Tegen leiders van „Heilige Daad" 27 en 12 maanden gevangenis geëist HAAGSE AGENDA Van sprookje bleef niets over Redenaarstalent Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord Agenda 3 rt VRIJDAG 26 MEI 1961 Officier acht oplichting bewezen (Van onze Amsterdamse correspondent) De officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. J. F. Hartsuiker, heeft gisteren in de namiddag één jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de zich noemende deken" of „provinciaal" van de schertsorganisatie „De Heilige Daad", een 42-jarige Amsterdammer. Diens partner, de „ambassadeur" (40) hoorde 2 jaar en drie maanden met aftrek tegen zich eisen. De tenlastelegging, die onder meer poging tot oplichting van een Noorse zakenman en oplichting in vereniging van Socrates-directeur Nic. den Besten en twee van diens employe's vermeldde, werd door de officier bewezen geacht. De hogere eis voor de „ambassadeur" hiel^l verband met de verduistering van een bedrag van f. 36.000, die hij ten nadele van „een vriend" zou hebben gepleegd. De eis werd precies om kwart voor zes uitgesproken. Met slechts één uur lunchpauze had de rechtbank, die onder de strakke leiding van mr. J. Heinz stond, zich zeven lange uren met het Heilige Daadproces bezig gehouden. In de middaguren kreeg de „ambassadeur" gelegenheid om bijna 2 uren achtereen uiteen te zetten, hoe hij in de „bovenkerkelijke en bovenstatelijke organisatie" had geloofd en hoe hij steeds had gemeend een goede zaak te dienen. Arnold Dreiss zou het Vaticaan in en uit gelopen zijn. Plotseling wilde het Va ticaan het programma van de Heilige Daad weten. En alsof zoiets een peule schilletje is. dicteerde de ..deken" aan de „president" op een Romeins hotelka mertje in anderhalf uur tqds een com pleet programma, voor kerkelijke, staat kundige, culturele en sociale coödinatie. En dit onder hoogspanning opgestelde programma maakte zo'n diepe indruk op de Paus. dat deze er zijn zegen aan gaf, aldus mr. Hartsuiker. Wie zou die on zin geloven? Deze verdachte, een charmante, in nemende figuur, hield een vloeiend pleidooi, en legde daarmee tevens 'n proef af van de wijze waarop hij met zijn welbespraaktheid en redenaars talent steeds weer nieuwe slachtof fers kon maken. Het moet echter on aangenaam voor hem zijn geweest, dat het decimeters dikke dosier over de Heilige Daad-affaire vele proces sen-verbaal bevatte met tegenstrij dige verklaringen, die hij eerder had afgelegd. Zijn collega de deken deed minder moeite om aan te tonen, dat hij te goeder trouw was geweest. Op arrogante wijze en met gebruikma king van dure woorden volstond hij met de rechtbank duidelijk te ma ken, dat hij een vordering op Nic. den Besten had en dat het door de ze voor de Heilige Daad beschikbaar gestelde geld dus in feite zijn eigen geld was geweest. Maar de ontgoocheling kwam spoedig. De zeer uitvoerige rapporten, die de psychiaters hadden samengesteld, ont deden de verdachten van hun gladde tongen en goed-gesneden kostuums. Van de „ambassadeur" bleef over een man, wiens geestelijke vermogens weliswaar geen reële stoornissen vertonen, maar bij wie het kritisch vermogen wel eens faalt, die erg impulsief is en snel warm- loopt voor kinderlijke getinte idealen. Van de „deken" werd gezegd, dat hy leeft in een schijnwereld, waarin hiji zijn kinderlijke fantasie uitleeft. Hij is ver minderd toerekenbaar, een dis-harmo nische persoonlijkheid, in hoge mate on kritisch en hij lijdt aan een zekere zelf overschatting. Fantasieën Een zeer doorwrocht en uiterst recht lijnig requisitoir van mr. Hartsuiker bracht de hele Heilige Daad-affaire ten slotte tot zijn ware proporties terug. De officier gaf een definitie van een op lichter, de man die het vertrouwen van een relatie zoekt met het toekomstige slachtoffer en deze op het zwakste punt aanpakt. In het onderhavige geval is een handig gebruik gemaakt in het ge loof in het sprookje, dat in de wereld van vandaag nog blijkt te bestaan. Wie zijn de hoofdpersonen in deze or ganisatie, die de wereld moest hervor men? Mr. Hartsuiker somde het drietal op. Een ambassadeur" die als beroep bedrijfseconoom opgeeft, maar nauwe lijks wist wat dat voorstelt. Voorts de „deken' die zich reclame-tekenaar, han delaar in agenturen of promotor noemt, en die voor één gulden de „Universal Mercantile Bank" kocht, maar diens „bankgebouw" aan de Haarlemmer Houttuinen in Amsterdam bestond uit een onderstuk met twee kamertjes, een keuken, een gangetje, een toilet zonder deur en een kist met aanmaningen. En tenslotte de Heilige Daad-president Ar nold Dreiss in Wiesbaden, in 1955 ver oordeeld, inmiddels gearresteerd voor hetzelfde delict. Een man, die zich in genieur noemt, maar dat niet is. De officier schetste het ontstaan van de Heilige Daad. De „deken" wist Nic. den Besten te interesseren voor een pa tent van een 3-dimensionale film. Men bezocht deu itvinder in München en toen tijdens de terugreis in Emmerik werd gedineerd, vloeide de wijn daar kennelijk zo rijkelijk, dat men ging fan taseren over het aanpakken van een film-project, dat zo berekende men vlug zo'n 350 miljoen Mark zou kos ten dat in dienst zou worden gesteld van iets bovenkerkelijks, bovenstatelyks en bovencultureels De „ambassadeur" heeft eens gezegd, dat de bedreiging van de atoombom en de ellende in de wereld tot de oprichting van de Heilige Daad hebben geleid. Maar de bewogenheid van de oprichters met het lot van de wereld en hun idea len op sociaal en cultureel gebied heb ben zich uitsluitend geuit in het aanko pen van grond op Majorca en vele rei zen. Wie gelooft die onzin De officier wees erop, dat geen van de Heilige Daad-oprichters enige ervaring had in maatschappelijk en sociaal werk. Men had ook geen contacten. Er waren wel besprekingen, maar men sprak al leen met elkaar. Arnold Dreiss vertelde van zijn rela ties in rooms-katholieke kringen, zo ging de officier voort. Dreiss werd zo is diens verhaal zelfs bij de bisschop van Mainz geroepen omdat de Paus met grote vreugde het filmproject zou heb ben ontvangen. Er zou een etentje zijn geweest, en de bisschop zou zelfs midden in de nacht de Paus hebben opgebeld over de plannen van het drietal. Dege nen. die dit alles wil geloven kunnen dat gerust doen, aldus de officier. Zij maken zich hiermee niet schuldig aan een strafbaar feit. Maar het wordt er ger, wanneer men op dergelijke lucht kastelen geld van anderen tracht los te krijgen. Kwade trouw Zoals bU vele oplichters, was er ook hier de hang naar gewichtigdoenerij. Men liet fraaie oorkonden en geloofs brieven drukken in Neurenberg en in Duivendrecht, maar de drukersrekenin- gen zijn nooit betaald. In Duitsland was de Heilige Daad niet bekend, bij het Vaticaan nog minder. Toen beide ver dachten om inlichtingen kwamen bij mgr. Damen, de raadsheer van de Ne derlandse ambassade bij de Heilige Stoel, en deze een onderzoek beloofde naar de verhalen van Arnold Dreiss vroegen zij hem de volgende dag dat onderzoek niet te laten doorgaan. Men vreesde immers het resultaat. Mr. Hart suiker achtte het dan .ook onmogelijk, dat de verdachten zelf in het Heilige Daad-sprookje geloofden. Zelfs na het bezoek aan Rome gingen de oplichtin gen door. De kwade trouw is dan ook wel duidelijk. De officier ging diep in op het verweer van de „deken* 'dat de hem tenlaste gelegde oplichtingen gelden be troffen, die hij uit hoofde van oude vorderingen van de N.V. Socrates te goed zou hebben. De Hoge Raad heeft echter al enige malen uitgemaakt, dat, zelfs al zou er een vordering bestaan, gelden niet door oplichting mogen wor den teruggewonnen. De verduistering ten nadele van een man, die alle voor z(jn ongeluk kige dochtertje bijeengespaarde gelden aan de „ambassadeur" toevertrouwde, rekende de officier hem zwaar aan. In de maand, dat deze die spaarcenten in handen kreeg, strooide hq links en rechts met geld, kocht een duur film apparaat, gaf diners en ging naar de wintersport. „Dit is wel een bijzonder weerzinwek kende vorm van verduistering", aldus mr. Hartsuiker. De pleidooien van de raadslieden, mr. J. Wijngaarden en mr. C. J. van Zorge beiden toegewezen kwamen gister avond niet meer aan bod. Tegen zes uur werden de twee verdachten,wier zelfvertrouwen door het requisitoir zichtbaar was aangetast, geboeid naar de cel gebracht. Even later volgde Nic. den Besten, eveneens geboeid. Voor hem was deze dag de inleiding van het grote proces rond het Socrates- schandaal, dat volgende maand zal plaatshebben. Spooksonate (Van een tv-medewerker) August Strindberg schreef zijn „Spök- sonaten" in 1907 ter opvoering in het door hem mede opgerichte „Intima Teatern" in Stockholm. Vijf jaar latei- overleed deze schrijver na een turbulent en uiterst verdrietig leven in volkomen waanzin. Hij was Nietzscheaan, Swe- denborgiaan, naturalist, half-rooms-ka- tholiek, socialist en patriot geweest en al die tijd een vrouwenhater. Gisteravond voerde de AVRO-televi- sie het stuk op in een, voorzover wij het van de Nederlandse kant kunnen beoordelen, uitstekende vertaling van Remco Campert. De best mogelijke op voering kreeg het dank zij de regie van Ton Lensink, het spel van mensen als Ida Wasserman, Cruys Voorbergh en Albert van Dalsum om nu alleen even enige ouderen te noemen en door de muzikale medewerking van het Gaudeaumus-kwartet (dat muziek van Hans van Zweeden speelde). De presentaiie van het stuk was dan ook voortreffelijk, en toch na deze opvoering zijn wij ervan overtuigd, dat zo'n bezetting ook de telefoongids zo zal weten te spelen, dat wij ons al thans niet vervelen. Reeds toen wij het stuk tevoren lazen, en ook weer bij deze opvoering, vroe gen wij ons af waar Stindberg nu eigen lijk heen wil in dit stuk. Het smade lijk einde van Directeur Hummel, de mensendief is de déconfiture van de Uebermensch, van Strindbergs eigen jeugdideaal. Maar dan komt er nog een onnodig bedrijf achteraan, waarin het lieve meisje, dat niet opkan tegen de boosaardigheid van een verleugende we reld, sterft met begeleiding van harp muziek. Het is duidelijk, dat Strindberg vindt, dat alle mensen een rol spelen, maar dat eens de tijd komt, dat zij ontmaskerd worden op een heel onge legen ogenblik. Maar dat meisje, dat sterft en de student, die de centrale fi guur van het stuk is, spelen geen enkele rol en ze worden (daarom dan ook) niet ontmaskerd. Daardoor hebben ze ech ter tegelijk weinig functie in het drama. De ontmaskering van de valse kolonel in de tweede akte gaat in een tempo, dat doet denken aan een kwalijke draak of een verhaaltje uit de poppenkast, en de bijfiguren van „de verloofde" en „de deftige vrijer" blijven meer dan schimmig. Wij geloven niet, dat dit een belang rijk stuk van Strindberg is, maar het had in ieder geval duidelijk gemaakt moeten worden aan het publiek vanuit welke gedachte(n) Strindberg het ge schreven heeft, in de vorm van een korte inleiding. Dat neemt niet weg, dat wij genoten hebben van voortreffelijk toneel en dat feit vermeerdert onze verwarring ech ter alleen nog maar, want hoe kan men genieten van iets, dat men au fond niet apprecieert en niet begrijpt? Maar het is hier niet het bestek om daarop door te gaan. AD INTERIM. Koning Boudewijn schonk De Gaulle gestolen brief Koning Boudewijn en Koningin Fabiola van België hebben gisteroch tend het paleis van Fontainebleau bezocht. Zij bezichtigden verscheide ne vertrekken die normaal niet open zijn voor het publiek. De lunch gebruikten zij als gasten van de Franse minister van Buitenland se Zaken, Couve de Murville. In de mid dag bracht het Belgische vorstenpaar een bezoek aan de kanselarij van de Bel gische ambassade. De koning woonde een receptie bij in de Kamer van Koop handel. In de avond gaven de vorst en de vor stin in de Belgische ambassade een diner ter ere van president De Gaulle. Daarna bezochten zij een speciale balletvoor stelling in de Parfjse Opera. Koning Boudewyn heeft president De Gaulle gisteren een document overhan digd dat ongeveer een eeuw geleden uit de Nationale Bibliotheek in Parjjs werd gestolen. Een brief van Rubens. Deze brief kwam later in Belgisch bezit. Tydens het banket dat de generaal zyn Belgische gasten aanbood schonken Ko ning Boudewyn en Koningin Fabiola hem 'n schildery van Jean Wilden en 'n tafellaken van in Brugge vervaardigde kant. Belgische politicus Huysmans 90 jaar In het Belgische parlement heeft gistermiddag een unieke huldiging plaatsgehad: voor het eerst in de geschiedenis heeft de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordi gers een 90-jarig lid: Camille Huysmans. De socialistische politicus en staats man, die vorig jaar al werd gehuldigd voor zyn gouden jubileum als volksver tegenwoordiger, werd een receptie in het Kamergebouw aangeboden, waarop hij op feestelijke wijze werd toegesproken. Huysmans zelf, die nog maar kort geleden uit het ziekenhuis werd ontsla gen na een moeilyke genezing van een beenbreuk, wimpelde echter alle hulde af. „Als ik ben wat ik nu ben, heb ik dat te danken aan de waakzaamheid van mijn politieke tegenstanders", zeide hy onder luid applaus in zijn dankwoord. Huysmans werd in 1910 gekozen in de Kamer van Volksvertegenwoordigers. In zyn lange politieke loopbaan was hy minister-president, minister en voorzit ter van de Kamer. TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.., f5.-, f6... Menu f6. ZALMSALADE CHAMPIGNONSOEP TOURNEDOS GARNIE POMMES FRITES IJS CHIPOLATA. Grote en kleine zalen voor bruilof ten en recepties. Vraag vryblyvend offerte. DONDERDAG 25 MEI Kon. Schouwburg. (Besl. voorst.) Haag- sche Comedie met „Marius". 8 uur. VRIJDAG 26 MEI Kon. Schouwburg. (Besl. voorst.) Haag- sche Comedie met „Marius". 8 uur. Dlligentia. Play Acting Group v.h. Ge nootschap NederlandEngeland met "Murder at the Vicarage". 8.15 uur. ZATERDAG 27 MEI Kon. Schouwburg. De Brusselse Kamer toneelgroep met „De dode brief". 3 uur. Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Lieve leugenaar". 8 uur. ZONDAG 28 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „De kardinaal van Spanje". 2 uur. Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Een mal meisje". 8 uur. MAANDAG 29 MEI Kon. Schouwburg. Nederlands Ballet. 8 uur. Oude Kerk Schevenlngen. Utrechts Stu denten Koor en Orkest. 8 uur. Dlligentia. Concert Jeugdkoor „West- fahllsche Nachtlgallen" en Haags meisjes koor „De kleine stem". 8 uur. DINSDAG 30 MEI Kon. Schouwburg, met „Irma-la-Douce". Dlligentia. Recital van de pianiste Toos Onderdenwijngaard. 8 uur. WOENSDAG 31 MEI Kon. Schouwburg. Nederlandse Comedie met „De getatoueerde roos". 8 uur. Dlligentia. Recital van Beverldge Web ster. 8 uur. DONDERDAG 1 JUNI Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „De kardinaal van Spanje". 2 uur. Gebouw K. en W. Nederlandse Opera met „L'elisir d'amore". 8 uur. VRIJDAG 2 JUNI Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Heeft Constance gelijk?" 8 uur. ZATERDAG 3 JUNI Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Lieve leugenaar". 8 uur. Aula 2e VCL. Comédle des Jeunes met „Cecile ou l'école des pères". 8 uur. ZONDAG 4 JUNI Kon. Schouwburg. Haagsche Comedie met „Famillegenoegens". 8 uur. EXPOSITIES Gemeentemuseüm. Charlotte van Pal- landt en Kees Verwev. T.m. 18 Juni. Haagsche Kunstkring. „Mens en ma chine", tot 2 Juni. BIOSCOPEN Apollo de zondares van Parijs. 18 jr. Dag. 12.15, 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. Asta Vriendin ofminnares. 18 Jr. Dag. 2.30, 7, 9.15; zondag: 1.30, 4. 7 9.15 uur. Bijou Later zul Je dansen. 18 Jr. Dag.: 2. 7.15, 9.30; zondag: 2, 4.15, 7.15, en 9.30 uur. Camera Het gezicht. 18 jr. Dag.: 2.30, 7 9.15 uur; zondag: 2, 4.30. 7, 9.15 uur. Capitol O sole mlo. A.l. Zaterdag 2, 6.30 9.15: zondag: 4, 6.30, 9.15. Woensdag 8 uur; vrydag, maandag en dinsdag 2 en 8 uur. City Een avond aan het strand. 18 Jr. Dag.: 2.30, 6.45, 9.15 uur; zaterdag en zondag 1.45, 4.15, 6.45, 9.15 uur. BINNENLAND De heer P. Heybloem, oud-hoboist van de luchtmachtkapel in Nijmegen, is in Canada, naar welk land hij enige tijd ge leden was geëmigreerd, by een auto-onge luk om het leven gekomen. De heer Hey bloem is in Nijmegen vele malen opgetre den als solist bij kamermuziekultvoerln- gen. - De scheidende Zweedse ambassadeur en mevrouw Dahlman hebben gisteren in Den Haag een afscheidsreceptie gegeven. De heer Dahlman, die sinds 11 oktober 1956 ambassadeur in Den Haag geweest is. is benoemd tot ambassadeur in de VA.R. Henri Arends, eerste dirigent van het Noordhollands Filharmonisch Orkest, is naar Polen vertrokken. Begin Juni zal hy daar enige concerten van de Schlesische Phllharmonie lelden. Op het programma staan werken van Hendrik Andrlessen, Roussel, Mozart en Richard Strauss. So list is de Cubaanse pianist Jorge Bolet. - In het ziekenhuis St.-Annadal is overleden de 16-Jarige student J. Bovy te Maastricht. Woensdag is de longen toen hy per flets de Lage Kanaaldijk plotseling overstak door een hem achterop rydende personenauto geschept. BUITENLAND In (voormalig Frans) Kongo is een een-motorlge vliegtuig van de Franse luchtmacht in een rivier gestort. De in zittenden zes onderofficieren kwamen om het leven. De Ceylonese minister van Justitie Samuel Fernando, heeft meegedeeld dat het merendeel van de 60 Tamils, die in verband met de ongehoorzaamheidscam pagne van 17 april werden gearresteerd zal worden vrygelaten. De vijftien leden van de federale party die de Tamil-sprekenden in het parlement vertegenwoordigen zul len echter niet uit gevangenschap worden ontslagen. Het nachtelijk uitgaansverbod dat slechts ln de Tamllgebleden van kracht is zal met vier uur worden be kort. Opstandelingen hebben gisteren op nieuw aanvallen gedaan op Damba en Quimbelle. in noord-Angola. Bij Quimbele zouden de aanvallers, die over automa tische wapens en messen beschikten, met zware verliezen zyn teruggeslagen. Aan Portugese zyde werd slechts een persoon gewond. Adlai Stevenson, de afgevaardigde van de Verenigde Staten by de Verenigde Naties, vertrekt begin Juni voor een reeks vrlendschappeiyke bezoeken aan tien La- tyns-Amerikaanse landen, aldus is van doorgaans goed ingelichte zyde ln Was hington vernomen. De 43-Jarige hoofdcommissaris van politie Wilhelm Doering, hoofd van de cri minele recherche in Siegburg, Noordryn- Westfalen, is gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd tijdens de oorlogsjaren als commandant van een „Elnsatzkommando" medeplichtig te zyn geweest aan het neer schieten van Joden ln Rusland. De overstroming ln het zuidoosten van Joego-Slavlë hebben aan zes mensen, o.w. twee kinderen, het leven gekost. Het water is thans weer gezakt. Het communistisch-Chinese ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft mede gedeeld dat de regering de Verenigde Sta ten voor de honderdvyitigste maal „ernstig heeft gewaarschuwd", ditmaal omdat een Amerikaans verkenningsvliegtuig boven de provincie Kwang-toeng zou hebben gevlo gen. Ter gelegenheid van het feit. dat de Nederlandse schilder Adriaen van Obstade 350 Jaar geleden werd geboren. Is ln het Poesjkin-museum ln Moskou een tentoon stelling van enkele werken van deze oud- Hollandse meester geopend. De tentoon gestelde schilderyen zijn afkomstig uit verschillende musea ln de Sowjet-Unle. De zwaarste brand die Singapore ooit heeft meegemaakt, heeft gisteren in de namiddag een oppervlakte van twaalf vler kante kilometer in het centrum van de stad verwoest Tenminste twee mensen zijn hieraan ten slachtoffer gevallen, ter- wyl duizenden dakloos zijn geworden. In Bogota (Columbia) heeft een 33- jarlge vrouw het leven geschonken aan een vierling drie Jongens en een meis je. De vrouw, wier man haar eind vorig Jaar heeft verlaten, heeft reeds drie kin deren van acht tot twee Jaar. Volgens het Braziliaanse radiostation GJobo heeft de politie van Brasilia een Joegoslaaf aangehouden die een aanslag op president Tlto wilde organiseren. Het Joegoslavische staatshoofd zal over enige tyd een officieel bezoek aan Brazilië bren gen. De man zou gedurende de oorlog tot de beruchte Oestadjl hebben behoord, een VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Regerlngsultz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege. 21.00 Zang en plano. 21.25 Wij zoeken een ant woord op duizenden vragen, documentaire. 21.55 Gram, met comm. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.56-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De punt jes op de i, praatje. 19.00 V. d. kind. VPRO: 19.30 Vesper. 20.30 Nws. 20.35 Het platteland nu. lezing. 20.50 Bespreking. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Poëzie anno nu, litt. progr. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muzlek-revue. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.20 Waddeneiland, film. 21.00 Muz. progr. 21.30 Attentie. 21.55 Dagslui ting. Clubhuls Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltuinver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring L.K.K. „Voor Allen". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. Gllhuls-Smltskamp over boek „Men sen onderweg". 8 uur nam. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Clubhuls Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltuinver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Evangellsa- tiedienst o.l.v. ds. K. C. van Oossanen. 3-4 uur nam. Het Gulden Vlies: Wbv. „De Eendracht Huldiging A. W. H. Teeuwen. 4-6 uur nam. Rapenburg 22: Openbare les blokfluit- leerlingen dhr Kunst. 3.30 uur nam. Spanjaardsbrug: Polderfietstocht Ned. Chr. Reisver. 2 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. Langs de Brasem. 2 u. nam. Woonwagenkamp Haarlemmerweg Straatpredlking dr. Velema. 7 uur nam. ZONDAG Den Burcht: Leger des Hells Getuigenis- dienst m.m.v. de Zingende Zusjes Verhey. 7.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweglng. Spr. P. Hartzuiker. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare Bijbellezing 4 uur nam.; 5.10 Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. MAANDAG Breestraat 27: Ledenverg. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvers. 9 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Lakenhal: Concert Studenten Muziekge zelschap „Sempre Crescendo". 8 uur nam. „Rehoboth": Gemeenteavond Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden-Oegst- geest. 8 uur nam. Schouwburg: Uitvoering operetteklassen Muziekschool Mij. voor Toonkunst. 7.30 u. nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Rapenburg 61: K. en O. Lezing H. C. N. Siebers over „Den Spieghel der salichheit van Elckerlyc". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Jaarvergade ring afd. Leiden Algem. Ned. Bond van gepensioneerden. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Jaarverg. V.V.V. 5 u. nam. Rooseveltstraat 20: K. en O.-excursie naar N.V. Ned. Royal Mc Bee. 2.25 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Kasteel in zweden". 8 uur nam. DONDERDAG Stationsplein: Strandwandeling Katwyk. Ned. Chr. Reisver. 7 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Einduitvoering Muziekschool My. voor Toonkunst. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Floris Verster. (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. Corso De verboden vrucht. 18 Jr. Dag. 2.15, 8.15. Zaterdag 2.15, 6.45, 9.15. Zon dag 2. 4.30, 6.45 9.15 uur. Du Midi De lord, de lady en de butler. A.l. Dag. 2.30, 8.15. Zaterdag 2.30, 7, 9.30 Zondag 2.30, 4.45, 7, 9.30. Flora De plunderaars. 14 Jr. Dag. 2.30, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Hollywood De nacht der opgejaagden. 18 Jr. Zat. en zond. 2.30, 4.30, 7, 9.15 uur. Dag. 2.30, 7, 9.15 uur. Kriterion Notorious. 18 Jr. Dag. 2.15, 7, 9.15. Zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15. Metropole-Tuschinsky De grote bank roof. A.l. Dag. 2.15. 8.15. Zat. 2.15, 6.45, 9.15 uur. Zond. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15 uur. Musica Glimlach en sterf. 18 Jr. Dag. 2.15, 8. Zat. 7, 9.30 uur. Zond. 3. 7, 9.30 uur. Odeon De bekroning. A.l. Dag. 2.30, 8. Zat. 2.30. 7, 9.15 uur. Zond. 2. 4.30, 7. 9.15 uur. Olympla En eeuwig zingen de bossen. 14 Jr. Dag 2. 8. Zond. 2, 5, 8 uur. Passage Bandeloos. 18 jr. Dag. 2.30, 6.45 9.15 uur. Zond. 1.45, 4.15, 6.45, en 9.15 uur. Rembrandt De Jantjes. A.l. Zat. 6.45, 9.15 uur. Zond. 4, 6.45. 9.15 uur. Dag. 8 uur. Rex Eddie in vuur en vlam. 14 Jr. Dag. 9 30. 11.30. 1.30. 3.30, 5.30, 7.30. 9.30 uur. Zond. vanaf 1.30 uur. Roxy Handel ln Zat. en zond. 2.30, 2.30. 7. 9.15 uur i minderjarigen. 18 Jr. 4.30, 7. 9.15 uur. Dag. VOOR ZATERDAG 27 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kerk orgel. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Promenade-ork. en sol. (12.30-12.33 Land en tulnb.meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.30 Amus. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Gram. 15.10 Franse les. 15.30 Lichte muz. 16 00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. oct. 16.50 Amateursprogr. 17.10 Gram. 17.20 Ned.— België zaterdagvoetbal. 17.30 Gram. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.45 En nu myn geval, vragenbeantw. 19.00 Nws. Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Kamerork. en so list. 21.00 U bent toch ook van de partij? lezing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw fezln. praatje. 9.00 Gym. voor de vrouw. .10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, le zing. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 Licht progr. 10.50 Gevar. progr. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 V. d. teen agers. VARA: 14.20 Streekuitz. 14.40 Harmonie- ork. 15.00 Koorzang. 16.25 Hammondorgel spel. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. met comm. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: Passepartout, lezing. 19.40 Korter werken - anders leven, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole-órk. 21.15 Tekst en uitleg, comm. 21.30 Walsmuz. 22.00 Sport- act. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. 23.10 Lichte muz. 23.40 Gram. 23-55-24.00 Nvf TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20 A: 20.20 Act. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. -• 12.00 Automobllistenkron. 12.30 Inter* views. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Ge« var. progr. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 14.40 Hoogtepunten uit de progr. van de afge lopen week. 15.30 Ork. conc. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Hoor spel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06 23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.31 Gevar. progr. 13.20 Cricket. 13.35 Cricketultsl. 13.45 Amus. muz. 14.30 Sportnws. 14.35 Amus. muz. 15.30 Sportnws. 15.35 Amus. muz. 16.30 Sportnws. 16.35 Dansmuz. 17.30 Sportnws 17.40 Ork. muz. 18.15 Gram 18.30 Zangrecital. 19.00 Nws. en Journ. 19.18 Sportjourn. 19.31 Samenzang. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Ork. conc. 22.00 Jazzmuz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Popul. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Volksmuz. 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Gevar. muz. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.40 Volks muz. 15.45 Gram. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Gram 20.00 Koorzang. 21.10 Hoorsp. 23.05 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Gevar. progr. 16.00 Zangrecital (16.10-16.20: V. d. toeristen). 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Kamermuz. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram 20.00 Hoorsp. 20.35 Gram. 21.00 Piano recital. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 2355-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 Vrije tijd. 16.02 Denkbeeldig conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02 Nwe. gram. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazz muz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. Thalia Hercules. 14 jr. Dag. 2.30, 7. 9.15 uur. Zat. 2.30, 4.30, 7, 9.15 uur. Zond. 3. 5, 7, 9.15 uur. e Uitkyk Het gezicht. 18 jr. Dag. 2, 7 9.15 uur. Zond. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. West-End La FranQaise et l'amour. 18 Jr. Dag. 2.15, 8.15. Zat. 2.15, 6.45. 9.15 uur. Zond. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15 uur. Cineac Doorlopende voorstelling. Nws. Documentaire over Formosa. Tekenfilm met Tom en Jerry, BIOSCOPEN Luxor: „Susanne". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De vuurproef". 18 Jaar. Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De vechtjas". 14 Jaar. Werkd: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De vijand in de schaduw". 14 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De hond van de Baskervilles". i4 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 u. Zond.: 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Hoe vertel ik het mijn dochter?' Rex: „Dodenrit". 14 Jaar. Werkd.: 2 30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7.15 9.15 uur. Donderdagcyclus „Mag ik deze dans van U?" Astra-Theater - Wassenaar Vrijdag 8 u. en zaterdag 7 en 9.15 uur „Met een ba jonet in de rug". 14 jaar. Zondag 7 en 9 15 uur; maandag 8 uur en woensdag 8 uur „Mag ik deze dans van U?" 18 Jr. Donderdag 8 uur „Moulin Rouge". Zon dagmiddag en woensdagmiddag half drie „Met de drie Stooges de lucht". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Bi) geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), hel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d a to 1 I wind m/s. (3 ÏS h Amsterdam zwaar bew. n 9 20 6 0 Den Helder regen nno 13 16 10 0.1 Ypenburg regenbui n 9 19 10 0.1 Vllssingen zwaar bew. n 9 19 10 0 Eelde geh. bew. nino 6 17 9 0 De Bilt half bew. nw 2 19 7 0 Twente onbewolkt nw 2 20 10 0 Eindhoven licht bew. nnw 3 21 8 0 Z.-Limburg geh bew. nnw 1 22 10 0 Helsinki onbewolkt z 1 16 3 0 Stockholm licht bew. o 4 18 7 0 Oslo geh. bew. nno 3 18 10 0 Kopenhagen zwaar bew n 3 15 7 0 Aberdeen hagelbui wnw 6 9 1 2 Brussel zwaar bew. nno 6 19 Londen zwaar bew. nnw 3 22 10 0 Luxemburg regen zo 2 22 11 1 Parhs regen n 6 24 10 3 Bordeaux zwaar bew. zzw 1 23 12 1 Grenoble zwaar bew. w.stil 14 11 7 Nice half bew. n 5 20 13 3 Berlijn regenbui o 5 19 10 0.1 Frankfort regen zzw 2 24 11 4 München zwaar bew. 12 0.2 Zürich regen w.stil 23 12 1 Genéve zwaar bew. wzw 8 17 12 3 Locarno motregen W^tiil 23 13 0.3 Wenen onbewolkt v.and. 23 7 0 Innsbruck zwaar bew w.stil 26 11 0 Belrrrado onbewolkt w.stil 10 0 Athene onbewolkt w.stll 17 0 Rome licht bew. W-Stll 25 10 0 AJacclo onbewolkt o 2 22 9 0 Madrid licht bew. w.stil 10 0 Mallorca zwaar bew. w.stil 17 0 Lissabon regenbui z 2 22 15 0.0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2