Zangver. Alles ter ere Gods herdacht het tienjarig bestaan DE FIETS WORDT WEER MINISTER HOME OP BEZOEK IN PORTUGAL EN IN SPANJE Veroordeling van koloniale mogendheden misplaatst en bovendien onrechtvaardig VRIJDAG 26 MEI 1961 55 Waarom wiekt dit koor niet wijder! De jongste zangavond van de Chr. Geref. Zangvereniging „Alles ter Ede Gods" stond in het teken van het 10-jarig bestaan. Dit is op sobere wijze gevierd. Aller eerst met gebed en toespraak van dr. W. H. Velema, voorts door de aanwezigheid voor medewerking in samenzangen van enkele koren, die eveneens de heer J. Arnoldus als dirigent hebben. Ds. Velema argumenteerde de dankbaarheid voor het bezit van een „eigen koor". Het wezenlijke van de muziek heeft iets van de hemelse harmonie, die kenmerkend is voor het leven met God. Verder heeft de koorzangbeoefening betekenis voor de ondersteuning van de gemeentezang. Ten derde ligt in zingen een middel tot evangelie-verkondiging. Dit zijn bij elkaar „drie dingen als drie lichtbundels van een vuurtoren", zo zei hij. Deze zienswijze dekte de geest van het programma. Een kinderliedje daargela ten, bewoog zich alles in of om de sfeer van het koraal. De teksten golden hier meer dan de muziek en van een kritisch willen schiften naar een kunstzinnige maatstaf was weinig merkbaar. Maar waarom eigenlijk blijft deze vereniging staan in de voorhof van de koorzang? Het was nooit slecht en nooit lelijk wat het gemengd koor deed, alles had z'n orde. verzorging en goede loop, maar miste toch iets: de artisticiteit, de ver heffing van de fantasie. Fantasie en Het Woord verdragen elkaar wonderwel. Denken we aan Bach- Passionen of aan kantates van Buxte- hude of Bach. Bach's „Soli Deo Gloria" drukt hetzelfde uit als „Alles ter Ere Gods". En nu deze vereniging het eerste decennium achter zich heeft, is beslist een voldoende grondslag gelegd om wijder te kunnen wieken. In het ge mengd koor zit de capaciteit om, mits voorzichtig voortschrijdend, op een meer verhoogde toon de doelstelling gestalte te geven. WAARDERING VOOR HET HERV. JEUGDWERK TOT UITDRUKKING GEBRACHT Op gezellig zangfestijn Voor het jeugdwerk, dat in verschil lende wijken van de stad wordt gedaan bestaat wel degelijk waardering. Dat zei ds. J. N. de Ruiter gisteren namens de Centrale Commissie voor het Jeugdwerk der Hervormde Gemeente Leiden op de sluitingsavond, welke in de grote zaal van „Den Burcht" werd gehouden. Aan het feest, dat in het bijzonder op touw was gezet voor al degenen die aan het hervormde jeugdwerk leiding geven, verleenden de kinder-operettegroep uit de Kooiwijk en het Chr. muziekgezel schap „Sempre Avanti" medewerking. Het was dus een en al muziek wat de klok deze avond sloeg. De meisjes zongen onder leiding van de heer J. M. H. Ottenhof en aan de piano begeleid door Ada v. d. Bent een aantal popu laire liedjes, terwijl er tussen de bedrij ven door 'n klokkenspelletje werd opge voerd. Grappig was vooral ook het pop penspel dat werd gebracht op melodie van „De tinnen soldaatjes". Een koor van kleintjes, van wie een groot gedeelte verstek had laten gaan, bracht een tweetal grappige kinder liedjes ten gehore. Twee meisjes met een gitaar kwamen in gezelschap van vier vriendinnetjes het toneel op om het gelijknamige lied uit de film „Nooit op zondag" te zingen. Later op de avond was de beurt aan „Sempre Avanti", welk gezelschap er in slaagde de vrolijke stemming steeds verder te verhogen. Het was voor de meesten een genoegen naar de bekende wals- en wandelmelodietjes te luisteren en naar het kleurrijke ge heel te kijken. Er komt een hervormde jeugdpredikant Nadat de Centrale Kerkeraad der Leidse Hervormde Gemeente reeds in principe een besluit tot vestiging van een dertiende predikoitsplaats, met bij zondere opdracht voor het jeugdwerk, had genomen, is het thans zeker, dat er een hervormde jeugdpredikant komt. Nu het College van Kerkvoogden de gelden hiertoe aanwezig acht, is een hoorcom- missie benoemd en een groslijst van pre dikanten opgesteld. Zo spoedig mogelijk zal een beroep worden uitgebracht. „TOUR DER VERENIGDE NATIES" Ome „Joop" Legerstee uit Arnhem rijdt alweer rond door Nederland om de „Tour de Frats" en de „Tour der Ver enigde Naties" voor te bereiden. Uit het hele land zullen weer ploegen naar Arnhem trekken om daar mee te •dingen naar de ereplaatsen. Ook uit Leiden en omgeving doen weer jongeren mee om te proberen het succes van 1960 te prolongeren. De wisselbeker van het ploegenklas- sement staat nog in Leiden, maar of hij er blijft is een grote vraag, Rob Faber is nog de leider van het persoonlijk klassement, maar of hij zijn plaats zal verdedigen is nog een open vraag. Het contactadres voor het westen van het land is Prinsenstraat 20 te Leiden. De Tour rijdt van 17 t/m. 22 juli. BENOEMING LERAAR GEMEENTELIJKE BEDRIJFSTECHNISCHE SCHOOL In verband met de vermindering van het maximum aantal lesuren per leraar dient aan de gemeentelijke bedrijfs- technische school te worden overgegaan tot aanstelling van een leraar vak tekenen in tijdelijke dienst. Overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 23 van de Nijverheidsonderwijswet bieden B en W de volgende voordracht voor benoeming aan van een tijdelijk leraar vaktekenen: 1. de heer F. S. Ver meulen te Gouda; 2. de heer J. Ph. N. Bodrij te 's-Gravenhage en 3. de heer H. Vellinga te Joure. VOORSCHOTEN Het Masker met kolderstuk „Haar andere man" is een blijspel van Larry Johnson, waarin op allerlei manieren gepoogd wordt de geschiede nis ingewikkeld te maken en de meest lachwekkende situaties op te roepen. De toneelvereniging „Het Masker" heeft het opgevoerd in het goedgevulde Cul tureel Centrum. „Het Masker" is een van de ama- teurtoneelverengigingen, die Voorscho ten rijk is, die met een enthousiasme, dat niet altijd evenredig is aan het re sultaat, een vrije groot publiek steeds weer weten te boeien. Zo was het ook deze keer weer: de zaal leefde gespannen mee, men lachte uitbundig om de dolle situaties. Als men niet. te kritisch zo'n opvoering beoor deelt en zich kan laten meeslepen door een kluchtig, kolderiek stuk als het on- dtihavige, kan men wel meelachten. De regie berustte bi) mevrouw F. Zwiers. Men heeft dit trouwens beproefd en weliswaar is dat ditmaal niet gelukt, n.l. in het gefigureerde koraal uit Bach's Kantate 147. Maar dit niet lukken had z'n oorzaak daarin, dat dirigent Arnol dus en organist Overduin elkaar op dit stuk niet begrepen. De orgelpartij (orkest in het oorspron kelijke) is een soevereine doorlopende triolenslinger, op de gezette plaatsen moet de dirigent daar de gebroken ko- raalregels a.h.w. in opspannen. De orga nist behoeft zich van de koorverrich tingen niets aan te trekken en als de diri gent daar wèl op rekent ontstaat ver warring. Hier is nl. op generlei wijze van begeleiding sprake. Het programma vermeldde, naast een Schotse hymne, de volgende namen bij de zangnummers: Smart, Praetorius, Schröter, Nageli, Harkners, Heye, Geb- hardt. en de Wolff, waarbij kinderkoor, meisjeskoor en gemengdkoor zich zowel afzonderlijk als in combinatie lieten ho ren, soms ook als massazang in een dracht met de uitgenodigde bevriende koren. In de kinderzang bleken de jon gens minder instinct te bezitten voor een welluidende zuivere toonvorming dan de meisjes. Soms was er toevoeging van een bazuin, o.a. in de Ambroziaanse Lofzang van Gebhardt. De heer P. M. Overduin heeft nog twee orgelsoli laten horen: een Sweelinck en een Bach. V. Overleg over Zuid-Tirol wordt 24 juni hervat In een communiqué over de te Kla- genfurt gehouden conferentie over de kwestie-Zuid-Tirol tussen Oostenrijk en Italië, wordt gezegd dat de twee minis ters van Buitenlandse Zaken, Kreisky en Segni, over een maand in Ztirich op nieuw bijeen zullen komen. Een lid van de Oostenrijkse delegatie heeft meegedeeld, dat de conferentie op 24 juni zal worden hervat ergens in Zwitserland indien de Zwitserse auto riteiten daarmee instemmen. In Oostenrijkse kringen heeft men ge zegd tevreden te zijn over het verloop van de conferentie tot dusver, omdat de Italianen voor de eerste maal bereid waren het gehele probleem te be spreken. KONINGIN ONTVING MINISTER POPOVIC H.M. de Koningin heeft vanmorgen de Joegoslavische minister Popovic, die vergezeld was van minister Luns en ambassadeur Draskovic, in het Paleis Soestdijk ontvangen. De minister is gisteravond in ons land voor een vijfdaags bezoek aangekomen. BU K.b. is bepaald, dat de prijzen wet (Stbl 1961 no. 135) in werking zal treden op 1 juni 1961. Tupolev Tu-114 boven ons land Het grootste verkeersvliegtuig Het grootste verkeersvliegtuig ter we reld, de Tupolev TU-114, is vanochtend boven ons land land geweest. Het toestel, van Russische makelijk, was op weg van Moskou naar Parijs, waar het op de luchtvaartsalon te bezichtigen zal zijn. Het kan 220 passagiers vervoeren. De gemiddelde snelheid van het toe stel bedraagt 750 km per uur. Het vlieg- bereik is 14.000 km. Het toestel is ruim 47 meter lang, de spanwijdte der vleu gels bedraagt 54 meter en de hoogte 11.8 meter. Koningin Fabiola moest vandaag afspraken afzeggen Koningin Fabiola, die thans met Ko ning Boudewijn een officieel bezoek aan Parijs brengt, heeft haar afspraken voor vandaag, vrijdag, moeten afzeggen we gens keelpijn. In het programma van de Koning is geen verandering geko men. De wielersport is bezig weer populair te worden in de Verenigde Staten na tientallen jaren te zijn verwaarloosd. De eersten, die daar profijt van trekken, zijn de rijwielfabrikanten in Europa, vooral in Engeland, Frankrijk, Italië en Zwitserland. Omstreeks de eeuwwende was de wie lersport bijzonder geliefd in de Verenig de Staten, maar toen kwam Henry Ford en de Amerikanen gingen zich op vier wielen voortbewegen in plaats van op twee. Nu is daar een kentering in geko men. De heer M. S. Vaz Dias, de grondlegger van het persbureau, waaruit later het ANP is voortge komen, vierde onlangs zijn tach tigste verjaardag. Gisteren werd hij tijdens een lunch in Amsterdam gehuldigd. Staatssecretaris Schol ten reikte hem de versierselen uit van zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. „Wij willen geen ruzies bestendigen" De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Lord Home, is gisteren naar Lissabon vertrokken voor een officieel bezoek aan Portugal. Zondag reist hij door naar Spanje, waar hij tot woens dag blijft. Tegenover- de pers verklaarde de mi nister voor zjjn vertrek, dat de Britse politiek er sinds vele jaren op is ge richt, tot „nauwere en vriendschappe lijke betrekkingen met Spanje te ko men". In antwoord op vragen over de Portugese politiek in Angola zei de mi nister, dat hij Portugal niet kon ver tellen hoe het zijn zaken moet regelen, maar hij zou de kwestie wel met de Portugese staatslieden bespreken. Over Spanje zei Lord Home o.a.: „Als andere mensen ruzies willen bestendi gen, kunnen zij dat doen, maar dit is niet de politiek van de Britse rege ring". Hij zal de eerste minister van Buitenlandse Zaken van Engeland zijn, die sinds 1911 een officieel bezoek aan Spanje brengt. Lord Home verklaarde gisteravond op een diner dat hem door zijn Portugese ambtgenoot Franco Nogueira werd aan geboden dat „de veroordeling van de koloniale mogendheden misplaatst en bovendien onrechtvaardig" is, en Afrika slechts kan schaden. WARMOND Raad vergadert dinsdag Dinsdag 30 mei komt de gemeente raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Een wijziging van de „verorde ning op de heffing en invordering van haven- en kadegelden. Benoeming van twee onbezoldigde ambtenaren van de burgerlijke stand. Hiervoor zijn de heren J. H. Th. Tijd- hof en P. J. N. Booij kandidaat gesteld. Het beschikbaar stellen van een krediet tot verbouwing van de conciërgewoning bjj het gemeentehuis. Voorts is er een voorstel om bezwaar in te dienen bij de Kroon tegen het door de Provinciale Staten van Zuid- Holland vastgesteld streekplan „Bol- lengebied". HU sprak zijn „grote sympathie" uit voor het Portugese volk, dat zulke grote moeilijkheden het hoofd moet bieden èn zulke tragische gebeurtenissen door maakt. Wanneer Portugal dit wenst „zijn wij bereid een oude en trouw bondgenoot te helpen by het oplossen van een van de grootste problemen van onze eeuw, tot eer van Portugal en tot tevreden heid van de gehele wereld". WASSENAAR Politiemannen visten niet achter het net Bijna 90 politiemannen uit verschil lende plaatsen in ons land hebben gis teren aan het Wassenaarse strand deel genomen aan een zeeviswedstrijd, die door de Wassenaarse Politie Sportver eniging werd georganiseerd. Het was de eerste keer dat de WPSS een dergelijke wedstrijd op touw zette, in navolging van de zustervereniging te Velsen en deze eerste keer werd meteen al een groot succes, dank zij vooral ook het prachtige weer. De hengelaars moesten tweemaal Hi uur vissen op verschillende door het lot aangewezen plaatsen. Con troleurs noteerden alle vangsten. In de middagpauze werden lunchpakketten verstrekt. Hoofdinspecteur G. J. Boven, voorzit ter van de WPSS, maakte 's middags de uitslag bekend en reikte de vele fraaie prijzen, uit die voor deze wedstrijd be schikbaar waren gesteld. Er waren groepsprijzen en persoonlijke prijzen. De wisselbeker voor de beste groepspresta- tie werd gewonnen door de Rijkspolitie te Leiden, die in totaal 33 vissen ving. De 2e prijs was voor de politie Nijme gen (27 st.)de 3e voor Velsen (23 st.) de 4e voor Vlaardingen (23 st.) en de 5e voor Haarlemmermeer (22 st.). De beste persoonlijke prestatie werd geleverd door de heer A. Bot, die 13 vissen ving. Voorts :2. P. van Dijk, Lei den, 11 st.; 3. B. Thesing, Amsterdam 10 st.; 4. A. van Buren, Leiden 9 st.; 5. v. d. Rijt, Nijmegen, 9 st. enzovoorts. Twee pechvogels onder de hengelaars, die vissen en tuig verspeelden, kregen een troostprijs. Volgens een recente schatting zijn er alleen al in Zuid-Californië ongeveer eenendriekwart miljoen fietsen en de berijders daarvan zijm georganiseerd in ettelijke clubs, die geregeld excursies en vergaderingen houden. Men fietst in de eerste plaats omdat het gezond is, maar ook omdat de wegen zo langzamerhand tjokvol auto's raken. Jarenlang werd de fiets in Amerika beschouwd als kinderspeelgoed en de karretjes waren er dan ook naar: logge dingen met veel chroom en ballonban den. Nu worden er lichte gestroomlijnde modellen uit Europa geimporteerd en is men ook begonnen ze ter plaatse te pro duceren. Sedert de Eerste Wereldoorlog behoef de men voor wielersport op de Olym pische Spelen nauwelijks met de Ame rikanen te rekenen, maar indien het tegenwoordig enthousiasme blijft voort duren zou Amerika wel eens zijn plaats naast Europa, Zuid-Amerika en Azië kunnen hernemen. Verleden maand is in de Zuidcalifor- nische plaats Encino, bij San Fernando Valley, ten koste van 25000 dollar een olympische wielerbaan gebouwd en de diverse wielerclubs zijn nu bezig daar wedstrijden te organiseren. Die wieler clubs worden vaak gesteund door rij wielhandelaren en -fabrikanten. Een van hen, Bob Hansing, zei, dat hij veel klanten had, die op de fiets naar hun werk gingen. Onder hen be vonden zich dokters, ingenieurs en ad vocaten, die ontdekt hadden, dat dit de enige manier was om gedurende een druk bezette dag nog wat lichamelijke oefening te krijgen. Daarmee volgen deze mensen dus de raad van dr. Paul Dudley White, de hartspecialist van ex- president Eisenhower. Dr. White heeft eens gezegd, dat er heel wat minder hartpatiënten zouden zijn, indien ieder een zou gaan fietsen. Rook belemmerde uitzicht van automobilisten Langs de zuidelijke oprit van de Rijks weg 12 Utrecht-Den Haag in de rich ting van Zevenhuizen was een stapel oude autobanden in brand geraakt. Met het oog op de grote rookontwik keling en het brandgevaar voor het drukke wegverkeer ter plaatse, rukte de brandweer uit. Het vuur was spoedig daarna geblust. Het Leidsch Dagblad meest gelezen courant van Leiden en Omstreken. Rijden met ongedimde lichten Automobilist A voert de juiste verlich ting, doch de bestuurder van auto B weet niet hoe het hoort en verblindt niet alleen de bestuurder van auto C met zijn ongedimde koplichten, doch ook A ondervindt, via zijn binnenspiegel hinder van de grote lichten van de achter hem rijdende auto. De ANWB adviseert dat in zo'n ge val C, die met gedimde lichten rijdt en door de ongedimde lichten van B wordt gehinderd, niet zijn ongedimde koplich ten moet ontsteken al duurt dit maar even want dan zit A met recht tus sen twee verblindende vuren! BEURSOVERZICHT Stemming viel mee AMSTERDAM, 26 Juni. Vergeleken met de koersen van de niet-officiële ochtendhandel van van daag, viel de stemming voor de inter nationale waarden vanmiddag mee. Na een lagere opening ten opzichte van de slotkoersen van gisteren ontwikkelde zich gedurende de verdere beursduur een opwaartse tendentie onder leiding van de Philipsaandelen. Vandaag nabeurs worden de eerste kwartaalcijfers '61 door het Philipsconcern bekendgemaakt. De beurs taxeert de nettowinst twintig pro- Wageiiingen krijgt reactor-instituut (Van onze correspondent) In de bossen ten noordoosten van Wageningen verrijst het nieuwste com plex van het Internationale Land bouwkundige Centrum Wageningen, een complex laboratoria met kernreactor van het instituut voor de toepassing van atoompenergie in de landbouw (ITAL). Dit nieuwe complex kosten 94 h 10 miljoen gulden krijgt een Europees niveau, want het ITAL is nauw ver bonden met Euratom door een associa tie-contract. Gistermiddag heeft ir. A. W. van de Plassche, oud-directeur-generaal voor de landbouw, in zijn kwaliteit van voor zitter van het bestuur van de stichting ITAL de eerste steen gelegd in tegen woordigheid van de minister van Land bouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen en talrijke autoriteiten uit binnen- en buitenland. Resoluties van Partei National in Nieuw-Guinea Het bestuur van de Partei National in Ned. Nieuw-Guinea (Parna) heeft twee resoluties gepubliceerd, waarin het verzoekt om de „Papoeanisering" in de praktijk ten uitvoer te brengen en het Papoea-vrijwilligerskorps om te zetten in een beroepsleger. Deze resoluties wor den via de parlementaire missie, die thans een bezoek aa n Nieuw-Gui nea brengt, aan de minister van Bin nenlandse Zaken aangeboden. Antwerpen is een bezienswaar digheid rijker geworden. Het schoolschip „Mercator", dat 29 ja ren de zeeën heeft bevaren, heeft definitief ligplaats gekozen in de Sinjorenstad, waar het als scheep vaartmuseum zal worden ingericht. cent lager vergeleken met het eerste kwartaal van 1960. Deze taxatie was reeds eerder in de koers van de Philips aandelen verdisconteerd. Het kan ook zijn, dat de cijfers achteraf toch nog meevallen. De beurs wilde zich wat vei lig stellen en ging, mede in verband met het naderende weekeinde, tot dek kingsaankopen over. Hierdoor steeg de koers van 1066 tot 1074, tegen een vorige slotkoers van 1070%. De aandelen verlie ten de markt op circa 1071. Amerika trad vandaag in deze hoek niet als ver koper op. De handel in dit fonds was tamelijk levendig. In de overige hoeken viel weinig te beleven. Aku steeg van 467 tot 471, een half puntje lager vergeleken met de slotkoers van giste ren. Unilevers en Hoogovens rond de vorige slotkoersen, na een lagere opening. Koninklijke Olie op f. 128 wederom als gevolg van de aanhoudende druk door de verkoop van stockdividen den. Vergeleken met de slotkoersen van vorige week verloor Aku deze beursweek vijf, Philips vjjendertig, Hoogovens drie endertig, en Unilever circa zes punten. Koninklijke Olie moest een verlies van circa vijf gulden incasseren. In de Cultuursector bestond wat vraag voor aandelen Amsterdam Rubber, die ruim een punt monteerden. Overigens viel er in deze sector weinig te beleven. In de Scheepvaartafdeling was wat aan bod voor aandelen Holland-Amerika- I.ijn, die op 166 drie punten verloren. De Staatsfondsenmarkt gaf door elkaar een verder herstel te zien niettegenstaande de maximum f365 miljoen aan buiten landse leningen, die tot eind juli aan staande op de markt kunnen worden verwaeht. De beurs is van mening dat dit bedrag voor de komende maanden geen ongunstige invloed zal hebben op de stemming voor de Staatsfondsen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 26 mei Londen 10.02%—10.03%, Montreal 3.6311—3 64,*. Brussel 7.18%—7.19V*. Stockholm 69 63— 69 68, Milaan 57.884—57 93',. Oslo 50.12450.174, Lissabon 12.5112.524. New York 3.59 4—359%. Parijs 73.30^- 73.35, Frankfort 90.47—90.52, ZUrich 82.96483.014, Kopenhagen 51.844 51.894, Wenen 13.784— 13.79Vi. BEURS VAN AMSTERDAM Vrydag 26 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000,— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 7>8 44 1034 103,* Ned. '59 441034 103,* Ned. '60-1 44 1034 103,* Ned. '60 II 44 1034 103,* Ned '59 44 102A B 101H Ned. '60 4 4 102,* lOlji Ned. '61 44 1024 B 101}| Ned. '53 3% 991» 99%GB Ned. Grtb. obi. 34 844 B 84% Ned. '47 3 4 95,V 85,* Ned. '51 34 984 984 Ned.'53 I-n 34 964 Ned. '56 34 96% 96% Ned. '48 3 4 93 4 93 4 Ned. bel. cert. 34 924 Ned. '50 I-II 34 934 93 Ned. "54 I-n 34 934 934 Ned. '55 I 34 934 934 Ned. '55-H 34 94 4 944 Ned. *37 3 944 94% Ned. Grtbk. obi. '46 3 944 944 Ned. doU. In. '47 3 91 91V4 Ned. Inv. cert. 3 100 100,*GL Ned. 62-64 3 100,* IOOV4 Indië "37 3 991» 99} Indie *37 A 3 96% 96% Ned. won. bJ. *57 6 1104 111 G D Ned. won.bJ. -58 44 1024 102,* ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 115 GB 117% Ver. HVA-mij1344 1354 AKU4714 4684 Dell MU certI65.10 165.50 Hoogovens cert11214 1121 Philips gem. bez. 10704 1068 4 Unilever cert856 856 Dordtse Petr590 584 Kon. Petr. (50 A f 20) 129.20 128.10 Holl. Amer. lijn 169 167y4 Java China Paket 183 183 K.L.M92.60 92.10 Kon. Ned. Stoomb. 208 4 208 Kon. Paket Mi)174 174% Stoomvaart MiJ Ned 199 198y4 Nievelt Goudr cert. 158% 157y4GB v. Ommeren cert 338 338 Kon Rott. Lloyd... 164% 164y4 Ned Scheepv Unie 168 4 168 4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Pro v.- en Gem. leolngeD A'dam '47 (34 3 97 97% idem '48 (34) 974 R'dam '52-1 (44) 1024 Id Id -37 I-n (34) 97 97 Z.-HoUand '55 44 101 Bankwezen Bank N Gem *58 54 106% Id NW£ '52 44) 101% BVG rspbr t 500 184 4 B 185 BVO rspbr "52 1464 1464 Indostr. Obligaties Philips Dollarlng *51 93 4 934 Premieleningen Vorige 81otkoers koers v. heden A'dam *53 3 1084 A'dam '51 I 24 91 914 A'dam '66 I 2% 84% 844 A'dam'56 n 24 96 96 A'dam *56 m 24 96 Eindhoven '64 24 83% Enschede *54 24 86 L 86 Den Haag *52 I 24 85 B 95 Idem n 24 98% R'dam *52 I 24 964 954 Idem n 24 96 Idem *57 24 100% 101 Utrecht *52 24 94% 94% Z.-HoU. 1957 2 4 99 99% Zuld-HoUand *59 24 103 103 NIET-ACTIEVR AANDELEN Bank- en CredletlnsteUlngen Robeco 255 254 Amst. Bank 396 3984 Cultuurbank 32 HoU. Bank Unle cert 2214 223 Ned. Handelmi)329 330 Rott. Bank 400 3984 Twentsche Bank 333 333 Senembah530 530 Industrie Ondernemingen Albert Heyn645 670 Berkel's Patent (v.) 380 363exd. BorsumU42 414 Calvé Delft cert. 866 880 Electrolasmi)400 Kon. Pap. v. Gelder 417 4194 Kon. Ned. Grofsm 1874 184 L Holl. Constructie ..540 lng. bur. v. Bouwnijv 310 Internatlo 176 177 Int. Kunststoff. Ind 80 B 80 v. Kempen en Begeer 139 139 Leidse Wolspinnerij 668 6694 Mill]er en Co NB 570 L 574% Ned. Kabelfabr. 701 691 Philips pref 308 302% Rott. Droogdok MiJ 5734 585 Sikkens Groep 900L 890 Ver. Touwfabrleken 382 Walvisvaart 105% 105% Weralnk'8 Betonmy 205 198 Wilton Feyenoord 300 300 Van Wijk en Heringa 139% 140 Zaalberg 155 B 156 Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r650 538 Kon. Petr. (f 20) 133 50 130.— Amerik. fondsen Canadian Paclflo R. 26% 26% Intern. Nickel79% 78 Anaconda 621» 62,* Bethlehem Steel.... 48Vi 48 Cities Service 56% 554 General Motors 44% 44 Kennecott89% 89% Republic Steel 63 4 63% Shell Oil 42 4 42% Union Pacific 33% 32}» Un. States Steel 894 88%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11