Twee kampioenen Roomburg en LLTC REVANCHE VAN NEDERLANDS KORFBALTEAM OP BELGIE Qui Suit werd tweede te Duindigt en triomfeerde in Alkmaar MAANDAG 29 MEI 1961 Spannendemaar geen grootse strijd De velen, die gisteren naar het UVS-terrein in de Kikkerpolder getrokken waren om de korfbal- interlandontmoeting tussen Neder land en België te aanschouwen, hebben waar voor hun geld gekre gen. Het is een vrij spectaculaire wedstrijd geworden, waarbij in totaal niet minder dan 16 doelpun ten gescoord werden en waarin men niet minder dan 9 strafworpen zag nemen (5 door Nederland en 4 door België), waarvan er echter maar één werd benut. Voor de rust was deze ontmoeting bijzonder spannend. De Belgen, in deze periode met wind meespelend, waren toen volkomen gelijkwaardig aan onze landgenoten en wisten viermaal de lei ding te nemen, doch evenzo dikwijls liep Nederland deze achterstand weer in. In de tweede helft had Oranje verreweg het beste van het spel en besliste vooral de betere techniek de strijd ten gunste van onze landgenoten. Een grootse wedstrijd was het echter niet, daarvoor werden er te veel fouten gemaakt en werd er in de aanval dik wijls van te verre afstand geschoten. Nog voor er in de Nederlandse aanval een bal was aangeraakt nam België reeds een voorsprong, doordat Hugens al dadelijk met een afstandschot de score opende <01). In de Nederlandse aanval viel het goede spel van Bos op en het was deze speler, die na 8 minu ten van afstand inschoot (1—1). In de tweede Belgische aanval was vooral Saerens de gevaarlijke man en nadat Competitie CKB Van de twee wedstrijden in de hoofd klasse West was alleen min of meer opvallend, dat VEO in Sliedrecht verloor van het gedegradeerde Merwede. Het werd 64. R'dam Zuid had alle moeite met Vriendenschaar en slechts met 54 bleven de punten in Rotterdam. Nog slechs drie wedstrijden resteren. Voor Ons Eiland 2 heeft de situatie zich in IA verre van gunstig ontwikkeld. Integendeel, het is wel zeker, dat de Leidse reserves gaan degraderen. Zelf verloren de roodbroeken in Oegstgeest met 75 van Fiks. Erger was dat Tonego zijn protest tegen Fiks won en er een puntje bij kreeg ten koste van de Oegstgeest ers. Bovendien wonnen de Wassenaarders in Delft van Excelsior 2 met maar liefst 28. Om gelijk te komen met Tonego moet zaterdag a.s. de over te spelen wedstrijd van KVS gewonnen worden. Lukt dat(!) dan wordt ook Excelsior 2Oris Eiland 2 overgespeeld en ook die moet gewonnen worden! Die kans is vrijwel nihil. Pernix 2 ontnam zeer verdiend KVS een punt. De Scheveningers moeten op hun beurt van Ons Eiland 2 winnen om met Ijsvogels gelijk te komen. In dat geval een beslissingswedstrijd KVSIjsvogels om een promotie-kans! Fluks speelde verdienstelijk gelijk tegen VES 2 (44). Een spectaculair moment onder de Belgische korf. deze speler enkele malen pech had ge had, bracht hij na 13 minuten toch het tweede doelpunt voor onze zuiderburen op zijn naam (12). Ip de Nederlandse aanval zat men evenmin stil en door een prachtige voorzet van mej. A. de Jong kon v. Lunteren de schaal weer in evenwicht brengen (22). Even later bood Lenie de Waal aan Janssen een dergelijke scoringskans, doch deze wist deze niet te benutten. Een klein mis verstand in de Oranje-verdediging gaf Van Hove een goede scoringskans en België leidde opnieuw (23). Met een zuiver onderhands schot van Van Eeke- len werd het na 33 minuten spelen 33, waarna Bos tot 2x toe een straf- worp miste. België deed het beter en heroverde door een goed doelpunt van mevrouw Coppens nogmaals de leiding (34). Daarna misten zowel v. Lun teren als Tini Dieterman een strafworp, doch laatstgenoemde herstelde haar fout spoedig door van verre afstand gelijk te maken. Rust 44. Na hervatting Direkt na de hervatting kwamen onze landgenoten voor het eerst in deze ont moeting voor te staan, doordat Korpo raal een strafworp benutte (54). Daarna bleek, dat ook de Belgen weinig kaas hadden gegeten van het benutten van strafworpen, want tot viermaal toe misten de Rode Duivels een dergelyke scoringskans. Gaandeweg werd de Oran je-ploeg nu sterker en de beslissing viel in de 26e en 27e minuut na de her vatting toen Van Lunteren en Lenie de Waal met afstandschoten de Neder landse voorsprong tot 74 wisten op te voeren. Ons Eiland Ijsvogels KVS VES 2 Pernix 2 18 28 18 25 17 23 18 20 18 20 Excelsior 2° 18 19 Fiks 18 16 Tonego 18 12 Ons Eiland 17 9 Fluks 18 7 Excelsior 2Ons Eiland 2 (32) eventueel over te spelen. In 2A werd DES 2 nog geen kampioen want Velocitas won in Den Haag met 1—8 van VES 4 en Pernix 3 moest VEO 2 met 25 de punten afstaan. DSVP versloeg Fluks 2 met 74. DES 2 11 18 DSVP 11 8 Velocitas 12 18 Fluks 2 12 6 VEO 2 11 16 VES 4 12 6 Pernix 3 11 8 Alleen ODODES 3 werd in 2B ge speeld en door de thuisclub met 64 gewonnen. VES 3ASSO werd uitge steld. Bij de junioren bleven Pernix A en Pernix B favoriet in hun afdeling door overwinningen. In afd. C verspeelde Warmond B een punt aan Pernix D, waardoor Fiks B en Fiks C de beste kansen hebben. VAN LUNTEREN raai doelpunt België kwam nog even terug toen Van Hove van achter de paal er 7—5 van maakte, doch het Nederlandse overwicht hield aan, Munnikes bracht hoog opspringend bij de korf de stand op 85 en 3 minuten later zorgde Bos met een fraai doelpunt voor 9—5. Onze zuiderburen bleven goed volhouden en kwamen door mevrouw Devocht nog op 96. Even later voorkwam Lenie de Waal een zeker Belgisch doelpunt, doch raakte daarbij geblesseerd en moest zich in de laatste minuut nog laten vervangen door Loes v. d. Byl. Enkele seconden voor tijd bereikten onze land genoten door Korporaal nog juist de dubbele cijfers (106). Uitblinkers waren aan Nederlandse zyde de dames Annie de Jong en Lenie de Waal en de heren Bos en v. Lun teren. Bij België traden vooral op de voorgrond de dames Coppens en Laere- mans en de heren Hugens en Saerens. De Engelse arbiter Gutteridge maakte wel eens een foutje, doch leidde ove rigens op corecte en resolute wijze. TENNIS Maria Bueno ziek Spanjaard Santana klopt Pietrangeli De Zuidafrikaansen Sandra Reynolds en Renée Schuurman zün zonder te spelen in het bezit gekomen van de titel in het damesdubbelspel van de open Franse tenniskampioenschappen, die in Prys werden gehouden. De Brazi liaanse Maria Esther Bueno, die met de Amerikaanse Darlene Hard als partner tot de eindstrijd was doorgedrongen, was namelijk plotseling ziek geworden en kon niet spelen. De doktoren, die de Braziliaanse on derzocht hebben, vrezen dat zij geel zucht heeft. Indien hun diagnose juist is. zal Maria Esther Bueno waarschijn lijk niet in staat zym haar Wimbledon titel, die zij verleden jaar veroverde, te verdedigen. De grootse verrassing van het gehele toernooi was wel de overwinning die de Spanjaard Manuel Santana in de eind strijd van het herenenkelspel behaalde op de Italiaanse Davis Cup-speler en titelhouder Nicola Pietrangeli. Pietran geli, die beschouwd wordt ais de beste speler in Europa, moest met 64, 16, 63, 06, 2—6 zjjn meerdere in de Spanjaard erkennen. De titel in het dames enkelspel werd veroverd door de Britse An Haydon. die de jeugdige Mexicaanse Yolanda Ramirez met 62, 61 versloeg. De Australiërs Roy Emerson en Rod Laver versloegen in de eindstrijd heren- dubbel hun landgenoten Bob Mark en Bob Howe met 3—6, 6—1, 6—1, 6—4. Darlene Hard en Rod Laver (V.S./ Austr.) versloegen in de finale gemengd dubbel de Tsjechen Vera Puzejova/JA- vorski: 60, 26, 63. Koersen in het weekeinde Verrassende zege van Petina (Van onze medewerker) Qui Suit, een paard van de Katwijkse eigenaar W. Lange en gereden door diens zoon Matthüs, boekte enige fraaie resultaten in de dit weekeinde gehouden koersen te Duindigt en Alkmaar. Zaterdag nam Walter Hollandia (Geersen) in de internationale draverij de kop voor Victrix V, Uranus en Qui Suit. Na een halve ronde nam Victrix het commando over, doch deze werd later uitgeschakeld en Geersen stuurde Walter, die kort voor de streep enige mispassen maake, naar een 1.23.3 zege. Qui Suit werd een uitstekende tweede voor Harley. Zondag kwam Qui Suit te Alkmaar aan de start over een 2700 meter parkoers. Lange reed de 12-jarige Frled-zoon met veel overleg en overhaastte zich niet. In het laatste rechte eind viel hjj met Qui Suit aan en leider Xavero (Vlaar), die een prima koers liep, moest tenslotte capituleren. Vlco BS (Haarselhorst) werd derde voor Troubadour. In de eerste koers te Duindigt kostte een lange startfout van X Double Six (Smit) deze waarschijnlijk de eerste plaats. Hfj liep wel een zeer groot stuk van de achterstand in, doch kon toch de in 1.31.3 km.-tUd zegevierende Yolige Miss (A. KnUmenburg) niet meer bedrei gen. Zus van Spencer Gay werd derde. In de BelindaprUs bepaalde de strUd zich in hoofdzaak tussen Zephyr (Van Dooyeweerd) en Zegerus Th. Hollandia (Geersen), terwyl op afstand Y Y Ha nover als derde volgde. Nek aan nek stoven de beide koplopers door de finish. Direct hierna werd Zephyr alsnog uitgeschakeld, zodat Zegerus eerste werd voor Y Y Hanover en Valeur. In de Bella NortonprUs triomfeerde de sterke William Hanover K (Ph. Kny- nenburg), ondanks een startfout. HU De tenniscompetitie (Van onze tennismedewerker) Zoals algemeen werd verwacht hebben de eerste teams van Room burg en LLTC gisteren het kam pioenschap van hun afdeling in respectievelijk de overgangsklasse B en de tweedeklasse behaald. Daarvoor dienden beide formaties af te rekenen met hun grote rivalen uit deze competitie. Voor Room burg was dat Joy 2 en voor LLTC de ploeg van de oud-voetbal inter national Jan Holleman, WW 1. De Leidse formaties hebben de kans om aan te tonen dat zU het kampioen schap inderdaad verdienden, met beide handen aangegrepen. Roomburg won met 62 en LLTC wilde voor die presta tie niet onderdoen en maakte er „colle giaal ook 62 van. Bij Roomburg—Joy 2 stond de uitein- delyke zege en daarmee het kampioen schap al vast na de enkelspelen. Daar van ging er voor de Roomburgers name lijk geen één verloren. Peter Piele en Jodie Oevrdijking wonnen hun enkel spelen zonder in moeilykheden te zyn geweest. Eerstgenoemde was met zyn solide groundstrokers van meet af de duidelijk sterkere speler tegen de Joy- captain L. Banning, 64, 64. Hetzelfde kan worden gezegd van de partU van Jodie OverdUkink tegen mevr. Bax. Ook hier een 64, 64 winst voor Roomburg. Jean Monod de Froideville en Anja Pino echter hebben de nodige zweetdruppel tjes op baan I van het Roomburg-Ten nispark moeten laten vallen alvorens de felicitaties van tegenstander/ster en team- en clubgenoten in ontvangst te kunnen nemen. Jean Monod de Froide ville herstelde zich tegen A. Banning, van wie hU in de uitwedstrijd een ge decideerde nederlaag moest incasseren, na verlies van de eerste set 36 kranig. HU bleef gedurfd op de aanval spelen, probeerde met zichzelf een ander, hem niet liggend speltype aan te meten en met zyn doorgezette aanval had hy succes. Langzaam ondermijnde hy daar mee het zelfvertrouwen van zijn tegen stander. Nu dient hierby direct te wor den gezegd dat wat Jean Monod de Froi deville in deze competitie aanvallend presteert bepaald op een hoger plan ligt, dan wat hy vorige competitie demon streerde. Het verschil moet niet zozeer worden gezocht in grotere „vastheid" op de drive, als wel in het weloverwogen spelen, op tijd inzetten van de aanval. De marge tussen hem en de Joy-spelers was in de tweede en derde set duidelyk, 63, 63. Anja Pino had het by- zonder moeilijk tegen de geroutineerde mevr. M. Bax. Het bedachtzame „prik- spel" dat laatstgenoemde speelt, ligt Anja Pino niet, die harde, strakke drives moet krUgen om op temperatuur te komen. Het werd dan ook meer een gevecht te gen zichzelf dan tegen mevr. Bax. Een gevecht overigens dat in de derde set, triomfantelyk zouden we haast zeggen, werd gewonnen, 63, 3—6, 62 voor Anja Pino. Een sterk dubbelspel van Tiele/Monod de Froideville tegen A. Ban- ning/L. Banning, 60, 75 en een dito damesdubbel van Anja Pino/Jodie Over- dykink tegen mevr. v. d. Berg/mevr. Bax 16, 6—1, 64 stelden de Roomburg zege en daarmee het kampioenschap vei lig. De beide gemengde dubbels. Room burg speelde uiteraard in feeststemming, waren voor Joy. LLTC LLTC I haalde met de enkelspelen een 3—1 voorsprong. En met uitzondering van mej. VerploeghChassé, die haar party van mej. Harper overtuigend won, moest voor de beide andere LLTC-winst- punten stevig worden aangepakt. M. Nordlohne en Hilbrants moesten beiden een set prijsgeven. M. Nordlohne had nog de meeste moei- lUkheden tegen J. Holleman. De taaie WW-aanvoerder was in het nadeel door een dUbeenblessure, opgelopen in een wedstryd met de oud-voetbalinternatio nals, maar hy bleef met zUn spel van secure halfhoge drives en dodelyke lobs voor Nordlohne doorlopend gevaarlyk. Tenslotte kon Nordlohne met inzet van alle krachten via 63, 1—6 en 41, 53, 54 in de derde set doordrukken. De LLTC-verliespunten kwamen uit het tweede damesenkelspel van mej. v. RegterenAltena tegen mej. Grumbkof en het damesdubbelspel van mej. v. Reg terenAltena/mej. Verploegh Chassé tegen mej. Harper/mej. Grumbkof, 26, 57. De gemengd-dubbels en het heren- dubbel waren vlot voor LLTC. Aan de kampioenen onze gelukwensen en reeds nu, sterkte voor de komende promotie competitie. Voor beide ploegen zit er naar onze mening een goede kans in! Leidse Hout De Leidse Hout I, vorig jaar zo'n trotse kampioen, zal aan het spelen van degra datie-wedstrijden niet meer kunnen ont komen. Gisteren werd van Taag-Hiile- gersberg III verloren met 06. Twee partyen konden niet worden gespeeld vanwege de regen. Het is te hopen dat de Leidse Hout erin slaagt met een ster ke ploeg de degradatie-competitie te spelen. Het zou toch wel triest zün om in aansluiting op een kampioensjaar te moeten degraderen. Unicum Unicum I had met het zwakke Jatiloo I weinig moeite. Een niet geheel fitte mej. v. Ulden verloor haar enkelspel van mej. Meijer met 46 in de derde set en verder ging voor Unicum nog het tweede gemengd dubbel verloren. Van de par- tüen die voor Unicum met winst werden afgesloten moet alleen worden gememo reerd de kranige zege, volhouden, dap per volhouden! van mej. v. Mechelen tegen mej. v. d. Werff, 79, 64, 64. TAFELTENNIS Bakker (DOCOS) wou Aardbeientoernooi De DOCOS-speler Bakker is winnaar geworden van het jaarlükse aardbeien- toernooi van Treffers Roelofarendsveen. Hy schakelde in de halve finale Frans Schoofs uit en versloeg in de eindstrijd Scheveningen. De winnaars van de belangrijkste klassen waren: Dames: le-klasse: 1. C. Werkhoven (Amsterdam); 2e-klas: 1. R. Bakker (Docos). 3e-klas: 1. R. Klein (Treffers). 4e-klas: 1. A. Kouwenhoven (RTC). Dubbel le- en 2e-klas: 1. A. Wynia N. Visscher (21-up). Dubbel 3e- en 4e- klas: 1. G. ZoetewegHeismoortel (Sportief). Heren: Ere-klas: (Enkel) 1. G. Bakker (Docos). Hoofdklas: 1. A. Reynders (AVGVA). Overg. klas: L. A. Reynders (AVGAV). le-klas: 1. J. Eykels (R'dam). 2e-klas: 1. T. v. d. Helm (Pitt -54)3e- klas: W. van Dyk (Scherpschutters). 4e- klas: 1. J. Nederveen (Den Haag). Dubbel: Ere-hoofdklas: 1. F. Schoofs H. Onnes (Nedlloyd en Sparta), le- en 2e-klas: 1. GeytenbeekVan Hagen (Wilhelmus). 3e- en 4e-klas: 1. W. van DUkTh. Vogels (Scherpschutters). Dubbel Overgangsklas: 1. Poortman Rapati (Batsw. en Wibo). Junioren-jongens: le-klas: 1. A. Nieuwenhuizen (Smash). 2e-klas: 1. Ch. Janse (Excelsior). 3e-klas: 1. F. Jacobs (Nieuwerkerk a. d. IJssel). Dubbel: 1. SchoofsGillissen (Ned lloyd). Junioren meisjes: le-klas: 1. L. de Wit (A'dam). 2e-klas: 1. M. v. Hagen (Wilhelmus). Dubbel: 1. E. Timofeef (Salamanders) en J. v. d. Oever (DDO). Leidse Schaakbond De spanning in de stryd om het Leids schaakkampioenschap is terugge keerd. Westra moest tegen mr. De Groot zyn eerste nederlaag incasseren. Een Nimzo-Indische party werd door de ti telhouder niet geheel nauwkeurig be handeld. De Groot kreeg een geweldig centrum en drong Westra zo in het nauw, dat deze zich genoopt zag tot het offer van een stuk voor twee pionnen. Tot overmaat van ramp gaf Westra een toren weg. De Groot heeft thans Westra ingehaald. Op de derde plaats staat Demmendal, die zich volledig aan het revancheren is voor zyn slechte resultaat van vorig jaar. In de Tarrasch-variant van de Franse verdediging kwam Etmans iets beter tegen hem uit de opening. Dem mendal begon een actie op de dame vleugel, die door Etmans ten onrechte verwaarloosd werd. Laatstgenoemde stond reeds enigszins ongunstig toen hij een schUnoffer overzag dat de partü op korte termijn besliste. Smit boette door onvoorzichtig openingsspel in Albins tegengambiet 'n pion tegen Piket, waar voor hU geringe compensatie overhield. Na enkele verwikkelingen heroverde hU de pion, waarna een dood remise-eind spel ontstond. De overige drie partUen van de kampioensklasse werden wegens ziekte en verhindering uitgesteld. In de eerste-klasse werd de laatste passeerde de leidende Why Not, die eveneens enige foutjes maakte en be dwong de aanval van Xessidor, die tweede werd. Een kleine galoppade van Volann Ere bus (Ten Hagen) deed deze na de start op de derde plaats belanden, achter Vaurien en Unaniem. Ten Hagen keek het duel tussen de leiders rustig af en toen hU zün tüd gekomen achtte deed hü met Volann een succesvolle aanval, die met een goede 1.25.6 zege werd be kroond. Geersen ontwikkelde met Victor Hanover veel snelheid, fouteerde in de laatste bocht even, doch werd toch nog tweede vóór de verrassende Vaja Con Dios (De Visser), die nu geen mispas maakte. De rennen waren uitstekend bezet. De eerste afdeling van de Windsor Lad- prijs werd van kop af gewonnen door Sultan (v. Dijk), die zyn 10 tegenstan ders overklaste en op de streep 3/4 lengte voordeel had op Alofi (Delbras- sinne). Op 2% lengte werd Peter Pan (v. d. Kraats) derde. De tweede afdeling werd een zeer ver rassende zege voor de door Szegner ge monteerde Petina (w. f28.90). Sandy, die steeds leidde, liet het in de eindstrüd zitten en Petina liet Good Books 2 lengten achter zich, die op zijn beurt een halslengte voor Sporting Life bleef. Uit het mooie veld van 12 volbloeds in de Blenheimprijs over 1300 meter, kwam in het rechte eind uit de kluwen Del- brassinne met Fairey Maid naar voren. Deze liet op zekere wüze Country Girl (Vandeuren) 2% lengte achter zich, op drie lengten gevolgd door Maelstrom (H. PUe>. ALKMAAR In Alkmaar won Strooper twee koer sen, n.l. met Ydolius en Victory Queen. Ook J. Oosting triomfeerde twee keer en wel met Young Menomenal en Zu- leika. J. v. Leeuwen stuurde Yvonne Heny in de Madeliefprijs naar een vlotte zege, waarin Wilna Illustra als tweede werd uitgeschakeld ten bate van X Straal W. Een in de laatste bocht fou- terende Xanno Hanover (Nottelman) werd derde. Nottelman won met Vanadis de door slechts 4 paarden betwiste Zon- nebloemprys, zü het na mooie strüd met Uma Norton en bü de amateurs zege vierde G. v. d. Wal met X Ologie M na hevige strUd met X Mieke Hollandia (Koster). De uitslagen luiden: Baron Harvest-prljs: 1. Yolige Miss (A. Th. Knljnenburg) (1.31.3); 2. X. Double Six; 3. Zus van Spencer Gay. Tot.: wi. f5.80. pl. f 1.40, f 1.50, f 1.40, gek. f4.10, cov. f .5.20. Belinda-prijs: 1. Zegerus Th. Hollandia (W. H. Geersen) (1.27.3); 2. Y. Hanover; 3. Valeur. Tot.: wi. f2.00. pl. f 1.20, f2.10, f 2.60, koppel f 5.20, cov. f 5.80. Bella Norton-prijs: 1. William Hanover K. (Ph. Knljnenburg) (1.27.3); 2. Xessidor 3. Why Not. Tot.: wi. f2.10, pl. f 1.40, f 1.70, f2.30, koppel f3.60, cov. 13.70. Beminde-prijs: 1. Walter Hollandia (W. H. Geersen) (1.23.3); 2. Qui Suit; 3. Har ley. Tot.: wi. f 1.70, pl. f 1.20, f 1.40, koppel f 2.50. cov. f 2.50. Benna Dosa-prijs: 1. Volann Erebus (H. C. ten Hagen) (1.25.7); 2. Victor Hanover; 3. Vaja Con Dios. Tot.: wi. f 3.10, pl. f 1.70, f 2.30, f 8.80, koppel f 4.50, cov. f 6.50. De rennen: Windsor Lad prijs le afdeling: 1. Sultan (A. W. van DUk); 2. Alofi; 3. Peter Pan Tot.: wi. f 2.60 pel f 5.40. cov. 2e afdeling: 1. Petina (J. Szegner). Good Books; 3. Sporting Life. Tot.: wi. 128.90, pl. f 4.90, f 2.90, f 5.30, koppel f 9.50 cov. f 5.50. Blelnhelm-prijs: 1, Fairey Maid (F. Del- brasslnne), 2. Country Girl; 3. Maelstrom. Tot.: wi. f 3.40, pl. f 1.40, f 3.70, f3.20, kop pel f 9.10, cov. f 11.70. Totale omzet f 65.131,50. ALKMAAR Rozenprijs: 1. Ydolius (P. S. Trooper) (1.33.4); 2. X. Moquette Hanover; 3. X. Malla Hanover. Tot: wi. f2,pl. f 1.40, f2 30, gek. f5.10. cov. f4 20. Anjerprijs: 1. Young Momenal (J. Oos ting) (1.29.9); 2. Yasmine; 3. Ylbode B. Tot.: i. f3.40, pl. f150, f 1.40, gek. f3.90, cov. f 3.50. Papaverprijs: 1. Zuleika (J. Oosting) (1.31.1); 2. Zita Belwin; 3. Zonneglans. Tot.: wi. f4.60, pl. f 1.70, f4.20, Ï2.80. gek. f 16.40. cov. f7.40. Margriet-prijs: 1. Qui Suit (M. W. M. Lange) (1.27.3); 2. Xavero; 3. Vlco B. S. Tot.: wi. f3.—, pl. f 1.70, f2.50, gek. f 11.30 cov. f 8.40. Madeliefje-prUs: 1. Yvonne Heny (J. van Leeuwen (1.28.4); 2. X. Straal W; 3. Xan no Hanover. Tot.: wi. f4.70, pl. fl.10, f 1.10. f 1.10. gek. f 16.10, cov. f 2 90. Zonnebloemprljs: 1. Vanadis (A R. Not telman) (1.25.1); 2. Urma Norton; 3. Too- mel D. Tot.: wi. f 1.20, pl. f 1.10, f 1.10, ge koppeld f 1.90, cov. f 1.60. Lelleprils voor amateurrijders: 1. X. Olo gie M. (G. v. d. Wal) (1.28.5); 2. X. Mieke Hollandia; 3. Veralynn Maire. Tot.: wi. f3.80, pl. f2.50, f3.20, gek. f 12.70, cov. f3.90. Korenbloemprijs: 1. Victory Queen (P. A Strooper) (1.26.1); 2. Victor Emanuel; 3. Trabant. Tot. f 1 70. gel Totafisator-omzet f 100.040,50 Duitse badmintonploeg won van Nederland De tweedaagse badminton-wedstryd tussen Nederland en West-Duitsland, die in Amsterdam is gehouden, leverde een zege op voor de Duitsers. Na de eerste dag was de stand 41 in hun voordeel, zü wonnen tenslotte met 72. De Ronde van OverUssel, die za terdag voor de tiende maal is gehou den, is geëindigd in een overwinning voor P. van der Horst uit Klundert. HU legde de 224 km af in 5 uur 32 min 51 sec. Van der Horst zegevierde in de eindsprint, waarin hij de Hagenaar Mes ters en Pluimers uit Enter versloeg. rUkste ontmoetingen: Teleng-Koet en Jerry BeyBoelsma verdaagd werden, blijft de kampioen voorlopig nog onbe kend. Gezien de stand van de hang- partUen, die beide zeer gunstig, zoal niet gewonnen voor de zwartspelers staan, mag men verwachten dat Boels ma en Koet tot een beslissingsmatch ronde gespeeld. Daar de twee belang- om de titel zullen moeten overgaan. PIET VAN EST won achtste étappe in Ronde van Italië Plet van Est heeft gisteren met een allure of het verslaan van wieler-groot- heden voor hem dagelüks werk is, de achtste etappe van de Ronde van Italië gewonnen. In een verbluffend sterk ge reden eindsprint zegevierde hü gemak- kelyk over de wegkampioen van Frank rijk Jean Stabllnski, de renner, die van de acht man grote kopploeg het langst het wiel van de Brabander had kunnen houden. Ruim acht minuten later arriveerde pas de hoofdmacht aan de eindstreep in Tarente en daardoor schoot Piet van Est van de 62ste naar de 41ste plaats op 16 minuten van de nieuwer oze-truidra- ger, de Belg Van Tongerloo. Een prach tige prestatie van de Nederlander, die in het begin van deze etappewedstrUd er gens ver onderin het klassement ver bleef. Met Stolker die 13e staat, en Piet van Est heeft Nederland een tweetal renners in de koers, die in staat blüken minstens evenveel, zo niet meer te pres teren dan volledige Nederlandse equipes in vroeger jaren. De uitslag was: 1. Piet van Est (Ned.) 6.36.09) 2. Sta- blinski (Fr.); 3. Bono (It.); 4. Schroe- ders (België); 5. Galdeano (Spanje»; 6. Couvreur (België; 7. Van Tongerloo (België), allen in dezelfde tyd als de winnaar; 8. Pellicciari (It.) op 3 min. 05 sec.; 9. Van Looy (België) op 8 min. 16 sec.; 10. Bailetti (It.) zt. Na de achtste etappe luidt het alge meen klassement: 1. Guillaume van Tongerloo (België) 36.21.11; 2. Antonio Suarez (Spanje) op 2.48; 3. Fischerkeller (Did.) op 3.02; 4. Balmanion <It.) op 3.25; 5. Anquetil (Fr.) op 4.44; 6. Conterno (It.), Van Looy (België), Gaul (Lux) en Junker- mann (Dl.) allen op 4.55, 10. Rostollan (Fr.) op 5.08; 13 Stolker (Ned.) op 6.59; 19. O. A. Bahamontes (Spanje) en De- filippis (Italië) op 7.53; 41. Piet van Est (Ned.) en Botella (Spanje) op 16.43. Er zUn nog 134 renners in de koers. KRACHTSPORT Nationale titel voor Siem Stokkel (Van een onzer verslaggevers) Siem Stokkel heeft gisteren te Am sterdam min of meer boven verwachting nog een belangrijke prestatie toegevoegd aan de reeks successen van de afgelopen winter. Werd de LKV'er in februari van dit jaar Nederlands kampioen gewicht heffen in de zwaargewichtklasse, en ver dedigde hü een maand later zijn titel bü de nationale revanchewedstrijden, in de hoofdstad eiste hü de Nederlandse kam pioenstitel op bü het body-building (zwaargewichtklasse) De drie oefeningen die ditmaal ver werkt moesten worden waren: curlen liggenddrukken en knee-bend voor de borst. Op het eerste onderdeel vestigde Stokkel vier jaar geleden het Nederlands record met 82% kg. Gisteren ging het allemaal wat kalmer. Daar ervan tegen stand nauwelüks sprake was vond Stok kel 60 kg al voldoende. Het liggend drukken ging hem wat beter af: 110 kg. Knee-bend vóór de borst („Je haalt het gewicht uit de standaard en dan zak je door je knieën totdat je benen haaks staan") leverde als beste verrichting 135 kg op. „Het eigenaardige van dit alles is wel. dat ik hier eigenlijk niets voor gedaan heb," vertelt Siem ons, terwyl hU het rood-wit-blauwe lint met de „gouden woorden"; Nederlands kampioen Body- builing te voorschün haalt uit een enorme kartonnen doos. Trots houdt hU het ons voor! Ik heb wel een goed Jaar gehad ditmaal! We raken aan de praat over het body building. „Elk jaar kiezen ze andere oefeningen uit, die je moet verwerken. Je hebt o.a. ook het „nekdrukken", en de „dead-lift": Je pakt een dood gewicht op totdat je helemaal gestrekt staat. Het zijn eigenlük allemaal gewichthef oefe ningen, d.w.z. het is een conditietraining voor het gewichtheffen. Het doel van bodybuilding in Nederland is het sterker maken van bepaalde spiergroepen, om zodoende de prestaties bü het gewicht heffen te kunnen opvoeren. Het heeft dus niets te maken met: „Wat ben je een mooie jongenDat heb je in Amerika zo sterk. Ze werken daar met dynamische spanning, b.v. het zo ste vig mogelUk ballen van de vuist, waar door het bloed naar een bepaalde plaats wordt gestuwd, die dan iets opzet. Ze vetten hem nog wat in om het effect zo groot mogelük te doen zyn. Er komt een handig fototoestel bü en daar sta je dan met opgeblazen spierballen. Wat wij hier dus doen is heel iets an ders". Het lint gaat weer in de doos, heel voorzichtig. We drukken Siem de hand, of nee, we leggen voorzichtig onze hand in die van Siem. Ook de Spartaan Ook de LAC de „Spartaan" heeft met groot succes deelgenomen aan de kam pioenschappen van Nederland Body building te Amsterdam. „De Spartaan" kwam met 3-prUswinnaars uit de strüd: Kampioen van Nederland J. de Vink (vedergewicht) totaal 225 kg. en een nieuw Nederlands record kiebuiging voor de borst van 85 op 102,5 kg, een veihe- tering van maar liefst 17,5 kg. 2e van Nederland F. Pieters lichtgewicht totaal 262,5 kg. 4e van Nederland J. Tegelaar lichtgewicht totaal 240 kg. 3e van Neder land S. Holswilder, halfzwaar gewicht totaal 312,5 kg. Laatstgenoemde kwam ook tot een re cordverbetering van 135 op 150 kg, maar moest dit record weer afstaan aan J. Brand (152,5 kg). Een prachtige pres tatie voor „De Spartaan" en haar trai ner Th. Brandt. Van alle deelnemende verenigingen kwam „De Spartaan" met de meeste prUswinnaars uit de bus. SPORTSPLINTERS Ook de laatste wedstrijd in het internationale dames volleybaltoernooi dat in Zagreb is gespeeld, is een Ne derlandse nederlaag geëindigd. Onze landgenoten verloren met 2-3 van Frank- rük. De setstanden waren 14-16, 15-11, 10-15, 15-11, 11-15. Door dit resultaat is de Nederlandse ploeg op de laatste plaats geëindigd, ach ter achtereenvolgens Oost-Duitsland, Joego-Slavië, Hongarije en Frankrijk. Jonkvrouwe A. H. E. M. van Riems- dUk (Eindhoven) is op de links van de Hilversumse Golfclub amateurkam pioene van Nederland geworden. In de finale versloeg zü mevr. Eschauzier met 5 en 4. De grote sprintprüs van ParUs is met grote overmacht gewonnen door wereldkampioen Antonio Maspes, die in de finale won van Gaiardoni en Mo re ttinl.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 14