Eiclimann glimlachte 11a zien van gruwelfihns LANGEZAAL GASFORNUIZEN Het waterverbruik in ons land stijgt sterk Hertog van Kent en zijn bruid op huwelijksreis Belgisch Paar door Paus met- groot ceremonieel ontvangen Het tegengaan van de verzilting is een dringende noodzaak Binnenkort een beslissing in baby-affaire? Ook Servatius lachte eenmaal Moeders ideaal een kinderwagen van Langezaal Stille Rijn 34 - Leiden Account.kanfoorT. Keuzenkamp beginnende assistenten (mnl.) typiste VADERDAG 1/2 PRIJS MAISON SPIER zoekt werkkring KEUKEN - GEISERS NIEUWE RIJK 30-32 N.V. LEIDEN TELEF. 24244* VAKANTIETIJD - RIJWIELTIJD H. WALENKAMP ZONEN VRIJDAG 9 JUNI (Van onze Romeinse correspondent) Gistermorgen hebben Koning Boudewijn en Koningin Fabiola het ver wachte officiële bezoek gebracht aan Paus Johannes XXIII. Het bezoek verliep geheel volgens het oude protocol voor bezoeken van rooms-katho- lieke regerende vorsten. Dat wil zeggen met de grootste eerbetuigingen die het Vaticaan mogelijk zijn. De verschillende geüniformde troepen van de Paus waren alle bij het eerbetoon ingeschakeld, zowel de Paleiswacht, de Palatina, de Edelwacht en de Zwitserse wacht. Natuurlijk teas het een bijzondere kleurige aanblik, daar geen hof ter wereld zo veel verschillende uniformen kent als het Vaticaan. De Paus heeft namelijk drie verschil lende soorten hoven, nl. in zijn kwaliteit van bisschop van Rome, wereldlijk vorst (soeverein van de Vaticaanse staat) en hoofd van de R.-K. Kerk. Van het hof maken zowel militairen als hoge adel deel uit en tegelijkertijd een vertegenwoordiger van elke mon niksorde, die in de wereld bestaat. Er waren enige kleine veranderingen in het protocol in verband met de ver moeidheid van Koningin Fabiola. De bedoeling was geweest, dat nadat de Ko ning de Palateinse wacht had geïnspec teerd, Koning en Koningin tezamen over de grote statietrap zich naar de tweede verdieping zouden begeven, waar zich de particuliere vertrekken van de Paus bevinden. Maar in werkelijkheid is de Koningin onmiddellijk na de aankomst in de Hof van Damasus door de kleine deur vertrokken, die toegang geeft tot de lift. welke naar de tweede etage leidt. De koning heeft daarop de Edelwacht geinspecteerd en tegen de verwachtingen in ging hij eveneens door diezelfde deur naar de lift. Daarna volgde de gewone optocht met de kamermeester van de Paus, mgr. Casale, die de Koning en de Koningin begeleidde en gevolgd werden door hun gevolg, onder wie ook minister president Lefèbre en minister Spaak. Men ging door de verschillende zalen, de loggia van Rafael en door de Scala Clementina, waar de Belgische kolonie stond opgesteld, die natuurlijk voor een groot deel uit Jonge studerende geestelij ken bestaat. Dan nog door enkele an dere zalen, waarna de stoet tenslotte in de troonzaal van de Paus arriveerde Maar een gedeelte van het gevolg bleef in elk der verschillende zalen achter, zo dat tenslotte alleen mgr. Casale en het koninklijk echtpaar werden binnenge leid in de troonzaal, op de drempel waarvan de Paus hen tegemoet trad en verwelkomde. Even konden wij een blik werpen in de zaal en zien hoe het gesprek zich zou gaan ontwikkelen. Het eigenaardige en zeer opvallende was. dat de Paus, geze ten onder het baldakijn, de zelfde stoel had als de Koning en de Koningin. Dit is zeer bijzonder, omdat gewoonlijk in dergelijke gevallen de Paus op een kleine verhoging zit. drie treden hoger dan zijn gasten. Waarschijnlijk moet men dit verklaren door het feit, dat zowel de Koning van België als de Paus soe vereine rooms-katholieke vorsten zijn. Lang gesprek Het particuliere gesprek waarbij nie mand tegenwoordig was, werd in het Frans gevoerd en heeft veel langer ge duurd dan men verwachtte, namelijk 40 minuten. Daarna ging de deur van de troonzaal weer open en werden de verschillende personen van het gevolg aan de Paus voorgesteld. Allen knielden neer en kusten de vissersring met uit zondering van minister Spaak, die alleen een diepe buiging maakte. De Paus hield daarop een korte toe spraak, waarin hij vertelde van zijn be zoek aan Spanje, vele Jaren geleden, en de r.k. deugden prees van het Belgische volk. In het bijzonder maakte hU mel ding van kardinaal Mer'cier, die één van Moord op Trujillo was een vergissing Een der samenzweerders tegen de ver moorde dictator Rafael Trujillo van de Dominicaanse Republiek heeft verklaard dat de generalissimo per ongeluk is ge dood. Pedro Livio Cedeno, een van de zeven mannen die de aanval op Trujillo on dernamen op een hoofdweg buiten de hoofdstad, zei, dat het plan was de sterke man te ontvoeren en hem te dwingen af te treden en het land met zijn gezin te verlaten. Maar, vertelde Cedeno in een vraaggesprek met journa listen in het hospitaal, waarheen h(j was overgebracht nadat hy was ge wond en gevangen genomen, het plan ging fout doordat de samenzweerders met de seinen in de war raakten. De- ceno zei dat met drie auto's werd ge werkt. De auto waar hij in zat. moest voor de wagen van Trujillo de weg blok keren. maar het afgesproken sein uit een van de auto's werd niet gegeven en het schieten begon. Trujillo werd toen gedood. de grote personen geweest is tijdens de Eerste Wereldoorlog. Na deze toespraak gaf de Paus aan de verschillende per sonen van het gevolg de gebruikelijke medaille van het pauselijke regerings jaar en daarna gaf hij zijn pauselijke zegen aan alle aanwezigen en het Bel gische volk. Daarna volgde het afscheid en bega ven Koning Boudewijn en Koningin Fa biola zich naar de eerste etage, waar zich de apartementen bevinden van de kardinaal-staatssecretaris, kardinaal Tardini. Ditmaal maakte de Koningin opnieuw gebruik van de lift. De Ko ning daarentegen ging terug door de verschillende zalen en werd juichend begroet dóór de aanwezige Belgische ko lonie en ging zoals het protocol het eigenlijk voorschrijft naar beneden via de gorotse statietrap, de zogenaam de Scala Nobile. De Koningin was blijk baar te vermoeid om deze grote trap af te scshrijden. Na het bezoek aan kardinaal Tar dini keerde het koninklijk paar nog niet direct naar de Belgische ambassade te rug. maar begaf zich naar de Sint Pie terskerk. om daar te bidden op het graf van apostel Petrus. Man viel met dolkmes meisjes aan (Van onze correspondent) Twee meisjes, resp. 20 en 22 jaar zijn gisteravond in Hilversum op gelukkige wijze aan de boze opzet van een met een dolkmes gewapende aanrander ontsnapt. Omstreeks kwart over tien liep een van haar op de Moerbeilaan. Zij werd op hinderlijke en verdachte wijze gevolgd door een bromfietser. In de Kastanje laan besloot zij de hulp van een van de bewoners in te roepen en belde er gens aan. Terwijl zij haar angstige vermoedens kenbaar maakte, reed de bromfietser twee keer langs het meisje. De tweede maal sprong haar beschermer op de weg en wist de man aan zijn jas te grijpen. Deze gaf echter vol gas en slaagde erin te ontkomen. De bewoner van de Kas tanjelaan zette met een auto de achte- volging in, maar raakte het spoor bijs ter. Helaas, want om ongeveer kwart voor elf meldde zich aan het politiebureau een totaal ontdane 20-jarige jongedame, die vertelde hoe een man had getracht haar op het fietspad langs de Bosdrift aan te randen. Het meisje verzette zich uit alle macht. Met de lugubere uitroep: „Haal je fiets op, of ik steek je dood", dwong de wild met een dolkmes zwaai ende man het meisje haar rijwiel in de bosjes te verbergen en hem te vol gen. Tijdens de worsteling is zij waar schijnlijk met het mes aan haar rech- terbovenarm verwond. Plotseling zag de man echter van zijn boze voornemens af en liet het meisje gaan. De politie hoopt de aanrander alsnog in te reke nen. (Van onze Utrechtse correspondent) De waterhuishouding in ons land wordt met name gebaseerd op het drink- er industriewater, op de watervoorziening van de lichte zandgronden ter opheffing van de droogte en op het zeer vele water dat nodig is om de verzilting van het land tegen te gaan. Vooral dit laatste punt is van vitaal belang. In de lage gedeelten van ons land is het zoutgehalte in het water namelijk aanzienlijk hoger dan door land- en tuinbouw wenselijk wordt geacht. Dit zei gistermiddag te Utrecht ir. A. Volker, hoofdingenieur-A by de directie Waterhuishouding en Waterbeweging van de Rijkswaterstaat, op de ledenvergade ring van de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Nederland. Voor de in Utrecht verzamelde waterdeskundigen hield hij een rede over de waterhuishouding in ons land, verlucht met een aantal dia's. Ir. Volker ging ervan uit, dat Ne derland. hoewel wat de watervoorzie ning betreft oppervlakkig beschouwd in een bevoorrechte positie verkerend, toch vele zorgen kent op het terrein van de waterhuishouding. Het waterverbruik in ons land stijgt nog steeds wat wotdt bepaald door de volgende factoren. Er is volgens ir. Volker een kunstmatig mi lieu geschapen door de drooglegging van een groot aantal polders, die laag zijn gelegen en dus zijn blootgesteld aan verzilting. Deze verzilting moet met veel zoet water worden bestreden. De Rijn, die circa 65 van het in ons land bruikbare water aanvoert, verzilt ook, wat uiteraard eveneens moet wor den tegengegaan. Veel water is verder nodig omdat de lijk zijn te verwezenlijken. Deze be perking van het chlorion-gehalte tot 300 milligram per liter brengt vele consequenties met zich mee. Er is veel doorspoelingswater voor nodig. Het wa ter Waarmee wordt doorgespeld zal een aanzienlijk lager zoutgehalte moeten hebben dan men in het water dat wordt doorgespoeld wil zien te bereiken. Om bijv. tot de grens van 300 milli gram zout per liter boezemwater in Friesland en Noord-Holland te komen zal het water in het IJselmeer bedui dend zoeter moeten zijn en per liter zeker niet meer dan 175 milligram zout mogen bevatten. Dit brent echter met zich mee dat het zoutgehalte van het Rijnwater niet hoger dan 100 tot 110 milligram per liter mag zyn. „Wat vaderlandse bodem stee ds intensiever j er", aldus ir. Volker, „op neer komt dat wordt gebruikt, het industriallsatiepro- de Rijn niet meer dan 225 kilogram ces nog steeds volop aan de gang is en chlorion per seconde mag gaan voeren", de bevolking nog altijd sterk toeneemt. Van het drink- en industriewater was het vorige jaar 900.000 kubieke meter nodig. Voor 1980 verwacht men 1.725.000.000 kubieke meter drink- en in dustriewater nodig te zullen hebben en voor het jaar 2000 maar liefst 3.000.000.000 kubieke meter. Beperking van chloriongehalte Dieper ingaand op het verziltingspro- ;s merkte ir. Volker op, dat het voor ons land ideaal zou z(jn als het chlo rion-gehalte van het polderwater niet hoger was dan 200 milligram per liter. Dit is echter niet te bereiken. Men wil nu trachten de hoeveelheid zout in het boezemwater te beperken tot 300 milligram per liter. Voor bepaalde delen van ons land zoals Groningen. Friesland en Zeeland zal ook dit nog zeer moei- DE MERAPI ATTRACTIE VOOR TOERISTEN? In Indonesië denkt men erover, de vuurspuwende berg Merapi in Centraal- Java te veranderen in een toeristische attractie. Een hoge ambtenaar van het ministerie van toerisme zei tot verslag gevers, dat de minister, generaal-majoor Djatikoesoemo. de berg geinspecteerd had met de gedachte er een toeristisch schouwspel van te maken. Van een af stand bekeken, zo zei de amtenaar, is de rustende vulkaar zeer mooi. In drie maanden tyds zijn door hevige uitbarstingen van de circa 3.000 meter hoge vulkaan 11 mensen gedood. Bijna 4.000 mensen moesten evacueren. Een aantal dorpen op de helling werd ver woest. By de aanvang van de procedure om het verblijf van de 1-jarige baby Adèle Paul in Nederland heeft minister Beer man zich tot het Stadtjugendamt te Kla- genfurt gewend met de mededeling, dat hij voornemens was het kind door een sociaal verzorgster weg te laten halen uit Oegstgeest en af te leveren aan de Oostenrijkse voogd (het Stadtjugend amt). Dit voorstel is echter door het Oos- ienrykse jeugdzorgbureau afgewezen. Het Stadtjugendamt en enkele andere Oostenrijkse instanties zijn daarna niet meer bereid geweest inlichtingen over de babykwestie in te winnen bij de Inter national Service omdat hun gebleken is, dat persoonlijke sympathieën en anti- patieën daar een te grote rol spelen. Dit zou een Weense ambtenaar van Justitie dr. Laschober gisteren telefonisch aan de heer S. de Leeuw, de pleegvader van Adèle, hebben meegedeeld. Vast staat vorts, dat wanneer het kind in Oosten rijk terug zou keren het in een gesticht wordt ondergebracht. De heer De Leeuw deelde ons mee, dat het departement van Justitie zou over wegen om alsnog en verbiyfsvergunning voor Adèle Paul te verstrekken, terwijl bovendien uit betrouwbare bron is ver nomen, dat door enkele buiten de par tijen staande instanties interventie wordt verleend ten gunste van de baby. Verwacht wordt, dat minister Beerman begin volgende week zal antwoorden op de door mr. K. T. M. van RJjckevorsel schriftelijk gestelde vragen. De pleeg vader van Adèle sluit de mogelijkheid niet uit, dat de minister op zeer korte termijn een beslissing zal nemen in deze geruchtmakende kwestie. Zoals w(j gisteren al meldden zyn de leden van de Tweede Kamer in het bezit gekomen van een rekest, dat mr. W. M. A. Kalkman te Katwijk aan Zee namens de pleegouders van de in Oostenrijk ge boren Öegstgeester baby indiende. Voorts heeft de permanente vreemdelingen adviescommissie. die maandag 12 juni bijeenkomt, gisteren de stukken ontvan gen, die op deze baby-affaire betrekking hebben. (Van onze Londense correspondent) De hertog van Kent en zijn bruid arriveerden gisteravond, na zich per vliegtuig naar Aberdeen in Schotland te hebben begeven, op het koninklijke buitengoed Birkhail nabij Balmoral, waar zij het eerste deel van hun huwelijksreis zullen doorbrengen. Het was een glorieuze dag geweest. Ondanks het buiige weer scheen gedurende de tocht naar en van de kathedraal en gedurende de huwelijksplechtigheid zelfs de zon. De hertog was voor de grote gebeur tenis kennelijk nerveus. Maar de bruid was volkomen beheerst. Haar natuur lijke charme maakte diepe indruk op de aanwezigen en op de miljoenen, die het evenement voor de televisie volgden. Het was haar van zelfvertrouwen getuigende glimlach en haar vaak guitige gelaats uitdrukking die de meesten is bijgeble ven. Zij droeg één van de mooiste bruids japonnen, welke men ooit gezien heeft. Deze had een dubbele sluier. Onder de grijze, gotische bogen golfde het blanke wit achter haar als de wijd uitstaande veren van een pauw. Tijdens de dienst was de moeder van de bruidegom, de slanke hertogin van Kent, haar aandoe ning niet meester. Zij had tranen in de ogen. Voor haar was er natuurlijk ook de herinnering aan haar eigen huwelijk in de Westminster Abdy met de hertog op wie haar zoon zoveel lijkt en die in de oorlog bij een militair vliegtuigonge luk om het leven is gekomen. Op de receptie in Hovingham meng den de dorpsbewoners zich onder de ko- Kennedy verrekte spieren in de rug President Kennedy's perschef, Salin ger, heeft meegedeeld, dat de president op 16 mei een verrekking in de rug heeft opgelopen bij het hanteren van een spade tijdens een plechtigheid in Ottawa waarby een boom beplant werd. De president heeft na het oplopen van de verrekking steeds pijn gehad en heeft op zijn reis naar Parijs. Wenen en Lon den voortdurend last van zijn rug ge had, maar zijn omgeving er tot nog toe onkundig van gelaten. Russische klacht De Sowjet-Unie heeft by Amerika. Frankryk en Engeland geklaagd over het gebruik van West-Berlyn voor „het organiseren van internationale provoca ties die de vrede in gevaar brengen", zo meldt Tass. In verklaringen, die aan de ambassa des van de drie landen in Moskou zyn overhandigd, wordt ook gesproken van „herhaalde gevallen van onwettige in menging" door Westduitse autoriteiten in de zaken van West-Berlyn. Het Russische ministerie van Buiten landse Zaken heeft ook een verklaring aan de Westduitse ambassade in Mos kou gezonden, waarin wordt gezegd dat de Sowjetrussische regering „niet on verschillig kan staan tegen nieuwe in ternationale provocaties die door de Westduitse regering in West-Berlyn worden voorbereid". In het document, dat aan de Franse ambassade is afgegeven, wordt de aan dacht van de Franse regering gevestigd op „het feit dat verscheidene Westduitse parlementscommissies in West-Berlijn vergaderen en dat het in het voornemen ligt er op 16 juni een byeenkomst van de Bondsraad te houden". Een glimlachende Eichmann kwam gisteren uit de rechtszaal in Jeruzalem waar de procureur- generaal een aantal films over de jodenvervolging had laten ver tonen. De leden van de rechtbank zagen er diep ontdaan uit, de jour nalisten waren diep geschokt. Alleen Eichmann was onberoerd gebleven door de beelden die de film op het doek had gebracht. Vreselyke tonelen: „Einsatzgruppen" bezig om met machinegeweren joden let terlijk hun graf in te schieten, gevan- enen die in de concentratiekampen ïun verdleriykte bestaan leidden, an derhalf uur achtereen de ene gruwe lijkheid na de andere. „Het spijt my dat ik de rechtbank al deze wreedheden moest tonen. Maar u hebt thans gezien hoe het was", zei Gi deon Hausner toen de lichten weer brandden. Het merendeel van de films was al eerder vertoond, zoals bijvoobeeld ty- dens het Neurenbergse proces tegen de oorlogsmisdadigers. Men zag Eisenhower het kamp Bergen-Belsen bezoeken, waar krygsgevangenen SS'ers onder scherpe bewaking van schietklare Engelse solda ten de uitgemergelde lichamen van dode gevangenen in graven legden. De films lieten in de rechtszaal een diepe indruk achter. Rechter Raveh, die als plaatsvervanger de zittingen bij woont, verliet gehaast, met asgrauw en vertrokken gelaat, de rechtszaal. Alleen Eichmann zat er bij met het zelfde onberoerde masker dat hy byna voortdurend getoond heeft. Tijdens de vertoning van de films schreef Eichmann een briefje voor zyn verdediger, Servatius. Een van de bewakers gaf voor het eerst blyk van menselijke gevoelens toen hij dit briefje op zeer onceremoniële wyze naar Serva tius gooide. De Keulse advocaat lachte eenmaal tijdens de voorstelling, evenals Eichmann. Dat was toen op het witte doek stukken zeep verschenen, die uit menselijke beenderen gemaakt zouden zijn. Eichmann heeft by de voorverto ning geprotesteerd, dat nergens en nooit bewezen is dat inderdaad „menselijke zeep" is vervaardigd in de concentratie- I kampen. ninkiyke gasten. Het grote ogenblik was toen de nieuwe hertogin van Kent met het zwaard van haar echtgenoot in de hand de uit vyf etages bestaande bruidstaart aansneed. Zy kon echter niet door de suikerlaag heen komen, vandaar dat de hertog haar hielp. Hij greep het zwaard en met enkele flinke slagen zakte het, onder het gejuich van de tweeduizend gasten, tenslotte door de zoetigheid. Hun geestdrift was even groot als die van de duizenden welke zich langs de ruim twintig kilometer lange weg van York naar Hovingham hadden geschaard. In alle dorpen werd feest ge vierd. Buiten Hovingham Hall, de ouderlyke woning van de bruid, vorm den legerkadetten een ere-wacht. Een fanfare klonk toen de pasgetrouwden uit de auto stapten. Het bruidspaar werd later door Ko ningin Elizabeth en de andere hoge gas ten een vaarwel toegeroepen. Toen het bruidspaar in Birkhail arri veerde wachtte het een souper by een hoogoplaaiend houtvuur. Langs de weg van het vliegveld naar Balmoral werd het paar door de plaatselyke bevolking toegejuicht. Belgen werken bij Netl. Spoorwegen De Ned. Spoorwegen hebben 1000 a 1500 betrekkingen vacant voor Ne derlands sprekende Belgen. De eerste uitslagen van de pas-begonnen wer vingscampagne hebben getoond dat hiervoor grote belangstelling bestaat. „Het aantal aanvragen dat totnogtoe binnenkwam beloopt reeds verscheidene honderden", zo verklaarde de heer P. Poelstra. van de N.S. Reeds een twintigtal Belgen is op ver schillende plaatsen in ens land als sta- tionsassistent of arbeider te werk ge steld. Hetgeen de Belgen vooral lokt in weerwil van de volgens Belgische loonsnormen eerder bescheiden wed den, is de waarborg voor de toekomst die een functie bij N.S. biedt, alsmede de volledige gelykstelling met het Ne derlandse personeel wat promotiemoge lijkheden en sociale voorzorg betreft. Bo vendien hebben zij niet- veel tijd nodig om uit te rekenen, dat er van een „be scheiden" loon in Nederland na aftrek van de veel lagere kosten voor voeding, huisvesting en kleding dikwyis veel meer overblyft dan van het „hoge" loon in België", aldus de heer Poelstra. GENERAAL NASOETION NAAR BONN EN LONDEN De Indonesische minister van Defensie en Stafchef van het leger, genraal Na- soetion. zal op .6 juni een bezoek van een week a?n Bonn brengen. De minis ter die van Parijs naar Bonn reist, zal na zyn bezoek aan West-Duitsland naar Londen reizen. ALBUMS VOOR BEN GOERION De Israëlische ambassadeur in ons land, de heer H. A. Cidor, heeft gister middag in het Kennemer Lyceum te Overveen twee albums in ontvangst ge nomen, bestemd voor de Israëlische pre sident, David Ben Goerion. De albums bevatten 258 afbeeldingen en voorts tekst met Nederland, Nieuw-Guinea, Surina me, Ned. Antillen als onderwerp. De albums zyn samengesteld door de Stichting „Amsterdams Schriftmuseum" welke zich de bevordering van de in ternationale samenwerking ten doel stelt. Zy werden aan de heer Cidor over handigd door de directeur van het Unesco-centrum Nederland, mr. J. H. Tunissen. Dat de plechtigheid plaats vond in het. gebouw van het Kennemer Lyceum was te danken aan het feit dat de leer lingen van deze school bijzonder actief geweest zijn op het gebied van de inter nationale hulpverlening. Een tweede stel albums zal worden aangeboden aan de in Genève wonende secretaris van de Wereldraad van Ker ken, dr. W. A. Visser 't Hooft. Enorme sortering ook in wandelwagentjes - kinderstoelen - boxen - wiegen - ledikantjes, enfin alles voor Uw baby, natuurlijk bij MOEDER'. Ze. re-ktnt»,alUmaaX op U.... JLn. ic Uktnt Op NESTOSYL. ZALF.' Bij wondjee^ kleven, A, Bij ên,}ecünieJen, Xn,^ij ve/i- nol Ai*. eJ zoh ne^ad. U. kuM,t opMESToSYL tekenen. NESTOSVL i+iCtdirecAjeuken, pijn..NEsroSYL ohtstud-ZL jsnecet. NESTOSYL ZALF NESTOSYL ZALF vraagt voor zyn kantoor te 's-Gravenhage per 1 sep tember of desgewenst eerder met einddiploma h.b.s. of m.u.l.o. by voorkeur met ervaring in staatwerk. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven aan ons kantooradres Plaats 19, 's-Gravenhage. 18 JUNI 2e OVERHEMD voor de of das cadeau. Ruime sortering OVERHEMDEN DASSEN SOKKEN BIJ koopt U met plezier. HAARLEMMER STR. 109 LEIDEN t.0. BATA - Tel. 24016 Zlchtzendingen vrybiyvend. Heer, gepens. In bezit van alle rybewyzen. I Ook bekend in buitenland. Adm. onderlegd. Brieven bureau van dit blad onder no. 5203a. I Niet alleen op het gebied van RADIO - TELEVISIE - KOELKASTEN en ELEKTRISCHE HUISHOUDELIJKE APPARATEN is IEMCO het beste gesorteerd, maar ook in By ons kunt U de nieuwste collectie bezichtigen; steeds uit voorraad leverbaar zoals: alle merken AMCO PELGRIM ETNA - HOMAN NESTOR MARTIN - DORDRECHT - SENKING, enz. Naar keuze uitgevoerd met of zonder centrale aansteekinrichting, oven thermostaat, oven met glasdeur, elektrische verlichting, grill, enz. Deze fornuizen kunnen wy U leveren voor alle gassoorten. met de mogeiykheid dat ook de wastafel, douche enz., van warm water kan worden voorzien. Steeds voorradig ae merken: ASCOT - FASTO - JUNKERS - VAILLANT en RENOVA. Ook deze merken geisers kunnen wy U leveren voor alle gassoorten. Maak* uw keuze uit een unieke collectie merkrijwielen RALEIGH LOCOMOTIEF GAZELLE B. S. A. FONGERS MAGNEET Complete SPORTRIJWIELEN met lamp, slot, jas- beschermer en pomp, reeds vanaf f 129. Speciaal gesorteerd in SUPER SPORTRIJWIELEN met versnellingen, in moderne kleuren. Grote voorraad KINDERRIJWIELEN in alle maten, reeds vanaf f 56. AUTOPEDS en DRIEWIELERS in iedere uitvoering. Onderdelen zoals: banden, zadels, dubbele- en enkele dragertassen, lampen enz., zeer voordelig. Haarlemmerstraat 1 Prinsessekade 1 Toonkamer: Turfmarkt 8

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4