DICK ENTHOVEN HULDE ZICH STEVIG IN ORANJE EREKLEED Waar zit ruitenvrouw? Dr. Max Euwe 60 jaar Luierend peloton had meer dan 20 minuten achterstand Driekamp in Leidse Hout AFDELINGSKAMPIOEN K.V.C. WON OOK WIMPELTOERNOOI Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 20 mei 1961 Vierde blad no. 30359 ATLETIEK Nieuwe verrassingen in Ronde van Nederland Er moet heel wat gebeuren, wil een van de favorieten nog in aan merking komen voor de eindzege in deze Ronde van Nederland. Op de vierde dag, in de etappe van Emmen naar Doetinchem, veroverde een kopgroep een voorsprong van niet minder dan 21 min. 22 sec. op het luierende peloton, waarin zich behalve oranje trui-drager Bart van der Ven ook de „azen" Jo de Haan, Roger Baens, Peter Post, Jo de Roo, Ab Geldermans en Bas Maliepaard bevonden. Hun achterstanden op de nieuwe drager van het oranje erekleed, de Amsterdammer Dick Enthoven, varieert nu van twintig minuten tot meer dan een half uur en al is het einde van de ronde dan nog niet in zicht, toch mag men aannemen, dat hun rol is uitgespeeld, tenzij er een wonder gebeurt en dat behoort in deze merkwaardige ronde zeker niet tot de onmogelijk heden. Acht renners vochten op de Veemarkt in Doetinchem om de ereplaatsen in deze rit. Acht renners, onder wie ge renommeerde spurters. Onder de volgers had men al uitgemaakt, dat Joop Cap- tein de sprint zou gaan winnen. In de dr. Huber Noodstraat, een honderdtal meters voor de eindstreep, lag Captein inderdaad in gewonnen positie. Zo zeker was de Amsterdammer van zijn zaak, dat hij achterom ging zitten kijken. En dit zou hem de overwinning kosten Want de slimme, 21-jarige Dick Groene- weg, vorig jaar kampioen van Nederland op de weg bij de amateurs, sloop aan de andere zijde van Captein langs en kwam gelanceerd als triomfator over de meet. De gelukkigste renner in deze kopgroep was echter Dick Enthoven, die dank zij de reusachtige voorsprong de leiderstrui van Van der Ven overnam. De Amster dammer staat nu op de eerste plaats met een voorsprong van 8 min. 26 sec. op Zilverberg, een van de „deserteurs" uit de ploeg van Sjefke Jansen. Daarna komen Groeneweg op 12.36, Captein op 13.06, Steenvoorden op 13.36, Snijders op 16.14 en dan pas de onttroonde leider, Bart van der Ven, op 16.52 Ongehoorzaamheid Achteraf zal Sjefke Jansen toch niet zoveel spijt gehad hebben van de onge hoorzaamheid van Zilverberg en Cap tein. De ploegleider van de amateurs in de komende „Toer van de Toekomst" was naar voren gekomen op het moment dat uit een ontsnapping van Piet Steen- voorden bij Hoogeveen (33 km) een kop groep van zeven man was ontstaan, onder wie Dick Enthoven, die op 4.5 minuut van de oranje trui stond. Jansen beduidde zijn mannen, die een voorsprong van bijna drie minuten had den veroverd, naar het peloton terug te keren. „Willen jullie soms Enthoven in de trui rijden?" was zijn argument. Zilverberg en Captein aarzelden. Maar toen kreeg de eerucht in hen de over hand. Met een afwijzend gebaar maak ten zij Sjefke Jansen duidelijk, dat zij van dit moment af als „deserteurs" be schouwd wilden worden. Zij namen hun plaats in de kopgroep, die inmiddels met Groeneweg, Pos en Snijder was ver sterkt, weer in. Sjefke Jansen was razend, maar tijdens de koers daar van kon eigenlijk alleen gesproken wor den in de voorhoede werd zijn stem ming weer mild. Naarmate de voor sprong van de kopgroep groter werd (na 98 km in Zwolle was het al bijna negen minuten), werd Jansen misschien zelfs dankbaar voor de muiterij. Want alle pogingen van Van der Ven om steun te krijgen bij een achtervolging op de leiders vonden geen gehoor bij de als een fietsclub genoegelijk voortpedde- lende hoofdmacht, die het wel geloofde. Dank zij Zilverberg en Captein raak te de ploeg nu immers „slechts" ruim zestien minuten achter op de formatie van Klaas Buchly, die met Steenvoor den. Van Egmond en Snijder als enige ploeg op volle oorlogssterkte in de vluchtgroep vertegenwoordigd was. Ver onderstel. dat zijn pupillen wel gehoor hadden gegeven aan het bevel. Dan zou Jansen zowel in de individuele rang schikking als in het ploegenklassement geen rol meer hebben gespeeld. Stryd was er dus alleen in de voor hoede. Vooral toen Dick Enthoven een Dick Groeneweg flitst net even voor Joop Captein over de finishlijn te Doetinchem. lekke band kreeg en van wiel moest verwisselen. De sterke Amsterdammer vocht lang om weer aansluiting te krij gen, maar hij slaagde. Dat gelukte later niet aan Ab Sluis, die bij Vaassen (142 km) „plat viel" en het contact verloor. Eenzaam streed de coureur uit het zwar te eskadron van Joop Middelink tegen het horloge. Zijn beloning was een ver diende tiende plaats op 8 min. 46 sec. Toen duurde het nog bijna dertien minuten, voordat Almaviva, die met Anraad enkele seconden voor de grote groep uitreed, het eerste Italiaanse wapenfeit in deze ronde stelde. Der tra ditiegetrouw won achter dit tweetal Jo de Haan de spurt van het peloton. Uitslag 1. Dick Groeneweg (ploeg Lakeman) 215 km in 4 uur 54 minuten en 56 sec. (een minuut bonificatie inbegrepen); 2. Joop Captein (ploeg Jansen) 4.55.26 (30 sec. bonificatie inbegrepen)3. Piet Steenvoorden (ploeg Buchly) 4.55.56; 4. Miel Verstraete (ploeg Lakeman) z.t.; 5. Dick Enthoven (ploeg Middelink) z.t.; 6. Ab van Egmond (ploeg Buchly) z.t.; 7. Mik Snijder (ploeg Buchly) z.t.; 8. Huub Zilverberg (ploeg Jansen) z.t.; 9. Geurt Pos (ploeg Heil) 4.56.03; 10. Ab Sluis (ploeg Middelink) 5 04.42; 11. Wal ter Almaviva (Italië) 5.17.13; 12. Jos Anraad (ploeg Heil) z.t.; 13. Jo de Haan (ploeg Lakeman» 5.17.17; 14. Jacques van der Klundert (ploeg Middelink) z.t.; 15. Peter Post (ploeg Middelink) z.t. Klassement Na de vierde etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Dick Enthoven (ploeg Middelink) 20.28.04 2. Huub Zilverberg (ploeg Jan sen) 20.36.30; 3. Dick Groeneweg (ploeg Lakeman) 20.40.40; 4. Joop Captein (ploeg Jansen) 20.41.10; 5. Piet Steen voorden (ploeg Buchly) 20.41.40; 6. Mik Snijder (ploeg Buchly) 20.44.18; 7. Bart van der Ven (ploeg Buchly) 20.44.56; 8. Jan Westdorp (ploeg Lakeman) 20.45.34; 9. Piet Rentmeester (ploeg Jansen) 20.45.48; 10. Geurt Pos (ploeg Heil) 20.45.49: 11. Jaap Kersten (ploeg Jan sen) 20.46.42; 12. Martin van der Borgh (ploeg Jansen) 20.48.00; 13. Wim van Est (ploeg Buchly) z.t.; 14. Daan de Groot (ploeg Middelink) z.t.; 15. Roger Baens (ploeg Lakeman) 20.48.18. Na de vierde etappe luidt het alge meen ploegenklassement: 1. ploeg Buchly 57.19.32; 2. ploeg Jansen 57.35.48; 3. ploeg Lakeman 57.40.32; 4. ploeg Middelink 57.48.28; 5. ploeg Heil 59.06.23; 6. Italië 59.21.38. Tweede Pinksterdag organiseert A.V. Holland op de sintelbaan in de Leidse Hout een trialmeet met Quick (Nijme gen) en Hellas (Utrecht). Vorig jaar trad Hellas als gastheer op en bij die ontmoeting werden de LÓidenaren bij verrassing verslagen door het hechte team van Quick, dat toen vooral op de technische nummers de punten veroverde. Zoals reeds eerder hier vermeld. Hol land is op dit gebied wel wat vooruit gegaan, vooral dank zij all-round man Jan van Heek Maandagmiddag moeten de oranjebroeken het echter zonder deze technicus stellenVerder wijkt de ploeg niet noemenswaardig af van de formatie die naar de voorwedstrijden om de P.H.-beker werd gezonden en die daar zoals men weet een bevredi gende vierde plaats bereikte. Quick en Hellas hebben zich dit jaar niet kandidaat gesteld voor deze P H - wedstrijd. Logischerwijs gesproken zou A.V. Holland dus met ruim verschil moeten winnen van deze twee out siders! Goed. een De Haan. Selier. Smit en een Pommée zijn weer van de par tij. maar op een grote zege voor de oraniebroeken houden wij het toch niet. Quick zou wel weer eens rare bokke- sprongen kunnen maken. Aanvang 1 uur, sintelbaan, Leidse Hout. Voetbal-overzicht In de amateursectie worden de laatste restanten opgeruimd. Alleen in de 4e-klasse A is er nog enige spanning. Voor de laatste plaats in deze klasse is de ontmoeting DIO— DOCOS van het grootste belang. Wint DOCOS. dan is het lot van de Haarlemse ploeg bezegeld, in het te genovergestelde geval zullen de laat ste wedstrijden de beslissing moeten brengen en is het niet onmogelijk, dat ook ASC nog in de gevaarlijke zone belandt. De roodzwarten zullen er dan ook goed aan doen uit de uit wedstrijd van maandagmiddag bij DOSR een puntje mee te nemen. UVS gaat op bezoek bij Tubantia, waarvan kan worden gewonnen. Noordzee-race Een record-aantal van 81 jachten ls gisteren uit de haven van Harwich ver trokken voor de internationale Noord zee-race, waarvan de finish ligt bij Hoek van Holland. De lucht was bewolkt en het was koud, terwijl er een lichte tot matige noordwestelijke wind stond. De jachten, waarbij er zijn uit Neder land, Duitsland, Frankrijk, België en Engeland, zijn verdeeld in vier klassen, die met tussenpozen van een kwartier van start gingen. Egj Onze bridgembriek Bridgevraag van deze week: Zuid opent (allen kwetsbaar) in eerste hand met één klaveren op het vol gende spel: Sch. A 8 6 2 Ha. 9 3 Ru. H 9 2 Kla. A H 10 4. De tegenpartij past wat moet zuids tweede bod zijn als: a: noord ?én ruiten antwoordde; b. noord één harten antwoordde; c: noord één schoppen bood; d. noord 1 SA bood. Antwoord elders op deze pagina. dat de NZ-spellen niet ver van 7 Sansa- tout af moesten zijn zuid vroeg azen (4 SA), hoorde er drie (5 schoppen) op 5 SA (heren vragen) kwam een antwoord van drie heren (6 schoppen) waarop zuid met 12 zekere slagen In het vooruitzicht, aan 7 SA de voorkeur gaf boven 7 ruiten. West kwam met schoppenboer uit en de voorraad was: In een oefenpartij begon de zuidspeler de volgende aardige hand op te rapen: Sch. H V 7 3. Ha. A V B 2. Ru. B 10 9 3 Kla. V. Tot zijn niet geringe verrassing opende zijn partner (noord) met 2 kla veren (conventionele mancheforcing) zuid bood 2 schoppen de tegenpartij paste alsmaar noord bood 3 klaveren. Zuid had de neiging nu maar 7 klaveren te bieden, doch vroegere slechte ervarin gen met de troefkleur weerhielden hem hiervan: zuid ging verder met 3 harten waarna noord 4 ruiten bood. Hoewel zuid goede ruitensteun had, begreep hij Sch. A Ha. H 3 Ru. A H 8 7 Kla. A H 10 9 6 2 Sch. B 10 9 6 2 Ha. 8 7 6 5 Ru. xxx Kla. 7 N Sch. 8 5 4 q Ha. 10 9 4 Ambassadeur der schaaksport Vandaag is Dr. Max Euwe zestig jaar geworden. En niet minder dan 55 jaren heeft het schaakspel zijn grote liefde gehad! Op 10-jarige leeftijd nam hij voor het eerst deel aan een schaakwed strijd. n.l. een kerstwedstrijd te Am- 11-jarige leeftijd werd hij lid van 11-jarige leewtijd werd hij lid van een schaakclub, een scholierenclub. maar drie jaar later trad hij toe tot een „echte" clubn.l. de A.S.C. Het ls niet goed doenlijk en het heeft ook weinig zin de talloze lokale successen van Euwe op te sommen. Maar wel, dat hij in 1921 voor het eerst kampioen van Nederland werd. Hoevele malen daarna toonde hij zich onbetwist de sterkste van alle Nederlandse schakers! In Gothen burg 1920 kwam hij voor het eerst uit in een internationale meesterwedstrijd en vestigde, door zijn fraai succes, tweede achter Johner, de aandacht van de schaakwereld op zich. Gothenburg was het begin van een reeks toernooien en tweekampen welke vyf jaren duurde. Vakantievolleybal in Gymnasium Het Katwijkse KVC, heeft gis teravond in het Gymnasium het behaalde afdelingskampioenschap onderstreept door ook het Wim- peltoemooi van de Leidse Volley- balbond op zijn naam te schrijven. De mede-finalisten, HVL 2 en PW 2 konden de Katwijkers niet in moeilijkheden brengen. Als de KVC-dames, die de reserves van Nieuw-Brunhilde in de laatste ronde tegenover zich hadden, com pleet waren opgekomen, dan zou er vermoedelijk een dubbele Kat wijkse triomf uit de bus zijn gekomen. Nu won Nieuw-Brunhilde 2 reglemen tair omdat KVC maar 5 speelsters bin nen de lijnen kon brengen. Een en ander wijst intussen op de animo die voor het spelen van de Wimpel-finales bestond. Na een gezellig onderonsje tussen de dames-finalisten, kwamen de HVL- reserves in het veld tegen de afdelings kampioen, KVC 1. De roodbaadjes, bij wie Dries Riezenkamp. blessure, Gerrit Terbeek en Co Zilverentand ontbraken, leken aanvankelijk voor een verrassing zorg te gaan dragen. Goed serveren en enkele verdienstelijke aanvallen gaven hen een 40 voorsprong. KVC 1 verviel weer in een oude fout, namelijk teveel forceren van de aanval. Pieter Bas van Duyvenbode kogelde twee-, driemaal diep in het net en verder functioneerde de roodwitte verdediging in de eerste fase van de strijd behoorlijk. Tot 84 bleef HVL 2 aan de leiding. Toen begon de puntenmachine van de Katwijkers warm te lopen. Links en rechts daverden onhoudbar, smashes en serves in het HVL-veld. Van 84 voor HVL werd het 158 voor KVC. HVL 2 reageerde fel op de af straffing. Qua spelopbouw bleef KVC de Detere ploeg, maar het vasthoudende, stugge verdedigen van de rood witten haalde het ritme uit de Katwijkse aan val. Met 1512 werd de set-stand gelijk, 11. In de beslissende set liet echter KVC er geen twijfel over bestaan wie dit seizoen in de afdeling Leiden de sterkste is. Kansloos werd HVL 2 naar een 152 nederlaag gesmasht. Aankijken waard PW 2, dat daarna zjjn kunnen ver toonde tegen KVC, kon geen set ver overen, maar de mannen van Frans Zilverentand hebben ervoor gezorgd, dat er in deze finale van het Wimpel- toernooi tenminste één ontmoeting het aankijken waard was. De KVC-aanval was een tikkeltje sterker dan die van PW 2 en dat gaf in de twee gespeelde sets Juist op de voor de Katwijkers kritieke momenten de doorslag. De eerste set heeft PW 2 nog de beste winstkansen opgeleverd. KVC kwam toen met 911 achter. Het was Pieter Bas van Duyvenbode, die met een fraaie smash de serve naar KVC sloeg Daarna is PW 2 niet meer aan bod ge komen, 1512 voor KVC. In de tweede set waren Joop Hermans cs. duidelijk sterker. Wel bleef PW 2 goed partij geven, maar bedreigen kon het KVC niet meer, 1510 voor KVC. Daarmee hadden de Katwijkers de wimpel veroverd. Verdiend! De ontmoeting HVL 2PW 2 was hierna alleen nog van statistische waarde. Dat was in het bijzonder aan het spel van HVL 2 te merken. PW 2 won zonder enige merkbare inspanning met 15—10, 15—6. Daar tussendoor of, zo men wil, net an ders cm, voltooide hij zijn studie en promoveerde in april 1926 tot doctor in de wis- en natuurkunde. Dr. MAX EUWE In januari 1924 is Euwe naar Winters wijk verhuisd, waar hij. als leraar werk zaam, toch voldoende tijd vindt, om zich dieper in te denken in het wezen van het schaakspel, zijn prestaties te over zien. zijn fouten te herkennen. En als hij, na deze. betrekkelijk rustige jaren weer de arena binnen gaat, blijkt hij aanzienlijk in kracht te zijn toegenomen. Een oefenmatch met zijn latere grote rivaal. Aljechin met slechts één punt verschil (+2, 3. 5). In 1928 wordt Euwe te Den Haag amateur-wereldkam pioen teen -titel die toen nog onder aus piciën van de Fide werd verspeeld). On afgebroken volgen nu de internationale ontmoetingen met de sterksten uit die tijd. Hij wint toernooien, speelt twee kampen met Bogoljoebow en Capa- blanca. De weg naar het wereldkam pioenschap is inpeslagen. Deze is lang en zwaar. Maa-r met ijzeren volharding heeft Euwe doorgezet. Zijn schoolwerk (hij is inmiddels weer te Amsterdam ko men wonen en geeft les aan het meis jeslyceum) wordt hem niet bespaard. En naast dit alles schrijft Euwe! In binnen- en buitenlandse kranten en tijdschriften. En boeken, de beste boeken over het schaakspel, die er ooit zijn ver schenen. De befaamde series over ope ning, midden- en eindspel, boeken voor gevorderden, toernooiboeken, mogelijk wei thans tezamen een kleine honderd! Onvoorstelbaar In welk een tempo Euwe schrijft, is onvoorstelbaar. Een enkel voorbeeld. Bjj de samenstelling van een schrifte lijke schaakcursus had ik voor de „zware" lessen medewerking van een meester nodig. Ik vroeg Euwe mij bjj te staan. In minder dan twee maanden stuurde hij 26 lessen! Te goed leeft nog in onze herinnering zijn zege over Aljechin in 1935 om hier over nog uit te weiden. Wat dit wereld kampioenschap. door een Nederlander behaald, voor het Nederlandse schaak leven heeft betekend (en nog betekent) wordt wel zeer goed tot uitdrukking ge bracht door wat Paul Müller eens Ru. x x Z Kla. B 8 5 4 3 Sch. H V 7 3 Ha. A V B 2 Ru. B 10 9 3 Kla. V Zuid speelde dus 7 SA en zag dat er slechts 12 zekere slagen waren. Noords 2 klaverbod was aan de schrale kant ge weest, doch de tijd voor een bescheide ner contract was voorbij. In het diagram zijn de ruitenkaarten door kruisjes aangegeven om u gele genheid te geven objectief te oordelen hoe zuids beste speelplan is. Speelt u het maar eens, zonder eerst verder gelezen te hebben. In slag 1 wordt in noord (op tafel) schoppenaas genomen, zuid komt met klaverenvrouw aan slag en steekt in slag 3 over naar hartenheer. Nu volgt kla verenheer en tot zuids teleurstelling gooit west daar een schoppentje op weg. Het contract is nu alleen nog maar te winnen als ruitenvrouw gevangen wordt. Ook klaverenaas wordt genomen in noord (zuid nogmaals en hoge ruiten weg), west en hartentje weg. Zuid heeft resp. Ru. 9 en Ru. 10 opgeruimd waar om, zult u later zien. Dan volgt ruitenaas uit noord (zuid Ru. Boer) de vrouw verschijnt niet; hierna komen er drie hartenronden en bij de laatste harten is de siutatie: Ru. H 8 7 Kla. 10 9 Sch. 10 9 6 N Sch. 8 5 Ru. xx WO Ru. x Z Kla. B 8 Sch. H V 7 Ha. B Ru. 3 Zuid speelt hartenboer en west moet ruiten bijgooien om de dekking in schoppen aan te houden. Noord ruimt klaver 9 op en oost klaver 8. Zuid incas seert dan de twee hoge schoppens en als hij dat gedaan heeft, moet hij op grond van het spelverloop en het afgooien van west de gehele oorspronkelijke kaart- verdeling van west (en dus ook van oost) kennen. Dat zuid dus nu Ru. 3 speelt en in noord Ru. Aas neemt, is nog slechts een routinekwestie de ruiten vrouw valt nu in elk geval. Het speelplan toont ook, waarom 7 SA veiliger is dan 7 ruiten - by 7 ruiten moet in het begin op Ru. Vrouw worden gesneden oost had die tweede. Als u dit spel naspeelt en goed oplet op de kaarten die west moet afgooien, zult ge uzelf 'n fraaie oefening in „kaart-lezen" en speeltechniek geven. Antwoord op wekelijkse bridgevraag: Op één ruiten (a) moet de zuidspeler 1 schoppen bieden. Voor directe ruiten- steun is H 9 2 te schraal en voor 1 SA is de hartenpositie ongunstig. Na 1 har ten biedt menigeen met de „ogen dicht" 1 schoppen, doch 1 Sansatout is als regel een beter bod. Het zuidspel leent zich goed voor een SA-contract en er is, na noords hartenantwoord, geen reden te veronderstellen dat (voorlopig) 1 SA slechter is dan 1 schoppen. Na 1 schop pen (c) is het goede bod 2 schoppen menigeen overbiedt zich hier met 3 schoppen, doch dat bod is te hoog. we gens het te grote aantal verliesslagen. Als noord 1 SA biedt (d) moet zuid passen zelfs als dat bod 8 10 pun ten zou aangeven, wat door vele mo derne spelers wordt gespeeld. Norma liter betekent 1 SA 6-9 punten, doch na 1 klaveren wordt dit wel iets verhoogd, daar de 1 SA-bieder alle mogelijke an dere biedingen op één-niveau oversloeg. H. W. FILARSKI Advertentie Zwemploeg regen Engeland Keuze Corrie Winkel een verrassing Niet "good old" Lenie de NRs, of de voor Rome geselecteerde Rini Dobber zullen Nederland naast Ria van Velsen op de 100 m. rugslag vertegenwoordigen, maar een volkomen onbekend Gronings meisje: Corrie Winkel. Dit zestienjarige zwemstertje heeft dezer dagen tijdens de training een prachtige tijd van 1 min. 11.7 sec. ge maakt en is op grond van die prestatie geselecteerd voor de landenwedstijd En gelandNederland op 2 en 3 juni a.s in Cardiff. Dit debuut nationaal en in ternationaal gezien van het Groning se meisje is tevens de enige verrassing die de KNZB ditmaal in petto had. Ook op de overige afstanden komen weliswaar enkele minder bekende namen voor, maar het opstellen van deze zwem sters en zwemmers, was gezien het niet beschikbaar zijn van enkele topkrachten min of meer gedwongen. Zo kunnen door ziekte en blessures niet uitkomen Tineke Lagerberg en Jan Bouwman en moesten Wieger Mensonides en Bert Sitters om studie-redenen verstek laten gaan. De ploeg is als volgt samengesteld (persoonlijke nummers): dames: 100 m. vrije slag Adrie Lasterie (Naarden) en Cockie Gastelaars (Esca); 400 m. vrije slag: Adrie Lasterie (Naar den) en Corrie Schimmel (Het Gooi); 100 m. rugslag: Ria van Velsen (Zian) en Corrie Winkel (GDZ); 200 m. schoolslag: Betty Heukels (PSV) en Gretta Kok HDZ 100 m. vlinderslag: Aty Voorbij (KNZB) en Marian Heemskerk (KNZB). heren: 100 m. vrije slag: Ronnie Kroon (ZAR) en Leo Verburgt (PSV) of Wim van Spingelen (HZPC) 400 m. vrije slag: Johan Bontekoe (HPC) en Leo Verburgt (PSV); 1500 m. vrije slag: Johan Bontekoe (HPC) en Joop de Witte (AZC Apel doorn) 200 m. rugslag: Jan Jiskoot (Merwede) en Boudewijn de Jong (HPC) 200 m. schoolslag: Rudi van Empel (EZPC) en Arie Kalkman (VZC Vlaar- dingen). 200 m. vlinderslag: Gerrit Korteweg (DZV) en Rudi de Wit (Zwemlust). Driestedenwedstrijd Zaterdag 27 mei a s. vindt hier ter ste de de ontmoeting Leiden-Amersfoort- Delft plaats. Op het programma staan zes takken van sport: badminton (zaal Marien Poelstraat),, volleybal (heren Gymnasium, dames Van Vollenhoven- kade), handbal (Sportpark Roomburg», korfbal (sportpark Roomburg), turnen (zaal Pieterskerkgracht) en judo (Sport school Luiten). Alle wedstrijden worden gespeeld tus sen 15.30 en 19.00 uur. Daarna volgt in het St.-An toni us Clubhuls de prijsuit reiking. AUTOMOBILISME Grote belangstelling voor SLS-rit van RAC-West Ondanks de ongunstige wedstrijddata kort na de Tulpenrallye en de Grote Prijs van Nederland heeft een bijzon der groot aantal equipes ingeschreven voor de Scheveningen-Luxemburg-Sche- veningenrit van het district Den Haag en omgeving TTan de RAC-West. Er zijn 260 aanmeldingen binnengekomen voor deze groot-toeristische rit die donderdag 25 en vrijdag 26 mei wordt gehouden. DUIVENSPORT. Wedvlucht St.-Ghislain Wedvlucht met oude duiven vanaf St.-Ghislain. Gelost te 9 uur met z.w. wind. Afstand plm. 196 km. De Vriendenclub In concours 289 vogels. Ie duif 10 53 04 uur. I. Wagema- ker 1, R. Pet 2. J v. Klaveren 3. L Gijs man 4. C. Castelijn 5. 7. 8. W. Klink 6, W. J. Mark 9. W. Vijlbrief 10. De Bonte Duif In concours 70 dui ven. Ie duif te 11.07.03 uur. Binkv. d. IJssel 1. 2. 3. N. Oudshoom 4. 5. 6, 7, P. Fasel 8, 9. M. J. Noordervliet 10. Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier. gelost te 7 45 uur met zo. wind. Afstand plm. 290 km. De Vriendenclub In concours 261 vogels, le duif te 10 39.26 uur. R. Pet 1. 5. C. P. Gijsman 2. J. Verhaar 3. W. Mark 4. C. Vlaardingerbroek 6, 7, C. Castelijn 8. 9. 10. De Bonte Duif In concours 71 vo gels .le duif te 10 36 04 uur. Binkv. d. IJssel 1. 7. N. Oudshoom 2, 4. 9. 10. G. v. Albada 3, 6. 8. P. Fasel 5. De Rijnklievers In concours 281 vogels, le duif te 10.38.03 uur P v. Griensven 1, Gebr. Kok 2. 3. 4. M. Jon- geleen 5. A. Dubbelaar 6. 7. M. v. d. Wilk 8. Lolkes de Beer 9. H Bonneur 10. schreef: „Das Tulpenland wurde zur westlichen Schachochburg". Zijn verdere, prachtige successen, ook na het verlies van de wereldtitel in 1937. door Euwe behaald behoeven waarlijk niet vermeld te worden om de beteke nis van deze ware grootmeester te on derstrepen. Schakend Nederland is hem dankbaar voor het onvoorstelbaar vele. wat hij voor de groei en bloei van het schaak leven heeft gedaan. En niet alleen de schakers, want, zoals Slavekoorde in het Tijdschrift schreef: ,J>r Euwe: Een ge weldig schaker, een groot propagandist, een vruchtbaar schrijver, een uitnemend ambassadeur!" Een ambassadeur voor ons kleine land op een gebied waar het gelijkwaardig vaak bleek met de gaoot- sten, dank z\j Euwe! W. H. van der Nat. Sportagenda 2e PINKSTERDAG (2.30 uur) Oranje Boshuizerkade GroenEHS Haarlemmerweg (2.30 uur) Lugdu- numConcordia H. Leidse Hout (1 uur) Atletiekdriekamp Holland-Hellas-Quick. Zandvoort (1 uur) Grote Prijs van Nederland KNAC. Tubbergen Internationale motorraces. Rijswijk Nationale atletiekwedstrijden. Cricketprogramma Eerste-klasse A: Quick HgRood en Wit (21/5); HCC II—HCC I (21 5 en 22/5); HBS—Hermes/DVS (21/5); VOC ACC (22/5). Eerste-klasse B: Haarlem Rood en Wit H (22/5); PW—Excelsior (22/5). Tweede-klasse C: 16 Veh. B n.—Kre kels (20/5); ConcordiaAjax L (21 5); HBS IICCG (21/5); Antwerp CC Krekels (21/5); HRCC Antwerp CC (22/5); 15 ABOD—HTCC (22/5). Derde-klasse C: VOC HI—LCC; VCC II—Olympia.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7