Europa Cup naar Benfica dat zeer fortuinlijk was r w rv rv rv tv TV_ Czibor stond ongelovig te kijken i* i PSIDIUM WON EPSOM DERBY Sporttoto feestelijke verrassingen van trouwerijen ZENUWSLOPENDE SLOTFASE Amateurs naar buitenland Oranjeboom Verenigde Nederlandse Brouwerijen d'Oranjeboom N.V. NEDERLANDSE PLOEG VOOR RONDE VAN DE TOEKOMST Intertoto competitie Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 1 juni 1961 Vierde blad no. 30368 Doelman Pereira kuste hartstochtelijk doelpaal (Van onze speciale verslaggever) Bern, woensdagavond. Verwezen keek Czibor naar de doelpaal, waarop zijn vlammend schot was uiteen gespat. De kwikzilver-vlugge Hongaar, die nu al enkele jaren het rood-paarse gestreepte shirt van F.C. Barcelona draagt, stond seconden- lang ongelovig te kijken naar het wit-geschilderde hout. Op de tribunes van het stadion Wankdorf in Bern, drie rijen achter mij, stortten twee Spanjaar den, de revers getooid met een enorme paars blauwe rozet, zich snikkend in eikaars armen. Grote tranen zochten zich langzaam een weg over Drie hoekschoppen daalden in twee minuten voor het Portugese doel neer, een oorverdovend schot van midvoor Evaristo vond spil Germano in zyn baan in de minuut, voordat de Zwitserse scheidsrechter Dienst voor de laatste maal floot. Het signaal was nog niet verstorven, of Benfica's doelman Pereira kuste hartstochtelijk de doelpaal. Dezelfde paal, die Barcelona de zege had onthouden. En terwijl hoog in de toren van het stadion de uitslag schitterde: Benfica 3, Barcelona 2, overspoelde de stroom van wild-juichende en springende Portugese aanhangers de grasmat. Barcelona kwam terug. Kocsis kopte tegen rechtshalf Neto aan, waarna de bal in de handen van de verbaasde doel man Pereira spring: linksbinnen Sua- rez mikte van tien meter afstand enkele meters te hoog. Barcelona was dicht by een doelpunt. Het rustsignaal bracht de Portugezen verlichting. Het Spaanse offensief werd na de rust, toen uit de masten een zee van licht over het veld werd uitgegoten, meedogenloos voortgezet. Garay kopte precies in de handen van Pereira, Czibor schoot metershoog over. Benfica werd op eigen helft teruggedrongen. Maar wederom even onverwacht als bij het eerste doelpunt scoorde niet Barcelo na, maar Benfica. De donkere linksbin nen Coluna zette achteloos zijn voet onder een hoog uit de achterhoede weg- getilde bal, en trof de uiterste linker hoek van het Spaanse" doel: 31 voor Benfica. Koude rillingen Barcelona scheen in de eerste tien minuten de roodwitte ploeg van Benfica eenvoudig onder de voet te lopen. Mid voor Evaristo begon met een omhaal, die doelman Pereira koude rillingen moet hebben bezorgd en op de rechter vleugel dartelde de wondervoctballer Kubala langs de Portugese verdedigers, alsof ze niet bestonden. Spil Germano trapte eenmaal de bal van de doellijn, toen doelman Pareira machteloos in het gras lag, linksback Angelo brak een zoevend schot van linksbinnen Suarez af door zich met de ogen dicht voor de voeten van de Spanjaard te werpen. Er was maar één ploeg die voetbalde: Barcelona. De verdedigers van Benfica liepen ra deloos doorelkaar en het zou niemand van de 30.000 toeschouwers hebben ver wonderd. als de Portugese spelers in snikken waren uitgebarsten. Maar toen kwam die uittrap. De trap, die het zelf vertrouwen in de Portugese ploeg deed terugkeren. Als een raket steeg de bal omhoog van het gestrekte been van doelman Pereira om terwijil de ver baasde kreten van het publiek nog niet waren verstomd seconden later neer te komen op de rand van het Spaanse strafschopgebied. Gensana, de Spaanse spil, was er beduusd van. Voordat hij zich realiseerde wat er gebeurde, was midvoor Aguas om hem heen geflitst en trof de opspringende bal met zijn hoofd. Doelman Ramalletz keerde de kopbal met moeite. Kunstenaarschap En plotseling liet Benfica zien, dat de Portugals kampioensclub niet bij toe val de finale van dit Europese toernooi had bereikt. De beide kanthalfs Neto en Cruz, lieten gave passes naar hun voorhoede vloeien, die met snelle aan vallen recht door het midden doordron gen tot in het strafschopgebied van Bar celona. Drie, vier maal achtereen legden de Portugezen een patroon op de gras mat, dat glinsterde van kunstenaars schap. Maar Barcelona verhoogde, nadat de ze aanvallen waren afgeslagen, het tem po De Portugezen moesten enkele mi nuten hun linksbinnen Coluna missen, die na een botsing versuft van het veld werd gedragen. Maar ook in deze pe riode. toen er slechts tien Portugezen in het veld stonden, kon Barcelona niet doelpunten, al kwam doelman Pereira in ernstige moeilijkheden bij een hard, laag schot van de ver opgedrongen linkshalf Garay. Neen, tot een doelpunt kwamen de Spanjaarden, ondanks brui sende aanvallen, nog niet. Daarvoor moesten hun aanhangers wachten tot de 21e minuut. Rechtbinnen Kocsis rondde een aanval met zo'n vervaarlijke kop stoot af, dat doelman Pereira de bal nauwelijks zag (10). In dezelfde mi nuut was Benfica bijna naast Barcelo na gekomen, maar midvoor Aguas' duik naar de bekwame voorzet van linksbui ten Cavem schoot een decimeter tekort. De gelijkmaker kwam toch, al was het onverwacht. Een schijnbaar ongevaar lijke lage voorzet van Cavem slipte voor de voeten van de terugspringende spil Gensana langs en de snel meegekomen midvoor Aguas schoot hoog in (11). Fout van zijn leven De roodwitte vlaggen wuifde langdu rig boven de hoofden van de breed lachende Portugezen. De vlaggen ble ven zwaaien, want nog geen minuut later maakte doelman Ramalletz de fout van zijn leven. Gehinderd door de laag staande zon, die hem recht in de ogen scheen, raakte hü een hoge kopbal van rechtsbinnen Santana slechts half, en via de binnenkant van de paal sprong de bal met een wonderlik ef fect tegen de andere paal en daarna het veld in. Scheidsrechter Dienst was onverbiddelijk. Doelpunt, beslist hy, al poogden de opgewonden Spanjaarden hem met wilde gebaren tot andere ge dachten te brengen i 2I voor Benfica. de gebruinde wangen van deze Barcelona-suppor ters: driemaal achtereen stond diezelfde doelpaal een Spaans doelpunt in de weg. In de nog reste rende vier minuten van de finale om de Europa- Cup smeekten de duizenden Spanjaarden, die in lange colonnes auto's en autobussen Bern des ochtends juichend waren binnengetrokken, hyste risch om een doelpunt. Het doelpunt, dat de ster- renploeg Barcelona op gelijke hoogte moest brengen met het Portugese Benfica. halve omhaal trof hij het Portugese doel. waarin Pereira <te laat) in de lucht zweefde. De Spaanse achterstand was teruggebracht op 23. De Span jaarden bleven hopen op de gelijkmaker. Tot vier minuten voor het einde Czibor weer de paal op de weg tussen hem en de gelijkmaker vond. Het was zeker: de zege ging naar Portugal. Toen Portu gese supporters linksbuiten Cavem in hun enthousiasme het rode shirt van het lijf scheurden, stonden tientallen Spaanse supporters zwijgend rond de doelpaal, die hen het kampioenschap van Europa had onthouden. 1e VERRASSING: TOT EN MET 30 JUNI AS. KRIJGT U DIT UNIEKE FUSIE FEESTGLAS CADEAU BIJ AANKOOP VAN 6 PULLEN BIER! NEEM DUS MORGEN DIT FRAAIE BIERGLAS IN ONTVANGST! Haal morgen 6 pullen Oranjeboom, Z.H B. of Barbarossa bier bij Uw leverancier, U krijgt dan dit gezellige bierglas cadeau! Wilt U meer van deze mooie glazen? Bij iedere 6 pullen krijgt U er één! En toen kwam Barcelona En toen kwam Barcelona. Zelden zal men op de Europese voetbalvelden scho ner spel hebben gezien, dan deze laatste 35 minuten. Ragfijne combinaties trok ken de Portugese verdediging uiteen: de beide kanthalfs moesten hun defen sie te hulp snellen en ook de binnen- spelers trokken zich verder terug. Kocsis kopte tegen de paal, uit een schot van Kubala. Trof diezelfde paal wederom. Tergend langzaam rolde de bal over de doellijn om via de andere paal weer in het veld te stuiten. Suarez hief de handen ten hemel, Czibor staarde, als wilde hij het niet geloven, naar de scheidsrechter. Geen doelpunt. Een kwartier voor het einde kreeg Barcelona het verdiende doelpunt toch. Het was die zelfde Czibor. Met een WIELRENNEN Nederlandse amateurwielrenners zul len deelnemen aan verschillende inter nationale wegwedstrijden, die deze maand in het buitenland worden ge houden. Voor de Ronde van Oostenrijk, die van 17 tot 23 juni a.s. wordt gehouden, zijn aangewezen: Cees van Amsterdam Bre da), Kees de Jongh Westgraftdijk). Ni co Walravens (Den Bosch», Bart Solaro (Den Bosch) en Piet van der Horst (Klundert). Andre van Aert (Achtmaal) en Kees Snepvangers (Zundert) zullen starten in een internation. wegwedstrijd te Stutt gart op 18 juni a.s. Voor de wedstrijd op het eiland Man op 23 juni a.s. zijn Eugene Beckers (Schaesberg) en Wim Dieperink (Bar gum) geselecteerd. Bij de „Ernst Sachs-wedstrijden", die op 24 juni a.s. in Schweinfurt worden gehouden zullen de Amsterdammers Wim van Smirren en Cor Schuuring Nederland vertegenwoordigen. De ploeg voor de internationale ama teurwegwedstrijden te Luxemburg op 24 en 25 juni a.s. tenslotte bestaat uit de renners: Coen Visser (Santpoort), Henk Buis (Vijfhuizen), Roel Hendriks (De Wijk), Jan Boog (Laren N.-H.) en Eddy Riethoff (Haarlem). 2e VERRASSING SPAAR LETTER COMBINATIES! Snijd de etiketten op Uw pullen van boven naar beneden middendoor, want U hebt nu reeds kans dat op de achterzijde van het etiket een lettercom binatie staat, knip die uit en spaar ze Binnenkort leest U hoe U hiermede de 2e Fusie-verrassing kunt bemachtigen. 3e VERRASSING 00K DIE IS VOORLOPIG NOG GEHEIM De sportcommissie van de Koninkiyke Nederlandse Wielren lTnie heeft, in samenwerking met Joop Middelink, de coach van de K.N.W.U., de volgende ploeg, bestaande uit amateurs en onafhankeiyken, aangewezen voor de z.g. „Tour de France de 1'Avenir" (Ronde van Frankrük van de Toekomst) Huub Zilverberg (Goirle), Frits Knoops (Koningsbosch), Dick Groeneweg (Numansdorp)Jan Janssen (Nootdorp), Jan Hugens (Amstenrade), Emil Ver- straete (Eede, Zeeland), Lambert van der Ven Vlijmen) en Jean de Vries (Pringy, Frankryk). Reserves zyn Mik Snyder (Halfweg) en Cees Lute (Castricum). Sjefke Jansen (Eslo) is ploegleider. Zoals eerder werd gemeld begint de Ronde van Frankryk van de Toekomst op 2 juli in St.-Etienne. De renners ryden vervolgens in grote trekken het verdere parkoers van de normale Tour de France. Evenals de professionals komen de deelnemers aan de Ronde van de Toekomst zondag 16 juli in het Pare des Princes te Parijs aan. Ronde van Italië De Italiaan Chiodini is winnaar ge worden van de elfde etappe van de Ron de van Italië. Hij legde de 268 km. van Potenza naar Teano af in 7 uur 06 min. 58 sec. 2. Liviera (It.); 3. Elliott (Ierland); 4. Gretan (Spanje); 5. Pellegrini (It.); 6. Algreda Barale (It.); 7. Germano Ba- rale (It.i; 8. Giusti (It.); 9. Brugnami It.»; 10. Fontana (It.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Een peloton met de favorieten An- quetil (Fr.), Gaul (Lux.), Van Looy (België) en Defilippis (It.) arriveerde met een achterstand van 3 min. 01 sec. Van de Nederlanders finishte Stolker in het eerste peloton dat een tijd kreeg toegewezen van 7.09.57 en Piet van Est in het tweede, dat ex aequo als 58e werd geklasseerd in 7.26.58. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Anquetil (Fr.) 48.48.38; 2. Suarez (Sp.) op 56 sec.; 3. van Tongerloo (Bel gië) op 1 min. 42 sec.; 4. Pambianco (It.) op 2 min. 16 sec.; 5. Junkermann (Did.) op 2 min. 59 sec.; 6. Poblet (Sp.) op 3 min. 30 sec.; 7. Fischerkeller (Dld> op 3 min. 33 sec.; 8. Van Looy (België) op 3 min. 47 sec.; 19. Stolker (Ned.» op 9 min. 41 sec.: 59. Piet van Est (Ned.) op 33 min. 23 sec. In aanwezigheid van Koningin Elizabeth van Engeland heeft outsider „Psidium" de 182ste Epsom-Derby gewonnen. De don kerbruine hengst bezorgde met zijn eerste plaats zijn eigenaresse, mevr. Arpad Plesch, echtgenote van een uit Hongarije geboortige bankier, een bedrag van bijna 35.000 pond sterling (ruim 350.000 gulden). Psidium werd gereden door de Franse jockey Roger Poincelet. Het paard is getraind door de Brit Harry Wragg. Direct na de start nam Time Greine de leiding van het dicht aaneen gesloten veld. Terwijl de favoriet, het Franse paarcj Moutier, in de voorste linies streed, lag Dicta Drake, die als tweede zou eindigen, op een der laatste plaat sen. Na de laatste bocht voor de eind streep ontwikkelde zich een hevige I Het „veld" stormt op de finish af. j i'.Z.n.r. winnaar Psidium. Dicta Drake (2) en Pardao (3). I stryd, die door de naar buiten gezwenk te Psidium werd gewonnen. Een foto- finish besliste dat de inmiddels sterk naar voren gekomen Dicta Drake tweede en het Engelse paard Pardao derde was. De Australische jockey George Moore, die voor deze derby uit Sydney was komen overvliegen, voerde zijn hengst Sovrango naar de vierde plaats. VOETBAL De 32 clubs uit acht landen, die zullen deelnemen aan de ïntertoto-competitie, zyn ingedeeld in twee groepen: een v/est- en een oostgroep. In de west.groep zyn de vier Nederlandse clubs onder gebracht, t.w. Feijenoord, Ajax, VVV en Sparta, tezamen met Duitse-, Zwitserse en Zweedse verenigingen. De clubs zijn als volgt gegroepeerd: groep 1: Feyenoord, Schalke '04, IFK Goeie borg en FC Chaux-de-Fonds. groep 2: Ajax, FK Pirmasens, Malmoe en FC Züerich. groep 3: VVV, Borusia Neunkirchen, Oergryte Goeteborg en FC Grenchen. groep 4: Sparta, Tasmania 1900 Ber lin, Elfsborg Boras en FC Basel. De eerste wedstrijden zullen op 17 of 18 juni worden gespeeld en deze zijn voor de Nederlandse clubs als volgt: FeijenoordChaux-de-Fonds, Pirmasens Ajax, GrenchenVW en FC Basel Sparta. In de oostgroep zyn de clubs onder gebracht uit Oostenrijk, Tsjecho-Slowa- kije, Polen. Oost- en West-Duitsland. Het speelplan luidt, wat de Neder landse clubs betreft, verder: 25 juni: IFK GoeteborgFeijenoord, Malmoe Ajax^ VVVOergyte Goeteborg Spar taTasmania Beriyn. 2 juli: Schalke '04Feijenoord, AjaxFC Züerich, Bo- russia NeunkirchenVVV, Sparta Elfsbore Boras. Leiden-Amsterdam op UVS-terrein Op woensdag 14 juni as. wordt op het UVS-terrein een wedstryd gespeeld tussen de amateur elftallen van Lei den en Amsterdam. Aanvang 7 uur. Quick Boys en UVS spelen om juniorenkampioenschap Zaterdagmiddag, aanvang half vier, wordt op het terrein van Noordwyk de beslissingswedstryd Ouick Boys A— UVS A gespeeld. De inzet is het junio renkampioenschap van de Afdeling Lei den van de KNVB. Frans Fuchs naar Feyenoord De nieuwe eredivisieclub Blauw-Wit heeft al voor haar rentree in de hoogste klasse een belangrijk verlies geleden: trainer Frans Fuchs werd gisteren na melijk als trainer coach gecontracteerd door landskampioen Feijenoord. De 45- jarige Oostenrijker, de ..kampioenen kweker", wordt de opvolger van Sobotka, die een aanbieding van Basel FX? accep teerde. De aanstelling van Fuchs gaat op 1 of 14 Juli as. in. Over de Juiste datum wordt morgen beslist. (Van onze Haagse correspondent) De hoofdprijs in de sport-toto wordt deze week door vier personen gedeeld* Voor de tweede prys komen 197 deel nemers in aanmerking. De derde prys- winnaars krygen niet veel. Deze prys moet door 1803 personen worden ge deeld. TENNIS NederlandDuitsland voor Davis-cup Gistermiddag is de loting gehouden voor de op 2. 3 en 4 juni op de METS- banen te Scheveningen te spelen wed strijd NederlandDuitsland voor de tweede ronde van het toernooi om de Davis Cup (Europese zone). De loting had het volgende resultaat: Vrydag 2 juni. enkelspelen: Willem Maris (Ned)Christian Kuhnke (Did) en Piet van Eijsden (Ned)Wilhelm Bungert (Did), Zaterdag 3 juni. dubbelspel: Maris— Van Eijsden tegen naar alle waarschijn lijkheid de Duitse combinatie Kuhnke Bungert. Zondag 4 Juni, enkelspelen: Van Eys- den—Kuhnke en MarisBungert. Koersen te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Black-prljs: 1. Zoraya Du Commerce (J. T. de Graaf) (1.32.3); 2. Yesse Owens; 3. Zanotana. Tot.: wi. f4.90, pl. f 1.60, f2.50, t 1.60, koppel f12.60, cov. f6.60. Poedel-prijs, le heat: 1. Wala (J. 8 van Leeuwen) (1.26.7); 2. U. Dlena; 3. Umber. Tot.: wl. f15.10, pl. f3 70, f 12.80, f9.—. koppel f31.50, cov. f 17.40. 2e heat: 1. Wala (J. S. van Leeuwen) (1.25.4); 2. Type Erebus: 3. Umber. Tot.: wl. f4.40, pl. f2.30, f 12.60. koppel f31.—, cov. f 9.90. Definitieve uitslag door optelling der totaal-tijden: 1. Wala 4.45.6; 2. Dlena 4.47; 3. Umber 4 47 5. Bouvier-prijs: 1. Xavler (J. van Dooye- weerdi (1.28.6); 2. Wish You Were Here; 3. Zippy Erebus Tot.: wl. f 4 40. pl. f 1.90, f 2.koppel f 630, cov. f 4.90. Foxterrler-prijs: 1. Uppsala Pluto (M. W. M. Lange) (1.31.4); 2. Willy's Lieveling; 3. Sador B. Tot wl. f 4 50, pl. f2 60, 13.20, koppel f 11.50, cov. 14.70. Totalisator-omzet f 48.783,50. In een wedstryd voor het eind- toemooi van het Internationale mili- talre voetbalkampioenschap, dat te An- I kara wordt gehouden, heeft Nederland I met 10 verloren van Frankrijk. Onze landgenoten zijn daardoor uitgescha keld voor het eindtoernooi in Seoel (Ko- 1 rea). Meestertoernooi Het internationale schaaktoernooi te Amsterdam is voortgezet met de partijen van de zesde ronde. De uitslagen waren: Bernstein (Fr.)Tan (Indonesië) afg., Donner (Ned.)Kuypers (Ned.) 10, Wade Nieuw-Zeeland)Crabbendam <Ned.) 44, Langeweg (Ned.Johner (Zwits.) 10, Enevoldsen (Denemarken) —De Rooi (Ned.) 1—0, drs. Van den Berg (Ned.)—Wolthuis (Ned.) 4. De stand luidt nu: 1. Langeweg 6pnt., 2. Donner 5 pnt., 3. Wade 4Vb pnt., 4. Enevoldsen 4 pnt., 5/6. Crabbendam en Kuypers. beiden 3 pnt., 7. drs. Van den Berg 24 pnt., 8. Tan 2 pnt. en 1 afg. partij: 9. Johner 2 pnt., 10. Wolthuis 14 pnt., 11. De Rooi 1 pnt.; 12. Bernsteln 4 pnt. en 1 afg. party. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier. Aantal vogels 2238, gelost te 6.45 uur met z.o. wind. Nulpunt 290.778 km. le duif te 10.28.9 uur. 1, 6. G. Oude Elferink; 2. J. v. d. As sem; 3. 14. 17. M v d Wiel; 4 F. Heems kerk; 5. H. Fasel; 7. K. Boekee; 8. Gebr. Barnhoorn; 9, 40. D. v. d. Nieuwendijk; 10. v. d. Nietv Rhijn: 11 B Oskam; 12. A. v. Duin Az 13. J. Borsboom; 15. W. Wesselo; 16 P. Riem; 18. W. Siera; 19. 23. J. v. d. Niet; 20. 22 Haak—Hoon aard; 21. K. v. d. Steen; 24, 48. R. P. de Graaf; 25. 39. M. de Lange; 26 C. v. Weeren; 27. 29. mej. Brederode; 28 W. Schaap; 30 Bink—v. d. IJssel; 31. A v. Noord; 32. P. d'Haens; 53. dr. Venker; 34 A. Pracht; 35. J. Kukler; 36. A Crama 37. 43. 46. Gebr. Kok; 38. A v Ruiten- burg; 41. P. v. Griensven; 42. H.Schoo; 44. N. Oudshoom; 35. A. v. d. Hulst; 47 J. Beugelsdijk; 49. J. den Dunne: 50. P. Aertssen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13