WAT IS DE ACHTERGROND VAN RODE VERTRAGINGSTAKTIEK meubelen ZWITSAL West-Duitsland heeft tweede tv-programma Moskou 's beginsel vari de troika(met veto) is het struikelblok van Oost-West-akkoorden Kijkje in president Kennedy 's dossier voor overleg in Wenen Producenten televisietoestellen zitten met een groot overschot BOSKAMP EN KRAAYKAMP VERWEKKEN LACHSALVO'S „Geen vrijere loonpolitiek maar bedillen" MOEDER W0RDEN..C VRIJDAG 2 JUNI 1961 (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) Het feit, dat de heer Semijon Tsarapkin voor de hele zomer een tennisbaan in Genève heeft gehuurd mag een niet ter zake doende transactie lijken, het is nochtans een van de duizenden details, die voorkomen in het dossier, dat president Kennedy meeneemt naar Wenen. Want Semijon Tsarapkin leidt de Sowjetrussische delegatie op de Geneefse conferentie over het stopzetten der proeven met kern wapens, die in oktober 1959 begon en na 310 zittingen nog steeds niet tot een akkoord heeft geleid. Het is juist dit akkoord, dat Kennedy nastreeft, niet alleen om een verdere nuclaire vergiftiging van de atmosfeer te voorkomen, niet alleen omdat een voortgaan der kern proeven opnieuw de bewapeningswedloop zal opjagen, maar vooral omdat het een toetssteen kan zijn voor de brandendste vraag van de huidige internationale politiek: is het mogelijk om, in welk probleem dan ook, momenteel een akkoord met de Sowjet-Unie te bereiken? Onaanvaartlbare eisen voor staken van de kernbom-proeven Het antwoord op die vraag beslist op zijn beurt over de mogelijkheid van „co' existentie" (vredelievend samengaan van West en Oost). Het is geen toeval, dat Kennedy juist uitbannen der kern proeven als toetssteen heeft uitgekozen. Het is niet alleen een politiek, maar vooral ook een technisch probleem, het is een eerste, aarzelende stap in de rich ting van ontwapening en op deze Ge neefse marathon-conferentie was al op menig puntovereenstemming bereikt, o.a. een principieel akkoord over internatio nale inspectie op eikaars grondgebied, een pottenkijkerij waarvan de gesloten Sowjet-Unie altijd wars was gebleken. Het recente verloop van deze Geneefse conferentie geeft geen reden tot opti misme. Tsarapkin is op menig puntsge wijs akkoord teruggekomen. Hij wil het maximum aantal inspecties per jaar op drie stellen, in plaats van de twintig die zijn Westelijke gesprekspartners Ameri ka en Engeland wensen. Hy wil, dat het hoofd van de controleposten steeds een burger van het gastland zal zijn, die, zoals de Britse afgevaardigde Sir Mi chael Wright opmerkte, het hele con troleproces gemakkelijk zou kunnen sa boteren. Hij wil de controle pas vier jaar na tekening van een eventueel ak koord doen ingaan, in plaats van de twee jaar die het Westen wenst. Hij wil de vrijwel oncontroleerbare onder grondse proeven in het akkoord zelf op nemen en heeft verdere gezamenlijke proefnemingen om juist een betere con- trole-apparatuur voor die ondergrondse proeven te ontwikkelen, getorpedeerd. Hij heeft gedreigd dat de Sowjet-Unie onmiddellijk haar proefnemingen zou hervatten als Frankrijk, dat niet deel neemt aan het Geneefse overleg, zijn atoombom-experimenten niet staakt. Tsarapkin gedraagt zich in het alge meen alsof hij de Westelijke gedelegeer den eenvoudig van de tafel weg wil pla gen. Maar Tsarapkin heeft voor de hele zomer een tennisbaan gehuurd en dus bewaart het Westen ook zijn ge duld! Moskou wil geen inspectie In Tsarapkins blokkeringstaktiek ver dient één punt boven alles aandacht, de nieuwe Sowjetrussische eis van een veto in het internationale controle-apparaat dat alle inspecties tevoren zou moeten goedkeuren. Gewapend met zo'n veto zou Moskou elke inspectie op zijn eigen grondgebied kunnen verbieden, een voor het Westen absoluut onaanvaardbare toestand. Waarom heeft de Sowjetrus sische afgevaardigde een zo on aanvaardbare eis gesteld? Er bestaan twee Russische opinies daarover, die el kaar overigens ook nog kunnen dekken. De eerste Is dat de Chinezen tegen Moskou hebben gezegd: „U kunt in Ge nève tekenen wat u wilt, wij hebben met zo'n akkoord niets te maken". Chroesjt- sjow zou inderdaad een dwaas figuur slaan, wanneer zijn vrienden in Peking rustig zouden beginnen atoom- of wa terstofbommen tot ontploffing te bren gen, terwijl de rest van de wereld er mee zou zijn opgehouden. In zo'n geval beter geen akkoord zou hij dus redeneren. Het is inmiddels geen toeval, dat Kennedy De Gaulle zal vragen de Franse atoom- proeven te staken om zo de Russen het voorwendsel te ontnemen: „de Fransen doen het ook. waarom de Chinezen niet?" Of de Chinezen een starre hou- Advertentle Kom in Kempkes' Meubeltoonzalen te Amsterdam, Oude Schans 73-75-77, of te Waddinxveen de prachtige collectie Formule meubelen bekijken. Ubenterharlelijkwelkom 1 Op aanvrage zenden wij u graag een folder toe en een overzicht van onze voor- raadhoudende dealers in uw omgeving. ding aannemen, omdat zij inderdaad in een komende atoomoorlog geloven, of omdat ziji er een drukmiddel voor ver dere internationale erkenning en toela ting tot de Verenigde Naties in zien, is eveneens een ter zake doende vraag. De „troika" Er is ook een andere uitleg voor de Russische houding. Het principe van de „troika" (een met drie paarden bespan nen Russische slede of wagen), een drie manschap bestaande uit een Westelijke, een neutrale en een communistische af gevaardigde, die ieder over een veto be schikken, eisen zjj niet alleen op voor een kernproevenakkoord, zy vragen het ook voor de internationale controlecom missie in Laos en zij hebben het zelfs al eerder in toepassing willen brengen voor het secretariaat-generaal van de Verenigde Naties, ter vervanging van Hammarskjöid. Semijon Tsarapkin heeft er onlangs in Genève geen geheim van gemaakt. Hij zei: „De omstandigheden in de we reld zijn veranderd sedert de Kongo- crisis. Misschien konden wy vroeger ge noegen nemen met een neutrale admi nistrateur. Wy hebben sindsdien geleerd dat wy zaken die onze veiligheid raken, niet in handen van één man kunnen leggen". Chroesjtsjow heeft dat principe eigenlyk al in oktober 1960 in de V.N.- assemblee geopenbaard. Maar toen lette iedereen meer op zyn schoen waarmee hy op tafel sloeg dan op zUn woorden. By een recent bezoek aan Moskou heeft men het my ook al onder de neus gewre ven. Gezaghebbende kringen zeiden my daar: „Ten eerste bestaan er geen wer- Onze reisredacteur is naar Wenen vertrokken om verslag uit te bren gen over dè conferentie tussen Kennedy en Chroesjtsjow: de con frontatie van de leiders der twee machtigste staten ter wereld. In afwachting van het komende week einde, waarin de ogen van de hele wereld op de Oostenrykse hoofd stad gericht zullen zyn, opent hy vandaag zyn reportage met een blik in het veelomvattend dossier der Oost-West-problemen, dat Ken nedy en Chroesjtsjow te verwer ken zullen krygen. Uit Genève waar hy vertoefde voor de conferenties over het sta ken der kernwapenproeven en over Laos stuurde hy nog een over zicht van een der hoofdpunten: de impasse op de conferentie aldaar over de kernproeven en de prakti sche en principiële achtergronden van de Russische vertragingstak- tiek. kelijke neutralen. Dan hebben wij liever een verlamd internationaal apparaat dan een partijdig. De V.N. mag nooit een wereldregering worden. Amerika en de Sowjet-Unie moeten in laatste in stantie de dienst uitmaken." In feite betekent dit dat Amerika en de Sowjet- Unie de wereld (slechts voorlopig uiter aard) zouden moeten verdelen in in vloedsferen. De komende tweemanstop conferentie wyst ook op Moskous be langstelling in die richting. Dat het ac cent in de V.N. verschoven is van de Veiligheidsraad met zyn vyfvoudig veto naar de ongeremde Assemblee, waarin de steeds talryker neutralen kunnen opereren via een neutrale secretaris- ge neraal, mag het Westen zelf vaak ook onaangenaam voorkomen, voor de Sow jet-Unie die iedere niet-communistische inmenging, iedere vorm van boven-na- tionale controle op de kiem van de we reldrevolutie dogmatisch moet verwer pen, is dit een tendens, welke ten koste van alles bestreden moet worden. Van daar de Russische poging buiten de V.N. om nieuwe controle-apparaten te schep pen waarin het veto weer oppermachtig heerst. Deze gedachtengang omkerend zal het voor het Westen beslissend moeten zyn ten koste van alles de V.N. te versterken en de positie der neutralen te onder steunen in stede van by voorbaat kans loze pogingen te wagen hen in het Wes- teiyk blok te trekken. Wenen, eens het centrum van internationale macht, nu stad van een nieuwe neutraliteit, merk waardige vorm van machtige machte loosheid, zou een uitstekende omgeving kunnen zUn om op dit thema voort te filosoferen. Venezuela jaagt op ontsnapte rebellen De Venezolaanse autoriteiten trachten op het ogenblik de voortvluchtige rebel len op te sporen, die woensdag hebben deelgenomen aan een mislukte poging om het bewind van president Betan- court omver te werpen. Volgens de Venezolaanse regering heeft men woensdag dank zij een snelle actie 21 rebellen kunnen aanhouden en geheime opslagplaatsen van wapens ge vonden. Een groep rebellen wist echter te ontsnappen. De minister van De fensie, generaal Briceno Linares, ver klaarde dat het grootste deel van, de strydkrachten trouw aan president Be- tancourt is gebleven. NEDERLANDSE OPLICHTER IN GENT IN ARREST De Belgische Justitie is er na weken lange naspeuringen in geslaagd een 29- jarige Nederlander in Gent te arres teren. Hij wordt door de Nederlandse en Belgische politie gezocht, beschuldigd van tal van misdryven: inbraken, vals heid in geschrifte, oplichting, het opge ven van valse namen en het ten on rechte dragen van uniformen. De aan houding is gevolgd op het verspreiden van zyn signalement in de Belgische pers. Hy is voorlopig opgesloten in de gevangenis van Gent. Groots opgezet begin Joh an Boskamp, die jarenlang samen met Johan Kaart toneelsuccessen heeft gevierd in de ..Kleine Comedie" te Am sterdam heeft, nu hot gezelschap van Kaart ontbonden is. een nieuwe groep opgericht, die hij gisteravond in het „Centraal Theater" aan het Amster damse publiek heeft gepresenteerd. Te- gelijikertyd beleefde echter ook de „Kleine Comedie" een première: van het cabaret „Stukken en Beetles", on der leiding van Johnny Kraaykamp. Kaart en Boskamp (tot voor enige jaren beter bekend als Potasch en Per- lemoer) zyn dus (zakelijk gezien) uit elkaar. Johan Kaart, die thans avond aan avond de „Doolittle" is in My fair lady", zal zich na beëindiging van deze musical aa nhet serieuze toneel gaan wijden, maar Boskamp heeft besloten de oude traditie voort te zetten en de hoofdstad op kluchtige blyspelen tebly- ven traoteren. Het stuk. dat gisteravond zyn pre mière beleefde is een succes uit vroeger jaren. Het heet „In pyjama" en ls ge schreven door de bekende kluchtschrij vers F. Arnold en E. Bach. De hoofd rollen worden gespeeld door Johan Bos kamp, Johan Sirag. Gelyn Molier, Ton vanOtterloo, Dlty Doornbos. Mary Nleu- wenhuizen en Mies Waalewijn. „Ik hoop dat de mensen nog zullen willen lachen", heeft Boskamp tevoren ge zegd. De eerste avond zal hem wel aan het twyfelen gebracht hebben, want de zaal was slecht bezet. Zy, die waren ge komen, waren, terecht, gul met het ap plaus voor het kostelyke verhaal tie, dr* was geregisseerd door Harry Boda. die overigens zelf niet by de opvoering aanwezig kon zijn. Boda vervulde na melijk ook een rol in de andere „lach- première" van gisteravond: Kraay- kamps cabaret „Stukken en Beetjes", waarin o m. verscheidene dansnummers onderdeel van het programma uitma ken. Het was niet onaardig, maar ook hier ging men mank aan het eeuwige gebrek aan goede telos ten. Vergadering ABTIv „Het gepeuter rond de ruimtebereke ningen en het gehannes rond de invoe ring van de werkt ydverkorting voor de ploegenarbeiders, heeft alles met bedil len en niets met vrye loonpolitiek te maken". Aldus de heer Th. de Jong. voorzitter van de 19.000 leden tellende Algemene Bedrijfsbond Textiel en Kleding „De Eendracht", die vanochtend met een uitvoerige rode het zesde naoorlogse congres van deze N.V.V.-organisatie in Krasnapolsky te Amsterdam opende. De bereikte resultaten (onder meer de vyfdaagse werkweek, die thans voor honderdvyftlgduizend werknemers geldt) kwamen volgens de heer De Jong niet dóór doch ondanks de gedifferen tieerde of vryere loonpolitiek tot stand. De A.B.T.K.-voorzitter had daar ove rigens geen goed woord voor over. Hij zei, dat zijn organisatie pas akkoord was gegaan met het afsluiten van een C.A.Ö. voor twee Jaar, nadat vast stond dat de openbreekbepaling daarin zou worden opgenomen. Desondanks werd „door de kampioen van de vryere loonpolitiek" met de algemene aanwij zing deze openbreekbepaling praktisch uit de C.A.O. geschoven. De heer De Jong meende .dat het beleid van zijn bond op de realiteit gericht moet zijn. In dit verband kondigde hij aan, dat het bondsbestuur zal nagaan of op basis van het voorstel van het overleg orgaan der vnkcentralen aan de Stich ting van de Arbeid, ook in de textiel - en kledlngbedryven boven een eventuele landeiyke C.A.O. afzonderiyke overeen komsten per branche of onderneming dienen te worden afgesloten. Minister-president De Quay heeft gisteren de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman in diens woning in Den Haag de versierse len overhandigd behorende bij zijn benoeming tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. Op de achtergrond minister Toxopeus. (Van onze correspondent in Bonn) De eerste dag van de maand juni werd in het Rijnland en in zuid-Duitsland het rooms-katho- lieke ,,Fronleichnamfeest" (Sacra mentsdag) gevierd met processies, missen in alle kerken en in de openlucht en voorts met een absolute zondagsrust. Een rust, die 's avonds werd opgeschrikt door iets nieuws: de eerste uitzending van het tweede televisieprogramma in de Bonds republiek. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor dit programma er was. De verschillende „Lander" (deelstaten), waarin de Bondsrepubliek is verdeeld, treuzelden op een gegeven moment zo lang met het totstandbrengen van een tweede programma, dat kanselier Aden auer, die men een zekere eigengereidheid niet kan ontzeggen, ingreep, en met een half particuliere manoeuvre, waarvoor hij zy- minister van Binnenlandse Za ken, Schroder inschakelde, probeerde van Bonn uit een tweede programma te verwezenlyken. Daarmee ging hen even wel te ver. Van het Gerechtshof in Karlsruhe kreeg hij te horen, dat het een zaak was van de deelstaten een tweede programma op touw te zetten. Hoe zeer zij er ook mee zeurden. Bondsrepubliek zyn binnen één Jaar 227 filmtheaters en 7 grote filmverhuurkan toren opgedoekt. Een zaalbezetting van ruim een kwart wordt tegenwooqrdig door bioscoopdirecteuren al als goed be schreven. Het tweede televisieprogram ma zal de filmtheaters nog meer kwaad doen. Dat is zeker, ook al klampt men zich in Duitsland vast aan het feit, dat in Engeland een toeneming te bespeuren valt van het bioscoopbezoek. Hetgeen vooral te danken is aande teenager, die tweemaal zo vaak naar het witte doek komt kyken als de rest van de be volking. De voorraden van de kleding magazijnen zyn ook in West-Duitsland al sterk ingesteld op de wensen van de klanten tussen de tien en de twintig Jaar. Als de bioscopen zich naast de op rukkende televisie staande willen hou den. zullen ze dezelfde weg op moeten gaan. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een Heerlijkheden En tenslotte is het er toch van ge komen. Al dagen lang kon men op de televisie zien en horen, hoe de kijkers van het tweede programma vanaf de eerste juni zouden kunnen genieten en welke heerlykheden voor zouden wor den geschoteld. Die heerlykheden over treffen de eerste week verre datgene, wat het eerste oude propramma te bie den heeft. Gisteravond werd een ope rette vertoond, voor de volgende dagen staan stukken van Tenessy Williams en Thornton Wilder op stapel. Een oude film van Karl Sternheim, een Spaanse film en een ballet van Werner Egk, completeren het weekprogramma. Overproduce Nietalleen de kykers zyn bly, dat het eindelijk zo ver is. Nog blijer waren de producenten van televisietoestellen, die in afwachting van het tweede program ma, waarvan al zo lang sprake was, hun produktie sterk verhoogden. Zó sterk zelfs, dat nu 350.000 toestellen moede loos staan te wachten op kopers, die niet willen komen. Allerlei stappen heeft het kartel, waarin de elf grootste producenten zich aaneen hebben geslo ten, gedaan om de overproduktle kwijt te raken, maar niets baatte. Maakte men de verkoop- of koopvoorwaarden voor het ene type tv-toestel gunstiger, dan bleef men met een ander type zit ten. Kortom, er zat niet veel anders op dan in overleg de produktie te beper ken. Dat gebeurt nu dan ook. Weliswaar sloot men geen echte overeenkomst (dat is by de wetgeving verboden), maar wel spraken de elf fabrikanten af, hun pro duktie met 25 procent te zullen inkrim pen. Toch ls er nu weer enig optimisme onder de tv-fabrikanten. Ze hebben uit gerekend dat van de 5 miljoen geregis treerde Westduitse kykers 70 procent het nieuwe programma kan zien. Van deze, 3,5 miljoen zyn er hoogstens één miljoen, die een toestel hebben, waar mee beide programma's kunnen worden opgevangen. Een eenvoudig rekensom metje laat dus zien. dat er met een beetje geluk 2tt miljoen mogeiyke ko pers zullen komen. Een aantal, dat by alle producenten een brede glimlach op het gelaat tovert. Concurrentie voor bioscoop Minder stralend zyn daarentegen de bioscoopdirecteuren, die door de televi sie toch al een grote achteruitgang hebben moeten incasseren. Alleen in de Advertentie BABYSET DE LUXE Vechtpartijen op Zanzibar tijdens verkiezingen O By de verkiezingen die gisteren op het eiland Zanzibar zUn gehouden is het tot ernstige ongeregeldheden geko men. Tenminste vier personen zUn ge dood. Honderd man politie zUn per vliegtuig uit Kenia overgebracht. Zan zibar is een Engels protectoraat. De verkiezingen die in januari werden gehouden leverde de Shiraziparty 10 van de 22 zetels op, de nationalisten 9 en de Pemba-volksparty 3. Gisteren werd opnieuw gestemd omdat de ver kiezingen van Januari geen beslissing brachten. Kort na de opening van de stembureaus kwam het tot gevechten tussen nationalisten en leden van de Shlraz. De politie joeg de vechtenden, die van messen, zwaarden en machetes gebruik maakten, met behulp van traan gas uiteen. De Britse resident, Sir George Moo ring, heeft de noodtoestand en een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd. Tot op heden zyn vier personen gedood en 140 gewond, van wie velen zwaar. Het dodental zal waarschyniyk nog stygen. De politie heeft vyftlg arrestaties ver richt, BOLTANK OVER ZEE NAAR PERNIS GESLEEPT Na een voorspoedige reis voor gister middag om kwart over twaalf de IJmul- dense sleepboot Titan van het bureau Wijsmuller de Waterweg binnen met een byzondere sleep: een boltank. Het ls een gevaarte van 25 meter lengte cn een doorsnee van 11,5 meter, bestemd voor de tweede rubberfabriek, die de Shell ln Pernis bouwt. Eergisteren werd de kolos ln Amster dam by de Nederlandse Dok en Scheeps- bouwmaatschappy te water gelaten. Aanvankeiyk wilde men het stalen ge vaarte op een ponton zetten, maar door een uitgekiende ballasting kon het wor den gesleept. Omdat de bruggen over de binnenwateren niet hoog genoeg liggen om de tank te laten passeren, moest over zee worden gesleept. Gistermorgen om half zeven ls de Titan uit IJmulden vertrokken, 's Middags om drie uur kwam de sleep ln Pemls aan. Na deze eerste boltank volgen nog drie van deze soort, een even groot en twee iets kleiner. Meer Westduitse liulp voor India West-Duitsland heeft erin toegestemd India voor de eerste twee jaren van het vyfjarenplan een extra hulp van 200 miljoen mark toe te kennen, zo wordt uit gewoonlyk betrouwbare kringen in Bonn vernomen. Aanvankeiyk had de Bondsrepubliek 400 miljoen mark aangeboden voor dit jaar en eenzelfde bedrag voor het vol gende jaar, maar na de besprekingen, die de afgelopen maand in Bonn hebben plaatsgevonden, heeft Duitsland erin toegestemd zyn aanbod opnieuw te over wegen. Volgens genoemde bronnen had pre mier Nehroe van India de regeringen van West-Duitsland en Japan schrifte- ïyk gevraagd hem mee te delen voor welk bedrag deze landen vermoedeiyk zouden deelnemen in het vyfjarenplan. Spionage proces in Israël tegen Baer De rechtbank ln Tel Aviv heeft gis teren een begin gemaakt met de be handeling van de zaak tegen luitenant- kolonel Israel Baer, voormalig lid van de Israëlische generale staf, aan wie acht gevallen van spionage ten behoeve van een niet by name genoemd com munistisch land ten laste zyn gelegd. Op verzoek van de openbare aankla ger werd de zitting van gisteren achter gesloten deuren gehouden. De recht bank besliste echter, dat de zittingen later openbaar kunnen zyn. De 49-jarige overste Baer was sinds 1959 hoofd van de militair-geschiedkun dige faculteit van de universiteit in Tel Aviv. Op het tydstip van zyn arres tatie was hy officieel belast met de geschiedschryvlng van de Israëlische verdedigingsoorlog tegen de Arabische landen van 1949/49. Baer" werd als een der belangrykste militaire plannenma kers beschouwd. Nog kort geleden hield hy voor NAVO-officleren in Parys een voordracht over defensie-problemen in het Midden-Oosten Baer werd in Wenen geboren en dien de tydens de Spaanse burgeroorlog in de Internationale Thalmann-brigade. Vier doden in Algerije In Millana bU Algiers zUn gisteren bij bomaanslagen een joodse kruidenier ge dood en \ier Europeanen ernstig ge wond. Opstandelingen doodden twee Europese landarbeiders by BUda. In Oran werd een militair door een mo hammedaan doodgeschoten. In de straten van Bone en Phlllppe- ville raakten demonstrerende moham medaanse en Europese jongeren slaags. Een 18-jarige Europeaan kreeg een steek in de buik en een politieman liep een gebroken arm op. In Parys zyn gisteren pamfletten ver spreid van een organisatie die zich „Franse wederopstanding" noemt. Hier in wordt president De Qaulle een „oor logsmisdadiger" genoemd die „koelbloe dig de dood van Jonge mensen heeft ver oorzaakt. moorden en afpersing van allerlei soort heeft aangemoedigd en het financieel verval heeft bespoedigd". BOTSING TUSSEN POST- EN GOEDERENTREIN Vannacht om omstreeks drie uur zijn op het mees' zuidelijke gedeelte van het uitgebreide spoorwegemplacement op de linker Maasoever ter hoogte van de Smeetslandsedijk een posttrein en een goederentrein met elkaar In botsing rekomen. Persoonlijke ongevallen deden zich daarbij niet voor. Alleen de machi nist van een der treinstellen, de 38- Jarige C. de Jong uit Rotterdam, kreeg een lichte hoofdwonde Hy kon na een behandeling In het DUkzlcht-zlekenhuis naar huls gaan. Door de botsing werd de belangryke spooriyn tussen Rotterdam CS en Dor drecht enige tttd geblokkeerd. De dien sten op dit trajeot werden ln de vroege ochtenduren met autobussen onderhou den Maar reeds om tien over zes was het normale verkeer in belde richtingen weer mogeiyk.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7