BEELDENGROEP IN DE SLEUTELSTAD Einduitvoering der muziekschool Toonkunstwas een der beste! DRIE DIEVEN,, KRAAKTEN" IN DRIE STEDEN Dames- Pettycoats Twee orkesten, vocaal ensemble en solisten boeiden de aandacht 3.75 59.75 Occasions Bierman's automobielbedrijf Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 2 juni 1961 Tweede blad no. 30369 Mogen wy de Eind-Uitvoering van „Toonkunst" nog wel „school-uitvoering" noemen? Voor een aantal leerlingen nog wel. Maar er is daarnaast een dusdanige verstrengeling ontstaan tussen Leidse maatschappij en Muziekschool, dat het grootste deel der comparanten niet van zins lijkt om in afzienbare tyd van deze instelling afscheid te nemen. Dit geldt vooral voor degenen, die Leny Stevens in haar Vocaalensembleklas verzameld heeft en voor het Toonkunst-orkest. Ondertussen bestaat de luxe van twee orkesten, want directeur-dirigent Geir- naert opende met zijn jeugdorkest. Stra tegies „Sinfonietta" was zijn keuze. De componist heeft twee werken op zijn naam staan, genoemd „Musique pour faire plaisir" en „Partita in modi anti- chic'". Die 2 titels samen karakterise ren de Sinfonietta. Middeleeuwse toon aarden hebben Strategiers voorliefde. De infonietta is van een madrigaalsfeer doortrokken en de partij, die Geirnaert zelf (heel fijntjes van toon) op de piano in het geheel vervulde, vermomde iets van een kapel van speellieden uit de eeuw van de Vader des Vaderlands. Het heeft allemaal goed geklonken, met te kening, fleur en kleur, met zelfvertrou wen en spontane musiceerlust! Behalve de pianist willen we nog de trompettist en de cello-groep apart naar voren ha len. Het „grote" Toonkunst-orkest her haalde Haydns Symfonie nr. 27. onlangs in de Lakenhal verklankt. Zij, die er toen niet waren, konden er zich van ver gewissen dat Louis Dispa het gezelschap boven de amateur-status heeft uitge- stuwd. Hij heeft alles gedaan om het nivelleren van de dynamische verschillen te verhoeden, om de nuancering subtiel, de stemvoering exact en de klank levend te houden, om de spanning van kramp achtigheid te zuiveren. Het is gelukt en de prestatie is algemeen bewonderd! Diezelfde bewondering gold ook het werk van Leny Stevens in het kwaret, de beide kwintetten en niet het minst in de „Fünftausend Taler"-aria van de zielige schoolmeester Baculus uit Lort- zings „Wildschüz". Hoe vlot hebben de acht vocalisten, als om strijd, de aan de lokale kleuren van de Biedermeierijstijl gebonden elementen van deze komische opera weten te treffen: het goedmoedig- vriendelijke klimaat, de pikanterieën, de ironische schalksheid, de luchtige toets! De biljartscéne, een meesterstukje, „deed het" in de soepele typeringen. En de bas-aria van Aart de Jong, werd overrompelend. Maar dit héle orkest kan werkelijk zingen en het zingen hanteren als toegepaste kunst. Een groot compli ment ook voo rde heer Stevens, die op de piano het orkest personifieerde: be paald niet iedermans werk. Als groepswerk paradeerde nog het violenconcert van Vivaldi, gestreken door de heren Koerts, drs. Locher, Mulderije er dr. Zuidema, met de pianiste me vrouw Hennes als orkestvervanging. Ook hierin waren de kwaliteiten velerlei, vooral in de contabiliteit. Uit deze groep zijn dr. Zuidema en de heer K. Koerts ook solistisch opgetreden. De eerste (be geleid door mevrouw Hennes» in een deel van Mozart's vioolconcert in D. Zyn notenbeeld was opvallend gaaf. De spi ritualiteit en de vormgeslotenheid kre gen al hun rechten en in de laagte klonk een diepe menselijkheid door. De heer Koerts heeft zich ook gewijd aan Brahms 2e Sonate in A, een lijfstuk Reorganisatie B.B. S. W. Hagedoorn neemt, na 10 jaar, afscheid De reorganisatie van de Bescherming Bevolking heeft zover het de A-Kring Leiden betreft zijn beslag gekregen. Ge rekend van 10 mei 1.1. is de A-Kring Leiden, tezamen met de voormalige B- kringen Zuid-Holland 1 en Zuid-Hol land 3, een nieuwe kring gaan vormen welke de naam draagt A-Kring Zuid- Halland-a. De A-Kring Zuid-Holland a omvat dertig gemeenten. In de vergadering van de kringraad van deze nieuwe kring is als Hoofd be scherming Bevolking van het nieuwe ge heel benoemd de heer G. J. Wulfhorst, thans H.B.B. van de gemeente Delft. Voor het huidige Hoofd Bescherming Bevolking van de (voormalige) A-Kring Leiden, de heer S. W. Hagedoorn, die reeds meer dan tien jaar op voortreffe lijke wijze z.jn B.B.-taak heeft vervuld, zyn de werkzaamheden, verbonden aan het leiden van het nieuw gevormde grote beschermingsgebied van zodanige om vang, dat het hem niet mogelijk was deze, naast zijn werk als commandant van de Leidse Brandweer, op zich te nemen. Als gevolg van de ontwikkelings gang van de t ak van de B.B.-organi- satie ziet de heer Hagedoorn zich ge noodzaakt zijn functie neer te leggen. Zyn afscheid zal op een nog nader te bepalen datum plaatsvinden. Advertentie van wereldsolisten. Noch Koerts noch zijn duo-partner F. Smit aan de vleugel hebben zich op concerthoogte bewogen, wat men niet verlangen kan, maar zij gaven toch een goed idee van de fasci nerende en in het bijzonder qua samen spel veeleisende sonate. Hun figuren- werk was niet „af", maar hun cantilenes klonken voldoende pakkend. De violist is nog niet helemaal „vrij'1 op het po dium, de pianist beschikt over een war me, gezonde toonvorming. Als violiste trad ook Els Bongers op, gesecundeerd door de uitstekende pia niste Ada v. d. Bent. Misschien huist in genoemde violiste een ontwakend talent (in de pianiste ook!). Zij heeft de 2de helft van Dvoraks Sonatine op. 100 met muzikanteske aanpak en degelijke tech niek boeiend weergegeven. Op cellistisch gebied wist Harro Ruysenaars (met Wil Scholtens als verdienstelijke begeleidster haar echter nog te overtreffen in een fantasie van Schuman en het Allegro Appassionato van Saint-Saëns. Ruysse- naars had een rijpe visie op de stukken en beschikt over een nobele en innige zangkracht. Door zijn musische gevoelig heid en geïntroverteerde overgave, ge voegd bij het klankleven van zijn toon- kleuring, mochten zijn vertolkingen „dichterlijk" heten. Een pianosolo kwam er van de heer B. Bal, die een te ver doorgevoerde ana lyse schonk van Beethovens Sonate op. 90. De profilering was helder, het passagewerk geëgaliseerd, maar door het wat precieuse aftekenen van de samen- stellende partijen ontstond geen totaal visie. Tenslotte noemen we een declamatie- leerling: Fenneke Fockerma Andreae, wier „Varkenshoeder"-vertelling de hele Foyer ademloos gevolgd heeft. Haar lening stemgebruik staat haar heel wat variëteit toe in de expressiemogelijkhe den. Zij droeg ertoe bij, deze Toonkunst uitvoering als een der beste te stempe len van alle die we ons herinneren kun nen! V. Bandrecorder maakt vermoedens van de Leidse politie zeker Een eenvoudige bandrecorder heeft dc Leidse politie de aanwijzing in handen gegeven, die het mogelijk maakte een drietal inbraakspecialisten in staat van beschuldiging te stellen. In de nacht van negen op tien mei hebben een 22-jarige particulier rechercheur (nota bene!) uit Den Haag, een 25-jarige matroos en een 25-jarige los werkman zich via een bovenlicht toegang weten te verschaffen in de radio- en televisiezaak van de firma Ligtvoet aan het Gangetje. GEHEEL NIEUWE COLLECTIE vanaf NATUURLIJK BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA Weldra was de voordeur van het pand eveneens geforceerd. Vervolgens laadde het trio een hoeveelheid radio's, platen spelers en bandrecorders alsmede een kassa met vijftig gulden in de wagen van de „rechercheur", die keurig voor de winkel stond geparkeerd. Óp de twaalfde mei werd de buit die een waarde van zes a zevenduizend gulden vertegenwoordigde voor f. 1750 aan een Haagse heler verkocht. Eén klein Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. 1-PERSOONS DIVANBED MATRAS DEKEN MATRASDEK COMPLEET NATUURLIJK BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA transistor-bandrecordertje bleef echter in hun handen. Dit toestel heeft de Leidse politie, die reeds terstond ver moedens tegen hen had gekoesterd, de middelen in handen gegeven om proces verbaal op te maken. REEDS IN BEWARING Een wilde jacht op de dieven was niet noodzakelijk, want zy waren reeds „ge logeerd" in het Huis van Bewaring aan de Casuariestraat in Den Haag naar aanleiding van de spectaculaire overval met een gaspistool, geladen met traan gas, op een Haagse familie aan de Haagweg op 15 mei j.l. Weliswaar heeft de los werkman hieraan geen deel ge had, doch het plan was mede door hem ontworpen. Wegens „omstandigheden" hadden de drie hun overval een week uitgesteld en toen heeft de werkman het kennelijk te riskant geacht om er mede zijn vingers aan vuil te maken. DIEF EN DIEFJESMAAT Een politieverhoor van deze werkman toonde echter aan, dat hij al niet beter was dan zijn „medewerkers". Integen deel, hij bekende vlot „dief en diefjes maat" te zijn door toe te geven, dat hy het duister van de nacht van 2 op 3 mei had benut samen met zijn mede- dieven een „kraak te zetten" in een radio- en t.v.-zaak aan de Prinsegracht in Den Haag. Daar bleek de volgende morgen voor een waarde van 850 gulden te zijn ont vreemd. Ook moest hij wel „ja" zeggen, toen men hem aan de tand voelde over de inbraak bij een juwelier aan de Wijn haven te Delft, bij wie hij uit de etalage 23 horloges en 12 horlogebandjes weg haalde. Het gaspistool-drietal dupeerde bij die gelegenenheid zijn slachtoffer voor een waarde van f. 2500. ZINLOZE ONTKENNING De werkman, die zijn Delftse en I Haagse nachtelijke escapades had toe- I gegeven, dacht zich van de Leidse in braak schoon te kunnen wassen met een I zinloze ontkenning. Hij zei. dat hij geen I voet had gezet in Ligtvoets winkel. JEUGD WORDT TEVEEL AAN LOT OVERGELATEN Landdag N.C.V.B. Ruim vijftienhonderd N.C.V.B.-leden, waaronder velen uit Leiden en omge ving, luisterden gistermorgen in de Haagse Dierentuin op de jaarlijkse wes telijke landdag naar de Haagse gerefor meerde predikant ds. W. v. d. Linden. Nadat de presidente, mevr. J. P. EngelMeyer, de leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond welkom had geheten, werd besloten een danktelegram te zen den aan de oud-presidente, mevr. Al- bronda van der Nagel te Rotterdam. Onder het motto: Hoe leiden wij on ze jonge mensen het leven in?" ging ds. Van de Linden uitvoerig in op de pro blematiek van de opvoeding. Hij wees op de taak van de ouders. Teveel wordt de moderne jeugd aan haar lot overge laten. Wat de jongeren in 1961 nodig hebben, is primair vaste leiding. Daar vragen zij ook zelf om. aldus de pre dikant. Hij stond voorts stil bij de ver deeldheid der kerk. die zijns inziens een ernstige belemmering betekent. De Heer der Kerk heeft er reoht op. trots te zijn op Zijn Kerk, de verscheurdheid ervan is een reden tot bitterheid en staat jonge mensen in die weg. Ds. van de Linden onderstreepte ten slotte het belang van het christelijke gzinsleven bij de opvoeding van het jonge kind. 's Middags werd het toneelstuk „Moe der Geerte" opgevoerd. Dr. A. VAN VOORTHUIJSEN- STICHTING. Tot sociaal-pedagoog van de Algemene Stichting voor Nazorg B.L.O. is benoemd de heer C. Woudt, adjunct-directeur van het Tehuis voor werkende jongens „Veld zicht" te Apeldoorn. Hij zou niet deel hebben genomen aan de eigenlijke „kraak", doch het ücht van de lantaarns der Sleutelstad hebben benut voor bezichtiging van het Leidse stadsbeeld. Ondertussen deden zijn kameraden het „vuile werk". Tenslotte was hij teruggekeerd en had de auto naar Den Haag gereden. Wel had hij gezien, dat er iets onder een deken of lap achterin de auto lag. Natuurlijk heeft hij onder druk van de harde feiten moeten bekennen. Samen met zijn kameraden heeft hy reeds oog in oog gestaan met de rechter commissaris in Den Haag voor de gas pistool-overval. Niet alleen de Haagse politie heeft echter een appeltje te schillen met hen. Zeer zeker zal ook de Leidse en Delftse politie in de cel op „audiëntie" komen. In het Leidse bureau van Politie, zagen wij het eenvoudige transistor-bandrecordertje staan, dat de Leidse politie toevoegde aan het lijstje leden van de Hermandad, die de „rechercheur" en zijn beide „medewer kers" één en ander te vragen en te ver tellen hebben. Op onze vraag of er iets op dit bandje was opgenomen antwoordde men ons: „Ja, gelal van de familieleden". Conferentie Europese Kerken KERKLEIDERS WAREN IN OEGSTGEEST BIJEEN In Oegstgeest is een vergadering ge houden van het presidiaat van de Com- I missie van advies van de conferentie van Europese Kerken. Alle leden van het presidiaat dr. E. Emmen-Nederland, bisschop F. Ki- vit-USSR, bisschop H. Lilje-Duitsland, dr. L. Hunt-er, bisschop van Sheffield, bisschop J. Wendland-USSR namen aan deze vergadering deel. Van de 15 leden van de commissie van advies waren 9 leden aanwezig, zo dat vertegenwoordigd waren kerken uit Groot-Brittannië, Nederland, Zwitser land, Duitsland, USSR en Zweden als mede het Oecumenisch Patriarchaat. Als gevolg van de besluiten van de conferentie van Nyborg 1960 werd de derde conferentie van Europese Kerken voorbereid, die weer in Nyborg zal plaats vinden en wel van 16 oktober 1962. Als thema werd gekozen: „De kerk in Europa en de crisis van de moderne mens". De subthema's zijn: 1. balans van het Europese humanisme. 2. de mens in de ontmoeting met Christus. 3 het opwekken van de kerken tot nieuw dienstbestoon. Alle Europese kerken zullen worden uitgenodigd om aan deze conferentie deel te nemen. Besloten werd de huidige secretaris, die belast is met de dagelijkse leiding, dr. H. H. Harms in zijn werk te doen bijstaan door dr. Glen Garfield Williams, welke laatste de leiding van het secretariaat zal overnemen. Het was de wens van de gehele commissie dat dr. Harms in de toekomst als advise rend secretaris nauw met de arbeid van de conferentie verbonden zal blij ven. Gebroken heup Haar aarzeling bij het oversteken op de hoek Herenstraat3 Octoberstraat heeft een 66-jarige inwoonster van de Sleutelstad een gebroken heup gekost. De voetgangster, die van zins was over te steken wijfelde voor een naderende bromfiets. De bestuurder van dit rijwiel kon een aanrijding niet meer vermijden. De dame kwam te vallen en liep daarbij bovengemelde kwetsuur op. De EHD heeft het slachtoffer naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. De po litie verzoekt de bromfietsbestuurder, die de dame nog naar kennissen in de 3 Octoberstraat heeft vergezeld, zijn identiteit bekend te maken. Koffie na kerkdienst Teneinde het onderlinge contact te be vorderen heeft de contactkring van de wijkgemeente „Levendaal", waarvan ds. D. J. Vossers de wljkpredikant is, de 1 kerkeraad van deze wijkgemeente een voorstel gedaan om èèn of twee keer in de maand na een kerkdienst in de Ulo school aan de Asserstraat een koffie- halfuurtje te houden, waartoe telkens! bepaalde groepen van wijkbewoners wor den genodigd. De kerkeraad. die met dit voorstel akkoord is gegaan, heeft thans bepaald dat dit eerste koffie-halfuurtje wordt gehouden op zondag 18 juni. Bevestiging en intrede ds. J. M. D. v. d. Berg Ds. J. M. D. v. d. Berg, die sinds juli 1956 de Hervormde Gemeente te Rotter dam-Vreewijk als predikant diende en kort geleden een beroep aanvaardde in de vacature van wijlen ds. J. van der Wiel. zal as. zondagavond om zeven uur in de Pieterskerk zijn intrede doen als predikant, 's Ochtends om tien uur zal ds. H. Bouter, consulent van de „Molen wijk", de wijkgemeente van de nieuwe predikant, ds. v. d Berg, eveneens in de Pieterskerk, bevestigen. Eindexamen Gymnasium Van de Groep All van de eind examen-kandidaten van het Gymnasium slaagden de dames: J. A. J. van Doorn te Leiden. J. van der Ster te Leiderdorp, C. M. van der Horst te Leiderdorp en de heer H. Drewes te Leiden. Met 3 kandidaten van deze groep wordt het examen voortgezet; 1 kandidate werd afgewezen. Van de groep AI slaagden alsnog: mej. B. P. Turion te Voorschoten en de heren E D. Vermeulen en T. J. M. van der Schilden, beiden te Leiden. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen ^an de Chr. Kweekschool te Leiden zjjn geslaagd: de dames P. J. L. van Dalsen te Leiden, E. M. A. van Elburg te Leiden. M. L. v. d. Have te Leiden; D. H. Hilgeman te Wassenaar; A. A Hippe te Den Haag en F. Klunder te Waddinxveen. KIJK ALTIJD VOORUIT AUTOBESTUURDER: Kijk onder h«t rijden gesprekspartner aan Loot nooit het om te kui --"■L nen geboren - r.Trtj In een auto wordt, indien de bestuur der medepassagiers heeft, vaak met elkaar gepraat. Als de bestuurder zelf aan het gesprek deelneemt mag hy eigenlijk nooit de gene aankyken tegen wie hy praat, hoe onbeleefd dit ook mag schynen. De blik van de bestuurder moet steeds op de weg gericht zyn. Het komt vaak voor dat dit door de ANWB geschetste gesprek nogal geani meerd verloopt en de bestuurder hevig gaat gesticuleren met zijn handen. Soms laat hy zelfs het stuur geheel los, om zyn betoog kracht by te zetten. Eén steentje op de weg en een ongeluk is dan gebeurd. De ANWB geeft U twee leefregels voor het „autogesprek": 1. Kyk Uw gesprekspartner niet aan als U auto rydt 2. Laat nooit het stuur los om te kun nen gebaren. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Swan Gie, zn van T. T. Oei en T. G. Gouw; Johanna, dr van J. Berkhelj en P. v. d. Bent; Krhn, zn van K. de Best en W. van Houten; Dick, zn van D. Zuilhof en C. Moolenaar. GETROUWD A. J. A. Wesdijk en J. Nap; M. Gerritsen en H. van Weeren; G. J. Binnendijk en J. H. Vlasveld; C. H. A. Abspoel en C. de Regt; L. A. Boot en G. Oudshoorn; J. P. Voorzaat en J. van Hooidonk; A. Sinteur en M. Crama; J. van Hooven en H. E. M. Relzevoort; G. J. M. Rooyers en M. M. van Teyilngen. OVERLEDEN B. Cramer. 83 Jaar, man; L. Zitman, 89 Jaar, man; J. M. van der Blom, 79 Jaar, wed. van G. den Oude; H. P. P. M. ven- nlx, 49 Jaar, vrouw; J. van der Eist, 68 iaar, man; L. Burgerjon, 93 Jaar, vrouw; C. Berg, 68 Jaar, echtgen. van J. J. C. Groen. VAUXHALL Cresta 1958 SIMCA Elysee 1957 FIAT 1100 1955 SIMCA Monthlery 1958 OUDE SINGEL. NIEUWE MARE LEIDEN - TEL. 34403 Lezers schrijven Melen met twee maten Nadat byna een jaar geleden de huren met 20% zyn verhoogd, kregen de leden van de W.B.V. „Ons Belang" onlangs een schryven van de Huurcommissie waarin om. de vraag werd gesteld of zy met deze verhoging akkoord gingen. Zo neen, dan bestond de mogeiykheid tot protest, waarvan uiteraard een druk gebruik werd gemaakt. Er verscheen na verloop van tyd een controleur ten tonele, waar na de verhoging al dan niet werd ge annuleerd. In plm. 30 gevallen werd de huurverhoging te niet gedaan; in de overige niet. En dat terwyi alle huizen in dezelfde staat verkeren, zodat men geheel afhankelijk was van de gezind heid van de controleur der Huurcom missie. Vanzelfsprekend leidt dit tot moeiiyk- heden, want niemand wil 20% méér be talen voor hetzelfde dan een ander. Het lykt my hard nodig, dat naar deze gang van zaken een onderzoek wordt ingesteld. Met dank voor de plaatsing, J. P. CRAMA. Van Lennepstraat 2. In de serie beelden in de Sleutelstad hebben wij tot dusver uitsluitend werken afgebeeld, die op openbaar terrein het stadsbeeld verfraaien. De beeldenrijkdom van de Sleutelstad is echter veel omvangrijker. Het is niet doenlijk, U deze rijkdom in volle omvang te tonen, zodat wij van de minder in het oog lopende beelden er slechts enkele in deze serie zullen opnemen. Wellicht kan dit een stimulans voor U zijn, persoonlijk van deze veel grotere rijkdom te gaan genieten. Een wereldberoemde beeldengroep kan men vinden in de Buddhazaal van het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Deze vijf Buddhabeelden zijn op bijzonder Indrukwekkende wijze opgesteld in een sieer. die volledig past bij de mediterende bronzen figuren. De middelste drie beelden werden vervaardigd in 1648 door de meester-bronsgieter Anonotsu als posthuum wij-geschenk van een echtpaar aan een tempel in Tokio. De twee beelden terzijde van deze centrale groep stammen uit de achttiende eeuw. Wij zullen in deze serie geen verdere aandacht schenken aan de overige kunstschatten in dit museum, omdat dit enigszins valt buiten het directe kader van ons overzicht, waarin evenwel deze beroemde gro^p mocht ontbreken. Moederleed Een zwanenpaar, dat kennelijk voor bereidingen had getroffen voor een toe komstige „gezinsuitbreiding", is daarin wreed verstoord. Reeds geruime tijd zat moeder zwaan onder het wakend oog van „vader" in een bosje langs de sloot van de Van de Sande Bakhuyzen- laan te broeden op een aantal eieren. Deze eie-ren zijn thans verdwenen en daarmee is een stukje dierenleed vol trokken. Wij hebben hiervoor maar één woord: misselijk! PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is gepro moveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld: „Het meten van de integrale dosis in de röntgen- dlagnostiek", de heer H. Sanches gebo ren te Moengo (Suriname» in 1930 en thans wonende te Maastricht. Idem tot doctor in de wis- en natuur kunde. op een proefschrift getiteld: .Metal Methylcyano Chloroantimona- tes", de heer A. P. Zuur. geboren te Rot terdam en thans wonend te Oegstgeest. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het kand. ex. Engelse taai en letterkunde de heer H. B. Blenen (Rotterdam): kand. ex Ned. recht mej. G. B. Stienstra (Leeuwarden); mej. E. M. Jens (Amsterdam) en de heren G. van Hall (Blaricum). L F. Pels RDoken (Den Haag; R. M L. M. Magnée ('s- Hertogenbosch)M. F Roskott (Den Haag); H. J. ter Haaar (Leiden); P R. Feith (Bennekom); G. J. Bruinsma te Hummelo (Gld), J. M. de Jonge (Den Haag) en G. B. M Wehry (Parys). Prof. dr. A. Teeuw alhier is by be schikking van de minister van O K en W benoemd tot lid van een commissie, die tot taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar de stand van de beoefe ning van de geesteswetenschappen hier te lande en een samenhangend geheel van maatregelen aan te bevelen, welke nodig zullen zyn om In het byzonder de universiteiten in de gelegenheid te stel len te voldoen aan de eisen, die een evenwichtige verzorging der geestes wetenschappen, zowel wat betreft de op leiding als voor wat betreft het onder zoek, in de huidige tyd «telt.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3