Teleurstellende Cockie Gastelaars kwam niet verder dan derde plaats Te kond in De Zijl Nederlandse poloploeg had slechte start Kulinke versloeg Maris zonder inspanning Nederlandse ploeg lieeft na de eerste dag één punt voorsprong Pele verrukte Zwitsers en liet ze moeilijk glimlachen Halve finales KNVB-bekér Kampioenschap kader 47/2 Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 3 juni 1961 Vierde blad no. 30370 Zweminterland Engeland-Nederland Verrassingen van plezierige en minder plezierige allure wisselden elkaar af op de eerste dag van de zweminterland Groot Brittannië Nederland, waarop de nauwelijks 600 toeschouwers zich een oordeel konden vormen over de conditie van de zwemsters en zwemmers, maar die nauwelijks een aanwijzing gaf over de einduitslag van deze landen-tweekamp. Een feit is ech ter, dat de Nederlandse ploeg een voorsprong heeft genomen van precies één punt (4443) en daar mee meer bereikte dan velen had den gehoopt. De goede berichten beperkten zich in hoofdzaak tot de heren, die in immense Empire-pool van Cardiff voor een aan tal redelijke prestaties zorgden, waar door dc winst die de meisjes veroverden niet geheel teloor ging. Zelfs was op een haar na een van de vier herennummers in een Nederlandse overwinning geëindigd. Was Rob van Empel, een van de beide debutanten op de schoolslag, - Wieger Mensonides kon wegens studieredenen de reis naar Car diff niet meemaken - bij zijn laatste slag iets beter uitgekomen, dan zou hij en niet de geduchte Brit Rowlinson ze gevierend uit de strijd zijn gekomen. Van Empel had bij het laatste keer punt nog een ruime voorsprong op de Brit, die Arie Kalkman een gevecht om de tweede plaats leverde. Maar op die laatste baan kwam Rowlinson pas goed los. Terwijl Kalkman zich wanhopig te weer stelde, kwam de Brit steeds dich ter bij Rob van Empel en twee, mis schien één meter voor de finish, was hij op gelijke hoogte gekomen. Een laatste, felle slag, bracht de Brit nog juist de zege, aan de Nederlanders de alleszins eervolle tweede en derde plaats latend. Scherp gesteld Een andere meevaller was het zwem men van Jan Jiskoot op de 220 yards rugslag. De Dordtenaar eindigde op dit nummer, dat voor het eerst in het in ternationale programma over vier ba nen ging, als tweede achter Graham Sykes, die met 2.24.2 het nationale En gelse record 0.6 seconde scherper stelde. Dit laatste is tevens een bewijs, dat de 2.240, die de KNZB als limiet voor het Nederlands record heeft opgegeven, wel erg scherp is gesteld. Minder goed brachten de Nederlandse dames het er af. Weliswaar zegevierden zy op alle nummers van deze vrijdag, maar de manier waarop dat gebeurde was minder imponerend. Cockie Gaste laars was duidelijk uit vorm en Atie Voorbij bleef ook al beneden haar nor male prestaties. Toch leverde dat in haar geval geen verliespunten op, om dat de Britse vlinderslagmeisjes niet van wereldklasse genoemd mogen worden. Onverwacht puntenverlies was echter het gevolg van het moeizame zwemmen van Cockie Gastelaars op de 110 yards vrye slag. Geen vechtlust De ex-wereldrecordhoudster miste al les wat haar In het nabije verleden tot een van 's-werelds meest geduchte vrije slag zwemsters heeft gemaakt. Het ont brak haar aan snelheid, reactievermo gen, maar bovendien aan vechtlust, reldrecord van Australië op de 4 x 110 yards (4.50.2) te verbeteren, maar was wel capabel om de Britse ploeg met ruim tien meter verschil te verslaan. De puntenwinst, die dit opleverde, werd echter direct daarna ongedaan gemaakt, omdat de Engelse herenploeg de 4 x 220 yards vrije slag afroffelde in 8.44.2, ruim elf seconden sneller dan het Nederland se viertal. Uitslagen 440 yards vrye slag heren: 1. Martin- dye (GB) 4 min. 39 sec. 2. Bontekoe (Nederland) 4.42.0, 3. Boyes (GB) 4.46.7, 4. Verburgt (Nederland) 4 50.0. 110 yards vlinderslag dames: 1. Ma rianne Heemskerk «Nederland) 1 min. 12,6 sec., 2. Atie Voorbij (Nederland) 1 min. 14,4 sec., 3. Pat Baines (GB) 1 min. 15,5 sec., 4. Sheila Watt (GB) 1 min. 16,4 sec. 110 yards vrije slag dames: 1. Adrie Lasterie (Nederland) 1 min. 4,9 sec., 2. Diana Wilkinson (GB) 1 min. 5,7 sec., 3. Cockie Gastelaars (Nederland) 1 min. 06 sec., 4. Priscllla Best (GB) 1 min. 06,1 sec. 220 yards rugslag heren: 1. Sykes (GB) 2.24.2 (nieuw Engels record), 2. Jiskoot (Ned.) 2.26.2, 3. Briggs (GB) 2.28.-, 4. De Jong (Ned.) 2.34.5. 220 yards schoolslag heren: 1.. Row linson (GB) 2.45.6, 2. Van Empel (Ned.) 2.45.6, 3. Kalkman (Ned.) 2.46.-, 4. Bea- van (GB) 2.52.6. 4 x 110 yards wisselslag dames: 1. Nederland 4.52.1, 2. Groot-Britannië 5.02.2. 4 x 220 yards vrije slag heren: 1. Groot-Britannië 8.44.2, 2. Nederland 8.56.7. Cricketprogramma Eenteklasse A: HCC I—Rood en Wit; Hermes DVS—ACC; Quick Ng.—HBS; VOC—HCC II. Eersteklasse B: VRAPW; Rood en Wit II—Quik N. Tweedeklasse C: Ajax L15 ABOD; Antwerp CC—CCG; HTCC—HBS II. Derdeklasse C: Groen GeelLCC; OlympiaVOC III; VCC H—CVHW. Sportagenda Leldse Hout (1 uur) Regionale at letiek weds try den Sportief. Zoeterwoudsesingel (10.30 uur) Korfbalserlewedstryden Fluks. Leidse Hout (1.30 uur) Korfbalwed- stryd Leiden—Gent. Leidse Hout (10 uur) Adspiranten- toernool Vicus Oriëntis (korfbal). Kagerplassen (1 uur) Wedstryd voor ronde- en platbodemjachten. Renbaan Dulndigt (1.30 uur) Der by-dag (paardesport). Circuit van Zandvoort Nederlandse kampioenschappen op de weg voor ama teurs en nieuwelingen (start amateurs 1 uur). Mets-banen Scheveningen Davis Cupwedstryd NederlandDuitsland. Noordwyk Promotiewedstryd SJC RAVA (voetbal). Bosbaan, Amsterdam Wedstryden Amsterdamse Roeibond. Leipzig Landentoernooi waterpolo (HongaryeNederland, Zuid-Slavië Nederland) De Kempenaerstraat Cricketwed- stryd Ajax L15 Abod. Leeuwarden (Friesche Club) Ne derlands kamp. 47/2 (biljarten). COCKIE GASTELAARS geen vechtlust waardoor zfj niet - zoals iedereen ver wachtte - achter Adrie Lasterie op de tweede plaats eindigde, maar als derde, na het Naardenzwemstertje en Diana Wilkinson. De Britse verraste Cockie op de laat ste meters volkomen. Cockie Gastelaars had er kennelyk op gerekend een even tuele eindspx-int van de Britse meisjes op te kunnen vangen en ging vry lang zaam van start. Toch lagen de beide Nederlandse meisjes bij het keerpunt voor. Adrie Lastei-ie, die in deze wed stryd haar debuut in interlandontmoe tingen maakte, zelfs vrij ver, Cockie Gastelaars ongeveer een halve meter. Maar op de tweede baan kwam de aan val van Diana Wilkinson. In een flits was ze langs Cockie en de eerste plaats van Adi'ie Lasterie kwam in groot ge vaar. Gelukkig had de Naardenzwem- ster genoeg resei-ves over om deze aan val af te slaan en na een laatste tem poverhoging tikte zy als eerste aan voor Diana Wilkinson en Cockie Gastelaars, gedesillusioneerd zwemmend de tweede zwemster van Engeland toch nog de baas bleef. De estafettes tenslotte leverden geen verrassingen op. De Nederlandse wissel- slagploeg dames was niet snel genoeg om het allerminst scherp staande we- Internationaal toernooi verhuist naar Overdekte De internationale zwem- en polowed- st rij den die de 5 Leidse verenigingen van daag en morgen in het zwembad De Zyl zouden organiseren, zyn door de byzon- der gure weersomstandigheden, ernstig bedreigd geworden. De watertemperatuur bedroeg gisteravond in dit zwembad 13 graden en waar de laagst toegestane temperatuur 15 graden is, stonden de Leidse verenigingen voor de keuze öf de wedstrijden totaal af te zeggen öf een oplossing elders te zoeken. Het laatste werd gekozen en dankzy de spontane medewerking van directie en personeel van de Overdekte is het mogelyk ge worden deze wedstrijden zy het in iets gewijzigde vorm toch te laten door gaan. Het bestuur der Leidse Zwemclub stel de zwemtyd ter beschikking de leden van deze vereniging kunnen dus niet op het zwemuur van 67 uur terecht waardoor de wedstryden om 5 uur nm. kunnen aanvangen. Tussen 5 en 10 uur n.m. zullen de slechts 50 meter zwemnummers ver- zwommen worden alsmede een volledig polotoernooi verwerkt worden. Twee der buitenlandse verenigingen n.l. S.V. Reutlingen uit Duitsland en HBB. uit Finland zyn reeds gearriveerd. Van daag zullen nog de beide andere Duitse verenigingen S.V. Rheydt en F.S.W. '07 in de Sleutelstad aankomen. Gevoegd by de 5 Leidse verenigingen alsmede DWR (Haarlem), DVZ (Den Haag) en Raket (Delft) zullen alzo der tien verenigingen in de Overdekte slag leveren. ZEILEN Achttien landen in de Kieler Woclie Achttien landen zullen vertegenwoor digd zyn in de Kieler Woche, die van 1825 juni woi-dt gehouden, t.w. Brazi lië, België, Denemarken. Groot-Brittan- nië, Frankryk, Finland, Nederland, Italië, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden, Zwitser land, Ver. Staten, Venezuela, Turkye, Spanje, Zuid-Afrika en West-Duitsland. Van de „groten", die jaarlijks in de Kie ler Woche starten, ontbreekt eigeniyk alleen de Italiaan Straulino, die com mandant is geworden van een opleidings zeilschip van de marine. De Nederlander Koos de Jong geldt als een van de favo rieten in de Finnjollenklasse. FC Santos liep over Basel heen (Van een speciale verslaggever) Basel, Het stadion Sankt Jakob leek op een heksenketel. Elf Zwitser se voetballers liepen, moeilijk glim lachend, naar de kleedkamers, ter wijl de massa een in het wit geklede, breed-lachende negerjongen als een keizer het veld ronddroeg. Neen, de 21-jarige Braziliaan Edson Arandes do Nascimentos mocht ditmaal niet op eigen benen het terrein verlaten. Hij werd gedragen door de plotseling met Zuidamerikaanse geestdrift ge- injecteerde Baselse jeugd. Edson Arandes do Nascimentos: de parel van het Braziliaanse voetbal, de<Luurste speler ter wereld. Om deze jongeman te zien waren 35.000 Zwit sers naar Basel gekomen. Onder hen waren een dikke honderd sportjour nalisten uit zeven Westeuropese lan- Vierlandentoernooi te Leipzig (Van onze correspondent) De Nederlandse waterpoloploeg is in het vierlandentoernooi te Leipzig slecht gestart. Met 3—2 (0—0, 1 1, 1 1 en 10) hebben de Oostduitsers het traag spelende team van Cor Braasem verslagen. Wéér dus een nederlaag met een doelpunt verschil en wéér na een wedstrijd, die voor hetzelfde geld een gelijkspel had kunnen opleve ren. Er is overigens geen excuus voor het slechte resultaat aan te voeren. Technisch hadden onze jongens bepaald meer in hun mars, maar het mankeerde in de ploeg aan snelheid van handelen, aan pure zwemsnélheid en vooral aan de flitsende sprint. Het tempo werd laag gehouden en maar een enkele keer zagen de paar honderd toeschouwex-s, die op de grote tribune van het Leipziger zwemstadion in de koude avondlucht dicht byeen waren gekropen, een werkelyk goed slui tende combinatie. Ook de Oostduitsers demonstreerden geen groots waterpolo, zy speelden grof. met veel gehang en geduw, maar op de beslissende momen ten verschaften zy zich met een korte sprint de nodige ruimte om een com binatie te kunnen gaan opbouwen. Dat dit samenspel evenmin groot succes had, biykt uit het feit, dat alle Duitse doelpunten gemaakt zyn bij een numerieke meei-derheid. En dat betekent tevens, dat er in de Nederlandse ver dediging niet slecht is gespeeld. Vooral doelman Ben Kniest heeft zich voortref felijk geweerd. De vyf debutanten: De Wit. Wouda, Stam, Aalbei-ts en Bultman hebben zich individueel goed aangepast, maar voor het nodige ploegverband hebben ook zy niet kunnen zorgen. Turkse volkslied Niet lang nadat onze landgenoten met verbazing naar het als Wilhelmus aan gekondigdeTurkse volkslied hadden staan luisteren en de eerste wedstrijd van het toernooi een aanvang nam, maakte Bram Leenards een grove dek- kingsfout, die het Nederlandse zevental slechts dankzij een prachtige reactie van Ben Kniest en een portie geluk geen doelpunt kostte. Bullerstedt schoot hard tegen de uitschietende arm van de Arnhemse doelman aan. De Oostduitsers bleven aandringen, maar de Nederlandse verdediging was gewaarschuwd en telde dus voor twee. Leenaards en zyn tegenstander Thiel moesten het water verlaten en kort voor het einde van de eerste speeltyd werd de Duitser Wittig wegens vasthouden naar de kant verwezen. Pas in het tweede kwart werd dit voordeel uitgebuit door Van Dorp, die met Stam voor Ran en Wouda in het water verscheen: 1—0. Bram Leenaards mocht daarmee weer terugkomen, maar binnen een minuut zat hy opnieuw aan de kant en werd het onmiddellyk 11 door een schot van Wittig. Af en toe kwamen er nu goede momenten voor in de Nederlandse aan val, maar de dash om op het beslissende moment door te drukken bleef uit. Één maal was een combinatie volmaakt. Dat was toen Kluge er na het uitsturen van Kees de Wit er 21 van had gemaakt en Fred van Dorp de bal na goed drie- hoeksspel in het middenveld zuiver op de hand kreeg geplaatst. Doelman Maeder zag de bal niet eens: 22. Het Nederlandse zevental dat daarna in het water kwam had geen fut meer om door te gaan en toen de Oostenrijkse scheids rechter Dimweber Van Dorp buiten de lijnen verwees, kon Thiele zyn ploeg de overwinning bezorgen: 3—2. Zuid-Slavië en Hongarye speelden daarna een wedstrijd, die tenminste een klas beter was dan wat Nederland en Oost-Duitsland hadden laten zien. Het werd een gelijkspel: 33 (10, 11, 13, 01), nadat de Hongaren driemaal de leiding hadden gehad. den. Zijn naam zocht men in het pro gramma van de wedstrijd FC Basel FC Santos vergeefs. Hij stond kort- weg aangeduid als Pele. De naam waaronder hij officieel is ingeschre ven bij de burgerlijke stand in de Bra ziliaanse haven Santos, was voor de voetballiefhebbers te lang. Het werd kortweg Pele: een korte, gemakke lijke naam. Maar voor de bezitter van deze naam tellen de voetbal-ma nagers uit de gehele wereld graag een miljoen neer. De manager van Real Madrid bij voorbeeld noemde dit bedrag. Pele wilde wel. „Je gaat niet", zei zijn va der, „jij bent onze nationale trots". Maar eerst nadat de president van Brazilië persoonlijk aan Pele een ver bod had opgelegd om in Spanje te gaan voetballen, stemde de „zwarte parel" toe. Pele bleef het bezit van Brazilië. Het ligt allemaal wat anders dan in Nederland. Want men kan zich nauwelijks voorstellen dat prof. J. de Quay persoonlijk za lingrijpen, als Coen Moulijn het in zijn hoofd zou halen om een lieve duit bijeen te schoppenin Italië of Spanje. Wel, de voetbalclub Santos met 4 Braziliaanse internationals kwam dus naar Basel en Pele was er bij. We kunnen nu, na Pele gezien te hebben in de wedstrijd tegen het met drie Zwitserse internationals ver sterkte clubteam van FC Basel be grijpen, dat hij indien men het geld heeft een miljoen waard is. In de vaderlandse sportjournalistiek zijn nog geen woorden gevonden, om de gaafheid, het inzicht en de sou plesse waarmee deze 21-jarige Bra ziliaan speelt, te beschrijven. Het is een aaneenschakeling van schijnbe wegingen, listige voetbewegingen en korte passes, waardoor een tegenstander na afloop van de wed strijd zijn voetbalschoenen in de kast bergt en bezweert ze nooit meer te gebruiken. FC Santos liep over Basel heen. De 8—2 overwinning was slechts een schamele afspiegeling van het gran dioze verschil in sterkte. Want Pele en zijn makkers maak ten slechts doelpunten als hen dat juist voorkwam. Daar tussendoor lie ten zij zien hoe simpel voetbal eigen lijk is. Of liever gezegd: schijnt te zijn. Het was allemaal zó vloeiend en het ging zó gemakkelijk, dat de 35.000 toeschouwers zelfs vergaten te jui chen. Zij zaten te kijken met inge houden adem naar een show: een show van elf mannen, die speelden met een voetbal. Elf virtuozen in één elftal bijeen: elf diamanten in een diadeem. Eén van die diamanten schitterde nog schoner dan de andere: die van Pele. Van de acht doelpunten liet hij er slechts drie op zijn naam schrijven. Omdai hij het zo wilde. Nederland kansloos tegen Tf estdaitsers Zoals algemeen werb verwacht heeft Nederland reeds op de eerste dag van de Davis-Cup ontmoeting tegen het sterke West-Duitsland, dat het zich kan ver oorloven tot in de tweede ronde dé nationale kampioen Wolfgang Stuck buiten het strijdgewoel te laten, een haast wel beslissende 02 achterstand opgelopen. Op de METS verloren Willem Maris en Piet van Eysden in 3 sets kansloos van respectievelyk Kulinke en Bungert. Willem Maris bereikte tegen Kuhnke de score 36, 16, 57 en Piet van Eysden tegen Bungert 26, 46., 46. Hoewel dus Maris een lange set op zyn debet kon schrijven, was het gistermid dag ongetwyfeld Piet van Eysden die de beste prestatie leverde. Kuhnke deed nameiyk met Maris wat hy wilde. Zo zeer domineerde de zeer gemakkelyk en styivol spelende Duitser dat hy zicht baar moeite had zyn concentratie te be houden. Direct al in de eerste set was het duideiyk, zelfs voor de onverwoest bare optimisten, die Maris' competitie resultaten van de afgelopen weken voor ogen houdend, nog een sprankje hoop hadden op tenminste setwinst voor Ne derland, dat er geen cent kans in deze party zat voor de jeugdige Hagenaar. De service van Maris leverde Kuhnke geen enkele moeiiykheid op. Niet Maris maar Kuhnke was dan aan het net te vinden. Dat wil zeggen wanneer de Duitser zich daartoe de moeite getroostte, want hy was met zyn scherp passeren, vooral op de backhand ook een sterk punt van Bungert ook wel in staat de zege uit het achterveld te behalen. In de derde set kreeg Maris van Kuhnke alle gele genheid om wat meer risico's te nemen. Gedesinteresseerd met het racket zwaaiend, kwam de Duitse no. 2 name iyk op 03. Waarschynhjk heeft hy by het wisselen van veld daarover een op merking van zyn captain Helnkel gekre gen, want van 03 maakte hy superieur spelend, met prachtig volleren, na ge plaatst serveren 43. Een opleving van Maris, met een vleug van goed uitbuiten van geboden kansen, gaf na 54 voor Kuhnke nog 55, maar meer stond deze niet af. Gedecideerd maakte hy de party uit, 7—6. Verbeten tegenstand Bungert, die sterker speelt dan zyn collega Davis-Cupper, ondervond van Van Eysden zoveel verbeten tegenstand, dat hy zyn gedachten geen moment by andere zaken kon hebben dan by tennis. Van Eysden mocht de eerste set vlot met 26 verliezen, hy mocht daarin keer op keer de gevreesde forehand van Bun gert in typische stand geslagen met de voeten praktisch néést elkaar en met al leen een lichte romp-wending langs zich heen zien flitsen of met dropshot en lob of volley worden uitgemanoeu- De Italiaanse voetbalbond heeft be kendgemaakt, dat Jimmy Greaves, de binnenspeler van Chelsea en het Engelse elftal. Rhteren een driejarig contract voor de I" O. Milan heeft getekend. Hier mee zou dan een einde zyn gekomen aan het touwtrekken om Greaves tussen de Engelsen en de Italianen. In de halve finales van het toer nooi om de K.N.V.B.-beker, die woens dagavond a.s. zullen worden gespeeld, zal Ajax uitkomen tegen Leeuwarden, NAC ontmoet HVC. De wedstrijden worden op neutraal terrein gespeeld. Voor de ontmoeting NACHVC zal waarschijnlijk het Goffcrt-stadion in Nijmegen worden aangewezen, voor de we_stryd AjaxLeeuwarden vermoe delijk het terrein van Alkmaar. Van Leeuwen gaat LFC verlaten Van het bestuur van de v.v. Alphen vernemen wü dat de LFC-doelman G. van Leeuwen, die enkele seizoenen het geelzwarte doel heeft verdedigd, over schrijving heeft aangevraagd naar zyn oude vereniging Alphen. Van Leeuwen zal, evenals de oud- HVC-speler Planken, per 1 augustus a.s. voor Alphen mogen uitkomen. Interlaiulprogramma Nederlands elftal Het is thans zeker, dat het Nederland se A-elftal in 1962 tegen Noorwegen zal uitkomen. De KNVB heeft als datum voor deze avondwedstrijd die ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum van de Noorse Voetbalbond in Oslo zal worden gespeeld, woensdag 30 mei voorgesteld. De kans dat de ontmoeting Nederland West-Duitsland, waarover reeds geruime tijd wordt onderhandeld, oal doorgaan in het voorjaar van 1962, Is zeer klein. West-Duitsland zal nameiyk aange nomen dat de ploeg zich inderdaad in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap plaatst al zeer vroeg naar Chili vertrekken. Voor het seizoen 1962/1963 onderhan delt de KNVB met Denemarken, Zwit serland, Oostenryk en Frankryk. Zo mo- gelyk wordt in september 1962 een wed stryd Denemarken—Nederland gespeeld. 14 oktober volgt dan in Antwerpen de wedstryd België-^-Nederland. In de maand november is een ontmoeting Ne derlandZwitserland geprojecteerd. In het voorjaar van 1963 wil de KNVB behalve de ontmoeting NederlandBel gië (10 maart) ook nog een thuiswed- stryd tegen Frankryk en een uitwedstrijd tegen Oostenryk vaststellen. Het interlandprogramma van het Ne derlandse A-elftal voor het seizoen 1961/ 196" ziet er als volgt uit: 20 september: voorl. Nederlands elftal Saarland; 1 oktober: Amsterdam: Ne derland—Oost-Duitsland (w.k.)22 ok tober: Boedapest: Hongarije—Nederland (w.k.); 12 november: Amsterdam: Ne derlandBelgië; 14 of 21 maart: voorl. Nederlands elftalLonden Combination; 1 april: Antwerpen: België— Nederland 30 mei: Oslo: NoorwegenNederland (datum niet zeker). Voor het seizoen 1962/63 zyn alleen de data van de traditionele ontmoetingen met de Belgen bekend. België—Neder land wordt zondag 14 oktober 1962 in Antwerpen gespeeld. Voor de return is zondag 10 maart gereserveerd. De Fransman Francois Mahe is winnaar geworden van de zesde etappe van de Dauphine Liberé. Hy legde de 206 km van Thonon naar Chambery af in 6 uur 12 minuten en 65 seconden. De Brit Brian Robinson, die een tyd kreeg toegewezen van 6 uur 16 min. 50 sec., bleef leider in de algemene rang schikking. De Nederlander Lahaye staat op de veertiende plaats met 'n tyd van 29.10.43. vreerd, hy bleef overeind, hy bleef zich zelf. In de tweede en derde set kon hy Bungert met zijn service vooral met de met veel twist geladen tweede en met diepe forehands en backhands nogal wat keren in precaire situaties brengen. Intussen demonstreerde deze zyn klasse door zich herhaaldeiyk virtuoos uit de perikelen te redden. Op de kritieke mo menten ging Bungert echter all-out en dan was voor iedereen op de tribunes begrypeiyk dat (zelfs) Fraser, de Wim- bledon-kampioen 1960, onlangs voor hem het hoofd heeft gebogen met de cyfers 46, 26. Er was tegen de prachtige spreiding, tegen de zylijnen aan, met aansluitend afmakend volleren, van half-court was voor Bungert geen be zwaar, voor de toch dapper volhoudende Van Eysden geen lopen aan. Al met al heeft Van Eysden de Duitse nummer 1 dan toch maar gedwongen zyn beste beentje, althans in enkele spel len, voor te zetten en dat is in feite een compliment voor de Nederlander. Ronde van Italië Wereldkampioen op de weg Rik van Looy (België) is gisteren winnaar ge worden van de dertiende etappe van de Ronde van Italië. De Belg had voor de 279 km van Mentana naar Castelfidardo 7 uur 58 minuten en 27 seconden nodig. Jacques Anquetil (Frankrijk) bleef eer ste in het algemeen klassement. De uitslag van de dertiende rit was verder: 2. Antonio Suarez (Spanje) 7.58.31; 3. Guido Carlesl .Italië) 75833; 4. Adriano Zamboni (Italië); 5. Vlto Taccone (It.); 6. Hans Junkermann (Duitsland); 7. Wil ly Schroeders (België)8. Jacques An quetil (Frankryk); 9. Charley Gaul (Luxemburg)10. Arnaldo Pambianco (Italië); 11. Nino Defllippls (Italië), al len in dezelfde tyd als Carlesi: 7 5853. Een groep van een twintigtal renners met Massignan, Battistini en Poblet had een achterstand van 1 minuut 25 secon den op de winnaar. De Nederlanders Stolker en Piet van Est werden ex aequo als 34ste geplaatst met een tyd van 7 uur 59 min. 51 sec. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Anquetil (Frankryk) 60.46.47, 2. Su arez (Spanje) op 56 sec., 3. Pambianco (Italië) op 1 min. 18 sec., 4. Junkermann .(Duitsland) op 2 min. 59 sec., 5. Van Tongerloo (België) op 3 min. 02 sec., 6. Van Looy (België) op 3 min. 43 sec., 7. Carlesi (Italië) op 4 min. 23 sec., 8. Po- plet (Spanje) op 4 min. 50 sec., 9. Gaul (Luxemburg) op 5 min. 45 sec., 10. Brug- nami (Italië) op 7 min. 02 sec., 13. Mas signan (Italië) op 8 min. 55 sec., 17. Bat tistini (Italië) op 9 min. 51 sec., 19. Stol ker Nederland) op 11 min. 01 sec., 56. Piet van Est (Nederland) 61.3150. Zeven-handbal op Vijf Meiplein Op het Vijf Meiplein heeft HVL gis teravond een 7 handbaldemonstratie gespeeld tegen een sterke Hellas-com binatie. De roodbaadjes bil wie Jan van Heek en Ramon Slngerling node werden gemist, konden de Hagenaars tot diep in de tweede helft zeer behoor- jyk party geven. De met wat meer fantasie opgezette Haagse doelstolen werden door HVL beantwoord met simpele, recht toe-recht aan aanvallen, die echter juist door hun directheid zeker zo gevaarlijk waren. In de laatste 10 minuten, nadat HansKagie en Ebe Duursma HVL van 811 op 10—11 hadden gebracht, sloegen de Hel lenen met een tempo-verhoging toe. Niet tydig wisselen met de spelers langs de kant deed in de HVL-verdedlging bo vendien gaten vallen .die de Hagenaars dankbaar benutten. Eindstand 15—10 voor Hellas. De wedstryd tussen de HVL-junio- res en die van Hellas, welke aan het treffen van de seniores voorafging, le verde na een pittige party eveneens een Haagse zege op, 158. Meestertoernooi Gisteren is in Amsterdam het interna tionale meestertoernooi voortgezet met de partyen van de achtste ronde. In do morgenuren werden de afgebroken par tyen uit de zevende ronde uitgespeeld. De uitslagen luiden: Afgebroken partyen zevende ronde: Wolthuis (Ned.)—Bernstein (Fr.) 1—0, Johner (Zwits.)—Enevoldsen (Denem 0—1, Kuypers (Ned.)—Wade (N.-Zeel.) 0—1. Achtste ronde: Bernstein (Fr.)—Don- ner (Ned.) 0—1, Wade (Nw.-Zeel.i—Tan (Ind.) 0—1Langeweg (Ned.)—Kuypers (Ned.) afgebr., Enevoldsen (Den.)— Crabbendam (Ned.) afgebr., drs.Vanden Berg (Ned.)Johner (Zwits.) afgebr.. Wolthuis (Ned.)—De Rooi (Ned.) 4—4, De stand luidt nu: 1. Langeweg 7 plus 1 afgebr., 2. Don- ner 6 pnt., 3. Wade 54 pnt4. Enevold sen 6 plus 1 afgebr., 5. Tan 44 pnt., 6/7 Crabbendam en Kuypers, beiden 3 plus 1 afgebr., 8. Wolthuis 3 pnt., 9. drs. Van den Berg 24 plus 1 afgebr., 10. De Rooi 24 pnt., 11. Johner 2 plus 1 afgebr., 12. Bernstein 1 pnt. Gisteren is in Leeuwarden de stryd om het Nederlands kampioenschap ere klasse ankerfcader 47/2 voortgezet met de volgende partijen: car.b. alg. brt. hx Rem. Van Oosterhout 400 21 125 1904 Beekman 369 21 127 17.57 Wijnen 400 21 69 1904 Van Leur 346 21 71 16.47 Schol te 400 7 167 57 14 De Kleine 167 7 72 23 85 Van de Pol 400 15 107 26.66 Jacobs 136 15 50 9 06 Wynen 400 8 164 50 00 De Kleine 203 8 67 25 37 Van Oosterhout 246 12 139 20 50 Jacobs 400 12 125 33.33

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7