ALLES GEREED VOOR DE „TOP" IN WENEN <*A Vier doden bij auto - ongeluk Rocle rozen en mahonie meubelen voor JackieKennedy Met een enkel woord y Hlj wordt vaBtge Agenda MAANDAG 29 MEI 1961 GOED EN SLECHT (Van onze t.v.-medewerker) Het zaterdagse journaal opende met een flits van de voor Katwijk zo suc cesvol verlopen haringrace. Dat was dan een bijdrage aan de goede dag. Dr. De Jong kwam in VARA's-„Ex- presso" rapporteren over de slechte dagen in Amerika, waar vooral in de staten met een hoog percentage Neger bevolking de moeilijkheden snel en vaak oplaaien. Het is er slecht zitten in de nieuwe banken in Giethoorn, dank zij Fanfare. Het zat in Amerika dan weer niet helemaal zo goed voor Pla Beek als ze wel gehoopt en ook verwacht had. Ellen Blaaser toonde de welvaart in een kibboets van Nederlandse kom-af in Israël en toen kwam het conflict in de zwemwereld op de proppen. Het gelijk zit altijd aan de kant van de cmroep, die aan de beurt is, maar wat zich in de krant tot een flitsend debat van de ene dag op de andere kan ont wikkelen, wordt een uitgekauwde zaak als er weken en weken verlopen moe ten, totdat een bepaalde rubriek weer aan bod is. De fijne trekjes is de kijker vergeten, zijn belangstelling is allang op andere zaken gericht. Hier kan de t.v. op geen stukken na wedijveren met een gedrukt periodiek, tenzij, tenzij er een nationale omroep komt. Als dan de controversiële zaakjes nog maar aan gesneden mogen en kunnen worden. Eerdmans moest zijn TV-toto-galgen- maal nuttigen en hij had er kennelijk weinig trek in. Het smaakte hem niet. Het leek ons, dat de man flink nerveus was, niet op stoot kon komen en een beetje freewheelde op zijn routine. Annie de Reuver, toch ook uitgerust met ervaring in zaaloptreden, voelde zich evenmin op haar gemak. Het af scheid werd tenslotte gedragen door Joan Haanappel en Paul Cammermans, maar voor Eerdmans aan zijn nieuwe patiënten toekwam, moest de kijker zich door 25 minuten afleidingsmanoe- vres heen eten, voorwaar geen kleinig heid. Nu dan, de twee hekkesluiters waren respectievelijk een dapper vrouwelijk vrouwtje en een mannelijke man, naar Tegen een boom gebotst (Van onze correspondent) Kort na middernacht is enkele kilometers buiten de bebouwde kom van Winterswijk op de Rijks weg naar Groenlo een vreselijk verkeersongeluk gebeurd, waarbij vier jonge mannen uit Goor het leven hebben verloren. Het ge beuren kreeg een extra tragisch accent, want pas in de loop van de morgen konden de vier slachtoffers worden geïdentificeerd. De omge komenen zijn B. Andriessen, zoon van een enkele jaren geleden ge storven oud-wethouder van Goor, de twee oudste zoons van de fami lie Welberg, en een zoon van de familie Deijk. De leeftijden van de slachtoffers varieerden van 20 tot 24 jaar. De oorzaak van het ongeluk is, door dat de vier inzittenden wijwei op slag dood moeten zijn geweest, niet na te gaan. Wel weet men ten naaste bij de toedracht. Twee bromfietsers hebben namelijk de kleine personenauto op een punt waar de Rijksweg kaarsrecht is, slingerende bewegingen zien maken. Kort daarop botste de wagen, die met grote snelheid moet hebben gereden, met een enorme klap tegen een boom. Toen de bromfietsers ter plaatse kwa men, mocht hulp niet meer baten. En kele uren lang is de politie van Winters wijk vannacht bij het licht van schijn werpers bezig geweest de slachtoffers uit te zagen. Daarop zijn ze naar het Alge meen ziekenhuis te Winterswijk over gebracht. Van de gehuurde auto is nog slechts een wrak over. Drie leden invasieleger op Cuba ter dood veroordeeld Radio-Havanna heeft meegedeeld, dat de eerste doodvonnissen in verband met de mislukte invasie op Cuba van de vorige maand zijn uitgesproken. Drie gevangen genomen leden van het in vasieleger zijn ter dood veroordeeld we gens het doden van een volgeling van Fidel Castro. Hun namen zijn niet be kend gemaakt, doch volgens Radio-Ha vanna maakten zij vroeger deel uit van het leger van ex-president Batista. De tien gevangenen, die door Castro naar de Verenigde Staten waren ge stuurd om besprekingen te voeren over de uitwisseling van ruim duizend ge vangen genomen infiltranten tegen vijf honderd tractors, zijn zaterdagmorgen uit Miami weer naar Cuba teruggekeerd. Zij hebben medicijnen en toiletbeno digdheden meegekregen voor hun kame raden in het marinehospitaal in Havan na waar zij zijn geinterneerd. Acht gewonden bij autobotsing te Raalte Op de provinciale weg RaalteDe venter zijn gistermiddag acht personen gewond bij een auto-ongeluk. De landbouwer A. E. Boerkamp uit Olst reed met zijn gezin in een auto naar Pleegste onder Raalte. Hij lette niet voldoende op het verkeer, toen hij bij Pleegste linksaf wilde slaan. Toen werd de auto aangereden door een ach terop komende auto. Alle inzittenden van de auto van de heer Boerkamp, vader, moeder en vyf kinderen, zijn by de botsing zo ernstig gewond, dat zjj in het ziekenhuis te Raalte moesten worden opgenomen. De bestuurder van de andere auto werd licht gewond. Beide auto's werden zwaar bescha digd. wie het goed kijken was. Het schaatsen op een postzegel ging Joan goed af. Het strakke rijden was onder strakke regie losjes geworden. Er was een ge ducht show-element in gekomen, dat de kenners maar matig bekoren zal, maar anderen deugd gedaan zal hebben. Nadat er al een pony was geweest, leverde het optreden van Cammermans geiten op en een olifant. De opgaaf „wat. voor een beroep" leek ons een goedé greep. De Limbo-dansers waren van een duivelse gratie. Het was het enige nummer, dat naar voren sprong. Toen kwam het eind van een serie, die pleizier had gegeven, prijzen had op geleverd, maar in de grond toch weinig zin had, omdat degenen, die iets pres teerden geen enkel belang hadden bij de uitslag. Dat streed een beetje tegen een elementair rechtvaardigheidsgevoel. En dat was het dan voor deze zaterdag en voor dit seizoen. Nu maar uitkijken naar de harde quiz voor het volgend semester. SAMEN OP WEG (Van onze t.v.-medewerker) Eindelijk kwam zondagavond Ed Hoornik's stuk ,De ring" tevoorschijn. Er was nogal wat over te doen geweest, want de auteur had een vinger in de uitvoeringspap opgeëist. Alsof het een meesterwerk betrof. Nu, dat was het op geen stukken na. Het was een traag verhaal, dat traag, maar zeker niet zonder talent werd gespeeld. We vonden het bovendien in hoge mate onecht, maar een ander zal daarop wellicht zeggen, dat we de diepe peiling van de menselijke ziel dan niet helemaal heb ben begrepen. Dat is dan maar erg Jammer voor ons of voor de heer Hoor- nik en zijn uitvoerders, die er als men het ons op de man vraagt, ook niet in geloofden. Toen dit geval bevredigend was opge lost - want na al het geringeloor van de diva, leverde tenslotte haar heer gemaal de ring op - werd de strijd tegen het onrecht voortgezet, waarvan ditmaal een verrader de dupe werd. Het populair-klassiek concert bracht de „Italiaanse" van Mendelssohn. Nu kan men strijden over de juistheid van de titel van rubriek populair-klassiek, maar de ditmaal geslaagde inleiding van Paap gaf aan het geheel toch een populair karakter. Het lijkt ons bepaald goed, dat op deze manier de schatten van de wereldmuziekliteratuur worden gebracht. Al is het Kunstmaandorkest dan wel geen Concertgebouworkest en Kersjes een wat ij del man, nuttig en nauwkeurig werk wordt door hem en zijn groep zeker gedaan. Het meest opmerkelijke onderdeel van het hele weekeinde was naar onze smaak de filmmeditatie, waarvoor Ma- nu svan der Kamp tekende als samen steller en regisseur. Hij moet steeds getuigen, maar doet dat op een manier, artistiek zo verantwoord, dat hij velen, die vreemd staan tegenover zijn geestelijk bezit, boeit. Zo ook ditmaal, waar hij de jeugd, de puber en de bijna volwassene in één greep in groei en opgang schetste, de opgang dan zo ge steld, dat ook de tegenpool in schril contrast werd getoond. Het werkstuk wa vsol tedere zorg en sprak van toe wijding. Prachtige fotografie, schone tekst, goed zegging, knappe montage, fraaie muzikale illustratie. Het geheel mondde uit in de Bouw orde, een werkkampidee, dat soms een heel leven gaat beheersen en dat een voorloper leek van Kennedy's vredes- leger, zeker niet specifiek voor de be ginselen, die de KRO aanhangt, maar wel consequenter doorgevoerd dan we uit andere levenssferen kenden. Tot slot de sport met als hoogte punten Feyenoord's zege en de rake beelden van de vreugde op het veld en Leiden, waar om hoge korfbaleer werd gestreden. NTS bestaat 10 jaar Op 31 mei zal het tien jaar geleden zijn dat de stichtingsakte van de Neder landse Televisie Stichting te Hilversum werd verleden. Thans worden plannen uitgewerkt om in oktober, ter gelegen heid van dit jubileum, een aantal bijzon dere programma's uit te zenden. Eichmann wil met een Jezuït praten Adolf Eichmann zou graag eens met een priester willen praten, maar op het ogenblik gaat dat nog niet want hij wordt te zeer in beslag genomen door zijn verdediging. Dit heeft Eichmanns verdediger, Robert Servatius, verklaard in een vraaggesprek met de Baskische priester Inaki de Apaiazu die het pro ces in Jeruzalem voor Argentijnse bla den verslaat. „Voor zover ik weet", aldus Servatius, „wil Eichmann graag van gedachten wisselen met een onderlegde en voor aanstaande Jezuïet". Desgevraagd zei Servatius dat de Israëlische rechters ob jectief trachtqp te zijn. Het zijn niet de rechters, maar de door het Israëlische parlement aangenomen wetten, die de rechtbank van haar neutraliteit" bero ven. Servatius verklaarde voorts dat het Israëlische O.M. het proces op een „in dringende" manier leidt. „Wat denkt u van de zogenaamde collectieve verantwoordelijkheid van het Duitse volk?", zo vroeg de Baskische priester. „Die bestaat niet. Alleen de nazi-lei ders zijn verantwoordelijk voor de mis daden in de oorlog begaan. Zy hebben het Duitse volk misleid". Servatius zei tot slot dat Eichmann hem alle moge lijke hulp verleent bij de verdediging. Door zijn kennis van het geen er on der het nazi-bewind gebeurd is, kan al leen Eichmann alles wat er aan de 1.600 documenten, die de aanklacht om vat, vastzit in een samenhangend ge heel weergeven. Amerikaanse verklaring „Pathet Lao schendt bestand in Laos" In een door de Amerikaanse delega tie naar de Geneefse conferentie uitge geven coomuniqué wordt gezegd, dat de Pathet Lao het bestand in Laos heeft geschonden en biyft schenden. Enige der overtredingen van het bestand zyn op zichzelf staande incidenten, aldus de Amerikaanse verklaring, doch vele anderen wyzen op opzet. Volgens de delegatie zijn de berichten over de bestandsovertredingen afkomstig van bronnen, die door de Verenigde Staten hoogst betrouwbaar worden ge acht. Tussen 13 en 26 mei zouden zich minstens dertig overtredingen van de wapenstilstand hebben voorgedaan. Er is bovendien goede reden om aan te nemen, dat de Pathet La-o nog meer overtredingen heeft begaan, waarom trent nog geen gedetailleerde bijzon derheden zijn gemeld, aldus de Ameri kaanse verklaring. De leider van de linkse afvaardiging uit Laos noemde de Amerikaanse ver en daar incidenten waren geweest, was dit de schuld van de rechtse troepen. Hij zei dat Amerikaanse vliegtuigen sinds de afkondiging van het bestand vijftig maal het luchtruim van de Pahet Lao hadden geschonden en dat de V.S. en de rechtse regering onder Prins Boen Oem trachten de besprekingen in Ge- nève en in Na Mon te saboteren. VOOK HEDENAVOND: NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Pastorale, hoorspel. 21.25 Pianorecital. 22.00 Parlem. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. De wegen van Bartok, muz. lezing. 23.35 Gram 23.55-24.00 Nws. 4 Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Jgzzmuz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00%Parlementair overz. 19.15 Regerings- uitz.: Tom Lodewijk vraagt de aandacht van de Nederl. Noodwacht. 19.30 Dans- muz. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Eén van deze kinderenklankb. 21.05 Gram. 21.45 Brabants ork. en solist. 22.30 Nws. 22.40 Brabants ork. (verv.) 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Act. progr. 20.30 TV-film. 20.55 Ca- baretprogr. 21.55 Dagsluiting. 9 Vervolg van pag. 1 (Van onze Weense correspondent) Terwijl de Russische ambassade in Wenen ondoordringbaar is en zich in zwijgen hult, verklaart mevrouw Helen Matthews, de echtge note van de Amerikaanse ambassadeur, openhartig, dat zij wel een beetje zenuwachtig is, nu Kennedy en zijn vrouw in haar villa hun intrek zullen nemen. Op de eerste verdieping krijgt het echtpaar enige kamers, gedrapeerd met blauwe gordijnen en voorzien van donkere mahonie meubelen. Rode rozen zullen ter begroeting van mevrouw Kennedy op tafels en kastjes staan. De Kennedy's nemen voor hun persoonlijke bediening een butler en een kamermeisje mee. Het staat intussen vast dat het eerste topgesprek zaterdag aanstaande in de muzieksalon van de Amerikaanse am bassade zal plaatshebben. Het is een ruim vertrek met eikehouten betimme ring. Het gesprek duurt van 12.45 tot 18.00 uur en zal door een gemeenschap pelijk diner worden onderbroken. De twee chefs van het protocol, de Rus Ma- latsjkow en de Amerikaan O'Donnel, zullen in de komende dagen de vraag moeten oplossen wie de ereplaats zal in nemen; Kennedy of Chroestjtsjow, Nina of Jacqueline. Waarschijnlijk zal het op een compromis uitlopen, bestaande uit vier gelijkwaardige ereplaatsen. Na deze eerste bespreking gaat men zich tegen zes uur 's avonds omkleden voor de gala-ontvangst om acht uur in Schönbrun, gegeven door president Scharf. Daarbij worden slechts 200 gas ten, in rok en avondtoilet, uitgenodigd. De gasten zullen van zilveren borden eten, maar het souper zal niet lang du ren. Na afloop trekt het gezelschap zich in de ceremoniezaal terug, waar gedu rende drie kwartier een artistiek pro gramma zal worden gegeven. Enkele zangers van de Opera zullen dan met begeleiding van het Weens Phil'harmo- nisch Orkest liederen zingen, gevolgd door een demonstratie van het Opera ballet, dat dansen zal op de muziek van de Weense wals. Zondagmorgen wonen de Kennedy's om 9 uur in de Stefansdom een stille mis bij, opgedragen door kardinaal Kö- nig. De Wiener Sangerknaben zullen in tussen enkele liederen zingen. Voor hun tocht van de Stefansdom naar de Rus sische ambassade hebben de Kennedy's ongeveer driekwartier de tijd. Ze zullen dan langzaam door de binnenstad ryden en het zal er zeker zwart staan van de mensen die het echtpaar willen toejui chen. Het tweede gesprek heeft om 10.40 op de Russische ambassade plaats. Intus sen zal mevrouw Kennedy de demon straties van de Spaanse rijschool bijwo nen. Over het programma van Nina Ohroesjtsjow is nog niets bekend. De be sprekingen op de Russische ambassade duren van 10.40 tot 15.15 uur, onderbro ken door een diner waaraan ook me vrouw Kennedy dan weer deelneemt. Om 16.35 uur zullen de Kennedy's naar het vliegveld Schwechat gebracht wor den, waar om 17.20 uur hun vliegtuig vertrekt. Het is niet uitgesloten dat Ohroesjt sjow nog iets langer in Wenen blijft om herinneringen op te halen en oude ken nissen, zoals Raab en andere politici, te bezoeken. Misschien zou dit gunstig zijp om het goede klimaat te bestendigen, want al speelt Oostenrijk dan alleen maar de rol van gastheer, volgens pre sident Scharf betekent dit nog niet, dat de Oostenrijkers „alleen maar onver schillige toeschouwers willen zijn van een historische gebeurtenis, want Oos tenrijkers en de Weners zullen alles doen om dit gesprek te vergemakkelijken en deze ontmoeting voor de deelnemers aangenaam en prettig te maken". BINNENLAND De „Volksbond tegen drankmisbruik" zal zaterdag 3 juni in Amsterdam de 83ste algemene vergadering houden. Een 35-jarige kunstmesthandelaar uit Terneuzen die op 17 april J.l. bij de Rot terdamse politie aangaf, dat hij die dag in Rotterdam een enveloppe met 20 biljetten van duizend gulden had verloren, wordt nu verdacht van oplichting van een ver- .bureau van politie. De heer dr. J. Kaufmann is benoemd tot permanent vertegenwoordiger van Ne derland by het Europese bureau van de V.N. in Genève en by andere internatio nale organisatie daar ter stede gevestigd, zulks onder verlening van de persoonlijke titel van gevolmachtigd minister. Bijna drieduizend katholieke ver kenners-leidsters en -leiders komen za terdag 3 en zondag 4 Juni in Overasselt (bij Nymegen) bbeen voor de twee-Jaar lijkse nationale Koempoelan. Het is voor de negende keer, dat deze nationale lei ders en leidstersbijeenkomst wordt ge houden. De ANWB heeft zijn „mentorkorps" Ingeschakeld om degenen die zich dit jaar voor het eerst in het kampeerveld wagen, van advies te dienen. De honoraire kam- peermedewerkers van de Bond zullen ge durende 'n aantal weekeinden in z.g. „weg- wijs-kampen" de nieuwe kampeerders en hun huisgezinnen de gelegenheid geven te profiteren van hun kampeerervaringen. Deze „wegwijskampen" worden gehouden op de kampeerterreinen in Eesveen, Den Haag, Pey-echt (L.), Lunteren, Blarlcum en Olsterwljk. Zaterdagavond gebeurde te Staphorst een tragisch ongeval, waarbij de 7-Jarige Klaas Slager om het leven kwam. Deze bevond zich met enige vrienden op een melkwagen. Op onverklaarbare wijze kwam de knaap van de wagen te vallen en kreeg een wiel over zich heen. De Jongen stond op, doch overleed vrijwel direct daarna. Zeventien leden van het Haarlemse Dickens Genootschap, aangevoerd door de Nederlandse schrijver Godfried Bomans, zullen binnenkort in Groot-Brittannlë ar riveren om de Jaarvergadering van het Dickens Fellowship bij te wonen, die in Liverpool zal worden gehouden. Meer dan 200 Dickens enthousiasten zullen deze vergadering, die van 26 tot 29 mei wordt Sehouden bijwonen Zij zullen logeren in et Adelphi hotel. Een oudere versie van dit hotel genoot namelijk de klandizie van de romanschrijver. De burgemeester van Utrecht, Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, heeft zaterdag ochtend de Lastu '61, de tentoonstelling van de Ned. Ver. voor Lastechniek, die tot en met 3 Juni in de Bernardhal van de Kon. Ned. Jaarbeurs wordt gehouden, offi cieel geopend. BUITENLAND In het zuiden van de Negeb-woestijn in Israël zijn de resten gevonden van twee hoógommuurde forten uit de dagen van Koning Salomon, 27 eeuwen geleden. Daar in de buurt blijken door latere koningen van Judea nog meer versterkingen te zijn gebouwd. De Zweedse afdeling van een olie maatschappij zal in Zweden een twintig tal „auto-dorpen" bouwen in de komende vijf Jaren ten behoeve van het toerisme. President Kennedy heeft zaterdag het wetsvoorstel getekend, waarbij 600 miljoen dollar beschikbaar wordt gesteld voor hulp aan Latijns-Amerikaanse landen. Honderd miljoen is bestemd voor de slachtoffers van de aardbeving, die een jaar geleden Chili trof. De rest is voor het inter-Ame- rikaanse sociale en economische program. In Caracas, de hoofdstad van Vene zuela, is zaterdag een bestelauto, waarin negentien mensen zaten, tegen een muur gereden en in brand gevlogen. Dertien mensen, o.w. vijf kinderen, kwamen om het leven en vijl mensen werden gewond. De bestuurder zou oververmoeid zijn ge weest. Omdat er zo weinig werkloosheid in West-Duitsland is, heeft de organisatie voor de werkloosheidsverzekering de rege ring voorgesteld gedurende een periode van zes maanden, beginnend in oktober" a.s. geen premie te heffen. De premie bedraagt voor alle Westduitse werknemers 2 procent, waarvan de helft door de werkgevers wordt betaald. De grote brand die donderdag in liet centrum van Singapore woedde heeft ten minste twee mensenlevens geëist en. 7.000 personen dakloos gemaakt. Vijf gemaskerde en gewapende man nen hebben zondag de woning van een advocaat in Durban overvallen, die be kend staat om zijn sympathieën met na turellen. Zij werden echter door lijfwach ten verdreven. Een man werd door een ko gel licht gewond. Zaterdagavond Is de laatste „Oriënt- express" uit Parijs naar Boekarest ver trokken. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. zullen alle socialistische landen het Internationale congres over watervoorzie ning, dat van 29 mei tot 3 Juli in West- Berlijn wordt gehouden, boycotten, „daar het Westen deze wetenschappelijke bij eenkomst in een politieke demonstratie tegen Oost-Dultsland wil veranderen". Izwestia, het orgaan van de Russische regering, heeft zaterdag aangedrongen op ondertekening van een vredesverdrag met Duitsland. Als dit niet gebeurde zou vol gens het blad de dreiging van nieuwe mi litaire conflicten toenemen. Een andere mogelijkheid was er niet. Het heeft de aandacht getrokken dat generaal Madanoglou, commandant van het garnizoen van Ankara, die als de ster ke man van het comité voor nationale eenheid werd beschouwd, zaterdagochtend niet aanwezig was bij de stemming over de grondwet in de Nationale Vergadering en ook niet bij de herdenkingsplechtigheid bij het mausoleum van Ataturk by de eerste verjaardag van de jongste revolutie. Er wordt beweerd dat de generaal ontslag heeft gevraagd. HIJ zou met sommige leden van het comité meningsverschillen heb ben. De vereniging „Cubaanse Jeugdige Revolutionairen heeft meegedeeld dat 5 juli 300 Sowjetrussische landbouwdeskun digen in Havanna zullen aankomen „om te helpen bil de opbouw van het socialis me in Cuba Met hetzelfde schip, dat de Russen aanbrengt, zullen duizend jeugdige Cubaanse landbouwers voor studiedoelein den naar de Sowjet-Unie reizen. De Israëlische premier Ben Goerion, die thans Amerika bezoekt, is zondag per vliegtuig uit Canada in Washington aan gekomen, waar hij besprekingen zal voeren met president Kennedy. Ben Goerion wei gerde te zeggen waarover hij met Kenne dy zal spreken. Volgens Perzische provinciale bladen zijn in een klein dorp In het gebied van Ispahan zeven mensen om het leven ge komen en dertien gewond bij een gevecht tussen twee stammen om de verdeling van het water van een put. De regering van Perzië heeft een commissie Ingesteld die belast zal worden met de uitvoering van de perswet. In deze wet is o.m. bepaald, dat uitgevers van dag bladen geen regeringsfunctie mogen be kleden, van onbesproken gedrag moeten zijn en dat hun inkomen en dat van hun medewerkers moet voortvloeien uit het uitgeven van dagbladen en niet afkomstig mag zijn van andere bronnen. Volgens wel ingelichte kringen in Teheran zouden tus sen tien en veertig dagbladen door deze maatregel worden getroffen. De uitgevers van een veertigtal dagbladen en tijdschrif ten heeft intussen een protest doen horen. Zondagavond is een plasticbom in een telefooncel van een station van Lissa bon ontploft, waardoor vier personen wer den gewond. Men vermoedt dat de bom is geplaatst door tegenstanders van de rege- ring-Salazar. Er zijn zondagavond nog twee bommen in Lissabon gevonden. De ene werd aangetroffen in de tuin voor het presidentiele paleis te Belem, terwijl de andere zich in de afdeling voor pakketten van een Lissabons postkantoor bevond. BOUGIES ffoBruin eiastlC afgestemd op het hedendaagse verkeer Dodellijk ongeval bij Philips Eindhoven In een ketelhuis van de N.V. Philips gloeilampenfabriek te Eindhoven is de Eindhovenaar Th. Somers door een mas sa kolen bedolven, toen hy bezig was met het losbikken van aan de wand van een trechter vastgeklitte steenkool. De massa kwam plotseling in beweging en stortte zich over de man heen. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld de man uit te graven. Toen men hem had bereikt bleek hij echter reeds te zijn overleden. De heer Somers, die 54 jaar oud was, was gehuwd en vader van vier kinderen. Breestraat 27Ledenverg. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvers. 9 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Lakenhal: Concert Studenten Muziekge zelschap „Sempre Crescendo". 8 uur nam. „Rehoboth": Gemeenteavond Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden-Oegst- geest. 8 uur nam. Schouwburg: Uitvoering operetteklassen Muziekschool Mij. voor Toonkunst. 7.30 u. nam. Steenschuur 6: Spiritisch Genootschap. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Voorjaarsshow firma Langezaal. 11 uur voorm. 11 uur nam. Kooipark bij Javastraat/Parkstraat/At- jehstraat: bijeenkomst Open Deur-werk. Spr. dr. P. L, Schoonheim. Samenzang m. koperblazers van „Concordia". 7.15-7.45 u. nam. Rapenburg 61: K. en O. Lezing H. C. N. Siebers over „Den Spieghel der sallchheit van Elckerlyc". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Jaarvergade ring afd. Lelden Algem. Ned. Bond van gepensioneerden. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Voorjaarsshow firma Langezaal. 11 uur voorm. 11 uur nam. Harmonie: Inschrijving van deelnemers aan 3-October-optocht 7 uur nam. voor kinderen van 12-16 jaar; 8.30 uur nam. voor volwassenen. Rooseveltstraat 20: K. en O.-excursie naar N.V. Ned. Royal Mc Bee. 2.25 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle „Kasteel -in Zweden". 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (grote zaal): Voorjaarsshow firma Langezaal. 11 uur voorm. 11 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Stationsplein: Strandwandeling Katwijk. Ned. Chr. Reisver. 7 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Einduitvoering Muziekschool Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. Zulderkerk: Repetitie Koraalmuziek 3- oktober. 8.30 uur nam. Brandweerkazerne: Receptie 15-jarlg be staan Brandweerpersoneelsvereniging „De Vlam". 57 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heijden. Ned. Handels- reizigersvereniging. 8 uur. ZATERDAG Schouwburg: Toneelver. T.I.G. speelt „Een kind is nooit weg". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Land- en Tuin bouwschool te Warmond. 2.05 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen. 5.30 uur nam. Steenschuur: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Florls Verster (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling beolo- gle van Nederland, Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. VOOR DINSDAG 30 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.40 Lichte muz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Gesproken brief uit de Ned. Antillen, d. Henk Dennert. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Heidense weerstand bij de vestiging van het Chris tendom in de streek van Rome, d. dr. M. J, Vermaseren. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Zangreci tal. 20.55 Kamermuz. 21.30 Zeker is zeker, klankb. 22.00 Orgelrecital en comm. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 'Gram. 9.40 Morgenwb- dlng. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d kleuters. 11.00 Pianorecital. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Orgel en cello. 12.20 Ultz. v. d. Landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade- ork. en solist. 14.00 Kamertrio. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte muz. 15.30 Het Continent van de dollar, lezing. 15.45 Te nor en piano. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.50 De dierenwereld en wij, praatje. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Madame Butterfly, opera. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.00 Speurwerk wijst nieuwe we gen. klankb. 21.25 Gram. 22.00 Viool en piano. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Filmrep. 20.40- 22.05 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Voordr. 15.30 Ork. conc. 16.30 Klankb. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-EaSt. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.15 Gram. 20.30 Ork. conc. 21.45 Lezing. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Recital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 on 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.15 Cricket .13.31 Intermezzo. 13.35 Cricket-uitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Races. 15.25 Gram. 15.31 Cricket. 15.45 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Uit slagen races en cricketuitsl. 16.45 Gram. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.25 Sport. 19.31 Opsporing van oude vrienden. 20.00 Gevar. progr. 20.31 Lichte muz. 21.00 Hoorsp. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Kamermuz. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.15 Jazzmuz. 19.45 Ork. conc. 21.15 Gram 21.45 Nws. 23.35 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.10 Solis- tenconc. 14.40 Meesterwerken v. d. vokale muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 18.30 Nieuwe opera-sterren. 19.00 Nws. 20.20 Ka mermuz. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 Gram. 12 50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamer muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Koorzang. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Koorzang. 16.30 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 17.40 Klankb. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 Hoorsp. 21.02 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Zangrecital. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Lichte muz. 13.00 Nws. 14.45 en 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram 18 30 Dlscographie. 20.00 Ork. conc. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Luxor: „Susanne". 18 Jaar. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De vuurproef". 18 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De vechtjas". 14 Jaar. Werkd: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De vijand in de schaduw". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De hond van de Baskervilles". i4 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 u. Zond.: 2 30 4 45. 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Hoe vertel ik het mijn dochter? Rex: „Dodenrit". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7.15 9.15 uur. Donderdagcyclus „Mag Ik deze dans van U?" Astra-Theater - Wassenaar Vrijdag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „Met een ba jonet in de rug". 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur; maandag 8 uur en woensdag 8 uur „Mag ik deze dans van U? 18 jr. Donderdag 8 uur „Moulin Rouge .Zon dagmiddag en woensdagmiddag half drie „Met de drie Stooges de lucht A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Bl| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Ï5-*2 s ËMS o<Ü Amsterdam onbewolkt w.stil 12 3 5 Den Helder licht bew. w.stll 12 5 4 Ypenburg onbewolkt v.and. 11 2 4 Vlissingen onbewolkt z 2 11 6 1 Eelde regenbui w.stil 12 4 0.6 De Bilt onbewolkt nw 2 12 2 0.1 Twente half bew. w.stil 13 2 3 Eindhoven half bew. w.stil 13 2 3 Z.-Limburg mist z 2 12 1 0.1 Helsinki zwaar bew. zo 2 22 11 0.3 Stockholm regen nno 4 12 8 11 Oslo motregen no 3 16 8 0.3 Kopenhagen half bew. nno 2 15 6 0 Aberdeen zwaar bew. zzo 4 11 4 0 Brussel half bew. zo 1 16 4 0 Londen onbewolkt w.stil 12 2 0 Luxemburg onbewolkt nnw 2 10 1 5 Parijs onbewolkt w.stil 13 1 0 Bordeaux onbewolkt w.stil 16 3 0 Grenoble half bew. nw 7 12 7 0.1 Nice onbewolkt wnw 7 19 12 1 Berlbn Frankfort geh. bew. nno 3 13 6 1 regen w.stil 14 7 3 Mllnchen regen wnw 4 9 5 5 Zürich sneeuw nw 1 8 1 20 Genève half bew. ono 2 12 5 1 Locarno regen w.stll 18 9 29 Wenen regen n 1 16 9 6 Innsbruck regen w.stil 15 7 7 Belgrado zwaar bew. ozo 8 28 18 1 Athene zwaar bew. w.stil 26 19 0 Rome zwaar bew. wzw 5 28 16 0 Madrid zwaar bew n 3 18 8 6 Mallorca geh. bew. o 4 15 15 6 Lissabon licht bew. nnw 10 14 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2