Naar t leven getekend Uitvoering van 't Komplan kost Wassenaar heel wat geld V DONDERDAG 1 JUNI 1961 Voorsteilen aan de gemeenteraad Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de gemeenteraad voor enkele kredieten beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het z.g. komplan. In de eerste plaats zullen en kele weggedeelten moeten worden aan gelegd in verband met de doortrekking van de van der Duyn van Maasdam straat tot de Schoolstraat. Onder meer zal de aansluiting van de Van Hogen- dorpstraat op de Achterweg komen te vervallen. Inplaats daarvan komt er een verbinding tussen belde wegen door een niemy aan te leggen weg, de Domines- laan. Evenwijdig aan het verlengde van de van der Duyn van Maasdamstraat waaraan winkels zullen worden ge bouwd willen burgemeester en wet houders een z.g. bedieningsweg aanleg gen. Deze bedieningsweg, die achter de winkelpanden zal lopen, stond niet in het oorspronkelijke plan maar werd bjj nader inzien wenselgk geacht. Voor de aanleg van enkele weggedeel ten, de gas- water en elektriciteitsvoor zieningen. de riolering en de openbare verlichting zal een bedrag van f 176.850.- nodig zgn. Verder vragen B. en W. voor de be strijding van kleinere uitgaven in ver band met het komplan een krediet van f 25.000.- Het is al enkele keren voorge komen, dat op korte termgn sloop- of bestratingswerkzaamheden moeten wor den verricht, die betrekkelijk kleine be dragen vragen. Zou voor elk van deze kleine onderdelen een apart krediet moeten worden gevraagd, dan zou dat een vlotte gang van zaken ln de weg staan. B. en W. zeggen de raad toe, van tijd tot tijd een overzicht te geven van wat met de gelden uit dit krediet werd gedaan. Vijfdaagse werkweek De vijfdaagse werkweek zal nu ook voor het Wassenaarse gemeente-perso neel een feit worden en wel met in gang van 1 juli. B. en W. stellen de raad nJ. voor, ten aanzien van het ge meen tepersoneel dezelfde gedragslijn te volgen als die welke de regering bepaald heeft voor het rijkspersoneel. Voor diensten die op zaterdag moeten blijven functionneren zal een aparte regeling worden getroffen. LEIDERDORP Ziekenhuisverpleging heeft nadelig saldo Gisteravond kwamen de leden van de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging in het Dorpshuis bijeen. Het nadelig saldo van f 1197.26 werd verklaard uit het feit, dat in 1960 een veel groter aantal ver- pleegdagen moest worden uitbetaald dan het voorgaande jaar. Het voorstel van het bestuur voor een verbeterde uitkering d.w.z. recht op uit kering, van de kosten van de door een specialist voorgeschreven geneesmidde len. hetgeen een verhoging van 20 op de premie zal betekenen, werd goedge keurd. Voorts werd besloten een zgn. waarnemersverzekering in te voeren. Deze verzekering is geheel vrijwillig en zal ondergebracht worden bij de Stich ting Nederlands Sanatorium Verzeke ring, met als doel daguitkeringen te ver lenen voor duur van de verpleging van t.b.-patiënten. Het bestuur nam alle ver dere voorstellen aan. Voorzitter P. van Hofwegen dankte het aftrédende bestuurslid, L. van Eg- mond. In zijn plaats werd de heer W. C. Hendriksen benoemd. In de controle commissie hebben de heren H. Brink- sma en H. Blom zitting. Voor de uitbrei ding van het aantal leden zal een pro pagandist worden aangetrokken. Muzikanten hadden succes Aan het instrumentaal solisten-con cours te Voorburg, dat gehouden is on der auspiciën van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen, is door enkele leden van de Harmoniekapel „Leiderdorp" deelgenomen. En met suc ces. Wim Habraken behaalde in de tweede afdeling de eerste prijs met 166 punten, met zijn trompet. De heer H. W. Jagel die de schuif trombone bespeelt, behaalde in de eerste afdeling de tweede prijs met 146 punten. Cock Fons en Rudi Herreur, klarinet ten, speelden een duet en behaalden in de tweede afdeling met 140 punten een tweede prijs. Wim Habraken en A. Rom- bouts, trompetten, eveneens met een duet, behaalden in de eerste afdeling de tweede prijs (140 punten). Ingelanden-vergadering Zijllaan- en Meijepolder Gisteravond vergaderden de stemge rechtigde ingelanden van de Zijllaan- en Meijepolder in hei Dorpshuis. Als afgevaardigde van de gemeente was burgemeester van Diepeningen aanwe zig, als afgevaardigde van de Touw- fabrieken de heer I. Vogelenzang. De rekening over 1960 werd vastge steld met een batig saldo van ruim f. 1.500, hetgeen een teruggang bete kende van ruim f.300. Dit in verband met de hoge bemalingskosten, hoger stroomverbruik, gedurende de natte zomermaanden en herfst van het vorig jaar. De begroting over 1961, berekend over een omslag van f. 12 per ha. werd goedgekeurd. De vergadering machtigde het bestuur tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrotingsposten en tot onder handse aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer. In de kascom- missie werden benoemd de heren Den Hollander, Van der Mey en Kwaker- naak. Besloten werd tot aankoop van 25 m2 grond, bij het Molenerf voor f.7. Tgdens de rondvraag vroeg burge meester van Diepeningen het bestuur, de kwestie van de molenverkoop aan de gemeente, nog eens onder ogen te wil len zien, dit mede op verzoek van de Rijnlandse Molenstichting. Verleden jaar hebben de ingelanden afwijzend op dit verzoek van het ge meentebestuur beschikt, omdat de ge boden prijs te laag was. De burgemeester lichtte één en ander nader toe. door uiteen te zetten, dat deze molen behouden moet blijven voor recreatie, door Rijk en gemeente volle dig gerestaureerd zal worden, hetgeen een belangrijke kostenbesparing voor het polderbestuur zal betekenen. Het mag als voldoende bekend worden be schouwd, dat de Rijnlandse Molenstich- ting alles in het werk stelt om zoveel mogelijk molens te behouden voor het karakter van het polderlandschap. Op verzoek va noud-patiënten zal de Leiderdorpse Harmoniekapel donder dag 8 juni een concert geven in het Zee hospitium te Katwijk aan Zee. De jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaarden is vastgesteld op 24 juni. Om in de kosten tegemoet te komen zal in de week van 5 tot 10 Juni een huis aan huis collecte worden gehouden. Riolering B. en W. vragen een bedrag van f 36.750.- voor het aanleggen van ri olering in de Rust en Vreugdelaan tus sen de Backershagenlaan en de Schouw- weg. Er hebben zich bij de zich hier bevindende woningen de laatste tijd moeilijkheden voorgedaan met de af voer van afvalstoffen. Het nieuwe ri ool zal worden aangesloten op het riool in de Backershagenlaan. Tegelijkertijd zal langs dit weggedeelte een trottoir van 1.30 m breedte en een parkeer- strook worden aangelegd. Onteigening Met de eigenaren van de grond, die de gemeente nodig heeft voor het ver beteren van de aansluiting Kokshorn- laan - Oostdorperweg kon langs min nelijke weg niet tot overeenstemming worden gekomen, aldus delen B. en W. de raad mede. Omdat de huidige situatie grote gevaren oplevert, stellen B. en W. de raad thans voor tot ont eigening te besluiten. Dit besluit is on derworpen aan de goedkeuring van de Kroon. Het betreft ongeveer 2500 m2 grond, die thans gebruikt wordt voor de bloembollencultuur. Verkoopwoningen Drie bewoners van woningen aan het Havenplein hebben de wens te ken nen gegeven deze woningen van de ge meente te kopen. In de afgelopen maan den heeft de gemeente al 9 van deze woningen, die in 1930 werden gebouwd, van de hand gedaan aan de bewoners. Aan de raad wordt voorgesteld, nog de zelfde prijs te berekenen, die tot nu toe gegolden heeft n.l. f 6700.- per stuk. Aan de raad wordt verder voorgesteld, op zijn verzoek aan de heer A. Slui- mers eervol ontslag te verlenen als hoofd van de openbare school no 1 aan de van Zuylen van Nijeveltstraat met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum. Inbraak opgehelderd (Van onze Haagse correspondent) Met de aanhouding en bekentenis van een 25-jarige Hagenaar die thans aan het Delftse politiebureau is ingesloten, heeft de Haagse politie in samenwer king met haar Delftse collega's thans volledig klaarheid gebracht in de „traangasoverval te Loosduinen" en de roof van 23 horloges en 12 horlogeband jes tot een waarde van ongeveer f. 2500 uit de etalage van de Delftse juwelier van Baarle aan de Wijnhaven, gepleegd in de nacht van 8 mei j.l. Reeds verrichtte de Haagse politie in de zaak van de traangasoverval twee arrestaties, waarbij bleek dat de twee aangehouden Hagenaars, van wie een de leide rvan het komplot was, ook iets met de eerder gepleegde horlogediefstal iutstaande hadden. Hun aanhouding werd mede mogelijk gemaakt door de zorgeloosheid waarmee zij de horloges „uitdeelden". De aangehoudenen worden ook ver dacht van de inbraak in een Leidse zaak, waarbij de buit uit radio's en bandrecorders bestond. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Johannes L. A. M.. zn van L. A. M. Duivenvoorde en Ph. M. Mlchalldes. Rudy, zn van H. Zandbergen en C. den Haan. Ondertrouwd: W. Eyiers, 31 Ir en D. M. Vermeulen. 23 Jr, J. Greevellnk, 28 Jr en A. E. Schudel. 22 jr. Overleden: W. de Roode. e.v. M C. Evert G. Bolos, H. Oosterlee, wed. van Haaksma. VOORSCHOTEN Diploma's E.H.I.O. Geslaagd voor het diploma Eerste Hulp In Oorlogstijd: de dames: C. Noor- lander, S. C. Achthoven-Groze, S. A. v. d. Marel-Berkhuizen, C. P. de Neef- Dijkman, A. J. Montagne-Verhoeff, M. T. Sint-de Wilde, G. van Oogen-Brou- wer en de heren H. Balfoort, W. C. Derks, J. Dekker, A. Durieux, C. v. Eg- mond, C. de Bruin, H. Middelraad, J. C. v. d. Wilk. WARMOND Brandweercommandant neemt na 13 jaar dienst afscheid De heer A. A. Schepers, die sinds 1948 commandant van de gemeentelijke vrijwillige brandweer is, heeft zich we gens zijn drukke werkzaamheden ge noodzaakt gezien als zodanig ontslag te nemen. Tijdens zijn commando heeft de heer Schepers er steeds naar ge streefd de brandweer in al haar onder delen te perfectioneren waarin hij ten volle is geslaagd. Bij het afscheid sprak de burgemeester woorden van waarde ring voor de vele werkzaamheden door de heer Schepers in het belang van de gemeente verricht. De heer C. W. Heijl, waarnemend commandant, sprak eveneens woorden van lof tot de schei dende functionaris. Namens het personeel bood spreker de heer Schepers een zilveren tafelsi garenaansteker aan. Deze toonde zich zeer getroffen door deze spontane hul diging. Tot commandant van de brandweer is nu benoemd de heer C. W. Heijl, tot waarnemend commandant de heer H. H. J. Haverkort, tot bevelvoerder de heer P. J. van Huis en tot plaatsvervangend bevelvoerder de heer P. C. van Beek. WASSENAAR PRINS BERNHARD NAAR FRANKRIJK EN ENGELAND Prins Bemhard zal morgenochtend naar Parijs gaan voor een bezoek aan de „Salon International de l'aviation". Za terdag keert de naar ons iancj terug. Voorts zal Prim: :ne door haar vader in de regerir" r-ndship maan dag naar Londen -e.I^'en worden, waar de Prinses het huwelijk van de Hertog van Kent zal bijwonen. De Prins keert dezelfde dag og naar Nederland terug. Hoge onderscheiding mr. J. A. Jonkman De voorzitter der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, Is benoemd tot groot-offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Vandaag is het juist 10 jaren geleden, dat hjj in deze functie werd benoemd. De minister-president, prof. De Quay en de minister van Binnenlandse Za ken, mr. Toxopeus, hebben vanmiddag om 12 uur de heer Jonkman een be zoek gebracht in zfjn woning aan de Schoutenstraat in Den Haag en hem mededeling gedaan van de hoge onder scheiding, welke H.M. de Koningin hem heeft verleend. Mr. Jonkman was vóór de tijd, dat hij het presidium van de Eerste Kamer ging vervullen, o.a. voorzitter van de Volksraad in het toenmalige Ned.-Indië. In 1946 werd hy minister van Overzeese Gebiedsdelen ln het kabinet-Beel. DOOR SPOORWAGONS BEIDE BENEN AFGEREDEN (Speciale berichtgeving) In de Kesterenstraat op pier 1 in de Waalhaven te Rotterdam is vannacht de 22-Jarige Werner Slech uit Butzow, Mecklenburg ln Duitsland, door twee spoorwagons overreden. De jongeman zal beide benen moeten missen. Op een onbestraat gedeelte van een pier. waar geen straatverlichting is. was de Duitser tussen de rails gaan slapen. Twee rangeerders, die met een lamp op de voorste wagon van de trein die door een locomotief werd geduwd, stonden, zagen hem plotseling liggen. De gealar meerde machinist remde onmiddellijk, maar hij kon niet verhinderen dat twee van de acht wagons over de Duitser geen gingen. In zorgwekkende toestand is de gewonde naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz heeft gisteren in Woerden een nieuw winkelcentrum geopend. Mr. Klaasesz maakte in stromen- de regen in gezelschap van burge meester Vos een rondrit door het centrum in een ponywagen. Ons hort verhaal door T. H. C. Jacobs Alison was op 't eerste gezicht ver liefd geworden op Wade. Daarom hoopte ze vurig, dat ze een succes zou worden in zijn nieuwe stuk. Maar al na de eerste repetitie van de eerste akte begon ze er aan te twijfelen. Wade had haar spel met stijgende verbazing en bezorgd gevolgd. Klaar blijkelijk had ze niet 't geringste idee van haar rol. Aarzelend maakte Wade de regisseur deelgenoot van z'n vrees. Ach, maak je maar geen zorgen, zei Max. Ze moet er nog Inkomen. Heus, 't zal bést gaan! Maar 't ging niet best. Ze was ver schrikkelijk. Met steeds groter worden de onrust volgde Wade nog twee re petities totdat hy zich niet langer kon beheersen. Nee!schreeuwde hij, woedend protesterend. Nee, Alison, 't lijkt op niets. Alison bleef middenin een claus ste ken alsof ze plotseling tegen een mum- was gelopen. Ze stond verstijfd van schrik op het toneel en staarde hem met grote, blauwe angstogen aan. Hoe je koest, Wade, snauwde Max. 't Spijt me, Max, zei Wade, Maar We stoppen er mee, mensen! riep Max. Om vier uur gaan we verder. Wade ging met Alison lunchen. Ge duldig legde hij uit hoe de rol gespeeld moest worden. Alison luisterde echter niet. Ze wist namelijk al precies hoe de rol van Olga gespeeld moest worden, hoe haar stem moest klinken, hoe ze zich moest be wegen, alles wist ze al precies. Maar ze kon 't nu eenmaal niet. 't Heeft geen zin. Wade, zei ze vermoeid. 't Is alsof ik een van bui ten geleerd lesje opzeg. „Maar meisje, je kunt 't best, ver zekerde hy haar. Wade was oprecht en hij kon niet gemakkelijk een leugentje om bestwil debiteren. Bovendien was hij haar in de drie maanden, dat hij haar nu al kende, steeds meer gaan waarderen. Als vrouw dan. Het meisje is een arme vluchte linge, legde hij geduldig uit. Ze is in een Duits kamp geboren. Een nor maal leven heeft ze nooit gekend. Ze heeft verschrikkelijk geleden. Nu is er een straaltje hoop voor haar, maar zelfs die strohalm zou haar wel eens kunnen ontglippen. Ze is daar bang voor. Jij speelt die rol echter als een goed-op-gevoede Fran?aise, die wat huiselijke moeilijkheden heeft gehad. Ik weet héus wel hoe ik 't speel, zei Alison een beetje vinnig. Terwille van Wade deed ze haar uiterste best, maar zodra ze aan die lange, gepassioneerde monoloog toe was, ging 't steeds weer helemaal ver keerd. Toen de repetitie met hangen en wurgen tot een einde was gekomen, slipte Alison in haar eentje het theater uit. Ze voelde zich té vernederd en té wanhopig om Wade onder ogen te ko men. Maar toen, terwgl ze naar huis wan delde, kreeg ze een ingeving en wist ze wat haar te doen stond, wist ze wat iedere goede actrice meteen gedaan zou hebben als ze een rol had moeten spelen, die haar niet helemaal zou lig gen. Ze moest op een of andere manier een échte Olga zien te vinden en zo spoedig mogelijk! Maar waar en hoe? Juist op dat moment naderde haar een vrouwelijke politie-agent. Met een impulsief gebaar hield ze haar staande. Kunt U me soms helpen? vroeg ze, Ik zou graag in contact komen met iemand, die vrouwelijke vluchte lingen uit Duitsland aan werk helpt. De pastoor van St.-Petroc is nog al geïnteresseerd in vluchtelingen. Tweede zijstraat links. De pastorie is vlak naast de kerk. Het bestuur van de onlangs ge stichte afdeling Wassenaar van het Prinses Beatrix Poliofonds is thans sa mengesteld. Voorzitter Is mr. J. P. M. Aghina, secretaresse mevrouw M A. Ruitenbeek-Libosan. penningmeesteres- se mej. G. Dekker, terwijl verder zitting in het bestuur hebben de heer K. van Someren Greve, de heer F. Furnée en mej. M. G. de Groot. In Juli zal de afdeling een collecte organiseren. Geslaagd voor het examen gymna sium B aan het Rijnlands lyceum: de dames: E. Q. Hesselink te Oegstgeest; D. van Iterson en M. H. van der Stok; de heren: W. Bloem. F. F. van Gunste- ren, C. Th C. Heyning, R. E Katz en M, T. Riedstra. Behalve mej. Hesselink wonen alle kandidaten te Wassenaar. Er is een kandidaat afgewezen. Alison bedankte haar hartelijk voor de informatie. De pastoor ontving haar in z'n studeervertrek en luisterde aan dachtig naar haar. Ik zou graag een vrouw willen ont moeten, die erg geleden heeft, zei ze. Dat hebben ze allemaal, zei de pastoor glimlachend. Maar ik ben bang dat één van de meisjes, die des tijds uit Letland gevlucht zijn. wel teruggestuurd moet worden. Een hotel gast heeft haar er van beschuldigd dat ze geprobeerd zou hebben een jurkje te stelen. De Hemel weet. dat 't arme kind genoeg geleden heeft, maar als ze oneerlijk is.. Waar woont ze? vroeg Alison. Hier bij mij op 't ogenblik, totdat ik weet wat ik er aan zou kunnen doen. De aanklacht is gelukkig inge trokken, maar ja 't Meisje werd geroepen en Alison begon haar vriendelijk 't een en ander te vragen. Gefascineerd luisterde ze naar de stem van 't kind. Mara 'had haar ogen neergeslagen en haar lippen trilden. U kunt niet begrijpen, mevrouw, wat 't voor mensen als wij betekent. Ik heb slechts oude, afgedragen kle ren, die voor de vluchtelingen werden ingezameld. Nog nooit heb ik mezelf ln een mooie jurk gezien. Maar als ik me beter zou kunnen kleden, zou ik ook wel een goed baantje kunnen vin den. Ik kan heel goede naaien. Ik wilde helemaal niet stelen, maar eens zien hoe die jurk mij zou staan.. Alison had haar besluit meteen ge nomen. Ik zou Mara graag met me mee nemen. Natuurlijk ben ik dan voor haar verantwoordelijk. Ze heeft pre cies mgn maat. Ik zal haar mooie kleren geven en een betrekking voo haar zoeken. De pastoor keek bezorgd. Maar de bepalingen van het Mi nisterie van Sociale Zaken zeggen Tenslotte kreeg Alison haar zin. In het hotel, waar ze logeerde, nam ze ook een kamer voor Mara Toen Alison haar uitgebreide en kostbare garde robe uitkamde, wist Mara nauwelijks hoe ze haar dankbaarheid moest to nen. Parijse stadswijk verzakt plotseling: vele slachtoffers In de Prgse voorstad Clamart is van ochtend in een gebied van een vierkante kilometer een verzakking opgetreden. Een stuk of vijftien eengezinswoningen, een fabriek en een gebouw van drie ver diepingen zgn in een afgrond gestort die naar schatting 20 meter diep is. Van middag omstreeks twee uur waren vier doden geborgen en 23 gewonden naar ziekenhuizen overgebracht. Men vreesde toen echter, dat er nog velen onder het puin bedolven lagen. Voor of na d3 verzakking dit staat nog niet vast -- heeft men een enorme ontploffing gehoord. Onder het getroffen stadsdeel zou zich een kwekerfj van pad destoelen bevonden hebben. Politie en brandweer hebben meteen met groot ma terieel het reddingswerk in de getroffen wijk ingezet. WIELRENNEN Baankampioenschappen Titelhouder Henk Nijdam is weer fa voriet in het nummer achtervolging voor amateurs van de Nederlandse baankam pioenschappen, die hedenochtend in het Olympisch Stadion te Amsterdam zijn begonnen. De Groninger reed in de voorwedstrijden veruit- de beste tijd, na melijk 5 min 6,2 sec, terwijl hg totaal geen tegenstand had van Lohuis. Ook in de kwartfinales waarin Nijdam tegen de Dordtenaar Stolk uitkwam, was de titelhouder de snelste met 5 min 8,6 sec. In deze rit, waarin niet meer de ge maakte tijden maar de winst beslissend was voor plaatsing in de halve finales, reed Nijdam niet voluit. De uitslagen van de kwartfinales ach tervolging amateurs luiden: le rit: 1. Nijdam (Eelderwolde) 5.08.6; 2. Stolk (Dordrecht) 5.24.6. 2e rit: 1. Oudkerk (Amsterdam) 5.12.0; 2. Schuuring (Amsterdam) 5.27.2. 3e rit: 1. Van der Lans (Sassenheim) 5.14.6; 2. Karstens (Leiden) 5.17.0. Op de Rijksweg Zwolle-Meppel ter hoogte van een café bij Zwolle, is van nacht een ernstig verkeersongeluk ge beurd, waarbij de 38-jarige gehuwde vertegenwoordiger H. Bazuin uit Gro ningen werd gedood. Max was ergens achter op 't toneel, toen Alison voor de zoveelste repetitie kwam. Geef me nog één kans, Max, zei ze smekend. Wade zat naast Max op een van de eerste rijen. Hg was verre van gerust en vroeg zich af hoe 't dit keer zou gaan. Ja, nu moest die lange, gepassio neerde monoloog komen. Hij verborg 't hoofd in z'n handen en begon te knarsentanden. Enkele ogenblikken later schoot hij echter overeind, totaal verrast. Naast hem ademde Max hijgend, als een duiker, die net boven water gekomen is. Alison was voortreffelijk! Haar stem, haar uitdrukking, de manier waarop ze liep, haar hele houding! Ze vertolkte werkelijk voortreffelijk de Olga, die Wade steeds voor zich had gezien. Max draaide zich langzaam naar Wade om. Z'n ogen glansden triom fantelijk. Nou, Wade, wat heb ik Je ge zegd? Ze is voortreffelijk! Ze speelt prachtig Alison nam na afloop van de repe titie Wade mee naar haar hotel om ge zellig samen te gaan eten. Wade wilde er 't liefst een feestje van maken, maar zij had er nu eenmaal haar zin nen op gezet om met hem alléén te gaan dineren. In de hal kwamen ze Mara tegen. Ze droeg een grijs mantelpakje, dat haar bgzonder elegant stond. Ze was zelf verzekerd en zag er gelukkig uit. Alison stelde haar aan Wade voor als „Olga, een heel oude vriendin". Tijdens het etentje vroeg ze: Lijkt mijn Olga erg op jouw Olga, Wade? Helemaal niet, liefste, zei hij glim lachend, omdat hij de vraag nogal absurd vond. Mijn Olga heeft veel geleden. Ze heeft vernederingen on dergaan en armoede gekend en nooit iets anders gedragen dan versleten, tweedehands kleren. Mijn Olga heb ik naar 't leven getekend. Alison glimlachte geheimzinnig. Ze BEURSOVERZICHT Teleurstellende markt De eerste beursdag van de nieuwe maand bracht een teleurstellende ten dentie voor de hoofdfondsen. Ook de Scheepvaartafdeling, alsmede de Cul tuursector stelden teleur. Over de gehele linie werden koersverliezen, ten opzichte van de voorgaande slotkoersen, geleden. Deze verliezen namen weliswaar geen grote afmetingen aan. maar bedroeg voor Philips toch altijd nog ruim 10 punten by een notering op 1085, na een opening op 1082. Later kon het geringe aanbod alleen worden opgevangen op lagere koersen. De aandelen daalden tot 10794. De handel was minimaal. Dat het Dam rak tegenviel was toe te schrijven aan de houding van Wall Street Na maan- i dag en dinsdag gesloten te zgn geweest iraf Wall Street gisteren een aarzelende houding te zien, in verband met de in ternationale politiek. Amsterdam was op de hogere koersen in Wall Street voor uitgelopen. Nu de tendentie op de New- yorkse beurs niet aan de verwachtingen beantwoordde, vond op het Damrak een geringe terugslag r*aats. Vele beurzen in West-Duitsland bleven vandaag ge sloten. De stemming in Pargs en Londen vormde geen stimulans voor de beurs in Amsterdam. Het publiek gaf er de voorkeur aan eerder wat winst te nemen. De arbitrage kon internationaal niet uit de voeten. Aku's hielden zich goed. Deze stukken waren slechts 2 punten lager op 4714. ninlevers verloren ruim 5 punten op 855. Hoogovens moesten zich met een groter verlies namelijk van by na 12 punten tevreden stellen op 1123. Kon. Olies, die in Wall Street dollar lager sloten, daalden van f- 125.50 tot f. 125,10. Het verlies voor de olie-aan delen bedroeg circa f. 1,50. De leidende cultures waren over het algemeen iets zwakker. De scheepvaart afdeling gaf verliezen te zien van 1 tot 3 punten. Staatsfondsen prgshoudend met een goede ondertoon. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1 Juni Londen 10.02%—10.0274, Montreal 3.63M—3 63jj. Brussel 7.18%7.18*1Stockholm 69.58 69.63, Milaan 57.86' 57.91%, Oslo 50.13%—50.184, Lissabon 12.50'.—12 52, New York 3.594—3.59%, Parijs 73.28' 73.33 4, Frankfort 9047—90.52, Zürich zou 't hem nog wel eens vertellen. 82.95483.00%, Kopenhagen 51.824 Maar nu nog niet. 52.874, Wenen 13.794—13.80%. BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 1 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000,— Vorige Slotkoers koers v. beden Ned. *58 4% 102% 103 Ned. *59 4%102H 103 Ned. '60-1 4% 102H 103 Ned '60 II 4% 102% 103iV Ned '59 4% 101% 1014 Ned '60 4% 101A 101% Ned '61 4% 101% 102 GL Ned '53 3% 994 B 99% Ned. Grtb. obi. 3% 85 V8 85 B Ned. '47 3% 95 tV 95 A Ned. '51 34 99% B 99 Ned. '53 I-II 3% 96% 96% Ned. '56 3% 96% 964 Ned. '48 3% 93 93% Ned. bel. cert. 3% 92% Ned '50 I-II 3% 92% 93 Ned *54 I-II 3% 93% 93% Ned. *55 I 3% 93 93 Ned '55-11 3% 94% 94H Ned. *37 3 93% 94 Ned. Grtbk. obi. '46 3 95 95 Ned doll. In '47 3 91% 91% Ned. Inv. cert 3 100 GL 100,V Ned 62-64 3 100% 99! *GB Indlë *37 3 9911 991» Indië *37 A 3 96 4 96% Ned. won bJ. *57 6 110% llOiV Ned. won.bJ *58 4(4 10111 102 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 116% 115% Ver. HVA-my1344 133%GB A.K.U 473% 470% Deli My cert159 exd. 159 Hoogovens cert. 1134% 1125GB Philips gem bez. 1096 1178 4GB Unilever eert. 861% 8531 Dordtse Petr 590 585 Kon Petr (60 A f 20) 126 50 125.30 Holl Amer iyn 169% 168% Java China Paket 184% 184% KX.M91 60 90.50 Kon. Ned. Stoomb 209% 2064 Kon Paket My 1734 172 Stoomvaart My Ned 1984 1984 Nievelt Goudr cert 161 162% v Ommeren cert 347 GB 3494 Kon Rott Lloyd... 163 163 Ned Scheepv Unle 168% 167% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Pro?.- en Gem. leoinfeD A dam '47 (3%) 3 97 97% idem '48 (3%) 97 97 R'dam *52-1 (4%> 101% id id "37 I-n (3%) 97% 97 Z.-Holland '55 4% 104% 101 Bankwezen Bank N Oem. *58 5% 106 105% ld NWB '52 (4%) 101% 102% BVG rspbr f600 185 185 B BVO rspbr *52 146% 1464 Lndnstr. Obligaties Philips Dollarlng *51 93 L 924 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. beden A'dam *53 3 106 A'dam *51 I 2% 91 90% A'dam '56 I 2% 84% 84% A'dam '56 II 2% 96% 95% A'dam '56 HI 2% 96% 95% Eindhoven '54 2% 85 L 85 Enschede "54 2% 84 85% Den Haag '52 I 2% 95 B 95 Idem II 2% 98 98 R'dam '52 I 2% 95% Idem n 2% 96% 97 Idem '57 2%100% 102 Utrecht '52 2% 924 B 934 B Z.-Holl. 1957 2% 99% 984 Zuid-Holland '59 2% 104 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredJetlnstellingeD Robeco 255 254.50 Amst. Bank 390 380 Cultuurbank 36 364 Holl. Bank Unle cert 224% 224 Ned. Handelmy 332 332 Rott. Bank 380 375 Twentsche Bank 335 336 Senembab530 L 525 Industrie Ondernemingen Albert Heyn660 670 Berkel's Patent (v.) 370 370 Borsumy42% 41% Calvé Delft cert. 865 869 Electrolasmy400 390 exd. Kon. Pap. v. Gelder 415 409 Kon. Ned. Grofsm 183 185 Holl. Constructie 518 Ing. bur. v. Bouwnyv 295% 295 Internatio iso 182 Int. Kunststoff. Ind 88 92 v Kempen en Begeer 142 140 Leidse Wolspinnery 670 672% MUller en Co N.B 574% 570 Ned. Kabelfabr. r,94 688 Philips pref 303 300 Rott. Droogdok My 589 585 Sikkens Groep 903 885 Ver. Touwfabrleken 395 400 Walvisvaart 105 185% Wemlnk's Betonmy 199 2094 Wilton Feyenoord 299 296 Van Wyk en Heringa 138 140 Zaalberg 154 151% Mfjnboow en petroleum Bill ton 2de r554 545 L Kon Petr (f 20) 130 20 129.10 Amertk. fondsen Canadian Pacific R 26% 26% Intern. Nickel 77% 77% Anaconda 63|| 63 Bethlehem 8teel.... 48% 46% Cities Service 56% 55% General Motors 45% 44% Kennecott90 88 if Republic 8teel 64% 65 I Shell Oil 42 41% Union Padflo 33% 33 I Un. 6tatea Steel 89% 88%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11