EICHMANN LIET OOK HONDERD NIET-JOODSE KINDEREN DODEN De lieer Roemers over actuele vraagstukken In Senaat bijval voor eis prof. Schermerhorn Laos-conferentie zit in een volledige impasse Jeugd van het martelarendorp99 Lidice naar Polen gedeporteerd Hulp voor Cuba uit YN-fonds Puisfjes-Pukkels DERMASEPT-ZEEP Wees een ontvankelijk toerist! ID'O lil BERNARD DRUKKER oorzaak van roerig vertrek WILLEM RUYS Arbeidstijdverkorting is geen onbezonnen avontuur Minister zal de zaak bespreken Nu verdaagd tot maandag 29 mei DONDERDAG 25 MEI 1961 Eichmann is gisteren voor het eerst in het proces te Jeruzalem verantwoordelijk gesteld voor de dood van niet-joden. De plaatsver vangend openbare aanklager, Bach, onderbrak zijn beschuldigingen dat Eichmann verantwoordelijk is voor de moord op zes miljoen joden, om documenten te overleggen waaruit zou blijken, dat de beklaagde ook schuldig was aan de deportatie en dood van honderd niet-joodse kinderen uit het Tsjechische „martelarendorp" Lidice. Eichmann liet de Tsjechische kinderen naar Polen overbrengen en daar vermoorden. De ouders van de kinderen waren reeds door de nazi's om het leven gebracht. Het dorp Lidice werd in juni 1942 namelijk met de grond gelijkge maakt als vergeldingsmaatregel voor de aanslag van Tsjechische partisanen op Heydrich. eertijds „Reichsprotector" voor Bohemen en Moravië. Bach zei, dat de documenten aan toonden, dat de kinderen door de nazi's werden overgebracht naar Lodz, waar een van Eichmanns vertrouwdste hand langers, Krumey, de joodse zaken be hartigde. Het rassenbureau van de geheime po litie had besloten, dat zeven kinderen in aanmerking kwamen voor„germanise- ring". Maar ongeveer honderd anderen, in de leeftijd van één tot elf jaar, kwamen daarvoor niet in aanmerking en werden op de lyst gezet voor „spe ciale behandeling" uitroeiing volgens het nazi-jargon. Onder de getoonde documenten was een verzoek van Krumey aan het bu reau van Eichmann om instructies over het doden van de kinderen. .Routinebehandeling" De rechter, Mosje Landau, onderbrak Bach en vroeg: „Was er in het gehele Gestapo-apparaat geen ander bureau belast met uitroeiing dan dat van Eich mann?" Bach antwoordde: „Krumey althans wist niet af van het bestaan van een ander bureau voor „speciale behande ling". Er was een bureau voor executies onder gewone omstandigheden, maar deze kinderen kwamen in aanmerking voor de „speciale behandeling". Eichmann luisterde met inspanning naar deze ontrafeling van een kinder moord en raadpleegde het documenta tiemateriaal in zijn cel. Bach zei dat toen Eichmann door de Israëlische politie met de betrokken do cumenten werd geconfronteerd, hij aan vankelijk ontkende iets van de Tsjechi sche kinderen te hebben afgeweten. Daarna zei hij dat het een zaak moest zijn geweest die by zyn bureau in „rou tinebehandeling" was geweest. Eich mann is biyven ontkennen iets van de kindermoord af te weten en houdt vol dat hy eerst na de oorlog van Lidice heeft gehoord. De kinderen werden in twee groepen naar Lódz gestuurd, aldus bhjkt uit de documenten. Een groep van 88 kinderen en een van 12. zy werden klaarblijke- De raad van bestuur van het speciale V.N.-fonds heeft ondanks bezwaren van de Verenigde Staten een bedrag van drie miljoen dollar uitgetrokken ten behoeve van landbouwkundig onderzoek op Cuba. In totaal heeft de raad de uitvoering van 42 projecten voor een bedrag van 34.643.000 dollar goedgekeurd. De betrokken regeringen zullen een bedrag van circa 43 miljoen dollar by- dragen. Sinds de oprichting, tweeëneen half jaar geleden, heeft het fonds een bedrag van 131 miljoen dollar voor 157 projecten in 62 landen verstrekt. Twee Amerikaanse dagbladen de New York Times en de Miami Herald maken melding van een scheuring in de Cubaanse Revolutionaire Raad die te genstander is van het bewind van Fidel Castro. De Revolutionaire Voksbeweging, die de leiding zou hebben van het voor naamste ondergrondse werk op Cuba, zou haar banden met de raad hebben verbroken, zy zou „diep geschokt" zijn over activiteit die, naar zij gelooft, door de Amerikaanse centrale inlich tingendienst onder de Cubaanse bal lingen wordt bedreven en over de „par tijdigheid" van de dienst ten gunste van voormalige medewerkers van ex-presi- den Batista. Cuba is niet uit het Amerikaanse sy steem getreden, aldus heeft Carlos Oii- vares Sanchez, die als speciale verte genwoordiger van premier Fidel Cas tro een bezoek aan de Braziliaanse president, Janio Quadros, heeft gebracht op een persconferentie in Brasilia ver klaard. Cuba zal deelnemen aan een even tuele conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de O.A.S. (Or ganisatie van Amerikaanse Staten). Olivares Sanchez wierp de schuld van het Cubaans-Amerikaanse conflict op de Verenigde Staten, „wy eisen slechts dat ons zelfbeschikkingsrecht wordt geëer biedigd. Wy zullen niet toestaan dat een grote mogendheid zich het recht aanmeet te beslissen wat goed is voor Cuba". Lancering van Explorer mislukt Een Amerikaanse poging om met be hulp van een vier-trapsraket van het type Juno-II een satelliet in een baan om de aarde te brengen, is gisteren mislukt. De raket, die in de neus een satelliet van de serie „Explorer" ver voerde, werd afgeschoten van de ba sis Cape Canaveral in Florida. Doordat de ontsteking van de tweede trap wei gerde. stortte de raket neer, vermoede lijk in de Atlantische Oceaan. Het was de bedoeling om door middel van de sa telliet van 34 kg onderzoekingen te doen in de ionosfeer. ïyk gevoegd by groepen Tsjechische joden die naar getto's en uitroeiings kampen werden' overgebracht. .Goed behandeld" Volgens Bach gaf de Tsjechische re gering in 1945 een brochure uit met de namen en portretten van de kinderen van Lidice. Volgens dit boekje waren de zeven kinderen, die voor .germanisering' in aanmerking gekomen waren, nog steeds in leven. Van de andere werd niets meer gehoord nadat ze aan de Gestapo in Lodz waren overgegeven om te worden behandeld volgens de instuc- tles van Eichmanns bureau in Beriyn. Mensen op de publieke tribune floten tussen de tanden, toen dr. Servatius ver zekerde dat de „gegermaniseerde" kin deren in Duitsland goed waren behan deld en dat een van hen had willen biy- ven. Het publiek reageerde op dezelfde wyze toen de woorden van de advocaat van het Duits in het Hebreeuws wer den vertaald. Rechter Landau wierp een blik op de publieke tribune maar zei niets. Het getuigenis over de moord op de honderd kinderen van Lidice kwam ty- dens de behandeling van het vraagstuk van de Tsjechische joden in de Tweede Wereldoorlog. Uit documenten blijkt Eichmanns schuld aan de deportatie en dood van zeventigduizend Tsjechische joden. Memoires Het Poolse blad „Poltyka" schryft dat de memoires van Eichmann die door de vroegere Nederlandse journalist Wil lem Sassen aan het Amerikaanse blad „Life" zijn verkocht, in Pools bezit zyn. Zy omvatten 1.258 getypte pagina's en enkele pagina's in handschrift die Advertentie door de directeur van het criminoligisch instituut in Warschau op hun echtheid zyn onderzocht. Volgens het blad waren de memoires nog vyf maanden geleden in bezit van Vera Eichmann, in Argentinië. Het is niet bekend hoe de Poolse autoriteiten het origineel in handen hebben gekre gen, maar het blad laat doorschemeren dat de secretaris van Eichmann, een Pool van origine, in deze zaak betrokken is. Zoals bekend heeft de openbare aan klager in Jeruzalem, Hausner meege deeld dat hy de memoires als bewys- stuk ter tafel zal brengen. Hausner heeft maandag gezegd dat hy beschikt over de vrijwel volledige tekst van de inter views en dat hij hoopte de moeihjk- heid van de verificatie „over enkele da gen" te kunnen oplossen. „In hemelsnaam... geen vijfdaagse" Het -personeel van de gemeente Waarde op Zuid-Beveland, heeft de gemeenteraad verzocht geen vijfdaagse werkweek in te stel len. Het gemeentepersoneel voelt er weinig voor om de vrije zater dag te moeten inhalen geduren de de andere dagen van de week door 's avonds een half uur of een uur te moeten overwerken. En de vrije zaterdagochtend zal men toch slechts besteden met allerlei prutskarweitjes, zoals 't thuis helpen van de vrouw. Dit heeft het personeel van de gemeente aan de burgemeester verklaard. OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Geschenk: reizende beiaard van 60.000 De drukste en „romméligste" af vaart, die de Koninklijke Rotterdam- sche Lloyd ooit heeft meegemaakt, was gisteren die van de „Willem Ruys". Een groot deel ervan concen treerde zich rond Bernard Drukker, de hammondorganist-componist- stadsbeiaardier van Amsterdam arts/gynecoloog. Dr. Drukker vertrok met zijn gezin naar Australië. Voor hoe langVoor altijd? Hij kon het niet zeggen. Er was iets anders wat hem meer in be slag nam. Het geschenk, dat hem kort voor zijn vertrek werd aangebo den: een reizende beiaard. Een van 28 klokken, dat is nog vier meer dan in „zijn" Munttoren. De reizende beiaard, voor zover bekend uniek in de wereld, (kosten 60.000 gulden), werd hem geschonken door de klok kengieterijen Eysbout in Asten. Petit en Fritzen in Aarle-Rixtel. Het in strument kan achter een auto ver voerd worden. De bedoeling is ui teraard in Australië belangstel ling voor het beiaardspel te kweken. Dan heeft dr. Drukker eveneens uiteraard zijn Lowrey-orgel by zich, het enije stereofonische en elektronische instrument in Europa. Hy zal daarmee ook aan boord concerteren. Gistermiddag by het vertrek van het schip bracht hy er het Wilhelmus op ten gehore. Het was Hoofdbesturenvergadering N. V. V. In dc rede waarmee hij als voorzitter de aanvang in Utrecht qehouden j 1 t C1"8C Hl" II1UCB uujvou. vanuaag naa hootabesturenvergadenng van het N.V.V. heeft geopend, schonk del ze in Marseille zullen optreden en ook heer D. Roemers ruime.aandacht aan het aantal actuele onderwerpen. Vooreerst de adviesaanvrage van de regering omtrent de spelregels van de loonpolitiek. Hij hoopt dat in de betreffende commissie daar over overeenstemming zal worden bereikt. Het N.V.V. is bereid daar toe een constructieve bijdrage te leveren. Terugkeer naar de geleide loonpolitiek wil het N.V.V. in deze commissie niet verdedigen. Het kiest als uitgangspunt: binnen de huidige politieke mogelijkheden het streven er op te richten tot minder gedetailleerde overheidsbemoeienis te komen. voor het eerst, dat de Lloyd het volks lied niet op de plaat hoefde te laten ho ren. De avond tevoren had de organist aan boord een concert gegeven, dat voor de radio werd uitgezonden. In 't nieuwe vaderland heeft hy reeds een contract voor twee jaar met een groot hotel in „het Honolulu van Australië", veertig myi van Brisbane. Ook zyn al afspraken gemaakt met radio en tv. Dan was vandaag aan boord van de „Willem Ruys' het gemeentebestuur van Roermond de gast van kapitein H. van den Heuvel, inwoner van deze stad. On der aanvoering van de burgemeester, mr. R. G. A. Höppener waren 23 gemeente mensen van Roermond eens het schip van hun varende stadgenoot komen be- kyken. Als dank voor de ontvangst boden zy een smeedyzeren beeld van Christof- fel aan, vervaardigd door de kunstenaar Pieter Schoenmaekers. Om het schip goed te kunnen nazwaaien was de Roer- mondse delegatie in de namiddag naar het Delta Hotel aan de Maas gegaan. Daar wachtte hem een grote verrassing, toen de Willem Ruys langs voer klonk van boord het Limburgse volkslied Al met al een roerig vertrek van het schip op deze twaalfde reis rond de wereld, met 950 passagiers aan boord. De dag van de afvaart werd ook ge bruikt door een kleine 100 textielfabri kanten uit Twente en het zuiden des lands voor een vergadering met een ge zellig tintje aan boord van het schip. Hetzelfde deden 57 deelnemers van het opleidingscentrum voor hogere PTT- ambtenaren in Wassenaar Al deze bezoekers, gevoegd by de „weg brengers" van passagiers en de vele journalisten, die Bernard Drukker be laagden, vormden de roerige afvaart, en het zou niemand verbazen wanneer er per ongeluk een paar mensen achterge bleven zouden zyn Weet U, dat U veel meer plezier beleeft van Uw buitenlandse reis als U een „ontvankelyk: toerist" bent? Hoe doet men dat? Aanvaard het land zoals bet is - zónder daarin een stukje eigen land in aan te willen brengen. Drie maaltijden bij voorbeeld! Heus, in Milaan, Toledo of Linz weten ze èchtï niet hoe ze een Hollandse karbonade moeten maken. Maar U krygt: spaghetti met paella fondue enz. Komaan, stort U in het avon tuur. 't Is leuker. En hoffeiy ker Weet U wat in Alle landen hoffelijk is? Gladstone presen teren (U kunt er 200 per persoon meenemen!). Want Gladstone - met of zonder filter - is de sigaret die Iedereen voldoening schenkt. KING SIZE VOORNAAM EN AANGENAAM Arbeidsvoorwaarden Van de by de S.E.R. binnengeko men advies-aanvrage omtrent het in middels gepubliceerde voorontwerp ar- beidsvoorwaardenwet zei de heer Roe mers dat dit voorontwerp een punt van nauwkeurige overweging zal uitmaken. Hy acht het tydstip nog niet gekomen daarover reeds een standpunt kenbaar te maken. Een „even netelig als urgent pro bleem" ligt, aldus spreker, in het pre advies omtrent de mogeiykheid van waardevastheid van 't bedryfspensioen. Hij hoopt dat de S.E.R. in aeze zijn traditie op het terrein der sociale ver zekering getrouw zal biyven. Omtrent de P.B.O. zei de heer Roe mers o.m. dat. nu de overheidsbemoei ing een meer globaal karakter heeft gekregen, de betekenis van de P.B.O. als overleg-orgaan meer op de voorgrond komt. zy behoort dan echter in het maatschappeiyk leven een grote rol te spelen. De heer Roemers sprak de wens uit dat de resolutie-Van Thiel weerklank zal vinden in de volksvertegenwoordi ging en een bydrage zal leveren tot het doorbreken van de stilstand die thans bij de opbouw van de P.B.O. bestaat. Sprekende over de recente moeiiyk- heden -tussen het georganiseerde be- dryfsleven en de regering met betrek king tot de tussentydse herziening van C.A.O.'s zei de heer Roemers. „Machtsmisbruik" „Het recht van de regering om alge mene aanwijzingen te geven mag niet worden misbruikt om meningsverschil len over cijfermatige gegevens op te lossen. Dat riekt bedenkelyk naar „machtsmisbruik", zo zei de heer Roe mers, nadat hy de tussen partyen over de invoering van de arbeidstydverkor- ting voor de bouwnijverheid bereikte overeenkomst in herinnering had ge bracht die door een algemene aanwy- zing van Staatssecretaris Roolvink ech ter werd geblokkeerd. „Met het overheidspersoneel is het in wezen niet veel anders gegaan", zo voeg de spreker daar aan toe. In dit ver band zei de heer Roemers nog dat het hem niet duideiyk is waarom de ene gemeente wel tot invoering van ar- beidstydverkorting mocht overgaan en de andere niet. Men doet thans aldus de N.V.V. voorzitter alsof Nederland zich ten aanzien van de arbeidstydverkorting in een onbezonnen avontuur heeft gestort. Hy stelde daar tegenover dat ons land op de weg naar arbeidstydverkorting bepaald in de achterhoede loopt. Hij deelt niet het pessimisme omtrent de in vloed daarvan op de produktie. De eer ste cyfers in de bedryfstakken waar zy werd ingevoerd rechtvaardigen dit pessimisme geenszins. Het is wel heel eenvoudig de gespannen conjunctuur nu plotseling te gaan toeschryven aan de arbeidstydverkorting, maar dat verwyt is pas gerechtvaardigd indien de pro duktie dientengevolge aanmerkeiyk zou teruglopen. De conjuncturele situatie in Neder land is gespannen. Het aanbod op de arbeidsmarkt biyft by de vraag achter. De fundamentele oorzaak dezer tekor ten in de ongelimiteerde vraag naar exportprodukten, die op haar beurt oor zaak vindt in het in verhouding tot de omliggende landen lage nominale loonpeil. Onzekerheid Spreker vervolgde: „wy hebben er nimmer twyfel over laten bestaan dat wy de voorgestelde belastingverlagingen toejuichten, omdat zij voor zover dit mogelyk was een verlichting beteken den voor de sociaal zwakkere groepen. Wy hebben altyd wel enige twyfel ge had ten aanzien van de vraag of deze belastingverlagingen op het conjunctu reel juiste moment kwamen. Dit kabinet vertoont zelfs by een van zyn meest bekwame bewindslieden een onzekerheid die het overheidsgezag geen goed doet. Een scherpe tegenstelling tot de vrees voor overspanning van de conjuctuur constateert spreker by het woningbouw beleid van de regering. Een kabinets crisis ontstond omdat de regering niet kon toestaan dat de woningbouw zou uitstygen boven het niveau van 82.500 woningen Enige maanden later komt van dezelfde minister een nieuw pro gramma dat de 90.000 woningen waar- schyniyk zal doen passeren. Logica is niet de sterkste kant van dit kabinet. Tenslotte zei de heer Roemer, dat verdieping van de E.E.G. voorwaarde is om tot de gewenste verbreding met Engeland en andere Europese landen te komen. Edith Piaf onderging spoedoperatie (Van onze Paryse correspondent) Voor de zoveelste maal heeft de Franse chansonnière Edith Piaf haar ac tiviteit gisteren moeten onderbreken om een spoedoperatie te ondergaan. De maagoperatie, waarvoor gisteren twee en half uur nodig was, moet goed zyn verlopen. De zangeres ligt thans ln het Amerikaanse ziekenhuis van Neullly by Parys, waar ze vermoedeiyk nog wel enige tyd moet biyven. Vandaag had al haar andere engagementen voor de komende weken zullen uiteraard wor den geannuleerd. Door deze nieuwe in eenstorting van de mome, die begin van dit jaar van haar medici een eer ste schuchtere voet op de planken mocht zetten, zullen ook de concerten geen doorgang kunnen vinden, die ze vol gende maand in Nederland zou geven. Documenten Indonesische kivestie (Van onze parlementaire redacteur) Het pleidooi van prof. dr. Ir. W. Scher merhorn ln de Eerste Kamer om' de documenten te publiceren omtrent de betrekkingen tussen Nederland en In donesië in de Jaren 1945 tot 1950, heeft niet alleen de steun gekregen van de heer H. Algra (A.R.), maar ook van mr. H. van Rlel (V.V.D.). Minister Luns heeft tenslotte beloofd de zaak nog eens ln de ministerraad te zullen bespreken. Het is een kwestie van rechtvaar digheid, had mr. Van Riel betoogd, dat het Nederlandse volk een zo waar moge lyk beeld krygt van de geschiedenis van de Indonesische kwestie tussen 1945 en 1950. Het zal dan misschien eens uit zyn met het zielige gebazel over een „landmeter" (bedoeld wordt dan prof. Schermerhorn), die Nederland van de kaart gemeten heeft. Als alle documen ten op tafel komen, zullen er weinig mogelykheden biyken te zyn, om ze als een wapen in de binnenlandse poli tiek te gebruiken, omdat velen boter op hun hoofd hebben. (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) De 14-mogendhedenconferentie over Laos. die haar langzame starttempo al geducht vertraagd zag door de aankondiging van het gesprek tussen Kennedy en Chroesjtsjow in Wenen, is nu tot tijdelijke stilstand gekomen. Op voorstel van de Rus Poesjkin, die een verkouden Gromiko verving, is de conferentie verdaagd tot maandag 29 mei. Officieel geldt als reden dat nu er zoveel verschillende voorstellen op ta fel liggen, de meeste delegaties wel eens instructies aan hun regeringen willen vragen. In werkelykheid moest er op een nette manier tyd gewonnen worden om de resultaten van Wenen af te wach ten. Totnutoe had men zich bezig ge houden met het voorlezen van einde loze openingsverklaringen der 14 dele gaties, maar die zijn op en men wilde de huidige impasse niet al te openbaar maken door de propagandaslag voort te zetten zonder in besloten commissies te kunnen proberen praktische rege lingen voor de neutraliteit van Laos uit te werken. Zorg wekte voorts een nieuw rapport van de internationale controlecommis sie in Laos zelf. dat over een zeer gebrekkig naleven van de wapenstil stand klaagt. De Chinese minister van Buitenlandse Zaken, maarschalk Tsjen- ji profiteerde van de gelegenheid om vlak voor het scheiden van de markt nog een propagandabombardement op de Verenigde Staten los te laten dat in toon en atyi eerder aan de vismarkt dan aan de conferentiezaal deed den ken. De waarnemende Amerikaanse de legatieleider Averell Harriman nam zelfs niet de moeite om te antwoorden. De Chineese maarschalk zal binnen kort overigens de enige minister van de grote mogendheden zyn die nog aan tafel zit. Zyn Amerikaanse, Britse en Franse ambtgenoten zijn al verdwe nen, Gromiko zou vanochtend vertrek ken om zich voor te bereiden op de conferentie in Wenen. Dat de Laos-conferentle in een vol ledige impasse zit, valt niet te ont kennen. Het grote struikelblok blyft de Russische eis tot een veto in de con trolecommissie. Het algemene pessimis me strekt zich nu ook uit tot de na buur Cambodja, voor wie de Laotische neutraliteit een kwestie van leven en dood is. Prins Norodom Sihanoe heeft zyn voorstel om van Cambodja, Laos en mogelyk Birma een neutrale buf ferzone te maken, al weer ingeslikt. Hy vertrouwt de waterdichtheid van de Laotische neutraliteit biykbaar niet by- zonder. In een brief aan de neutralist Soe- vanna Phoema en de rode Prins Soe- vanna Vong, die hem hadden verzocht bij de koning van Laos te interveniëren ten gunste van een coalitieregering, geeft Prins Sihanoek van dat. pessimisme dui- deiyk biyk. Hy verwyt de Laotische prinsen dat zy niet ingegaan zyn op zyn voorstellen tot een Laotische ver zoening en geeft te kennen, dat hy zich niet langer met de binnenlandse aangelegenheden van Laos kan inlaten... Ten hoogste wil hy nog proberen op internationaal terrein zyn goede dien sten te verlenen. Hy betreurt dat vooral omdat de grote mogendheden zich by een gezameniyk Laotisch standpunt zou den hebben moeten neerleggen. Nu heeft hy een schryven gericht aan pre sident Kennedy en premier Chroesjtsjow met het vriendehjk verzoek om in We nen te besluiten hun handen van Laos af te houden. De bezwaren van de regering tegen publikatle, omdat daardoor individuele Indonesische personen ln moeilijkheden zouden kunnen geraken, is begrypelyk. maar men zou een selectie kunnen toe passen. In ieder geval ondersteunde mr. Van Riel het verzoek van prof. Scher merhorn en hy hoopte dat binnen vijf Jaar het eerste boek, in groene band met gouden letters, met de betreffende do cumenten zal verschynen. Prof. Schermerhorn verklaarde hier na, dat geen persooniyke overwegingen by hem een rol hadden gespeeld, om op publikatle van de documenten aan te dringen. Hy meent echter, dat het Ne derlandse volk een recht wordt onthou den. Voorts maakte hy er op attent, dat alle documenten, die betrekking hebben op Indonesiërs, reeds in handen zyn van Indonesië. Voor Nederland zijn vooral van belang de stukken, die intern tussen Nederlanders zyn gewisseld Daar staan de Indonesiërs buiten. De heer Algra maakte er nog eens op attent, dat een groot deel van de documenten in Amerika wel geraad pleegd kan worden in de bibliotheek van een universiteit. Dat is te meer een reden om ook van Nederlandse zijde op korte termijn zo veel mogelijk do cumenten vry te geven of te publice ren. Algemeen werd betreurd dat de parle mentaire enquête-commissie van de Tweede Kamer haar onderzoek inzake de Indonesische kwestie niet tot een einde heeft gebracht. OVERLEGGING STUKKEN INZAKE .VERSCHRIJVINGEN' f Minister Toxopeus heeft aan de Eer- te Kamer ter vertrouwelijke kennis neming en nederlegging ter griffie een exemplaar doen toekomen van het door de Algemene Rekenkamer op zyn ver zoek uitgebrachte rapport, houdende het resultaat van het onderzoek naar de be weerde verschrijvingen in de Provinciale Dienst van Zeeland en naar de bewe ring, dat de Ged. Staten van Zeeland of de Provinciale Griffie zou hebben afge weten of kunnen afweten van de ver schrijvingen, welke in de gemeente Goes hebben plaatsgevonden. Voorts heeft hy de Kamer een af schrift gezonden van het door Ged Sta ten naar aanleiding van het desbetref fende conceptrapport aan de Algemene Rekenkamer gegeven commentaar zo mede een afschrift van de brief, welke hy op 18 mei inzake de onderhavige aangelegenheid tot Ged. Staten van Zee land heeft gericht. AMBASSADEUR PAKISTAN VERLAAT DEN HAAG Nieuwe standplaats: Rome (Van onze Haagse correspondent) I)e begum Rana Liaquat AH Khan, thans ambassadeur van Pakistan in Den Haag, Is benoemd tot ambassadeur by de regeringen van Italië en Tune sië. Haar standplaats wordt Rome. De vrouweiyke ambassadeur van Pakistan die op 14 september 1954 in Den Haag kwam. zal de ochtend van de 9de juni a.s. ons land per vliegtuig naar Rome verlaten. Zoals bekend, is de Begum de we duwe van een Pakistaans premier, die door een moordaanslag om het leven is gekomen. Ook is zy leidster van de beweging voor vrouwenemancipatie in Pakistan.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7