en DWT. De halve finales waren gauw bekeken, 't Gooi wandelde over de Sleutelstad heen, dat eerst met 40 achter kwam en toen twee keer byzonder lang met een man meer kon spelen, door uit sluiting van een der Gooi-spelers, maar daaruit slechts één doelpunt kon fa briceren (eindstand 41) en UZSC won, zij het met vrij veel moeite, van DWT. De strijd om de derde en vierde plaats leverde een aardig duel op tussen Sleu telstad en DWT, welke wedstrijd onze stadgenoten in hun voordeel wisten te beslissen (31) na met rust reeds met 30 te hebben voorgestaan. Opvallend was dat Wim van Rooyen in het doel op goede wyze Dick Binnekamp ver ving. De finale aldus een Stichtse ploeg tegen een Gooiploeg. UZSC begon vlot, maar vry vaak werden de aanvallen hardhandig onderbroken. Het Gooi met zijn snelle en goede voorhoede ont worstelde zich aan de greep en nam nog voor de rust de leiding. Na rust een iets sterker Gooi dat, ook dankzij het mis sen van een strafworp door de jeugd-, international Gerrie Wormgoor, uitliep tot 3—1 waardoor zy ten tweede male tournooiwinnaar werd. Na afloop reikte voorzitter Binnekamp de pryzen uit die dus toevielen aan 't Gooi (1ste), UZSC (2e), de Sleutelstad (3e) en DWT (4e). Korfbaluitslagen (Van onze sportredacteur) De belangrijkste mannen zaten gistermiddag bij UVS op de tri bune. Daar waren de nieuwe oefenmeester Cor Sluyk, die al vast eens polshoogte kwam nemen en twee vooraanstaande figuren uit het Leidse bedrijfsleven, van wie men in blauwwitte kring vurig hoopt, dat zij de matten zullen uit rollen naar financiële interesse in industriële kring. Cor Sluyk bleef voortdurend opgewekt glimlachen en een ieder die UVSOlden zaal heeft bekeken zal het met ons eens zijn, dat dit een verbazing wekkende prestatie was de industriële waarnemers bleven vriendelijk en zeiden beleefd „dat het niet onaardig was", maar zullen met de zekerheid huiswaarts zijn getogen, dat als het bedrijfs leven UVS niet financieel in de rug gaat duwen, het zich hand haven in de betaalde sector voor de blauwwitte club een kwalijke zaak wordt. Want zelfs als men in aanmerking neemt, dat het voor UVS en Oldenzaal de laatste competitiewedstryd was, waarin niets meer op het spel stond, dan nog moet men het afscheid dat de blauwwitten hun trouwe kykers be reidden zeer teleurstellend noemen. Deze ontmoeting was in feite een af spiegeling van het gehele matige sei zoen. Een voorhoede die niet over vol doende snelheid en balvaardigheid be schikte om uit een zeer overwegend veldoverwicht een brede basis te leggen voor de eindoverwinning, een redeiyke verdediging die op het kritieke moment steken liet vallen. Een ploeg dus, die soms niet onaardig speelt, maar welke toch niet voldoende inhoud heeft om hoge ogen te gooien. In de eerste helft waren de blauwwit ten vrijwel voortdurend in de aanval, maar verder dan een treffer van Jan Nyman (na een door Wim van Kam pen genomen hoekschop) kwamen zy niet. De Oldenzaal-stopper Nieland had aan zyn voortreffeiyke koptechniek al voldoende om in het doelgebied van de bezoekers een dominerende rol te spelen. Na een twintig minuten slaapwandelen in de tweede helft schrok men wakker toen linksbinnen Hoomans met een vlie gend schot de Twentse ploeg, die al niet veel beter was dan UVS, op gelijke voet met onze stadgenoten bracht. Er kwam toen even leven in de brouwery. Maar de pogingen van UVS om terug te slaan waren te slap om succes te kun nen opleveren. En toen linksbuiten Beu- vink enkele minuten voor het einde met een knappe schynbeweging de UVS- verdediging in de luren legde, ging ook de kans op een gelykspel verloren. Want al vloerde men met man en macht de Oldenzaalse vleugelspeler, linksbinnen Hoomans liet zich het buitenkansje van de voor deze overtreding uitgedeelde penalty niet ontgaan: 1—2. Zuid-Holland I: RigtersbleekSpan gen 104; Vicus OriëntisOns Eiber nest 48: ZKCDeetos 65. Zuid-Holland II B: Beslissingswed' stryd ZuiderkwartierHSV 83. L.K.B.-uitslagen: Adsp. 2e-kl.: Noorderkwartier a-Fluks c 19; De Algemene bKNS b 21. 3e-kl.: Fluks dZuiderkwartier a 06 (Zuiderkwartier kampioen) 4e-kl.; Fluks eVic. Oriëntis d 14 Verregend toernooi Zo goed als Fluks het verleden week trof met haar seriewedstrijden voor se nioren, zo slecht troffen de roodwitten het gisteren met het adspirantentoer- nooi. De eerste ronde werd ondanks stro mende regen nog gespeeld: daarna von den enkele adspirantenleiders het niet meer verantwoord nog door te gaan. Er werd met een aantal ploegen nog enige tijd doorgespeeld, doch om 2 uur besloot de wedstrijdleiding tengevolge van de steeds slechter wordende omstandighe den de verdere wedstryden af te gelas ten. Vicus Or.—HKV Deze wedstryd die beslissend kan zyn voor het kampioenschap van de hoofd klasse B:, zal niet op zondag a.s. doch op zaterdagavond om 7 uur op het terrein aan de Leidse Hout plaats vinden. Stand hoofdklasse B: 1. HKV 19—29; 2. O. Eibernest 19—28; 3. Die Haghe 19—28; 't Zuiden 19-27- 5 V. Oriën tis 19—17: 6. Spangen 19—17; 7. ZKC 19—16; 8. Rigtersbleek 19—14: 9. De Al gemene 208; 10. Sportlust 196. - Het wegens het 25-jarig bestaan van de honkbalafdelingen van de voet balverenigingen Ajax en Blauw-Wit ge organiseerd honkbaltournooi voor honk balafdelingen van gerenomeerde voet balverenigingen is gewonnen door Spar ta. Quick Boys UVS Quick Boys speelt zaterdag a.s. om 5 uur een oefenwedstrijd tegen UVS, dat een „etalage-elftal" binnen de (Katwijk- se) lynen zal brengen. Morgenavond om half acht speelt het eerste elftal van Roodenburg een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ter Leede. De strijd vindt plaats in Sas- senheim. VAN HET YVIELERFRONT Swift-successen in Woerden Bert Zoet en Gerben Karstens, de bei de Swiftrenners die op uitnodiging van de KNWU naar Oost-Duitsland zouden gaan, kregen vorige week bericht, dat de reis niet door ging. Zo trokken beiden zaterdag maar naar Woerden waar zij deelnamen aan de Ronde van Woerden. De strijd ging over 80 km en er kwa men 100 renners aan de start. Er vorm de zich een kopgroep van drie renners t.w. Zoet, Karstens en Den Outer (Nieu- werk a. d. IJssel). De beide Swiftren ners lagen in de eindsprint in gewonnen positie voor de eerste twee pryzen toen zy zich lieten verrassen door de binnendoor spurtende Den Outer. Zo doende eindigden Zoet en Karstens als tweede en derde. Eerst ver daarachter finishte nummer vier Harwasser (Den Dungen) met in zijn wiel de Sassenhei- mer Piet van der Lans als vyfde. Gisteren reed Bert Zoet in de Ronde van Culemborg. Halverwegen deze koers moest de Sassenheimer van de fiets. Hy werd geplaagd door een steenpuist. Het ging niet meer. VOLLEYBAL Nieuw Brunhilde verloor van St. Paul 2: 0—2 Nieuw Brunhilde heeft haar laatste wedstryd in de promotie-competitie voor de overgangsklasse, tegen de reserves van St.-Paul (Dordrecht) niet in winst kunnen omzetten. Wel zijn de Leidse dames daar dichtbij geweest. St.-Paul heeft de zege dan ook uit het vuur moe ten slepen, 1614, 1614. In de tweede set stond Nieuw-Brunhilde nog met 1412 voor. De zenuwen beslisten hier het duel. De St.-Paul reserves toonden zich op dat punt het sterkst. Algemene vergaa'ering van Afdeling Leiden NeVoBo De jaarlijkse algemene vergadering van de Afdeling Leiden NeVoBo wordt woensdag a.s. (aanvang 8 uur) in de bovenzaal van „Zomerzorg" gehouden. Buiten de normale agendapunten zijn er nogal wat mutaties in bestuur en commissies te verwachten. Zo zal het niet meer verkiesbaar zyn van de heer J. F. v. d. Blom (wegens werkzaamheden) een nieuwe afdelingspenningmeester moeten worden gekozen. Ook de scheidsrechters- commissie zal aangevuld moeten worden (2 leden) evenals de technische commis sie waarvan eveneens twee leden zyn af getreden. De secretaris van de zaalcom missie, de heer A. Th. Boting, is ook al niet meer herkiesbaar zodat ook in deze vacaturè dient te worden voorzien. ZEILEN Wedstrijden in Volksboten De Volksboten, de handige zeiljachtjes, geschikt voor zelfbouw, biyken niet. al leen goede toereigenschappen te hebben, maar ook door hun eenheid en eenvoud, mogelijkheden als wedstrydjachten. De V.B.-klasse organisatie, onlangs in het leven geroepen, hield het afgelopen weekeinde onderlinge wedstryden op de Braassemmermeer. Er werd een drietal geanimeerde wed- strijden gevaren, die er stellig toe zullen bydragen dat de V.B.-bezitters zich meer en meer op de wedstrydzeilery zullen toeleggen. Door de ontmoeting kwam te vens tot uiting dat de V,B. by een goede trim een snel jachtje is. De hoofdprys over drie wedstryden werd gewonnen door F. Jackson (Den Haag). Tweede werd J. Blom (Wassenaar), gevolgd door H. F. J. Lohman (Oude Wetering) en mevr. Valentijn, Langeraar. Wim Thissen (AAC, A'dam) heeft zondag in Breda een nationale tienkamp gewonnen. De gamsterdammer verza- I melde 5715 punten. De Utrechter De I Haas werd met een totaal van 5582 punten tweede.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 12