WERELD KIEST THANS TUSSEN VRIJHEID EN COMMUNISME P3 CKS ^2? „We moeten er op uit om meer stemmen te werven SLEUTELSTAD EN AZ 1870 DEELDEN DE PUNTEN STORMSIGNAAL voor de internationale scheepvaart 'imiiiiimimiiiitniiimiiiMiiiiiiiiniiii Minister en Rijksbemiddelaars akkoord voorstellen NS-directie frites i saus Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 26 mei 1961 Vijfde blad no. 30363 LYNDEN JOHNSON TERUG UIT VERRE OOSTEN 55 (Van onze Amerikaanse correspondent) ,,Er worden thans verkiezingen gehouden in de wereld tussen de vrijheid en het communisme. We moeten er op uitgaan om stemmen te werven voor de vrijheid alsof niets anders meer belangrijk was dan dat, en niets anders is belangrijker" Aldus vatte Lyndon Johnson, Amerika's vice-president, de ervaringen van zRn 48.000 kilometer lange reis naar het Verre Oosten samen. Johnson bezocht Zuid- Vietnam, dat zwaar door de communisten wordt aangevallen, verder drie landen waar men van mening is, dat Amerika krachtig is in woorden doch zwak in actie (de Philippynen, Thailand en Pakistan), ook een land als Formosa, waar men vry wantrouwig ten aanzien van president Kennedy's buitenlandse politiek staat, e_i tenslotte India, de machtigste vertegenwoordiger van het neutralisme. offers te brengen, die nodig zyn". Men moet al dit optimisme met heel wat zoutkorrels nemen. Het is nu eenmaal gebruikelijk, dat men officieel altijd vol vertrouwen spreekt over de gezindheid en de kracht van de eigen bondgenoten. Deed men dat niet, dan zou men het effect van zulk een missie, die het oog merk had het moreel te versterken, zelf weer ongedaan maken. Johnson gedroeg zich inderdaad als of er een verkiezingscampagne aan de gang was. Hij trachtte door natuur lijke, warme hartelijkheid de sympathie te winnen der mannen, vrouwen en kinderen, die hij op straat de hand drukte. Zijn tocht was echter eveneens een verkenningsexpeditie en dat aspect van de reis kwam tot uiting in de lang durige discussies met de politieke macht hebbers der staten die hij bezocht. Om de situatie in een bepaald land te onderzoeken moet men er echter langer zijn dan een paar dagen. De hoofd zaak van Johnsons tocht moet daar om wel zijn geweest om zowel bij het gewone volk als bij de machthebbers het moreel te versterken en vertrou wen te geven in Amerika's bereidheid om te helpen, indien zij zichzelf willen helpen. Niets maakt Washingtons bezorgdheid over de stemming in zuidoost-Azië beter duidelijk dan de volgende uitspraak van Johnson op zijn persconferentie van woensdagmiddag: „Ik was erover ver ontrust, dat zoveel Aziatische leiders twijfelden aan Amerika's bedoelingen. Sommigen zijn beducht, dat het ge vaar van een atoomaanval een uit zichtloze situatie geschapen heeft, waar in het systeem dat het meest geweten loos is of dat bereid is tot de meeste bluf zal triomferen. Ik geloof dat zij thans weten, dat geen mate van ge vaar de Verenigde Staten kan doen te rugdeinzen wanneer de vrijheid van de mens in Azië wordt gesmoord. Aan de Aziatische leiders, met wie ik gesproken heb, heb ik de verzekering gegeven dat wij onze afspraken zullen nakomen". Johnson is een raspoliticus, doch geen beroepsdiplomaat. Tijdens zijn tocht hebben critici zich wel eens afgevraagd, of hij bij zijn bezoeken niet meer be loofde dan waartoe hij machtig was. Johnson had evenwel voor alle rege ringshoofden, die hij bezocht een brief bij zich van president Kennedy. In het gemeenschappelijk communiqué, dat steeds na afloop van de bezoeken werd uitgegeven, werden herhaaldelijk toe zeggingen genoemd, doch deze waren in de regel ontleend aan genoemde brie ven van de Amerikaanse president. Ging het communuqué verder, dan was hier over tevoren met Washington overleg gepleegd. Meer steun De vice-president is teruggekeerd met diverse aanbevelingen voor de president op militair en economisch terrein. Reeds thans staat vast, dat Zuid-Vietnam, Thailand en Pakistan meer steun zul len krijgen. Over het zenden van Ame rikaanse troepen wordt op dit moment nog niet gedacht. Geen der staten, die Johnson bezocht, heeft daarom ge- Discriminatie van negerdiplomaten in Washington Edward Murrow, het hoofd van de Amerikaanse voorlichtingsdienst (USIA) heeft in een rede tot de nationale pers club in Washington de discriminatie van Afrikaanse diplomaten in de hoofd stad scherp veroordeeld. Deze discriminatie, zo zei hy, brengt de V.S. evenveel schade toe als de kran tekoppen over rassenrelletjes in Alaba ma. Een foto van een brandende auto bus in Montgomery betekent frontpa ginanieuws van Manilla tot Rabat, al dus Murrow. „Het is al erg genoeg dat Afrikaanse diplomaten dergelijke berichten lezen, maar het is nog erger dat het hun vrij wel onmogelijk is in de hoofdstad van ons land te wonen. Huiseigenaars wil len niet aan hen verhuren, de scholen willen hun kinderen niet opnemen, in de winkels wil men hun kinderen geen kle ren laten passen en de stranden zijn voor hun gezinnen gesloten. Is het mo gelijk, dat wjj ons te veel met de ruimte en met plaatsen ver weg bezig houden en te weinig met hetgeen dichtby ons gebeurt?", aldus het hoofd van de USIA. Murrow zei dat zUn organisatie, die Jaarlijks 100 miljoen dollar besteedt voor de voorlichting in het buitenland, over minder geld beschikt dan hetgeen een gevechtsklare kernduikboot met Po- larisraketten kost. Het Russische blok besteedde meer geld aan het storen van Amerikaanse radio-uitzendingn dan de USIA uitgeeft voor haar gehele werk. Voor het verklaren van de Amerikaanse politiek in het buitenland was slechts weinig meer beschikbaar dan hetgeen één Amerikaanse zeepfabriek voor ad vertenties uitgeeft. De „Stem van Amerika" zendt, volgens Murrow, per week 600 uur uit, waarby 62 verschillende talen worden gebruikt. De V.S. komen echter op dit gebied op de vierde plaats, na de Sowjet-Unie, communistisch-China en de Verenigde Arabische Republiek. Hierin probeerde de USIA echter verandering te brengen door de bouw van zenders in Noord- Carolina en in Liberië. In Japan zyn draadloze telefoonappa raten ln zakformaat voor het publiek ln de handel gebracht. Tot dusver was het gebruik van deze toestellen alleen toege staan aan de politie en de houders van vergunningen. De Japanse PTT heeft twin tig golflengten op een 27 megacycle-band toegewezen, waarvan door zes- tot tien duizend mensen gelljktydig gebruik kan worden gemaakt zonder storing te veroor zaken. vraagd. Wat men eventueel in de toe komst zal doen is uiteraard niet te voor zien. In Zuid-Vietnam zal Amerika zo als bekend, vry ver gaan door het leger onderricht te geven in de guerilla- strijd. Johnson zou gaarne zien dat de lan den van zuidoost-Azië meer gingen sa menwerken voor de verbetering van de sociale toestanden, het onderwys, de ge zondheidszorg enz. Johnson heeft zelf op sociale hervormingen aangedrongen. Hy zei met vreugde te hebben waar genomen hoeveel belang de staatshoof den van alle bezochte landen aan so ciale vooruitgang hechtten. Johnson gar het Amerikaanse volk wel een erg optimistisch beeld na zijn reis. „De Aziaten", zo zei hy, hebben zowel de wil om de tirannie te weer staan, als de vastbeslotenheid om alle GANGETJE 12 „Halbstarken" zetten de boel op stelten „Zij worden een plaag (Van onze correspondent) De Limburgse politiekorpsen, die toch ernstig te kampen hebben met een per soneelstekort dat noopt tot steeds ver der doorgevoerde mechanisatie, hebben er nog een zorg by gekregen, en wel: het optreden van de Duitsers, die elk weekeinde in steeds groter wordende ge tale de grensposten passeren om in Lim burg hun vrye dagen door te brengen. „Zij beginnen een plaag: te worden", ver zuchtte de Roermondse officier van ju stitie, mr. W. F. H. Bartels, gisteren voor de arrondissementsrechtbank te Roermond, waarvoor zich weer eens een (van de vele) jonge Duitsers had te ver antwoorden. Deze maal betrof het een roofoverval. „Er gaat geen weekeinde voorby, of er belanden enige Duitsers voor een of ander misdryf in de cel van een Lim burgse politiebureau. Het begint er op te lyken, dat de Nederlandse justitie een verlengstuk wordt van de Duitse „Kriminal-polizei", aldus mr. Bartels. In veel Limburgse grenssteden, als Kerk- rade, Heerlen, Roermond en Venlo, zyn het vooral de Duitse „Halbstarken", die er de zaak op stelten proberen te zet ten. Op him fel gekleurde bromfietsen ryden zy dan, kabaalschoppend, vrywel de gehele zondagmiddag door de win kelstraten, onderwyi proberend de aan dacht te trekken van de Limburgse meisjes. Deze op zich zelf onschuldig ïykende bezigheid leidt volgens de poli- tie-autoriteiten maar al te dikwyis tot ernstige uitspattingen, als zededelicten etc. Overigens is er aan de wekelykse invasie van de veelal opzichtig geklede Duitse „Halbstarken" weinig te doen. De politie probeert hen wel zo veel mogelyk te weren, door byvoorbeeld voor de geringste verkeersovertreding een bon uit te delen, die de jonge Duit sers echter prompt betalen, om het vol gend weekeinde weer op te appèl te zyn. Het zakgeld, dat de jongelui genie ten, kan het klaarblykeiyk wel lyden. I De vele op de kantongerechten binnen stromende Duitse postwissels getuigen er TEL. 23005 van. Si MCA SIMCA DELFT - Garage J. H. Preuninger - 01730-25775 SIMCA GOUDA „Centraal Garage" T. P. v. Loon Zn. - 01820-5000 SIMCA DEN HAAG Auto Imp. Marten Rosier N.V. - 070-720153 SIMCA LEIDEN - Garage Bierman - 01710-34403 SIMCA VOORHOUT - Garage Bierman - 02532-7341 Waterpolocompetitie begonnen Het geluk is met de dwazen zo zegt men. Waterpolospelers zijn eigenlijk dwazen, want zij rekenen er ieder jaar steevast op, dat de watertem peratuur in mei voldoende zal zijn om hun in Nederland nog altijd typische openwater sport te kunnen beoefenen. En hoewel het weer enkele weken geleden koud genoeg was voor de kachel, is het plotseling omgeslagen en gingen de eerstelingen in redelijk water (17 graden) hun openingsgevechten leveren. Dat waren de eerste zeventallen van De Sleutelstad (in Leiden tegen A.Z. 1870) en De Zijl (uit tegen de Dolfijn). Daar naast moest de damesploeg van De Zijl te water in Den Haag tegen S.N.A., terwijl tenslotte nog enige kringwedstrijden gespeeld werden. Het nieuwe seizoen zet geiyk goed in, want de eerste weken bhjft het, en dan niet alleen in de competitie, flink prys. Vrydagavond speelt LZC in Poelmeer Amerikaanse Congres overweegt actie tegen systeem van de scheepvaart-,,conference (Van onze correspondent in Washington) Zoals men weet, zyn ln de internationale scheepvaart onderlinge afspraken tussen maatschappUen vooral omtrent vrachttarieven heel gebruikelijk. Zulk een stel afspraken voor de vaart op bepaalde havens noemt men in het Engels een „conference" en deze term wordt vaak ook door Nederlanders gebruikt. In het Amerikaanse Congres openbaart zich echter verzet tegen het conference- systeem en indien die actie tot een wet zou leiden, zou dit de bestaande toestand in het internationale scheepvaartverkeer kunnen ontwrichten. Buitenlandse, maar ook Amerikaanse, maatschappyen protesteren met klem tegen een actie, die ondernomen wordt door hen die de belangen der verschepers voor willen staan. Bonner, een lid van het Huis van Af gevaardigden, een Democraat uit North Caroline, heeft een wet ingediend om verandering te brengen in het conferen ce-systeem. De wet is in de commissie aangenomen en zal nu door het Huis worden behandeld. Komt de wet door het Huis, dan moet de Senaat er zich nog mee gaan bemoeien. Wat er ten slotte uit de bus zal komen is nog niet te voorzien, maar de internationale scheepvaart toont zich gealarmeerd. Zoals men weet, heeft Amerika een anti-trust wetgeving. Op die manier wil men het publiek beschermen tegen af spraken omtrent pryzen, die in het alge meen tot gevolg hebben, dat het publiek meer betaalt dan eigeniyk noodzakelyk is. Men zal begrypen, dat een scheep vaart-conference er in het algemeen ook naar streeft de pryzen op een be paald niveau te houden. Amerika heeft echter ook een scheep vaartwet, reeds daterend van 1916 en by die wet is bepaald, dat conference afspraken bekend gemaakt moeten wor den aan de federale martitieme commis sie. Erg streng was het toezicht van de commissie niet en aldus stonden de con ferences wat de anti-trust actie be treft een beetje „buiten de wet", als men dat zo mag zeggen. Sommige Congresleden hebben echter lont geroken en zien uit idealisme? uit zucht naar publiciteit? hun kans schoon voor een anti-trust actie tegen het conference-systeem. Bonners wet wil de maatschappyen onder een veel strenger controle stellen en eist onder anderen van de scheep- vaart-maatschappyen waar die ook zijn gevestigd, dat zy desgevraagd met hun documenten ter tafel komen. Volgens de Nederlandse wet mag een maat- schappy geen documenten overleggen aan een buitenlandse regering zonder toestemming van de regering van Ne derland (art. 39 van de wet op econo mische mededinging). Ook Engeland en Italië, om maar en kele andere landen te noemen, hebben reeds geprotesteerd tegen de tendens, die zich thans in het Amerikaanse Con gres openbaart. Het State Department zit in een moeiiyk parket. Het wil enerzyds bevriende mogendheden niet onaangenaam zyn, maar moet ook re kening houden met de belangen van de kleine zakenlieden in Amerika. De Amerikaanse scheepvaartmaat- schappyen die ook deel uitmaken van de conferences zyn het in het alge meen met de Europese maatschappyen eens. Het beeld is hier dus wel anders dan op het terrein van de luchtvaart, waar de Amerikaanse maatschappijen allerminst één lijn trekken met de Euro pese, die gehandicapt worden door be perkende en beschermende Amerikaan se maatregelen. Prinses Birgitta van Zweden en Prins johann Georg von Hohenzol- lern-Sigmaringen, die gisteren in het huwelijk traden, tijdens de hu welijksvoltrekking in de Zweedse hoofdstad. Advertentie Alles wijst er op: de bolknak van de dag is Karei I Elegant. Die roken alle fijnproevers. U toch ook? Op de Ryksweg zuid te Slttard ls gis termiddag een 59-Jarlge wlelryder uit Slt tard door een autobus uit Waldfeucht (Did) aangereden. Hy was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee volwassen kinderen. De minister van Verkeer en Water staat en het College van Ryksbemid- delaars hebben, gisteren hun goedkeu ring verleend aan de voorstellen, die de directie van de Nederlandse Spoor wegen dinsdag heeft ingediend met be trekking tot de arbeidstijdverkorting voor het spoorwegpersoneel. De nieuwe werktyden gaan maan dag aanstaande in. De personeelsleden, die tot nu toe wekelyks 48 uur werk ten, krygen gedurende de zomerdienst- regeling een werkweek van 46M> uur. Hiervan zal het personeel in de roule- renden diensten echter nog niet kunnen profiteren: voor deze groep blijft de 48-urige werkweek voorlopig gehand haafd. Ter compensatie hiervan zal in oktober een bedrag ineens worden uit gekeerd. Met ingang van de winter- dienstregeling, op 2 oktober, zal de werk week by de Spoorwegen in het alge meen worden teruggebracht tot 45 uur. Het administratieve personeel van de Spoorwegen heeft voor het grootste deel al een 42-urige werkweek. Doordat de middagpauze voor dit personeel wordt teruggebracht van vyf kwartier op een half uur, kan hier, zonder een verdere verkorting van de arbeidstyd, de vrye zaterdag worden ingevoerd. De drie erkende vakbonden hebben nog geen officieel bericht ontvangen van deze beslissing. De vakbonden hebben zich dinsdag, na het bekend worden van de voor stellen van de N.S.-directie, in een te legram tot het college van Ryksbemid- delaars gewend met het verzoek, ant woord te geven op de voorstellen die de bonden reeds op 4 maart hebben ingediend. Op dit telegram is nog geen antwoord binnen. Churchill is heter (Van onze Londense correspondent) Churchill is thans volledig hersteld. Enkele dagen geleden was hy zoals gemeld onwel. Mogelyk zal Sir Win ston begin volgende week, wanneer het Lagerhuis weer byeen komt, van zyn buitengoed in Kent naar Londen terug keren. Mijnongeval in Zuid-Afrika Door een bovengrondse gasontploffing by een steenkolenmyn in Coalbrook, in het noord van Oranje Vrystaat ((Zuid- Afrika) zyn gisteren zeven mensen om gekomen. In januari vorig jaar verloren 437 mijnwerkers het leven als gevolg van een instorting in de Clydesdale-myn in Coalbrook. De zandruiter.... Terry Spinks, tot voor kort de Engelse kampioen in het vederge wicht, verwisselde zyn bokshand- schoenen voor het zadel, voor hem niet onbekend omdat hij vroeger jockeyleerling is geweest. Onder ge juich van de 7000 toeschouwers ver scheen hy in Essex met het geluk brengende nummer 1 op zyn rug aan de start, gezeten op het paard Paddy's Chance. Even voor de start vloog hy viermaal uit het zadel, om er lachend en ongebroken weer op te stygen. Om voor de vijfde maal niet tot zandruiter te worden ge maakt, hielden twee helpers het paard in bedwang, totdat de start- Rjn omhoog ging. De helpers vlo gen aan de kant, maar niets ver- wonderlijker als een paard: Paddy's Chance bleef staan als een stenen standbeeld. Pas toen het veld de helft van het parkoers er op had 1 zitten, suisde het balorige dier er i van door alsof het de andere een i kleine voorgift had gegeven. In een sprookje zou Terry Spinks toch nog gewonnen hebben, maar de nuchtere werkelykheid bracht als resultaat, dat hy laatste werd.... net grote achterstand op nummer •én na laatst. Franse kampioenschappen Spanjaard Santana in finale De Italiaan Nicola Pietrangeli en de Spanjaard Manuel Santana hebben de finale bereikt van het herenenkelspel van de internationale Franse tennis kampioenschappen, die in Parijs werden gehouden. Pietrangeli behaalde in de halve eindstryd een volkomen regelma tige overwinning op de Zweed Lundquist (64, 64, 64), hetgeen geheel vol gens de verwachtingen was. Santana verwekte evenwel ronduit sen satie door vanuit „verloren" positie de Australiër Rod Laver te verslaan: 3—6, 6—2, 4—6, 6—4, 6—0. Ook de finalistes in het damesenkel spel werden bekend. De Mexicaanse Yola Ramirez had drie sets nodig tegen de Duitse Edda Buding «64, 46 en 63) en zal nu in de eindstryd uitkomen tegen de Engelse Ann Haydon, die de Hongaarse Suzy Kormoczy met 3—6, 6I en 63 elimineerde. Advertentie SPORTSPLINTERS Anita Lonsbrough, Olympisch kapi- oene 200 meter schoolslag, zal geen deel uit maken van de Engelse zwemploeg die 2 en 3 juni as. tegen Nederlan ui- komt. Zy is ziek Ook de Nederlander Ronnie Kroon moet, wegens studierede nen, verstek laten gaan. In de eerste ronde van het interna tionale dames volleybaltoernooi, dat in Zagreb wordt gehouden, heeft de Ne derlandse ploeg met 1-3 verloren van Hongarye. Met dezelfde cyfers verloren de Nederlandse dames eveneens van Oost-Duitsland. tegen DWT, zaterdag en zondag volgen de polodagen, terwyi in de nieuwe week (maandag) LZC naar Amsterdam moet om A.Z. 1870 te bestryden. en op vry- dag de Zijl thuis het traditionele grote gevecht met De Gouwe om de punten moet leveren. Voorwaar een weekje met spannende wedstryden. De SleutelstadAZ 1870 De Sleutelstad moest het in haar eer ste wedstrijd opnemen tegen een tegen stander, die in Leiden uit de wedstrij den (tegen De zyi) van de vorige zo mercompetitie bekend is; een ploeg, die toen reeds heeft laten zien een flink hard spelletje niet te schuwen. Velen zagen voor het begin van de competitie in de Amsterdamse oud-eerste-klasser de toekomstige kampioen en het- was dus interessant te zien wat onze stadgenoot kampioen van het vorig jaar, tegen deze ploeg zou doen. Welnu, het heeft erom gespannen tussen deze twee rivalen. Noch de Sleutelstad noch A.Z. is erin geslaagd de tegenstan der er onder te krijgen, al zag het er door de trage start van onze stadgenoten aanvankelyk naar uit, dat de Amster dammers de punten mee zouden nemen. De eerste aanval was immers direct raak. Daarby werd de gevaarlijke Daat- selaar vrijgespeeld, die hard inschoot (01). De Sleutelstad bleef aarzelend spelen, kon geen vat krygen op het harde spel van de tegenstanders en dus was Daatselaar in staat wederom vrij te zwemmen en opnieuw in te schieten (02). Eerst daarna begon het spel der Leidenaren op gang te komen en twee kogels van Wim van Zyi en Wim van Rooyen striemden de lat, maar niet het net. Nog voor het einde van de eerste speelkwart bleek reeds dat A.Z. van plan was alles voor de punten te doen. Het spel moest nogal eens voor overtre dingen onderbroken worden. De tweede speeltyd begon met een Amsterdamse aanval, die niets ople verde, zodat de Sleutelstad ten aanval kon. Cees van Hooidonk kwam schuin voor het doel, vrij van de man. bleef om onbekende reden even aarzelen en kon toen geen kracht meer achter zyn schot zetten. Na enig heen en weer spe len kreeg de Sleutelstad een corner te nemen, die goed op Wim van Rooyen geplaatst werd en deze schoot raak (12). De partijen waren nu aan elkaar gewaagd, ook in de overtredingen, wat bleek toen Wim van Rooyen met zyn tegenstander juist voor het einde van de speeltyd het water moest verlaten. De derde speeltyd begon met beide par tyen onvolledig, gezien de uitzending in de vorige speeltijd en met bij de Sleu telstad twee andere spelers, namelyk Piet Eradus en Cor van der Wilk. Wim van Zyl liet het eerste schot in deze speeltyd van zyn hand vertrekken, maar de bal sprong juist van de paal en lat af. Daarna plaatste Aad Kapaan op Piet Eradus, maar met diens schot had de Amsterdamse keeper geen moeite. Na veel gehang op en om de twee meter vond de scheidsrechter het welletjes en kende Piet Eradus een strafworp toe, waaruit de partijen op gelyke voet kwamen (22). A.Z. bleef terugkomen en wéér bracht Daatselaar de oudste Nederlandse ploeg aan de leiding (2—3), maar nog voor het einde van de derde speeltyd maakte Eradus uit een herige doelworsteling een doelpunt, waardoor de partijen de laatste speelhelft weder om van gelyk uitgangspunt konden aan vangen (3—3). A.Z. aarzelde niet lang, direct na het uitzwemmen werd het 4—3, waarop zich in de laatste minuten een hevige stryd om de punten ontspon. De Sleutelstad wist een hoekworp af te dwingen, maar deze leverde niets op, althans niet di rect. want in de afwerking kwam de bal by Wim van Rooyen terecht, die van over de helft met een enorm schot de stand gelijk trok. Een machtig doelpunt. Nog enige aanvallen heen en weer nog een enorm schot van Van Rooyen. maar ditmaal redde de lat de Amsterdammers die aan het eind nog juist gelukkig met een geiykspel mochten $yn. De overige uitslagen van deze avond luiden: De Sleutelstad 2 damesAZC dames 04; De Sleutelstad 3AZC 4 De DolfijnDe Zijl De Zyi moest op bezoek bU de ver eniging die enkele jaren geleden zo fraai vla de Swijghuizen's. Hans Muller en een aantal andere jongens carrière maakte naar de top van de eersteklasse. Maar Hans Muller is na de degradatie naar A.Z.P.C. „uitgeweken" en Ab Sw yg- nui7.cn woont in Enschede, waardoor de Amsterdammers sterk aan kracht in boetten. Maar dat er met deze ploeg nog niet te spotten valt, ondervond De zyi, dat wel iswaar niet licht tegen deze wedstryd aangekeken had, zéker niet, maar toch zeer moeiiyk een punt uit het vuur kon slepen. De Dolfijn begon snel in de eer- speel tyd, zo snel. dat De zyl spoedig tegen een 20 achterstand aankeek De Leidenaren speelden onwennig en het duurde dan ook tot in de tweede speel tyd voor de zaak sloot en Leo Stok- huizen kon tegen scoren: 2—1). De derde speeltyd bracht een stryd met De Zyl iets in de meerderheid, wat Wim Berg man kon uitdrukken door de gelykma- ker in het net te deponeren. In de vierde speeltyd pakten beide partyen de zaak nog eens flink aan, waardoor eerst Dol- fyn een punt uitliep, maar nog net op de valreep door Hennie Hensing met een strafworp teruggehaald kon worden. Een goede uitslag van een spannende wed stryd, waarin DeZyi zonder Loek Leune speelde, maar met drie jongeren. Piet Onvlee, Hans Snel en Hans van der Moolen, die goed voldeden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15