CABALLERO Anquetil kopman van Frankrijk nationaal Sporttoto NAC EN AJAX IN DE BEKERFINA Regen en onweer in Rome bij bezoek Belgisch koningspaar DAF-TRUCKS GEBR. VAN ULDEN Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 juni 1961 Vierde blad no. 30374 Ronde van Frankrijk Marcel Bidot, ploegleider van de Franse nationale ploeg in de Ronde van Frankrijk, heeft te Parijs een laatste onderhoud gehad met de chef d'equipes van de regionale formaties. Allen hebben hun ploegen gecompleteerd. De samenstelling van de Franse equipes is nu: Frankrijk nationaal (ploegleider Mar cel Bidot)Jacques Anquetil, André Darrigade, Jean Stablinski, Jean Grac- zyk, Edouard Delberghe, Louis Rostollan, Francois Mahé, Raymond Mastrotto, Henry Anglade, Jean-Claude Annaert, Robert Cazala, Pierre Everaert. Centraal-zuid (ploegleider Adolphe Deledda)Jean Forestier, Camille de Menn, Hean Milesi, René Privat, Marcel Rohrbach, Pierre Ruby, Jean Dotto, Manuel Busto, Antoine Abate, Valentin Huot, Claude Mattio en Louis Bergaud. West-zuid-west (ploegleider Paul le Drogo)Pierre Beufeuil, Edouard Bihouee, Jean Gainche, Joseph Grous- sard, Marc Muiart, Joseph Thomin, Felix Lebuhotel, Fernand Picot, André Cloarec, Marcel Quiheille, Georges Groussard en André Foucher. Parijs-noord-oost (ploegleider Jean Mazier)André Geneste, Stephane Lach, Jean-Claude Lefebvre, Claude Valdois, Bernard Viot, Joseph Wasko, Elio Gerussi, André le Lissez, Henri Duez, Raymond Hoorelbeke, Gilbert Sentier, Roland Lacombe. België De Belgische ploeg, die zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk, is gisteren gecompleteerd. Voor de drie resterende plaatsen viel de keus op Jean-Baptiste Claes, Emile Daems en Jos Hoevenaers. Eerder waren reeds geselecteerd Jean Adriaenssens, Frans Aerenhouts, Eddy Pauwels, Jos Planckaert, Louis Proost, Michel van Aerde, René Vanderveken, Martin van Geneugden en Jos Vloe- berghs. Engeland Voor de ploeg, die Groot-Brittannië zal vertegenwoordigen zijn de volgende KLAVERJASSEN Oosthoek won weer Gisteravond vonden de wedstrijden plaats tussen de klaverjasteams van de federaties van Rotterdam, Den Haag en Leiden. De Sleutelstad werd vertegenwoordigd door Oosthoek (Zoeterwoude), dat erin slaagde voor de derde maal in successie als de sterkste uit de bus te komen. Leiden behaalde 12044 punten, Den Haag vergaarde er 11142 en Rotterdam 10292. Voor Oosthoek behaalden de koppels G. CramaA. Montanje, S. KuklerP. v. Velzen, P. KeereweerM. Sierat respectievelijk 778, 666 en 406 winstpun ten. Het koppel G. MontanjeJ. van Oosten noteerde 268 verliespunten. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer C. Pauw de prijzen uit. SPORTSPLINTERS De Scandinavische amateurploeg voor de Ronde van de Toekomst zal bestaan uit de volgende wielrenners: Denemarken: Bangsborg, Varbaek, Pin- gelo; Zweden: Goransson, Petterson, Muntler; Noorwegen: Lullau; Finland: Hautalathi. Het Tsjechische motormerk Jawa heeft voor de Grote Prijs van Nederland van de KNMV, de T.T. te Assen, die op zaterdag 24 juni wordt gehouden, ingeschreven voor drie klassen. Voor het eerst heeft voor de Asser T.T. ook ingeschreven het Italiaanse merk Bianchi, dat in de 350 cc-klasse uit komt met de renners Bob Mclntyre (Schotland) en Ernesto Brambilla (Ita lië). Het Nederlands militaire voetbal elftal heeft te Arnhem met 22 gelijk gespeeld tegen de eerste divisieclub Vi tesse. De doelpunten voor de militairen werden gescoord door Seelen (Ajax) en Went (De Graafschap), die voor Vitesse door Feijen en Ruiter. Een Nederlands amateur bondsteam heeft voor 1200 toeschouwers in het ge meentelijke sportpark te Zwolle een 20 nederlaag geleden tegen een vertegen woordigend semi-profteam van Zwolle. Voor de doelpunten, die beide vóór de rust werden gescoord, zorgden Van Veen en Bisschop (beiden Zwolse Boys). Het Nederlandse studenten voetbal team heeft gisteravond in Aken een kansloze 6—1 nederlaag geleden tegen het studententeam van West-Duitsland. Vooral midvoor Schindler bleek bij zonder gevaarlijk. Hij scoorde vier doel punten. Voor het enige Nederlandse doelpunt zorgde rechtsbuiten Duis. De eredivisieclub Fortuna '54 heeft gisteravond te Geleen voor 7000 toe schouwers met 51 (rust 10) gewon nen van Madureira (Brazilië). De doel punten voor Fortuna werden gescoord door Beenen, Wilkes, Angenent, Mun sters en Kohn. Frans Kunen van Sprint uit Bre da eindigde gisteren tijdens wedstrijden in Gent als tweede op de 5000 meter in 14 min 44.5 sec achter de Belg Allon- sius in 14 min 38.4 sec. De Braziliaanse voetbalclub Santos heeft gisteren in Marseille met 61 ge wonnen van Racing Club Paris. De ruststand was 3—1. renners aangewezen: Tommy Simpson, Brian Robinson, Seamus Elliott, Ron Cloe, Vin Denson, Ken Laidlaw, Albert Hitchen, Alf Howling, Ian Moore, Georges O'Brien en Sean Ryan. (Van onze Haagse correspondent) De heer Mentinck uit Olst is gisteren definitief f 50.000,rijker geworden. Gistermiddag om 12 uur, toen de in zendingstermijn van de Sporttoto van j.l. zondag afliep, waren er geen andere meldingen van 15 punten binnenge komen. Het aantal tweede prijswinnaars (14 punten) bedraagt 14. Zij verdelen f 77.824.—. De derde prijs van f 42.608,wordt verdeeld tussen de 223 deelnemers met 13 pynten. NAC en Ajax hebben zich geplaatst in de finale van het toernooi om de KNVB- beker. In de halve finales versloeg Ajax in Alkmaar het team van Leeuwarden met 74 (ruststand 43) en NAC klopte HVC in het Goffert Stadion te Nijmegen met 30 (ruststand 00). De eindstrijd wordt woensdag 14 juni op een nader door NAC en Ajax overeen te komen terrein gespeeld. Duisburg belangrijk voor roeiers Niet minder dan acht Nederlandse ver enigingen, die hebben ingeschreven op totaal 19 nummers, zullen zaterdag en zondag a.s. uitkomen in de internationale roeiregatta te Duisburg. De technische adviescommissies van de Nederlandse Roeibond zullen o.m. de wedstrijden te Duisburg beschouwen als selectiewed strijden voor de Europese roeikampioen- schappen die eind augustus in Praag worden gehouden. De Nederlandse verenigingen die op de Wedaubaan zullen uitkomen zijn: Nereus (Amsterdam): Oude Vier zon der stuurman. Jonge Acht, Oude Acht, Twee zonder stuurman en dames Oude Skiff (Marian Luderus) Aegir (Gronin gen); Lichte Vier met stuurman, Oude Vier met stuurman, Lichte Jonge Vier zonder stuurman en Oude Vier met stuurman. Triton (Utrecht)Jonge Acht en Lich te Jonge Skiff. Laga (Delft): Jonge Acht, Lichte Oude Acht en Lichte Jonge Acht. Skadi (Rotterdam): Oude Skiff. Viking (Utrecht)Oude Skiff. Viking- Gouda combinatie: Oude Dubbel Twee. RIC (Amsterdam): Jonge Skiff dames; Gouda: Jonge Skiff. SCHAKEN Casa Cara-toernooi De uitslagen van de tweede ronde van het Katwijks Casa-Cara-tournooi luiden: Groep A: Jerry Bey—W. Dorepaal 1-0, W. G. DemmendalTh. van den Oord jr x-x, mr. A. de Groot—J. H. Edeling x-x, E. Ketting vrij; vorige week hebben wij abusievelijk^ een zege van Edeling tegen Dorrepaal tfermeld; deze partij is echter nog niet gespeeld. Groep B: H. Th. WeilandE. H. van Galen 1-0, C. H. van den BoschM. D. Etmans 1-0, J. J. Piket—C. C. Berg 1-0, A. van den Berg—J. J. Bizot 0-1. Groep C: A. Geijer—D. Hoek 1-0, P. LangelerJ. Koet 0-1, F. Hoek—A. Vlet ter 0-1, Th. P. van den BergH. Lugt- hart 1-0, Groep D: J. A. G. Verkuyl—R. A. Munneke 0-1, J. van der NagelC. Barn- hoorn x-x, W. van Rooyen—A. Haasnoot 0-1, P. DijkdrenthW. B. Swets 'l-'i; Groep E: F. SpreeJ. H. Riemens A. HusD. Hazenbroek 1-0, B. van DijkP. Brands 0-1, L. HusJ. de Jong 0-1. Volgende week dinsdag wordt de derde ronde gespeeld. Quick Boys deelde met militair team Gisteravond speelde Quick Boys, zon- j der Arie van den Oever en Van der Plas, 1 een wedstrijd tegen een Haags militair elftal. In de Katwijkse aanval speelde Koclewijn voor rust midvoor. maar een succes was dit niet. Binnen tien minu ten hadden de blauwwitte voorwaartsen op zijn minst al drie, vier prachtige kansen laten liggen. In de aanvangs- periode rammelde de militaire defensie geducht. De militaire aanvallen, soms aardig van opzet, strandden in de meeste gevallen op de Katwijkse stop per en dat zij tegen de verhouding in toch de leiding konden nemen, had den de Hagenaars voornamelijk aan doelman Den Hollander te danken, die grandioos over een schuiver van de midvoor heendook. Na de hervatting bleken Aandewiel en Koelewijn van plaats te hebben verwis seld en dit bleek een niet onaanzienlijke verbetering. Aandewiel (2x) en Schaap zorgden voor drie doelpunten. Ook de militairen hadden nog tweemaal succes en zo eindigde de ontmoeting in een 33 spel. Sportdemonstraties Om de minder bekende sporten als badminton, schermen, body-building en gewichtheffen meer bekendheid te ge ven, gaf de Leidse Sportstichting in het kader van de viering van haar 25-jarig bestaan gisteravond een demonstratie van deze sporten in de Stadsgehoorzaal. Men begon met badminton als wed strijdsport. De heren R. Guerin en Set Paul speelden een partij. Hierna volgde een herendubbelspel met aan de ene zijde van het net de heren E. en R. Guerin en aan de andere zijde de he ren Set Paul en L. Fortunati. Bij een demonstratie als deze, speelt de overwinning een ondergeschikte rol. Het gaat erom een duidelijk inzicht van het spel te geven. Na badminton kwam schermen aan de beurt. Met de sabel gaven de heren D. J. Verzijden en E. de Vos een demonstratie. Hierna volgde een wedstrijd schermen tussen de heren A. van Vliet (AEW) en D. J. Verzijden (LPSV). De dames J. Zirkzee en C. Har- melink trokken een partij floret. Het slot van de avond was gereserveerd voor body-building, worstelen en gewicht heffen. Het gewichtheffen was wel de climax van deze avond, daar een groot aantal kampioenen hier aan deelnamen. Siem Stokkel, kampioen zwaargewicht van Nederland, liet het publiek steeds gemak, waarmee hij met de gewichten .speelde". Er werd een Olympische drie kamp afgewerkt: stoten, trekken druk- weer in bewondering komen over het1 ken. Weer radioverslag van Tour de France Ook dit jaar zullen zoals sinds 1953 gebruikelijk is de AVRO, de KRO, de VARA en Radio Nederland Wereldomroep in rechtstreekse uitzen dingen een volledig radioverslag geven van de Tour de France. Na een voor beschouwing vanuit de startplaats, Rouan, op zaterdag 24 juni, wordt da gelijks tot en met zondag 16 juli tus sen 16.00 en 17.00 uur een directe ge- portage van de finish van de desbetref fende etappe uitgezonden. Ten gerieve van hen, die op deze tijd niet kunnen luisteren, worden deze reportages tussen 18.00 en 20.00 uur herhaald. Later op de avond volgt een nabeschouwing. De verslaggever is, evenals het vorige jaar, Dick van Rijn. Tom Nieuwenhuijsen, die dit jaar chef d'équipe is, zal gedurende de Tour de France zes uitzendingen verzorgen on der de titel „Autour du Tour". PAARDESPORT Koersen Duindigt De uitslagen van de gistermiddag te Duindigt gehouden draverijen en rennen lulden: Draverijen: Corrie Z prijs: 1. Zambesi (J. van Dooyeweerd) (1.27.7); 2. Zwentl- bold; 3. Yostra. Tot.: wl. f3,70, pl. 1,90, 11,70, 2.koppel 16,90. cov. 22,80. Carla Newbold prijs: 1. Your Pride (J. van Dooyeweerd) (1.27.6); 2. Young Fau- ne; 3. Zibelo Hanover K. Tot.: wi. f 1,50, pl. 2,1,60. koppel 5,50. cov. 6.80. Colorado prijs: 1. Adios K (J. van Dooyeweerd) (1.32.2); 2. Allda W; 3. Animo. Tot.: wi. f2,20, (stal), pl. 1.40. 1,20, koppel 3.20, cov. 3.70. Cecilia W prijs: 1. Wanda van Gonny (A. R. Nottelman) (1.24.6); 2. Vrijbuiter; 3. Xanthi Con Dios. Tot.: wi. f2,10, pl. 1,20, 1.50, 1,40, koppel 5.80. cov. 5,30. Crisis Duifje prijs voor amateurrijders: 1 William Hanover K (G. v. d. Wal) (1.24.2); 2. Yucatan; 3. Yellowbird van Miramus. Tot.: wi. f 4.30, pl. 1,80. 1.30, 2,20, koppel 10,70, cov. 5.40. Corella prijs: 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) (1.23.4); 2 Vrijdag; 3. Upie Scott P. Tot.: wi. f3.30, pl. 1,80, 1,60. 2.30, koppel 10,90, cov. 4,50. De Rennen: Chamant prijs: 1. Soliman (A. W. van Dijk); 2. Expectation, 3. Solita. Tot.: wl. f 4.pl. 2.—. 2.60, koppel 9,30. cov. 3.70. Auriban prijs: 1. Escurlal (F. Vandeu- ren); 2. Peter Pan; 3. Parnssian. Tot.: wl. f 5.20, pl. 1.70, 1.30, 2.10, koppel 9.60. cov. 3.60. Sicambreprijs: 1. Montezuma (H. J. v. d Kraats); 2. Coutry Girl; 3. Staatsge heim,. Tot.: wl. f 16,70, pl. 4.2,10, 2,90, koppel 24,40, cov. 3,90. Totale omzet: f 1.84.356,50. Gerard Peters leidt de Caballero-ploeg in Olympia's Tour de sigaret die anders is dan andere) (Van onze Romeinse correspondent) Niettegenstaande het ongehoord slechte weer, met voortdurend onweer en stortregens, was er toch wel belangstelling voor de aankomst van het Belgische koningspaar in de Italiaanse hoofdstad. Van het vliegveld zijn de koning en koningin eerst naar de Belgische ambassade bij de Heilige Stoel gegaan, waar zij gedurende hun verblijf in Rome hun intrek hebben genomen. Van de Belgische ambassade ging het koninklijk paar naar het Quirinaal, waar hun de lunch werd aangeboden door de president van Italië, Gronchi. Behalve het Belgische vorstenpaar, de president en mevrouw Gronchi en het gevolg van de Belgische koning zaten ook aan de Italiaanse minister-presi dent Fanfani en de onderstaatssecreta ris van Buitenlandse Zaken Russo met hun dames. Later op de middag is de plaatsver vanger van de staatssecretaris van het Vaticaan mgr. Angelo dell 'Acqua, bege leid door een prelaat, naar de Belgi sche ambassade gegaan om daar uit naam van de Paus Koning Boudewyn de eretekenen te overhandigen van de hoge Orde van Christus, een orde die Maak de pot maar open, pssst... vers! vacuüm! Voor een fijne boterham: Sandwichspread van Calvé: lekker smeuïg, gezond en fris: 't Lekkerste wat er is. Proef! U MAAKT ER MÉÉR VAN MET C A LVÉl Tijdens het internationale tennis toernooi voor landenteams, dat in Stock holm wordt gehouden, zegevierde Wil lem Maris met 61 64 over de Ar gentijn Enrique Morea. Goris verloor met 57 2—6 van Eduardo Soriano (Argentinië). Grote rijke broer (Speciale berichtgeving) De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond zal uit de oude totopot een bedrag van f. 10.000,ter beschikking stellen van de stichting „Nu Breda 1961" als bijdrage in de kosten die verbonden zijn aan de demonstraties van verschillende sporten. Bijna alle landelijke sportbon den zijn zowel niet armlastig dan toch wel zo slecht bemiddeld dat zij de kosten verbonden aan de demonstraties die zij te Breda zullen geven, niet zelf kunnen dragen. En nu is de grote rijke broer, de KNVB. te hulp gekomen met een bedrag dat nog wel niet helemaal toereikend is, dooh dat de stichting in dank heeft aan vaard. Wielen, sturen, frames en ren ners op schilderachtige wijze door elkaar heen gegroepeerd. Dat is het resultaat van een valpartij tijdens een van de etappes van de Giro d'Italia". Droef voor de ren ners. doch voor de fotograaf lever de het schouwspel een spectaculair plaatje op Japanse eilanden binnen bereik van Russische bases Sowjet-Rusland heeft op het eiland Sachalin (ten noorden van Japan) een aantal lanceerinrichtingen voor projec tielen gebouwd met de grote Japanse eilanden binnen reikwijdte, zo verneemt het Amerikaanse persbureau UPJ uit betrouwbare bron. Men is bü de Ja panse inlichtingendienst te weten geko men, dat vanaf die bases zowel bal listische projectielen voor de midden- afstand als intercontinentale ballistische projectielen kunnen worden gelanceerd naar Japanse en Amerikaanse bases in Japan. De zuidelijke helft van Sachalin heeft toebehoord aan de Japanners, doch is sedert het eind van de tweede wereld oorlog in handen der Russen. Het schiereiland is geschieden van Hokkai do, (het meest noordelijk gelegen grote Japanse eiland) door een smalle zee straat. Bij herhaling is gemeld, dat Russi sche vliegtuigen over of in de buurt van Japan vlogen. Vermoedelijk hadden, tie tot taak gegevens te verzamelen met het oog op het richten en de geleiding der projectielen. Een van de Russische projectielbases op Sachalin bevindt zich aan de ach terzijde van de Aniwa-baai, op slechts ongeveer 160 kilometer afstand van Ja pans gebied Het aantal projectielbases werd door de zegslieden niet genoemd. Men opper de dat deze bases op Sachalin misschien alleen kan worden uitgereikt aan re gerende rooms-katholieke staatshoof den. Het eretexen van de orde bestaat uit een halsketen met een kruis. De „Osservatore Romano", het dagblad van het Vaticaan, van gisteren bevatte een in warme woorden gesteld welkomst artikel over het koninklijk paar. Al lereerst herinnert het blad aan de ram pen, waardoor België in deze eeuw tot tweemaal toe werd getroffen door vijan delijke invasies. Maar beide malen wist het Belgische volk, geschraagd door het oude geloof der vaderen, cie vrij heid te verdedigen en te herwinnen. Ook Koning Boudewijn werd al vroeg door een smartelijk lot getroffen, toen hij, op zeer jeugdige leeftijd, zijn moe der door een ongeluk verloor. Tevens heeft deze koning, aldus het blad, onder zeer moeilijke omstandigheden de troon bestegen in die jaren waarin zijn leef tijdgenoten nog tenvolle van hun jeugd genieten konden. Niettegenstaande zijn jonge leeftijd heeft hij echter van het begin af met moed en nauwgezetheid de zware plichten uitgevoerd die de voorzienigheid op zijn schouders heeft gelegd. In bijzonder warme bewoordingen spreekt het artikel over de koningin, die de kostbare gave heeft van een even volhardend geloof en een even hoge intelligentie en een niet minder edelmoedige toewijding aan haar plich ten. Dit zijn alle, aldus de „Osservatore Romano", deugden die in onze wereld niet meer worden geteld, maar die in werkelijkheid de meest waarachtige waarborg vormen voor de toekomst zo wel van ieder individu als van een natie. Het blad wil dan ook in deze koning en koningin de waardige verte genwoordigers zien van „een der prach tigste volken van Europa". Nog meer concentratie in de Londense krantenwereld? (Van onze Londense correspondent) In de Londense krantenwijk Fleet Street gaan thans geruchten dat Roy Thomson, de Canadese krantenmag-WL naat, pogingen zou doen om de Daily Mail-groep over te nemen. Zoals men zich zal herinneren was het de Daily Mail welke het vorig jaar de noodlij dende News Chrnicle die overigens nog altijd een oplage had van meer dan een miljoen, maar dat was niet genoeg om de grote adverteerders te be vredigen opslokte. De oplaag van de Mail, ook ver over de 1 miljoen, werd daardoor iets versterkt, maar het blijft de vraag of deze groot genoeg is. Het is bekend dat de tot de Mail-groep be horende Sunday Dispatch en Daily Sketch in een zwakke positie verkeren. De situatie is dezer dagen door de direc tie van de Mail-groep (Associated News papers Ltd) met de leiders van de druk kersbonden besproken. In elk geval zal de groep een nieuwe poging doen om de Sunday Dispatch te redden. De in druk heerst echter dat de Daily Sketch, een onbenullige plaatsjeskrant van klein formaat, het niet veel langer zal kun nen bolwerken. Op de Londense Beurs bleven de aandelen an de Mail stijgen. Zoals men weet heeft Roy Thomson in het begin van dit jaar een vergeefse poging gedaan om Odhams Press, de uitgeefster van de Daily Herald, in handen te krijgen. Deze kwam toen in het bezit van de Daily Mirror-groep. Advertentie to Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 een onderdeel vormen van een net dat de Sowjet-Unie in het oosten dekt. In dat geval zouden Russische projectielen kunnen worden gelanceerd uit Siberië tegen Amerikaanse bases in Alaska.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13