Jan Derksen (42 jaar) weer op één been nationaal sprintkampioen, PIKEUR 3000 Ook hij amateurs kwamen geen nieuwe gezichten naar voren Kampioenschap kader 47/2 Niet-te-beschrijven-lekkere pepermunt-dragée De woningbouwverenigingen gaan vóór gemeentelijke woningbouw FABRIEKS- COLLECTIES Assemblee WEU over de NAVO Vrouw lichtte warenhuis op Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 2 juni 1961 Vijfde blad no. 30369 Waar moet dat heen. Blauw Wit krijgt Engelse trainer De pas naar de eredivisie gepromo veerde Amsterdamse semi-prof club Blauw-Wit heeft per 15 juli a.s. als trai ner gecontracteerd de 49-jarige Engels man Billy Dodgin. De Brit heeft in het verleden 15 maal in het Engelse elftal gespeeld. Zijn actie ve voetballoopbaan bracht hij door bij Huddersfield Town, Fullham en Brent ford. Als trainer is Dodgin werkzaam geweest bij Southampton en de Italiaan se club Sampdoria. Dodgin is de opvolger van de Oosten rijker Frans Fuchs, die naar Feyenoord is overgegaan. SCHAKEN Langeweg boekte meesterresultaat De 24-jarige Kick Langeweg, sedert kort in Amsterdam woonachtig, heeft in de zevende ronde van het internationa le meestertoernooi in Amsterdam op nieuw gewonnen. Niet alleen leidt hü met een 100 procent score, maar boven dien heeft hij een zo genaamd „mees terresultaat" geboekt. Volgens de nor men van de wereldschaakbond diende hü 6'/2 punt te behalen. Tweemaal een meesterresultaat in een tijdsverloop van drie jaar kan voor de FIDE aanleiding zijn de titel „inter nationaal schaakmeester" te verlenen. De uitslagen van de zevende ronde luiden: De Rooi (Ned)Van den Berg (Ned) 10; Crabbendam (Ned)Langeweg (Ned) 0—1: Tan (Ind)—Donner (Ned) 1—0; Wolthuis (Ned.)—Bernstein (Fr.) afgebr.; Johner (Zwits.)Enevoldsen (Den) afgebr.; Kuypers (Ned)Wade (Nw-Zeel) afgebr.; De afgebroken par tij uit de zesde ronde tussen Bern stein en Tan eindigde in remise. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. Langeweg 7 pnt.; 2. Donner 5 pnt.; 3. Wade 4% pnt. pl. 1 afgebr. part.; 4. Enevoldsen 4 pnt. pl. 1 afgebr. part.; 5. Kuvpers 3 pnt. pl. 1 afgebr. part.; 6/7. Crabbendam en Tan beiden 3 pnt.; 8. Van den Berg 2% pnt.; 9. Johner 2 pnt. pl. 1 afgebr. part.; 10. De Rooi 2 pnt.; 11. Wolthuis 1% pl. 1 afgebr. part.; 12. Bernstein 1 pl. 1 afgebr. part. SPORTSPLINTERS Na de eerste ronde van het inter nationale golftoernooi om de „Canada cup" in Dorado Beach bezet de Neder landse ploeg, bestaande uit Kees Cra mer en Gerard de Wit met 156 slagen (Cramer 78, de Wit 78) de elfde plaats. Amerika heeft de leiding met 140. In een wedstrijd voor de voor ronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal (groep 5 van de Europese zone) heeft Turkije te Oslo met 10 gewonnen van Noorwegen. Het oostelijke semi-prof elftal heeft gisteravond in Arnhem op het Vitesse- terrein met 41 gewonnen van de zui delijke semi-profs. De Nederlandse eredivisieclub For- tuna '54 heeft gisteravond te Geleen voor ongeveer 3000 toeschouwers met 5—2 gewonnen van Spora Luxemburg. Bii de rust was de stand 32. De Nederlandse hengst Hairos II is te München derde geworden in de Grote Prijs van Beieren, een interna tionale draverij over 1600 meter. De eerste plaats was voor de Duitse merrie Asta, met Eddy Freundt op de Sulky. De vijfde etappe van de Dauphine Liberé, een rit over 228 km van Cha- tillon-sur-Chaleronne naar Thonon-les- Bains, is gewonnen door de Belg Claes. Hij reed de afstand in 5 uur 53 minu ten en 40 seconden. De Engelsman Ro binson behield de leiding in het alge mene klassement. wezen en bij het overrijden won Ger ritsen met kleine verschil. Aardigste nummer Verreweg het aardigste nummer was de 50 km zonder gangmaker voor ama teurs. Na enkele vergeefse uitlooppo gingen legde Fons Post een jongere- Het gaat steeds meer bergaf waarts met de Nederlandse prof- sprinterij. Gisteravond behaalde de nu al 42-jarige Jan Derksen in het Olympisch Stadion opnieuw met groot gemak in wielerjargon heet dat op één been de Neder landse titel, zijn dertiende nationale kampioenschap. Waar het heen moet, als Jan Derksen er mee uit scheidt, is een grote vraag. Opvol gers in de rij van befaamde sprin ters, die ons land gedurende tientallen jaren heeft gehad, dienen zich niet aan. Daarom deed de voorzitter van de KNWU, dr. Piet van Dijk, tijdens de huldiging een dringend beroep op Derksen om voorlopig maar door te gaan. Derksen had als tegenstanders voor het merendeel renners, die voor dit kampioenschap hun werkzaamheden op de weg hadden onderbroken. Noch Bijs ter, die zijn fiets weer eens van stal had gehaald, in de halve finales, noch Joop Captein in de eindstryd konden de ti telhouder ook maar enigszins bedreigen. Op deze Wijze kan Derksen nog wel een vijftal jaren doorgaan. Ook bü de amateurs kwamen er geen nieuwe gezichten naar voren. De eind strijd volgende week donderdag zal evenals de laatste jaren betwist worden door titelhouder Aad de Graaf, die zich met veel machtsvertoon door de rijstebrijberg van series, achtste, kwart-, en halve finales reed en Mees Gerritsen. Deze had in de halve finale een protest en vier ritten nodig om de kilometerspecialist Piet van der Touw uit te schakelen. Nadat beiden eenmaal hadden gewon nen zegevierde Van der Touw ook in de derde rit. Maar Gerritsen diende een protest in omdat hij in de laatste bocht gehinderd was. Dit protest werd toege- den. Na 45 kilometer werden alle overige renners uit de baan genomen om de eindstrijd zo zuiver mogelijk te doen verlopen. Na het ingaan van de laatste ronde spurtte Nijdam weg met Oudkerk en Rademakers in zijn Kielzog. Pronk was toen al geklopt. Tot het laatste rechte eind bleef Nijdam voor. Toen moest hij Oudkerk voorbij laten gaan, die de titel dus veroverde. De Uitslag was: 1. en kampioen van Nederland: Oud kerk (Amsterdam) 1 uur 8 minuten 31.4 sec. 2. Nijdam (Eelderwolde) z.t.; 3. Ra demakers (Utr.) z.t.; 4. Pronk (War- menhuizen) z.t. BILJARTEN crmb. brt h.s. alg.gem. Scholte 400 22 106 18.88 Van Leur 269 22 50 12.22 Wynen 400 18 82 22.22 Jacobs 360 18 66 20.— V. Oosterhout 400 15 131 26.66 De Kleine 278 15 47 18.53 Van de Pol 400 17 95 23.52 Beekman 274 17 90 16.11 Scholte 400 4 162 100.— Jacobs 38 4 29 9.50 Wynen 400 13 108 30.76 Beekman 308 13 58 23.69 V. Oosterhout 400 24 113 16.66 Van Leur 360 24 100 15.04 Van de Pol 400 11 104 36.36 De Kleine 224 11 84 20.36 Jan Derksen mag dan al heel wat kampioenschappen hebben veroverd toen hij gisteravond oppieuw de bloemen kreeg had hij toch moeite om zijn ontroering meester te worden. broer van Peter de basis voor de beslissende vlucht. Hij kreeg het gezel schap van de Noordhollander Pronk. Maar Post moest na enige tijd lossen. Zijn plaats werd ingenomen door de Utrechter Rademakers en de Amster dammer Jaap Oudkerk. Ook Oudkerk kon het tempo echter niet volgen maar had het geluk dat. hij op zijn terug tocht naar de hoofdgroep het wiel kon pakken van Henk Nijdam. Samen be reikten zij opnieuw de koplopers en na 26 kilometer kreeg het viertal aansluiting met het peloton. De strijd was gestre- Gisteren is in de „Friesche Club" in Leeuwarden de strijd om het Nederlands kampioenschap ereklasse ankerkader 47/2 begonnen. Cees de Ruyter, die van deelname heeft afgezien, is vervangen door de Amsterdammer Jacobs. De uit slagen luiden: WIELRENNEN Ronde van Italië De Italiaan Renato Giusti zegevierde gisteren in de twaalfde etappe van de Ronde van Italië, GaetaRome (148 km). De uitslag was: 1. Renato Giusti (Ita lië) 3 uur 57 min. 02 sec., 2. Bruno Nealli (Italië), 3. Noe Conti (Italië) 4. Giovanni Garau (Italië), 5. Giuseppe Sartors (Italië), allen in dezelfde tijd als de winnaar, 6. Luigi Arienti (Italië) 3.57.04, 7. Armand Desmet (België) 3 58.40, 8. Arnaldo Pambianco (Italië) z.t., 9. Carlo Azzini (Italië) z.t., 10. Rino Benedetti (Italië) 3.59.38, 17. Piet van Es. (Nederland) z.t. De favorieten, onder wie Anquetil, Van Looy, Gaul en Suarez, kregen de zelfde tijd toegewezen als Benedetti. Onze landgenoot Michel Stolker werd ex aequo als 26ste geklasseerd in de zelfde tyd als Benedetti: 3.59.38. Het algemeen klassement luidt nu: I. Anquetil (Fr.) 52.48.16, 2. Suarez (Spanje) op 56 sec., 3. Pambianco (Ita lië) op 1 min. 18 sec., 4. Van Tongerloo (België) op 1 min. 42 sec., 5. Junker- mann (Duitsland) op 2 min. 59 sec., 6. Poblet (Spanje) op 3 min. 30 sec., 7. Fischerkeller (Did) op 3 min. 33 sec., 8 Van Looy (België) op 3 min. 47 sec., 9 Carlesi (Italië) op 4 min. 23 sec., 10. Burgnami (Italië) op 5 min. 04 sec., II. Gaul (Luxemburg) op 5 min. 45 sec., 19. Stolker (Nederland) op 9 min. 41 sec., 61. Piet van Est (Ned.) op 43 min. 23 sec. Advertentie rsti - Vele icijsigingen in de woningwet In Tweede Kamer is aanneming verzekerd (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heelt gisteren met algemene stemmen een amen dement van de heer Van Heivoort (K.V.P.) aangenomen, waardoor in de nieuwe woningwet is vastgelegd, dat de bouw van woningbouwvereni gingen voorrang heelt boven ge meentelijke woningbouw. Minister Van Aartsen had ver klaard het met die voorrang eens te zijn. Hij meende, dat het reeds vol doende tot uitdrukking was gebracht in de wet, maar hij had tegen het amendement geen bezwaar. Voorts is zonder hoofdelijke stem ming een amendement aangenomen, eveneens van de heer Van Heivoort, dat de bevoegdheid van de gemeen ten onbetwistbaar maakt, om het in- gebruiknemen van ontruimde, onbe woonbaar verklaarde woningen zon der toestemming te verbieden. Omdat de bouwtechniek in voortdu rende ontwikkeling is, had de heer Bom- mer (PvdA) een amendement ingediend, volgens hetwelk van rijkswege ook voorschriften kunnen worden gegeven ten aanzien van de inhoud van gemeen telijke bouwverordeningen omtrent pun ten, die thans nog niet in de woning- WIELRENNEN. KNWU-invitatie voor Zoet en Karstens De KNWU heeft de Swiftrenners Ger- ben Karstens en Bert Zoet en de Hage naar Rinus Paul aangewezen om Ne derland te vertegenwoordigen in een nachtcriterium, dat op 10 juni as. in Oost Duitsland wordt gehouden. DUIVENSPORT Wedvlucht Corbeil Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil. Afstand 420 km, gelost te 6 uur. Windstil. De Rijnklievers In concours 217 vogels, le duif te 12.16.48 uur. 1 J. v. d. Wal; 2 F. Wassenburg; 3 Gebr. Kok. 4 N. Hoogervorst; 5 J. Zevenhoven; 69 H. B. Bonneur; 7 A v. Hemert; 8 W. Hoogervorst; 10 Gebr. v. d. Luyt. De Vriendenclub In concours 191 vogels; 1 duif te 12.24.08 uur. 1 C. Vesseur; 2. J. Rietbroek; 3 R. Pet; 4 H. Mooten; 5 H. v. Klaveren; 6 J. Wa- gemaker; 7 C. Castelijn: 8—9 Wansink- Prins; 10 W. Vijlbrief. De Bonte Duif In concours 63 vo gels, le duif te 12.24.36 uur. 1—2—6—8—10 N. Oudshoorn; 3 G. A v. Albada; 4 P. Fasel; 57 Bink-v. IJssel; 9 D. de Romeyn. wet worden genoemd. Het amendement werd met 52 tegen 44 stemmen aan genomen. Vóór stemden PvdA. VVD met uitzondering van de heer Den Har- tog), CHU en PSP. Tegen stemden KVP, AR, SGP en de heer Den Hartog (VVD). Inbreuk In de nieuwe woningwet heeft de re gering voorgesteld, dat de gemeentelijke bouwverordeningen onder andere in ieder geval voorschriften moeten be vatten, omtrent het voorkomen van naar uiterlijk aanzien aanstoot gevende bebouwing. De heer Bommer (PvdA) had hierop een amendement ingediend, volgens het welk deze voorschriften betrekking moe ten hebben op het uiterlijk, zowel op zichzelf als in verband met de omgeving. Hij vond dit de enige dam tegen lelyke bebouwing. Minister Van Aartsen merkte op, dat de gemeenten tot nu toe vrij waren, al of niet welstandsbepalingen in de bouwverordening op te nemen. Nu daar omtrent van rijkswege een verplichting wordt opgelegd, is het gewenst, deze welstandsvoorschriften te beperken tot een zeker minimum. De gemeenten be houden echter de vrijheid, strengere eisen te stellen. Bij zitten en opstaan werd het amen dement van de heer Bommer echter toch aangenomen. Uiterlijk 18000 ml .-EkKOOPRUl'-lTE JOflfl /ahrii >ksi vHetiics ROTTERDAM Levering franco Vrije bezichtiging WINKELCENTRUM „OUDE" BINNENWEG/KAREL DOORMANSTR. TEL. 11.16.70(14*) ■A/ie bij van Reeuwijk niet vindt, wat hij zoekt, zoekt meubelen die nog niet gemaakt worden. Bij aankoop van f 500.- A/orden op vertoon 2 dagretours of uw benzinekosten vergoed. Seriewedstrijden Fluks Op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel houdt Fluks zondag haar jaar lijkse seriewedstrijden voor senioren en junioren. Deelnemende teams zijn: le afdeling: HSV, Ready, O. Eibernest 2 (allen Den Haag) en Fluks. 2e afdeling: Haarlem, O. Eibernest 3, ALO (Den Haag) en Fluks 2. 3e afdeling: Haarlem 2, HSV 2, ALO 2 en Fluks 3. Junioren: Morskwartier, O. Eibernest, HSV en Fluks. Aanvang van het toernooi om 10.30 u. Leiden - Gent Op het terrein van KNS vindt zondag de jaarlijkse stedenontmoeting plaats tussen Leiden en Gent. De Leidse ploegen zijn hiervoor als volgt geformeerd: Junioren: Aanval: de dames H. Zitman (KNS) en M. Bartelsman (Danaïden), de heren G. Nap en W. Hanekamp (aanvoerder, beiden Danaïden). Midden: dames L. den Hoed en R. Kuivenhoven, heren K. Klay en J. Filippo (allen De Algemene). Verdediging: dames C. Link en L. Perfors (beiden Vic. Oriëntis), heren M. Baart (Vic. Oriëntis) en Sj. Ober (KNS). Reserves: mej. Pasman (Danaïden) en de heer H. v. Delft (Vic. Oriëntis). Senioren: Aanval: dames E. Rombout en E. OudshoornOnvlee (beiden KNS), heren W. Oudshoorn (aanvoerder, KNS) en Ch. Arnoldus (Zuiderkw.). Midden: dames T. Noordermeer en J. Hazebroek. heren W. Mulder en A. Schouten (allen Crescendo). Verdediging: dames M. Lezwijn (KN S) en T Fakkel (Zuiderkw.), heren J. v. d. Kaaij en A. Gressie (beiden Zui derkwartier). Reserves: mej. L. Paalman (Zuider kwartier) en de heer B. Westbroek (KNS). Aanvang junioren wedstrijd 13.30 uur. Aanvang senioren wedstrijd 15 uur. BEDRIJFSKORFBALTOERNOOI Morgenmiddag vindt op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel onder auspi ciën van de LKB en georganiseerd door Fluks het bedrijfskorfbaltoernooi plaats, waaraan dit jaar 10 bedryven zullen deelnemen, verdeeld in 2 afdelingen. In afdeling A zyn ondergebracht: Stedelijke Lichtfabrieken, Stadhuis, Ned. Rotogravure Maatschappij, Hollandse Constructiewerkplaatsen/Ned. Electro- lasch Mij en de Belastingen. In afdeling B komen uit: Royal Mc Bee, Raad van Arbeid, Van Wijk en Heringa, Rijkszuivelstation en Interna tionale Kunststoffen Industrie uit Voor schoten. In beide afdelingen wordt een halve competitie gespeeld. Aanvang van dit toernooi om 2.30 uur. KNKB-PROGRAMMA Hoofdklasse B: Spangen—De Alge mene. 't ZuidenOns Eibernest, Die Haghe—HKV. Zuid-Holland IIIA: VeloxSpartaan. Christelijke Korfbalbond Het programma voor morgen luidt: Hoofdkl. West: Vr'schaar—VEOPKC R'dam Zuid. le-kl. A: Ons Eiland 2—KVS. 2e-kl. A: Pernix 3—DES 2 (2.30); DS VP—VEO 2. 2e-kl. B: ODOExcelsior 3. In de nieuwe woningwet heeft mi nister Van Aartsen voorts willen bepa len, dat de voorschriften in de gemeen telijke bouwverordeningen voor bouw werken, die aan het rijk of de provin cie toebehoren, slechts betrekking mo gen hebben op de rooilijnen en dus niet op het uiterlijk. Dat vond de heer Schui temaker (VVD) een inbreuk op de ge meentelijke bevoegdheid eigen eisen te stellen aan het uiterlijk van bouwwer ken en hij had daarom een amende ment ingediend, om de voorgestelde be paling te schrappen. Met bijna algeme ne stemmen werd het amendement by zitten en opstaan aangenomen. Minister Van Aartsen had als be zwaar aangevoerd tegen het amende ment, dat als bouwwerken (byvoorbeeld transformatorhuisjes) voor hetzelfde doel in gemeenten moeten worden tot stand gebracht, geen efficënte uitvoe ring mogelijk is als rekening moet wor den gehouden met verschillende ge meentelijke bouwverordeningen op dat punt. De Kamer had echter geen gevoel voor dat praktische argument. Zij liet het principe van de gemeentelijke zelf standigheid zwaarder wegen. Tenslotte heeft de Kamer ook nog eensgezing het voorgestelde artikel 90 van de nieuwe woningwet geschrapt. In dien een gemeentebestuur, zo luidde de bepaling, nalaat politiedwang toe te pas sen, ter naleving van krachtens de nieu we woningwet uitgevaardigde voor schriften, kunnen Gedeputeerde Staten of de minister ingrijpen. Minister alleen Tegen die politiedwang maakte de heer Van Heivoort (KVP) bezwaar, om dat artikel 156 van de Gemeentewet voldoende mogelijkheid biedt, wettelijke voorschriften te doen naleven indien een gemeente in gebreke blijft. Met de voor gestelde bepaling in de woningwet zou men volgens prof. Oud (VVD) op een wat wonderlijke wijze de gemeentewet doorkruisen. Het moet al een heel erg geval van verwaarlozing betreffen, in dien politiedwang moet worden toege past, en dan kan men de kwestie be ter oplossen in het kadar van artikel 156 van de Gemeentewet, die de com missaris der Koningin in de provincie de bevoegdheid geeft in te grypen in bijzondere omstandigheden. Minister Van Aartsen verklaarde ar tikel 90 te hebben opgenomen omdat de mogelijkheid moet bestaan maatre gelen ter handhaving van de wet op de ruimtelijke ordening, welke wet de minister de bevoegdheid verleent, aan wijzingen te geven aan de gemeenten omtrent uitbreidingsplannen. By de stemming over artikel 90 bleek de minister moederziel alleen te staan, want niemand stemde voor. De eindstemming over de nieuwe wo ningwet is nog aangehouden teneinde de tekst nog eens zorgvuldig te kunnen nalezen na de aangebrachte wijzigin gen. De aanneming is echter reeds ver zekerd. (Van onze Londense correspondent) De assemblee der Westeuropese Unie heeft gisteravond Londen na vier dagen vergaderen vaarwel gezegd. Voor de Britten vooral is deze eerste byeenkomst van de WEU in Engeland van groot belang geweest, omdat het gevoel van saamhorigheid tussen hen en het Euro pese vasteland er door versterkt is. De Assemblee heeft zich gisteren met het defensievraagstuk beziggehouden en opnieuw gehamerd op de dringende noodzaak van verdere integratie op dit gebied. Uit de debatten bleek dat NAVO wat dit betreft voor een belangrijk deel nog in de kinderschoenen staat. Pas in de laatste anderhalf jaar is er bijvoorbeeld enig schot in de standaardisering der bewapening gekomen, maar de eigen na tionale militaire methoden overheersen nog sterk en dat terwijl sommige din gen gemakkelijk en zonder enige kos ten kunnen worden geharmoniseerd, zo als de diverse militaire transportsyste men. Het onderlinge overleg dat in geval van oorlog dringend nodig is, vooral wat betreft het gebruik van nucleaire wa pens, komt ook moeizaam op gang. Hoe wel minister Watkinson veel waarde hecht aan de wederzijdse stafbesprekin gen waarmee Engeland thans is begon nen. Alleen in geval van een verras singsaanval, zei hij, is iedereen op eigen oordeel aangewezen. Watkinson zette nog eens uiteen, dat zoveel mogelijk zal worden getracht een oorlogsconflict tot conventionele strijdmiddelen te beper ken. Een agressie, welke met deze wa pens wordt uitgevoerd zal echter slechts in de eerste fase uitsluitend op con- ventionel wijze kunnen worden weer staan. In de tweede fase zullen voor de verdediging te velde ook tactische atoomwapens moeten worden gebezigd omdat het uit economische en politieke overwegingen nu eenmaal onmogelyk is een conventionele overmacht tegen agressie op te bouwen. Zij kocht maar raak. (Van onze Haagse correspondent) Met een door tranen verstikte stem heeft een 53-jarige Rotterdamse weduwe voor de Haagse rechtbank toegegeven, dat zü in ongeveer een half jaar tüds goederen voor een totaalbedrag van bü- na f 8000 op rekening heeft gekocht bü een groot warenhuis in de Haagse bin nenstad, terwül zü geen cent betaalde. Haar in september van het afgelopen jaar overleden echtgenoot was giro klant bü dit warenhuis. Na zün dood bleef de vrouw op rekening kopen, ter wül zü wist zoals de president, prof. van Hattum zei dat zü die goede ren nooit zou kunnen betalen. „Nooitaarzelde de verdachte. „Nee nooit, tenzü u de hoofdprüs in de staatsloterü had gewonnen" was de reactie van de president. Ritmeester licht en geurig De vrouw hield geen aantekening van haar snel stügende schulden. Zü kocht maar raak. vooral voor haar kin deren, die daar trouwens ook min of meer op aangedrongen zouden hebben. Zij zag zelfs kans op een dag drie ra diostoestellen bij het warenhuis op re kening te kopen onder twee namen „Dat men u deze goederen heeft ge leverd is het gevolg van een meer dan betreurenswaardig, zelfs bUna misda dig te kort in de administratie van dit warenhuis" zo stelde president, „het is een publiek schandaal" De flessentrekkerij ten nadele van dit warenhuis was alleen in de ten lastelegging vermeld. Daarnaast heeft de vrouw echter ook bij een ander gToot warenhuis nog voor f 1800.- op rekening gekocht. De officier van Justitie eiste tegen de vrouw, die snikkend beloofde dat zoiets nooit weer zou gebeuren een gevangenis straf van een jaar met aftrek waarvan drie maanden voorwaardeiyk De verdediger, mr D Huisman, be lichtte de moeiiyke omstandigheden waarin de verdachte steeds heeft ver keerd. Hü vroeg de vrouw een lichtere dan de geëiste straf op te leggen, ook al omdat zü verminderd toerekenings vatbaar moet worden geacht. Uitspraak op 15 juni.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15