FILM ZELF „Ambtenaar kreeg geen rechtmatig aandeel in de welvaart" Geen Amerikaans visum voor de militaire leider in Zuid-Korea Kivestie - Zuid-Tirol besproken tVriendschappelijke sfeer'''' in Met een enkel woord Agenda rf i\ DONDERDAG 25 MEI 1961 Help, politie! (Van een tv-medewerker) Hoe zou de commerciële televisie een documentaire over opleiding en taken van rijks- en gemeentepolitie hebben gemaakt? Die vraag is gewettigd, want het KRO-programma van gisteravond, dat aan dit onderwerp was gewijd, had duidelijke reclame-elementen. Per slot van rekening kwam het erop neer, dat de trom werd geroerd voor dienstneming bij de politie, een streven waar wij geen enkel bezwaar tegen hebben. We vinden het alleen een beetje naar, dat we het programma mat en niet erg .Stimulerend" vonden, zonder dat we nu precies kunnen aangeven waar het hem dat in zat. Is het dan toch die „aversie of in ieder geval neutraliteit" welke de Nederlander volgens presen tator Dick de Vree Jegens onze Herman dad koestert?. Er was overigens heus wel wat te zien. Inderdaad „Te veel om op te noemen", zoals de titel van het pro gramma luidde. We kregen een indruk van de opleiding aan de scholen en we hoorden dat daar tegenwoordig niet meer alleen aandacht wordt besteed aan de juridische vorming van de aanstaande politieman, maar ook aan de „politio- neel-wetenschappelijke" kant (dat is bij voorbeeld de wijze van optreden bij misdrijven) en aan de maatschappelijke vorming van de agent. Hij moet bij voorbeeld weten dat hij er niet alleen voor staat als het erom gaat om open bare dronkenschap tegen te gaan, maar dat de samenleving legio organisaties heeft, die hem graag een groot deel van die taak uit handen nemen. Het trof ons hoe natuurlijk de prak tijk-situaties zijn, welke de adspirant- politieman krijgt op te lossen. En het verheugde ons, dat er met nadruk op wordt gewezen, dat de politieman even tuele overtreders niet behoort te tu toyeren. Even verheugend was het te vernemen, dat degenen, die de oplei ding niet kunnen voltooien (dat zijn er niet veel), niet alleen wegens een te gering gebleken intelligentie, maar ook wegens tekortkomingen in het ka rakter, worden afgewezen. Dat het niet best staat met de be zetting van de politiemacht, bleek uit de cijfers voor Amsterdam. In 1939 wa ren er 2150 politie-ambtenaren, in 1961 nog maar 1950, ondanks een bevolkings toename van 80.000, stadsuitbreiding en een veel meer eisend verkeer. Landelijk is het tekort ongeveer 33 procent. Sinds kort is de salariëring van de politiemensen wat beter geworden en het is dan ook te hopen dat de belang stelling voor dienstneming nu weer gaat stijgen. Ondanks de permanente bezwa ren van het vak, zoals de ongeregelde diensten en de geringe persoonlijke vrij heid, welke een geüniformeerde gezags- handhaver nu eenmaal heeft. AD INTERIM. ZANGFEEST MET TAPTOE TE DRIEBERGEN-DOORN Een aantal van 140 koren met ge zamenlijk ruim 5000 zangers en zange ressen zullen deelnemen aan het zang feest, waarmee de jubileum-festivitei ten van de 75-jarige Kon. Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumvere nigingen worden besloten. Dit zangfeest wordt woensdag 31 mei gehouden in „Het grote bos" te Driebergen-Doorn. Onder leiding van de heer Rocus van Yperen zullen alle deelnemers tezamen een drietal koorwerken ten gehore bren gen. Het zangfeest wordt besloten met een taptoe. Jaarvergadering reserve-officieren De algemene vereniging van Neder landse reserve-officieren zal dit jaar haar Jaarvergadering op 3 juni in Drachten houden. Tijdens deze bijeen komst zullen de mijnenvegers „Giet hoorn" en .Drachten" een bezoek aan Drachten brengen. Voorts zullen demon straties worden gegeven door kikvors mannen en met helikopters. In de week voorafgaande aan de jaarvergadering zullen op verschillende plaatsen in de stad oude wapens en uniformen, af komstig uit het Nederlands Legermu seum te Leiden, ten toon gesteld wor den. De „Johan Willem Frisokapel" zorgt voor de muzikale omlijsting. De heer M. Vaz Dias onderscheiden Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau is bij beyordering, benoemd de heer M. Vaz Dias, te Amsterdam. De versierselen, behorende bij deze onder scheiding, zijn de heer Vaz Dias van middag uitgereikt door de staatssecre taris van O., K. en W., mr. Scholten. Centrale Rijkspersoneel „Onbillijkheden schreeuwen om oplossing" De ambtenaar heeft geen rechtmatig aandeel gekregen in de welvaart, zoals deze zich na de tweede wereldoorlog heeft ontplooid. Tot deze conclusie kwam vanmor gen de heer J. Landman, voorzitter van de Centrale van Rijkspersoneel, op de algemene vergadering van deze Centrale in Utrecht. Hij voegde hieraan toe, dat grote groepen van ambtenaren niet alleen een belangrijke achterstand hebben in te halen ten opzichte van de andere werkers in Nederland, maar zelfs in koop kracht nog ver achter liggen vergeleken bij vooroorlogse jaren. De heer Landman merkte op, dat alles wat door het ambtenarencentrum in de centrale commissie voor georganiseerd overleg aan de orde wordt gesteld, bij voorbaat door de andere centralen en met name de zuilenorganisaties niet wordt gesteund en als onaanvaardbaar wordt afgewezen. De strijd tegen de dic tatuur van deze organisaties zal, volgens de heer Landman, zwaar zijn. Hij zei voorts, dat extern een algemene achter stand van het overheidspersoneel bestaat ten opzichte van de bezoldiging in het vrije bedrijf. Daarnaast valt, volgens hem, intern een achterstand van bepaal de groepen te constateren ten opzichte van andere binnen het raam van het bezoldigingsbesluit burgerlijke Rijks ambtenaren 1948, terwijl ook scheve ver houdingen zijn ontstaan door het ont houden van verdienste-beloning en be loning voor ploegendienst en onregel matige dienst aan grote groepen ambte naren. „Deze onbillijkheden schreeuwen om een oplossing", aldus de heer Landman, die hieraan toevoegde dat de roep om een eind te maken aan deze onrecht vaardigheid de wens overstemt van de minister van Binnenlandse Zaken, die bü zijn salarisbeleid in het kader van de trend-theorie het standpunt heeft inge nomen, dat er tot januari 1962 rust moet zijn op het salarisfront. President Kennedy heeft het nu te druk Greep van junta op bestuur versterkt De Amerikaanse ambassade in Seoel heeft de aanvraag voor een visum van luitenant-generaal Tsjang Do-joeng, de leider van de Zuidkoreaanse Opperste Raad, af gewezen, aldus heeft een woord voerder vandaag meegedeeld. Dit geschiedde op grond van het feit, dat de generaal te kennen had ge geven president Kennedy een be zoek te willen brengen. Maar de president heeft in verband met de ontmoeting met Chroesjtsjow hier voor geen tijd. De militaire overheid in Zuid-Korea heeft gisteravond ten minste zes leden van het afgezette kabinet in vrijheid ge steld. Onder hen is ook oud-premier John Tsjang. Er zouden nog vier ex-mi nisters gevangen worden gehouden. Vol gens Zuidkoreaanse berichten is een van Tentoonstelling Oud-Scheveningen In een schoolgebouw aan de Badhuis straat te Scheveningen heeft de Stich ting Oud-Scheveningen twee lokalen tot museum ingericht. Tot 15 september zal dit museum dagelijks geopend zjjn van 10 tot 17 uur, behalve op zondag. Het benedenlokaal geeft een overzicht van de visserij. Er staat een keur van scheepsmodellenbommen, zeilloggers, bomloggers, motorloggers, stoomloggers en de modernste treilers. Verscheidene diorama's geven weer hoe vroeger een bom in zee werd ge bracht en hoe de vis bij thuiskomst werd afgeslagen. Een model laat de eer ste Scheveningse haven van 1904 zien. De bovenverdieping bevat een verza meling voorwerpen uit het oude dorp. Daar staan ook de vele poppen in kle derdracht opgesteld. In een binnenkamertje, stijl 1800, is de vermaarde Scheveningse vjjfling te zien. Jazzconcours te Loosdrecht Op 2 juli begint in Loosdrecht het nationale Loosdrecht s jazz-concours o.l.v. Max van Praag, die binnen twee dagen al ruim twintig inschrijvingen heeft binnen gekregen. Op 13 augustus is de finale met een half uur recht streekse uitzending via de VARA-tele- visie. In Loosdrecht begint op 5 juli tevens het cabaret der onbekenden, een soort talentenjacht, waarvan ook t.v- en radiouitzendingen zullen komen mits de kwaliteit voldoende is. Het concours en cabaret, het vierde jaar achtereenvolgens, is een evenement aan de plassen. de vijf legereenheden, die hebben deel genomen aan de staatsgreep van de vo rige week, weer naar haar oorspronke lijke stelling aan de frontlinie terugge keerd. Het betreft hier het zesde regi ment artillerie, bestaande uit drie batal jons. Deze maatregel werd genomen, nadat dinsdag tussen de vice-voorzitter van de militaire Junta en de opperbevelhebber der VN-troepen in Zuid-Korea, de Ame rikaanse generaal Macgruder was over eengekomen, dat de aan de frontlinie onttrokken troepen ,zo spoedig mogelijk' hun oorspronkelijke stellingen weer zou den innemen. Intussen heeft de militaire Junta zijn greep op het landsbestuur versterkt door de benoeming van negen brigade-gene raals tot gouverneur van de verschillen de Zuidkoreaanse provincies en van ne gen andere officieren tot burgemeester. „Er is onrust", zo zei hjj, „in het bij zonder in de regionen van de middelbare ambtenaren". Arbeidstijdverkorting Over de arbeidstijdverkorting zei de heer Landman, dat het overheidsperso neel nog geen 40% heeft gekregen van wat op 1 juli 1961 in de vrije sector aan werktijdverkorting zal worden genoten. Hij verklaarde, geen goed woord over te hebben voor de regeringsbeslissing van 18 mei, waarbij de regering zich, volgens hem, niet heeft gehouden aan het trend principe. Hij acht dit schadelijk voor een goed functionerend overleg. „Het over heidspersoneel wordt gebruikt als een rem op het tempo van de ontwikkeling van de vijfdaagse. Dit kan onze goedkeu ring niet wegdragen. Wij wensen dan ook in geen enkel opzicht enige mede verantwoordelijkheid voor de regerings beslissing te aanvaarden", aldus de heer Landman. Hij zei tenslotte, dat de Cen trale zich na de afwijzing van het una nieme advies van de centrale commissie ook moreel niet gebonden acht en de regeringsbeslissing zonder meer afkeurt. PRINS BERNHARD bezocht luchtmacht in Den Helder De Koninklijke Luchtmacht te Den Helder heeft gisteren bezoek gehad van Prins Bernhard. In een helikopter landde de Prins op een weiland bij het navigatiestation „N" van de Lucht macht. Na een bezoek aan het navigatiesta tion lunchte de Prins in het nabij ge legen Deibelkamp van de Landmacht. Op het schie-tterrein „Botgat". was hij hierna getuige van een oefening, waarbij luchtdoelgeschut op doelen schoot, die door radiografisch bestuur de vliegtuigjes werden gesleept. Na af loop vertrok de Prins per helikopter naar Alkmaar. In het Luohtwachtcentrum aan de Boezemsingel volgde de Prins in de piotkamer de verrichtingen van een 20- tal plotsters, die daar een oefening hielden in het registreren van laagvlie- gende vliegtuigen. In de naast de piot kamer gelegen kantine, waar het piot- werk nog even op een projectiescherm werd gevolgd, gebruikte de Prins de thee met het personeel van het lucht- waoh teen brum. Met zijn helikopter vertrok de Prins later weer naar Soestdijk. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 17.45 Volksmuz. 18.15 Sport- rubrlek. 18.30 Volksliederen. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Lich te muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. le zing. 20.00 Gram. 20.15 Orgel. conc. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Sopr. en plano. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platen- nws. 23.30 Nobelprijswinnaars ln verta ling (III), lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Ronde van Nederland. 20.10 Gram. 20.15 Radiofllharm. ork. en solisten. (I.d. pauze: Stad aan de Maas. klankb. 20.45-21.10) 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Dlscotaria. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 11.00-13.00 Rep. Stock holm v. h. huwelijk v. H. K. H. Prinses Birgitta van Zweden en Z. K. H. Prins Johann Georg von Hohenzollern. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Do cumentaire film. 21.00-22.20 Spooksonate, TV-spel. Advertentie HET JOURNAAL VAN UW LEVEN GA OOK SMALFILMEN DE FASCINERENDE HOBBY VAN MODERNE MENSEN Nazi-leider in V.S. gearresteerd De leider vaji de nazipartij in de Ver enigde Staten, Rockwell, en negen van zijn volgelingen zijn gisteravond aange houden toen zij actief waren bij een bioscoop in New Orleans, waar de film „Exodus" wordt vertoond. Deze gaat over de stichting van de joodse staat. Zij zouden volgens de politie vandaag weer worden vrijgelaten. Vader van 6 kinderen bij explosie gedood (Van onze correspondent) Vanochtend omstreeks zes uur heeft zich in de N.V. chemische fabriek dr. Haagen, aan de Molen weg te Roermond, een ontploffing voorgedaan, welke aan een Ambo- nese arbeider het leven heeft ge kost. Het ongeluk deed zich voor kort nadat het personeel zijn werk zaamheden was begonnen. De ontploffing, een z.g. stof explosie, deed zich voor op de maalafdeling van een van de silo's, waar pigment van een kleurstof lag opgeslagen. De 60-jarige Ambo- nese arbeider E. Noya, die alleen op deze afdeling aan het werk was, moet vrijwel op slag zijn gedood. Hij was vader van zes kinderen. De explosie, welke grote schade aan het bedrijf heeft aangericht, was zo hevig, dat in een woning, die op ongeveer 40 meter afstand van de fabriek was gelegen, het plafond is ingestort. I" Klagenfurt zijn gisteren Oosten- Gisteren werd o.m. gesproken over de rijks-Italiaanse besprekingen begonnen i aanhouding van dr. Viktoria Stadlmayer, over de kwestie-Zuid-Tirol. Leden van de pen hnoe r» twee delegaties, die worden geleid door resp. dr. Kreisky en prof. Segni, weiger den na afloop van de eerste dag van het overleg mededelingen te doen over de stand van zaken. Men was het er echter over eens, dat de sfeer vriend- schappeiyker was dan bij vorige gesprek ken. BINNENLAND Gistermidag Is ln Rijsoord (ge meente Ridderkerk) het ruim twee jaar oude dochtertje Anna van de familie G. Boer-Mulder ln een sloot geraakt en ver dronken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. In tegenwoordigheid van een aantal Nederlandse componisten, musicologen en figuren uit het muzlek-culturele leven van zuld-Llmburg heeft gistermiddag dr. J. Hulsker, chef van de afdeling Kunst van het ministerie van O. K. en W. als ver tegenwoordiger van staatssecretaris mr. Y. Scholten, ln de aula van het conservato rium ln Maastricht de manifestatie Vijf Jaar Nederlandse muziek ln Maastricht officieel geopend. Tijdens een bijeenkomst van het Ne derlands Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw ln Rotterdam ls aan lr. C. van Traa, directeur van de dienst van Stadsontwikkeling en Wederopbouw te Rotterdam de Hudlg-medallle voor ver dienstelijk werk op het gebied van de Volkshuisvesting en Stedebouw uitgereikt. De 14e vakbeurs voor koffers en le derwaren zal dit Jaar ln de Amsterdamse Apollohal worden gehouden en wel van 4 tot en met 7 Juli a.s. De minister van Landbouw en Visse rij, mr. V. G. M. Marljnen, heeft een twee daags bezoek aan Friesland gebracht om zich door middel van besprekingen en be zoeken aan diverse objecten persoonlijk op de hoogte te stellen van de ontwikke lingen ln dit gewest, die verband houden met Landbouw en Visserij. Prof. mr. G. M. G. Russel, sinds de oprichting van de R.-K. Universiteit te Nijmegen als hoogleraar ln belastingrecht en belastlngpolltlek aan deze universiteit verbonden, zal wegens het bereiken van de 70-Jarige leeftijd op vrijdag 2 Juni een af scheidscollege geven. Mr. Russel ls een vooral ln kringen van handel en nijver heid en ln het bankwezen bekende specia list ln het belastingrecht. Op last van de officier van Justitie te Zutphen ls de directeur van de „Wal- con" conservenfabrlek ln Diepenveen ln voorlopig arrest gesteld. HIJ v/ordt er van verdacht gelden te eigen bate aan de ven nootschap te hebben onttrokken en dit te hebben gecamoufleerd door geknoei ln de boekhouding. Met de fraude. Is naar schat ting tussen de I 25.000 en t 30.000 gemoeid. t, ,?et^arI? bontje van de familie Van Kerckhof uit Nijnsel (gem. St.-Oeden- rode) ls. toen het nabij de Vense Hoeve de verkeersweg wilde oversteken, door een bestelauto aangereden. Het jongetje over leed ter plaatse. BUITENLAND Het voormalige hoofd van de afdeling wegenbouw van het Westduitse ministerie van Verkeer. Hermann Kunde, ls wegens omkoperij en bedrog tot drie Jaar en acht maanden gevangenisstraf veroordeeld, plus een geldboete van tweehonderd mark. en ontzetting voor vijf Jaar uit het recht tot het bekleden van een ambtelijke functie. Volgens een bericht van Tass hebben Russische geologen ontdekt, dat het ge hele Westsiberlsche laagland, dat een op pervlakte van bijna twee miljoen vlerkan te kilometer beslaat, rijk aan olie en gas ls. Volgens Tass zijn ln het gebied onlangs twee grote oliereserves ontdekt. De grootste is de reserve te SJaimsk langs de oever van de Konda en een tweede ligt langs de Ob. De sterrenwacht van Bochum. ln NoordrlJn-Westfalen, zal worden uitge breid tot Instituut voor ruimtevaart- en satelliet-onderzoek. Dit ls het eerste In stituut van deze aard ln West-Dultsland. De Deense minister-president. Kamp- mann, heeft gistere^ met de Duitse bonds kanselier, Adenauer, en later met twee van diens ministers gesproken over het probleem van de Deense landbouwultvoer naar Duitsland en over de betrekkingen tussen Europese Economische Gemeen schap en de Europese Vrijhandelsassociatie. Cyprus is woensdag officieel het zes tiende lid van de Raad van Europa ge worden. De secretaris-generaal van de raad, Benvenutl, en de secretaris-generaal van het Griekse ministerie van Buiten landse Zaken. Asjiotis. hebben woensdag ln Straatsburg het toelatingsprotocol on dertekend. Cyprus zal ln de raadgevende vergadering (het parlement van de orga nisatie) drie afgevaardigden krijgen. Besprekingen tussen West-Duitsland en de Sowjet-Unle over een culturele over eenkomst zijn „onderbroken", aldus heeft de Sowjetrussische ambassade te Bonn meegedeeld. Volgens een Sowjetrussische bron verlangden de Duitsers overeenstem ming over opneming van een clausule waarbij West-Berlijn onder de overeen komst zou vallen alvorens men tot be spreking van bijzonderheden zou ~var- gaan. Een dergelijk Westduits optreden nad vorig Jaar een onderbreking van han delsbesprekingen ten gevolge. een hoge Oostenrijkse functionaris, die een maand geleden door de Italiaanse autoriteiten werd aangehouden, toen zij over de grens kwam. Prof. Segni ver klaarde dat deze aanhouding was ge schied op last van een Italiaanse recht bank en dat zijn regering niet kon in grijpen. Dr. Stadlmayer komt voor op de lijst van leden van de Oostenrijkse de legatie. Ook werd gesproken over het Itali aanse verbod voor de Tiroolse schutters verenigingen in Zuid-Tirol om de tradi tionele uniformen te dragen. Prof. Segni zei, dat dit verbod was uitgevaardigd om onrust te voorkomen. Hij herinner de eraan dat tevoren in Zuid-Tirol elf bomaanslagen waren gepleegd. Het overleg is vandaag voortgezet. Het is mogelijk dat de besprekingen ook mor gen zullen voortduren. Te Cittadella, een plaatsje bij Man tua, is vannacht een gedenkteken voor de Tiroolse vrijheidsheld Andreas Hofer met behulp van springstof vernield. Het gedenkteken was opgericht op de plaats waar Hofer in 1810 werd gefusilleerd. De ontploffing heeft geen persoonlijke ongelukken veroorzaakt. Op een frag ment van de zuil werd een briefje ge vonden waarop stond: „Vrije Italiaanse groepen". Kleuter gered uit diepe, smalle put Een menigte van naar schatting 2.000 personen heeft vannacht met spanning gevolgd, hoe een legertje brandweerlie den. politiemannen en Amerikaanse geniesoldaten een driejarig jongetje heeft bevrijd dat gisteravond in de omgeving van Frankfort in een zes meter diepe put was gevallen. Wolfgang Muth was gedeeltelijk be dolven en kon niet naar boven worden gehesen. De moeder had vergeefs ge tracht het kind met een touw door de slechts dertig centimeter brede schacht omhoog te trekken. De redders hebben daarop naast de schacht met behulp van graafmachines een kuil van vyf meter diepte gegraven en van daar uit via een dwarsgang het kind bereikt. Vanochtend slaagde men erin Wolfgang uit de put te halen. Tijdens de reddingswerkzaamheden blies de brandweer zuurstof en warme lucht in de put en liet men in limonade gedrenkte sponzen neer. De kleuter raakte niet bewusteloos en werkte in alle opzichten mee. DONDERDAG Clubhuis Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltuinver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Zangavond 10-Jarlg bestaan Chr. Geref. Zangvereniging „Alles ter ere Gods". 8 uur nam. Den Burcht: Centrale commissie Herv. Jeugdwerk. Sluiting seizoen. 8 uur nam, Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Lakenhal: Prot. Commissie voor Gere- patrieerden. Guldo van Deth met zijn poppentheater. 8.15 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- vereniging naar Pan van Persijn te Kat wijk. 6.40 uur nam. Clubhuls Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltuinver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring L.K.K. „Voor Allen". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. Gilhuis-Smitskamp over boek „Men sen onderweg". 8 uur nam. ZATERDAG Clubhuls Westerkwartier (Ten Katestr.): Bazaar Speeltulnver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Evangelisa- tledien&t o.l.v. ds. K. C. van Oossanen. 3-4 uur nam. Het Gulden Vlies: Wbv. „De Eendracht Huldiging A. W. H. Teeuwen. 4-6 uur nam. blokfluit- nam. Ned. VOOR VRIJDAG 26 MEI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram, 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lez. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram 12.30 Land- en tulnb- meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13 00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Dansmuz. 13.45 Voor de vrouw. 14 00 Sopr. en plano en pianorecital. 14.50 Metropole ork. en solist. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Strijk trio. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateursprogr. KRO: 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Regeringsuitz.: Het emigratiepraatje van H A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. -rogr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege. 21.00 lang en plano. 21.25 Wij zoeken een ant woord op duizenden vragen, documentaire. 21.55 Gram, met comm. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gvm. v. d. vr. 9.10 V. d. vrouw. 9.30 Gram.'VPRO: 10.00 Dit en het andere, lezing 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Cello en piano. 11 40 Orgel spel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Rege ringsuitz.: V. d. landbouw. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12 33 Sport en prognose 12 50 Pianospel. 13.00 Nws.. beursber. en meded. 13.30 Lichte muz. 14.00 Omr. ork., en so list. 14.45 Voordr. 15.05 Zangrecital. 15.30 Lichte muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. 17.15 Metropole-ork. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De punt jes op de 1. praatje. 19.00 V. d. kind. VPRO: 19.30 Vesper. 20.30 Nws. 20.35 Het ilatteland nu. lezing. 20.50 Bespreking. 'ARA: 21.00 Gram. 21.55 Poëzie anno nu, litt. progr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muziek-revue. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.20 Waddeneiland, film. 21.00 Muz. progr. 21.30 Attentie. 21.55 Dagslui ting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Cricket. 12.15 Brlevenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelo pen week. 14.00 Gram. 14.40 Klankb. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Cricket. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In tne South-East. 19.00 Lezing. 19.15 Tosca, opera. 20.05 Lezing. 20.20 Tos- ca, opera (2e acte). 21.10 Lezing. 21.25 Tos ca. opera (3e acte). 22.00 Nws. en ber. 22.30 Gram. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.31 Gevar. muz. 12.31 Gevar. progr. 13.31 Intermezzo. 13.35 Crlcketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13 45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 14.55 Races. 15.10 Lichte muz. 15.31 Muz bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 17.31 Nws. en ber 18.30 Nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en -f c muz. 23.31 en sport. Orgelspel, 23.55-24.00 Nws. Rapenburg 22: Openbare les leerlingen dhr Kunst. 3.30 uur r Spanjaardsbrug: Polderfietstocht Chr. Relsver. 2 uur nam. i Ver. Langs de Brasem. 2 u. Den Burcht: Leger des Heils Getuigenis- dienst m.m.v. de Zingende Zusjes Verhey. 7.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefl-beweglng. Spr. P. Hartzuiker. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare Bijbellezing 4 uur nam.; 5.10 Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. MAANDAG Breestraat 27Ledenverg. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvers. 9 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Lakenhal: Concert Studenten Muziekge zelschap „Sempre Crescendo". 8 uur nam. Schouwburg: Uitvoering operetteklassen nki Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Rapenburg 61: K. en O. Lezing H. C. N. Slebers over „Den Spleghel der sallchhelt van Elckerlyc". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Jaarvergade ring afd. Lelden Algem. Ned. Bond van gepensioneerden. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Jaarverg. V.V.V. 5 u. nam. Rooseveltstraat 20: K. en O.-excursie naar N.V. Ned. Royal Mc Bee. 2.25 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle „Kasteel in Zweden". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Floris Verster. (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Trianon „The Misfits". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinksterdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „Liefde, dollars en chianti". A.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur Pink sterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ur. Luxor „Conny zoekt het geluk". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkster dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Koorzang. 17.00 Nws. 17.40 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Amus. progr. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 15.00 Gevar. muz. 18.30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.00 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00.Nws. 12.02 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Orgelrecltal. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Gram. 16.30 Omr. ork. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Pianorecital. 1810 Boekbespr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Schoolwedstr. 20.00 Ork. conc. (In de pauze: Kunstka- leldoscoop). 21.40 Zangrecital. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lieden. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Gram. 14.30 Lichte muz. 15.00 Lichte muz. 16.07 Turandot, opera. (17.00-17.10 Nws.) 18.38 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Chan sons. 20.30 Pianorecital. 22.00 Wereldnws. 22.10 Dlscographie. 22.55 Nws. LIdo „De plunderaars". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkster dagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Dat doen wij nog eens over". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pink sterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Menselijke begeerte". 18 Jaar. Kex „De dochter van Robin Hood". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 xiur. Pinksteren 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 Donderdagcyclus: „In de lift naar het schavot". Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Pssst!M'n dochter weet er meer van". 14 Jaar. Maandag 7 en 9.15 uur en woensdag 8 uur. „Die Belne von Dolores". Elke leeftijd. Donderdag 8 uur: ,,De levensroman van Johan Straus6 Elke leeftijd. Zondag-, maandag- en woensdagmiddag 2.30 uur: „Stad op stelten". Elke leeftijd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Reljst, Steenstraat 35. tel. 20136. Bl| geen gehoor van Uw hnlsarts of specialist (nf cllpns waarnemers), el op rtnkterstelefonn 22222. xA/crpp APPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a e d e bó S S CU c Amsterdam half bew. zzo 2 19 10 0 Den Helder geh. bew. zo 2 15 12 0 Ypenburg Vllsslngen zwaar bew. licht bew. v.and. w.stil 19 18 9 12 0 0 Eelde geh, bew. v.and. 17 7 0 De Bilt onbewolkt w.stil 18 8 0 Twente geh. bew. licht bew. w.stil 18 10 0 Eindhoven w.stil 20 10 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 6 18 7 0 Helsinki licht bew. ZW 6 14 7 0 Stockholm licht bew. w 10 20 8 0 Oslo onbewolkt wnw 2 18 9 0 Kopenhagen licht bew. wzw 8 15 8 0 Aberdeen onbewolkt wnw 6 15 3 0 Brussel zwaar bew nno 2 19 12 0 Londen onbewolkt w.stil 19 8 0 Luxemburg onbewolkt no 1 20 7 0 Parijs licht bew. w.stil 21 8 0 Bordeaux licht bew. zzw 3 Grenoble zwaar bew nw 1 23 9 0 Nice zwaar bew. n 2 19 14 0 Berlijn Frankfort zwaar bew. zw 2 16 6 0 onbewolkt no 1 21 7 0 München onbewolkt w.stil 19 6 0 Zürich onbewolkt w.stil 19 6 0 Genéve onbewolkt w.stil 19 5 0 Locarno licht bew. o 2 21 10 0 Wenen vrijw. onb. onbewolkt w.stil 21 6 0 Innsbruck v.and. 21 6 0 Belgrado zwaar bew. wzw 4 10 0 Athene onbewolkt w.stil 24 18 0 Rome onbewolkt w.stil 23 9 0 Alaccio onbewolkt o 1 20 9 0 Madrid zwaar bew. w.stil 24 13 2 Mallorca half bew. w.stil 25 15 0 Lissabon regenbul zzw 5 23

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2