kon wel naar huis gaan! George Davis (20 jaar) springt 4.83 meter... ■"■"s r V' HVL is hoofdklasser DINSDAG 23 MEI 1961 Koersen te Duindigt en Mereveld Ybe van Papenhoef zegevierde bij de Yeelbeloveilden Nottelman triomfeerde driemaal (Van onze medewerker) In de Pinksterkoers van zondag te Duindigt waren er meerdere verrassende uitslagen, hetgeen vooral tot uiting kwam in de veelal hoge koppelbetalingen. De internationale dra very was succesvol voor Jour de Java, die ondanks goede tegen stand van Talor, toch gemakkelijker won dan ogenschijnlijk het geval was. Op tweede pinksterdag revancheerde Nottelman zich op Mereveld voor zijn falen van vorige week. Hij kwam met vier paarden uit en zegevierde met Xanno Hanover, Wanda van Gonny en Zypani, terwijl hij in de internationale draverij tweede werd achter de in uitstekende vorm zijnde Vitalis. In de openingsdraverij op Duindigt werd de steeds leidende Yostra in het laatste rechte eind uitgeschakeld en nu ging Y Nellie (v. Dooyeweerd) met de buit strijken, gevolgd door Xandor en Yonker Aster. Bouwhuis stuurde in de tweede draverij Wish You Were Here naar een onbedreigde zege, terwijl Va- leur de tweede plaats ontnam aan Xavier, die ten leste nog door het stek sprong. In de Baronesse K-prijs faalde de favoriet Zeno aan de start en Wa genaar jr. stuurde Zilverfazant S naar een mooie 1.26.6 zege vóór Zephyr en Zalkestis van E. In de internationale draverij stelde de favoriet Jour de Java (Vergay) niet teleur, doch de schimmel Tabor gaf uitstekend partij en deze werd tweede voor de in vorm komende Sammy Mars (De Vlieger). Youthful Nora Spencer (v. Dooyeweerd), die in de Prys der Veelbelovenden het veld tot halverwege het laatste rechte eind had geleid fouteerde toen, en viel geheel terug. Yberflöte (Smit) had nu de beste papieren, doch aan de buitenzijde trok Ybe van Papenhof (De Visser) onweer staanbaar naar voren en deze redde in 1.24.- km.-tyd de eer van het entraine- ment. Op foto werd Yemen derde. Piet Smit won met Vrijbuiter de Ba ronesse Spencerprijs. Xelinotte, die voortdurend op het eerste plan was, faalde in het rechte eind en Volann Erebus finishte als tweede voor Van H. In de slotdravery toonde Walter Hol- landia (Geersen) weer eens zijn klasse. Een halve ronde voor de eindpaal had hij nog een achterstand van zeker 60 meter, toen gaf Geersen zijn paard meer speed en een fraaie 1.23.3 zege was het gevolg. Vainqueur werd derde. Bij de tweejarige volbloeds reed Van Dijk Happy Time naar de overwinning vóór Electrified en Marina. In de Sceptreprijs bleef Marialva II (Delbras- sinne) heer en meester van start tot finish, op 2 lengten gevolgd door Expec tation (v. d. Kraats). De mooiste en meest verrassende triomf bij de vol bloeds was voor de Noordwijkse eige naar-trainer F. J. Frowein uit Noord- wijks, wiens pupil Sambo door Van Deuren gereden na hevige strijd met een hoofd verschil zegevierde over Deer Gallows (v. Dijk). Op vele lengten werd Paljas (v. d. Kraats) derde. De uitslagen luiden: Barollne-prys: 1. Y. Nellie (J. v. Dooye weerd) (1.27.9); 2. Xandover; 3. Yonker As ter. Tot.: wi. f6.60, pl. f 1.60, f 1.80, f 1.50, gek. f 11.20, cov. f 11. Baronesse Hollo-prijs: 1. Wish You Were Here (M. Bouwhuis) (1.28.3); 2. Valeur; 3. Vera M. Tot.: wi. f3.80, pl. fl.80, f 2.50, gek. f 10.50, cov. f 5.10. Baronesse K-prijs: 1. Zllverfazant S. (J. Wagenaar Jr.) (1.26.6); 2. Zephyr; 3. Zal kestis van E. Tot.: wi. f 5.20, pl. f 1.70, f 2 40, f 1.70, gek. f 23.90, cov. f 6.60. Grote Pinkster-prijs: 1. Jour de Java (M. Vergay) (1.1.24); 2. Tabor; 3. Sammy Mars. Tot.: wl. f 1.30, pl. f 1.20, 1 1.90, gek. f2.90, cov. f2.60. Prijs der veelbelovenden: 1. Ybe van Pa penhoef (E. de Visser) (1.24); 2. Yber flöte; 3. Yemen. Tot.: wi. f4.40 (stal), pl. f2.70, f2.00, f4.40, gek. f 19.80, cov. f 4.30. Barones Spencer-prijs: 1. Vrijbuiter (P. M. Smit) (1.26.4); 2. Volann Erebus; 3. Van H. Tot.: wi. f5.90, pl. f2.00, f 1.40, f2.20, gek. f 15.60, cov. f4.60. Boy Scott-prijs: 1. Walter Hollandia (W. H. Geersen) (1.23.3); 2. Vico BS; 3. Valn- quer. Tot.: wl. f3.10, pl. f2.10, f3.00, 1 2.90, gek. f 10.50, cov. f 6.90. VES wint Bondsdag Het Haagse VES heeft voor de vierde achtereenvolgende keer het Bondsdag kampioenschap van de CKB voor zich opgeeist. In een boeiende finale werd DKOD in de verlenging met 32 ver slagen. DKOD was sterker maar het schot ontbrak. Bjj de korfwisseling was de stand 11. Via een dubieuze straf- worp kwam VES op 2—1 en geruime tyd leek het er op, dat dit ook de einduitslag zou worden. Met nog slechts één minuut te spelen wist DKOD de stand weer gelijk te trekken maar moest uiteindelijk toch de eer aan een fors spelend VES laten (3—2). Het Leidse Pernix speelde uitstekend in de eerste twee wedstrijden. DVO en SMS werden beide met 3—0 verslagen, maar daarna werd van VES met 30 verloren. In deze wedstrijd speelde de Pernix-aanval te zenuwachtig en wist VES 2 minder fraaie doelpunten te sco ren. De Ijsvogels werden vervolgens met 04 door Pernix verslagen. In hoofd klasse A werd Rotterdam-Zuid kam pioen en verloor in de halve-finale van DKOD met 3—1. Eveneens met 3—1 versloeg VES Vriendenschaar in de halve eindstrijd. In de eersteklasse B wist het Leidse Ons Eiland beslag te leggen op de eerste plaats. De overige kampioenen van de eersteklassen waren: Wordt Kwiek, Tonego, SSS, Oranje Wit. De beide minder belangrijke wedstrij den in de hoofdklasse west hebben geen verrassingen opgeleverd. Wel kwam Vriendenschaar tot een vrij grote zege op Kinderdijk, want het werd 50. Drie plaatsen winst was een rijke beloning. Merwede moest met 45 de meerdere in PKO erkennen. VES Pernix Excelsior Vr.schaar VEO 18 34 18 27 18 21 15 16 16 16 R'dam Zuid 16 16 Kinderdijk 18 16 PKC 17 14 Merwede 16 6 DES 18 5 Ons Eiland 2 heeft de kansen op be houd van een plaats in IA niet kunnen vergroten. Op eigen terrein werd eervol met 2—5 van VES 2 verloren en het blijft dus een spannende strijd om degradatie tussen Ons Eiland 2 en Tonego De gestaakte wedstrijden van Ons Eiland 2 (tegen Excelsior 2 en KVS) zullen in ieder geval uit of over gespeeld moeten worden. Ons Eiland 1 18 28 Excelsior 17 19 Ijsvogels 18 25 Fiks 17 15 KVS 17 23 Tonego 17 9 VES 2 17 19 O. Eiland 2*17 9 Pernix 2 17 19 Fluks 17 6 Gestaakte wedstrijd(en) inbegropen. Het jubileum van Pernix werd met de volgende wedstrijden afgesloten: Pernix B—Fiks A 1—2, Pernix A—Velocitas A 3—1, Pernix 1—Oud-Pernix 74. De rennen: Bahram-prijs: 1. Happy Time (A. W. van Dijk); 2. Electrified; 3. Marina. Tot.: wi. f2.20, pl. f 1.60, f2.70, gek. f9.90, cov. f6.20. Sceptre-prijs: 1. Marialva II (F. Del- brassinne); 2. Expectation; 3. Colita. Tot.: wi. f2.60, pl. f 1.90, f 1.90, gek. f5.70, cov. f4.20. Admiral Togo-prijs: 1. Sambo (F. Van deuren); 2. Deer Gallows; 3. Paljas. Tot. wl. f 6.60, pl. f 2.50, f 1.50, gek. f 13.80, cov. f4.50. Totalisatoromzet f 142.529,50. MEREVELD Alemprljs: 1. X. Double Six (P. M. Smit) (1.29.7); 2. Ydollus; 3. Y. Dunst. Tot.: wl. f3.80, pl. f 1.70, f 1.90, f9.—. gek. f8.80, cov. f 5.40, Astenprljs: 1. Zauberflöte J. (J. van Dooyeweerd) (1.26.6); 2. Zilo; 3. Zane Grey. Tot.: wl. f4.30, pl. fl.80. f2.60, f2.20, gek. f5.10, cov. f7.60. Beek- en Donkprijs: 1. Xavier (J. van Dooyeweerd) (1.26 2); 2 Yucatan; 3. Yna van Barka. Tot wl. f 2.80, pl. f 1.30, f 1.90, f 1.30, gek. f7.30, cov. f6.70. Roosendaal en Nippenprijs: 1. Xanno Hanover (A. R. Nottelman) (1.24.-); 2. Yankee Mald: 3. William Hanover K. Tot.: wi. f 2.40. pl. f 1.50, f 1.60, f 2.60. gek. f 5.40 cov. f 5.10. Mereveld's Grote Pinksterprijs: 1. Wan da van Gonny (A. R. Nottelman) (1.25.5) 2. Walter Mitty; 3. Wilco Maire. Tot.: wi. f2.30, pl. f140, f 1.70, f4.60, gek. f3.40, cov. f 5.80. Teterlngenprijs: 1. X. Hanover (A. S. Tesselaar) (1.25.1); 2. Ureka; 3. Winny Cliff. Tot.: wi. f 3.30, pl. f2.70, f2.40, gek. f 10.50. cov. f4 40. Nederlandse Spoorwegprijs: 1. Vitalis (J. Wagenaar sr.) (1,22.7); 2. Vanadls; 3. Inloplle. Tot.: wi. f3.90, pl. fl.70, f 1.30. gek. f6 20, cov. f2.50. Astenprijs: 1. Zypani (A. R Nottelman): 2. Zambesi: 3 Zilla. Tot wi. f3.70. pl. f2.20, f4.10. f20.50. gek. f 11.10, cov. f7.90 Veldhovenprijs voor amateurrijders: 1. Xema S (R. Bosma) (1.25.5); 2. Victor Hanover: 3. Xencraat. Tot wi. f8.70. pl. f170, f2.20. fl.80. gek. f 1280, cov. f7.80. Totalisator-omzet f 181.612, Quick Boys won van Wenibley FC Gisteren speelde Quick Boys een wed strijd tegen het Engelse Wembley F.C. uit Londen. Als gewoonlijk op zulke da gen was er een grote belangstelling. De Engelsen verloren verdiend met 32. Het was een aardige wedstrijd, maar aan Katwükse zijde zal men toch niet geheel voldaan zyn. Er werden in de voorhoede te veel prachtige kansen ge mist. Quick Boys was de gehele wed strijd aanvallend een tikje sterker. Uit een corner kopte Aandewiel spoe dig na het begin nummer één in de En gelse touwen. En daar de Engelse verde diging nog geen antwoord wist op de veelvuldige Katwijkse aanvallen ont stonden er nogal wat benauwde momen ten voor het doel. Soms door pech, maar ook door slordig werken van de Kat- wijkers, bleef de schade aan Londense Zijde voorlopig beperkt tot dit ene doel punt. Lange tijd bleef de stand zo, hoe wel vooral Quick Boys kansen te over kreeg. Toen tenslotte de Quick Boys verdediging bij een Wembley-aanval verzuimde aan te vallen, volgde een prachtig schot van de midvoor in de be nedenhoek; de uitval van De Hollan der bleek tevergeefs: 11. Na de rust hielp eerst Jaap v. Duy- venbode twee heel mooie kansen om zeep wat v. d. Plas nadeed. Uit een prachtig schot van de hardzwoegende Floor van Duyn werd het 21. Hoe mooi het doelpunt overigens was, erg zuiver was het niet, want o.i. had v. Duyn z'n handen gebruikt. Het werd nog 22 toen uit een vrye trap voor het Quick Boys-doel een onoverzichtelijke situatie ontstond waaraan tenslotte een Engels been een eind maakte. De win nende goal van Quick Boys ontstond uit een dergelijke situatie voor het En gelse doel 32. Hoewel v. d. Oever nog vervangen moest worden, kwam in de stand geen verandering meer. Rusland heeft verrassend de twee daagse zweminterland tegen Groot-Brit- tannië in het 50-meter-bad van Mos kou met het kleinst mogelijke verschil 93 tegen 92 punten gewonnen. Rijnsb. Boys-UYS Donderdagavond a.s. speelt een UVS- elftal een wedstrijd te Rynsburg tegen Rijnsburgse Boys. In de blauwwitte ploeg zijn enkele spelers opgesteld, die mogelijk het komende seizoen in het eerste of tweede elftal zullen worden opgenomen. Een soort „etalage-wed strijd" dus. Aanvang 7 uur. Zaterdagelftal voor Katwijk Het Nederlands zaterdagelftal, dat 27 mei a.s. te Katwijk uitkomt tegen Bel gië, is als volgt samengesteld: doel: Woudsma (DES) achter: Korving (SHS) en Koelewijn (IJsselmeervogels).mid den: Scherpenhuizen (Zwart Wit '28), Visser (Heerjansdam) en Van Duyn (Quick Boys), voor: Bout (Huizen), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van der Pols (Zwart Wit '28), Verweel (Spyke- nisse) en Slagboom (De Zwerver). Re serves zijn Den Hollander (Quick Boys) Van Dalzen (SC Genemuiden), Ver burg (CSCA) en Marijt (Noordwijk). De ontmoeting wordt geleid door de Nederlandse scheidsrechter P. Roomer (Rotterdam). AUTOMOBILISME Stand wereldkampioenschap Na de Grote Prijzen van Monaco en Nederland luidt de stand in de compe titie om het wereldkampioenschap der coureurs 1961: 1/2 Stirling Moss (GB) en Wolfgang Graf Berghe von Trips (W.Dld) beiden 12 pnt; 3. Phil Hill (VS 10 pnt.; 4. Ritchie Ginther (VS) 8 pnt; 5. Jimmy Clark (GB) 4 pnt; 6. Dan Gurney (VS) 2 pnt; 7/8 Bruce Maclaren (Nieuw-Zeeland) en Jack Brabham (Australië? beiden 1 pnt. JUDO J. de Wolf schoolkampioen van „Sportschool Luiten" Gisteren werden in de Stadsgehoorzaal de finales verwerkt van de schoolkam- pioenschappen van de Sportschool Lui ten. De uitslagen van deze wedstrijden welke werden afgewisseld door een de monstratie nage-no-kata uitgevoerd door A. v. Polanen en A. Gijbeis en een jiu jitsu demonstratie uitgevoerd door A. Jonkman en mej. L. Groffie, waren als volgt: Kampioen Pupillen B kl.: H. v. Polanen (door overwinning op v. Zee).Kampioen Pupillen A kl: E. Nijhoff (door overwin ning op J. Saunier). Kampioen Junioren B kl: A. v.Polanen (door overwinning op A. Grippeling). Kampioen Junioren A kl: G. Verdel (door overwinning op Spaargaren). Algemeen Jeugd Kampioen werd eveneens G. Verdel. Kampioen Senioren gele banden: P. Bruggeman( door overwinning op S. Schraa). Kampioen Senioren oranje banden: C. van Amsterdam (door over winning op G. de Bolster). Kampioen Senioren groen, blauw, en bruine banden werd A. Weerthof (door overwinning op V. Sandor). De strijd om het algemeen schoolkam- pioenschap ging in de finale tussen J. de Wolf en A. Weerthof. Na een zeer spannend en enerverend duel ging de titel weer naar J. de Wolf, die hiermede opnieuw een beker aan zijn collectie kon toevoegen. De voorzitter van de judoclub „Sport school Luiten", de heer Van Polanen reikte de prijzen uit. DUIVENSPORT P.V. DE BLAUWKRAS Wedvlucht vanaf Tergnier In con cours 144 vogels. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste vogel om 12.29.40 uur. Uitslag: H. Moenen 1. 3: H. Plippo 2; D. Barendse 4; G. Grebel 5; K. v. d. Steen 6; W. v. d. Wel 7, 9; A. Kop 8, 10. Het int. hockeytoernooi voor jon geren, dat gedurende het pinksterweek- einde op Klein Zwitserland in Den Haag is gehouden, heeft een zege opgeleverd voor Duitsland. De Duitsers, die zaterdag Frankrijk met 1-0 hadden verslagen, zegevierden zondag met 5-0 (rust 1-0) over Zwitserland en bleven gisteren met 2-0 (rust 2-0) de Nederlandse ploeg de baas. Nederland had zondag 'n 4-0 overwin ning behaald op Frankrijk - na zaterdag met 2-0 te hebben gewonnen van Zwit serland. Het eindklassement luidt: 1. Duits land. 3 overwinningen, 2. Nederland, 2 overwinningen, 3. Frankrijk. 1 overwin ning, 4. Zwitserland, 0 overwinningen. De Brit Jeff Smith heeft op eerste pinksterdag de Grote Prijs van Tsjecho Slowakije, die geldt voor het Europees kampioenschap motorcross 250 cc, ge wonnen. De Europese kampioen van het vorig jaar Dave Bickers zegevierde in de eerste manche, maar viel ten gevol ge van motorpech uit in de tweede rit. In het klassement voor het Europees kampioenschap heeft Jeff Smith, die ook in Markelo zegevierde de leiding met 22 pnt voor zijn landgenoot Bickers, die 19 pnt verzamelde. Niemv wereldrecord polshoog De 20-jarige student aan de Universiteit van Oklahoma, Geor ge Davies, is de nieuwe wereld recordhouder polsstokhoogsprin gen. Tijdens atletiekwedstrijden in Boulder, tussen de acht grootste universiteiten van Amerika, be reikte George Davies met een enorme sprong 4.83 meter en ver beterde daarmede het oude record, dat met 4.80 meter op naam stond van zijn landgenoot en Olympisch kampioen 1960, „Tarzan" Don Bragg. HU bewees hiermede niet alleen een groot atleet te zyn. maar ook. dat het polsstokhoogspringen het domein van de Amerikanen is. Want George Davies zet te met dit nieuwe record de traditie voort, dat nu reeds 34 jaar lang een Amerikaan de beste is op dit nummer. Vierendertig jaar. bUna tot op de dag, want het was op 27 mei 1927 in Phila delphia dat de Amerikaan S. W. Carr met 4.27 meter aan de Noor Christian Hoff het wereldrecord ontnam. De verrichting van George Davies is zelfs voor de insiders min of meer een verrassing, want ofschoon geen onbe kende, achtte men voor een recordver betering in de eerste plaats Don Bragg, die 4.80 meter had gesprongen en met grote voorsprong de Olympische titel be haalde, in staat. Misschien ook zyn landgenoot J. D. Martin, die officieus tot 4.82 meter kwam, maar zeker niet de student aan de Universiteit van Okla homa, die slechts 20 jaar oud is. George Davies kwam in het afgelo pen winterseizoen pas naar voren toen hU enkele malen 4.50 en eenmaal 4.67 meter bereikte. In de eerste „buiten" wedstrüd werd het zelfs 4.72 meter. Na de wedstrijd in Boulder mag Da vies zich de nieuwe wereldrecordhouder noemen, een man die in Nederland geen huissleutel zou nodig hebben, want met deze hoogte springt hy tot het raam van de tweede etage. Overigens heeft het record aan een zyden draadje ge hangen. want bij zijn eerste pogingen faalde hij en b(j de derde maal gingen zqn benen ruim over de lat, maar raakte Davies met zijn borst het hout dat vervaarlijk begon te trillen. George Davies, die zich na zijn landing het zaagsel van het lichaam klopte, keek angstig omhoog, totdat de lat stil bleef liggen. Daarna rende hij overgelukkig met dc handen naar het enthousiaste publiek zwaaiend langs de tribunes, een nieuw wereldrecord was geboren Ongepoetste schoenen, afkeurende blikken, slechte indruk weg zelfvertrouwen! U kunt zich geen ongepoetste schoenen veroor loven. Daarom Erdal: in 1 minuut een mooiere glans, die langer blijft. De beroemde Erdal-pelikaan geeft goede raad Begin de dag met de Erdal-minuut: superglans in 1 minuut! J Volleybalcompetitie (Van een onzer verslaggevers) HVL heeft het behaalde kam pioenschap van de overgangs klasse West II bekroond met een promotie naar de hoofdklasse West. Een verdiende beloning voor een fraai seizoen van de roodbaadjes. Zonder één bal te hebben gespeeld konden coach- trainer Han van der Werf en zijn pupillen zaterdagavond in het gymnastieklokaal aan de Loosduin- seweg in Den Haag, waar de pro motie-wedstrijden plaatsvonden, al de felicitaties van hun enthousiaste supporters in ontvangst nemen. De Haarlemse kandidaat voor een plaat-s in de hoogste regionen van het Nederlandse volleyball, Die Raeckse. slaagde er namelijk niet in om zijn laat ste wedstrijd, tegen de hekkesluiter en degradatiekandidaat van de hoofdklasse West, het Haagse OVC, in winst om te zetten. Met dat resultaat eindigden de Haarlemmers, die vorige week zaterdag èn tegen Cito èn tegen HVL in 5 zwaar bevochten sets het onderspit moesten delven puntloos onderaan en dat bete kende. dat nu 3 van de 4 ploegen uit deze competitie zich voor de Hoofdklasse konden plaatsen,voor OVC het behoud van het zo kranig verdedigde predikaat en voor Cito en HVL de zo begeerde stap omhoog. Behoorlijk spel Zonder iets af te willen doen aan de kwaliteit van het spel. dat ons vorige week werd voorgeschoteld de grote spanning waaronder de ploegen toen hun kunnen moesten demonstreren in aan merking genomen werd er toch al be hoorlijk volleybal te zien gegeven moeten we vaststellen dat er nu de pro motie een feit was eerst goed bleek waartoe de kampioenen en kersverse hoofdklassers Cito en HVL in staat zyn. De wedstryd die zij tegen elkaar speel de stond op hoog peil. Cito begon over donderend! Met fraaie aanvallen, dan weer langs de rechts- of linksvoor, dan weer verrassend door het midden werd de toch in deze promotie-competitie bij zonder goed functionerende HVL-verde- diging voor onoplosbare problemen ge steld. Cito liep de felle tegenaanvallen van de roodbaadjes te spyt uit tot 115! Een T.O. van Han van der Werff by 95 kon het aanvalsritme van Cito niet ontregelen. Harry van der Plas hield in de eerste set in feite HVL het hoofd bo ven water door met een keiharde mo lenwiek-smash de serve in eigen gele deren te brengen. Jan van Heek benutte de kans om punten te scoren voor tref- felyk. Het werd 1011 voordat Cito weer aan bod kwam. De Zeistenaren leken dat ook meteen goed te doen, want met flitsende smashes kwamen zy op 1410! Aanvoerder Hans Kwestroo kreeg by die stand-een keurig kort, achterwaarts set- upje van Dick Bonnet en op zijn linkse treffer, scherp als een degenstoot, was geen kruid gewassen. De serve kwam weer bij HVL en Cito kreeg geen kans meer. 1614 voor HVL. In de tweede set liet Cito zich echter niet verrassen. De 11—5 voorsprong, die weer dankzij de serve werd veroverd, werd bekwaam vastgehouden, 1511 voor Cito. Het zou te veel ruimte vergen om dit treffen van punt naar punt te volgen. Daarvoor ook waren aan weerszijden de vermeldens waardige staaltjes van technisch kunnen te groot in aantal. Laat ons daarom vol staan met te zeggen dat de zo voortref felijk ingezette wedstryd doorlopend op niveau is gebleven. Zelfs in de beslissen de set toen de spelers zo'n 5 kwartier volleybal in hoog tempo in de benen hadden zitten. HVL won uit achterstand van 12 in sets met de cyfers 1614, 11—15, 1115. 15—4! en 15—10. Om de Zilveren Koning van het LD West ra kwam weer stap (lichter hij tweede Leidse kampioenschap Bijna gelukt Fel hebben daarna, na een rust van circa 25 minuten, de mannnen van Van der Werff gestreden om ook OVC aan de zegekar te binden. Dat is hen byna gelukt. In de laatste set, de set-stand was met 1715, 1315, 1115 en 1510 gelyk, konden zij de Hagenaars lange tyd goed volgen. Deze bleken echter in de beslissennde fase van de wedstryd nog over iets meer reserve-krachten te beschikken. Daardoor konden zy aan het net doorslaggevender argumenten aanvoeren dan Hans Kwestroo c.s. Met 1511 won OVC en bereikte daarmee evenals Cito en HVL een balans van twee overwinningen en één nederlaag. Een resultaat dat het'geringe krachts verschil tussen de drie ploegen aangeeft. Tot besluit: aan HVL en niet te ver geten trainer Han van der Werff onze gelukwensen met de promotie! DES en Boemerang nationaal kampioen Overeenkomstig de verwachtingen hebben DES (Voorburg) bij de heren en Boemerang (Amsterdam) bij de da mes de volleybaltitels van Nederland veroverd. Na de tweede ronde, welke in Doetinchem werd gespeeld, luidden de eindstanden: 1. DES (Voorburg) 12 punten, 2 Bernardinus (Heerlen) 8 pun ten, 3. Kweekschool (Deventer) 4 pun ten, 4. Flamingo '55 (Assen) 0 punten. DAMES 1. Boemerang (A'dam) 12 punten, 2. Kweekschool (Deventer) 6 punten, 3. Flamingo '55 (Assen) 6 punten, 4. Sarto (Tilburg) 0 punten. Ongeveer 1000 toeschouwers woonden iri Doetinchem de wedstryden by. In de vierde ronde van de wedstrij den om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Schaakbond is titelhou der Westra weer een stap dichter bij zijn tweede kampioenschap gekomen. Zyn afgebroken stelling tegen Wouters staat naar alle waarschijnlijkheid voor hem gewonnen. In de 2 Lg 5-variant van de Hollandse partij veroverde Westra spoedig een pion. Hij pareerde de aan- valsmogelijkheden, die Wouters als com pensatie ter berde bracht en bereikte een gewonnen stand. Een onnauwkeuri ge voortzetting maakte Westra's taak evenwel nog lastig. Op de tweede plaats staat thans De Groot. Hij versloeg Berg, die aanvan- kelyk in de Leningrader opstelling van het Hollands goed spel kreeg, maar een grove positionele blunder maakte. De Groot zette een dodelyke aanval in, maar verzuimde deze op het kritieke punt af te werken, waarop Berg ten koste van een pion een toreneindspel kreeg, dat hij bij correct spel wel remise had kunnen houden. Het correcte spel bleef echter uit! Ketting kwam met voordeel tegen Etmans uit de opening, die een kruising was tussen het Gruen- feld-Indisch en de Slechter-variant van het damegambiet. Hy onderschatte ech ter 'n zwarte actie op de koningsvleugel, waardoor Etmans een loper tegen twee pionnen buitmaakte. Dit voordeel bleek voldoende. In een minimum van tyd was de ontmoeting de Graaf-Demmen- dal ten einde. By de negende zet zag De Graaff een aftrekschaak over het hoofd, hetgeen hem een vol stuk kostte. Piket verloor in een onregelmatige damepion- opening reeds in een vroeg stadium de kwaliteit. In wederzijdse tydnood verspeelde Weiland zijn voordeel, maar won toch, doordat Piket de beste voort zetting niet zag. De partij Geyer-Smit eindigde remise in een gewonnen stel ling voor Geijer, die wel vaker wat al te vredelievend is. De uitslagen en standen luiden: kam pioensklasse: R. D. Westra-J. J. Wouters x-x, mr. A. de Groot-C. C. Berg 1-0, J. J. Piket-H. Th. Weiland 0-1. E. Ket- ting-M. D. Etmans 0-1, R. A. G. de Graaff-W. G. Demmendal 0-1, A. Gey- er-A. Smit 2. 1. Westra 3 xpt, 2. De Groot 3 pt, 3. Wouters 2 xpt, 4/5 Demmendal en Etmans 2 Vz po, 6/7 Ketting en Weiland 2 pt, 8/9 Berg en de Graaff 1 pt, 10/11 Piket en Smit 1 pt, ir Geijer M pt. eersteklasse: P. J. Piket-Jerry Bey 1-0. S. Bcelsma- F. Teleng 1-0, J. Koet-J. J. Bizet 1-0. 1/2 J. Koet en Boelsma 3 pt. 3/4 Jerry Bey en Bizet 2 pt. 5. Piket 1 pt. 6. Teleng Vz pt. tweedeklasse: P. Langeler- C. G. van der Voorst 0-1, H. Boelee- C. J. Verbiest 1-0, J. Melse-A. Spek 0-1, F. Blickman-J. A. G. Verkuyl 0-1. 1. van der Voorts 3 pt. 2/3/4/5 Boelee, Langeler, Spek. Verbiest 2 pt, 6/7 Melse en Verkuyl 2 pt, 8. Memberg 1 xpt, 9. Sluyts xpt, 10. Blickman pt. DOCOS—VVSB In verband met de zondag a.s. te spelen interlandkorfbalwedstryd Neder land—België wordt de voetbalwedstrijd DOCOSWSB zaterdagmiddag a.s. om 5 uur gespeeld. SPORTSPLINTERS De voetbalinterland tussen Polen en Rusland, die eerste pinksterdag in Warschau werd gespeeld is geëindigd in een 1-0 zege voor Polen. By de rust was de stand 0-0. Twee van de bekendste Deense voetballers hebben dezer dagen een con tract getekend met de Italiaanse club Atalanta. Het zyn kanthalf Flemming Nielsen en voorhoedespeler Kurt Chris- tensen. Beiden zyn 27 jaar. Nielsen, die 26 maal voor-het Deense nationale elf tal uitkwam wordt gecontracteerd voor bijna 100.000 gulden. Christensen, die geen interlandwedstryden speelde, kreeg een contract aangeboden van f. 75.000. Het internationaal honkbaltoernooi dat op het veld van de vereniging Was senaar Is gehouden, is gewonnen door een Antilliaanse ploeg met 5 pnt. Tweede werd een selectieteam uit Den Haag (3 pnt) en de derde plaats werd gedeeld door Sparta (Rotterdam), en Germa- nia (Mannheim) met elk 2 pnt. Simon Arindell sloeg voor de Antillianen in de wedstryd tegen Germania twee home runs. W. F. Smit is maandag op golf club „De Dommel" in St.-Michelgestel amateur Golfkampioen van Nederland geworden. In de halve finale versloeg Smit. Knappert op de 21e hole terwyl Es- chauzier met 2 down van v. Zinnicq Bergmann won. In de finale zegevierde Smit tenslot te met 3 en 2 over Eschauzier. Ajax (L.) bedwingt Concordia NA SPANNENDE WEDSTRIJD EEN DRAW Het is Ajax (L gelukt het sterke Con cordia uit Delft te bedwingen. 6 'l- uur speeltyd is daarvoor nodig geweest, waarin vele malen bright cricket ge toond werd. Concordia het eerst naar de wickets trekkend had nog angstige herinne ringen aan Spiering, die twee jaaar ge leden door de Delftse battingside heen- wandelde. De opdracht was dan ook hem uit te schakelen door elke bal dood te leggen. Het gevolg hiervan was dat de score erg langzaam opliep, Om 2 uur viel eerst het tweede wicket en waren er pas 65 runs gescoord. Maar toen was het ijs ook gebroken. J. Thomee en de Engelsman Roberts lieten prachtige bat ten zien en vooral laatstgenoemde had een uitgebreid repertoire aan slagen. Van 65 voor 2 werd het 159 voor 3 (Roberts 52) J. Thomee ging door en bleef met 70 not out toen de Delfste skipper om byna half 4 op een totaal van 207 sloot, aan Ajax de taak ge vend in 3 uur tijd dit totaal te over schrijden. Toen Malmberg en Hagenaar echter snel waren verdwenen en de Jongh door een full toss gecleaned werd, zag het er voor de Leidenaren somber uit. Spie ring had echter een reputatie op te houden en liet op zijn beurt prachtig batten zien. Hij speelde een voortreffe lijke innings, dikwyls aanvallend, ter wyl de overige batsmen opdracht had den gekregen „de deur dicht te doen". Een score van 53 runs was zyn deel. R. Velthuizen deed eveneens uitstekend werk. Byna twee uur verbleef hij op de mat, totdat hij met 38 runs c and b ging. Onder grote spanning verliep het laatste uur. P. von Oven en P. Gans hielden echter stand, Concordia niet de gelegenheid gevend door te breken. Toen Ajax 136 runs had gemaakt voor het verlies van 6 wickets was de speel tijd verstreken. P. von Oven 13 not out. Bowlingscijfers Ajax R. Velthuizen 3 voor 47, G. Spiering 1 voor 33 en J. J. de Jongh 1 voor 29. A. s. zondag speelt het eerste elftal thuis tegen Krekels uit Wassenaar. Goed begin van LCC ZWAAR BEVOCHTEN OVER WINNING OP V.O.C. L.C.C. heeft met de traditie om de eerste wedstrijd van het seizoen te ver liezen, gebroken. N. den Hoek en D. v. d. Nagel openden met zo'n overtuiging in het spel, dat ook de overige bats- men hierdoor werden geinspireerd. Na dat deze twee voor resp. 33 en 10 runs het veld hadden moeten ruimen, bouw de P. Kantebeen een prachtige score van 67 runs op en wist later R. van Ben ten vriend en vijand te verrassen met 13 knalharde runs. Het L.C.C.-totaal kwam daardoor op 134 V.O.C.-bowler C. Ouwerkerk was met 6-33 een groot struikelblok voor de Leidenaren geble ken. L.C.C. beschikt daarna over slechts twee bowlers nl. N. den Hoek en H. La- man. Deze twee wisten echter zo fel van leer te trekken, dat V.O.C. reeds 8 wickets verloren had voor slechts 50 runs. Daarna verslapte de bowlery en brachten R. Schoonheim (35 runs) en A. Stroker (34 runs) er danig de span ning weer in. Door echter alles op alles te zetten, slaagde L.C.C. er in om V.O.C. voor 119 runs aan de kant te krygen en daardoor een overwinning te boeken van 15 runs. Een speciaal woord van lof voor de twee bowlers van L.C.C., N. den Hoed 5-56 en H. Laman 5-50, die beide onafge broken 24 overs bowlden. Cricketuitslagen lste klasse A: HBSHermes DVS: gew. door HBS met 27 runs (HBS 133, HDVS 106); HCC II—HCC I: geW. door HCC I met 6 runs (HCC I 140 en 181, HCC II 178 en 137); VOC—ACC: gew. door ACC met 62 runs (VOC 105, ACC 167); Quick HRW: gew. door RW met 66 runs (Quick 60, RW 126). lste klasse B: HaarlemRW II: gew. door Haarlem met 93 runs RW 49 en 63 voor 4, Haarlem 142 voor 9): PWEx- c lsior: gew. door PW met 24 runs (PW 59, Excelsior 34). 2de klasse C: ConcordiaAjax L: draw (Concordia 207. Ajax 135 voor 6 tyd); HBS II—CCG: gew. door HBS met 81 runs en 3 wickets (CCG 73, HBS 154 voor 7)Antwerp CCKrekels: draw Krekels 161 Antwerp 46 voor 1, tijd) 16 Veh. BNKrekels: gew. door Krekels met 68 runs (Krekels 78. 16 Veh. BN 10) HRCCAntwerp CC: gew. door HRCC met 52 runs «HRCC 226, Antwerp 174): 15 ABOD—HTCC; gew. door 15 ABOD met. 15 runs (ABOD 100, HTCC 85). 3de klasse C: VOC III—LCC: gew. door LCC met 15 runs (LCC 134, VOC 119).

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 16