BOSCH *oelAra®#e" Grotere ontspannenheid bij de Algerijnse afgevaardigden Hét turnt u&ikoclik, me/ik itv SuAopa, Jeugdkoren van „Ex Animomet zang en actie in Den Burcht Kerkelijk Leven BEROEPSKEUZE-BIJLAGE Met een enkel woord Agenda fl t3 WOENSDAG 24 MEI 1961 Vervolg van pag. 1 Deze televisie-primeur in Genève op het gebied der berichtgeving de kwaliteit ervan op het grote scherm deed enigszins aan ouder wetse Chaplinfilms denken ver sterkte nog een andere indruk, namelijk die van een veel grotere ontspannenheid bij de Algerijnse afgevaardigden dan zaterdag. Want zaterdagavond stond Bel- kacem Krim voor de pljnlyke taak om de onhandigheid goed te maken van de overijlde FLN-reacties op de sur prise waarmee de Fransen de onder handelingen openden: eenzijdige wapen stilstand, vryiating van 6.000 politieke gevangenen en de overbrenging van Ben Bella en vier „ministeriële" medege vangenen naar een kasteel in de buurt van ParUs. Frankrijk had zodoende na de eerste ronde al 'n diplomatieke voor sprong op punten genomen. De politieke handigheid waarmee De Gaulle zijn onderhandelaar Louis Joxe de aftrap liet doen, lokte aanvankelijk van de FLN een soort paniek-woede uit; de voorlopige Algerijnse regering sprak van „chantage, misleidende ma noeuvres en propaganda". Zo gauw zij merkte, dat de wereldopinie De Gaulles aanbod in feite een slimme politieke daad waartoe Frankrijk zeker het volste recht heeft interpreteerde als een edelmoedige en liberale geste, zwakte zy in een hele serie van nieuwe commen taren haar woorden af; het woord chan tage werd het eerst ingeslikt. In ieder geval wierpen de onhandige reacties van de FLN een schaduw over de eerste dag van de besprekingen. De zitting van gisteren verliep veel minder stroef, er werd over de tafel geglimlacht, er kwam een discussie op gang, zo hoorden wy. Weliswaar werd er voornamelijk gefilosofeerd over alge meenheden der onafhankelijkheid, maar het is begrijpelijk dat men slechts heel voorzichtig voorwaarts gaat om geen brokken te maken. Vandaar ook een nieuw besluit om slechts één keer in de twee dagen bijeen te komen, zodat ieder ruimschoots tijd tot nadenken krijgt. Hertogin van Kent krijgt nieuwe titel: PRINSES MARINA (Van onze Londense correspondent) Na het huwelijk van haar zoon, de Hertog van Kent (op 8 juni), zal de Hertogin van Kent een andere titel aan nemen. Zij zal dan de naam dragen Prinses Marina, Hertogin van Kent, zulks om verwarring te voorkomen met haar schoondochter Katharina Worsley, die ook Hertogin van Kent wordt. Het was te verwachten dat Prinses Marina zou weigeren de ouderwetse titel douai rière aan te nemen, welke vroeger werd gebruikt wanneer de zoon van een her togin, die weduwe was, in het huwelijk trad. Prinses Marina is thans 54 Jaar. Zy is de weduwe van de Hertog van Kent, die in de oorlog by een vliegtuigongeluk in Schotland om het leven is gekomen. Lang gezochte dief was hoofd-agent (Van onze correspondent) Een ongrijpbare dief, die de politie steeds te slim af was, is in Zutfen gepakt. Het blijkt een hoofdagent van politie te zyn. Al jarenlang werd er in Zutfen gesto len maar de dief was onvindbaar, totdat enkele dagen geleden een rechercheur van politie in een winkel in Zutfen een molentje van een werphengel voor veel te lage prijs aangeboden zag. De recher- cher ging op onderzoek uit en ontdekte, dat de verkoper van het apparaat de hoofdagent was. De agent werd verhoord, waarby hy bekende de lang gezochte dief te zyn. Hy heeft byzonder geraffineerd geope reerd, ging tydens nachtdiensten op pad en wist dus precies waar de politie was. Ook was hy op de hoogte wanneer by zonder» maatregelen ter bescherming van bedryven waarin werd gestolen wer den genomen. De recherche vond in het huis van de agent een voorraad goede ren, waarop een niet slecht bevoorrade dumpwinkel jaloers zou kunnen zyn. Een deel van de buit was echter al verkocht. Er wordt nu een onderzoek ingesteld bjj handelaren die tweede-hands goede ren in goed vertrouwen hebben gekocht van de politieman, die zy meenden te kunnen vertrouwen. De officier van Ju stitie heeft het onderzoek in handen van de Zutfense politie gegeven. De gear resteerde agent is van het politiebureau naar 't huis van bewaring overgebracht. Zware vonnissen in proces methylalcohol De rechtbank te Malmö heeft vonnis sen uitgesproken tegen twee opvarenden van het Nederlandse vrachtschip „Tri- gon", die 25 flessen methylalcohol in Malmö hadden verkocht. Een 33-jarige eerste machinist werd veroordeeld tot 18 maanden tuchthuis wegens dood door schuld, het toebrengen van zwaar licha- melyk letsel en het plegen van bedrog. De 28-jarige tweede machinist werd we gens het plegen van bedrog en het toe brengen van lichamelijk letsel tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Ongeveer 40 personen hebben destyds de levensgevaarlijke methylalcohol ge kocht, van wie 37 personen van het gif hebben gedronken. Op 17 april werden elf haven arbeiders in Malmö met ern stige vergiftiging in het ziekenhuis op genomen. Vier mensen stierven aan al cohol v ergi f tiging Beide veroordeelde Nederlanders had den 25 flessen met methylalcohol op een vuilnishoop in de haven gevonden en deze daarna als normale alcohol ver kocht. De wederzijdse tactiek blijkt te zyn, de moeiiykste klippen voorhands te om zeilen, eerst te proberen op gemakke- lyke punten naar elkaar toe te praten en zodoende een klimaat van vertrou wen te scheppen. NEDERLANDSE MEISJES OP AMERIKAANSE BUSSEN Zes Nederlandse meisjes vertrokken gistermiddag met de „Nieuw-Amster- dam" naar Amerika, waar zij een of twee jaar als stewardess op busdiensten zulen gaan werken. vyftien Scandinavische meisjes zyn de Nederlandse reeds voorgegaan. De stewardessen worden in Europa aange trokken, omdat zy doorgaans vele talen spreken. Men gaat zich in de V.S. steeds meer instellen op buitenlandse toeris ten. De standplaats van de meisjes wordt St. Louis. Vandaar uit maken zy 10-daagse bustochten naar New York en Los Angeles. UITREIKING TROPEEËN TONEEL OP 5 JUNI Op 5 juni zal in de Nieuwe Schouw burg van Tilburg de uitreiking geschie den van de toneeltrofeeën Louis d'Or en Theo Mann d'Or door de Tilburgse burgemeester mr. C. Becht. Dit zal geschieden ter gelegenheid van het 14e jaarcongres, dat de Vereniging van schouwburg- en concertgebouwdi recteuren in Nederland in Tilburg zal houden. In de jury hebben ditmaal zit ting mevrouw Fie Carelsen, prof. dr. Fr. van Thienen en Cor van der Lugt Mel- sert. auvnicuue Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. Postbus 8005 Ernst, vreugde en gezelligheid vereend! „Ex Animo" is een familie. Koor A, koor B, Meisjeskoor, Gemengd koor en autitorium zyn maar indelingen in een organisch geheel. Wanneer men, alvorens een uitvoering begint, zoals gisteren in „Den Burcht", weer emeritus dr. Riemens ten tonele ziet verschijnen, dan valt de term „pater familias" vanzelf in gedach ten. „Tegenover de Matthauh-Passion staat nu de vreugde", vertelde de erevoor zitter. „Het Christendom is beide, ernst zowel als vreugde en gezelligheid". Toen koor A (d.i. de kleuterafdeling) van wal stak. draaide men de zaal in het pikkedonker. Na zeven nummers bleken er vijf te zyn gezongen, die door de dirigen t zelf waren vervaardigd. Herman de Wolff beschikt over een kwistige hand in deze dingen. Alles kwam verder heel netjes de zaal in met de nodige zangdiscipline, zonder ook maar ergens de idee van dressuur op te roepen. In „Hompie hup" raakte het verband iets te los. Het overige werd minstens hoogst redelijk, hoewel we een bezielend aanspreken van de teksten meermalen aanstekelyker hebben mee gemaakt. Aan dankbaarheid bleek géén gebrek: na 7 nummers 7 maal applaus. Dat was zes maal te veel! Men doet een dirigent geen genoegen met zoveel tussentijds geklap, vooral als daar nog gepraat, bij komt. De Wolff liet dat trouwens één maal duidelyk blijken! Ada v. d. Bent zat opnieuw aan de piano en begeleidde op de haar eigen wijze: bedwongen a. h. w. vakkundig georkestreerde klankkracht, nooit fa lende waakzaamheid in de volgzaam heid en bedacht oan van de eerste tot Zuid-Afrika leidinggevende landbouwnatie in Afrika Sedert lang wordt Zuid-Afrika gezien als leidinggevende landbouwnatie in Afrika. In het byzonder is dit het geval waar het in de Panafrikaanse hulp dien sten verleende op het gebied van pest- bestryding, behandeling van dieren- ziekte, de verbreiding van voorlichting over veeziekten, wisselbouw en bodem erosie. De internationale samenwerking ter bestrijding van sprinkhanen is na tuurlijk wereldbefaamd. De Rhodesiërs zyn enigszins Jaloers op het werk van de Veldstichting, dat onder leiding van de heer T. C. Robertson, zoveel heeft gedaan by het bestryden van vooroor delen en oppositie tegen preventieve maatregelen tegen bodemerosie. De maatstaven welke de Zuidafri- kaanse landbouwdeskundigen hebben aangelegd, worden In vele landen, die nu opkomen als Afrikaanse staten, nage volgd. Ghana en Nlgerië hebben by- zondere belangstelling getoond bijv. in de Pongola en Vaal-Hartzplannen en ln de selectie van vee. Wat zeer vele boeren in de opkomende staten gaarne zouden doen is een rondreis maken op de landbouwtentoonstellingen van de Unie. teneinde de meningen van de boe ren in Zuid-Afrika zelf te vernemen over de behandeling van gewassen en van vee. Het voorbeeld van de landbouwscholen en het geld, dat door de Unie-autoritei ten wordt besteed aan onderzoek blyft een wonder in de ogen van de staten in het noorden, hoewel zy zich realiseren, dat de Zuidafrikaanse landbouwers voortdurend klagen over het betrekkelyk geringe werk, dat op dit gebied in de Unie wordt verricht. de laatste welving een steungevende stille kracht te zyn. Koor B had zes liedjes (waarvan twee van De Wolff), al dan niet tweestemmig en met of zonder solootjes. Het best bevielen ons de „Maartse buien", op het stuk van afwerking, frisheid en aan dacht voor de goede klank en voor de losheid van de beweging. Uiteraard kreeg de zuiverheid de beste waarborg waar het eenstemmig toeging. In het laatste lied bevonden zich een paar op vallend-geslaagd voorgedragen inter- mezzootjes. Het Meisjeskoor hoorden we wel eens fraaier of fijner, maar misschien was de opgave ditmaal moeilijker. Hun eer ste zang leek eerder knap dan mooi van kleur. Voor meerstemmigheid was het groepje praktisch te klein. Maar er zat in hun liederen een goede voorbereiding voor latere oratoriumzang. met name in De Wolff's „Avondrust". Pranek's Panis Angelicus met een verzonnen Ne derlandse tekst, plus zoemstemmen als achtergrond bij een solo. deed ons ver bazen. Mooi als keuze bleek daarente gen Albert de Klerk's „Creupelke": wel een tikkel boven de capaciteit met het oog op de te verlangen lichtvoetigheid, maar als notenbeeld verzorgd weergege ven. Vervolgens werd het ..Feesit" voor koor A. Namelijk „In 't Sprookjesland". Natuurlijk! En even natuurlijk ook vervaardigd door Herman de Wolff, die koor B nóg beter bedacht door er een drie-akter voor te componeren, ge bouwd op de intrigue rond een „Verlo ren Tasje". Een afwy kende noot in het laatste zangspel was het afzien van theater-kostumering: iedereen uit 1961. behalve de visite die op zeker ogenblik binnenstroomt. En behalve de graaf en de gravin, een serie modes ten achter, waarschijnlijk ter wille van hun waar digheid. Dit zangspel liet veel ruimte voor het gesproken word, waarmee men NED. HEKV. KERK Beroepen te Krimpen aan de Lek H. A. Labrie te Den Ham te Middelburg (vac. P. F. Th. Aalders) D. van Boven te Trlcht te Amsterdam-Osdorp A. J. Schneider. Jeugdpredikant te Amsterdam. Bedankt voor 's-Gravenhage (vac. J. J. Ph. Valeton) D. van der Werf te Sneek. Benoemd tot vicaris te Lemele H. Voortman, kand. te Hellendoorn. GEREF. KERKEN Beroepen te Harkema-Opelnde W. J. de Ruiter te Idskenhuizen te RIJsoord (vac. H. J. Knauff) Ph. W. A. Rijper te Vianen. Aangenomen naar Laren (N-H) Ph. Stoffels te Rilland-Bath. Aangenomen naar Oostkapelle G. Gommer, kand. en hulpprediker te Zuidlaren, die bedankte voor Andel (N.-Br.) en voor Minnertsga. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Nunspeet G. Zwerus te Norwich (Ontario, Canada) (voorheen te Mlddelharnis). Illlllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!. Tien tegen één In Zuid-Afrika zyn thans 2200 Bantoes, die een academische graad bezitten. In Ghana, Nigerië, Soe dan, Oeganda. Kenia, Tanganjika. Rhodesië en Njassaland zyn te zamen 1734 academisch gegradu eerden, terwijl laatstgenoemde ge bieden een zwarte bevolking hebben van tezamen 76 miljoen en Zuid- Afrika slechts 10 miljoen niet- blanken telt. Dit betekent, dat Zuid- Afrika naar verhouding meer dan 9% maal zoveel academisch ge vormde zwarte intellectuelen bezit. Hierbij komt nog, dat genoemde landen een belangrijk subsidie ont vangen van Engeland, terwijl Zuid- Afrika zelf alle kosten moet dragen. Thans ontvangt 80 procent van de Aziatische en kleurlingenkinderen in de Unie schoolonderwijs en 50 procent van de Bantoekinderen. De enige staat in Afrika, die Zuid- Afrika in dit opzicht naby komt is de Federatie Rhodesië en Njassa land met 42 procent. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ VOOR HEDENAVOND: NCRV: 18.00 Het muziekkorps onder de loep. muzikale lezing. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: De vestiging van het Christen dom in de streek van Rome. door Dr. M. J. Vermaseren. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Concertgebouwork. 21.10 De kerk en de Pinksterbeweging, iezing. 21.30 Kerkkoor en een lnstr. ens. 22.00 Tot ziens in Je ruzalem, Bijbelse quiz. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Disco-caus. 23.40 Platennws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA-Varia. 19.00 V. d. kind. 19.10 Ik hoor de roep, roespr. 19.20 Draaiorgelmuziek. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pro- menade-ork. en sol. 20.35 Dit is Uw leven. 21.35 Gram. 21.40 Tussen mens en ne velvlek, lezing. 21.55 Lichte muz. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Kamer- muz. 23.05-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 10.15-10.45 en 12.30- 13.00 Rep. bezoek Belgisch Vorstenpaar aan Parijs. Eurovisie: 15.55-17.45 Rechstr. rep. uit Rome interland voetbalwedstr. Itallë-Engeland. AVRO: 17.45-18.15 V. d. rijpere Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. KRO: 20.20 Proloog. NTS: Euro visie: 20.30 Rep. Bal i.h. Paleis te Stock holm t.g.v. huwelijk H.K.H. Prinses Bir- gltta-KRO: 21.00 Te veel om op te noe men. documentaire. 21.40 Gevar. progr. 22.20 Avondcollege Nederl. taal. Daarna NTS: Filmversl. Ronde v. Nederland. goed raad wist. Men denke o.a. aan de betoonde bedrevenheid als L.osoferen- de butler van de jongeheer „Bartholo- meus". De speelvreugde heeft erin geregeerd en gezellig was het. zoals ds. Re mens dit voorzegde. V. Wegens technische moeilijkheden zal de aangekondigde eerst WOENSDAG 31 DEZER verschijnen. Dientengevolge kunnen ADVERTENTIES voor plaatsing in deze bijlage worden AANGENOMEN tot ZATERDAG 27 dezer. BINNENLAND Gistermiddag ls de heer S. Luinstra uit Appelsga (gem. Ooststelllngwerfop de niet beveiligde overweg in de Dennen weg te Assen onder een trein geraakt. De 32-Jarlge gehuwde gemeente-arbeider Luinstra was op slag dood. De Vereniging van ambtenaren van Rijksbelastingen, domeinen, hypotheken en kadaster heeft voor 3 Juni ln „Lommer rijk" ln Rotterdam een protestvergadering belegd. De vereniging is van mening, dat door het elimineren van de huidige sala ris-achterstand van het belastingpersoneel ten opzichte van het overige overheids personeel de toekomst van de belasting ambtenaren en hun gezinnen niet veilig 18 gesteld. Gistermiddag is in Assen een ver keersongeluk gebeurd, waarby de 7-Jarlge Jan Tebberman om het leven kwam. De longen, die op de Steendljk aan het spe len was, wera door een passerende auto gegrepen en op 6lag gedood. Op zyn verzoek is met Ingang van 19 september 1961 eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de belangryke diensten ln zijn functie bewezen, aan prof. dr. J. H. Becking, hoogleraar in de hout- meetkunde. bedrijfseconomie, bosbedryfs- regellng, houtteelt en bosbescherming ln de tropen, verbonden aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. BIJ K.b. ls aan mr. G. Wyers, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn ambt van raadsheer ln het Gerechtshof in Den Haag. Het ontslag, Ingaande 1 sep tember. werd verleend onder dankbetui ging voor de als zodanig bewezen diensten. Dinsdag 30 mei zullen op de Ameri kaanse militaire begraafplaats te Margra ten plechtige herdenkingsdiensten worden gehouden ter ere van dë Amerikanen die nun leven ln dienst van hun land hebben geofferd. Vrywel op slag is gisteravond de 35- Jarlge H. L. Wlsslng uit Hoogvliet gedood, toen hij onder de gemeente Rhoon met zijn motor op de Groene Kruisweg op een voor hem rechtsaf slaande auto reed. Het slachtoffer werd na de botsing van de mo tor geslingerd, waarna hy tegen een langs de weg staande betonnen paal terecht kwam. Zyn duopassagier, eveneens een in woner van Hoogvliet, werd ook van de motor geslingerd, doch 6lechts licht ge wond. Het slachtoffer was gehuwd en had twee kinderen. Gisteravond is op de Napoleonsweg in Thorn (L.) een vierjarig zoontje van de familie Gljsen door een auto aange reden. Het kind. dat de rijweg was opge lopen, was op slag dood. Van 20 tot en met 23 juni a.s. orga niseert de Westeuropese tricotindustrie voor de zevende maal een internationaal congres, waarbij thans Nederland als gast heer zal optreden. Het congres zal ln het Kurhaus in Schevenlngen worden gehou den. De Zuldslavische secretaris van staat van Buitenlandse Zaken, Koca Popovlc, wordt morgenavond in ons land verwacht voor een bezoek van vijf dagen op uit nodiging van minister mr. J. M. A. H. Luns. Tijdens dit bezoek zal hij op zater dag 27 mei, met minister Luns problemen bespreken betreffende de internationale fiolltiek en vraagstukken die voor Neder- and en Zuld-Slavië van speciaal belang zyn. „Is het waar, dat de burgemeester van Amsterdam als hoofd van de pit it- seiljke politie de leuzen „Geen kernwapens op ons grondgebied" en „Voor opheffing vliegbasis ln Nederland", die voor de op tweede paasdag gehouden anti-atoommar sen onder meer aan hem ter goedkeuring werden voorgelegd, heeft afgekeurd?". Zo heeft het Tweede-Kamerlid de heer N. van der Veen (P.S.P.) schrlfteiyk gevraagd aan de minister van Binnenlandse Zaken. De vraagsteller meent,, dat door deze han delwijze een koers wordt ingeslagen, waar bij feitelijk elke openbare politieke me ningsuiting, die van het officiële rege ringsstandpunt afwijkt of welke niet ook in bepaalde andere landen naar voren ge bracht wordt of kan worden, zou kunnen worden geweerd en verboden. De Nederlandse Vereniging tot steun aan het „Koningin Wilhelminafonds" voor de kankerbestrijding zal zaterdag 27 mei ln restaurant Nationaal te Venlo haar Jaarlijkse algemene vergadering houden. De Algemene Bond van Ouden van Dagen houdt op 13 en 14 Juli zijn twee- Jaariykse algemene bondsvergadering ln „Krasnapolsky" te Amsterdam. De bonds voorzitter zal ln zijn openingsrede de op vattingen van de bond weergeven over de verdeling van de welvaart en over de bejaarden. BUITENLAND Prins Rainier en Prinses Gracla van Monaco, die een bezoek brengen aan de V.S. heben hedenmiddag de lunch gebruikt in het Witte Huis als gasten van president en mevrouw Kennedy. Recht tot nationalisering De commissie van de Verenigde Naties voor permanente soevereiniteit over natuurlyke hulpbronnen heeft zich met acht stemmen tegen één (de Sow- jet-Unie!) uitgesproken voor een ont- werp-resolutie volgens welke een land in het openbaar belang gerechtigd is particulier eigendom te nationaliseren mits de eigenaar schadeloos wordt ge steld. Deze resolutie wordt later in de Alge mene Vergadering behandeld. Vóór stemdenNederland, Zwe den, de Verenigde Staten, de Verenigde Arabische Republiek (Egypte-Syrië)Af ghanistan, Chili, Guatemala en de Phi- lippijnen. WOENSDAG Zomerzorg: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Clubhuis Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltulnver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Zangavond 10-Jarig bestaan Chr. Geref. Zangvereniging „Alles ter ere Gods". 8 uur nam. Den Burcht: Centrale commissie Herv. Jeugdwerk. Sluiting seizoen. 8 uur nam. Garenmarkt: K. en O. excursie naar Arnhem. 8.15 uur voorm. Het Gulden Vlies: Receptie 50-Jarlg be staan Schildersbedryf H. P. Jansen. 34 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Lakenhal: Prot. Commissie voor Gere- patrieerden. Guido van Deth met zyn poppentheater. 8.15 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- vereniging naar Pan van Persljn te Kat wijk. 6.40 uur nam. Zoeterwoudseweg 1: Aandeelhoudersver gadering N.V. Ned. Electrolaschmij.. 11 uur voorm.; idem N.V. Holl. Constructiewerk plaatsen. 12 uur 's middags. VRIJDAG Clubhuis Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltuinver. Westerkwartier 7-12 uur nam. n den Vergulden Turk: Ledenvergade- T L.K.K. „Voor Allen". 8 uur nam Naar het Egyptische persbureau voor 't Midden-Oosten uit Djeddah meldt, heeft president Kennedy aan Koning Saoed van Saoedi-Arabië een boodschap over Pales tina gezonden. De Koning heeft tegen maandag de ambassadeurs van de Ara bische landen byeengeroepen om hun de inhoud van de boodschap mee te delen. De burgers van de Engelse stad Co ventry zijn bezig een campagne voor te bereiden tegen een beslissing van de ge meenteraad om ten behoeve van een nieu we autoweg enige ryen prachtige, zestig jaar oude esdoorns om te hakken. Drie kantoormeisjes hebben reeds aangeboden zich aan een boom te laten vastketenen, telkens wanneer het gevaar dreigt dat deze aan de houthakkersbijl ten offer zal val len. Anderen hebben het plan dag en nacht by de bedreigde bomen te houden. In Palm Springs in Californlë ls gis teren op 48-Jarlge leeftijd de film- en te levisiester Joan Davis overleden, zy trad tussen de jaren '30 en '40 ln een aantal fllmcomedles op. Z(J ging naar Hollywood nadat zy in 1919 haar toneelcarrière was begonnen, zy stond op zevenjarige leeftijd al op het toneel. In totaal zijn er in Groot-Brlttannlë tydens de pinkstervakantie (vrydag t/m maandag) 69 personen op de weg gedood. Dit is 23 minder dan vorig Jaar en het laagste cijfer sinds 5 Jaar, aldus onze Lon dense correspondent. De autoriteiten be schouwen dit gunstiger cyfer als een stap in de goede richting. Automobilisten, mo torrijders. fietsers en voetgangers kregen allen 'n pluim voor hun over het algemeen uitstekend gedrag tydens de plnksterdruk- te. De mode-ontwerper Yves St. Lau rent. die op het ogenblik een proces heeft lopen om na zyn militaire dienst weer bij Dior terug te komen, ls aan het werk voor de balletgroep van Roland Petit. Hy heeft voor Petit zojuist 35 kostuums ontworpen. In totaal heeft hy meer dan honderd kos tuums ontworpen, die door het ballet zul len worden gebruikt. St. Laurents plaats bij Dior is intussen ingenomen door Mare Bohan. maar St Laurent hoopt Dior er met de steun van de wet toe te kunnen dwingen hem weer in dienst te nemen. De Perzische premier, dr. All Amini, heeft verklaard dat zyn land trouw aan het Westen zal biyven Hij zei dat Irian echter eerst „orde ln eigen huis moet stel len". alvorens de V.S. of andere bondge noten om financiële en economische steun te vragen. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. Gilhuis-Smitskamp over boek „Men sen onderweg". 8 uur nam. ZATERDAG Clubhuis Westerkwartier (Ten Katestr.) Bazaar Speeltuinver. Westerkwartier 7-12 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Evangellsa- tledienst o.l.v. ds. K. C. van Oossanen. 3-4 uur nam. Het Gulden Vlies: Wbv. „De Eendracht Huldiging A. W. H. Teeuwen. 4-6 uur nam. Rapenburg 22: Openbare les blokfluit leerlingen dhr Kunst. 3.30 uur nam. Spanjaardsbrug: Polderfietstocht Ned. Chr. Relsver. 2 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. Langs de Brasem. 2 u. nam. Den Burcht: Leger des Hells Getuigenis dienst m.m.v. de Zingende Zusjes Verhey. 7.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweglng. Spr. P. Hartzulker. 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare Bijbellezing 4 uur nam.; 5.10 Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm, MAANDAG Breestraat 27Ledenverg. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvers. 9 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Lakenhal: Concert Studenten Muziekge zelschap „Sempre Crescendo". 8 uur nam. Schouwburg: Uitvoering operetteklassen Muziekschool My. voor Toonkunst. 7.30 u. nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Rapenburg 61: K. en O. Lezing H. C. N. Slebers over „Den Spieghel der sallchheit van Elckerlyc". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Jaarvergade ring afd. Lelden Algem. Ned. Bond van gepensioneerden. 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Floris Verster. (tot 3 Juli). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling ^eoTo- gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Trianon „The Misfits". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinksterdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „Liefde, dollars en chianti". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pink sterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ur. Luxor „Conny zoekt het geluk". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkster dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lirto „De plunderaars". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkster dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 25 MEI Hilversum I, 402 m. j KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgen dienst. 1045 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.04 lnstr. kwart, en sol. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tulnb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.35 Gram. NCRV: 14.00 Gevar. progr. 14.30 Gram. 15 35 Vocaal ens. 16.00 Bijbelover- denking. 16.20 Romantische muz. 16.60 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. NCRV: 17.45 Volksmuz, 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Volksliederen. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lich te muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. le zing. 20.00 Gram. 20.15 Orgel. conc. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Sopr. en plano. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platen nws. 23.30 Nobelpryswinnaars in verta ling (III), lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Zangrecital. 11.35 Gram. 12.00Llchte muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Uit het bedryfsle- ven, lezing. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nws.. meded. en beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Pianorecital. 14.30 Licht progr. 14.50 Gram. 15.15 Diefstal zonder dieven, oorsp. 16.00 Gevar. progr. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Amus. muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. jeugd. 18 30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar progr. 20.00 Nws. 20.05 Ronde van Nederland. 20.10 Gram. 20.15 Radiofilharm. ork. en solisten. (I.d. pauze: Stad aan de Maas. klankb. 20.45-21.10) 22.30 Nws., beursber. v New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Dlscotarla. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 11.00-13.00 Rep. Stock holm v. h. huweiyk v. H. K. H. Prinses Birgitta van Zweden en Z. K. H. Prins Johann Georg von Hohenzollern. NTS: 20.00 Journ. AVROr 20.20 Act. 20.30 Do cumentaire film. 21.00-22.20 Spooksonate, TV-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland ,BBC Home Service 330 m. 12.00 Cricket. 12.10 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Voordr. 14.00 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.30 Cricket. 16.00 Zangrecital. 16.15 Kritieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.30 Gram. 21.00 Actueel gesprek. 2130 Cabaret. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Klavecimbel-re cital. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Ge var. muz. 13.31 Intermezzo. 13.35 Cricket- ultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kleu ters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Gevar. progr 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Gram. 1731 Lichte muz. en ber. 18.30 Nws. en act. 18.36 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Hersengym. 20.00 Samenzang. 20.31 Brlevenbeantw. 21.00 Licht progr. 21.31 Gevar. muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Jazzmuz. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 14.00 Ork. conc. 16.00 Film- muz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.15 Kamermuz. 20.40 Dansmuz. 21.45 Nws. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dans- en amus. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.Q0 Nws. 12.10 Operaconc, 14.05 Ka mermuz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecital. 19.00 Nws. 20.05 Ork. conc. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Nws. 12.03 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Volksliederen. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 16.00 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Schoolwedstr. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Voordr. 20.30 Litterair forum. 21.15 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universiteit. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Balletmuz. 14.13 Kamermuz. 14.50 Gram. 15.15 Koor zang. 15.30 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.30 Pianorecital. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 21.00 Discoparade. 22.00 We reldnws. 22.55 Nws. Casino „Dat doen wy nog eens over'. A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Pink sterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Menselijke begeerte". 18 Jaar. Kex „De dochter van Robin Hood". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Pinksteren 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 Donderdagcyclus: „In de lift naar het schavot". Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: PssstfM'n dochter weet er meer van". 14 jaar. Maandag 7 en 9.15 uur en woensdag 8 uur. „Die Beine von Dolores". Elke leeftyd. Donderdag 8 uur: De levensroman van Johan Strauss Elke leeftyd. Zondag-, maandag- en woensdagmiddag 2.30 uur: „Stad op stelten". Elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Bil geen gehoor van Uw hulsarts of «specialist (of diens waarnemers), '.el op dokterstelefonn 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 ui 1 8 ili cS Amsterdam onbewolkt z 3 12 6 0 Den Helder licht bew. zzw 6 14 6 0.1 Ypenburg Vlisslngen onbewolkt zzw 2 12 5 0 onbewolkt z 6 13 9 0 Eelde zwaar bew zzw 2 12 8 0.1 De Bilt onbewolkt w.stil 12 3 0 Twente geh. bew. v.and. 13 10 0 Eindhoven onbewolkt w.stil 13 9 0 Z.-Limburg zwaar bew. n 2 14 5 0 Helsinki zwaar bew zzo 2 11 0 0.4 Stockholm licht bew. zw 5 16 4 0 Oslo licht bew zw 4 16 11 0 Kopenhagen zwaar bew. w 6 13 9 0 Aberdeen zwaar bew. w 3 16 7 0 Brussel zwaar bew. wzw 2 18 12 0 Londen zwaar bew. w.stil 15 12 0 Luxemburg half bew. no 4 19 5 0 Parijs Bordeaux onbewolkt w.stil 20 4 0 half bew. ono 2 22 8 0 Grenoble licht bew. wstll 15 4 3 Nice onbewolkt n 7 21 12 0 Berlijn geh. bew. w 4 18 8 0 Frankfort onbewolkt W-Sftll 21 7 0 München licht bew. wzw 4 17 8 0 Zürlch zwaar bew w.stil 16 7 0 Genève zwaar bew. w.stll 13 4 0.1 Locarno zwaar bew wzw 1 15 10 9 Wenen half bew. nnw 2 19 9 0 Innsbruck regen w.stil 21 8 20 Belgrado zwaar bew. no 2 19 9 0 Athene half bew. w.stil 25 Rome onbewolkt w.stil 23 12 0 Atacclo onbewolkt O 1 22 8 0 Madrid half bew. w.stil 23 13 13 Mallorca onbewolkt w.stll 23 13 0 Lissabon zwaar bew. z 5 22 15 1

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2